Nisan Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Önemli Konumlar

astroloji nisan ayı yorumları, nisan ayı önemli olayları, nisan ayı önemli enerji noktaları, nisan ayı astroloji

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Nisan Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Önemli Konumlar

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 02 Nis, 20:35

Resim
Nisan Ayı Önemli Astrolojik Olayları ve Önemli Konumlar

2018 Nisan ayın önemli astrolojik enerji noktaları:

*14 Nisan’da Akrep burcunda geri giden Jüpiter Oğlak burcundaki Plüto ile 60˚’lik açı yapacak. Bu açı serinin ikinci 60˚’lik açısı olacak. Birinci açı 15 Ocak 2018’de her iki gezegen de ileri giderken meydana gelmişti. Üçüncü kez 12 Eylül 2018’de Jüpiter ileri ve Plüto geri giderken meydana gelecek.

*15 Nisan 2018’de Koç’taki Merkür ileri gitmek üzere durağanlaşacak. Merkür 22 Mart 2018’de geri gitmeye başlamıştı.

*15 Nisan 2018’de Güneş ve Ay Koç burcundayken Yeniay meydana gelecek.

*17 Nisan 2018’de Kayron Koç burcuna girecek ve 25 Eylül 2018’e kadar da Koç’ta kalacak. Daha sonra geri giderek Balık burcuna tekrar girecek.

*29 Nisan 2018’de Güneş Boğa’da ve Ay Akrep’teyken Dolunay meydana gelecek.

Nisan ayı Merkür ve Jüpiter geri giderken başlayacak. Merkür 22 Mart 2018’de ve Jüpiter’de 8 Mart 2018’de geri gitmeye başlamıştı. Bu ay her iki gezegen de geri giderken izleme ve dinlemenin gerekli olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden Nisan ayı başarı sağlayabilmek için gereken stratejileri geliştirmenize yardımcı bilgileri toplayabileceğiniz önemli bir aydır.

2 Nisan’da Mars ve Satürn kavuşacaklar. Her iki gezegen de Oğlak burcunda olduğundan amaçlarınız doğrultusunda yavaş hareket etmeniz gerekir. Hiç bir şeye kesin gözüyle bakmak istemezsiniz. Buna karşılık hedeflerinize odaklanmak ve bunları başarmak için pratik yollar bulmak önemlidir.

4 Nisan’da Venüs Ceres’e kare açı yaptığında hayata tutkuyla yaklaşmak veya temkinli olmaya devam etmek konusunda emin olamayabilirsiniz. Diğer insanların sizin iyi niyetinizden faydalanmasını ve herhangi bir başarısızlığınızda sizi küçümsemelerini istemezsiniz. İlişkilerinizi sürdürmenin en iyi yolu ihtiyaçlarınızın neler olduğunu belirlemek ve kimsenin fikrinizi değiştirmesine izin vermemektir. Bu gün aslında sözleşmeler konusunda pazarlık yapmak için iyidir. Çünkü kendi ihtiyaçlarınızı karşılarken aynı zamanda başkalarıyla işbirliği yapmanın yolunu bulmak da mümkündür.

5 Nisan’da Merkür Satürn’le ikinci kare açısını yapacak. Bu serinin ilk kare açısı 11 Mart 2018’de hem Merkür hem de Satürn ileri hareket ederken meydana gelmişti. Bu kare açı son olarak 25 Nisan 2018’de Merkür ileri ve Satürn geri giderken meydana gelecek.

Hayatınızda herhangi bir gerginlik hissediyorsanız eğer bu durum sanki işler yavaş ilerliyormuş gibi düşünmenizden kaynaklanıyor olabilir. Her şeyi ciddiye alıyor olabilirsiniz. Başınızı belaya sokacak yanlış bir şeyi söylemek istemezsiniz. Şimdi çevrenizi gözlemleme ve gerekli değişiklikleri yapma zamanıdır. Başarı için stratejiler geliştirmelisiniz. 25 Nisan’da Merkür Satürn’e son kare açıyı yaptığında bu stratejileri uygulama zamanı gelmiş olacaktır.

7 Nisan’da Venüs Satürn’e üçgen açı yaptığında verdiğiniz kararlar konusunda kendinizi rahat hissedersiniz. Artık neye değer verdiğinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirecek bir stratejiyi nasıl oluşturacağınızı bilirsiniz. Yavaş çalışmanın değerini anlarsınız. Kestirmeden gitmek veya hata yapmak istemezsiniz.

Bu gün aynı zamanda kişisel ya da profesyonel ilişkiler için de iyi bir gün. Ne istediğinizi bildiğinizden herhangi bir sözleşmenin görüşmelerinde başarılı olabilirsiniz. Kişisel düzeyde ise başkaları sizi dinlemeye istekli oldukları gibi siz de onların söyleyeceklerini dinlemeye istekli olursunuz. Ayrıca durumu önemsediğinizi de anlarlar.

9 Nisan’da geri giden Merkür Ceres’e ikinci üçgen açısını yapacak. İlk üçgen açı 9 Mart’ta Merkür ileri ve Ceres geri giderken meydana gelmişti. Bu serinin son üçgen açısı 26 Nisan’da Merkür ve Ceres ileri hareketteyken oluşacak.

Mart’ın başında bu üçgen açı ilk defa meydana geldiğinde diğer insanlar sizi uzlaşmaya zorlamış olabilir. Merkür Koç’tayken aceleyle konuların içine girmek ve uzlaşmaya varmak istemiş olabilirsiniz. Fakat bir şey sizi geri tutmuş da olabilir. Bu sizin anlaşmadan ihtiyacınız olan şeyleri elde edemediğinizi sezinlemenizdir. Bugün ise bu proje veya sözleşme hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışmalısınız. Böylece acele etmemenin daha doğru olduğunu anlarsınız. Nihayet bir anlaşmaya varmadan önce daha fazla bilgiye ihtiyacınız olabilir. Mümkünse herhangi bir taahhütte bulunmadan önce 26 Nisan'a kadar bekleyin, çünkü tüm bilgiler o zaman açığa çıkmış olacaktır.

10 Nisan'da Venüs Ay Düğümleri Eksenine bir kare açı oluşturduğunda daha fazla bilgiye ulaşmak için biraz yardım alabilirsiniz. Yardım diğer insanların kaynaklarından gelebilir ve kendinizi bunları gözden geçirirken bulabilirsiniz. Veya tüm eski değerlerin hala hayatınızda anlamlı olup olmadıklarını değerlendirdiğiniz içsel, manevi bir yolculuk yapabilirsiniz. Sonuçta başarınızı engelleyen bazı eski inançları bırakma zamanının geldiğine karar verebilirsiniz.

12 Nisan’da Venüs ve Neptün 60˚’lik açı yaptığında yansıtma ve yaratıcı girişimler için harika bir gündür. Etrafınızdaki dünyayla farklı bir bakış açısıyla iletişim halinde olursunuz. Daha önce görmediğiniz güzellikleri görürsünüz. Doğanın ihtiraslı tarafına değer verirsiniz ve bunu dile getirmek istersiniz. Ayrıca yeni fikirlere ve yaklaşımlara da açık olursunuz.

Bugün ruh eşinizde aradığınız özellikleri olan yeni biriyle tanışabilirsiniz. Veya bazı eski problemleri sevecenlikle çözebilirsiniz. Eğer yeni biriyle tanışırsanız o kişinin gerçekte kim olduğunu öğrenmek için zaman ayırmalısınız. Bazen Neptün söz konusu olduğunda orada olanı değil de görmek istediğinizi görürsünüz. Merkür'ün ileri harekete başladığı ve Yeniay'ın meydana geldiği 15 Nisan 2018'e kadar bu yeni tanıştığınız kişinin ruh eşiniz olup olmadığını anlayacaksınız.

14 Nisan’da Akrep’te geri giden Jüpiter Oğlak’taki Plüto ile 60˚’lik açı yapacak. Bu açı serinin ikinci 60˚’lik açısıdır. Serinin ilk açısı 15 Ocak 2018’de her iki gezegende ileri hareket ederken meydana gelmişti. Üçüncü kez ise 12 Eylül 2018’de Jüpiter ileri ve Plüto geri giderken oluşacak.

Jüpiter geri giderken yeni maceralara atılma konusunda dikkatli olunmalıdır. Devam etmeden önce bilgi toplamak ve ayrıca maddi ve manevi ihtiyaçlarınızı dikkate almak önemlidir. Oğlak burcundaki Plüto siyasi ortamı ve toplumsal yapıyı anlamanıza yardımcı olur. Siyasi ortamı ve toplumsal yapıyı anlamakla yaptığınız planın başarı şansı olup olmadığını bilebilirsiniz.

Geri giden Jüpiter’in Plüto ile 60˚’lik açı yapmasından birkaç saat sonra Mars Neptün’le 60˚’lik açı yapacak. Bir kez daha yeni planlarda ihtiyatlı hareket etmenin önemini akılda tutmalısınız. Mümkünse niyetlerinizi yansıtmak için zaman ayırmalı ve gerçek olduklarından emin olmalısınız. Ayrıca planlarınızı uygulamak için yeni ve yaratıcı yollar bulmaya çalışabilirsiniz.

Bir sanatçı için bu harika bir gündür, çünkü etrafta kendisine ilham verecek çok şey olabilir. Dünyanın geliştiğini hissedersiniz. Geri çekilip dünyayı gözlemlemeye karar verebilirsiniz. Gördüğünüz şeyler muhteşem bir sanat eseri yaratmak için size ilham verebilir.

15 Nisan’da Merkür ileri gitmek üzere durağanlaşacak. Merkür 22 Mart 2018’de geri gitmeye başlamıştı. Şimdi aklınızdan geçeni söyleyebiliyormuş gibi hissedersiniz. Koç'taki Merkür ile başkalarının ne düşündüğünü umursamayabilirsiniz. Sizin için sadece işlerin hallolması önemli olabilir.

Merkür'ün ileri gitmeye başlaması ile diğer insanların size karşı dürüst olmaya daha istekli olduklarını görebilirsiniz. Fakat hiçbir şeyden vazgeçmek istemeyebilirler. Ayrıca eğer bir duruma kızdıysanız ve daha önce böyle bir öfkeyle karşılaşmadıysanız bugün zorlanabilirsiniz. Ve şimdi bununla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bugün kendi sözcüklerinizi bulabileceksiniz.

Aynı gün Merkür durağandan ileri hareket etmeye başlayacak ve Koç’taki Güneş ve Ay’la Yeniay meydana gelecek. Bu Yeniay aynı zamanda Uranüs ile de kavuşmaktadır. Beklenmeyen şeyler beklenebilir. Gölgelerde gizlenen bilgiler aniden açığa çıkabilir. Bugün kafanızı karıştıran bir konu netlik kazanabilir. Her ne kadar sonucundan hoşlanmasanız bile.

İnsanlar kendini tutamayabilir. Yeni deneyimler için hazırsınızdır. Sanki her şey sizin devam edemeyeceğiniz kadar hızlı oluyormuş gibi hissedebilirsiniz. Yapılacak en iyi şey bu ayın başlarında geliştirdiğiniz tüm stratejileri ele almak ve bunları uygulamaya hazır olmaktır.

17 Nisan’da Venüs geri giden Jüpiter’le karşıt açı yapacak, Kayron Koç burcuna girecek, Venüs Plüto’ya üçgen açı yapacak ve Satürn geri gitmeye başlayacak. Bu iyimserliğinizin sizi yanlış yola yönlendirebileceği veya olağanüstü sonuçlar elde edebileceğiniz bir gün olabilir. Fakat bu yükümlülüklerinizi ve arzularınızı nasıl ele aldığınıza bağlıdır.

Venüs geri giden Jüpiter ile karşıt açı yaptığında çok fazla yükümlülük altına girmek istemezsiniz. Tüm fırsatlar iyi olsa bile hepsinin avantajından yararlanamazsınız. Titizlikle seçmeniz gerekir.

Kayron Koç burcuna girdiğinde agresif doğanızın aslında size yarardan daha çok zarar verebileceğini görebilirsiniz. Kendinize herhangi bir zarar vermemek için hareketlerinizi ölçülü hale getirmeniz gerekiyor. Çok hızlı hareket ederseniz diğer insanları dikkate almayabilirsiniz. Ya da başkalarının yardımına ihtiyacınız yokmuş gibi hissedebilirsiniz. Yine de gerçek şu ki başkalarıyla çalışıp ortak bir zemin bulursanız daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Venüs Plüto’ya üçgen açı yaptığında başkalarıyla çalışmanın önemini anlayabilirsiniz. Hedefleriniz konusunda tutkulu davranabilirsiniz ancak gerçekçi hedefleri takip etmenin önemini de anlarsınız. Finansal yükümlülüklerinizi anlamakla birlikte herhangi bir başarı planının da finansal olarak istikrarlı olması gerektiğinin farkına varacaksınız. Bu yeterince gerçekçi olmadıkları için planınızın bazı bölümlerini bırakma zamanı olacaktır. Venüs Plüto'yla üçgen açı yaptığında her zaman kolay olmamakla birlikte sınırların belirlenmesinin ve bir seferde tek bir hedef üzerinde çalışmanın önemini anlarsınız.

Ertesi gün Satürn geri gitmek üzere durağanlaştığında işler yavaşlar. Kendinizi biraz halsiz hissedebilirsiniz. Satürn 17 Nisan’dan 6 Eylül’e kadar geri gidecek. Satürn Oğlak burcunda geri giderken hayatınızdaki yapıları yeniden değerlendirmelisiniz. Onların sizin için çalışıp çalışmadığını görmelisiniz. Hatta bazı değişiklikler yapmaya karar vererek kendinizi hayatta daha fazla güvende hissedebilirsiniz. Sadece başkalarının hayatınıza girmesine izin vermeyen engeller koymayın. Satürn Oğlak'ta geri giderken kendinizi izole etmek istemezsiniz.

19 Nisan’da Güneş Boğa burcuna girdiğinde mali durumunuzu incelemek ve hayatınızın yolunda gittiğinden emin olmak için zaman ayırın. Sadece oluşturduğunuz hedeflere bakmalı ve planınızla ilerlemeyi göze alıp alamayacağınızı belirlemelisiniz. Hedefleriniz için kendi değerlerinizden ödün vermediğinizden emin olun. Mali yükümlülüklerinizi yerine getirmenin yanı sıra ruhsal ihtiyaçlarınızı da doyurmanın bir yolunu bulmanız önemlidir.

22 Nisan’da Plüto geri gitmek üzere durağanlaşacak ve 30 Eylül 2018’e kadar da geri gidecek. Satürn ve Plüto’nun neredeyse aynı periyod içinde yani Nisan 2018’den Eylül 2018’e kadar geri gidecek olması dikkat çekici bir noktadır. Bu süre zarfında çeşitli stratejileri incelemek ve doğru yolda olup olmadığınızı belirlemek isteyebilirsiniz. Bazı başarıların elde edilmesinin çok uzun sürdüğünü düşünebilirsiniz. Ancak yaşamda doğru adımları atıyorsanız eğer, kazanımların uzun sürmesinin başlıca sebebinin her şeyi doğru yapıyor olmanızdan kaynaklandığının farkına varırsınız.

Plüto geri gittiğinde daha az güce sahipmiş gibi hissedebilirsiniz. Başkalarıyla birlikte kendinize de dikkat etmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz. Geri giden Jüpiter ve geri giden Plüto arasındaki 60˚’lık açı tam kesinleşmese de bu 60˚’lık açının enerjisini hissetmeye başlayabilirsiniz. Gelecek hedeflerinize bakma ve bunları başarmak için neler yapılması gerektiğini belirleme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca başınızdan savmanız gereken atıklara bir göz atmak da isteyebilirsiniz. Bu noktada bunlardan herhangi birini atmak istiyormuş gibi hissetmeyebilirsiniz de, ancak Plüto ileri harekete başlayacaktır.

24 Nisan’da Mars geri giden Jüpiter’e 60˚’lık açı yapacak, Venüs İkizler burcuna girecek, Ceres geri giden Satürn’le 150˚’lik açı yapacak ve Venüs Kayron’la 60˚’lık açı yapacak.

Genel olarak bu çevrenizi anlamak ve enerjileri iyileştirmenin yanı sıra hayatınıza neşe getirmenin yollarını bulmak için iyi bir gündür.

Mars geri giden Jüpiter ile 60˚’lık açı yaptığında normalde risk almak istersiniz. Bununla birlikte Mars Oğlak burcundayken işinize daha fazla önem verirsiniz ve ailenize fayda sağlamaya daha fazla dikkat edersiniz. Her şeyi iyi yapmak istersiniz. Ulaşmaya çalıştığınız hedefleriniz vardır. Hesaplanmış riskleri almak bile istersiniz. Hesaplanmış riskler; kaybettiğinizde maliyetini üstlenebileceğiniz ve ödemeyi kabul ettiğiniz durumlardır.

Venüs’ün İkizler burcuna girmesiyle iletişime daha fazla değer verirsiniz. Başka insanların sizi anladığından emin olmak istersiniz. Ayrıca insanları dinlemeye hazırsınızdır.

Bilginin az miktarda toplanması önemlidir. Durumu tam olarak anlamasanız da hala alabileceğiniz tüm bilgilere ulaşmak istersiniz. Sadece dedikodulara bulaşmamak ve gerçekliği doğrulanmadan dedikoduya inanmamak konusunda dikkatli olun.

Ceres geri giden Satürn’e 150˚’lik açı yaptığında etrafınızı inceleyin. İhtiyacınız olan her şeye sahip olup olmadığınızı görmek için bir göz atın. Siz ve aileniz için durumları güvenli hale getirmenin yollarını bulmaya çalışın. Bu dönemde risk almak istemeyebilirsiniz.

Venüs Kayron’la 60˚’lık açı yaptığında sağlığınıza dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunun farkına varırsınız ve sağlığınızı kontrol altına aldığınızda mutlu olursunuz. Size veya hayatınızdaki diğer insanlara zarar verebilecek hiçbir şey yapmak istemezsiniz.

25 Nisan’da Merkür geri giden Satürn’le son kare açısını yapacak. İlk kare açı 11 Mart 2018’de Merkür ve Satürn ileri hareket ederken ve ikinci kez 5 Nisan 2018’de Merkür geri ve Satürn ileri giderken meydana gelmişti.

11 Mart'tan bu yana tasarladığınız tüm planlar şimdi belirginleşiyor. Başlamak için ne yapmanız gerektiğine dair iyi bir fikriniz olabilir. Ayrıca hangi planların başarılı olamayacağını ve hangilerinin denemek ve uygulamak için en iyisi olduğunu da bilirsiniz. Bu gün kendinizi ciddiye almalısınız çünkü başlamanız gereken çok işiniz vardır. Sadece eylemleriniz konusunda çok eleştirel davranmayın.

26 Nisan’da Merkür Ceres’le üçgen açı yaptığında bu serinin son açısı olacaktır. İlk açı 9 Mart 2018’de Merkür ileri ve Ceres geri giderken, ikinci kez ise 9 Nisan 2018’de Merkür geri ve Ceres ileri giderken meydana gelmişti. Şimdi her iki gezegende ileri ve 15 Nisan’da Merkür ileri gitmeye başladığından geri giden Merkür enerjisinin artık hayatınızı etkilemediğini hissedersiniz.

Merkür Ceres’e üçgen açı yaptığında sizin söylediklerinize kulak verdikleri için başkalarıyla iletişim kurmanın yolunu bulursunuz. Anlaşmaları müzakere edebilirsiniz çünkü önemli bir şey vermeden nasıl uzlaşacağınızı bilirsiniz. Ayrıca insanları çantada keklik olarak göremeyeceğinizi de anlarsınız.

Gün içinde daha sonra Mars geri giden Plüto’yla kavuştuğunda fikirlerinize odaklanabilir ve olası tüm çözümleri görebilirsiniz. Bugün çok yüksek bir enerjiye sahip olabilirsiniz ve çok şey başarabilirsiniz. Fakat hedeflerinize ulaşma tutkusunun sizi diğerleri ile yabancılaştırmasına izin vermeyin.

29 Nisan’da Güneş Boğa ve Ay Akrep burcundayken Dolunay meydana gelecek. Ceres/Kuzey Ay Düğümü kavuşumu ve Güney Ay Düğümü Dolunay aksına kare açı yapacaklar. Karmik anlamda bu çok önemli bir gün olabilir.

Güneş Boğa burcundayken değer sistemlerinize bağlı kalmak önemlidir. Aynı zamanda Ay Akrep burcunda olduğundan çok fazla bilgi vermek istemezsiniz. Sırlarınızı saklamak istersiniz. Ancak bu bir Dolunay olduğu için hayatınızda ruhsal ve maddi hedeflerinizi desteklemeyen durumlardan veya insanlardan ne zaman ayrılmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Dolunay aksı Aslan’daki Ceres /Kuzey Ay Düğümü kavuşumuna kare açı yapacağından gelecekteki hedeflerinize dikkat etmeniz önemlidir. Bunları başarmak için uzlaşma sağlamanız gerekebilir. Ancak eğer değerlerinize de sahip çıkarsanız ruhsal anlamda benliğinizi kaybetmeden uzlaşabilirsiniz.

Dolunay aksına Kova’daki Güney Ay Düğümü kare açı yaptığından bireyselliğinizi kaybetme korkuları yaşayabilirsiniz. Ancak toplumdaki rolünüzü anlarsanız gerçek kimliğinizi kaybetmezsiniz. Bunun yerine bireyselliğinizi ifade etmenin daha fazla yolunu bulabilirsiniz.

Bu gün Güneş geri giden Satürn’le üçgen açı yaparken Ay’ında geri giden Satürn’le 60˚’lık açı oluşturması bir fırsattır. Ay içinde daha önce belirlediğiniz hedefler ve yarattığınız planlar başarılabilir. Ayrıca sınırlarınızı da bilirsiniz ve bu bilgi diğer insanlarda size karşı şeref ve saygı uyandırır.


Misty Kuseris ©2018

mistykuceris.com
http://astrolojidergisi.com/Aylik-Yorum.htm
Çeviren: Belgin Avunduk
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için (toplam 2):
Chepi (Sal 03 Nis, 15:07) • Yönetici (Prş 12 Nis, 21:48)
Değerlendirme: 33.33%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir