Mayıs Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları

astroloji mayıs ayı yorumları, mayıs ayı önemli olayları, mayıs ayı önemli enerji noktaları, mayıs ayı astroloji

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1116
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Mayıs Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 02 May, 00:28

Resim

Mayıs Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Yorumları

2018 Mayıs Ayı önemli astrolojik enerji noktaları:

# 15 Mayıs 2018’de Güneş ve Ay Boğa burcundayken Yeniay meydana gelecek.

# 15 Mayıs 2018’de Uranüs Boğa burcuna girecek. Uranüs 15 Mayıs 2018’den 6 Kasım 2018’e kadar, 6 Mart 2019’dan 7 Temmuz 2025’e kadar ve 8 Kasım 2025’den 26 Nisan 2026’ya kadar Boğa burcunda olacak.

# 25 Mayıs 2018’de Akrep burcunda geri giden Jüpiter Balık burcundaki Neptün’le üçgen açı yapacak.

# Bu açı serinin ikinci üçgen açısıdır. İlk açı 2 Aralık 2017’de her iki gezegen de ileri giderken meydana gelmişti. Üçüncü üçgen açı ise 19 Ağustos 2018’de Jüpiter ileri ve Neptün geri giderken meydana gelecek.

# 29 Mayıs 2018’de Güneş İkizler’de ve Ay Yay’dayken Dolunay meydana gelecek.

Mayıs ayı 1 Mayıs’ta Venüs’ün geri giden Satürn ile 150˚’lik açı oluşturmasıyla başlayacak. Başkalarının sizi eleştirdiğini düşünmeniz veya standartlarınızı çok yüksek tutmanız sebebiyle bir şey yapamamanız gibi durumlar söz konusu olabilir. Ya da gerekli bilgilere sahip olmadığınızı düşünerek yeni bir proje başlatmayı reddedebilirsiniz.

Bugün kendinize iyi davranmanız çok önemlidir. Kendinizi hırpalamayın. Siz kendi yaptıklarınızın iyi olduğunu düşünürken diğer insanlar sizi veya bakış açınızı anlamadıkları için eleştirebilirler. Onları dikkate alarak enerjinizi boşa harcamamalısınız.

Mayıs’ın 3’ünde Venüs Ceres’le 60˚’lık açı yaptığında dişil tarafınızla bağlantı kurabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamak ve güvenli bir ortamda olmak sizin için önemli hale gelir. Kimsenin sizden bir şey almasına müsaade etmek istemezsiniz. Ayrıca bugün eğlenmeye de zaman ayırmalısınız.

5 Mayıs’ta Merkür geri giden Jüpiter ile 150˚’lik açı yaptığında sözlerinize dikkat etmelisiniz. Söyledikleriniz yüzünden daha sonra pişman olabilirsiniz.

Bugün önünüze çıkan fırsatlar konusunda çok dikkatli olmalısınız. Her şey göründüğü gibi olmayabilir. Ya da gördüğünüz şey aslında tam olarak orada olan şey olmayabilir. Diğer yandan konunun tüm iyi yönlerini vurgulayan bir sunum yapılmasına rağmen daha sonra sorunlara neden olabilecek kritik bazı detaylar atlanmış olabilir. Bugün yeni bir fırsat karşınıza çıkarsa olasılıkları gözden geçirin, ancak bir karar vermeden önce en az 13 Mayıs 2018 tarihine kadar bekleyin. Çünkü bazı yeni bilgilerin önünüze gelmesi söz konusudur.

7 Mayıs’ta Merkür geri giden Plüto ile ve günün ilerleyen saatlerinde de Venüs Neptün’le birer kare açı yapacaklar. Merkür’ün geri giden Plüto’yla kare açısında bir durum hakkındaki düşüncelerinizde çok inatçı davranarak başkalarını dinlemek istemeyebilirsiniz. Ya da diğer insanların sizi onların bakış açılarından bakmanız konusunda ikna etmeye çalıştıklarını düşünebilir ve şiddetle onların fikirlerine karşı çıkabilirsiniz.

Venüs Neptün’le kare açı yapmak üzere ilerlerken insanların sizden bilgi sakladığı hissine kapılabilirsiniz. Size doğruyu söylemediklerini düşünebilirsiniz. Bu duyguya dikkat etmelisiniz. Bu dönemde başkalarıyla pazarlık yapma ve özellikle parayla ilgili olarak duyduklarınız konusunda dikkatli olmalısınız.

Venüs’ün 9 Mayıs’ta geri giden Jüpiter ile 150˚’lik ve 12 Mayıs’ta da geri giden Plüto ile 150˚’lik açı yapmasıyla bu tarihler arasında Yod açı kalıbı oluşacaktır. Açı kalıbını oluşturan iki gezegenin de geri gidiyor olması ilginçtir. Bu durumda geçmişten gelen konuları incelemeniz ve bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir.

Venüs geri giden Jüpiter ile 150˚’lik açı yaptığında finansal konularınızı ve belirlemiş olduğunuz hedeflerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Bu eski hedeflerin çoğunun işe yaramadığının görülmesi halinde yeni hedefler belirlenebilir.

Aynı zamanda 12 Mayıs’ta Venüs’ün geri giden Plüto ile 150˚’lik açı yapmasıyla diğer insanların sizden faydalanmasını istemezsiniz. Hedefleriniz doğrultusunda ilerlemek istersiniz ancak bazı önemli engellerle karşılaşabilirsiniz. Ya diğer insanlar yaptığınız şeylerden hoşlanmıyor olabilirler ya da onların sizi kontrol etmeye çalıştığını düşünebilirsiniz.

9-12 Mayıs tarihleri arasında hedeflerinizin ihtiyaçlarınızla uyumlu hale gelebilmesi için onları gözden geçirerek gerekli değişiklikleri yapmalısınız. Başka insanların önerilerine de kulak verebilirsiniz ancak siz bu önerilerle aynı fikirde değilseniz bunlara göre hareket etmeyin. Bu üç gün boyunca öğreneceğiniz ders kendi güçlü yönlerinizi anlamak olmalıdır.

13 Mayıs’ta Merkür’ün Boğa burcuna girmeden birkaç saat önce Uranüs’le kavuşmasıyla düşüncelerinizin dikkate alınmadığı hissine kapılarak sinirlenebilirsiniz. Veya belirli bir konuya karşı olan yaklaşımınızı değiştirmeniz gerektiğini gösteren yeni ve önemli bilgiler elde edebilirsiniz.

6:35 am EDT ve 8:31 am EDT saatleri arasında odaklanma sorunları yaşanabileceğinden seyahat etmeniz gerekiyorsa dikkatli olmalısınız. Etrafınıza dikkat etmemeniz bir kazaya yol açabilir.

Birkaç saat sonra Merkür’ün Boğa’ya girmesiyle birlikte kendinizi daha az dağınık hissedersiniz. Ayrıca inat ettiğiniz bir konuda kolayca odaklanabildiğinizi göreceksiniz. İçinizden geldiği gibi hareket etmek önemlidir. Sadece biraz ihtiyatlı olmanız gerekiyor. Çünkü diğer insanlar sizin için bazı önemli bilgilere sahip olabilir ancak siz onları dinlemek istemiyor olabilirsiniz. Son kararınızı vermeden önce bu yeni bilgileri değerlendirmek için zaman ayırmalısınız.

15 Mayıs’ta Güneş ve Ay Boğa burcundayken Yeniay meydana geldiğinde mali durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Bu bütçenizi ve paranızı nasıl harcadığınızı yeniden değerlendirmek için iyi bir gün olabilir. Kredi kartı faturalarınız varsa borcunuzu ödeme planı yapabilirsiniz.

Yeniay’ın geri giden Plüto ile üçgen açı yapmasıyla birlikte yaşamınızda birikmiş olan şeylere bakmak ve bunlardan bazılarına hala ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için harika bir zamandır. Başarınıza engel teşkil eden çok fazla işe yaramaz şeyi başınızdan atabilirsiniz.

Yeniay meydana geldikten birkaç saat sonra Uranüs Boğa burcuna girecek. Bu büyük bir paradigma kaymasıdır. Uranüs’ün 84 yıllık bir döngüsü vardır. Yaklaşık 7 yıl boyunca bir burçta kalır. Uranüs bir burca yeni girdiğinde bu burçta sadece birkaç derece kalır sonra geri gitmeye başlar ve daha önce bulunduğu burca birkaç aylığına tekrar girer.

Uranüs'ün yeni bir burca ilk girişinde gerçek bir olay değişikliği meydana gelmek zorunda değildir fakat geleceğe dair bir ipucunu gösterir. Böylece bugün Uranüs boğa burcuna girdikten sonra 02˚33’’ ilerleyecek ve bu derecedeyken geri harekete başlayacaktır. 6 Kasım 2018’de de tekrar Koç burcuna geri dönecek. Uranüs daha sonra ileri gitmeye başlayacak ve 6 Mart 2019’da Boğa burcuna tekrar dönecek. 7 Temmuz 2025 tarihine kadar da Boğa’da kalacak. Boğa’daki son geçişi ise 8 Kasım 2025 ve 26 Nisan 2026 tarihleri arasında olacak. Boğa değerlerinizi anlama ihtiyacını temsil eden sabit bir burçtur. Aynı zamanda birikimleri ve mali durumu da temsil eder. Uranüs ayaklanma ve değişim gezegenidir.

Dünyasal seviyede ise finans piyasasında birçok değişiklik görülebilir. Özellikle fatura ödemelerinde elektronik para kullanımı artış gösterecektir. Bu döngü 2025 ve 2026'da sona erdiğinde bankalar hala çek hesapları kullanıyorsa şanslı olabilirsiniz. Ayrıca kripto para biriminde bir artışın yanı sıra kullanımını artıran kural ve düzenlemeler de görülecektir.

Göç konusu olduğunda çeşitli ülkelerdeki liderler kendi değerlerini temsil etmeyen bireyler ve kültürlerden daha fazla korkacaklar. Bu ise küresel ticarete ve ürünlere güvenmeye ihtiyaç duyan ekonomik dünya ile milliyetçiliğin çelişmesine yol açabilecektir.

Eğlence endüstrisi de insanlar hayatlarında daha fazla güce ihtiyaç duydukça bunu hissedecek ve süper güçlere sahip kahramanlar geliştirmeye odaklanacaktır. Bu kahramanları bulmak diğer grupların yanı sıra erkekler ve kadınlar arasında da daha fazla eşitliğin sağlanmasına yardımcı olabileceği gibi yaşamın her alanında kahramanlara duyulan ihtiyaca da cevap verebilir.

Sanal gerçeklik daha önemli hale geldikçe, doğayı temsil eden memleri ve avatarları keşfetmeye çalışabilirsiniz. Ancak insanların gerçek doğalarından ziyade hayal ettikleri doğayı sunmaya çalışmaları bazı sorunlara yol açabilir. Son olarak insanların söylediklerini ya da giydiklerini değiştirerek gerçek olmayan bir yanılsama yaratabilen daha fazla teknoloji devreye girebilecektir.

Kişisel bazda ise Boğa’daki Uranüs değerlerinizi dikkate alma ve gerekirse değişiklik yapma ihtiyacını temsil eder. Bazı değerlerin teknolojik değişikliklerin olduğu bir dünyada işe yaramadığını fark edebilirsiniz. Ya da gerçeğe her zamankinden daha fazla dayanmanın önemini kavrayabilirsiniz.

Boğa aynı zamanda finansmanı temsil ettiğinden parayı ele alış tarzınızı gözden geçirme vakti gelmiştir. Daha fazla elektronik ve teknolojik para alışverişine itilebilirsiniz. Bu nedenle herhangi bir teknolojik sahtekarlıktan veya bilgisayar korsanlarından korunmanız önemlidir.

Boğa’daki Uranüs’le bunu yapmak zordur. Çünkü Uranüs ani ve beklenmedik değişiklikler getirir. Bu yeni bilgileri değerlendirmek için zaman ayırmalısınız. Şeytana uyarak yeni durumlara girebilirsiniz ancak gerçek şu ki kararlarınızın potansiyel sonuçlarının ne olacağını görmeniz açısından yavaşlamanız gerekir.

Uranüs bu yerleşimdeyken doğan çocuklar çok fazla mülke sahip olmaya karşı isyan edebilirler. Hayatlarını kolaylaştırmak isteyebilirler. Hiçbir şeyi kaydetmedikleri kablosuz teknolojiyle iç içe yaşayabilirler. Veya kaydettikleri şeyler evlerinde olmayabilir hayal aleminde olabilir. Önemli eserlerin güvenlik altına alınma yöntemleri nedeniyle kaybolma tehlikesi söz konusudur.

16 Mayıs’ta Mars Kova burcuna girecek ve birkaç saat sonra da Uranüs’e kare açı yapacak. Mars Kova’dayken yeni şeyler denemek, hayatı yeni bir bakış açısıyla deneyimlemek ve geçmişten özgürleşmek isteyebilirsiniz.

Mars Uranüs’e kare açı yaptığında yalnız kalmak istersiniz. Başkalarından talimat almak istemezsiniz. Aynı zamanda Mars Kova burcunda olduğundan insanların sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak istersiniz. Başkalarına yardım etme ve koruma isteği ile sadece bir şeylerin kendiliğinden olmasını beklemek ve herkesi kendi hallerine bırakmayı istemek arasında kalabilirsiniz. Her iki gezegende sabit burçta olduğu için bazı şeylerin çok yavaş olduğunu düşünebilirsiniz. Başka insanlar üzerinde onları zorlayıcı bir baskı kurmak isteyebilirsiniz. Fakat nazikçe elinizden gelenin en iyisini yapmaya ve yavaş hareket etmeye çalışmak en iyi seçenektir.

18 Mayıs’ta Merkür geri giden Satürn ile üçgen açı yapacak ve 30 dakika sonra da Aslan ve Kova’daki Ay Düğümleri aksına kare açı yapacaktır. Birçok açıdan Merkür'ün bu iki açısı birlikte çok iyi çalışabilir.

Merkür geri giden Satürn ile üçgen açı yaptığında düşüncelerinizi ve dokümanlarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. Başarı için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Merkür Ay Düğümleri aksına kare açı yaptığında işe yaramayan eski stratejileri ve kullanabileceğiniz yeni stratejileri kavrayabilirsiniz. Ayrıca hayatınızda bir dengenin olması gerektiğini ve eğlenceye de zaman ayırmak durumunda olduğunuzu da anlarsınız. Bazı eski arkadaşlarınız bugün sizinle irtibata geçerse hiç şaşırmayın.

19 Mayıs’ta Venüs Yengeç burcuna girdikten birkaç saat sonra Uranüs’le 60˚‘lik açı yapacak. Venüs Yengeç burcundayken kişiliğinizin besleyici tarafını ortaya çıkarmak ve başkalarını dikkate almak istersiniz. Hayatta herhangi bir acıya tahammül edemezsiniz.

Aynı gün Venüs Uranüs’le 60˚‘lik açı yaptığında biraz rahatlama hissedebilirsiniz. Her şeye yeni bir açıdan bakabilirsiniz. Başkalarıyla ilgilenmek zorunda olmadığınızı anlarsınız. Diğer insanlar kendi hareketlerinin sorumluluğunu almaya isteklidir. Bugün geçmişte kalan kişilerin sizinle iletişim kurabileceği bir diğer gündür.

20 Mayıs’ta sabahın erken saatlerinde Mars Kayron ile 60˚‘lik açı oluştururken akşam saatlerinde Güneş İkizler’e girmeden birkaç saat önce Venüs de Kayron ile kare açı yapacak.

Mars Kayron ile 60˚‘lik açı yaptığında hayatınızı daha fazla şifalandırma fırsatları bulacaksınız. Yeni eylem planları geliştirmek, iyi görünmek ve hissetmek isteyeceksiniz.

Gün içinde Venüs Kayron’la kare açı yaptığında acı çekmemek için elinizden geleni yapmak istersiniz. Başka insanların tavsiyelerine açık değilsinizdir. Ayrıca duygularınızın suiistimal edilerek onların size karşı kullanılmaları pek hoşunuza gitmez. Arkanızı güvenli bir limana yaslamak istersiniz. Bu kötü bir durum değildir.

Güneş İkizler burcuna girdiğinde konular hakkında konuşmaya isteklisinizdir. Diğer insanlarla diyaloglar yapmak ve mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek istersiniz. Fakat size ağır gelecek çok fazla bilgi peşinde koşmayın. Ve dedikodulara, doğru olmayan söylentilere kendinizi kaptırmamak için aldığınız bilgilerin doğruluğunu anlamaya çalışın.

21 Mayıs’ta Ceres Neptün’le 150˚’lik açı yaptığında çevrenizdeki her şeyi korumak isteyebilirsiniz. Avantajlardan yararlanmayı ve başka insanların size yalan söylemelerini istemezsiniz. Yapmanız gereken şey yorum yapmadan başkalarının söylediklerini dinlemektir. Hayatınızdaki durumları düşünmek için geri çekilin ve düşüncelerinizi açığa çıkarmadan durumunuzu anlamaya çalışın.

22 Mayıs’ta Ceres geri giden Jüpiter’e kare açı yaptığında etrafınızı güven altına almak istersiniz. Bunu başarmanın en iyi yollarından biri hayatınızda neyin önemli olduğunu ve hedeflerinize nasıl ulaşmak istediğinizi anlamaktır. Geri giden Jüpiter ile çok hızlı hareket etmek istemezsiniz. Olayları değerlendirmek için zamana ihtiyaç duyarsınız. Ceres Aslan’dayken eğlenmek ile sorumluluklarınızı yerine getirmek arasında bir denge yaratmanız önemlidir. İstediğiniz sonuçları almak için ödün vermeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

22 Mayıs’ta Merkür Neptün’le 60˚’lik açı yaptığında hayallerin yükümlülükleriniz kadar önemli olduğunun farkına varırsınız. Arzularınızı yazarak bunların hayatınızın gerçekliğiyle nasıl eşleştiklerini görebilirsiniz. İlaveten bu açı oluştuğunda artan finansal yükümlülükleri içeren herhangi bir sözleşmeyi imzalamak için iyi bir zaman değildir.

23 Mayıs’ta Merkür, geri hareketteki Jüpiter ve Ceres arasında sabit bir T-kare meydana gelecektir. Bugün iletişim kurma tarzınız çok önemlidir. Merkür geri giden Jüpiter’le kare açı oluşturduğu zaman çok fazla konuşma eğilimi olabilir. Eylemlerinizi haklı çıkarmak isteyebilirsiniz. Ayrıca başkalarının sizi sorgusuz sualsiz her şeyi kabul eden biri olarak görmelerini de istemeyebilirsiniz. Kendi değer sistemlerinize bağlı kalmalısınız.

Merkür Ceres’le kare açı yapmak üzere ilerlediğinde çevrenizdeki insanları rahatsız eden şeyler söylemekten kaçınarak güvenliğinizi sağlamak istersiniz. Ayrıca istediğiniz sonuçları elde etmek için düşündüğünüzden daha fazla ödün vermeniz gerekebilir. Bir T- kare söz konusu olduğunda anahtar; eksik olan burca yani Kova burcuna bakmaktır. Bu arkadaşlarınızın, sizin için önemli olan şeylerden vazgeçmeden ödün vermenin en iyi yolunu anlamanıza yardımcı olabilecekleri anlamına gelir.

25 Mayıs’ta geri giden Jüpiter Neptün’e üçgen açı yaptığında bu üçlü serinin ikinci üçgen açısı meydana gelmiş olacak. Bu açı ilk olarak 2 Aralık 2017’de her iki gezegende ileri hareketteyken meydana gelmişti. Üçüncü kez ise 19 Ağustos 2018’de Jüpiter ileri ve Neptün geri giderken oluşacak. Bu açı ikinci kez oluştuğundan geri dönüp Aralık 2017’nin başında neler olduğuna bakmak gerekir.

Jüpiter ve Neptün arasında simbiyotik bir ilişki vardır. Jüpiter şu anda Akrep burcundadır ve Neptün ile Jüpiter Balık burcunun yöneticileridir. Her iki gezegen de toplum tarafından oluşturulan sınırların ötesine geçmek ister. Jüpiter hangi sınırları zorlamak istediğini ve yeni sınırların nasıl oluşturulacağını bilir. Neptün sınırları sevmez ve onları kırmak ister ancak yeni sınırları nasıl kuracağını her zaman bilemez.

Bu iki gezegen üçgen açı yaptığında hayallerinizin yeni sınırlar için nasıl bir istek yarattığını anlamak daha kolay olur. Akrep burcunda geri giden Jüpiter ile yaşamınızda ilerlemeyi engelleyen sınırların ne olduğunu anlayabilirsiniz. Gereksiz şeyleri atabilirsiniz. Hayallerinizi yazarak bunların gerçekçi olup olmadığını belirleyebilir ve gerçekçi hayalleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için nelerin atılacağına karar verebilirsiniz. Bu aynı zamanda üçüncü açı Ağustos 2018’de meydana geldiğinde uygulanacak bir hareket planı yaratmak için iyi bir zamandır.

Geri giden Jüpiter Neptün’e ikinci üçgen açıyı yaptıktan birkaç saat sonra Merkür geri giden Plüto’ya üçgen açı yapacaktır. Amaçlarınız konusunda daha emin olursunuz. Önemli olan ideallere odaklanabilirsiniz. Kendinizi başkalarına nasıl ifade edeceğinizi bilirsiniz. Ve önemli projeler için doğru hedefleri belirlemeye hazırsınızdır.

26 Mayıs’ta Venüs geri giden Satürn’e karşıt açı yaptığında kendinizi biraz sinirli hissedebilirsiniz. Diğer insanların size yapacaklarınızı söylemeye çalıştıklarını ve sizin duygularınızı dikkate almadıklarını hissedebilirsiniz. Başkalarının gereksiz yere sizi eleştirdiğini bile düşünebilirsiniz.

Kendinizi güvende tutmanın yollarını bulduğunuz müddetçe, başkalarının sizi yönlendirmelerine izin vermemiş olursunuz. Kendi sınırlarınızı belirleyen kişi sizsiniz başkaları değil. Kendinize iyi bakın. Aileniz ve iş hayatınız arasına bir denge kurmanın yollarını araştırın. Birinin diğerinden daha önemli olmasına izin vermeyin. Dinlenmeye zaman ayırın. Şimdi kendinizi geri çekmeniz gerekiyorsa, sorun değil.

Mayıs ayı biterken 29 Mayıs’ta Dolunay meydana gelecek ve Merkür İkizler burcuna girecek. Dolunay’da Güneş ikizler ve Ay Yay burcundadır. Uzun vadeli planlarınızı göz önünde bulundurmalı ve aynı zamanda günlük rutininize de dikkat etmelisiniz. İlerlemenin yollarını bulmaya çalışırken hayatınızın önemli detaylarını kaçırmak istemeyeceksiniz. Uzun vadeli planlarınızın günlük rutininizi bozmamasına da dikkat etmelisiniz. Yeni stratejiler geliştirmeniz gerekiyorsa, bunları kolayca elde etmenin yollarını bulmak için mümkün olduğunca zaman ayırmalı, yavaş ve amaçlarınız doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Merkür İkizler burcuna girdiğinde düşüncelerinizi toplamanız ve ihtiyaçlarınızı iletmeniz gerekir. Merkür İkizler’de kendi yönettiği burçtadır ve başkalarıyla ilgili olan konuları tartışmak daha kolaydır. Bu tartışmalarla sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Sadece başkalarının söylediklerine dikkat edin ve sözlerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını anlamaya çalışın.Misty Kuseris ©2018

mistykuceris.com

Çeviren: Belgin Avunduk
astrolojidergisi.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Chepi (Çrş 02 May, 15:52)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 0 misafir