Venüs Koç Burcunda Etkileri

venüs koç burcunda etkileri, venüs koçta, venüs koç burcunda neleri etkiler venüs koç burcunda olumlu ve olumsuz etkiler

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Venüs Koç Burcunda Etkileri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 09 Mar, 18:47

Venüs Koç Burcunda Etkileri
Resim

Venüs Koç Burcunda Etkileri - Sevgi alışveriş tarzımızı, iştahımızı, çekim gücümüzü ve ilişki kurma tarzımızı gösteren Venüs zararda olduğu Koç burcunda yolculuğuna başlıyor. Venüs Koç’un ilişki kuruş tarzı açık, saf ve dürüsttür. İlişkilerinde kendini ortaya koymayı, spontanlığı, bağımsızlığı, rekabeti ve mücadeleyi sever.

Sevdiği şeylerin anında, düşünmeden, hevesle ve istekle peşinden gidebilir. Yeni şeyler başlatmaktan, inisiyatif almaktan, başkalarına yol açıp öncülük etmekten ve bilinmeyen şeyleri keşfetmekten zevk alır. Bu anlamda maceracı, girişken ve aktif bir sosyal ifade söz konusudur.

Bağımsızlığını ve kendi spontan isteklerini ön plana almayı sevdiğinden, ben-merkezci ve başkalarının ona ne yapacağını söylenmesinden hoşlanmayan bir tarz söz konusu olabilir. Değer sistemimizi ve öz-değer duygumuzu da simgeleyen Venüs bu konumda, kendi öz-değerini ne kadar atılgan, inisiyatifli, bağımsız ve mücadeleci olduğuna bağlayabilir ve para kazanma konusunda da inisiyatifli ve aktif davranabilir.

Gölge yanlarıyla Koç’taki Venüs, ilişkilerde aşırı egoist, ilişkileri anlık bir hevesle başlatıp yürütemeyen ve dolayısıyla kalıcılık sağlayamayan bir ifade verebilir. Dürtüsel bir şekilde başlattığı şeyden hevesi geçince, bir diğerine geçebilir. Kendi isteklerini karşısındakine zorla dayatma, agresiflik ve vahşilik söz konusu olabilir.

Aşırı düşüncesiz, sabırsız, bağımsızlığını engelleyen ya da isteklerinin önüne geçen hiçbir şeye katlanamayan bir şekilde davranabilir. Düşüncesizlik ve hareketlerinin sonuçlarını hesap etmeme sonucu başkalarını incitebilir ve kendisini gereksiz belaların içinde bulabilir. Kendi isteklerinin peşinden cesaretle ve bağımsız bir şekilde gitmek yerine, bunları başkalarından talep edebilir. Yalnızlık korkusuyla uyum sağlayarak ve boyun eğerek kendi isteklerini elde etmek, yüzleşmeden, mücadeleden kaçmak ve pasif-agresiflik de görülebilir.

Koç’taki Venüs’ün yönetici gezegeni Mars, Yay burcundaki yolculuğunu sürdürüyor. Bu dönem hayatımızda bir çok anlamda yeni macera ve deneyimlere daha açık olabiliriz.

Kendimizi yeni şeyler keşfetmek konusunda daha cesaretli ve aktif hissetsek de, bunu düşüncesizce ve burnumuzun ucunu göremeyen bir tarzda yapma ihtimalimiz de oldukça yüksek. Gelecek olasılıklara odaklanırken, ilişkilerimize ve elimizdeki projelere zarar vermeden doğru nişan almakta ve varsayımlarımızdan ziyade kendi deneyimlerimize dayanan kararlar almakta ve enerjimizi dağıtmadan kendi inandığımız doğrultuda ilerlemekte fayda var...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:

*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
Yönetici (Cmt 10 Mar, 06:16)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir