Venüs Boğa Burcunda

venüs boğa burcunda, venüs boğa burcunda etkileri, venüs boğa burcunda sonuçları, venüs boğada neleri nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1116
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Boğa Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 02 Nis, 20:50

Resim
Venüs Boğa Burcunda

Kişinin sevgi alışveriş tarzını, iştahını, çekim gücünü, zevkini ve ilişki kurma tarzını gösteren Venüs Boğa burcuna girdi. Venüs, yöneticisi olduğu Boğa’da kendi doğasını rahat ifade ettiği ve kendi kaynaklarını ihtiyaçlarına göre istediği gibi seferber ettiği bir konumdadır. Sabit bir toprak burcu olan Boğa’daki Venüs, fiziksel varlığı dahil sahip olduğu tüm maddi kaynaklara, maddi güvenliğe, doğal yeteneklere değer verir ve bunları sağlamlaştırmayı, geliştirmeyi ve üretken bir şekilde kullanmayı sever.

Güçlü finansal yetenekleri olabilir. Kendine yeterlilik ve ayaklarının üzerinde sağlam durabilme söz konusudur. İlişkilerini ağır, sabırlı ve temkinli bir şekilde kurar ve sağlamlaştırmak, ilişkilerinde huzuru, sadakati ve güveni sağlamak için çaba sarf eder. İlişkilerine, sevdiği şeylere istikrar kazandırmayı yani kalıcılığı sever. Boğa, beş duyuyla alakalı (duyusal) bir burç olduğundan, beş duyunun temsil ettiği yeme, içme, güzel koku, müzik vb. şeyleri sevme söz konusudur. Sevgide tensellik ve fiziksel yakınlık önemlidir. Venüs bu konumda, bilinen modellere sadık ve sahip olduklarını muhafaza etmeye çalışması bakımından, sevgide de muhafazakar ve sahiplenici olabilir.

Gölge yönleriyle bu konumda sağlamlaştırdığı ve sahip olduğu şeyleri bırakmakta zorlanma, tekelcilik, aşırı sahiplenme, her türlü değişime ayak direme ve inatçılık söz konusudur. Maddi güvenceyi abartıp, sahip olduklarının yetmeyeceği duygusuyla durmadan biriktirme, para sevgisi ve cimrilik görülebilir. Kişi kendi değerini de sahip olduğu maddi değerlere endeksleyebilir. İlişkilerinde çok ihtiyaçsız ve kendine yeterli görünmesi, ihtiyaçlarını hiç söyleyememesine ve karşılayamamasına yol açabilir. Rahatına, konfora ve keyfine düşkünlük, tembellik, türlü tensel hazza ve zevke düşkünlük, “hedonizm” söz konusu olabilir.


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Chepi (Sal 03 Nis, 15:07)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir