Merkür Mars Karesi Hayatımızı Nasıl Etkiler?

merkür mars karesi, merkür mars karesi olumlu ve olumsuz etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1622
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Mars Karesi Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 28 Tem, 14:55

Resim

Merkür Mars Karesi Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Bugün Merkür ve Mars arasında gerilimli bir açı meydana geliyor. Birkaç gün boyunca cesur, iddialı fakat ifade inceliğinden yoksun iletişim kurmaya meyilli olabiliriz, iletişim kazalarına karşı dikkatli olmakta fayda var. Zira sözler, düşüncelerin hızına yetişemedikleri için henüz düşüncelerimizi uygun bir biçimde dillendirmeyi formüle edecek zaman bulamadan en ham halleriyle ağzımızdan dökülebilirler. Zihnimizden geçenleri bir anda net, kısa, keskin, açık seçik ve cesurca ortaya koyabiliriz.

Olumlu yönüyle düşüncelerimizi samimi ve olduğu gibi açıklamak kabiliyetimiz güçlenir.

Merkür Yengeç burcunda ilerlerken zihnimiz daha çok içsel bilgiyle ilgilidir. Düşüncelerimiz çocukluktaki koşullanmalarımızdan etkilenmeye açıktır. Kişisel ihtiyaçlarımıza, ailemize, evimize, geleneklerimiz ve geçmişimize odaklanırız. Koç burcunda bulunan Mars ise özgür ve bağımsız hareket etmek, keşfetmek, daha önce yapılmamış bir şeyleri denemek, atılganca bir şeyler başlatmak ister. Neticede iki gezegen arasında gerilimli açının aktif olduğu süreçte düşüncelerimiz ve hareket tarzımız arasında çatışma ortaya çıkar.

Ev, aile, gelenekler ve duygusal güvence ihtiyacıyla ilgilenen Yengeç burcu ile özgürlükçü, rekabetçi, aceleci Koç burcu arasında bu açı gerçekleştiği dönemlerde özellikle emlak, lokantacılık, otelcilik ve turizm, eğitim ve güvenlik sektörlerinde hareketlilik artar. Spor, edebiyat ve yayın dünyasına dair haberler gündeme gelebilir. Eğitim, iletişim ve ulaşımla ilgili sorunlara ve kazalara karşı dikkatli olmak gerekir.

Hızı ifade eden gezegen Mars, Merkür’le gerilimli bir şekilde temas ettiğinde zihnimiz daha yoğun bir şekilde uyarılır. Zihnimizdeki düşünceler hızla yer değiştirirken odaklanma sorunu yaşayabiliriz. Sakinliğimizi korumakta zorlanırız. Huzursuz ve gergin hissedebiliriz. Sabırsızlaşırız, sinirsel gerilim sonucunda öfkemiz açığa çıkabilir. Öfke kontrol altına alınamazsa sivri dilli, küstah, incitici ve iğneleyici bir üslupla dışa vurulan fikirler tartışmalara yol açabilir. Bu tarz etkilere karşı farkındalık geliştirmek yararlı olacaktır.


Astroloji Dergisi - Yazan: Işık Canan Kaya


Kaynakça:
Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
Astrolojinin Anahtar Sözcükleri, Hajo Banzhaf-Anna Haebler
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Fatma1983 (Çrş 29 Tem, 10:16)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön