Titanyum Dioksit Zararlı mı? Zararları Nelerdir?

titanyum dioksit zararlı mı? titanyum dioksitin zararları nelerdir? glifosat nedir? glifosat zararlı mı?

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1415
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Titanyum Dioksit Zararlı mı? Zararları Nelerdir?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 07 Eyl, 15:18

Resim

Titanyum Dioksit Zararlı mı? Zararları Nelerdir?

1- Titanyum Dioksit (TiO2) (Özellikle nanoparçacık olarak kullanılanı)
2- Glifosat

Gündelik tükettiğimiz gıdaların %99'u bu iki maddeyi/ zehiri/ silahı içeriyor !

Bu iki maddeyle (zehirle) bizleri yok ediyorlar ! Bu iki silah aynı zamanda yüzlerce, belki binlerce hastalığın gerçek sebebini oluşturuyor !

Binlerce hastalığın gerçek sebebi bu iki maddedir/ silahtır !

Bu iki madde/ silah nasıl işliyor !

Fazla detaya girmeden, herkesin anlayacağı bir şekilde izah etmeye çalışacağım:

Püf noktası HÜCRE ve ENZİM'dir !

-İnsanlar trilyonlarca hücreden meydana gelir ! Bütün organlar hücrelerden oluşur ! Her organın kendi yapısına has farklı bir hücresi vardır !

Örnek:

- Beyin hücresi (nöron),
- Pankreas hücresi (İnsülin üretir),
- Kan hücresi (Oksijen taşır),
- Akciğer/ Karaciğer hücresi,
- Kas hücreleri,
- Kemik hücreleri

vs. vs.

Hücreleri ayakta tutan, çalıştıran moleküller ENZİMLER'dir !

Hücrelerin çalışması, fonksiyonunu icra etmesi, MİNERALLERE bağlıdır ! ENZİM'lerin çalışması, fonksiyonunu icra etmesi de METALLERE bağlıdır !

Eğer insanların BEYİN ve BİYOLOJİ'lerini çökermek istiyorsan MİNERAL ve METAL sistemini devre dışı bırakman gerekir !!!

Yani hücre ve enzimleri MİNERALSİZ, METALSİZ bırakman gerekir !

İşte GLİFOSAT ve TİTANYUM DİOKSİT tamda bu işe yarıyor !

Bizleri DEMİNERALİZE-DEMETALİZE ediyor !!!

Minerallerimiz ve Metallerimiz çalıyor/ gideriyor/ yok ediyor/ etkisiz hale getiriyor !

Sonuç ve netice olarak binlerce farklı hastalık zuhur ediyor ! Her türlü hastalık patlak veriyor ! Metabolizma çöküyor ! BEYİN ve BİYOLOJİ elden gidiyor !

Glifosat bir SÜNGER gibi bütün MİNERALLERİ ve METALLERİ emiyor/ bağlıyor/ absorbe ediyor ! (Resimlere bak!)

Titanyum Dioksit (TiO2) ise Mineral ve Metallerle kimyevi bir reaksiyona girip KRİSTALLER oluşturuyor ! PEROVSKİT, İLMENİT gibi kristaller oluşturuyor ! Yani kireçlenmeye, taşlaşmaya yol açıyor ! (Resimlere bak!)

Her ikiside MİNERAL-METAL düşmanı !!!

- Bu ikisi mesela BEYİNSEL hastalıklara yol açıyor : MS, Alzheimer, bunaklık, akılsızlık, beyinsizlik, geri zekalılık, İQ düşüklüğü gibi vs. ! Çünkü SİNAPS'lar için gerekli olan KALSİYUM İyonlarını yok ediyorlar !

- Bu ikisi DİYABET ve ŞEKER hastalıklarına yol açıyor ! Pankreas hücrelerinin İNSÜLİN üretmesini engelliyorlar ! Çünkü Kalsiyum İyonlarını yok ediyorlar !

- Kansızlık ve ANEMİ'ye yol açıyorlar ! Çünkü kandaki DEMİRİ (Fe2+) yok ediyorlar !

- AKCİĞER, bronşit, astım, nefes darlığı gibi hastalıklara yol açıyorlar ! Çünkü kandaki DEMİR (Fe2+) atomu/ iyonu/ metalini yok ediyorlar ! Netice olarak kanımız OKSİJEN taşıyamaz hale geliyor ! Hücrelerde biriken Karbondioksit (CO2) gazı dışarı atılamıyor !

Oksijensiz kalan BEYİN beyinsizleşiyor ! Beden ve bünyemiz bitap/ yorgun/ halsiz düşüyor ! Enerjisiz kalıyoruz ! Pasifleşiyor ve hantallaşıyoruz !

Bir liste hazırlayıp yüzlerce madde saymak mümkündür ! Say say bitmez ! Kısaca, bu iki zehir/ madde/ silah binlerce hastalığa yol açıyor !

Binlerce hastalığın GERÇEL SEBEBİ Glifosat ve Titanyum Dİoksittir !

Bu bilgileri sizlere kimse anlatmaz ! Ya kimse bilmediğinden veya bilenler art niyetli olduğundan !

Eğer kendiniz hasta iseniz veya ailenizden biri, yakınlarınız veya çevreden birileri, bu bilgileri Allah rızası için onlara ulaştırın !

Garanti ediyorum (şaka yapmıyorum, atmıyorum, tutmuyorum) : Glifosat ve Titanyum Dioksitten (TiO2) vazgeçen hastaların %95'i tekrar sağlığına kavuşacaktır !!!

Glifosat ve Titanyum Dioksitten vazgeçmek için doğal ve işlenmemiş gıdalar tüketmek zorundasınız ! Fabrikalarda üretilen, türlü işlenmlere tabi tutulan bürün ürünler zehire dünüşür !

En çok Glifosat ve Titanyum dioksit içeren ürünler BEYAZ UN (mamülleri/ ekmek) ve ŞEKER'dir !

Eğer soykırıma uğramak istemiyor, kendinizin ve ailenizin sağlığını korumak istiyorsanız bu iki maddeyi çok iyi araştırın ! Hangi ürünlerde, nerde bulunuyorlar bir listesini çıkarın ! Ve şiddetle bu iki silahtan/ zehirden kaçının !

Yoksa sizde cahiller ve gafiller gibi erken elenip yok olmaya mahkum olursunuz !!!

NOT-1:

Glifosat bedenimizdeki Mineralleri ve Metalleri bir sünger gibi emer/ bağlar dedik ! Mineralleri etkisiz bırakma işi tarlalarda başlıyor ! Ekinlere püskürtülen Glifosat bitkilerdeki Mineral ve Metallerin %80-90'ını bağlar ve etkisiz hale getirir ! Yediğimiz ürünler veya tarla/ bahçe ürünleri artık bizi doyıracak oranda/ yeterli oranda Mineral-Metal içermez !

NOT-2:

Sorun Mineralsizlik ve Metalsizlik ise, giderim bir eczaneye, alırım bir Mineral hapı, mesele hallolur !! diyenler olacaktır !? Bu gibi insanları hayal kırıklığına uğratmalıyım ! Çünkü bizlere soykırım uygulayan şeytanlar hangi yoldan gideceğimiz çok iyi biliyorlar ! Bu yüzden gidebileceğimiz bütün çözüm kapı ve gediklerini öncesinden tıkıyorlar !

Bütün mineral, vitamin ve metal hapları yine TİTANYUM DİOKSİT (TiO2) içeriyor veya başka katkı maddeleri yüzünden zerre kadar fayda sağlamıyor !!!


Dr. Aidin Salih ile Gerçek Tıp Facebook Grubu'nda Bir Paylaşım
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Cmt 07 Eyl, 18:43)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1415
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Titanyum Dioksit Nelerde Kullanılıyor? Hangi ürünlerde bulunur?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 07 Eyl, 15:21

Titanyum Dioksit Nelerde Kullanılıyor?

Avrupa’da E171 olarak da kodlanan titanyum dioksit, renklendirici olarak genellikle şekerlemelerde, sakızlarda ve fırıncılık ürünlerinde kullanılan; beyaz, opak veya bulutsu bir görüntü sağlayan bir gıda katkı maddesi.

Ultraviyole (UV) ışığı yansıtması nedeniyle bu madde koruyucu güneş kremlerinde, bunun haricinde boya ve diş macunlarında da kullanılıyor. Öte yandan Birleşmiş Milletler’in Uluslararası Kanser Araştırma Kurumu (IARC) bu maddenin insanlar için muhtemel bir kanserojen olduğunu öne sürüyor.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Lal (Cmt 07 Eyl, 18:43)
Değerlendirme: 16.67%
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1415
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Titanyum Dioksit Zararlı mı? Zararları Nelerdir? Neden Vücuttan Atılamıyor?

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 07 Eyl, 15:30

Resim

Tiyanyum Dioksit (TiO2) Nanoparçacıkları Zararlı mıdır? Neden Vücuttan Atılamıyor?

UCLA (University of California), Kaliforniya Üniversitesi bunla ilgili bir araştırma yapmıştır. Üniversitenin Patoloji, Radyasyon Onkolojisi ve Çevre Sağlık Bilimleri Profesörü Robert Schiestl ve ekibinin yaptığı araştırmada, Titanyum Dioksit (TiO2) nanoparçacıklarının DNA yapısındaki hem tek hem de çift iplik sarmallarında kırılmalara neden olduğu, genel olarak da bunun kromozomlara hasar verdiğini ve enflamasyona neden olduğunu bulmuştur.

Kromozom hasarı demek, kanser riski demektir. Bunun farkında olan araştırma ekibi, denek fareler üzerinde teste başlamıştır. Farelerin içecekleri sulara, Titanyum Dioksit (TiO2) nanoparçacıkları eklenmiştir. Bu suyla beslenen fareler, daha 5 gün olmadan genetik bozulmalara uğramıştır. Uzmanlar farelerde 5 günde oluşan bu genetik bozukluğu, aynı şartlara maruz bırakılan insanlarda 1 yıl 7 ay sonra gözlemleneceğini açıklamışlardır.Cancer Research dergisinde bu araştırma yayımlanmıştır ve sonuçlar ürkütücüdür.

Birleşmiş Milletler´in Uluslararası Kanser Araştırma Kurumu (IARC) da bu maddenin insanlar için muhtemel bir kanserojen olduğunu öne sürmektedir.

Titanyum Dioksit (Tio2) Nanoparçacıkları Neden Vücuttan Atılamıyor?

Normal Titanyum dioksit (TiO2) minerali vücuttan atılabilir ama titanyum dioksit (TiO2) nanoparçacıkları atılamaz.

Titanyum dioksit (TiO2) nanoparçacıkları bir defa olsa bile, tüketilen gıdaların içinde alındığında, bir kene gibi organlarda birikmeye başlar. Nanoparçacık olduğu için, hücre zarlarından geçip, seyahat bile yapabilir. Bu geçişlerde hücrenin işlevlerini bile aksatabilir.

Gıda uzmanları titanyum dioksit (TiO2) minerali zararlı değil diyorlar. Bu konuda uzmanlar zaten hem fikir. Onların anlamadığı ya da anlamak istemediği, moleküler madde değişikliğine uğramış titanyum dioksit (TiO2) nanoparçacıklarının bilimsel olarak verdiği zararlardır.

Profesör Robert Schiestl, titanyum dioksit (TiO2) nanoparçacıkları, vücutta gezdiklerinde aynı serbest radikallerin meydana getirdiği oksidadif stresin hücre ölümüne ve ilerlemesi ile kansere neden olduğunu, genetik olarak insan DNA’sına zarar verdiğini söylemektedir.

Titanyum Dioksit Neden Nanoparçacık Oldu?

Titanyum dioksit (TiO2) nanoparçacıklarının atom yapısı değiştirilerek, görülebilen ışık hüzmesine verdiği tepki yeniden yapılandırılmıştır. Işık ya da fotonların titanyum dioksit nanoparçacığa düşmesiyle birlikte, titanyum dioksitle temas halindeki organik madde, kimyasal reaksiyonla parçalanmaya başlar. Aynı bitkilerdeki fotosentez olayı gibi düşünebilirsiniz. Fotosentez; karbondiokist ve suyun, ışığın etkisi ile organik madde yani besin üretmeye başlamaktadır.

Buradaki tepkime tipi aynı fotosentez gibi olmasına rağmen, organik madde üretilmez, aksine organik maddeleri ayrıştırarak, CO2 yani Karbondioksit ve H2O yani su açığa çıkar.

Bu ne demek biliyor musunuz?

Titanyum dioksit nanoparçacıkların, herhangi bir organik madde ya da canlı bir hücreye dokunduğunda, canlı dokunun, özellikle protein parçalanması ve yaptığı rutin işlevlerin değişmesine sebep olabilecek, kimyasal tepkimeyi alevlendirecek, korkunç bir yeteneğe sahip olduğudur.

Titanyum dioksit (TiO2) eğer bir nanoparçacık olarak işlev yapacaksa, bununla üretilen insanın kullanabileceği herhangi bir ürün tehlike yaratabilir.

Aslında kendi kendine temizleyen giysiler, ütü yapılmasına gerek olmayan gömlekler gibi tekstil ürünlerinde, nanosıvı olarak temizlik sektöründe, ilaçlama ve yüzey kaplama ürünlerinde, artık nanoparçacıklar kullanılmaktadır.

Gıda takviyelerinden vitamin ve mineraller, diş macunu, boyalar, gıda boyaları, katkı maddeli hazır yiyeceklerde kullanılmaktadır. 2015 yılına göre yılda 2,5 milyon tona yakınlaşan üretimi vardır.

Küf tutmayan ve nefes alan boya reklamlarına baktığınızda, titanyum dioksit (TiO2) nanoparçacıkları aklınıza gelmelidir.

Titanyum dioksit (TiO2) nanoparçacıkları, kozmetik sektöründe de çok kullanılır. Mesela uzun süre kalıcı makjay ürünleri, su değdiğinde bozulmayan rujlar, ağlasanız da akmayan rimeller, nemlendirici kremler, sprey halindeki güneş kremleri gibi daha bir çok üründe kullanılmaktadır.


Elif ÇETİNKAYA
Kimyager
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir