Terazi Burcu Kadını ve Özellikleri

terazi kadını, terazi burcu kadını, terazi burcu kadınının genel özellikleri, terazi kadını ve özellikleri

Terazi Burcu Kadını ve özellikleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Terazi Burcu Kadını ve Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 26 Tem, 02:35

Terazi Burcu Kadını ve Özellikleri
Resim
Catherine Zeta Jones

Bir kez çocuğun biri bana yanıtlaması pek kolay olmayan bir soru sormuştu: "Neden hanımlar pantolon giyiyor ve erkekler güzel kokular kullanıyorlar?" Tipik bir Koç'a yakışır şekilde ve çocuğun daha başka yüz kızartıcı bilmeceler düşünmesine fırsat vermeden, çabucak, "Şey" dedim, "çünkü her erkekte bir parçacık kadınlık, her kadında da bir parçacık erkeklik vardır da, ondan. Haydi şimdi seninle dama oynayalım."

Şimdi geriye bakıp bu olayı anımsayınca, Merih'e has hazır cevaplılığımla gurur duyuyorum. O verdiğim cevap bütün Burçlar için bir dereceye kadar geçerli ve Terazi için süper doğru. En erkekçe, en kaba saba Terazi erkeğinde bile karşı cinsin izine rastlayabilirsiniz; Venüs aynı oyunu kadın Terazi'de de oynar.

Terazi burcu kadını; yumuşacık, bembeyaz bir tavşan kadar nefis bir yaratık olabilir, kibar bir inandırıcılıkla fısıldayarak konuşabilir, ipekler ve danteller giyebilir ve saçları mis gibi parfüm kokabilir. Hattâ tek elinizle kaldırabileceğiniz bir yapma bebek gibi görünebilir (yükselen burcu Boğa veya Yay olanlar çok daha ağırca olabilirler). Ancak, tüm kadıncalığına, tatlı tavırlarına ve nefis zarafetine karşın, bu kız şaşırtıcı bir rahatlıkla pantolonlar giyer ve bunlar da O'na bayağı yakışır. Kafası erkekçe bir mantıkla çalışır ve her tartışmada sizinle başabaş yarışabilir. Hattâ bazen sizi geçebilir de; bununla birlikte, Terazi burcu kadının kadınca yanı, genellikle, balayım güvenle geçirinceye dek size yetişmesine izin vermeyecek kadar akıllıdır. Balayında sizi satrançta yenmemeye dikkat edecektir, ama keskin zekâsını sonsuza kadar o yumuşacık gamzelerinin arkasına da gizlemeyecektir. Eninde sonunda, nasıl olsa beyin gücünün ne düzeyde olduğunu size gösterecektir.

Terazi burcu kadınlarının çoğu, karşılarına en ufak bir fikir tartışması olanağı çıktığı zaman kesicin zekâlarını göstereceklerdir. Bu, neden düğmeli yaka giymemeniz gerektiğinden, işinizde terfi etmenize engel olan şeyin ne olduğuna kadar herşey olabilir, (işinizde yükselmenize engel olan şeyin kısmen kendi hatânız, kısmen de âmirinizin hatâsı olduğunu düşünecektir. Teraziye göre herşey sonunda eşitlenir.) Eğer O'nunla tartışmaya girmek istemezseniz, O kendi kendisiyle tartışacaktır. Terazi kızı kendi başına bir kavgayı başlatabilir, büyük bir gösteriş içinde kendi başına sürdürebilir ve kendi başına bitirebilir. Sizin tek katkınız "Ama neden?" veya "Ben öyle düşünmüyorum," demeniz olabilir, ama bu sözünüz bazen O'nun bir saat veya daha fazla süren parlak bir monoloğa başlaması için aradığı şeydir. Ne var ki, bu monolog süresince O'nun çekiciliği karşısında ölebilirsiniz. Her üç cümlede bir o dayanılmaz tatlı gülümseyişiyle gülecek ve siz sonunda kolayca fikrinizi değiştireceksiniz; tıpkı O'nun kolayca erkeğin ayrıcalığını elinden alarak cinsiyet değiştirdiği, ve sonra da gene o yumuşacık aşk tavşanına döndüğü gibi. Açık, berrak bir mantıkla sizi kendine inandıracaktır. Fazla bir kaybınız olmaz gururunuzdan başka; o tatlı Terazi tebessümünün büyüsü altında zaten ona da pek aldırmayacaksınız. O genellikle haklıdır, çünkü son kararlarım hep Yargıtay kararlan gibi dikkatle düşünerek verir. Terazi burcu kadınları iki görüş arasında sözlü bir karşılaştırma yapmak için fazla teşvik istemezler. Politik yönden aktif bir mevsim, tumturaklı söz söyleme ve tartışma yeteneklerini geliştirmesi için O'na pek çok olanak sağlar. Terazi kadını, hangi tarafı ve hangi adayı tutacağına karar verince, harika bir siyasi propagandacı olur.

Tipik Terazi insanının hiçbir noktayı gözden kaçımsadığından emin olmak için herşeyi iki kez tartma merakı bir yana, romantik aşk veya arkadaşlık ya da her ikisini birden arayan bir erkek için O, ideal kadındır. O'nun tartışma merakı, içtenlikle âdil bir karara varma arzusuna dayanır. Daha kötüsü de olabilirdi. Hiç olmazsa, başka burçlarda doğan bazı kadınlar gibi tartışırken yalnızca kendi koyduğu kuralları geçerli saymıyor veya inatçılıkla bütün fikirlere karşı çıkmıyor. Ayrıca O, kendi fikirlerinin çoğunu, havayı biraz yumuşatacak şekilde diplomatik bir nezaketle savunuyor.

Herhalde sizin Terazi kızını değerlendirmenin en iyi yolu, basit bir konuda başka burçlarda doğanların takınabilecekleri tavırların kısa bir özetini vermektir. Diyelim ki, kartvizit konusunu tartışıyorsunuz, insanlar bu kartları bugün de kullanmalı mı, bunların modası geçti mi, ve bunlar nasıl olmalı? Zodyakın çevresinde hızlı bir uçuş yapın. Oniki kadının bulunduğu bir odada tek erkeğin siz olduğunuzu varsayın. (Oldukça hoş bir varsayım.)


Resim
Monica Belluci

Tartışma şöyle olabilir:

Koç: Benim kartvizite ihtiyacım yok. Ben telefonu kullanırım.
Boğa: Ben pek ziyarete gitmem, insanlar beni ziyaret eder.
ikizler: Kartvizit mi? Kartvizitlerle uğraşmağa kimin zamanı var?
Aslan: Şey, gerçekten çok gösterişli ve etkileyici görünüyorlar
Başak: Emily Post'a sorup, onun ne dediğini iyice anlamalıyım.
Yay: Aman Tanrım! insanlar hâlâ bu modası geçmiş eski şeylerle zaman mı harcıyorlar?
Akrep: Evde olmazlarsa beni kaçırırlar. Bu onların kaybı, benim değil.
Kova: Acaba dışarıda yağmur mu yağıyor? Sanırım gök gürültüsü duydum.
Yengeç: Kartlar çok kişiliksiz. Ben bir not yazayım, daha iyi.
Balık: İnsanların evde olup olmadıklarını ben her zaman hissederim, ve ancak beni görmek istediklerim bildiren bilinç altı bir mesaj aldığım zaman onları ziyaret ederim.
Oğlak: Bu son derece yerinde bir âdet. Ama modelini tartışmanın gereği yok. Eğer kabartma değilse, zaten ona karvizit denmez.
Terazi :Şey, yerine göre. Doğru bir şey yapmak istiyorsanız, onlardan bulundurmalısınız.

Güzel bir jest. Öte yandan, onları kullanmak bugün artık gösteriş gibi gelebilir, hem de bugünün modern kadını kartvizitlerle uğraşamayacak kadar meşgul. Tabii, bu adetin arkasındaki nedeni de düşünmek zorundasınız. Sonra bir de, kartvizit bastırtamayacak insanlar var. Eğer bütçeyi zorluyorsa, hiç de gerekli değil. Bununla birlikte, madalyonun bir de öbür yüzüne bakarsak, bugünün çılgın gidişi içinde dünün güzellik ve zarafetini bulamadığımızı düşünmekten kendimi alamıyorum, bu bakımdan kartvizitlere verilen para yerinde harcanmış demektir, Sanırım onları kabartma bastırmak gerekir. Gene de, değişik bir kart, kullananın kişiliğini yansıtabilir. Yapıcı bir insan, kartvizitinin desenini kendisi çizebilir. Ancak, böyle özelliği olan kartlar çok sosyal insanlar tarafından yanlış anlaşılabilir, biliyor musunuz? Yani, örneğin Rockefeller'ler onun sosyal gelenek ve zarafetten yoksun olduğunu düşünebilirler. Ama öte yandan, Rockefeller'leri de kim ziyaret eder ki? Kendi dostlarınız orijinalliğinize bayılacaklardır; ancak, yalnızca kabartma olması herhalde daha çok beğenilecektir. En azından öyle olması gerektiğini düşünüyorum. Ama, gene de, şey....
Şimdi, ileri sürdüğü sebep ve sonuçlar tükendiği için Terazi kızının biraz kaşları çatılmıştır; kendi kendine yaptığı tartışmayı sürdürme ve ondan doğru, kesin bir karar çıkarma gayreti içinde epeyce zorlanmıştır.

Görüyorsunuz ki, Terazi kadını âdil. değilse hiçbir şey değildir. Kendini her yerde doğru ve dengeli yargıya adamıştır. Kartvizitler konusunda olduğu gibi, esas konudan ayrılması sizi biraz sıkabilir, ama âdil olma gayretini ve gerçekten önemli bir konuda bütün taraftan tartarak doğru hüküm verme yeteneğini içtenlikle takdir edeceksiniz. Başka kadınlar kendi karakterlerini yansıtan fikirleri ortaya atıp, sizin ne düşündüğünüze ya da haklı cevabın ne olduğuna pek fazla önem vermeyebilirler. Terazi kadını için, kendi düşüncesi doğru diye bir şey yoktur. Kendisinin, sizin ve bütün filozofların tartışmalarındaki yanlışlar dikkate alınarak doğru bir karar verilinceye dek, sizin fikirleriniz de, Onunkiler ve Eflatununkiler kadar saygı görmeye değer.


Resim
Monica Belluci

Venüs kızlarının çoğu evlenmeden önce de, sonra da çalışırlar, Satın alabileceği güzel şeyler için, para kazanmak isterler. Terazi kuşunun lüks yuvası için pek çok güzel tüylere ihtiyacı vardır. O, güzel giysileri, pahalı parfümleri, klâsik müziği çok sever ve birisi o'nun erkeksi olduğunu mu söylemişti? Evet, ben söyledim, O'nun bir yanı öyledir. Ama, böylesine güzel saç modelleri altında O'nun mâkul düşünen kafasını pek fark edemezsîniz. Çoğunlukla, onları ruhsal ve fiziksel olarak gerçekten hasta eden düzensiz çevrelerin sefaletinden ve çirkinliğinden kurtulabilmeleri için, Terazi kadınlarının büyük paralara ihtiyacı vardır. Ancak, O'nun çalışmasının ve para kazanmak istemesinin başka bir nedeni daha vardır. Erkeği.. Terazi kadının şu geçici dünyada her şeyden daha çok değer verdiği bir tek şey varsa, o da, sevmek, onurlandırmak ve yönetmek için seçtiği erkektir.

Terazi kızı tek başına oynamaktan nefret eder. Gerek iş hayatında, gerekse romantik yaşamında O'nun en derinden ihtiyaç duyduğu şey arkadaşlıktır. Yalnız çalışmayı sevmez ve kesinlikle yalnız yaşayamaz. Astrologları ziyaret eden Terazi Burcu kadınlarının gerçekten önem verdikleri yalnızca iki sorunları vardır. Birini değilse, ötekini mutlaka sorarlar. Ya: "Gerçekten seveceğim erkeğe ne zaman rastlayacağım?" yahut da, "Benimle iş kuracak birini ne zaman bulacağım?" Terazi kızına göre evlilik ortaklaşa bir iştir ve bir şirket kadar kesin kuralları vardır. Birliğin başkanı sizsiniz; bu onur size verilmiştir. O, kendi kadınca, koruyucu tarzıyla sizi yanlışlar yapmaktan koruyacak olan yönetim kurulu başkanıdır. O'nun yapısı ekip çalışması için yaratılmıştır. Sizin ilgi duyduğunuz bütün işlere ve faaliyetlere olabildiğince katılmak isteyecektir. Kocasının yanında severek konuklarını ağırlayacaktır ve kocası mesleğini değiştirmek, başka bir şehre taşınmak veya yeni arkadaşlar edinmek istediği zaman onun gösterdiği yolu izleyecek kadar kadıncadır. Bunların hepsi kocasının bileceği işlerdir. Kendisi yalnızca yolu açmak ve kocasının atak davranışlarla yanlış bir şey yapmamasına ve düşüncesizce kararlar vermemesine dikkat etmek için oradadır.


Resim
Catherine Deneuve

Gerçekten Terazi kızının hakkını vermek zorundasınız. Tipik Terazi burcu kadını, kocasının boynuna bağlı bir taş olmayı hiç istemez. Aksine, onun yolunun üstündeki bütün taşlan temizlemek ister. O, yüzeyde içinden olduğu kadar hükmedici değildir. Çoğunlukla kibar davranır (eğer yükselen burcu Koç değilse-ve eğer siz doğumunda iki güçlü etki birden almış olan bir kadınla evliyseniz, başınız iyice dertte demektir.)

Sıradan bir Terazi kadını çok zekîdir ve kocasının iş sorunlarım çözmede gerçekten yardımı olabilecek harika analiz gücüne sahiptir. O, duygularının, tarafsız kararlar vermesine ve dengeli görüşlerine engel olmasına izin vermez ve genellikle size bankerinizden daha iyi öğütler verir. Doğal olarak O'nun bu alanlardaki yetenekleri, birçok kusurunu örtebilir. Yalnızca bununla da kalmaz, eğer tipik bir Venüs kızıysa, zekâ incilerini; çekici ve hoş bir gümüş tepsi içinde size sunacaktır. O, demir eline kadife bir eldiven giymiştir ve sizi öyle nazikçe yanlış yoldan çevirerek, doğru yola sokar ki, bu dönüşün tümüyle kendi fikriniz olduğuna yemin edebilirsiniz. Bir Koç, Akrep, Aslan veya Boğa erkeği normal olarak, Terazi Burcundan olan bir kadını kaide üstüne koyup ona çiçekler serpiştireceklerdir. Bu hakça bir iş olur, çünkü kadında aynı şeyi onlar için yapacaktır. Uygun bir evlenme yapmış olan Terazi kadını ile kocasının aşk yuvasını ziyaret eden yabancılar, karşılarında, yılan gelip herşeyi mahvetmeden önceki Adem'le Havva'yı gördüklerini sanırlar. (Birbiriyle evlenen Teraziler, değişmez şekilde, ya muhabbet kuşları, ya da birbirine hırlayan düşmanlar olurlar. Bir aşın uçtan öbürüne giderler; bazen kalıcı olarak, bazen gün aşın.)

Bir Terazi kadınıyla birlikte yaşamanın birçok nimetleri vardır. Bir kere, hiçbir zaman sizin mektuplarınızı açmayacaktır. O, hiçbir zaman bu kadar onursuzca bir şey yapmaz. Hiçbir zaman iş hayatınızdaki sırlarınızı arkadaşlarınıza açmaz veya sizi amirinizin önünde utandırmaz. Herhalde, ilk karşılaştığınızda kalbinizi eriten o tebessümüyle âmirinizi de dize getirecektir. Merih durumlarından etkilenen bazı Terazi kadınları zaman zaman kendilerini aşın duygusallığa kaptırabilirler, veya sağlıklarına zarar verecek kadar çok yiyip içebilirler, ama bunların sayısı çok azdır. Hatta arada sırada bir Venüs kadını kendi kefelerinin dengesini kendisi bozsa bile, er veya geç, gene o normal harikulade uyumlu haline dönecektir. O'nun bir melek mi, yoksa şeytan mı olduğunu merak ettiğiniz anlar olacak, ancak melekler çoğunlukla O'nun yanında savaşırlar.


Resim
Nil Karaibrahimgil

Herhalde, O'nun size olan aşkının fiziksel kamu olmayışından yakınmayacaksınız, çünkü O eski bir dantel kadar duygusal olduğu gibi, bir kadının olması gerektiği kadar da sevecendir. Her ne kadar kumru gibi ötüşmelerinde sevişmelerinde içtense de, o tatlı bakışları, yumuşak dokunuşları, sıcak kucaklamaları sık sık öpüşmeleri aynı zamanda gizli erkekçe yanını örten oldukça etkili bir duman perdesidir.

Eviniz, dergilerdeki duvardan duvara halı reklamlarına benzeyebilir. Renkler uyumlu, mobilyalar zevkli olacaktır. Duvardaki resimler düzgün görünecek, yemekler genellikle zamanında yenecektir. Venüs kızlarının çoğuyla, kumaş peçeteler, gümüş takımlar kullanacağınıza, sofrada çiçekler, iyi cins porselenler, mum ışıklan, şarap, hafif müzik, ve dengeli bir menü olacağına güvenebilirsiniz. O'nun parlak zekâsını da dikkate alırsanız, başka isteyebileceğiniz hiçbir şey kalmaz. Kadın olmak, O'nun ömür boyu süren işi olacaktır; ve yolun bir yerinde mutlaka kusursuzluğa erişecektir. O'nun erkekçe yanı nadiren sizi rahatsız edecektir. Ama, eğer Kral VIII. Henry gibi sağa sola bağıran, yaşamındaki kadınların köle gibi boyun eğmelerini, "evet" veya "ha-yır"dan başka birşey söylerlerse başlarım kaybetmekten korkan zavallılar olmalarım isteyen şu çekilmez erkeklerden biriyseniz, o başka. Sizin Terazi eşiniz kesinlikle "evet" veya "hayır"dan fazlasını söyleyecektir. O, konuşmayı sever. Ancak, aynı zamanda iyi bir dinleyecidir; özellikle iyi bir dinleyiciye ihtiyacınız olduğu zaman. Bu kadın aynı anda hem sert, hem yumuşaktır; doğrusu böyle hassas bir denge hareketini başarabilmek her kadının harcı değildir.

Tadı davranışları, gözünüzü ateş bürüdüğü zaman sizi yatıştırma yeteneği O'nun zayıf ve çaresiz olduğunu; veya bir kriz patlak verdiğinde gönül alıcı ve kadınca davranacağını sanmanıza yol açabilir. Eğer öyleyse, çok yanılıyorsunuz demektir. Bu sevgili, kadınca küçük yaratık dokuz kat çelikten yapılmıştır. Şu ilk günlerdeki satranç oyunlarında kurnazca ve cesurca sizi yanıltmayı planlayarak sürekli kendisini yenmenize izin verdiğini anlamadınız diye, sonsuza kadar gözü kapalı kalmamalısınız. Bundan sonra aile yaşamınızda bir tehlike baş gösterdiği zaman gözlerinizi dört açarak, tekneyi kayalara bindirmekten kimin koruduğunu görmeye çalışın. Bunu gerçekten kimin yaptığını, demek istiyorum. Bu gerçeğin sizin erkekliğinizi elinizden alması gerekmez. Denizde çırpıntı başladığı zaman, dümende eşinizin yardımcı eline ne kadar ihtiyacınız olduğunu sizden başka hiç kimse bilmeyecek. O, bununla hiçbir zaman övünmeyecek ve sorumluluğun büyük bir kısmından başka elinizden hiçbir şeyi almayacaktır. O'nun böylesine güvenilir olmasına minnet duymalısınız. Ayrıca, bahçeye çıkarken veya süpermarkete giderken pantolon giydiği zaman ne kadar şirin görünüyor, değil mi? Partilere şık organze giysiler, özel yaşamında yumuşacık ipekler giyecek kadar sağ duyulan olduğu sürece, kadınların pantolon giymelerinde bir sakınca yoktur. Terazi burcu kadını bu sağ duyuya sahiptir. O'nun en değerli hazinelerinden biri, keskin zekasını son derece kadınca yapısının arkasına gizleme yeteneğidir.


Resim
Bella Thorne

Terazi burcundan anne çocuklarım çok sevecek ve şefkatle büyütecektir, ama onlar kesinlikle sizden sonra geleceklerdir. Onlar ikinci derecede ortaklardır, şirketin başkanı sizsiniz ve eşiniz bu temel gerçeği hiçbir zaman unutmayacaktır. Onlar annelerinin kalbinin büyük bir bölümüne sahip olacaklar, ancak O, çocuklar gelmeden önce size vermiş olduğu köşeyi çalmalarına asla izin vermeyecektir. Çocukların oyunu sizin dinlenmenize engel olursa eşiniz çocuklara oldukça sert davranacaktır; eğer sizin sözünüzü dinlemezlerse, kendi sözünü dinlemedikleri zamandan daha çok öfkelenecektir. Çocuklarınız bebekler kadar tatlı ve temiz, büyükler kadar derli toplu ve terbiyeli olacaklardır. Ancak, siz onları şımartırsanız ve O da lord ve evin efendisi siz olduğunuz için buna karışmazsa, o zaman durum değişir. Bu O'nun sizin ellerinize bıraktığı kararlardan biridir, o yüzden yanlış bir karar vermekten kaçınır. Terazi burcundan bir anne normal olarak müşfiktir, gene de gerektiğinde oldukça serttir. O çocuklarını hiçbir zaman ihmal etmez; ama gerçek şudur ki, anne olmayı ilk planda sizi daha çok mutlu edebilmek için istemiştir: Çocuklar dua etmeyi öğrendikleri zaman, onlara ilk öğreteceği dua, "Tanrı babacığımızı korusun" olacaktır. O, çocukların babalarına saygısızlık etmelerine asla izin vermeyecektir. öte yandan, biraz sabrınız taştığı zaman-, çocukların gözyaşlarına yumuşak bir yastık olacak, çok sinirlendiğiniz zaman arkama dönünce onlara el altından şeker vermeyi ihmal etmeyecektir.

Terazi kızının çok şeker yediği ve şişmanladığı doğrudur. Dansa gittiği zaman oradan veya şarap şişesinden ayrılmayı bilmez. Biraz patronca davrandığı zamanlar olabilir, kulağınızı sağır edecek kadar çok konuştuğu zamanlar da... Ancak, böyle şeyler geçici olarak duygusal dengesi bozulduğu zamanlarda olur. Arada sırada sallanan kefeler, eninde sonunda sallanmaları bitip dengede duracaklardır. Birisi ayağını kefelerden birine koyup orada durmadıkça, Terazi kefeleri sonunda her zaman kendi dengelerini bulurlar. Eğer kefenin biri biraz aşağıdaysa, içine biraz sevgi koyun, yükselecektir. Eğer diğerindeki fazla keder ağır çekerse, anlayışla yükünü hafifletin, O'nun o güzel uyumu geri dönecektir.

Başka hangi kadın O'nu baloya götürdüğünüz zaman prensesler gibi görünür de, sonra eve gelince çizmelerini ayaklarına, kırmızı ekoseli oduncu ceketini sırtına geçirdiği gibi şöminede yakmak için kütükleri kesmenize yardım edebilir. O'nun prenses gibi görünmek için yeterince tatlılığı, odun kesmek için de yeterince gücü vardır. O'nun adına uygun şarkıları ıslıkla çalacaksınız. Şayet şarkı besteleyenler O'nun için bir şarkı bestelemeyi unutmuşlarsa, siz kendi melodinizi güzel, güçlü bir ritimle vals temposunda besteleyin ve onu kadınınıza ithaf edin. Fortissimo.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Hassen
Mesajlar: 3
Yaş: 35
Kayıt: Çrş 17 Oca, 14:34

Re: Terazi Burcu Kadını ve Özellikleri

Okunmamış mesaj gönderen Hassen » Çrş 17 Oca, 14:50

terazi= kırda açan çiçekler, bulutların ardında süzülen gün ışığı, dalgaların kıyıya sürüklediği yosun parçaları, yaz sıcağında esen meltem gibi. çok tatlı yaratıklar.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Terazi Burcu Kadını” sayfasına dön