Mars Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları

mars pluto kare açısı, mars plüto kare açısı olumlu ve olumsuz etkileri, mars pluto kare açısı etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 968
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Mars Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 23 Kas, 21:39

Mars Pluto Kare Açısı Etkileri ve Sonuçları
Resim

Terazi burcundaki Mars ile Oğlak burcundaki Pluto kare açı oluşturuyorlar. Mars Terazi’de düşük konumdadır. Burada Mars’ın atılganlığı ve cesareti sağlıklı ifade edilemez. Pluto ise uzun süredir Oğlak burcunda bulunuyor. Pluto’nun gizlemeye eğilimli doğası ve Mars’ın burada direkt ve ileriye doğru hareket edemeyişi bu günlerde bazı olayların gizlice yürütüldüğüne işaret edebilir.

Ayrıca bu kombinasyon sembolizm açısından derin kapsamlı bir dönüşüm cesareti, arıtıcı hareket, iktidar hırsı, gömülü öfke, kazanmaya zorlayıcılık, gücün dayatılması, hedefe giden yolda ölünceye kadar savaşma, zorla elde etme gibi temaları da içermektedir.

Gerek toplumsal gerekse kişisel boyutta hareketlerimize büyük miktarda gerilim yüklenmiş gibidir. Hareketleri gizli tutma eğilimi olsa da, enerjinin doğası gereği, biriktiği takdirde açığa çıkması gerekecektir. Ancak Mars-Pluto birikmiş enerjisi açığa büyük gürültü ve öfke patlaması olarak çıkacaktır. Sanki yeraltında uzun süreden beri kaynamakta olan bir yanardağın yeryüzüne çıkmaya karar verdiğinde önüne çıkan her şeyi yakıp yıkması gibi bir durum meydana gelecektir.

Burada açığa çıkan enerjiyi sorumluluk almak ve bir amacı gerçekleştirmeye yönelik hareket etmek için kullanabiliriz. Binayı en temelinden başlatıp sağlam bir şekilde yükselterek inşaa etmek için bazen eskisini yıkmak zorunda kalırız. Herhalde en zoru da bazı şeylerin yıkılmasına izin verebilmektir.

(-) Olumsuz Etkileri: Güç takıntısıyla hareket etmek. Manipülasyonla karşı tarafı değiştirmeye çalışmak. Takıntılı hareketler. Zorla elde etmek. Haset ile harekete geçmek. Başkalarını istismar ederek güç kazanmak. Yıkıcı güdüler. Saplantılı cinsel dürtüler. Yeraltı faaliyetleri. Taciz veya işkence. Yap ya da öl. Zorlama. İntikam.

(+) Olumlu Etkileri: Ruhsal gücü harekete geçirme kabiliyeti. Yoğun ve konsantre enerji. Büyük ve gizli güç. Krizler kanalıyla hareket etme tarzında dönüşüm. Herkesin kazanması için mücadele etmek. Tabularla savaşmak. Kişinin kendi ya da başkalarının derinliklerine hareket etme cesareti. Kendi gölgeleriyle yüzleşme iradesi. Çürüyen şeyleri arıtarak hayata kazandırma ya da koparıp atma gücü. Büyüleyen irade. Stratejik mücadele.


Astroloji Dergisi/Banu Çaylak Kardaş
www.astrolojidergisi.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir