Merkür 1. Evde

merkür 1. evde, merkür birinci evde, merkür 1. evde nasıl etkiler, merkürüm 1. evde, merkür 1. evde neleri etkiler

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Merkür 1. Evde

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 17 Ara, 23:04

Merkür 1. Evde
Resim

Entellektüel, Araştırmacı, Pratik ve Keskin Zekalı, Güçlü Hafızaya Sahip, Enerjik ve Neşeli

1. evde bulunan Merkür manevi anlamda çeşitli nitelikler kazandırır. Bu konumda bulunan kişi Entellektüel kişiliği ile araştırmacı bir özelliğe sahip olur. Pratik zekası ile sorunları farklı boyutları ile değerlendirerek kısa sürede çözüme ulaşır. İyi bir hafızaya sahiptir. Sahip olduğu konuşma kabiliyeti ile çevresindekileri etkilemesini iyi bilir. Detaylara önem verir. Küçük ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu bilerek hareket eder.

Bu konum insana iyi bir yazar olma kabiliyeti verebilir. Sahip olduğu özellikler ile doktor, bilim insanı, araştırmacı veya doktor olabilir. Anlama kabiliyeti ile karmaşık meseleleri kısa sürede kavrayabilir. Kendisini ifade becerisi gelişmiştir. Enerjik ve neşeli bir yapısı vardır. Bu konumda bulunan insanlar sahip oldukları özellikleri geliştirmişlerse küçük girişimlerden büyük sonuçlar elde etme becerilerine sahip olurlar.

Bu konumda Merkür ile birlikte olan burç Merkür'ün etkisini etkileyebilir. 1. Evde Ateş gurubu bir burç bulunuyorsa kişiye tez canlılık, rekabetçilik ve öfkeli bir kişilik kazandırabilir. Bu konumda bulunan Oğlak veya Boğa burcu ise kurnazlık, dik kafalılık, eleştirel bir dil ve kendini beğenmişlik kazandırabilir.

Bu konum insana, iç dünyasındaki dışa aktarmaya itebilir. İç dünyasını dışa yansıtmak için çeşitli yollar kullanabilir. Bunu yazılı, sözlü veya sanat yoluyla yapabilir. Konum kişiyi neşeli, güler yüzlü ve sıcak kanlı yapabilir. Bununla birlikte öfke anında karşısındaki insanı sert bir şekilde eleştiren tartışmacı bir kişilikte ortaya çıkabilir.

Konuşkan bir yapı kazanmışsa öğrendiklerini çevresi ile paylaşmaktan keyif alır. Paylaşım odağı daha çok insanların duymak istediklerine yöneliktir. Hızlı kavrayan, öğrenen zekası ve güçlü hafızası ile her konuda bilgi sahibi olduğunu vurgulayan kişilik ortaya çıkabilir. İlgi alanının geniş olması nedeni ile birden fazla işle meşgul olabilir. Her koşula kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Zarif yüz hatları ve hareketli ve hızlı bir vücut yapısını temsil eder. Aşırı hareketli yapısı ile dikkatsiz olduğu durumlarda risk ortaya çıkabilir. Sempatik ve zaman zaman değişen bir kişilik yapısı ortaya çıkabilir.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için (toplam 2):
Yönetici (Pzt 18 Ara, 00:20) • xFlood (Pzt 25 Ara, 03:14)
Değerlendirme: 33.33%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir