Akrep Burcunda Yeni Ay

akrep burcunda yeni ay, akrepte yeni ay, akrepte yeni ay nasıl etkiler, akrep yeni ay etkileri

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 966
Yaş: 22
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 115 kez
Teşekkür edildi: 132 kez
İletişim:

Akrep Burcunda Yeni Ay

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 23 Kas, 21:22

Akrep Burcunda Yeni Ay
Resim

18 Kasım 2017’de saat 14:42’de 26 derece Akrep’te gerçekleşen Yeniay ile yeni bir Ay döngüsü başladı. Yeniay yeni projelere girişmek ve bir şeyleri başlatmak için iyi bir zamandır. Bu Yeniay’ın sabit bir su burcu olan Akrep’te gerçekleşmesi, özellikle duygularımız, tutkularımız, saplantılarımız ve bağımlılıklarımızla ilgili olarak yeni bir bakış açısı geliştirmemiz gerektiğini gösterebilir.

Akrep’in yaşamın doğal döngüleri, ölüm ve yeniden doğumla olan bağlantısını düşünürsek, Balzamik Ay’ın ardından gelen bu Yeniay’da, güç savaşlarına girip kontrolü bırakmakta zorlandığımız ve duygusal anlamda bize zarar veren süreçlerin sonunda, yaşamımızda yeniye yer açmak adına çürümekte olan, bize zarar veren fikirleri, ilişkileri ve davranışları bırakabilir veya yaşamımızda ıslah etmemiz, iyileştirmemiz gereken alanlarda kolları sıvayabiliriz.

Akrep, ruhsal dönüşümün burcu olarak da kendi psikolojik derinliklerimizde kötü, pis diye bastırdığımız özelliklerimizle sağlıklı bir şekilde yüzleşme ve derinlemesine anlamak, özüne ulaşmak istediğimiz konularda araştırma yapma fırsatını da bize verebilir. Böyle konularda profesyonel anlamda yardım almayı da düşünebiliriz.

Yeniay’ın geleneksel yöneticisi Terazi’deki Mars, Yeniay’ın modern yöneticisi Oğlak’taki Pluto ile kare bir açı yapıyor. Yakın ve sosyal ilişkilerimizde karşımızdakini hiç görmeyen ve tanımak istemeyen bir tarzda, sırf güç, kontrol sahibi olmak adına manipülatif, zorlayıcı, yıkıcı veya saplantılı davranmak bu Yeniay’ın bize sunduğu “arıtma”, “ıslah etme” ya da hem kendimizle hem de başkalarıyla ilgili bazı gerçeklere ulaşma şansını kaçırmamıza neden olabilir.

Karşımızdakilerin bizden kişilik, amaç ve istek bakımından farklı bireyler olduğunun farkına varmak, etrafımızdakileri ve koşulları değiştirmeye çalışmaktan ziyade kendi dönüşümümüze ve iyileşmemize odaklanmak bizi ruhsal anlamda daha fazla güçlendirebilir. Yeniay’ın Koç’ta geri hareketteki Uranüs ile yaptığı 150’lik (quincunx) açı, içsel anlamda bilinçdışı düzeyde bir süredir hissettiğimiz bir gerilimin ve huzursuzluğun bir olay ya da insan kanalıyla aniden ortaya çıkabileceğine ve bizi örtbas etmeye çalıştığımız ya da karanlıkta kalan bazı temalarla yüzleşmeye zorlayabileceğine işaret ediyor. Bu durumda bazı davranışlarımızda, yaklaşımlarımızda ve planlarımızda bazı yeni düzenlemeler veya değişimler yapmak zorunda kalabiliriz.

Değişime zorlandığımız noktada daha esnek, hayatın doğal akışına izin veren bir yaklaşımda olmak, bazı şeylerin bitmesi gerektiğini kabul edip bizden daha büyük bir Gücün veya Güçlerin iş başında olduğunu idrak etmek, hayatımızda gerçekten yapmamız gereken işleri anlayıp bunlara enerjimizi yoğunlaştırmamıza yardımcı olacaktır.

Yeniay’ın Sabian sembolüne baktığımızda, “Bir askeri bando şehrin sokaklarında gürültülü bir şekilde ilerliyordu.”Bu sembol, kolektif ya da kişisel olsun şimdiye kadar elde ettiğimiz kazanımları kendimize ve gerekirse etrafımızdakilere hatırlatmak konusunu gündeme getiriyor. “Askeri bando” gerçekten çok gürültü çıkarabilir ama bazen biz de bu bando gibi sesimizin duyulması için gerekirse kendi gücümüzü toplayıp gerekirse başkalarıyla birlik olup biraz gürültü çıkarmak durumunda kalabiliriz.

Diğer taraftan bazı insanların kendileri ve başarılarıyla ilgili yaptıkları yüksek sesli ve uzun konuşmalara şahit olabiliriz ve bu durmadan ilgi talep eden gürültücü insanlar, konuşmalar, duyurular, propagandalar, tehditler ve medya patlamaları bizi oldukça rahatsız edebilir. Verilmek istenen mesajların abartılı konuşmalar, krizler ve gürültü içinde kaybolması mümkün.

Akrep’teki bu Yeniay’da “asıl gerçeği” sahte, gereksiz ya da zararlı olandan ayırmak, eleme yapmak üzere kulaklarımızı ve gözlerimizi dört açmak durumunda kalabiliriz. Yüzeyde olan hiçbir şeyle yetinmeden, her bilginin, her konuşmanın, her olayın, her duygunun veya düşüncenin kaynağına inme isteğimiz bize bir süredir tıkanıp kaldığını düşündüğümüz ya da çözümsüz gelen bir çok konuda bir anahtar görevi görebilir...


Astroloji Dergisi/Gözde Kara

Kaynaklar:
*Astroloji Dersleri, Barış İlhan
*sabiansymbols.com


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir