Terazi Burcunda Dolunay ve Etkileri

terazi burcunda dolunay etkileri, terazi burcunda dolunay nasıl etkiler, terazi burcunda dolunay olduğunda nasıl etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Terazi Burcunda Dolunay ve Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 30 Mar, 20:57

Resim
Terazi Burcunda Dolunay ve Etkileri

31 Mart 2018’de Türkiye saatiyle 15:36’da 10 derece Terazi’de bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunay bu ay içerisinde gerçekleşen ikinci Dolunay olması bakımından aynı zamanda bir Mavi Ay. 17 Mart 2018’de Balık’taki Yeniay’da attığımız tohumların, başlattığımız işlerin apaçık görüldüğü bir döneme işaret etmesinin yanı sıra, gerek hayatımızın genelinde gerekse yakın ilişkilerimizde uyum, ahenk, adalet, eşitlik, uzlaşı, doğru ölçüyü tutturma ve karşımızdakini gerçekten tanıma gibi temaları gündeme getiriyor.

Koç-Terazi aksı, ben-sen, benim isteklerim-senin isteklerin, savaş-barış, bağımsızlık-ilişki gibi konuları bolca masaya yatıracağımıza işaret ederken, hayatımızdaki ve ilişkilerimizdeki karşıtlıklar ve çatışmalar konusunda da daha fazla farkındalık kazanabileceğimizi gösteriyor. Bu Dolunay, kendi isteklerimizi de gözeterek, saldırgan olmadan nasıl hakkımızı savunabileceğimize, nasıl işbirliği yapabileceğimize, nasıl uzlaşabileceğimize ve ilişkilerimizde ne gibi düzenlemeler yapmamız gerektiğine ışık tutuyor. Karşımızdakine, onu gerçekten anlamaya yönelik sorular sormak, tarafsız, objektif bir yaklaşımla dinlemek ve “düşünerek” konuşmak hem beklentilerimizi, taleplerimizi bir gerçeklik testinden geçirmemize yardımcı olacaktır hem de kendimizi daha “net” ifade etmemizi sağlayacaktır.

Bu Dolunay’a, 23 Mart 2018’de Koç’ta geri hareketine başlayan Merkür Koç’taki Güneş ile kavuşum, Terazi’deki Ay ile karşıtlık yaparak eşlik ediyor. Merkür geri harekette olmasının yanısıra, klasik astrologların tabiriyle Güneş’e 8 dereceden daha yakın olması dolayısıyla “yanık” durumda. Bu yüzden simgelediği, mantık, muhakeme, yazılı ve sözlü iletişim, akılcılık gibi konularda güçsüz ve kendisini iyi ifade edemediği bir pozisyonda.

Etrafındaki hiç bir şeyi tarafsız algılamayan, aşırı sıbjektif ve ben-merkezci bir düşünce tarzının esiri olabileceğimiz gibi, iletişim sorunları, ulaşımda, haberleşmede aksamalar, yanlış anlaşılmalar veya yanlış anlaşıldığımız hissi, düşüncelerimizi ve duygularımızı hem anlamakta hem de başkalarına aktarmakta zorlanmak ve bu sebeplerden ötürü yaşayacağımız bazı tartışmalar ve çatışmalar söz konusu olabilir. Bazı şeyleri geriye dönüp tekrar gözden geçirmek, iyice anlamaya çalışmak ve belki problemleri masaya yatırıp tekrardan konuşmak faydalı olabilir.

Bu Dolunay’da, Oğlak’taki Mars-Satürn kavuşumu, Koç’taki Güneş-Merkür kavuşumuna ve Terazi’deki Ay’a kare açı yaparak öncü bir T-kare oluşturuyor. İki “uğursuz” gezegen Mars ve Satürn bu öncü karenin fokal gezegenleri olarak oldukça güçlü bir etkiye sahip. Mars Koç’taki Güneş’in de yöneticisi olarak yüceldiği bir konumda; Satürn de kendi yöneticiliğinde. Öncü t-karenin getirdiği aşırı enerji ve dinamizm engelleri aşmak ve hayatımızdaki problemleri çözmek adına bizi harekete zorlayabilir. Hayatımızda görmezden gelinmesi artık mümkün olmayan her ne sorun varsa artık bunlarla ilgili gerekli inisiyatifleri alıp kolları sıvamak, gerçekçi bir gözle gerekli düzenlemeleri yapmak durumunda kalabiliriz.

Özellikle bize korku, endişe veren ya da içten içe öfke duyduğumuz konuların gündeme gelmesiyle bazı çatışmalar ve anlaşmazlıklar yaşayabiliriz. Burada önemli olan hem kendi sınırlarımızın hem de karşımızdakinin sınırlarının farkında olarak kontrollü, planlı ve temkinli bir şekilde ilerlemek. Olumsuz düşünceler, alınganlık, huzursuzluk, vesveseler, yalnızlık ve güvensizlik hissi, karamsarlık daha da fazla duygularımızı ve isteklerimizi bastırıp katılaşmamıza ve duvarlar örmemize neden olabileceği gibi, duygularımızı daha düşüncesiz ve sert bir şekilde ifade edip geriye alamayacağımız sözler sarf etmemize de neden olabilir.

Düşüncesizce ya da karamsar bir tavırla hareket etmekten ya da konuşmaktan ziyade karşımızdakini daha dikkatli dinlemek, doğru anlamaya çalışmak ve gerekirse konuşmadan bir kere daha düşünmek faydalı olabilir. Terazi’deki Ay’ın yöneticisi Venüs de 31 Mart 2018 itibariyle Boğa’ya giriş yapmış olacak ve dolayısıyla Koç’taki Uranüs ile - burç dışı - bir kavuşum halinde. Hayatımızda nelerin ve hangi ilişkilerin değerli, kalıcı ve sağlam olduğunu, hangilerindense özgürleşmemiz ya da onlara daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşmamız gerektiğini anlayacağımız bir dönem olabilir.

Terazi’deki Ay, Başak takım yıldızındaki iki sabit yıldız, Vindemiatrix ve Porrima (Caphir) ile kavuşum yapıyor. Vindemiatrix Ay ile kavuşumlarda endişeye, hayal kırıklığına, yazılı anlaşmalar, yasal anlaşmalar veya hırsızlık yoluyla gelebilecek kayıplara, kötü sağlığa ve işte başarısızlığa işaret ediyor; Porrima da benzer temalara sahip olarak, Ay ile kavuşumlarda işle ilgili endişelere, aile içi anlaşmazlıklara, boşanmaya ve kötü sağlığa işaret ediyor.

Ay’ın Sabian sembolü cümlesi ise, “Bir profesör gözlüklerinin üzerinden öğrencilerine bakıyor. ” şeklinde. Bu sembol insanlara, onları tanıyarak, neticede insan olduklarını hatırlayarak ve daha gerçekçi bir gözle bakabilme kabiliyetine işaret ediyor. Aklımızın bir şeylere farklı bir odak noktasından, farklı bir gözden bakmaya ihtiyacı olabilir. İnsanları yargılamayı ya da onlara dayattığımız isteklerimizi bir kenara bırakıp, onları oldukları gibi görmek daha iyi ilişkiler kurmamızı ve ilişkilerimizi iyileştirmemizi sağlayacaktır.

Bazen kendimizi bir “profesör” bazense bir “öğrenci” gibi hissedebiliriz. Bu sembol aynı zamanda, kendimizi ve karşımızdakini gerçeklerin ışığında değerlendirmek, durumlara uygun olarak bakış açımızı değiştirebilmek, doğru mesajlar ve tavsiyeler verebilmek ya da aklına, yetkinliğine güvendiğimiz birisine danışmak ve başkalarını “doğru okuyabilmek” gibi konulara da işaret ediyor. Buradaki riskler ise, başkalarının pozisyonunu ve aklını küçümseme, insanların algılarıyla oynayıp gerçekleri çarpıtmak, patronluk taslamak ve haddini bilmez bir şekilde davranmak.

Merkür geri hareketinin ve Oğlak’taki Mars-Satürn kavuşumunun damga vurduğu bu Dolunay, özellikle hayatımızdaki insanlar ve onlarla kurduğumuz ilişkiler ile ilgili olarak neleri öğrenmeyi es geçtiğimizi bize hatırlatıp bazı şeyleri tekrar gözden geçirmemizi isteyecek ve bazı gerçeklerle yüzleştirip bu konulara odaklanmamızı sağlayacak gibi görünüyor. Geçmemiz gereken dersler neler, nerelerde daha gerçekçi davranmamız ve olgunlaşmamız gerekiyor, nerelerde sınırlarımızı belirlemekte fayda var, bu Dolunay bunlara ışık tutabilir. . .


Astroloji Dergisi/Gözde Kara
www.astrolojidergisi.com

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*Astrolojide Açılar, Sue Tompkins
*The Fixed Stars & Constellations in Astrology, Vivian Robson
*sabiansymbols.com
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için (toplam 2):
xFlood (Cmt 31 Mar, 01:37) • Chepi (Pzr 01 Nis, 18:29)
Değerlendirme: 33.33%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir