Ağustos Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

2019 ağustos ayı astroloji yorumu, astroloji ağustos ayı yorumları, ağustos ayı önemli olayları, ağustos ayı önemli enerji noktaları, ağustos ayı astroloji, ağustos astroloji yorumları 2019, ağustos ayı astrolojik yorumlar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1415
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Ağustos Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 01 Ağu, 23:06

Resim

Ağustos Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları 2019

2019 Ağustos Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

* 11 Ağustos 2019’da Yay burcundaki Jüpiter ileri gitmeye başlayacak. Jüpiter 10 Nisan 2019’da geri gitmeye başlamıştı.

* 15 Ağustos 2019’da Güneş Aslan’da ve Ay Kova’dayken Dolunay meydana gelecek.

* 30 Ağustos 2019’da Güneş ve Ay Başak burcundayken Yeniay meydana gelecek.

Misty Kuseris
Çeviren: Belgin Avunduk


Ağustos ayı 1 Ağustos’ta Venüs’ün Kayron’la üçgen açı yapmasıyla başlayacak. Venüs geri giden Kayron’la üçgen açı yaptığında ihtiyaçlarınızla ilgilenmenin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Önce kendinize ve sonra diğerlerine yardım edebilirsiniz. Bu mantığa aykırıymış gibi gelse de öyle değildir. Kendinizi ne kadar çok severseniz, başkalarına olan sevginizi de o kadar çok ifade edebilirsiniz. Bugün arkadaşlarla birlikte olmak için harika bir gündür. Arkadaşlıklar sizin için çok iyileştirici olabilir.

2 Ağustos'ta Venüs Uranüs'le kare açı oluşturduğunda eski arkadaşlarınızla karşılaşırsanız ya da geçmişte tanıdığınız kişileri hatırlatan insanlarla tanışırsanız hiç şaşırmayın. Beklenmeyen karşılaşmalar geçmiş tecrübeleri ortaya çıkarabilir. Ayrıca biraz değiştiğinizi görebilirsiniz. Veya düşündüğünüz kadar değişmediğinizi fark edebilirsiniz.

Bugün dikkatli olmanız gereken tek şey finansal durumunuz. Venüs Uranüs'le kare açı oluşturduğunda beklemediğiniz bir onarım için para harcamanız gerekebilir. Veya daha sonra çok fazla para harcadığınızı düşüneceğiniz büyük bir alışveriş yapmaya karar verebilirsiniz.

4 Ağustos’ta Mars geri giden Plüto’yla 150’lik açı yaptığında kendi güç duygunuzu korumanın ne kadar önemli olduğu anlaşılacak. Diğer insanlar sizin fikirlerinizden ziyade kendi fikirleriyle size yardım etmek isteyebilirler. Onların fikirlerini dinlemek için zaman ayırabilirsiniz ancak kendi hedeflerinizle yolunuzda ilerlemek sizin için daha önemlidir.

8 Ağustos'ta Venüs geri giden Jüpiter'le üçgen açı yaptığında geçmişteki sıkı çalışmalarınızın ödüllerini alabileceksiniz. Ayrıca kendinizi birçok yönden şanslı hissedebilirsiniz. Finansal durumunuz iyi görünebilir. Gelecek için planlar yapabilirsiniz. İnsanlar size ihtiyacınız olan desteği verebilirler. Karizmanız da bugün çok yüksek olabilir.

9 Ağustos'ta Venüs geri giden Satürn'le 150’lik açı yaptığında bazı kural ve sınırlarınızı yeniden değerlendirmek isteyebilirsiniz. Eski kurallar geçerliliğini yitirmiş olabilir. Geçmişte işe yarayan bir şeyin şimdi çalışmadığını görebilirsiniz. Bu yüzden bir şeyler yapmanın yeni yollarını bulmalısınız. Geleceğe yönelmenizi engelleyecek eski alışkanlıklarınıza çok fazla takılmamalısınız.

11 Ağustos’ta Jüpiter durağandan ileri gitmeye başlayacak, Venüs geri giden Neptün’le 150’lik açı yapacak. Merkür Aslan burcuna geri dönecek ve Uranüs geri gitmeye başlayacak.

10 Nisan’da Yay burcundaki Jüpiter geri gitmeye başlamıştı. Jüpiter’in geri gittiği dönemde geçmişe dönüp manevi değerlerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Ayrıca yaşamınızda hangi kural ve düzenlemeleri oluşturduğunuzu ve bunların sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadıklarını veya engel teşkil edip etmediklerini anlamanız gerekiyordu. Şimdi Jüpiter'in ileri gitmeye başlaması ile manevi ve maddi değerler arasında dengeyi kurabileceksiniz.

Jüpiter'in geri gittiği zamanlarda manevi değerleri gözden geçirmenin yanı sıra hedeflerin belirlenmesi de zordur. Yeni projeler başlatmış olabilirsiniz ancak bunları hayata geçirmeye çalışırken projelerinizde bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. Belki de yeni projelere başlamadan önce tüm cevapları bildiğinizi düşündünüz ancak hala sorular olabilir. Ve Jüpiter geri gittiğinde öğrenme modunda olabilirsiniz. Ancak artık Jüpiter ileri gittiği için ihtiyacınız olan bilgiye ulaşabilirsiniz ve projelerinizle başarılı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Jüpiter geri giderken diğer insanlarla ilişkiler zor olabilir, çünkü başkalarının manevi değerlerini her zaman destekleyemezsiniz. Hatta kendi değerlerinizi onlara dayatabilirsiniz ve onları bir şekilde yabancılaştırmış olabilirsiniz. Ancak şimdi Jüpiter ileri gitmekte olduğundan başkalarını yabancılaştırmadan niyetlerinizi açıklayabilirsiniz.

Jüpiter’in geri gittiği dönemler işletme sahipleri için her zaman kolay olmayabilir. Pazarlama planlarının tasarlanması ancak uygulanmaması gerekir. Projelerde çeşitli gizli maliyetler ortaya çıkabilir. Halka arz her zaman şirketlerin sahip oldukları gerçek değeri vermeyebilir. Şimdi Jüpiter ileri gittiği için sağlam pazarlama planları daha kolay geliştirilebilir. Herhangi bir gizli maliyet ortaya çıkarsa daha iyi bir gider muhasebesi yapılabilir.

Jüpiter şimdi ileri hareket ediyor olmasına rağmen ilişkilerde yaşanan zorluklar bugün tam olarak çözülemeyebilir. Nedeni Venüs'ün de bugün geri giden Neptün’le 150’lik açı oluşturmasıdır. Diğer insanları anlamaya çalışabilirsiniz. Size ihtiyacınız olan bilgiyi tam olarak vermiyor olabilirler. Ve pazarlığa ayak uyduramayabilirler. Bu nedenle şu anda herhangi bir anlaşma veya sözleşme imzalamayın.

Merkür Aslan burcuna tekrar girdiğinde herhangi bir sözleşmeyi imzalamaktan vazgeçmek istediğinizi fark etseniz bile kendinizi daha iyimser hissedersiniz. İnsanları oldukları gibi kabul edebilirsiniz. Başkalarının sizi kızdırmalarına izin vermezsiniz. Bunun yerine dışarı çıkıp oynamak istersiniz. Bu yeni iyimserlik duygusuyla bugün sorunlarla baş edemiyorsanız durumu çözmek için her zaman yarının olduğunu da düşünürsünüz.

Uranüs günün sonunda geri gitmeye başladığında tam olarak farkına varamayabilirsiniz. Ancak bilinçaltı düzeyde bir rahatlama hissi duyabilirsiniz. Uranüs 10 Ocak 2020'ye kadar geri gidiyor olacak. Uranüs geri giderken dünyanın biraz yavaşladığını hissedebilirsiniz. Normalden daha az bilgiye ulaşabilirsiniz ancak bilgiyi işlemek için daha iyi fırsatlar bulabilirsiniz.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca Uranüs Boğa burcunda geri giderken mali durumunuzu gözden geçirin ve yolunda olduğundan emin olun. Belki de yeni ve daha gerçekçi bir bütçe yaratabilirsiniz. Ayrıca hala yaşam tarzınızı ve manevi hedeflerinizi destekleyip desteklemediklerini belirlemek için değer sistemlerinizi gözden geçirebilirsiniz.

13 Ağustos’ta Merkür Ceres’le son üçgen açısını yapacak. Bu açı ilk kez 29 Haziran’da Merkür ileri ve Ceres geri giderken ve ikinci kez ise 18 Temmuz’da Merkür geri ve Ceres ileri giderken meydana gelmişti. Şimdi ise her iki gezegende ileri hareket etmektedir.

29 Haziran ve 13 Ağustos tarihleri arasında hayatınızda sürekli olarak taviz verme ihtiyacı içinde olduğunuzu hissetmiş olabilirsiniz. Veya hedeflerinize ulaşmak için diğer insanlarla birlikte çalışmanız gerektiğini düşündünüz. Bugün ise olumlu bir tutumu korumak ve başkalarıyla çalışmak hayatınızdaki olaylara nasıl bakmanız gerektiği konusunda size yardımcı olabilir. Sorunlara çözebileceğinizi bilerek yaklaşabilirsiniz. Bu iyimserlik dolayısıyla sorunları çözmenin yeni yollarını da keşfedebilirsiniz. Ne zaman uzlaşma ihtiyacı duyduğunuzu ve ne zaman sağlam durabileceğinizi bilirsiniz.

14 Ağustos’ta Venüs geri giden Plüto ile 150’lik açı yaptığında başkalarıyla güç mücadelesine girebilirsiniz. Onların ihtiyaçlarını anladığınızı düşünmüş olabilirsiniz. Ama şimdi size bildiğinizi düşündüğünüz şeyin doğru olmadığı söylenebilir. Hikâyelerini değiştirebilecekleri için başkalarıyla tartışmaya girmemek çok önemlidir. Gerçeklere ulaşmak zordur. Ve insanlar sizden önemli bir şeyi almaya çalışıyor gibi hissedebilirsiniz. Bu belki de sizin onurunuzdur.

15 Ağustostaki Dolunaydan sonra Merkür geri giden Kayron ile üçgen açı yapacak. Bu açı teknik olarak Dolunay sonrasında gerçekleşmesine rağmen enerjisinin etkisi Dolunayda yaşanacak. Güneş’in Aslan ve Ay’ın Kova burcunda olduğu bu Dolunayda hayatta başarabilecekleriniz konusunda iyimserlik söz konusudur. Kova’daki Ay Venüs'le karşıt açı oluştururken, Aslan'daki Güneş, Venüs'le kavuşacaktır. Şimdi kendi değerinizi daha kolay anlarsınız. Sizi tehlikeye atmayacak riskleri almak isteyebilirsiniz. Ayrıca sizi desteklemeyen insanları ve durumları bırakabilirsiniz. Bu hayatınızda ilerlediğiniz ve geriye bakmadığınız bir gün olabilir.

Merkür geri giden Kayron’la üçgen açı yaptığında başkalarıyla olan iletişim problemlerini çözebilirsiniz. Karşınızdaki ve siz hem birbirinizin dediklerini duyarsınız hem de söylenenlerin arkasındaki anlamı kavrarsınız. Bu başkalarıyla bir eylem planı oluşturmak için iletişime geçebileceğiniz iyi bir gün. Ayrıca insanların ortak bir zemin bulmaya çalıştığını da görebilirsiniz.

16 Ağustos’ta Merkür geri giden Uranüs’le kare açı yaptığında iletişiminize çok dikkat edin. Zihniniz çok hızlı hareket edebilir ve düşünmeden yanlış şeyler söylemeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bugün alacağınız yeni bilgilere dikkat edin. Çok uzun bir süre duraklamanıza ve bazı önemli bitiş tarihlerini kaçırmanıza neden olabilirler. Merkür'ün geri giden Uranüs’le kare açı oluşturması durumunda başarının anahtarı; aldığınız bilgilerde değişiklikler meydana geldikçe esnek olmanız gerektiğini bilerek seçeneklerinizi göz önünde bulundurmaktır.

18 Ağustos’ta Mars Başak burcuna girecek. Mars Başak burcundayken hedeflerinize ulaşmak için daha fazla enerjiniz vardır. Bugün önemli detaylarla uğraşabilirsiniz. Enerjinizi projeleri daha çabuk bitirmek için gereken şeyleri yapma konusunda harcamaya istekli olabilirsiniz.

21 Ağustos’ta Merkür geri giden Satürn’le 150’lik ve Jüpiter’le de üçgen açı yapacak ve Venüs Başak burcuna girecek.

İlk olarak Merkür Satürn'le 150’lik açı yaptığında kimsenin sizi dinlemek istemediğini hissedebilirsiniz. Ya da dinleseler de yalnızca olumsuz bir şekilde tepki verebilirler. Ama gerçek şu ki kendinize çok sert davranabilirsiniz. Hatta sözlerinizi sansürlemiyor olabilirsiniz, çünkü eleştirilmekten korkabilirsiniz.

Venüs Başak burcuna girdiğinde diğer insanların sizinle aynı fikirde olmayacağı korkusuyla eylemlerinizi sansürlemeye devam edersiniz. Ancak bu korku Venüs'ün Başak'taki gölge yanıdır. Venüs'ün Başak'taki pozitif doğası, diğer insanlara yardım etmek ve elinizden gelenin en iyisini yapmak için çalışma arzusudur. Yardım etme arzusuna bağlı kalarak korkuyu ortadan kaldırabilirsiniz.

Gün ilerlediğinde Merkür’ün Jüpiter’le üçgen açı yapmasıyla tüm eleştirilme korkularının çok abartıldığını fark edebilirsiniz. İnsanlar söyleyeceklerinizi duymak isteyebilir. Artık onların dinleyebileceği bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Fikirlerinizin olumlu sonuçlarının başkalarını da motive edebilecek noktaya kadar geldiğini görebilirsiniz.

22 Ağustos’ta Merkür geri giden Neptün’le 150’lik açı yaptığında odaklanmak çok zorlaşabilir. Mümkünse mantıklı aklınızın kullanılmasını gerektiren bir şey yapmamaya çalışın. Diğer insanlarla birlikte olmanız gerekiyorsa, hedeflerine değil niyetlerine bakın. Mantıksal zihniniz yerine problemler üzerinde çalışmak için yaratıcı yeteneğinizi kullanın. Bu derin düşünmek ve meditasyon yapmak için güzel bir gün. Bir sanatçıysanız bu günün yaratıcı girişimler için harika bir gün olduğunu göreceksiniz. Sadece hiçbir sözleşmeyi imzalamayın çünkü tüm gerçek bilgilere vakıf olamayacaksınız.

23 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna girdiğinde Mars, Venüs ve Güneş aynı anda Başak burcunda olacaklar. Bu enerjinin açığa çıkmasının birkaç yolu var. Yaşamda kendinizi rahat hissetmek için bazı küçük ayrıntılara dikkat etmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Veya beklentileriniz çok yüksek olabilir ve bu yüzden bir şey elde etmekte zorlanıyor olabilirsiniz.

Başak burcunu anlamanın anahtarı bunun hayatınızı kolaylaştırıcı bir zaman olduğudur. Ayrıntılarda boğulmak istemeyebilirsiniz. Adım adım ilerlemek isteyebilirsiniz. Sağlığınızla ilgilenebilir ve iyileştirmek için neler yapabileceğinizi belirleyebilirsiniz.

24 Ağustos’ta Merkür geri giden Plüto ile 150’lik açı ve Venüs Ceres’le kare açı yapmadan önce Venüs Mars’la kavuşacak. 25 Ağustos’ta diğer açılar gerçekleşmeden önce bu açının enerjisini fark edemeyebilirsiniz. Diğer yandan yapmak istediklerinizle, elde etmek istediğiniz sonuçların arasındaki netliği hissedebilirsiniz.

Merkür geri giden Plüto ile 150’lik açı yaptığında ihtiyaçlarınızı anlamakta veya ihtiyaçlarınız konusunda başkalarıyla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Diğerleri bazı şeylerin gizli kalmasını isteyebilirler. Size çok fazla bilgi verdikleri takdirde bu bilgileri onların aleyhine kullanacağınızı düşünebilirler. Dürüst olmak gerekirse siz de aynı şekilde düşünebilirsiniz. Bu durumda soruşturma yapmadan sadece dinlemek daha iyi olabilir. Bu şekilde Venüs / Mars kavuşumunda hissettiğiniz netliği koruyabilirsiniz.

Venüs Ceres kare açısı oluşurken tutkunuzu sansür ediyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Yavaş hareket etmek ve her adımı hesaplamak isteyebilirsiniz. Ancak çok fazla bilgi vermek istemeyebilirsiniz. Başkalarını beslemeye falan çalışmayın çünkü onlar da aynı şekilde hissediyorlar ve “beslemenizi” yanlış yorumlayabilirler.

25 Ağustos’ta Venüs geri giden Kayron’la 150’lik açı yaptığında Mars Ceres’le kare ve geri giden Kayron’la da 150’lik açı yapacak.

Venüs geri giden Kayron’la 150’lik açı yaptığında sanki diğer insanlar sizi almak için dışarıda bekliyorlarmış gibi hissedebilirsiniz. Veya başarısızlığa neden olan davranışlarda bulunabilirsiniz. Başarısızlığa neden olan davranışlar, gençken öğrendiğiniz şeylerdir ve o zaman bazı problemlerle başa çıkmanıza yardım etmiş olabilirler. Fakat şimdi karşınıza çıktıklarında bir yetişkinsiniz ve size yardım etmek yerine duygusal olarak strese girmenize neden olabilirler.

Mars Ceres’le kare ve geri giden Kayron’la 150’lik açı yaptığında haklarınız için savaşmanız gerektiğine inanırsınız. Başkalarının sizden bir şeyleri almaya çalıştığını düşünebilirsiniz. Fakat savaşmak size yardım etmek yerine aslında sizi tehlikeye sokabilir. Tartışmaya değmez. Bunun yerine geriliminizi dizginlemeye ve ondan güvenli bir şekilde kurtulmanın bir yolunu bulmaya çalışın. Egzersiz yapmak veya ilahi söylemek iyi bir yoldur. Enerjinizi olumlu bir şekilde kullanın.

26 Ağustos’ta Venüs geri giden Uranüs’le üçgen açı yaptığında kendinizi çok fazla şey başarabilecekmiş gibi hissedebilirsiniz. Yeni fikirlere açıksınızdır ve risk almak istersiniz. Geçmişte sahip olduğunuz diğer ilişkilerden farklı olan yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bireysellik duygunuzu kaybedeceğiniz ve diğer kişiye bağlanmaya başladığınız bu yeni ilişki konusunda o kadar heyecanlanmayın. Çünkü birkaç gün içinde bu yeni bireyin çok farklı olduğuna ve bağlanmaya değmeyeceğine karar verebilirsiniz.

27 Ağustos’ta Ceres geri giden Kayron’la üçgen açı yaptığında kendinizi uyum içinde bulabilirsiniz. Barışı korumak için uzlaşmaya ve durumlara nazik bir şekilde yaklaşmaya hazırsınızdır. Hem başkalarının hem de kendinizin yaralanmasına neden olmak istemezsiniz.

28 Ağustos’ta Mars geri giden Uranüs’le üçgen açı yaptığında çok fazla enerjiniz vardır. Risk almak ve yaşamda yeni maceralar deneyimlemek istersiniz. Yeni fikirlere açık olursunuz. Sadece çok fazla acele etmeyin çünkü etrafınıza dikkat edemeyebilirsiniz. Bu bir kazaya neden olabilir. Hayatta yeni planlarla ilerlerken kendinize karşı nazik olmaya çalışın.

29 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna girecek ve şimdi Başak burcunda dört tane gezegen bulunacak; Venüs, Mars, Güneş, Merkür. Başak'taki bu yoğun enerji ile ayrıntılara özen gösterdiğinizden emin olmanız gerekir. Bazı projeleri tamamlamaktan kaçındıysanız eğer şimdi bunları yapma zamanı. Veya belki de bazı arkadaşlarla ahbaplığı bıraktınız. Şimdi onlarla bağlantı kurmanın zamanı geldi. Herhangi bir sağlık probleminiz varsa takip etmeniz ve kendinizi iyileştirici bir sistematiğin içine sokmanız gerekir.

30 Ağustos’ta Yeniay meydana geldiğinde Başak enerjisi bir kez daha çok önemli hale gelecek. Güneş ve Ay her ikisi de Başak burcunda. Bu ayrıntılarla ilgilenerek hayatınıza devam etmeniz için iyi bir gün. Geri dönüp yarım kalmış işleri çözmek isteyebilirsiniz. Eğer sorunlar çözülmediyse daha sonra sıkıntı yaratabilirler. Çünkü Yeniay Ceres’le kare ve geri giden Uranüs’le üçgen açı yapacak. Ayrıca geri giden Uranüs'ün üçgen açısı dolayısıyla diğer insanlardan beklenmeyen yardımlar alabilirsiniz.

Ağustos ayı sona ererken Merkür 31 Ağustos'ta geri giden Kayron’la 150’lik açı yapacak. Sözlerinize dikkat edin. Kendinizin yaralanabileceği veya başkalarına zarar verebileceğiniz durumlara girmeyin. Bu başkalarının söylediklerine dikkat etmeniz gereken bir gün. Aynı zamanda kendinizi ifade etmek için ihtiyaç duyduğunuz kelimeleri sansürlemeye çalışmayın. Temel olarak amaçlarınızı ve beklentilerinizi fark edip anlamaya çalışın.


Misty Kuseris ©2019

http://mistykuceris.com/

Çeviren: Belgin Avunduk
Astroloji Dergisi
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir