Güneş Aslan Burcunda

güneş aslan, güneş aslan burcunda, güneş aslanda neleri etkiler, güneş aslanda etkileri ve sonuçları

Burçların Aylık Yorumları ve Öngörüleri
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 1079
Yaş: 23
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Güneş Aslan Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 23 Tem, 02:12

Güneş Aslan Burcunda
Resim

İsteklerimizi, egomuzu ve bizim için neyin “önemli” olduğunu ifade eden Güneş, kendi yönettiği burç olan Aslan Burcundaki yolculuğuna başlıyor. Doğanın tüm güzelliklerini ve ürünlerini onurla sergilediği yaz mevsiminin ortasında, kendisini hiç esirgemeden tüm cömertliği, görkemi ve sıcaklığı ile parlayan Güneş gibi, Aslan da içindeki kimliği olduğu gibi “içtenlikle” gösterdiğinde doğal olarak parlar. Onun için neyin önemli olduğunu özgüvenli bir şekilde ifade ettiğinde, kendi isteklerini merkeze alıp kalbinin ateşiyle yaşadığında, yaşamdan keyif aldığında ve her ne iş yaparsa yapsın yaratıcılığını gösterdiğinde etrafına sıcaklık, ışık, canlılık verir, başkalarını da aydınlatıp yüreklendirir.

Arketipsel manada kral/kraliçe, oyuncu, tiyatrocu, kumarbaz ve çocuk olan Aslan Burcunun liderliği insanları bir merkeze toplayıp yüreklendirmek, onları organize etmek yani yönetmenlik yapmaktır. Hayatı canlı canlı tüm kalbiyle yaşaması, her günü coşkuyla karşılayıp kendisini yenilemesi, kendini ve yaratıcılığını göstermesi bakımından, Aslan Burcunun diğer bağlantıları da tiyatro, dans gibi canlı sergilenen sahne sanatları, eğlence, show dünyası, oyuncular, oyunları yazanları ve oyunları yönetenlerdir. Aslan Burcunun kendi yarattıklarını, ürünlerini sergilemek, kendisini olduğu gibi ifade etmek ve kalbindeki isteklerin peşinden koşmak adına hayatta risk alması gerekir. Yarattıkları, performansı beğenilmese de ve onaylanmasa da bunu göze almalıdır. Psikolojik açıdan görülme, onaylanma, özel ve önemli olma ihtiyacını Aslan kendi içinde doyurması gereken bir burçtur. Görülmeyi ya da öneminin fark edilmesini beklemeden, insanları görerek cömertçe sıcaklığını yayması, onları canlandırması ve yüreklendirmesi gereken kendisidir. Sabit niteliğinden dolayı isteklerinde kararlı ve sadıktır.

Olumsuz anlamda Aslan onaylanmama ve beğenilmeme korkusuyla hiç risk almayıp kendisini ifade etmeyebilir, oluşturduklarını sergilemeyebilir. Burada eleştiriye aşırı bir hassasiyet söz konusudur. Ya da kendi kalbinin isteklerinden uzaklaşarak, alkışa bağımlı bir şekilde sadece başkalarının beğendiği işleri yapabilir. Dikkatlerin sadece kendi üzerinde olduğu, alkışlandığı grupların içinde olup, dikkat kendi üzerinden gittiğinde oradan uzaklaşabilir. Sue Tompkins, “Aslan bir izleyici (hayran) grubu olmadan var olmadığını hissedebilir.” der. Kendisine hayran olunmasını ve ne kadar özel, önemli olduğunun görülmesini istemek, dikkat çekme, pohpohlanma arzusu, alkışa bağımlılık, lükse düşkünlük, aşırı gösterişçi, aşırı dramatik, tantanacı ve gürültücü tavırlar, kibir, gurur, kendini beğenmişlik, narsisizm, başkalarına efendilik taslamak, despotluk ve zorbalık söz konusu olabilir. Kendi isteklerini merkeze alma özelliği gölge yönüyle, kendi isteklerinden, kendisinden başka her şey önemsizmiş gibi davranmasına yani aşırı bir egoizme dönüşebilir.

Risk alabilme özelliği uç noktada aptalca riskler almak ve kumarbazlık şeklinde görülebilir. Hep çocuk kalıp insanlarla, hayatla oyun oynayarak hayatta hiç sorumluluk alamayabilir. Cömertliği aşırıya kaçtığında, sanki halkını besleyen bir kralın edasını düşünebiliriz. Karşıt burcu olan Kova’nın gölgesine kaçtığında, eleştiri ve onaylanmama korkusuyla bir gruba boyun eğmiş bir Aslan görebiliriz. Kendisinin “kim” olduğunu ifade etmediği durumlarda, öneminin fark edilmesini talep eden gizli bir gururdan bahsedebiliriz.


www.astrolojidergisi.com
Astroloji Dergisi/Gözde Kara
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Akrep mesajı için:
budray (Pzr 20 Ağu, 19:15)
Değerlendirme: 16.67%


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Aylık ve Yıllık Burç Yorumları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir