Merkür Akrep Burcunda 3 Ekim 2019

merkür akrep burcunda, merkür akrepte

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1564
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür Akrep Burcunda 3 Ekim 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 05 Eki, 10:10

Resim

Merkür Akrep Burcunda

Merkür Akrep burcuna girdi. Merkür bu konumda her ne konuyla ilgilenirse ilgilensin o konuya derinlemesine nüfuz eder ve onun gizli doğasını algılar. Görünenin/bilinenin arkasındaki bilgiye, en derinde kalmış gerçeğe ulaşır ve onu açığa çıkarır. Sırları açığa çıkarmaya, kimselerin uğraşmak istemediği, toplum dışı görülen tabu ve yasak konuları araştırmaya ve bunların özüne inmeye meraklıdır.

Sabit bir burçta olması bakımından, keskin düşünceli ve kararlıdır; dikkatini ve merakını bir konuya yoğunlaştırma ve o konuya kafasına takarak araştırma özelliği birçok gizli kalmış bilginin açığa çıkartılmasını sağlayabilir. Merkür’ün bu konumu dedektiflik, araştırmacılık, arıtma, tabu/yasak görülen ya da toplum dışına atılmış konuları ıslah etme, krizlere eşlik etme, onları yönetme ve ölüm gibi konularda beceriklilik verebilir. Merkür Akrep’te birisinin konuşmalarındaki zayıf noktaları, gizlediklerini veya bastırdıklarını sezme konusunda beceriklidir. Gerekli durumlarda iyi taktik ve strateji yapan bir zihin söz konusudur.

Merkür Akrep Burcunda Olumsuz Etkileri

Olumsuz yönleriyle Merkür Akrep’te, çoğu zaman sessiz kalıp düşüncelerini kendisine saklayabilir ve bir konuya uzun süre kafayı takıp gizliden gizliye onunla ilgili nefret, kin, intikam ve entrika dolu düşünceler üretebilir. Düşünceler sabit, değişmez, saplantılı ve takıntılı olabilir. Sessizce pusuya yatarak durmadan nasıl kazanacağı, bir durumu/insanı nasıl kontrol edeceği, birisinin düşüncelerini nasıl değiştireceği veya nasıl intikam alacağı üzerine taktikler ve stratejiler yapan bir zihin söz konusu olabilir.

Başkalarının düşüncelerine nüfuz edebilme becerisi, olumsuz anlamda, insanların fikirlerini değiştirmek ya da onları kontrol etmek üzere sözel ve zihinsel olarak onları manipüle etme şeklinde görülebilir. Zamanını kollayıp uygun fırsatı bulduğunda düşüncelerini acımasızca, zehirli ve iğneleyici bir şekilde ifade edebilir yani diliyle karşısındakini öldürebilir. Bu konumda her türlü fikir çatışması kişi için bir ölüm kalım meselesi haline gelebilir. Zihinsel ve sözel anlamda güç savaşlarına girebilir ve asla teslim olmak istemeyebilir.

Mars'ın Teraziye Geçişi

Akrep’teki Merkür’ün geleneksel yöneticisi Mars 29 derece Başak’ta ve buradaki yolculuğunu sonlandırmak üzere, 4 Ekim 2019 itibariyle zararda olduğu Terazi burcuna giriş yapacak. Modern yönetici Pluto ise Oğlak’ta geri harekette. Hayatımızda artık geçerliliğini yitirmiş ve işlevini tamamlamış unsurları tespit etmek için iyi bir dönem olabilir.

Nelerin arıtılması ve iyileştirilmesi gerekiyor, hani alanlarda ve ilişkilerde durumu ya da karşı tarafı değiştirmeye çalışmadan, “kendimizi” ve tavrımızı değiştirmemiz gerekiyor, bunları düşünebiliriz. Araştırma yapmak ya da derinlemesine öğrenmek istediğimiz konulara daha fazla yoğunlaşabilir ve yoğun bir merakla odaklandığımız konularda gizli kalmış bilgilere ulaşabiliriz.

Toplum dışı ve tabu kabul edilen konular, ifşa edilen sırlar ve bizi değişmeye, olaylara daha objektif bir bakış açısından bakmaya zorlayacak bir takım deneyimler söz konusu olabilir. Onaylanmak ya da suları bulandırmamak adına “sessiz” kalabileceğimiz gibi, bizimle aynı düşünceleri paylaşmayan insanlara karşı “ya benim yanımdasın ya da düşmanımsın” tavrıyla da yaklaşabiliriz. Tek kazanan olmak üzere stratejiler yapmak bizi daha fazla zarara uğratabilir, bu yüzden adil ve eşitlikçi bir yaklaşımla “herkesin” kazandığı bir durum yaratmaya çalışmak akıllıca olacaktır…


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

Astroloji Dersleri, Barış ilhan


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön