Merkür Koç Burcunda Nasıl Etkiler

merkür koç burcunda etkileri, merkür koç burcunda, merkür koçta, merkürüm koçta, merkür koçta nasıl etkiler, merkür koç

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 966
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Merkür Koç Burcunda Nasıl Etkiler

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 28 Kas, 20:33

Merkür Koç Burcunda Nasıl Etkiler
Resim

Subjektif, Ben merkezli, doğrudan, kavgacı, enerjik, kararlı, alaycı ve tahrik edici

Olumlu Etkileri
Bu etki alanında konuşma akıcı ve kolaydır. Herhangi bir aksama ve takılma olmadan sürükleyici bir konuşma kabiliyetine sahip olabilir. Ağzından çıkan sözleri etkili bir hale getirmeyi çok iyi bilir. Bu kabiliyeti ile çok iyi bir pazarlamacı ve satıcı olabilirler. Aynı zamanda diğer insanları etkilemek için faaliyette olan meslek gruplarında, müşteri ilişkilerinde ve ikna pozisyonlarında da çok başarılıdırlar.

Çok kıvrak bir zekaya sahiptirler. Kavrama yetenekleri etkileyicidir. Parlak buluşlara imza atabilecek kabiliyetlere sahiptirler. Tüm bu meziyetlerinden dolayı kendisini abartı düzeyinde övebilirler. Egolarını aşırı besledikleri için başkaları adına da konuşarak kendilerini, diğer insanları temsil edecek düzeyde görebilirler.

Söylemek istediklerini karşı tarafa doğrudan aktarırlar. İç dünyaları açık ve nettir. Özgün düşüncelere sahiptirler. Tartışmaktan çekinmezler. Özgün düşüncelerini tartışmalarda dile getirmek için can atarlar. Konuşurken heyecanı ve enerjisi insanları cezbedebilir. Çok hızlı karar verip uygulamaya geçebilir.

Olumsuz Etkileri
Düşünceleri keyfidir. Sabır göstermekte zorlanabilir. Kavgacı yapısı ve ön yargılı oluşu etrafındaki insanları bezdirebilir. Anlatımlarındaki etkileyici üslup bir süre sonra fazla abartılı bir yapıya bürünmeye başlar. Hızlı karar alıp uygularlar ancak ayrıntılara önem vermedikleri için sonuçlar her zaman istedikleri gibi neticelenmez.

Tartışmalarda bir süre sonra öfke ve seslerini yükseltme görülebilir. Bu durum insanları onlarla tartışmaktan uzaklaştırabilir. Zaman zaman tartışmanın ötesine geçerek kavgacı bir yapıya bürünebilirler. Tartışma esnasında kararlı ve alaycı bir ifadeye sahiptirler. Karşı taraftan ziyade kendi düşünceleri ön planda yer alır.

Düşünce yapılarında çoğunlukla öncelik kendilerine aittir. Bu durum onları aşırı egoist bir yapıya büründürebilir. Esprili yanları bir süre sonra sevimsiz bir hal alabilir. Empati yetenekleri yok denecek kadar azdır. Karşı tarafın kırılabileceğini veya neler hissedeceğini pek düşünemezler. Aşırı tahrik edici bir üsluba bürünebilirler.

Başkalarının düşüncelerini ve fikirlerini pek önemsemezler çünkü onlara göre önemsenecek düşünceleri ve fikirleri kendileri ortaya koymaktadır. Merkür Plüto ile sert bir açı almışsa aşırı bir sivri dile sahip olabilirler.

O'na göre yapılması gereken hemen yapılmalı, söylenmesi gereken hemen söylenmelidir. Sabır ve ayrıntı gerektiren işler kesinlikle O'na göre değildir. Kendilerini baskı altında hissettikleri anda ani ve şiddetli bir reaksiyon gösterebilirler. Kırgınlıklar her zaman bu etki alanın etrafında dolanan çember gibidir. Çemberi daraltmak veya yıkmak kişinin farkındalığını geliştirip takınacağı tavra bağlıdır..


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astrolojide Evler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir