Astrologların Dikkat Etmeleri Gereken Noktalar

astrologların dikkat etmeleri gereken noktalar, iyi bir astrolog nasıl seçilir, iyi bir astroloğun özellikleri

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1668
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Astrologların Dikkat Etmeleri Gereken Noktalar

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 02 Eki, 17:22

Resim

Astrologların Dikkat Etmeleri Gereken Noktalar

İyi bir astroloğu nasıl anlarsınız? İyi bir danışman bulmanız için astrologta olması gereken özellikler nelerdir?

Doğum haritasını yorumlamaya daha yeni başlamış ve deneyim için arkadaşlarınızın haritalarını yorumluyor olsanız bile, bu soruları cevaplayarak, şu anda sizi etkileyen tutum ve davranışları açığa çıkartabilirsiniz.

Astrologların birçoğu, danışmanlıktaki ilk yıllarından sonra, değiştirilmesi güç olan yorum ve danışmanlık alışkanlıkları geliştirirler. Mesleğe başlarken tarzınızın ve yönteminizin ne kadar bilincindeyseniz ve amaçlarınız doğrultusunda gayret sarf etmeye ne kadar hazırlıklı iseniz, uzun yıllar boyu yararlanacağınız bir danışmanlık ve yorum tarzı geliştirme olasılığınız da o derece yüksek olur.

[+] Bilgi, kavrayış ve/veya hayat tarzı itibarıyla kendinizi müşterinizden üstün görüyor musunuz? Doğum haritasını kendi otorite ve güç ihtiyacınızı, veya müşterinizin anlayışına, ihtiyaçlarına, duygularına ve hayat tecrübesine saygı duymayışınızı ya da bunları küçümsediğinizi maskeleyen bir otorite olarak kullanarak, kendinizi her şeyi bilirmiş havalarında, her türlü soruya vereceği bir cevabı olan bir guru gibi mi ifade ediyorsunuz?

[+] Size ihtiyaç duyulmasını arzuladığınız veya yardım eden bir kişi olarak değerli görülmek istediğiniz için müşterileriniz size bağımlı olmalarını teşvik mi ediyorsunuz? Kendilerine dönüp içlerinden gelen sese güvenmeyi öğrenmek yerine, sizin tavsiyelerinize güvenmelerini mi tercih edersiniz? Başkalarını memnun etmek arzunuz yüzünden, müşterilerinize ve arkadaşlarınıza aslında ihtiyaç duyabilecekleri şeyleri değil de, duymayı istediklerini düşündüğünüz şeyleri mi söylüyorsunuz?

[+] Dikkati üzerinizde toplamak için, seans boyunca sürekli siz mi konuşmak istersiniz? Karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarını esas alıp, sürekli o ihtiyaçları yanıtlayıp yanıtlamadığınızı değerlendirmek yerine, bilginizle gösteriş yapmayı mı tercih edersiniz? Müşterinizin anlattıklarınız hakkındaki düşüncelerini almak ve müşterinizin dünyasının gerçekliklerinin içine girmeye istek duymak yerine, sadece, astrolojik sembollerin otoritesinden gücünü alan kendi sesinizi duyarak yeterince yardımcı olabileceğinizi düşünüyor musunuz?

[+] Gerçeği, sizin onu algıladığınız haliyle, başkalarına aktarmaya ve dolayısıyla da kendi felsefenizi müşterilerinize dayatmaya kararlı mısınız? Astroloji bilginizin size sağladığı yetkiyi kendi fikir ve değerlerinizi aktarmak için mi kullanıyorsunuz?

[+] Kendi güçsüzlük duygunuz, planetlerin rehberliğine bağımlılığınız ve astroloji bilginiz dışında kendi kaynaklarınıza güvensizliğiniz, sizi, müşterilerinizi güçsüzleştirmeye, kendi iradelerini ve kendilerine olan inançlarını aktif biçimde yüreklendirmek yerine kaderci bir tavır takınmaya sürüklüyor olabilir mi? Kimi planetlere veya burçlara yönelik olumsuz düşünce ve korkularınız yorumunuzu etkiliyor ve bunun sonucunda, müşterinize kendini doğru çıkartan yıkıcı kehanetlere dönüşen yargılar aktarıyor musunuz? (Eğer öyleyse, bir sonraki sayfadaki sorulara bakın.)

[+] Entelektüel kavrayışınızdan ayrı olan gerçek duygularınızın farkında olmayışınız, sizi kendi çatışmalarınızı müşterinize yansıtmaya ittiği için, seans boyunca karşınızdaki gerçek kişiden ziyade kendi gölgenizle mi karşı karşıya kalıyorsunuz? (Eğer öyleyse, bir sonraki sayfadaki sorulara bakın.)

[+] Kendi duygularınızla ve başkalarının duygularıyla iletişim kuramadığınız için, aklı öne çıkarıp, yorumunuzu sadece mantığa mı dayandırıyorsunuz? Kavradıklarınızı duygularla ilişkilendirilebilecek şekilde aktarmayı beceremiyor musunuz?

[+] Müşterinizin anlayamayacağı astrolojik terminolojiyle konuşmanızın nedeni, müşterinizde, aslında kayda değer pek bir şey söylemiyor olsanız da, mistik hava yaratan bir dil kullanarak yüce gerçekleri tebliğ ettiğiniz yanılsamasını uyandırmak isteği mi? Müşterinizin o anda mücadele ettiği somut meselelere girmekten sakınarak, düşüncelerinizi muğlak, günlük yaşamdan kopuk birtakım genellemelerle mi ifade ediyorsunuz?

[+] Bağdaştırma, bütünleştirme ve günlük yaşama uygulama kapasitelerine aldırış etmeden, kendi aklını ve başkalarının akıllarını bilgiyle doldurmaktan kendini alamayan bir bilgikolik misiniz? Astroloji aracılığıyla müşterinize gerçekten yardımcı olmaktan çok, ne kadar çok şey bildiğinizi göstermenin ve doğum haritasını bütün yönleriyle incelemenin mi peşindesiniz?

Profesyonel astrologların çoğu kişilik dinamikleri ve çözümlenmemiş çelişkileri nedeniyle, zaman zaman yukarıdaki yetersizliklerin en azından bir kaçını astrolojik yorumlarına aktarmış olmaktan dolayı suçludurlar. Yetersiz olduğunuzu hissettiğiniz alanlarla yüzleşmeyi ve o alanlarda kendinizi geliştirmeyi ne kadar cesur bir şekilde isterseniz, bir danışman-astrolog olarak özsaygınızı, özgüveninizi ve başarınızı arttırma ihtimaliniz o kadar yükselir.


Tracy Marks, Doğum Haritası Yorumlama Sanatı, Barış İlhan Yayınevi


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön