Akrep Burcu Özellikleri

akrep burcu özellikleri, akrep özellikleri, akrep burcu ve özellikleri, akrep burcunun genel özellikleri, akrep burcunun hayata bakışı, akrep burcuna uygun meslekler, akrep burcu evlilik, akrep burcu aşk, akrep burcu türleri, akrep tipleri, uyumlu olduğu burçlar, uyumsuz olduğu burçlar, anlaşabildiği burçlar, anlaşamadığı burçlar, gezegeni, grubu, niteliği

Akrep Burcu Hakkında Genel Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 238
Yaş: 28
Kayıt: Sal 20 Mar, 14:55
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Akrep Burcu Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Pzt 24 Ara, 14:06

Resim

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep burcu özellikleri, akrep burcu nasıl bir burçtur, akrep burcunun genel özellikleri, akrep burcunun astrolojik özellikleri, akrep burcunun uyumlu ve uyumsuz olduğu burçlar hangileridir, akrep burcuna uygun meslekler, akrep burcunun hayata bakışı, akrep burcunun kişisel özellikleri ve işte tüm yönleri ile zodyak kuşağının en gizemli burcu olan Akrep burcu…

Astrolojik Açıdan Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Grup Özellikleri

Yer Aldığı Grup (Elementi): Su Grubu
Grubun Genel Özelliği: Derin, Tutkulu, İçsel, Sezgisel, Ruhsal, Duygusal ve Tutkulu
Grubun Diğer Burçları: Balık ve Yengeç Burçları

Akrep Burcu Nitelik Özellikleri

Sahip Olduğu Nitelik: Sabit
Nitelik Özellikleri: Geleneksel, Sahiplenici, Kolay Değişmeyen, Uyumu zor

Akrep Burcu Gezegenleri ve Aldığı Etkiler

Gezegeni: Mars ve Pluto Gezegenleri
Gezenlerin Kattığı Özellikler: Mars enerji kaynağı, Pluto iste değişim ve dönüşüm sağlar

Akrep Burcu Ev Konumu ve Özellikleri

Ev Konumu: 8. Ev
Bulunduğu Evin Özellikleri: Cinsel Yaşam, Ölüm ve Ötesi, Madde Ötesi Yaşam, Bitişler ve Başlangıçlar, Ruhsal ve Psişik Yetenekler, Takip Etme ve Ortaya Çıkarma, Organize Etme

Akrep Burcunun Uyumlu Olduğu Burçlar

Astrolojik Verilere Göre Doğal Uyuma Sahip Olduğu Burçlar: Balık ve Yengeç
Element Uyumunun En İyi Olduğu Burç Grubu: Toprak Grubu (Toprak Elementi)

Akrep Burcu En İyi Anlaştığı Grubun Burçları: Başak, Boğa ve Oğlak Burcu

Akrep Burcunun Uyumsuz Olduğu Burçlar

Uyumsuz Olduğu Burç Grupları ve Burçlar

Ateş Grubu: Koç, Aslan ve Yay Burcu
Hava Grubu: İkizler, Terazi ve Kova Burcu

Akrep Burcu Evlilik Uyumunun Yüksek Olduğu Burçlar

Su ve toprak grubu burçları ile bu burçların doğum haritasında 7., 3., 8.ve 1. ev gibi ilişkileri etkileyebilecek konumlarda yer alanlarla uyumu daha iyi olacaktır.

Balık ve yengeç burcu ile doğal olarak anlaşır. Boğa burcu, başak burcu ve oğlak burcu ile kendini tamamlar.

Akrep Burcunun Kişisel Özellikleri ve Uygun Meslekler

Meslek bir insanın yaşamda yaptığı işle ne kadar tatmin ve mutlu olacağını belirleyen önemli bir konudur. Akrep burcu olduğu halde kendi özelliklerini tanımayan bir insanın mutlu olabileceği bir iş tercih etmesi zor olacaktır. Kendisini tanımayan insanın etkilendiği alan çevresi ve gördüğü örneklerdir.

En çok tercih edilen meslekler, en fazla para getiren meslekler, en gözde meslekler ve puan sıralamasında en üst sıralarda yer alan meslekler sadece kendi özelliklerini tanımayan bir insanın ilk tercihi olabilir. Sonuç: tatminsizlik, farklı alanlara yönelme, mutsuz ve stresli bir yaşam. “En iyi meslek en çok kazandıran değil, en çok mutlu eden meslektir.”

Doğru bir seçim yapabilmek için akrep burcunun bu alanla ilgili kişisel özelliklerine bakalım

Bireysel
Analitik
Dikkatli
Ayrıntısal
Ruhsal
Sezgisel
Güçlü hafıza
İçsel – dışsal
Gözlemci
Araştırmacı
İnatçı
Kararlı
Sessiz
Sakin
Yalnız
Farklı
Mücadeleci
Sıradışı
Soğukkanlı

Akrep Burcu Nasıl Bir Meslek Tercih Etmeli?

Akrep burcunun tercih edeceği mesleğin özellikleri yukarıda saydığımız kişisel özelliklerle örtüşmelidir. Mesleğin adının ne olduğu veya ne kadar kazandırdığı çok önemli değil ancak doğum haritanızda sizi paraya yönlendirecek konumlar da varsa kazancı yüksek olanları tercih edebilirsiniz.

Akrep burcu olarak seçmeniz gereken mesleklerin şu özelliklere sahip olmasına dikkat ediniz.

Bireyselliğin ön planda olduğu (egoizm değil, sadece kendisinin aktif olduğu işler)
Başkalarının müdahale edemeyeceği ve aldığı kararlarda bağımsız olacağı
Gizli, saklı olanın açığa çıkarılması gereken meslekler
İnsana gizem katan meslekler
Maceraya açık
Sıkıldığında çizgiyi zorlayabileceği çılgınlıklara açık
Odaklandığında tek söz sahibi olabileceği
Ruhsal özelliklerini ve enerjisini kullanabileceği bireysel meslekler

Bu özelliklere göre akrep burcu için bazı meslekleri sıralayacak olursak

Akrep Burcu için Uygun meslekler

Tıp alanında Cerrah ve uzun süre yüksek odaklanma gerektiren meslek grupları
Emniyet ve güvenlik ile ilgili meslekler (Polis, asker)
Dedektif
Soğukkanlılık gerektirecek meslekler, Acil müdahale ekipleri, ölüm, yaralanma ve bağlantılı meslekler
Psikolog
Terapist
Medyum
Parapsikolog
Bioenerji uzmanı
Fotoğraf sanatçısı
Kütüphane ve arşivleme

Bunların dışında bireysel çaba gerektiren, yalnız ve bağımsız çalışmasını destekleyecek tüm meslekleri de dahil edebilirsiniz.

Akrep Burcu ve Hayata Bakışı

Her burç yaşamın bir yönünü temsil eder. Sahip oldukları özelliklerle yaşamımızda eksik kalan yönleri tamamlarlar. Akrep burcu,

hayatın gizemli yönlerini,
gizlenen ve saklananları açığa çıkarmayı,
ruhsal enerjileri,
görülmeyeni ortaya çıkarmayı ve
cinsel yaşamı temsil eder.

Yaşamdaki görevleri ile bireysel bir tutum sergiler. Hayat O’nun için çözülmesi ve ortaya çıkarılması gereken bir bilmece gibidir. Hayata gelip bilinç kazandığı andan itibaren her şeyi gözlemleyerek analizler yapmaya başlar. Hafızasına eklediği her görüntü, olay ve his ileride karşılaşacağı bilmecelerde kullanacağı eksik parçaları oluşturur.

Uzun bir yolculuğa ve arayışa çıkar. Bu arayış sırasında karşılaştığı insanlarla selamlaşıp yoluna devam eder. Gözünü kamaştıran ve arayış yolculuğunda kendisine eşlik edebilecek bir eş bulursa yoluna birlikte devam eder. Yaşamı bu arayış ve arayışta bulduklarını paylaşması ile geçer.

Ancak asıl aradığı şeye 8. ev etkisinin kendisini sürüklediği bu arayışa yaşamının son gününde kavuşur. O ana kadar yaşamındaki tüm sınırları zorlayarak madde ötesine geçmek için yoğun çaba harcar. Doğa üstü olaylarla ilgilenir, sıradışı insanları inceler, parapsikoloji ile ilgili tüm alanlara bakar. Aradığı ipuçlarını bulduğu yerlerde bir süre kalıp oyalanır.

Merak, bilinmeyenleri çözmek, karanlığın içindekini çekip çıkarmak ve bir akrep gibi hakedenlere hakettiklerini sunmak akrep burcunun tipik özellikleri arasındadır.

Akrep Burcunda Gelişim ve Akrep Türleri

Akrep burcu genel olarak üç bölümde incelenir ancak bunların sayıları artırılabilir.

1- Yerde sürünen sürünen sürüngen akrep (yılan akrep)
2- Olgunlaşma evresindeki akrep (gri akrep)
3- Olgunlaşmış tecrübeli akrep (kartal akrep)

Bunlara gece akrebi, kertenkele akrep gibi tanımlamalarda eklenebilir ama kriter akrep burcunun gelişimi ile ilgili olduğu için 3 maddeye ayırmak yeterlidir.

Yılan akrepler egolarını tatmin etmek için yaşalar ve yaşamı büyük oranda kendi pencerelerinden değerlendirirler. Her konuda haklıdırlar, hiç yanlış yapmazlar, her şeyin en iyisini ve doğrusunu onlar bilirler. Her zaman kendileri haklı karşı taraf haksızdır. Tüm özelliklerini kendi egolarını güçlendirmek ve korumak için kullanırlar. Genel olarak akrep burcunun ergenlik dönemine kadar olan evreyi temsil eder.

Gri akrepler yılan akreplerle, kartal akrepler arasında geçiş dönemi akrep özelliklerini gösterirler. Bu süreci nasıl değerlendirdikleri sonrası yaşamlarını kartal veya yılan olarak devam ettirmelerinde önemlidir. Uygun olmayan, kompleksli, kendisini tanıma ve geliştirme fırsatı bulamadığı bir çevrede yılan özellikleri pekişebilir. Bu evre geçmiş ve gelecekle ilgili sorgulamaları yaptığı evredir. Doğuları, yanlışları, hataları ve düzeltilmesi gerekenleri farkeder. Alacağı kararlar geriye yılan evresine dönmesini de kartal evresine geçmesini de sağlayabilir. Kolaycılık ve basit olan yılan evresine geri dönüştür. İlk gençlik ve orta yaşları temsil eder.

Kartal akrepler yılan ve gri akrep evrelerini aştıkları için tüm özelliklerinin farkındadırlar. Bazı özelliklerinin tecrübe ve yaşadığı acılarla ortaya çıktığının, pekiştiğinin farkındadırlar. Bu farkındalık akrep burcunun doğasında olmayan empatinin ortaya çıkmasını sağlar. Yaşadıkları ile başkaları arasında kıyas yapma imkanı O’nu yılan olmaktan uzaklaştırır. Ruhsal özelliklerini yılanlar gibi başkalarına zarar vermek ve intikam için değil, yaşamlarını daha kaliteli hale getirmek için kullanırlar.

Akrep Burcu Özellikleri ve Dipsiz Kuyuları “Yalnızlık

Akrep burcu hangi evrede olursa olsun yalnızlık onların enerjilerini tazeledikleri ve hayata yeni baştan başladıkları dipsiz bir kuyu gibidir. Başkaları için karanlık olan bu kuyu onlar için yaşamın kaynağı ve kendilerini resetledikleri bir santral görevi görür.

Hayata kısa bir mola” biraz durup herşeyin tekrar gözden geçirilmesi, hataların analiz edilip düzeltilmesi, eksik kalanların zihinde tekrar edilip onarılması, deşarj olup rahatlanması gerekir. Bu süreç çevresi tarafından yanlış yorumlanıp anlaşılamazsa psikolojik sorunlar yaşanılabilir. Kompleks haline getirilirse davranış sorunlarına neden olabilir.

Akrep Burcu için Ulaşılmaz Olan “Aşk

Aşk yaşandığında bitmemeli, tutku ile yoğrulup kalplerde fırınlanmalı. İki insanın ruhsal birleşmesini temsil etmeli. Yaşanıp tükenen ve biten herşey değerini zamanla tüketir. Akrep burcunu tatminsiz bırakan da budur. 8. Ev yani ölüm ve ötesi ile ilgili olan akrep için madde arasında sıkışıp kalanların değersiz görülmesi ve hiçbir zaman tam anlamıyla tatmin olamaması bununla ilgilidir.

Akrep Burcu Özellikleri, Çıkış ve Batış Arasında “Evlilik

Evlilik akrep burcunun yaşamındaki en büyük duraklardan biridir. Yaşamını paylaşacağı insan ya onu alır zirvelere taşır veya toprağın dibindeki karanlık dehlizlere sokar. Çıkışı O’nu anlayan iyi bir rehber eşliğinde gerçekleşir. Batışı ise tekrar çıkması için yaşaması gerekenleri temsil eder.

Eksik kalanların giderilmesi, yüzeye tırmanıp yaşamın toprakla su arasındaki formlarının tecrübe edilmesi ile mümkün olur. Derinlerde yanıp toprakla pişmek ve sonunda gökyüzüne yükselmek…

Akrep burcu için evlilik sadece cinsel bir seçimse batışı, para içinse maddeye esareti, aşk içinse güzellikleri, eksik yönleri içinse tecrübeyi beraberinde getirir.


Akrep Burcu Özellikleri - 24 Aralık 2018
Resim
~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~


Siyam kedisi
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Akrep Burcu Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Siyam kedisi » Pzt 11 Mar, 23:14

Güzel tespitler. Akrep burcu için hayat kendisini anlayabilen birini bulduğunda anlam kazanmaya başlar.

Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 238
Yaş: 28
Kayıt: Sal 20 Mar, 14:55
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Akrep Burcu Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Çrş 20 Mar, 21:19

Belkide en büyük sorun bu. Hatta herkes için en büyük sorun bu. "Anlayan birini bulmak, bulabilmek"
~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Scorpion 42
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Akrep Burcu Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Scorpion 42 » Sal 02 Nis, 01:45

Ateş grubu burçları ile anlaşamam. Yaşını başını almış olanların bile buyurgan tavırları beni deli ediyor. Herşeye karışmadan durmaları imkansız sanki.

Corpitson
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Akrep Burcu Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Corpitson » Çrş 10 Nis, 21:47

Yalnız, özgür, sert. Başına buyruk, kuralcı


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Genel Özellikleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir