YAY GÜNCESİ..

Burçların Uyum Tablosuna Göre, Hangi Burç Hangi Burçla Daha İyi Anlaşır, Bilmek İster misiniz? Burçların En iyi Anlaştıkları Burçlar
Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Re: YAY GÜNCESİ..

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Cum 23 Kas, 15:17

güzin yazdı:
Prş 22 Kas, 16:57

Bugün itibari ile Güneş YAY burcuna geçiş yapıyor. Gökyüzünde bir aylık YAY burcu dönemi başlıyor!

Güneş Yay burcuna geçtiğinde atmosfer daha iyimser, neşeli, canlı, heves dolu, meraklı, felsefi, eğlenceli ve maceraya açık olur. Yay yolculukların, gezilerin, yabancı kültürlerin, global bakış açısının, dünya vatandaşı olmanın burcudur.

Siz de bu dönemde yerel, etnik ve sizinkinden farklı kültürlerle tanışabilir, bilgi ve deneyimlerinizi artırabilirsiniz. İlişkilerde Yay burcunun rahatlatan, karmaşık olmayan, dürüst ve açık ilişki kurma tarzından faydalanabilirsiniz.

Dürüst bir bakış açısına ihtiyaç duyduğunuzda sizi gerçekliğe geri çeken ve geniş vizyonuyla destekleyen bir Yay arkadaşınızdan fikir alabilirsiniz. Yay burcunun yansıttığı enerjiyi fiziksel gücü spora ve fiziksellik içeren her türlü faaliyete aktarabilirsiniz.

İlginç geniş ferah mekanlara gidip geniş gruplarla bir arada olup eğlenmeli hayata daha geniş bir perspektiften bakmayı denemeli ve yaşamınızın amacını yeni hedeflerle belki yeniden zenginleştirmeli, hayatınıza yeni hevesler katmalısınız.

Yeni şeyler keşfetmeye, yeni mekanlar tanımaya, yeni insanlarla tanışmaya daha hevesli oluruz. Her türlü yeniliklere, yeni deneyimlere açık olabileceğimiz bir zamandır. Yine bu dönem hayatımızdaki önemli konuları önce daha karmaşık hale getirip sonra çözmeye eğilimli olabiliriz.

Başımıza gelen olayları ve konuları abartmaya, olduğundan daha büyük ve daha etkili göstermeye, anlatmaya da eğilimli oluruz. Bu dönem, başımıza gelen olaylara iyimser, daha umut dolu, bardağın dolu tarafını görecek şekilde değerlendirmede daha başarılı oluruz.

Riskler almaya, gözü kapalı bir şekilde olaylara atlamaya, cesur davranmaya daha yatkın oluruz. Bu dönem spora başlamak, spor konusunda profesyonel destek almak için idealdir.

Öyle gidip dört tane baklava dilimi yapmaktan bahsetmiyorum spor derken, adam gibi spor yapmaktan bahsediyorum. Mesela atıcılık, ata binme, tempolu yürüyüşler, jimnastik…vb. İnandığımız tüm değerler, değer yargılarını tek tek sorgulayabiliriz.

Küçük şeylerden çok rahat bir şekilde mutlu olabiliriz. Detaylar çok boğucu ve sıkıcı gelir. Bu yüzden detay gerektiren işlerde başarı kazanmak biraz zordur.– Bu dönem vereceğiniz sözlere de dikkat edin. Sadece tutabileceğiniz sözler verin ve alın.

Yeni felsefeler, dinsel konular, farklı hayat görüşleri, farklı inançların olduğu ortamlara ve konulara çok rahat bir şekilde çekilebiliriz. Bu dönem ‘hayır’ mekanizmamız çok iyi çalışmayabilir. Buna dikkat etmek gerekir. Her gelen teklife evet demeyin, biraz seçici olun.

Her plana dahil olmaya çalışırken plansız programsız kalmayın ortalarda. Bu dönem patavatsızlıklara dikkat! Kaş yapayım derken göz çıkarmayın arkadaşlar. Yay burcu ideoloji, din ve kültürel kimliklerle ilgilidir.

Milliyetçilik ve vatanseverlik konuları ile kültürel kimliklerin karmaşasının en yoğun yaşanabileceği dönemdir. Bu dönem bu konunun başlıkları çok daha sert bir şekilde vurgulanabilir. Mesela pasaport veya vize işlemlerine zaman ayırabilirsiniz.

Yurt dışı bağlantılı işlerle daha çok haşır neşir olabilirsiniz
Sağlık olarak ise; kalça, uyluk, karaciğer, eklem romatizmaları, siyatik, kasları sembolize eder. Bu alanlarda dikkat edilmesinde fayda vardır.

Yay burcu bunların yanı sıra din, dini ibadet yerleri, imamlar, kiliseler, papazlar, dini düşünceler, üniversite seviyesinde eğitim yerleri, yüksek eğitimi, yayıncılık, uzak mesafeler ile iletişimimiz sağlayan aygıtlar,

kanunlar, kanun koyucular, kanun adamları, mahkemeler, uluslararası sorunlar, yargı, ithalat, ihracat, politika, medya, yazarlar, profesörler, gibi konular da Yay burcunun sembolize ettiği konular arasında yer almaktadır.

İyimserlik bulutunun üzerimizden hiç eksik olmayacağı bir dönem olsun hepimiz için :)

Dinçer Güner
Şunu farkettim, kimin neye ihtiyacı varsa ona göre sallıyorlar sanki, kalemlerini..

~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 24 Kas, 17:53

iş yerindeki aloe vera bitkisini çoğalttım bugün.4 saksı yaptım..birini bir müşterime hediye ettim..ikisini eve götüreceğim..evde sadece tek çiçek var..sanırım bu sayı bu gidişle gittikçe artacak.sıklamen almayı düşünüyorum.ama bakımı zor bir çiçek.kolayca çürür.arsız bir çiçek değil.ben arsız, yetiştirilmesi ve uyumu kolay çiçekleri severim.saklamene hevesim kış çiçeği olmasından.kışın çiçek vermesi güzel..soğuk ve renksiz kışı renklendirir bu çiçek..aslında afrika menekşeside çiçek veren bir bitki..yani uzun dönem çiçeklidir.sardunya mesela arsız bir çiçek.bu da uzun dönem çiçeklidir..bir çiçek daha var sardunyaya benzeyen.klasik her evde olan bir çiçek bu da.adı aklıma gelmedi..o da uzun dönem çiçek verir.ama o da kolay uyum sağlamaz.her evde yetişmez.
Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cmt 24 Kas, 18:07

"Mükemmel çift" denildiğinde her kadının aklına gelen tek şey ayakkabıdır."(alıntı)

MAVİ LOTUS:bunu az önce rastgele bir tweter adresinden okudum..böyle birçok komik şey var:)..genç birinin adresi.uzun süredir tanınmamış rastgele adreslerden twet okumuyordum.insanlar komik,enteresan şeyler yazıyorlar.zeki,komik ve enteresan insan pek çok:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 26 Kas, 13:07

Annemgili dün yaşadıkları şehre ilettim.Akşam babamla haber kanalı izliyoruz(babam genelde haber kanalı izler,sabahtan akşam kadar).Kedi güzellik yarışması haberi vardı.Babam sizin melake kadar güzeli yok dedi:).Babam melakeyi çok sevdi.Çok güzel ve akıllı diyor melakeye.Gerçektende öyle.Bbam 33 doğumlu.85yaşında.Yarışmadaki İran Kedilerine bunlar yabancı kedi mi dedi mi dedi.Babamın böyle ayrıntıları bildiğini bilmiyordum.Meğer biliyormuş.Akrep etkisindeki insanlar bilgedir ne de olsa.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 26 Kas, 13:09

Almina Ebru

@al_mina
15 sa.15 saat önce

Yarın yeni haftaya saat 09:30 civarı Ay Sirius kavuşum etkisiyle merhaba diyeceğiz 🌟 Bu saatler de NİYET EDİN 🌟DİLEK DİLEYİN 🌟 BOL BOL DUA EDİN. Sorunlara çözüm için kolaylıklar dileyip,dileklere ulaşacağınıza dair işaretler isteyin🌟
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 26 Kas, 13:21

Hafif bir mani nöbeti geçirdim geçenlerde.Arkadaşlarıma çok tuhaf sms ler gönderdim yine:(Allahdan yalnış anlamıyor,anlayış gösteriyorlar.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 26 Kas, 13:47

Bu yıl ki favori dizimi tv den kaldırdılar ya.Kaliteliydi.Daha önceki yıllardada tuttuğum bazı diziler böyle yayından kalkmıştı.Benim bir dizim olmalı mutlaka her yıl.yoksa boşlukta hissederim:)..o derece yani:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 26 Kas, 16:35

Eğer borçlarım olmasa bu hayatta bir şekilde tek başına ayakta kalabilirim..böyle bir cesaretim var sanırım.Ama başımda o kadar çok bela var ki..tek başıma yapamam.Sadece bu yüzden değil; yalnızlığı sevdiğim haldeeşimin beni terketmesi istemem herhangi bir nedenle.Hiç istemem..Annem,babam ve eşim benim için çok çok önemli.Hayatımın anlamı onlar diyebilirim.Ama annem babam yaşlı ve hasta.Az bir ömürleri kalmış olabilir.Umarım eşim ile ölene kadar birlikte oluruz.Annem babam kadar güveniyorum ona.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzt 26 Kas, 16:52

iesp*r penisilin türü mü bilmiyordum.Hasta alerji yapa rmı diye sordu.Hemen cevap veremedim tabi.Ya bu kadar klasik ecza bilgisini unutmuşum.Meslekle okulu bitirdiğimden beri ilgim olmadı ki..Hep başka sorunlarla boğuştum.Bu önemli konuya bir türlü sıra gelmedi işte:(
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 29 Kas, 13:17

Güzin:Mesleki konularda yazılar okumam lazım.Aslında en basitinden eczanedeki ilaçların yerini öğrenip, prospektüslerini okumam lazım.En klasik ilaçlardan başlamam lazım ama.En basitten en zora yani.Burası mahalle eczanesi.Allahdan öyle.Hastane karşısı yada çarşıda olsam ilaç çeşidine girmem lazım.Buna maddi gücüm yetmez henüz.Ayrıca biz daha öncede hastane karşısında değildik.Eşiminde bu bölgelerde giden ilaçlar hakkında bilgisi yok.Ama buradan taşınmak zorunda kalabiliriz.Çünkü bu dükkanın sahibi çıkmamını istiyor.acımasız biri.İlla gidin diyor.parayada hiç ihtiyacı yok aslında.Neyse asıl mevzum şu.Mesleki anlamda kendimi yetiştirmem lazım.Eşim burayı rahatça idare ediyor.Ama dışarıda işleri oluyor her gün.O burada değilken çok zorlanıyorum.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 29 Kas, 13:42

İş yerinin bulunduğu mahalledeki çocuklar bana alıştı.Aslında kedimiz için geliyorlar:)Ama çok kalıyorlar.Dikkatim dağılıyor konuşmalarından.Susacakları zamanı tayin edemiyorlar.Ama onlara gidin artık diyemiyorum.Sevmem böyle şeyleri.İnsanların bazı şeyleri kendilerinin farketmesini beklerim.Uyarmayı hiç sevmem.Ama bunlar11,12,13 yaşlarında çocuk.Bazı şeyleri algılayamıyorlar hünüz.Bana küsmelerini istemiyorum.Neyse zamanla uyarıda bulunurum.Daha yeni tanıştık.Tanışır tanışmaz antipatik olmamak gerek.Yada eşim uyarır.Dediğim gibi ben uyarı sevmem.Akıllı çocuklar ama.Hayvanları sevmeleride çok güzel.Ben burada değilken melakeye(kedimizin adı bu) bakıyorlar ayrıca.
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 29 Kas, 15:58

Dinçer Güner

@dincerguner
1 hr1 hour ago
Daha fazla
Venus'e Hoşgeldin diyin bakalim, ekibi buyutuyorum ♥️

güzin:az önce arkadaşıma sms gönderdim.Dinçer günerin twet adresine bak.venüs adlı bir kedi edinmiş dedim.ama benim melakem daha güzel dedim:)arkadaşım kedilere tapar.ta çocuk yaşta kedilerle iç içe büyümüş.kedilerin dilinden çok iyi anlar.ve kedi bakımından da anlar.mesela bana şunu demişti:kediler insanlara değil; mekanlara bağlıdır..nete yazdığım hemen her şeyi bu akrep arkadaşıma da yazıyorum:)hatta daha fazlasını.Bir akrep olarak bu uzun sms lere iyi dayanıyor.cepte saatlerce konuşmamızda cabası.Ama sanırım yükseleninden dolayı konuşmayı o da seviyor.iletişimi yani.yükseleni ikizler sanırım.çocukluk arkadaşımda akrep.ama o daha az sever konuşmayı.ona daha az şey yazarım:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 29 Kas, 16:09

güzin:30 lu yaşlarda görünüyorum(yükselen merküri çünkü)..bu hem iyi hem kötü.mesleki anlamda kötü.çünkü insanlar yaşlı kişilere daha çok güvenir bizim meslekte.yeni mezun sanıyorlar beni.yani 30 lu yaşlardanda daha küçük sanıyorlar sanırım:(..ama diğer taraftan genç görünümlü olmak bir bayan için süper bir durum:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Prş 20 Ara, 15:49

Doğum gününüz kutlu olsun. Bir yaş daha gençleşmişsiniz
~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 20 Ara, 16:45

Chepi yazdı:
Prş 20 Ara, 15:49
Doğum gününüz kutlu olsun. Bir yaş daha gençleşmişsiniz
Teşekkür ederim.Ama gençleşmiyorum ki:)neyse ki yaşlı göstermiyorum yukarıda da yazdığım gibi..yaşlanmak yay burçlulara göre değil tahmin ederisiniz:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

“Burç Uyumları İlgili Genel Konular” sayfasına dön