akrepte duygu ve mantık nasıl işler?

Hangisi Daha Baskındır...?
Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen defne » Prş 24 Tem, 23:52

gececinin dedği gb duygularım acı verebilio bana, tabi mutlulukta ben buyum, onlar bnm duygularım,beni ben yapan duygularım, mantıkla duygu savaşı oldumu, hep duygular kazanıo...

akrep10

Okunmamış mesaj gönderen akrep10 » Cum 25 Tem, 12:10

duygu ve mantığıda geçip yaşananların perde arkasına bakmaya başladım sanki
mesaal son bir ay içinde şu tez çok dikkatimi çekiyor
ağer vucudumuzdaki ağrılar olmasaydı hastalığımızı öğrenemezdik
mesala apandisi olan bir hastanın ağrı çekmesi onun lehinedir
dmek istediği aslında sanki artık ruhsal zekamızı geliştirmek
belkide tam anlatamadım ama bazı olayları bakış felsefem bu hale geldi sanki

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Cum 25 Tem, 12:52

Söylediklerinize katılıyorum sevgili akrep10.

Kullanıcı avatarı
Malkavian

Okunmamış mesaj gönderen Malkavian » Pzr 27 Tem, 16:49

İkiside can yakar... Ama esas katil mantıktır. Herşeyi eşer,deşer,parcalar... Duygularım konusunda gözümü cok kolay karartabilirim ve mantıgımı secim asamasında devre dısı bırakabilirim fakat eger aykırı bir durum varsa mantıgım devamlı zehir salgılamaya devam eder...

Bu şunun gibidir... Evlenceginiz kişiyi ailenizede sevdirmek gibi... duygularınızda mantıgından bagımsız hareket ettiği sürece acı cekersiniz..

Ama şu var.. degermi?

Zira sadece acı cekmemek ve hayattan kacmak icin mantıkla hareket etmekte iyi bir secim değildir...

Şöyle diyebiliriz... Mantık ikna (kendini kandırmadan) edilebilir,duygular ise daha kesindir...

Kazananı belirlemek icin hangisinin yogun olduguna bakmak gerekir...

Fakat en acı veren sürecte budur cünkü akrep yalnızdır zira sevgisiz değildir.. Derin ve felsefe yüklü düşüncelerinde gördügü anahtarlardan biri olan sevgi ona yabancı gelmesine karşı varoluştaki değişim gücü olan sevginin aclıgını ceker,cünkü yaratılışında vardır bu...

Sadece mantık onu sıradan yapıcaktır... Akrep ne kadar mantıkla dolu olsada bu sadece onu cevresi icin sıradışı yapar... Ki bir akrep asla sıradan değildir...

Kullanıcı avatarı
Musti_1

Okunmamış mesaj gönderen Musti_1 » Prş 31 Tem, 17:53

Akrepler de inanılması güç biçimde yoğun duygu ve arzular vardır.Önemli olan bunları kontrol altına almasıdır.Duygularının esiri olmayıp mantığını da kullanmasıdır.Eğer bunu başarırsa göklerde uçan kartal versiyonu olur.

yagmur

Re: akrepte duygu ve mantık nasıl işler?

Okunmamış mesaj gönderen yagmur » Sal 09 Eyl, 22:55

mantıkk benim için daha önemllii duygularımı mantığımn arkasına sakladımm çoğu zaman yenildiğimi söyleyemem ama kazandıklarım kaybettiklerimden daha çok bu yüzden böle geldim böle devam ederim...

Kullanıcı avatarı
ashlı
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen ashlı » Sal 21 Tem, 11:49

Akrepler mantığıyla hareket ederler. Bütün hareketleri hesaplıdır. Ben böyle bir akrepim
Ama bir gün gelir de duygu patlaması yaşarlarsa mantık diye birşeyin kalacağını zannetmiyorum.
Yaşı ilerledikçe akrep olgunlaştıkça bu ikisinin dengesini çok iyi kuracaktır..
I'd like to run away from you.
But if you didn't come and find me..
I would die..

Kullanıcı avatarı
ruhtless

Okunmamış mesaj gönderen ruhtless » Cum 18 Eyl, 04:28

benim mantığımı duygularımın ne istediğini anlayacak kadar bile kullanmadım... duygularım olmadan bir hiç olduğumu düşündüm ama bu yüzden bir hiç oldum gibi hissediyorum... bence de mantık ön planda olmalı...
love is a mystery that it couldnt find...

Kullanıcı avatarı
ashlı
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen ashlı » Cum 18 Eyl, 13:49

Haklısın özellikle de akreplerde.. Kendi ve çevresinin iyiliği için..
I'd like to run away from you.
But if you didn't come and find me..
I would die..

Kullanıcı avatarı
safkan_akrep

Okunmamış mesaj gönderen safkan_akrep » Çrş 18 Ağu, 17:31

Bir akrep kesinlikle mantıkla işlerini yürütür ama altta yatan duyguları buna yöne verir. Mantığının kabul etmediği bir şeyi yapmak istese yada buna zorlansa bile iç huzuru bulamaz. Böyle bir durumda kalır da duygularını dinlerse ki sadece zaman tanımak anlamına gelir. Çüzkü bir akrebin sezgileri çok kuvvetlidir. Mantığını da duygularından çok bu sezgileri yönlendirir. Bu sebeple sezgilerinde yani mantığının söylediğinde yanılmadığını eninde sonunda görür.

Kullanıcı avatarı
scorpion096

Okunmamış mesaj gönderen scorpion096 » Çrş 18 Ağu, 18:32

Akrepler de mantık günlük işler için kullanılır , hayatı değiştirebilecek hedefler , kendisine göre buyuk sayılabilecek satın almalar , işe gitmemek , cok önemli ve cabuk kararlarda duraksayıp herseyin kaçmasına sebep olmak gibi seyler tamamen duygusaldır . Bu konulardaki sözde cok taraflı bakıs acısını kullanması da kendini kandırmasıdır.
Sadece duygularına göre yaşayan akreptir... Tutku yoksa ...o konu konu bile değildir ..mantığa havale edilir o da gerekeni yapar.

münzevi09

Okunmamış mesaj gönderen münzevi09 » Cum 18 May, 09:40

bazı akrepler yoğun duygularına rağmen mantıkla hareket ederler.aşk mevzuları hariç.

Kullanıcı avatarı
Chepi
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Chepi » Cum 18 May, 18:45

Katılıyorum size. Bizim için en tehlikeli, en güzel, en kritik bölge aşk bölgesi. Tercih yanlışsa Mantık zehir olabilir kendimize, Duyguda hükümran
~~Chepi Algonquin Kabilesinde Peri Anlamına Gelir.~~

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 18 May, 22:35

O hayatta bir kez olabilir belki. Akrep derin duygularla örülüdür ama mantıktan kopamaz. Duygusallığı hiçbir şeyin ortasını bulamaması ile ilgili bence. Ya tümüyle duygusuz ya tümüyle duygulu. Duygunun tavan yaptığı dönem mantığın devre dışı kaldığı dönemdir. Bu da hayatta bir kez olabilecek bir şey
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Akrebim biçim

Okunmamış mesaj gönderen Akrebim biçim » Pzt 16 Kas, 17:40

Sezgilerim etrafı aydınlatır, duygularım yönü seçer, mantığım yolu inşa eder : )