Okült Astroloji ve Esma-ül Hüsna Nazan Gönültaş ile Röportaj (1. Bölüm)

okült astroloji ve doğum haritasına göre esma-ül hüsna çalışmaları hakkında nazan gönültaş ile röportaj 1. bölüm. nazan gönültaş kimdir? okült astroloji nedir?

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 19 Kas, 16:43

Resim

Okült astroloji alanında Doğum haritası ile bağlantılı Esma-ül Hüsna çalışması nasıl yapılır? Bu konuda Nazan Gönültaş ile yapılan parapsikoloji.net üzerinde yayınına başlanan röportajın 1. bölümü.

Röportaja Giriş

Karşılaşmalar tesadüf değildir. Sonuçlar zihnimizde şekillenen isteklerdir. Bir şeyler isteriz ve bu isteklerin karşılığının bize nasıl yansıyacağını tam olarak bilemeyiz.

Farklı ruhlarla karşılaşmalar aslında bizlerin düşüncelerimizle oluşturduğumuz çekim gücünün veya taleplerimizin karşılığıdır. Bazı özel insanlar yaşam amaçlarını gerçekleştirmek için insanların ruhlarına dokunurlar.

Nazan Gönültaş klasik bir astrolog değil. Çoğu astrolog doğum haritasını incelediğinde tespitler yapıp, sebepler üzerinde durarak önerilerde bulunur. Nazan hanım tespitler ve sebeplerle birlikte size çözümlerde sunuyor. Kullandığı yöntem ise bana Muhyiddin-i İbn Arabi Hz'lerinin "Saatlerin Hazinesi" adlı eserinde sunulan çözümleri hatırlattı. Nazan Hanım, geçmişin öğretileri ile günümüz birikimlerini çok güzel bir şekilde harmanlıyor.

Kendisi ile görüşmeye başlamadan önce yaptığı çalışmayı ayrıntılı bir şekilde inceledim ve ilk tanışmamızda elde edeceğim deneyimleri başkalarına da fayda sağlaması amacıyla röportaj halinde yayınlamak istediğimi belirttim. Sağolsun kırmadı ve tüm yoğunluğuna rağmen röportaj teklimi kabul kabul etti.

Doğum Haritasına Göre Esma Çalışması ve Deneyimlerim

Daha öncede farklı zamanlarda Galibi Esma çalışmaları da yapmıştım. Esmaların insanın enerji yönünü nasıl etkilediği hakkında deneyimlerim olmuştu. Nazan Hanımın doğum haritasına göre yaptığı Esma çalışmasını önceki çalışmalarla kıyasladığımda belirgin farklılıklar gördüm. Herşeyden önce doğum haritanıza bakıp sizin için yararlı olup olamayacağını kontrol ediyor. Bu yaklaşım başarmak veya başaramamak ile ilgili değil. Daha çok enerji boyutunda uyumlu olup olmamakla ilgili bir durum.

Nazan Hanımla birlikte çalışmaya başladığınızda çalışmadaki pozitif enerjiyi her an hissetmeniz mümkün. Resmiyet veya kazancın ön planda olduğu profesyonel bir tutumla karşılaşmıyorsunuz. Samimi, içten ve pozitif.

Astrolojide Belirli Zamanların Önemi

Çalışma verilerini almanız, çalışmaya başlamanız gereken gün ve saat hepsi astrolojik veriler ve açılarla ilgili. Çalışmaya başladığınız gün veya saat herhangi bir zaman dilimi değil. Sizin için en uygun zaman. Doğru ve destekleyici açıların ne kadar önemli olduğunu çalışmaya başladığınızda anlıyorsunuz. Bu konunun ne kadar önemli olduğunu girişte adını verdiğim kitaptan araştırabilirsiniz.

Çalışmaya başlamadan önce Nazan hanımın verdiği listede yer alan tüm Esmaları anlamları ve etkileri ile inceledim ve çok doğru tespitler olduğunu gördüm. Benzer çalışmaları yapacak olan arkadaşların da bunu yapmalarını öneririm çünkü bir yolda bilerek ilerlemekle bilmeden ilerlemek çok farklı şeylerdir.

Keşfetmek

Yaşam bizim için tüm yönüyle keşfedilmesi gereken gizemlerle dolu. Biz keşfetmek için niyet edip yola çıktığımızda yaptığımız her keşif bizi farklı boyutlara taşımakta. Önemli olan başarmak veya belirlenen noktaya ulaşmak değil. Her düşüncenin, her kelimenin ve bilincin ruhumuzda meydana getirdiği dalgalanmaları ve açılımları izleyerek her bir zerre gibi bütünle olan irtibatımızı güçlendirmek ve kemale erme yolunda ömrümüzü israf etmeden yararlı hale gelebilmek... Bize sunulan yetenekleri en iyi şekilde kullanabilmek.

Esma çalışmalarının çok güzel bir yönü vardır, çalışma yapmış olanlar bilirler ve yapacak olanlarda göreceklerdir. Her bir Esma grubu ile farklı enerji kanallarına girip hayatı farklı boyutları ile yaşamaya başlarsınız. Aslında sizde varolan ama üzeri örtülü farklı enerjiler açığa çıkmaya, kapalı kapılar aralanmaya başlar. Girdiğiniz her kapının ardında farklı bir dalga boyunda ilerlersiniz ve bilirsiniz ki açılmayı bekleyen daha çok kapı var. Merakla beklersiniz.

Çalışmada Uç Noktalar

Enerjinin daha önce deneyimlemediğiniz boyutları ile açığa çıktığı anlarda kendinizi tanımakta zorluk yaşayabilirsiniz. Sınırları zorlamak sizin için heyecan yerine korkuyu çağrıştırıyorsa, geçmişte benzer tecrübeleriniz yoksa veya ruhsal gelişimle ilgili hiçbir tecrübe yaşamamışsanız talepleriniz ne olursa olsun Nazan Hanım bu konuda sizi çalışmanın başında uyaracaktır.

Deneyimleri en üst seviyede yaşamak isteyen arkadaşlara mümkünse bir süre hayatın karmaşasından uzaklaşıp kendileri ile başbaşa kalmalarını öneririm. Çalışmam henüz tamamlanmadığı için tüm ayrıntıları paylaşmak istemiyorum. Ancak henüz keşfetmediğiniz yönleriniz varsa veya enerji noktasında yaşadığınız sorunlar varsa çalışmayı size de öneririm.

Esma çalışmasını ister kendiniz yapın ister bir uzman ile birlikte yapın ama öncelikle Esma kelimesinin ne anlama geldiğini araştırın ve attığınız adımları bilerek atın. Herşeyden önce Esmaların Allah'ın isimleri olduğunu bilerek hareket etmek çok önemlidir.

Röportaj Hakkında

Sizin tek parça halinde okuyacağınız bu röportaj aslında 3-4 aylık bir ön görüşme, analiz, uygulama ve karşılıklı soru cevabın bir sonucudur. Röportajı mümkün olduğunca sizlerinde merak ettiğine inandığım sorulara  yer vererek sunmaya çalıştım. Tanıştığımız günden bu yana eksik etmediği tebessümü ve pozitif enerjisi için Nazan Hanım'a içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Bilgi Erdemdir, Bilgi Güçtür. Bilgi Hayattır. Ancak bilginin de zamanı, yeri ve bir değeri vardır. Bu nedenle Sayın Nazan Hanım’ın yayınlayıp yayınlamama konusunda tercih hakkı bıraktığı bazı konuları yayınlamamayı uygun bulduk.

Bazı konuları da ima yolu ile bulmasını bilenler için cümlelere serpiştirdik. Herkesin ihtiyacı olanı bulması dileklerimizle…

Resim

Okült Astrolog Nazan Gönültaş Kimdir?

1- Nazan Hanım merhaba. Bir astrolog olarak kısaca kendinizden bahseder misiniz, Nazan Gönültaş kimdir?

Uzun süredir okültizm, ezoterizm, düşünce gücü ve astroloji üzerine çalışmaktayım. Doğum haritası danışmanlığı, Esma-ül Hüsna ile şifa çalışması, Access bars uygulaması yapmakta ve bu minvalde eğitimler vermekteyim. Tüm bunlardan önce ise İsviçre Valens’te almış olduğum eğitim ile Avusturya Vorarlberg’te  5 sene boyunca anaokulu öğretmenliği yaptım.

Uzun süredir hayatın, evrenin, tüm varoluşun sunduğu her güzelliği, gerek profesyonel olarak, gerek kendi hayatımda, mümkün olduğunca ulaşabildiğim herkesle ve her şeyle paylaşmayı umarak ilerliyorum.

2- Neden astroloji? Astroloji serüveniniz nasıl başladı?

Çocukluk dönemimde gökyüzü hem önem hem de değer bakımından bende çok güçlü yer bırakmıştır. Bugünden bakınca bahsettiğim bu yerin ne denli önemli ve değerli olduğunu bir kez daha anladım.

Düşünce evrenine ve bunun arkasındaki tuhaf gerçekliğe olan ilgi, daha da önemlisi kadersel güç beni bu noktaya kadar getirdi.

Geldiğim bu noktayı bir sonuç olarak adletmek istemem; menzile varmak değil yolculuk hali diyebiliriz.

3- Okült Astroloji teriminden ne anlamamız gerekiyor ve neden Okült astroloji? Sizin için Okült Astroloji kadersel mi irâdî mi?

Bu sorunun tek başına bir cevabı yok esasen. Belki de bir yerde gerçeğe yakın olabilme isteğiyle açıklanabilir. Kimisi bunu sanatla, kimisi bilimle, kimisi felsefeyle icra eder. Ben de gerçeğe yakın olabilmeyi Okült Astroloji ile açıklayabiliyorum.

Cevabı daha da açacak olursak, benim nazarımda gerçeğe yakın olabilmek önce niyet yani ‌erdemlilik sonra gayret yani eylem ve son olarak yeterlilik yani seçkin olma merhaleleriyle anlamını bulur. Bu vasıflar kişide yoksa gerçeğe talip olmanın da bir anlamı yoktur.

Gerçek yakin olmak hemencecik bulunabilecek ve mıncıklanabilecek bir şey değildir. Enteresan olan Okült Astroloji böyle bir yerde duruyor. Okült Astroloji tabirini anlamlandırırken öncelikle kelimelerin etimolojik anlamlarını ifade etmek doğru olacaktır. 

Okültizmin dil kökeni Latincedir. Occultus yani, saklamak, muhafaza etmek manasına gelir. Arka planındaki yorumla,  varolan mefhumu seçilmişlere vermek demektir. Gizildir. Astroloji ile ayrı bir noktada dursa da, kaba tabirle Astroloji Okultizme dahildir ve ona işlevsellik katar.

4- Okült astrolojiyi farklı kılan nedir?

Okült astrolojide kişinin farklı dönem haritalarına bakılarak diğer klasik astroloji dediğimiz astroloji ile elde edemeyeceğimiz bilgilerle sorunun çözümüne gidilir.

Klasik astrolojide harita çeşitleri vardır ve bu haritalara bakılarak veriler elde edilir. Okült astrolojide ise kitaplarda bulunmayan bilgiler ve okült ilimler harita verileri de kullanılarak kişinin haritasında tespit edilen tıkanıklıklar belirlenir ve sorunlar çözülmeye çalışılır.

Okült astroloji ile kendimizi maniple ettiğimiz noktaları yakalayabiliriz. Haritaların bize verdiği sırları çözdüğümüzde ise buna uygun yöntemlerle sorunlar çözülmeye çalışılır.

Harita bir tıkanıklık veriyorsa Okült astroloji hem o tıkanıklığı bulur hem de o tıkanıklığa dair çözümler sunar.

5- Okült astroloji insana neler kazandırabilir?

Okült astroloji etik değerler çerçevesinde özellikle merkezde kalmayı, kendini sürekli bu merkeze çekmeyi, kendisine ve diğer insanlara haksızlık etmemeyi, suistimal etmemeyi öğretir ve öğütler. Fakat tüm bunlar kazanabilenler içindir.

Burada çok önemli ince bir nokta var. Sonradan okültist olunmuyor. Bu hep söylenir, Okültist olunmaz doğulur diye. Gerçekten böyledir. Biraz sır saklamayı bilmemiz gerekir.

Okült astroloji insana, yargılamamayı ve sır saklamayı öğretir. Bunun çok önemli bir nokta olduğunu düşünüyorum.

Bunun dışında tabiî ki kişi istiyorsa eğer, hayatına dair güzel çok farklı şifa yöntemleri de sunabilir. Bu yöntemler semboller, esmalar, mantralar, yantralar, levler ve daha adını saymadığım çok sayıda kadim bilgi ile kullanılabilir..

6- Konuya girişte de belirtmiştim. Siz aynı zamanda çözüm odaklısınız. Sorunların çözümünde de merkezde Esmalar bulunuyor. Esmalarla nasıl tanıştınız ve çalışmalarınızda neden Esmaları kullandınız?

Okült astroloji ile tanıştığımdan beri yaşadığım hiçbir şeyin tesadüfi olmadığına inanıyorum. Yaşadıklarımın mutlak surette yaşanması gereken karşılaşmalar olduğunu düşünüyorum. Tanışmak gerekiyor. Bu konuyla ilgili bir yazım var ileride bunu da mutlaka sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bazı şeylerle karşılaşmalarımız tanış olmaktan ileri geliyor. Bizler ihtiyaç duyduğumuz kadar tanış oluruz. Esmalarla tam olarak “hayatımı nasıl yönlendirebilirim” noktasında tanıştım.

Esmalar konusunda araştırma yaparken çok farklı ve etkili bir enerji hissettim. Bu enerji ile araştırmalarımı derinleştirdim. Daha sonra Esma okumalarının yollarını ve yöntemlerini öğrenmeye başladım.

Fakat burada benim için ilginç bir nokta var, Ben Okült astroloji ile tanıştıktan sonra Esmaları doğru kullanmayı öğrendim. Aslında Esmalar bizleri bir noktadan bir noktaya, bir menzilden bir menzile ulaştırabilecek araçlardır.

Burada araç derken özellikle parentez içerisine almak istiyorum. Sadece anlaşılabilir olması için söylüyorum yoksa anlam ve değer olarak üzerinde ciltler kitaplar yazılabilinir ve çok uzun konuşulabilinir çünkü Esmalara ilahi anlamda çok ciddi değer veriyorum ve bu değerinde bu noktada kalmasını rica ediyorum.

Esmaları Okült astroloji ile birlikte hayatımda ilk olarak maddesel anlamda, daha dünyevi konularda kullanmaya başladım. Bunları yaparkende Esmaları kesinlikle bu yönde kullanamadığımı, aslında içsel olarak kendime yönelmem gerektiği konusunda beni yönlendirdiklerini gördüm.

Ve asıl haz alma noktası da burada başladı. O zamandan itibaren şöyle bir sloganım var “Kişi içsel olarak titreşimini doğru bir noktaya getirdiği zaman çekim unsuru doğru çalışıyor ve bizler doğru enerjileri çekmeye başlıyoruz” Bu noktada dışsal unsurlarda düzelmeye başlıyor. Tabiki liyakatimiz gösterdiğimiz hal ve hareketlerde çok önemli. Yeni düşüncemiz, düşünce yapımız çok önemli.

Esmaları kullanmaya başlayınca özellikle Kutbu olan esmalar Celal, Cemal ve Kemali kutuptaki esmaların farklarını kendi hayatımda çözmeye çalıştım ve bu noktada muazzam geri dönüşler aldım. Özellikle kendime dair, kendimi suistimal ettiğim noktalarda kendime dönüp bakmamı sağladı.

Aslında Esmaları çatlak bir testiye doldurulmuş su olarak görüyorum. Oradan akıp size çatlağın nerede olduğunu gösteriyor. Orayı tabiki sıvayıp sıvamamak, o enerjiyi içinizde aktive edip büyütmek sizin elinizde oluyor.

Esmaları bu anlamda hayatımın içerisinde her noktada kullandım. İhtiyacım olduğunda ve etkilerini öğrenmek için araştırdığımda hayatımda her noktada dokundum. Beni anda tutan önemli unsurlardan bir tanesi oldu.

1. Bölümün Sonu

İlgili arkadaşlar için daha önce yayınlanan konu Parapsikoloji ve Doğum Haritasında Dikkat Edilmesi Gereken Konumlar

Yayınlanacak Olan 2. Bölüm konu başlıkları

* Bir insanın doğum haritası kullanılarak elde edilen verilerle Esma çalışması yapıldığında neler değiştirilebilir?
* Doğum haritasına bakılmadan Esma çalışması (Amaca yönelik) yapmak doğru mudur?
* Esmalar okunurken nelere dikkat edilmelidir?
* Mudra Nedir?
* Esma çalışmalarınız sırasında yaşadığınız ve unutamadığınız; ilginç olaylar yaşadınız mı?
* Kullandığınız yöntemle bir insanın ruhsal yeteneklerini tam olarak ortaya çıkarması mümkün mü?
* Millet olarak astrolojiye bakış açımızı değiştiren nedir? Geçmişte çok sayıda İslam Alimi eserlerinde astrolojiye geniş yer ayırmışken neden daha sonra astroloji=fal haline geldi?
* Kıyaslama imkanınız olduğu için özellikle sormak istedim. Batıda astrolojiye bakış açısı nasıl? İnsanın potansiyelini açığa çıkartma ve yetenekleri değerlendirme konusunda astrolojik veriler bize göre daha verimli bir şekilde kullanılabiliyor mu? İnsanların astrolojiye bakış açısı nasıl?
* Bir insanın doğum haritası ile neler yapılabilir? İnsanların doğum haritalarını sosyal medyada paylaşmalarını doğru buluyor musunuz?
* Doğum zamanı tam olarak doğru olan bir insanın doğum haritası kullanılarak onunla ruhsal bağlantı kurulabilir mi? Veya uzaktan etki etmek mümkün mü?

https://www.parapsikoloji.net/okult-ast ... j-1-bolum/

-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: Okült Astroloji ve Esma-ül Hüsna Nazan Gönültaş ile Röportaj (1. Bölüm)

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 20 Kas, 06:30

Br de tam tersini doğru DÜŞÜNÜYORUM.YUKARIDAKİ yazıda ne denirse densin, biri bana k dese ben 1 insanıyım, kumaşım belli derim!
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com