Eylül Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları

2018 eylül ayı astroloji yorumu, astroloji eylül ayı yorumları, eylül ayı önemli olayları, eylül ayı önemli enerji noktaları, eylül ayı astroloji, eylül astroloji yorumları 2018, eylül ayı astrolojik yorumlar

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1555
Yaş: 24
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Eylül Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 03 Eyl, 11:13

Resim

Eylül Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları

2018 Eylül Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

# Oğlak burcundaki Satürn ileri hareketine başlayacak.

# 9 Eylül 2018’de Güneş ve Ay Başak burcundayken Yeniay meydana gelecek.

# 12 Eylül 2018’de Akrep’teki Jüpiter Oğlak burcunda geri gitmekte olan Plüto ile 60’lık açı yapacak. Bu açı ilk kez 15 Ocak 2018’de her iki gezegende ileri giderken meydana gelmişti. İkinci kez 14 Nisan 2018’de Jüpiter geri ve Plüto ileri giderken meydana gelmişti.

# 13 Eylül 2018’de Mars Kayron’la 60’lık açı yapacak. Bu açı ilk kez 20 Mayıs 2018’de Mars ve Kayron ileri giderken meydana gelmişti. İkinci kez ise 3 Ağustos 2018’de her ikisi de geri giderken meydana gelmişti.

# 18 Eylül 2018’de Mars Uranüs’e kare açı yapacak. Mars bu açıyı ilk kez 16 Mayıs 2018’de her ikisi de ileri giderken yapmıştı. Bu kare açı ikinci kez 1 Ağustos 2018’de Mars geri ve Uranüs ileri giderken meydana gelmişti.

# 22 Eylül 2018’de Güneş’in Terazi burcuna girmesiyle astrolojik yıl yarılanmış olacak ve sonbahar ekinoksu Kuzey Yarıkürede meydana gelecek.

# 24 Eylül 2018’de Güneş Terazi ve Ay Koç burcundayken Dolunay meydana gelecek.

# 25 Eylül 2018’de Geri giden Kayron tekrar Balık burcuna girecek. Kayron 5 Temmuz 2018’de Koç burcundayken geri gitmeye başlamıştı. 18 Şubat 2019’da ileri giderken Koç burcuna tekrar girecek.

# 18 Eylül 2018’de Mars Güney Ay Düğümü ile kavuşacak. Bu kavuşum ilk kez 8 Haziran 2018’de Mars ileri giderken meydana gelmişti. İkinci kez ise 20 Temmuz 2018’de Mars geri giderken meydana gelmişti.

Teknik olarak Mars 27 Ağustos 2018’de ileri gitmeye başladı. Mars şimdi ileri giderken hayatınıza devam etmek ve belki de yeni değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ancak Mars Kova burcuna tekrar girdikten sonra bir dizi üçlü açı serisini oluşturacaktır. Bu da 26 Eylül 2018'e kadar geri giden Mars’ın enerjisinin hissedilmeye devam edileceği anlamına gelmektedir. Bunun anlamı şudur; geçmiş deneyimlerinizi değerlendirerek bunları kullanmanın bir yolunu bulmak gerekir. Böylece hayatınızda başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Eylül ayı başladığında Merkür 5 Eylül’de Başak burcuna girecektir. Merkür Başak burcunun yöneticisi olduğu için burada rahattır. Merkür Başak’ta iken günlük rutin hayat önem kazanır. Evrak işleri ile uğraşmak ve her şeyi sıraya koymak için ne gerekiyorsa yapmak istersiniz. Bir şeyleri bulmak ve verimli çalışmak istersiniz. Bu size garip gelse de yapılması gereken görevleri uzatan küçük detaylara takılmak istemezsiniz.

6 Eylül’de Ceres Terazi burcuna girdiğinde Satürn ileri gitmeye başlayacak ve Merkür geri giden Kayron ile 150’lik açı yapacak.

Ceres Terazi burcuna girdiğinde ilişkilerin ne kadar önemli olduğunun farkına varırsınız. Herkesi memnun etmek istersiniz. Bir ekibin parçası olmak sizin için çok önemlidir ve başkalarından aldığınız geri bildirimler yaşamınızda ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca takım içindeki değerinizi de anlarsınız. İlaveten başkalarını memnun etmeye çalışırken kendi bireyselliğinizi kaybetmemeniz gerekir.

Satürn ileri gitmeye başladığında rahatlama duygusu hissedersiniz. Satürn 17 Nisan 2018’de geri gitmeye başladığında bu enerji kaymasını çok fazla fark etmemekle birlikte hayatınızdaki olayların biraz yavaşladığını düşünmüş olabilirsiniz.

Şimdi Satürn ileri gitmeye başladığı için Satürn'ün Oğlak burcuna girdiği 19 Aralık 2017'de başlayan paradigma değişimlerini daha fazla görmeye başlayacaksınız.

Satürn Oğlak burcundayken Berlin Duvarı yapıldı. Şimdi DAU’da bir grup sanatçı Ekim 2018'de Berlin bloğu etrafında bir duvar inşa etmek istiyor. Bir Washington Post makalesine göre “Sanatçılar yabancı bir ülkeye seyahat etme ve özgürlük duygusunu yitirme deneyimini oluşturmaya odaklanıyor. ”

Bir zamanlar bölünmüş bir millet olan Güney Afrika’da hükümet Nelson Mandela'yı serbest bıraktı ve herkes için oy kullanabilmenin yolunu açan çeşitli örgütleri yasallaştırarak bir birleşme süreci başlattı.

Çin hükümeti Pekin'deki Tiananmen Meydanı'nda göstericilere saldırdı ve onları öldürdü. Dalai Lama Çin hükümetinden kaçmak için Tibet'i terk edip Hindistan'a sığınmaya çalıştı. İşaretler Çin hükümetinin, kendilerine ait olduklarına inandıkları insanlar ve diğer topraklar üzerindeki kontrollerini artırmak için ne gerekiyorsa yapmaya istekli olduğunu gösteriyor.

Oğlak burcundaki Satürn'ün en büyük tehlikesi sizi başkalarından izole eden sınırlarınızı belirlemeniz gerektiği hissiyatını vermesidir. “Onlara karşı biz” zihniyetine girebilirsiniz. Kurduğunuz sınırlar sizi sevdiğiniz insanlarla ilişki kuramayacağınız noktaya kadar izole edebilir. Ve siz o sevgiyi özleyebilirsiniz. Ya da sosyal etkileşimleri engelleyen sınırları yıkmanın yollarını bulabilirsiniz. Seçim size kalmıştır.

Merkür geri giden Kayron’la 150’lik açı yaptığında başkalarına zarar verebilecek bir şey söylemek istemediğiniz gibi başkaları tarafından da beğenilmek istersiniz. Aynı zamanda aklınızdan geçenleri söylemeniz de önemlidir, böylece diğer insanların sizin ihtiyaçlarınızı bilmesini sağlamış olursunuz.

7 Eylül’de Merkür büyük toprak üçgeni oluşturduğunda geri giden Uranüs’e ve Satürn’e de üçgen açı yapacaktır. Gün içinde daha sonra Ceres geri giden Kayron’la karşıt açı yapacaktır.

Geri giden Uranüs’e üçgen açı yapan Merkür ile yeni fikirlere açık olursunuz. Bilgi bilincinize gelir ve zihniniz çok fazla çalışır. Uranüs geri gittiği için de aldığınız birçok bilgi geçmişten gelen bazı sorunları çözmenize yardımcı olabilir.

Aynı zamanda Satürn’le üçgen açı yapan Merkür’le bilgi akışında yavaşlama olabilir ve onları bilgi tabanınıza kolayca dahil edebilirsiniz. Geçmişteki deneyimlerinizden elde ettiklerinizi aldığınız yeni bilgilere uygulayabilirsiniz.

Bugün geçmişte kazandığınız bilgileri dengeleyerek geleceğinizde yapmanız gerekenlere uygulayabileceğiniz bir gündür. Bilinçaltı zihninizde kalan ve geçmişten gelen eski problemleri de çözebilir ve gerekirse yeni bir temel kurabilirsiniz.

Günün erken saatlerinde meydana gelen büyük toprak üçgeni ile başkalarıyla ilişki kurarken bireyselliğinizin ne kadar önemli olduğunu anlamak sizin için daha kolay olacaktır. Bu özellikle Ceres’in geri giden Kayron’la karşıt açı oluşturduğunda daha da doğrudur. Herhangi bir sıkıntıya neden olmak istemezsiniz. Bununla birlikte siz doğrularınızla hayatınızda sağlam durmaya çalışırken sizi üzecek insanlardan da kurtulmak istersiniz.

9 Eylül’de Venüs Akrep burcuna girecek ve Başak’taki Güneş ve Ay’la Yeniay meydana gelecek. Venüs Akrep burcunda zararda olduğundan hiç rahat değildir. Venüs diğer insanlarla ilgilenmek ister fakat Akrep çok gizli kapaklıdır. Venüs Akrep burcunda olduğunda ise her şeyden şüphe edersiniz. İnsanlara inanmak için önce kanıtlamalarını istersiniz. Verilen şeyleri almak istemezsiniz.

Venüs Akrep burcunda olduğunda size değer katmayacak şeyleri hayatınızdan atmak önemlidir. Bir şeyleri biriktirme tehlikesi vardır. Ve çok başarılı olmak istediğinizden içine girmiş olduğunuz kötü durumlardan kurtulmak çok zordur. Ama kayıplarınızı ne zaman kesmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Diğer taraftan Venüs’ün Akrep burcunda faydaları olabilir. İnsanlarla uğraşabilir ve sorunları çözebilirsiniz. Onların ihtiyaçlarını anlayabilir ve imkan olduğunda onlara yardım etmenin yollarını bulmaya çalışabilirsiniz.

Yeniay’da size zarar veren durumlardan kurtulmanın neden önemli olduğunu anlarsınız. Mecazi ve tam anlamıyla dolapları temizlemek istersiniz.

Yeniay geri giden Neptün’le karşıt açı yaptığından karar verirken ihtiyaç duyulan tüm gerçekler görülemeyebilir. Ancak Yeniay Jüpiter'le 60’lık ve geri giden Plüto’yla da üçgen açı oluşturacaktır. Bu ilerlemenizi engelleyen sınırları eritebileceğiniz ve ayrıca daha başarılı olmak için kişisel gücünüzü ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Yani tüm gerçekleri göremeseniz bile hala harekete geçmek için iyi bir zamandır.

10 Eylül'de Venüs geri giden Kayron’la ve Ceres geri giden Uranüs’le 150’lik birer açı yaparken Mars da Kova burcuna tekrar girecek.

Venüs geri giden Kayron ile 150’lik açı yaptığında diğer insanların size yapacaklarınızı söylemeye çalıştıklarını düşünebilir ve Venüs Akrep burcunda olduğundan onlara çok fazla bilgi vermek istemeyebilirsiniz. Başkaları ile birlikte olmak yerine kendi başınıza zaman geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Anahtar ise başkaları konuştuğunda dinlemek ancak çok fazla bilgi vermemektir.

Ceres geri giden Uranüs ile 150’lik açı yaptığında önünüze gelen yeni bilgilere dikkat etmek gerekir. Çünkü Uranüs geri gittiğinden bu bilgiler diğer insanlarla ilişkilerinizi etkilemiş olan eski konularla ilgili olabilir. Geçmişte çok fazla taviz verdiğinizi görebilirsiniz. Ya da yaşamda istediğiniz şeyi elde etmek için şimdi taviz vermeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Ceres geri giden Uranüs’le 150’lik açı oluşturduğunda herhangi bir mekanik problemle ilgilenmeniz gerekebilir. Çünkü eski eşyaların bozulma eğilimi vardır.

Mars Kova burcuna girdikten birkaç saat sonra Ceres geri giden Uranüs ile 150’lik açı yapacaktır. Mars ilk olarak 16 Mayıs 2018 de Kova burcuna girmişti ve 26 Haziran 2018’de 9˚Kova burcundayken geri gitmeye başlamıştı. 12 Ağustos 2018’de tekrar Oğlak burcuna girdi ve 27 Ağustos 2018’de 28˚Oğlak burcundayken ileri gitmeye başladı.

Mars’ın Kova burcuna tekrar girmesiyle geçmişten gelen durumları deneyimlemek söz konusu olabilir çünkü Mars daha önce yapmaya başladığı bazı üçlü açı serilerini bitirecektir. Bir üçlü açı dizisi daha hızlı hareket eden bir gezegenin aynı açıyı üç kez yaptığında ortaya çıkar. İlk kez ileri hareketteyken, ikinci kez geri giderken ve üçüncü kez gezegenin bir kere daha ileri olduğu zaman.

Birçok açıdan bu üçlü dizi bir gezegenin geri hareket halinde olduğunda hissettiklerinizin süresini uzatır. Bir üçlü açı dizisinde daha hızlı hareket eden gezegen Merkür, Venüs veya Mars gibi kişisel bir gezegen olduğunda kendi yaşam deneyiminiz için daha önemlidir.

Bu sırada Mars'ın Kova burcuna tekrar girmesiyle birlikte, 16 Mayıs 2018 tarihine geri dönerek ve bu son birkaç aylık süre zarfında büyük olayların meydana gelip gelmediğini anlamak için düşünmek gerekir. En önemli olaylar sağlığınızla ya da hayatınızda başlattığınız yeni eylemlerle ilgili olabilir. Mars Kova burcunda olduğunda bir organizasyonun parçası olmak ve işleri başkalarıyla birlikte yapmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bu organizasyon içinde yaptığınız şey ile tanınmak arzusunda olabilirsiniz.

Olumlu olarak ise hayatınıza daha fazla çeşitlilik getiren ve yeni insanlarla tanışmanızı sağlayan maceralara atılmanız söz konusu olabilir. Olumsuz olarak yeni durumların önceden düşündüklerinize meydan okuduğunu hissedebilir ve bunları önlemek için elinizden gelen her şeyi yapabilirsiniz. Ancak Kova'daki Mars ile başarılı olmak için durumlara farklı yaklaşımlarla bakmanız gerekebilir.

11 Eylül’de Ceres Satürn’e kare açı yaptığında diğer insanların sizi dinlemediğini düşünerek hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Aksine onlar size ne yapacağınızı söylemeye çalışıyor olabilirler. Çok fazla eleştirildiğinizi bile düşünebilirsiniz. Başkalarının çevrenizi kontrol etmesine izin vermemeli ve haklarınızı korumalısınız.

12 Eylül’de Jüpiter geri giden Plüto ile 60’lık ve Venüs hem geri giden Uranüs’e karşıt hem de Satürn’e 60’lık açı yapacak. Jüpiter’in geri giden Plüto’ya yaptığı 60’lık açı serinin üçüncü ve son açısıdır. İlk açı 15 Ocak 2018’de her iki gezegen de ileri giderken meydana gelmişti. İkinci açı 14 Nisan 2018’de Jüpiter geri ve Plüto ileri hareketteyken oluşmuştu.

Üçlü seriler kişisel gezegenlerin ötesindeki gezegenlerle (Jüpiter'den sonrakilerle) olduğunda genellikle sizi psikolojik düzeyde daha fazla etkiler. Jüpiter bir üçlü seride yer aldığında uzun vadeli hedeflerinizi anlamak ve geleceğiniz için daha iyi bir yol bulmak istersiniz. Plüto bir üçlü seriye dahil olduğunda ya kendi derinlerinize inmeniz gerekir ya da kişisel gücünüzü kişisel gelişiminiz için nasıl kullanacağınızı anlamanız gerekir. Bu iki gezegen arasında meydana gelen 60’lık açı kişisel gücünüzü anlayarak ve kullanarak başarınız için daha iyi bir yol oluşturabileceğinizi gösterir.

Öyleyse hayatınızdaki bu noktada ilk adım, içsel ihtiyaçlarınızı karşılayan seçimler yapıp yapmadığınızı belirlemek için bu açının ilk ortaya çıktığı Ocak 2018'e kadar geri gidip düşünmektir. Bu açı ikinci kez meydana geldiğinde arzularınızın bir kısmının değiştiğini görerek hayatınızda bu değişiklikleri yapma kararı vermiş olabilirsiniz. Artık bu açı üçüncü kez gerçekleştiğinde içsel varlığınıza ulaşabilir ve hayatınızla nasıl ilerleyebileceğinizi anlayabilirsiniz. Hayatınızda istediklerinizle gereksinim duyduğunuz şeyleri dengelemeye çalışırken ruhsal olarak bir uyanış yaşayabilirsiniz.

Venüs geri giden Uranüs’le karşıt açı yaptığında ihtiyacınız olan desteği size vermeyen değer sistemlerini bırakmanın zamanı gelmiştir. Ya da belki de başarınızın yolunda duran ilişkilerden vazgeçme zamanıdır.

Gün içinde Venüs’ün Satürn’le 60’lık açı yapması bunları kolaylaştırabilir. Bu açı oluştuğunda sorunlara çözüm bulabileceksiniz. Geçmişteki olayların size nasıl yardımcı olabileceğini anlayacaksınız. Ayrıca aldığınız bu dersleri gelecekteki büyümeniz için kullanabileceksiniz.

13 Eylül’de Mars geri giden Kayron’la 60’lık ve Merkür geri giden Neptün’le karşıt açı yapacak.

Mars’ın Kayron ile yaptığı 60’lık açı serinin üçüncü ve son açısıdır. Bu açı ilk kez 20 Mayıs 2018’de hem Mars hem de Kayron ileri giderken meydana gelmişti. İkinci kez 3 Ağustos 2018’de her ikisi de geri giderken meydana gelmişti. Şimdi ise Mars ileri giderken Kayron geri gitmektedir.

Mars eylemi temsil ederken aynı zamanda kişisel canlılığı da temsil eder. Mars hayatınızda nasıl bir eylem başlattığınızı ve travmalarla nasıl başa çıktığınızı gösterir. Kayron geçmiş travmalardan kurtulma ihtiyacını temsil eder ki böylece onları tekrar tekrar yaşamak zorunda kalmazsınız. Bazı astrologlar Kayron'u yaralı şifacı gibi düşünüyor.

Bazıları ise Kayron'un kendi yaralarınızı nereye koyduğunuzu gösterdiğine inanır. Fakat Mars Kayron'a 60’lık açı yaptığında gerçek enerji; kendi yaralarınızı sarmak ve iyi olma ve canlılık duygusuna girmenize yardımcı olabilecek bir eylem başlatmaktır. Belki de bu açı ilk kez ortaya çıktığında acı hissetme döneminden geçtiniz. Bu açı ikinci kez gerçekleştiğinde benzer bir olayla bu acıyı yeniden yaşamanız ve o acıdan kurtulma fırsatı yakalamanız söz konusu olabilir.

Bu iyileştirme fırsatını ikinci açı oluştuğunda yakalayamadıysanız şimdi bu fırsattan yararlanabileceksiniz. Ancak bu açının ikinci kez meydana geldiği Ağustos 2018'de iyileşme sürecine başladıysanız bugün bu sürecin olumlu sonuçlarını görebileceksiniz.

Merkür geri giden Neptün ile karşıt açı yaptığında başkalarının size ne söylediğine dikkat edin. İyileşme sürecinizin olumlu sonuçlarını görebilirsiniz ancak diğer insanlar şüpheci olabilirler. Ya da diğer insanlar sizi bu şekilde görmek yerine eski acıya tutunmanızı tercih ederler. Bu noktada önemli olan kendi inançlarınıza bağlı kalmaktır.

15 Eylül’de Merkür geri giden Plüto’ya üçgen açı yaptığında kendi inançlarınıza dayanmanın ne kadar faydalı olduğunu göreceksiniz. Amacınız açıktır ve ne istediğinizi bilirsiniz. Psikolojik motivasyonlarınızı anlarsınız. Hedeflerinize odaklanabilir ve takip edebilirsiniz. Ayrıca hedeflerinizi listelemekle bunları başarmanın yollarını da bulabilirsiniz. Bu sözlü veya yazılı iletişim için de harika bir gündür.

16 Eylül’de Merkür Jüpiter’e 60’lık ve Venüs Ay Düğümü eksenine kare açı yapacak.

Venüs Ay Düğümü eksenine kare açı yapacak olsa da bugün Merkür Jüpiter'e 60’lık açı yapacağından iyimser bir günüdür. Dün hedeflerinize odaklanabilmiştiniz, bugün bu hedeflere nasıl ulaşılabileceğini anlarsınız. Yaptıklarınız ve yapabilecekleriniz konusunda iyimser düşünür ve her şeyin olumlu yanını görürsünüz.

Venüs Ay Düğüme eksenine kare açı yaptığında geçmiş arzularınız ile gelecekteki hedefleriniz arasındaki dengeyi bulabilir, neyin önemli olduğunu ve nelerin serbest bırakılabileceğini anlarsınız. Ayrıca geçmişinizin korkularınızdan nasıl kurtulacağınızı fark edersiniz. İlerlemek için adım atmanız gerektiğini bilirsiniz. Belki de dikkatleri üzerinize çeker ve ödülünüzü talep edersiniz. Yaptıklarınız ve yapabilecekleriniz konusunda takdir alabilirsiniz.

18 Eylül’de Mars geri giden Uranüs’e kare açı yaparken başka bir üçlü seri oluşturacak. Bu kare açı Mars’ın oluşturduğu serinin üçüncü açısı olacak. İlk açı 16 Mayıs 2018’de her iki gezegen de ileri giderken meydana gelmişti. İkinci defa 1 Ağustos 2018’de Mars geri ve Uranüs ileri giderken meydana geldi.

Hem Mars hem de Uranüs genellikle çok hızlı bir şekilde harekete geçme ihtiyacını temsil eder. Bu gezegenler bir kare açı oluşturduğunda herhangi bir eylem yapmazsanız gerginliği hissedebilirsiniz. Aynı zamanda tüm sonuçları göz önünde bulundurmadan ilerlerseniz başınız belaya girebilir. Belki de bu kare açının Mayıs 2018'de ilk kez meydana geldiğinde bir duruma koştunuz ve sonuçlara hazır değildiniz.

Böyle bir konu olduysa, Ağustos 2018'de herhangi bir hatayı düzeltme olanağınız olmuş olabilir. Ancak Ağustos ayında herhangi bir düzeltmeden kaçındıysanız hatalarınızı bugün düzeltmeniz gerekir. Dikkatli olun çünkü amaçlarınıza odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Anahtar eylemlerinizden kaynaklanabilecek tüm olasılıkları düşünmek ve en iyisi ile ilerlemektir.

Merkür 21 Eylül’de Terazi burcuna girdiğinde başkalarıyla iletişim kurmanın yollarını bulmaya çalışabilir ve arkadaşlarınızı projelerinize dahil etmenin önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Kendi başınıza bir şey yapmak istemezsiniz. Diğer insanların söylediklerini de dinleyebilirsiniz.

22 Eylül’de Merkür geri giden Kayron’la karşıt açı yapacak, Güneş Terazi burcuna girecek ve Merkür geri giden Uranüs ile 150’lik açı yapacak. Tüm bu enerjiler ekinoks haritasının bir parçasıdır.

Merkür geri giden Kayron ile karşıt açı yaptığında iletişiminiz konusunda çok dikkatli olmanız gerektiğini anlarsınız. Diğer insanlar söylediklerinizi yanlış yorumlayabilir. Sorun yaratmak istememenize rağmen bazen olabilir. Aynı zamanda bu yanlış yorumlamalar sizin lehinize de olabilir. Sizi gerçekten neyi kastettiğinizi açıklayan pozisyona getirebilir, böylece kelimelerinizi iyileştirici bir şekilde kullanabilirsiniz.

Güneş Terazi burcuna girdiğinde astrolojik yılın yarısı bitmiş olacak. Güney yarımkürede bahar ekinoksu meydana gelirken sonbahar ekinoksu kuzey yarımkürede meydana gelecek. Ayrıca Güneş geri giden Kayron’la karşıt ve Satürn’le de kare açı yapacak. Bu açılar haritada öncü T-kare açı kalıbını oluşturacak. Bu enerjinin etkisiyle yaşantınızla ilerlemek istemenize rağmen kendinizi sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Başka insanların ilerlemenize izin vermediklerini düşünebilirsiniz.

Genellikle Güneş bu ekinoks noktasına geldiğinde her şeyin yolunda olup olmadığını veya hayatınızda değişiklik yapmanız gerekip gerekmediğini görmek için son altı ayı gözden geçirmeniz gerekir. Güneş Terazi'deyken ilişkilerinizi mecazi ya da gerçekçi olarak gözden geçirmeniz gerekir.

Mecazi olarak ilişkilerinizi gözden geçirmek demek günlük olarak yaşamınızı idare etme şeklinizi ve eylemlerinizin size ihtiyacınız olan sonuçları sağlayıp sağlamadığını değerlendirmek anlamına gelir. Gerçekçi olarak ise yaşamınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizi gözden geçirerek, maksimum potansiyelle yaşamak için ihtiyaç duyduğunuz desteği alıp almadığınızı görmek anlamına gelir.

Öncü bir T-kare söz konusu olduğunda temsil edilmeyen burcu görebilmek için gezegenlerin burçlarına bakılır. Bu öncü T-kare de eksik burç, ailenizi ve güvenli bir ortam yaratma ihtiyacını temsil eden Yengeçtir ve önümüzdeki birkaç ayda en büyük öncelikler bu konularla ilgili olacaktır.

Merkür geri giden Uranüs ile 150’lik açı yaptığında diğer insanların sizi anlamadığını düşünerek hüsrana uğrayabilirsiniz. Kızgın olabileceğinizden öfkenin bu noktada harekete geçmesine izin vermemek için dikkatli olmalısınız. Öfkenin sizi ele geçirmesine izin verirseniz bir kazaya karışabilir veya daha sonra pişman olacağınız bir şey yapabilirsiniz. Güvenli bir ortam oluşturmanın yollarını bulmaya odaklanmalısınız.

23 Eylül’de Merkür Satürn’le kare açı yaptığında her şeyi çok ciddiye alırsınız. Başkaları tarafından eleştirilmek istemezsiniz. Ama kendinizi eleştiriyor olabilirsiniz. Olumlu olarak bu enerji bazı önemli kararların alınmasına yardımcı olabilir. Ancak bu kararlar gerilime neden olabilir.

24 Eylül’de Güneş Terazi’de ve Ay Koç’tayken Dolunay meydana geldiğinde başkalarını destekleme ile kendinize dikkat etme arasındaki dengeyi bulmanın ne kadar önemli olduğunun farkına varırsınız. Hayatınızda neyin önemli olduğunu anlamalısınız. 22 Eylül’de oluşan ekinoksla bu Dolunay da öncü bir T-kare açı kalıbı oluşturacaktır ve eksik burç yine Yengeç’tir. Bir kez daha ailenize odaklanmanız ve güvenli bir ortam oluşturmanın yollarını bulmanız önem kazanacaktır. Sosyalleşmek yerine biraz sakin zaman geçirmeyi bile tercih edebilirsiniz.

25 Eylül’de geri giden Kayron Balık burcuna tekrar girecek. Kayron 17 Nisan 2018’de Koç burcuna girmişti ve 5 Temmuz 2018’de 2˚25’’ Koç’tayken geri gitmeye başlamıştı. Kayron'un çok değişken bir yörüngesi vardır. Koç burcunda olduğunda Güneş'ten en uzak yerdedir ve bir burçta yaklaşık sekiz yıl kalır.

Terazi burcunda sadece 1-1/2 yıl kalır. Mecazi olarak bu astronomik olay önemlidir. Kayron’un Koç ve Balık burcunda uzun süre kalması yaşamınızda ilerleyebilmeniz için korkularınız üzerinde düşünmeniz ve onları bırakmanın yollarını bulmanız anlamına gelir. Kayron Balık burcunda geri giderken sizi üzen şeyin derinliğini anlamak istersiniz çünkü hayatınıza şifa getirmenin yollarını bulmaya çalışırsınız.

26 Eylül’de Mars Güney Ay Düğümü ile üçüncü kavuşumunu yapacak. İlk kavuşum 8 Haziran 2018’de Mars ileri giderken ve ikinci kavuşum 20 Temmuz 2018’de Mars geri giderken meydana gelmişti.

Mars Güney ay Düğümü ile kavuştuğunda geçmiş deneyimlerinizi anlayabilmeniz için geriye doğru gitmeniz gerekir. Ayrıca başarılı olmanızı engelleyen korkuları da silmeniz gerekir.

Belki de bu açının ilk ortaya çıktığı 2018 Haziran'ında geçmiş deneyimlerinizi değerlendirerek korkularınızı bırakmış olabilirsiniz. Bunu yapabildiyseniz bu açının ikinci kez gerçekleştiği Temmuz 2018'de korkularınız olmadan yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Geçmiş deneyimlerinizi yaşantınıza katmadıysanız veya korkularınızı Temmuz ayında serbest bırakmadıysanız hayatınız boyunca ilerleyebilmeniz için şimdi bunu yapmanın zamanı geldi demektir.

27 Eylül’de Merkür Ceres’le kavuştuğunda diğer insanların söylediklerini dinlemenin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Hem Merkür hem de Ceres Terazi burcunda olduğundan sonuca başkalarıyla çalışarak ulaşmak istersiniz. Grubun değerini anlarsınız böylece her şeyi kendi başınıza yapmak zorunda kalmazsınız. Başarılı olmanızı sağlayacaksa eğer taviz vermeye bile istekli olursunuz.

Eylül ayı sona ererken Merkür geri giden Neptün’le 150’lik açı oluşturacak ve Plüto 30 Eylül'de ileri harekete başlayacaktır.

Merkür’ün geri giden Neptün’e yaptığı 150’lik açı nedeniyle bugün çok dikkatli olunmalıdır. Hikayenin tamamını bilemezsiniz. Diğer insanlar sizi aldatmaya çalışabilir. Ya da size bir şeyler yaptırabilmek için dalkavukluk yapabilirler. Bu herhangi bir sözleşme imzalamak için iyi bir zaman değildir. Fakat iyi haber şu ki Plüto'nun ileri harekete başlamasıyla diğer insanların sizi nasıl manipüle etmeye çalıştıklarını daha kolay görebilirsiniz.

Plüto çok yavaş hareket ettiğinden ileri harekete geçtiğinde doğrudan bir etki göremeyebilirsiniz. Bunun yerine sadece kendinizi daha odaklanmış hissedebilirsiniz. Ayrıca hayatınızdaki çöplerden kurtulmaya hazırsınızdır. Artık önemi olmayan şeyleri temizlemek ve atmak için harika bir gündür. Ayrıca kişisel gücünüzün mutluluğunuzu nasıl arttıracağını da anlayabilirsiniz. Geçmişten öğrenilen dersleri de alabilir ve başarılarınızı artırmak için kullanabilirsiniz.


Misty Kuseris ©2018

http://mistykuceris.com/

Çeviren: Belgin Avunduk
www.astrolojidergisi.com/Aylik-Yorum.htm
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
xFlood (Pzt 03 Eyl, 15:01)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön