Akrep burcu erkeği terk edilirse! ne hisseder, ne yapar?

Akrep burcu erkeği terk edilirse, akrep erkeği terk edilirse, ne hisseder, ne yapar, terk edildiğinde acı çeker mi, nasıl tepki verir, nasıl karşılık verir, akrep burcu erkeği terk edildiğinde neler yapar

Akrep Burcu Erkeği ve özellikleri 2019 Yılı Değerlendirmeleri, akrep burcu 2019, akrep erkeği 2019, akrep burcu erkeği 2019
Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 235
Yaş: 28
Kayıt: Sal 20 Mar, 14:55
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Akrep burcu erkeği terk edilirse! ne hisseder, ne yapar?

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Pzt 05 Kas, 16:10

Resim

Akrep burcu erkeği terk edilirse! ne hisseder, ne yapar?

Akrep burcu erkeği terk edilirse! Ne hisseder, ne yapar? Akrep burcu erkeği için kontrol çok önemlidir. Hayatını, hayatında yer alanları, olayları ve geleceğini kontrol etmek ister. Herşeyin istediği şekilde olması Akrep burcu erkeği için çok önemlidir. Akrep burcu insanlarının kontrol sistemini “Su üzerine yaptığınız yağlı boya tablo” ya benzetmeye çalışın. Olanaksızı başarmaya çalışırken yağlı boyanın su üzerinde durması için tüm ayrıntıları düşünmeniz gerekir. Bu kadar ayrıntıyla boğuşurken birinin gelip bir kova boyayı suya döktüğünde olan ne ise terkedildiğinde akrep burcu erkeği için de benzer bir durum yaşanır.

Terk edilmek tüm dengeleri bozar

Sevsin veya sevmesin gurur abidesi bir insan için terkedilmek bu duruma kendisini alıştırmamışsa tüm dengelerini bozabilir. Eğer böyle bir ihtimali daha önceden hissetmişse yaşam dengesinin bozulmaması için kendisini buna hazırlayabilir.

Bu hazırlık süreci de daha soğuk ve duygusuz olmasını gerektireceği için ayrılık aşamasını hızlandıracaktır. Ansızın terkedilmekten akrep erkeği için farkı, bu süreci kendisinin hızlandırmış olması, yani kendi kontrolünde olmasıdır.

Kontrol Altına Alırsa Baskı Azalır

Ayrılık ve terk edilme ufukta görüldüğünde akrep erkeği bu süreci olumlu veya olumsuz yönde etkilemeye çalışır. Gerçekten seviyorsa öncelikle engel olmak için girişimlerde bulunur. Başarılı olamayacağını anladığında “olacaksa benim kontrolümde olmalı” düşüncesi ile hareket eder. Bu düşünce aslında “kontrol sadece bende, iyi yönde de kötü yönde de olması gerekenler benim istediğim gibi olur” demenin farklı bir yoludur.

* Gururu, akrep burcu erkeğinin yaşam kontrolünün kavramlaşmış halidir diyebiliriz. İçsel olduğu için her zaman kendi iç dünyasının dengede kalmasını sağlamak birinci önceliğidir. Çünkü iç denge bozulduğunda dış dünyadaki kontrolünü sağlaması zorlaşacaktır. Sonunda mutsuz olacağını da bilse herşeyin kendi kontrolünde olması bu nedenle çok önemlidir.

Resim

Akrep Burcu Erkeği Terk Edilirse, Ne Hisseder?

Süreci kontrol edememişse

Hayatının kontrolünde olmadığını görmek bir an soğuk duş etkisi yapar.
İstemediği halde, haberi olmadan böyle bir şey nasıl olabilir ki! Hiçbir ayrıntıyı kaçırmayan, hatta düşüncelerdeki hisleri de sezebilen bir akrep burcu böyle bir ayrıntıyı nasıl kaçırabilir?

** Hemen söyleyelim. Kendisi, kariyeri, işleri ve planları ile o kadar meşgul olmuştur ki. Çevresinde olup bitenleri göremez hale gelmiştir. Birlikte yaşadığı insanların varlığını unutmuştur. Kalbi ve ruhu ile olan bağları azaldığı için hırsı hislerini köreltmiştir. Kendisine gelebilmesi ancak yaşayacağı böyle bir şokla mümkün olur. Geç kaldın ruhsuz adam, geçmiş olsun..

İlk kez yaşadığı bu kontrolsüz gelişme tüm dengeleri altüst eder. Kendisini ilk defa yalnız ve çaresiz hisseder. Çünkü hissedememiş, kontrol edememiş ve gelişmeleri yönlendirememiştir.

Yalnızlığının karanlığını ve acizliğini yaşar. Belki ilk defa yaşadığı bu yalnızlık bildiğimiz anlamda bir yalnızlık değildir. Bu akrep burcu gibi yalnızlığa ihtiyaç duyan insanlar için bu durumda 'yalnızlık' ancak “karanlık bir yalnızlık” olarak ifade edilebilir. Ruhsal anlamda bir yalnızlık yaşar. Kendisini yerin 10 kat dibinde karanlık bir odaya düşmüş gibi hisseder.

Akrep burcu insanının gerçek özgürlüğü “acizliğini gördüğü” anda başlar. Kendisini kısıtlayan gururu ve kibri, hayatını belli kalıplar içinde yaşamaya zorlayan kuralları, tümüyle yıkılır. Kanının çekildiğini hisseder.

Resim

Sonra ne mi olur?

Bu durum garip bir şekilde kendisine haz vermeye başlar. Çünkü üzerinde ruhuyla olan bağlarını koparan ne kadar ayrıntı varsa bunlardan kurtulmuş ve kendisini hafiflemiş hisseder. Akrep burcunun Mars=Enerji Pluto=Dönüşüm etkisi altında olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Yaşamı sürekli değişim ve dönüşüm üzerine kuruludur. Her yıkılış yeni başlangıçlar için fırsattır. Bu akrep insanının marifeti değildir. Doğası bu şekildedir.

Bir süre sonra yaşadıklarına mutlu olduğunu görürseniz, sunduğu şükranları abartılı bulmazsınız.

Akrep Burcu Erkeği Terk Edilirse, Ne Hisseder?

Süreci kontrol etmişse

Eğer terkedileceğini anlamışsa bu süreci bir şekilde kontrol etmeye çalışır. Sonucun nasıl olacağı çok önemli değildir. Önemli olan olacakların kendi kontrolünde olmasıdır. Bunu iç dengesinin bir gerekliliği olarak görür.

Sonuçta ister terk edilsin ister terk edilmesin “oluşa” müdahil olduğu için fazla sorun yaşamaz. Çünkü o zamana kadar kendisini psikolojikman hazırlamış olur.

Akrep Burcu Erkeği Terk Edilirse, Ne Yapar, Nasıl Davranır?

Kontrolünde gerçekleşen bir terk ediliş için kendisini hazırladığı için bunun adı akrep burcu erkeği için “terk edilmek” değildir. Bir şekilde kendisini buna hazırlar.

Daha önce yalnız kalamadığı için yapamadığı ne varsa yapacağı ilk şey onları yapmak olur.

Eğer kontrolsüz bir terk yaşamışsa. Uzun süre kendisini dönüşümü için acılardan acı beğenerek dönüşüme bırakır. Ağlar, sızlar, öfkelenir, dağıtır sonunda geçmişe ait tüm izleri yok eder ve herşeye yeniden başlar.

Hiç kimse mükemmel değildir. Akrpe burcu erkeği için huzur "herşeyi kontrol edemeyeceğini ve etmemesi gerektiğini" anladığında başlar. Terk etmek ve ter edilmek zorunda kalınmayan ömürlük birliktelikler yaşamanızı dilerim.


Akrep burcu erkeği terk edilirse! ne hisseder, ne yapar? - 5 Kasım 2018
Resim
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Chepi mesajı için:
Akrep (Pzt 05 Kas, 17:13)
Değerlendirme: 16.67%


~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~


Kibir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Akrep burcu erkeği terk edilirse! ne hisseder, ne yapar?

Okunmamış mesaj gönderen Kibir » Pzt 05 Kas, 23:55

Akrep burcunun kibri kalesinin giriş kapısına benzer. O kapının açılması için bir soğuk duş yeterli gelmeyebilir. Acizliği kabullenmesi çok zor ama burnunun sert bir şekilde sürtmesi gerek.

Kullanıcı avatarı
güzin
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 4510
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 15 Haz, 12:51
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Akrep burcu erkeği terk edilirse! ne hisseder, ne yapar?

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Sal 06 Kas, 12:13

Kibir yazdı:
Pzt 05 Kas, 23:55
Akrep burcunun kibri kalesinin giriş kapısına benzer. O kapının açılması için bir soğuk duş yeterli gelmeyebilir. Acizliği kabullenmesi çok zor ama burnunun sert bir şekilde sürtmesi gerek.
Kesinlikle evet.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Akrep Burcu Erkeği” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir