Astroloji Genel ve Karışık Sorular..

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Uchiha Sasuke

Astroloji Genel ve Karışık Sorular..

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » Cum 28 Tem, 00:30

Selamun Aleyküm
telekinezi.com dan geliyorum.Sorularıma cevap alıp çıkmayı planlıyorum.. :)
Bu konulara, işte astroloji burç vs yeni başladım.Yani soracağım sorular bir bakıma tuzu hiç tatmamış birine tuzun tarifini yapmak kadar zor olabilir. Ama içimde kaldı cevapları öğrenmek zorundayım.Belki bu forumda çok sorulmuştur bu konular ama aratacağım bir bütünlükte yok ortada..
Neyse biraz uzun ve kişisel bilgiler olabilir. Haber vereyim.. (:

Not: Ben böyle arada güneş , ay, mars, zıt açı falan diye yazacağım, siz anlarsınız herhalde. Çünkü neyin ne olduğunu bilmediğim için öyle benzetmeler yapıyorum.
Çakmağı iki kişi aynı anda icat etse birisi adına çakmak, diğeri de çatal koysa. Ve herkes çakmak olarak bilse bende çatal diye hitap etsem. İnsanlar gariplikle karşılar.
Veya günümüzde ben bilgisayara dolap, dolabada bilgisayar desem insanlar saçmalama der. Halbuki ilk icat edildiklerinde ikisine de zıt isimler verilebilirdi. Bilgisayara dolap, dolaba bilgisayar diyebilirlerdi. Bu seferde benim dolaba dolap, bilgisayara bilgisayar demem insanlara garip ve saçma gelebilirdi.

İşte böyle saçma şeyler yazarsam anlarsınız değil mi ? :lol:

Ekleme soru - Ve bir tek böyle şeyleri ben mi düşünüyorum, terazilerin hepsi mi böyle ? Kafamda o kadar güzel mantık kuruyorum ki sanki dünyanın en zeki insanı benim de diğerleri böyle derinden düşünüp mantık kuramaz gibime geliyor. Son olarak bu mantık kurmam matematik anlamında işime yarar mı acaba ? Pek ilgim yok ama her türlü ihtimali düşünüp net ve en mantıklı sonucu çıkarmanın ustasıyım( her ne kadar bu olay çok uzunda sürse) bence matematik yapmaya başlasam altını üstüne getirir, tüm kuralları yıkarım gibi hissediyorum.. :lol:

1- Bu burçları kim çıkarmış ? Neden çıkarmış ? Ben doğarken ayın tepemde olmasının ya da dolunay da olmasının bana, kişiliğime nasıl bir etkisi olabilir ? Veya neden etkiliyor. Oradan ışın falan mı geliyor da etkiliyor ? Doğum saati bile etkiliyor. Nasıl ve niye ? Uçakta veya uzay mekiğiyle uzaya çıkarkan veya uzayda birisi doğum yaparsa o çocuk normal insan olmuyor mu ? Sonuçta mars, jüpiter onu havada yakalamış.. :)

2- 12 burç var. Bu ev, zıt açıyı falan hatta diğer bilmediğim şeyleri de katalım.(12 yerine daha fazla rakam çıkarmaya çalışıyorum) Şimdi burçları etkileyen bin tane etmen var diyelim. 7 milyar insan bin çeşit insan dan mı oluşuyor ?
Hatta üstte yazdığımı boşverin. 12 burç var.E o zaman 12 çeşit mi insan var ? Veya üstte dediğim gibi 12 burcu farklı şeylerde etkilesin.. Ne kadar etkileyebilirse artık. Sonuç olarak kaç çeşit insan var ? Burçlarla böyle kendimizi sınırlandırmak doğru mu ?

3- Ay-Güneş-Mars, zıt açı, kare açı, birleşme, ev, zodyak falan bunlar nedir ? Nedirden kastım sizin yaptığınız tarzda kelime anlamı falan değil. Ne işe yarıyor ? Ve neden işe yarıyor ? Yani ben venüs e bağlıyım diyelim. Venüs her hareket ettikçe bana etkisi mi oluyor, beni değiştiriyor mu ? Veya benim bulunduğum yerden çok uzak biryere gitmem burcumu, beni etkiliyor mu ? Çünkü göktekiler rahat durmayıp sürekli hareket ettiği için mantıken etkilemesi lazım. Etkilemezse bence sıkıntı vardır..

4- Horoskop için doğduğumuz yerde önemli. Peki hep doğduğumuz yerde mi kalmamız gerekir ? Bu daha mı önemli ya da daha mı iyi mi ? İç dinginliğimizi sağlamak için doğduğumuz yer de durmak mı önemli.. Yani madem horoskop çıkarılırken doğduğumuz yer önemliyse, sürekli orada yaşamamız daha önemlidir. Çünkü bazen burç yorumları tutmaya biliyor, kişiden kişiye değişebiliyor. Belkide bunun etkilerinden birisi saf kalmamamızdır. Doğum yerinde kalmamamız yani.. Tam açıklayabildim umarım.

5- Burcun etkisinden çıkabilir miyiz ? Terazi karasızdır, herşeyi mantığına oturtmaya çalışır falan. Bunlardan kurtulmanın bir yolu var mı ? İnsan değişebilir sonuçta değil mi.. Yani mantıklı olmam arada sıkıntı çıkarsada kararsızlığımda birleşince beni deli ediyor. Belkide herşeyi mantıklı düşünmem kararsızlığımı ortaya çıkarıyor. Mesela arkadaş arıyor dışarı çıkalım mı diye. Ben hemen mi diye soruyorum ? Acayip tepem atıyor, ani birşeyler yapınca.İçinde benimde bulunduğum eylemler hakkında benden başkasının söz sahibi olması canımı sıkıyor. Ve ben hemen dışarı çıkamam. Dışarıda ne yapacağız, nereye gideceğiz, yapacak bir işim var mıydı vs. aklınıza gelip-gelmeyecek, olabilecek veya olamayacak herşeyi düşünüyorum. Yani en az 2 saat düşünmem gerekiyor. Yani sırf dışarı çıkıp 2 turlayacağız ama ben herşeyi düşünüyorum. Bu düşünce yığınları içinde 10 yıl sonra planladığım evlilik bile aklıma geliyor. Bu konuyu oraya bağlayabiliyorum, nasıl bağladığımı tam çözemedim ama.Dışarı çıkıp çok para harcarsak ileride rahat evlenmem diye bile düşünüyorum. Normalde çok eli açık bir insanım ama düşünüyorum işte. Ve bu yaptığım davranış beni öyle sinir ediyor ki anlatamam. Bunu yapmak istemiyorum ama içgüdüsel olarak mı diyim ne diyim bir şekilde oluyor. Ben bundan kurtulmak istiyorum işte ne yapabiliriz, nasıl kurtulabilirim ? İlla venüsün, marsın hareket edip bulunduğum noktaya ışın yollamasını mı bekleyeceğim ?
İnsanları böyle burçlara hapsetmek bana hiç mantıklı gelmiyor. Sonuçta insanın düşünce yapısı büyürken hatta şu an bile en küçük birşeyle değişebilen, değişiklik gösteren bir yapıya sahip. Ama ne kadar istemesem de bu burçlar bir yerden ortaya çıkıyor. Daha demin terazi erkeğiyle alakalı uzun bir yazı okudum. Beni benden daha iyi tanıyor adamlar :lol: Pek hoşuma gitmedi yani. Bildiğin evlilik yıkar bunlar..

Bu arada tabii cevaplama veya beni verdiğiniz cevaplara inandırma gibi bir zorunluluğunuz yok. Sizide kimse birşeye zorlayamaz tabii. Sadece merak ettiğimden soruyorum bunları. Yazarken alay edip sizi yargılayan bir tavırla karşılaşırsanız sakin olun. Yanlış anlamışsınızdır kişisel birşey ya da sitem değil.. En azından size karşı..

Bu arada yukarıyı tamamen okuduysanız benim hakkımda az çok birşeyler anlamışsınızdır. Yani terazinin en yoğun halini mi yaşıyorum yoksa kendimi yeni yeni tanımaya çalıştığımdan mı oluyor bilmiyorum. Biraz ego da var. Görüp görebileceğiniz en mantıklı insanla karşı karşıyasınız. Astroloji ile alakalı çok bilginiz varsa ve benim gibi bir mantık ustasıyla tartışmak(fikir alış-verişi diyelim) istiyorsanız ben kafamda söylediklerinizi mantığa oturtana kadar istediğiniz kadar tartışabilirim. Yüz yüze benimle 10 dk dan fazla tartışabilen olmadı. Özlemişim yani birşeyleri mantığa oturtmayı.Beynimin pasınıda atmam lazım.

Bu arada şaka bir yana, benim sürekli içim sıkılıyor, huzursuzum ve nedenini de bulamıyorum. Bunu nasıl çözeceğiz ? Daha demin teraziyle alakalı yazı okudum dedim ya. Orada yeşil perdeyle kestane rengi halının uyuşmadığını düşünmesi bile yıllarca surat asmasına neden olabilir diyor. Belki bende öyle bir durumla karşı karşıyayım ama bilmiyorum nedenini. Vee ben duygularımın, ne hissettiğimin farkında değilim. Buna da bir çözüm bulursak çok memnun olurum..

Aklıma başka sorular gelirse buradan tekrar yazarım..

Saygılar..

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Re: Astroloji Genel ve Karışık Sorular..

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 28 Tem, 02:04

A. S. Hoş geldin.

Giriş metninden tümüyle terazi etkisinde olmadığın görülüyor. Teraziler felsefi söylemleri beceremez. Onlar yaşamlarını dengede tutma derdiyle bir ömür geçirir. Zerafet, kararsızlık, estetik, kelime ve yaşam alanı süsleme, düşünmeden konuşma, sosyal barışıklık endişesi onların hayatını kuşatır.

* Mantık ve matematik kavramada büyük iş görür

1- İlim olarak Hz. İdris (a.s.)a verildiği söylenir. İnsan neyin neden nasıl ortaya çıktığını merak ederek öğrenmek istediği andan itibaren çözüm yolu olarak bulduğu her araca başvurmuş. bunlardan biri de astroloji olagelmiş. Evrende herşey bir sebeple bağlantılı. insanların farklılıklarıda grup grup bu sebebe bağlı denilir. Bu etki bizim bilmediğimiz şekilde de olabilir. Dünyayı saran manyetik alan aynı zamanda tüm evrenin her yanında bulunur. her Güneş patlaması dünyayı ve elektronik aletleride etkiler. manyetik alanlar, ışınımlar, çekim kuvvetleri insanın şekillenme aşamasında farklı özelliklere bürünmesine etki edebilir. herşeyde ilim ayrı bir ilim var

2- Ana etkenler ve bunların bir daha hiçbir zaman tekrarlanmayacağı alt etkileri. bilinen dünyanın iki yörüngesi var bilinmeyen üçüncü yörüngesi geçtiği bir alandan tekrar geçmez. aynı etki doğum anındaki etkiler içinde geçerli. 1 dakika önceki etki bir daha asla tekrarlanmaz. ana etkenlerin atlındaki alt etkenler farklılıkları oluşturur. tüm hayat boyu değişim kodlarını sunar. burçları inceledikçe şaşıracaksın ve ayrıntılarda kafandaki soruların cevaplarını bulacaksın. senfoni gibidir.

3- Sorunun cevabı sitede var arayabilirsin. kavramlar harita üzerindeki etki noktalarını açıklar

4- doğduğun yer sonuç elde etmek için gerekli. etkilerin geliş açılarının bulunup doğru analizi için. sonrası kişinin yaşamı ile ilgili. yaşadığın sürece aldığın tüm çevresel etkiler etki yapar. gelişim, değişim ve dönüşüm için nerede durduğunun fazla bir anlamı yok. durduğun yerin etkisi sadece yer çekimi etkisidir.

5- değişimin sağlıklı olması için astroloji yol göstericidir. değişimi hangi noktalarda yapabileceğini, hangi noktalarda sıkıntılar olduğunu öğrenirsin. değişmek için yöntem belirlemek ve uygulamak senin işin. Allah insana o kadar muazzam kabiliyetler vermişki şeytan olmakla melek olmak arasında gidip gelebilecek kabiliyettedir. bu gidiş gelişler sence tesadüf mü? kişi gideceği yönü ve yöntemlerini seçer ve ilerler. nasıl bir insan olacağı gittiği yolla ilgilidir. aldığı etkiler varışını yavaşlatır veya hızlandırır. arafta kalanlarsa bir ömür boyu bir oyana bir boyana bocalar dururlar. bu noktayı anlamışsan gerisi çorabın söküğü..

akrepler istenileni verir inanılıp inanılması onları ilgilendirmez. ben heğbede varsa dökerim. uzman değilim ama bildiğimi paylaşmayı severim.

terazilerin sevmediğim yönlerinden biri bir cümle için 50 cümle kurmalarıdır aklı başında bir akrep oturupta bir terazi ile tartışmaz, zaman israfı sayar. terazinin olgunlaşmasını bekler. bu olgunlaşma süreci yıllar sürer.

bir falcıya gitsen sende büyü var der, bir imama gitsen namaz kıl geçer der, psikolağa gitsen anlat der, psikiyatriye gitsen verir ilaçları gönderir, arkadaşına anlatsan deli der. "Oku" bu hitap çok geniştir. insan önce kendini okuyabilse kaynağına kadar herşeyi okumayı da becerir. önce kendini tanı. aklın çok dağınık ve karmaşık görünüyor. mantıkla mani arasında gidip geliyorsun. önce kendini çöz, haritana bak hiçbir harita %100 doğruluk oranı veremez. elle yapılanlar belki yaklaşabilir onunlada kimse uğraşmaz. genel olarak bilgi sahibi olabilirsin.

kendini çözüp ruh ve kalp potana girebilirsen sağlam düşünür olabilirsin.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » Cum 28 Tem, 02:39

Hoşbulduk..
Çok teşekkür ederim, böyle güzel bir cevap beklemiyordum. Ayrıca yazarken üslubuma dikkat etmediğim ve 1 cümle için 50 ara cümle kurduğum içinde çok özür dilerim. Anlaşılmam diye hep yaptığım birşey.

Peki haritamı çıkardıktan sonra o bana yol gösterir mi yoksa ekstra yapacağım birşey var mı ?

Okuyabileceğim, içinde gereksiz bilgi, islama aykırı şeyler barındırmayan sağlam kitaplar da var mı ?
(Şu an aklınızda yoksa sonra söylersiniz. Bugünlük yeteri kadar zahmet verdim.)

Kendimizi değiştirmekle alakalı verdiğiniz cevap aklıma evliyaları getirdi. Sonuçta öyle olmadan önce hepsi nefis terbiyesi yaptı ve bu terbiyeden sonra sanki hepsi bu burçların etkisinden çıkmış gibi bir hal takınıyorlar. Allah da fani olmak da kolay bir mesele değil tabii..

Birde aklım karmaşık ve dağınık evet ama bu düzelecek birşey gibi durmuyor, sürekli ordan oraya savruluyorum. Siz de kendinizi keşfedince neyi/nasıl yapıp yapamayacağını anlayıp herşeyi düzene sokabildiniz mi ? Bunun için sadece öğrenmek yetiyorsa şimdilik yapmam gereken tek şey okumak gibi duruyor..

Son olarak sorduğum sorular veya benzetmelerim çok mu saçmaydı ? İlk ben mi soruyorum bunları acaba..

Edit: Sormayı unuttum bu haritayı kendimiz çıkarmamız için ne kadar bilgi sahibi olmamız gerekiyor ?
Astrolojide keşfedilmeyen birşeyler var mıdır ve siz bunları keşfedebilir misiniz ? Temelini, neyin neyden kaynaklandığını biliyorsanız mümkün gibi duruyor.

Peki sizin benim hakkımda çıkarım yapmanız benimde ileride yapabileceğim anlamına geliyor mu ? Sırf tüm burçların özellerini okumakla alakalı değildir bu herhalde. Onlar genel özellikleri söylüyor. Ama siz benim yazdıklarımdan kafamın karışık olduğunu falan anladınız benimde bunu nasıl yaptığınızı öğrenmem gerekiyor.. Bunun için nasıl bir yol izleyebilirim ? ( Şu an benim için en önemlisi bu gibi..

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 28 Tem, 03:40

Sorun değil.

Yol göstermez anlamanı ve kendini tanımanı sağlar.

genel hatları ile özelliklerin yukarıdaki gibi. eğer doğum bilgilerinde eksik yoksa sen hemen hemen busun yani. ama önerim doğum bilgilerinle farklı farklı sitelerde harita çıkarman. program çıktılarında bir kaç farklılık oluyor. yaz saati hesaplamalarını enlem ve boylamlar tam tutmuyor.

benim astrolojiye ilgi duymama neden olan bir kitap vardı tüm önyargılarımı yıkıp attı. benim gözümde astroloji demek fal demek ki. bilinçaltımıza nasıl işlemişse. herkeste bu var. ama kitabın adını hatırlamıyorum. burada ihtiyacın olan bilgileri bulabilirsin kısa ve öz sorularında yardımcı olmaya çalışırım.

insanda belirli evreler vardır o evreleri geçtikçe tutum ve davranışlarına göre köklü değişimler olur. ya güzellikle ya da zorla. ama insan isterse mutlaka değişimi yakalar. tarih değişime uğramış insanların hikayeleri ile dolu. ilk müslümanlara bak! bizim atalarımıza bak!

burçların kattığı özellikleri insanın kendine ait imtihanları olarak gör. ya pes edersin ya direnirsin.

bir kaç kez beynimden aşağı kaynar sular indi. hiçbir kitapta kendinle ilgili bilgi bulamazsın ne okulda ne başka yerlerde. astroloji sayesinde aklıma takılan sorulara cevap bulmaya başladım. cevabı olan soruların aşılması daha kolaydır.

soruları takma kafana, sordun bitti. sorularına değil cevaplara odaklan.

haritayı kendin çıkarmak için iyi bir kaynak sahibi olup a'dan z'ye temel bilgileri öğrenmen gerek. en iyisi de budur.

bu konuda uzman olanlar haritana bakıp sana sabit olmayan değişken kaderle ilgili yani kesin olmayan her an değişebilecek yaşayacaklarınla ilgili çok sayıda bilgi verebilir. o kısım riskli beni ilgilendirmez. hayatı böyle yaşamak daha güzel. kendimi tanırım yeter derim.

ben akrep burcuyum analitik sezgilerim güçlü olur. bunun için ruhumda bir kontak anahtara basmıyorum, bakıyorum analiz sonuçları ile çözümleniyor. irade fazlası ve azı için devreye girer. çok daha fazlasınıda yazabilirdim. senin yükselenin balık, chiron akrep ve 5. evin yengeç. bunları değerlendirebilirsin.

şu linke bakabilirsen çoğunu çözersin astrolojide-evler/
astrolojide-evler/siron-akrep-burcunda- ... 18251.html
astrolojide-evler/lilith-ev-ve-bulundug ... 14773.html

arama kısmından merak ettiklerini aratırsan çıkar
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Uchiha Sasuke

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » Cum 28 Tem, 04:10

Tamamdır anladım olayı.Şimdilik tüm sorularımın cevabını buldum. Bu arada horoskop içinde teşekkür ederim, hakkını helal et..
Ben geldiğim yere geri dönüyorum.Sıkıntı çıkarsa tekrar uğrarım.. (:
Allaha emanet..