Merkür Kova Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Merkür Kova Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1826
Yaş: 25
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Kova Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 08 Oca, 15:27

Resim

Merkür Kova Burcunda ve Hayatımıza Etkileri

Merkür Kova burcuna giriyor ve 16 Mart 2021’ye kadar burada kalacak. Merkür’ün Kova’daki yolculuğu neredeyse 2 buçuk ay sürecek. 30 Ocak – 21 Şubat arasında geri harekette olacak. Kova’da Merkür, hızlı ve rasyonel bir tarzda düşünür ve algılar. Aklı, tarafsızlığı ve objektifliği ön plana alana alır.

Durumlara veya problemlere farklı ve orijinal bir açıdan bakabilmek, içinde olduğu toplumu veya grubu ileriye götürecek hiç düşünülmemiş, yeni, buluşçu fikirler ve teoriler üretebilmek ve farklı konuları hızla birbiriyle bağlantılandırabilmek söz konusudur. Tüm geleneksel düşünce sistemlerini sıradan bulabilir. Öğrendiklerinden kendine özgü ve farklı bir düşünce sistemi yaratmaya eğilimlidir.

Kendi fikirleri ve teorileri her ne kadar başkalarından farklı olsa da, sabit bir burç olan Kova’da Merkür bu düşünceleri de kararlılıkla tüm orijinalliği ve farklılığıyla savunabilir ve başkalarına da kendi düşüncelerini savunma özgürlüğünü verebilir. Aynı zamanda bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eder ve bunlardan anlar.

Merkür bu konumda, uçuk kaçık, kopuk, anlamsız fikirlere ve teorilere sahip olabilir. Ütopik ve uygulanamaz fikirlerle hayatı camın arkasındaki bir bilim adamı edasıyla izlemek, hala geçerliliğini koruyan ve işe yarar düşüncelere bile sırf sıradan ve geleneksel bulduğu için karşı çıkmak, ukalalık, aşırı entelektüellik, aklı ve bilgiyi aşırı yüceltmesinden dolayı bilgi konusunda kendini beğenmişlik görülebilir.

Bu konumdaki Merkür’ün kendi orijinal fikirlerini özgürce ifade etmesi gerektiğinden, bir gruba ait hissedebilmek için kendi düşüncelerini ifade etmemek yani sürüye boyun eğmek diğer bir gölgesidir. Sabit bir hava burcu olarak Kova, Merkür’e fikrini kolay değiştirmeyen ve inatçı bir ifade verebilir. Kendisinin herkesten farklı olduğu düşüncesiyle asosyallik ve toplumdan kopukluk görülebilir.

Merkür’ün muhafazakar ve temkinli Oğlak burcundan Kova’ya geçmesiyle birlikte daha özgürlükçü, yenilikçi ve ilerlemeye açık bir bakış açısına geçeceğiz. Merkür’ün yöneticisi Satürn Kova’da Jüpiter ile birlikte ilerliyor; Merkür, bu iki gezegenle kavuşum yapmadan hemen önce, 9 Ocak’ta Boğa’daki Mars ile kare açısını kesinleştirecek. Sonrasında sırasıyla, 10 Ocak’ta Satürn ile kavuşum, 11 Ocak’ta Jüpiter ile kavuşum ve 12 Ocak’ta Uranüs ile kare açısını gerçekleştirecek.

Zihinsel olarak bir hayli gerileceğimiz, bolca düşüneceğimiz ve yeni planlar/stratejiler belirlemek zorunda kalabileğimiz bir süreç bizi bekliyor. Bu süreçte beklenmedik ve şaşırtıcı haberler almak, doğruların/gerçeklerin söylendiği konuşmalar yapmak, birçok konuda ‘ani’ kavrayışlar kazanmak veya aldığımız haberlere veya bilgilere bağlı olarak yeni kararlar almak mümkün.

Kova’daki Jüpiter-Satürn kavuşumuyla başlayan yeni ve bir hayli istikrarsız bu atmosfere adapte olmak için perspektifimizi tamamen değiştirmek durumunda kalabiliriz. Özellikle sabit fikirli davrandığımız ve inat ettiğimiz durumlarda, bu gerilimli açıların getirdiği huzursuzluk, isyan, öfke, çatışma, kavga, aşırılık, endişe, korku, şok, depresyon, kopukluk ve yalnızlık gibi temaları daha çok deneyimlememiz mümkün ve bu deneyimler zihinsel anlamda özgürleşmemiz ve yenilik yapmamız gereken noktalara işaret edecekler.

30 Ocak’ta Merkür’ün gerilemeye başlamasıyla birlikte ise, 3 haftalık bir yeniden değerlendirme ve yaşadıklarımızı kavrama sürecine gireceğiz...


Astroloji Dergisi - Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön