Merkür 9. Evde

merkür 9. evde, merkür birinci evde, merkür 9. evde nasıl etkiler, merkürüm 9. evde, merkür 9. evde neleri etkiler

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 966
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Merkür 9. Evde

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 25 Ara, 17:19

Merkür 9. Evde
Resim

Felsefe ve Dini Konulara İlgi, Eğitim Olanakları, Ahlaki, Sosyal, Kültürel ve İyi Bir Okur

Bu konumda bulunan insanlar felfesi ve dini konulara yoğun ilgi duyabilirler. Kendilerini sürekli geliştirmek istedikleri için eğitim olanaklarını sürekli geliştirmek isterler. Öğrenimlerini sadece okul ile sınırlandırmak istemezler. Öğrenme süreçleri hayatları boyunca devam edecek olan bir hobi gibidir.

Bu konumun etkisi insanlara iyi bir ahlak edinme olanağı sunar. Doğuştan gelen özellikleri de ahlaki yönden derinleşmelerine destek olacaktır. Ancak olumsuz bir aile ve çevrede bulunuyorlarsa bu yönlerini zayıflık olarak değerlendirip sahip oldukları bu güzel ve erdemli özellikleri kendilerini kısıtlayan etkiler olarak değerlendirebilirler. Eğer bu periyoda girmişlerse kendilerine yazık edecekleri bir süreç başlayacaktır. Sahip oldukları özellikleri beğenmeyip başkaları gibi olmaya çalışan her insanda olduğu gibi daha iyisini elde edemeyecekleri gibi ellerindeki güzellikleri de malesef yitirme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaklardır. Sonuç, kendisinden memnun olmasına engel olan kişilik sorunları...

Kendisi ile barışık olan bu konumdaki insanlar sosyal anlamda oldukça başarılıdırlar. Yaptıkları yolcukluklar ile çok sayıda farklı kültürlere sahip insanlar tanırlar. İyi ahlaklı olmaları nedeniyle insanlar tarafından güvenilir bulunurlar.

Yükselen burçlarından alacakları olumlu etkiler ile Merkür'ün tüm olumlu özelliklerini üzerlerinde toplayabilirler. Öğrenmek, bilgi sahibi olmak, ufuklarını genişletmek ve yeni yerler, yeni insanlar tanımak için uzun yolculuk yapmak isterler. Yapacakları her bir yolculuk kendi gelişimleri açısından oldukça önemli sonuçlar doğuracaktır.

Bilginin sadece kitap okunarak elde edilemeyeceğini bilen insanlardır. Herşeyi bizzat yerinde görmek, keşfetmek ve öğrenmek isterler. "Çok gezen bilir" ekolünün doğal temsilcilerindendirler.

Hızlı öğrenme kabiliyetleri vardır. Bu sayede öğrenmek istediklerini kısa sürede öğrenerek az zamanda çok fazla konu üzerine yoğunlaşabilirler. Yazar, Antropolog, Din adamı, Politikacı ve Öğretmen olabilirler. En azından bu alanlara ilgi duyarlar. Farklı inançları araştırarak öğrenmeye çalışırlar. Hataya tek bilgi boyutundan bakmayı sevmeyen insanlardır.


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir