Notlar ve Kaynakça

Tüm Burçların Genel Özellikleriyle İlgili Notlar ve Yararlanılan Kaynaklar
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Notlar ve Kaynakça

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cum 26 Eki, 16:10

Her burç başlığının altında yer alan "Bilinç", "İyi ve Kötü Özellikler", "Hikmetler", "Faziletler", "Kusur ve İmtihanlar" ve "Öğrenecekler" altbaşlıklarının anlatımında Hatice Kübra Ergin'in "İslam'da Astroloji ve Burçlar(ÖZBAY YAYINCILIK- ikidünya)" adlı eserinden istifade edimiştir.

Ek Kaynaklar:

* Steven Forrest; İçimizdeki Gökyüzü
* Dr. Gerard Encausse; İnisiyeler İçin Astroloji
* Marion D. March & Joan McEvers; Astroloji
* Jane Ridder-Patrick; Medical Astrology
* Elizabeth Teissier; 21. Yüzyılda Astroloji
* İbrahim Hakkı; Marifetname
* H. Ziya Ülken; Varlık ve Oluş
* Nurettin Topçu; Felsefe
* Lütfi Öztabağ; Psikolojide İlk Adım
* Yümni Sezer; Maddeciliğin Çıkmazları

********************

Her başlığın daha sağlıklı anlaşılabilmesi için yukarıda zikredildiği sırayla okunması önerilir.

Yaratıcı, hayatın tüm sırlarını Astroloji ilminde şifrelemiştir. Astroloji, hayatın en temel ve sade aynasıdır ve hayatın tüm ama tüm yönlerine ayna tutar. Elbette ki yarın borsada hangi hisselerin yükseleceği ya da çalınan arabanızı nerede bulacağınız Astrolojide yer almaz. Ancak bunları bulmanıza olanak sağlayacak "ÖZ BİLGİ" Astrolojide mevcuttur.

Bilge insan, her şeyi bilen insan değildir. Ama bildiği bu ÖZ BİLGİ sayesinde her şeyi bilebilecek olan ve bununla birlikte bilmediğini de bilendir. Tüm başlıklar hakkıyla okunduğu takdirde bu daha da iyi anlaşılacaktır. Kendinizi hayatın tüm sırlarını çözmüş gibi hissetmeniz işten bile değildir. Ayette de ifade edildiği gibi "Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?" Ve İslam dininin de ilk emri "OKU!" olmuştur.

Hiçbir burç tek başına kusursuzluğu ihtiva etmez, ifade etmez. Astroloji, hiçbir zaman bir Akrebe "Boğa ol" demediği gibi, hiçbir Boğaya da "Akrep ol" demez. Ancak Akrebe "kendini Boğa ile dengele" derken, Boğa ya da "Akrep ile dengele" demektedir. Her burcun dengeleyici burçları başta "karşıt burç" olmak üzere "kare burçlar" ve "komşu burçlardır(bunlar "destekleyici burç" olarak da anılır)". Bununla birlikte her burçtan edinilecek dersler vardır. Bunlar zaten bu sözkonusu başlıklar altında işlenmiştir.

Elbette burada zaman zaman öncelikle Akrep olmak üzere, bazı burçlara "üstünlük" yakıştırması yapmış olabiliriz. Buradan şunu anlamak lazım. Üstünlük göreceli bir kavram olmakla birlikte, "Kedi, güvercinden üstündür. Çünkü güvercin kediden kaçar ve kendini sakınır. Ancak şu da unutulmamalıdır ki, kediler uçamazlar."

Dolayısıyla hiçbir burç Akrep ile başedebilecek kaynaklara sahip olmadığı için böyle bir sıfat kullanılmıştır. Tüm gezegenler aynı düzlemde hareket ederken, Akrep burcunun yöneticisi Pluto, farklı ve karışık bir düzlemde kendi yolculuğunu sürdürmektedir. Bunu sembolik olarak da anlayabilirsiniz. Ancak bu üstünlük sıfatını elde etmek için, kağıt üzerindeki bazı göstergeler elbette yeterli olmayacaktır. Bunu "potansiyel" olarak algılamak daha yerinde ve gerçekçi olacaktır. Yoksa Akrep karakteri dediğimiz şey, dünyanın en aşağılık insanı da olabilmektedir.

İşbu başlıklardaki anlatımlar sadece Güneş burcuna has değil, öncelikle Yükselen burç ve Ay burcu olmak üzere diğer gezegenlerin bu sözkonusu burçlarda bulunmasını da içerir. Hepsi aynı kaynaktan(burç) beslendiği için arada fark yoktur, ancak bizim bu yapıya sahip olmamızın altındaki kaynak ve kapsamı(Gezegen ya da Evin niteliğine göre) farklı olabilir. Bir örnekle açacak olursak, doğduğumuz anda Ay'ın Akrep burcunda konumlanması da bize tüm bu Akrep özelliklerini kazandırabilir, ancak bu bilinçli değil, bilinçsiz yanımız olacaktır. Dolayısıyla bu "Akrep Bilinci" olarak değil, "Akrep Bilinçaltı" olarak anlaşılmalıdır.

Potansiyelinizi keşfetmeniz temennileriyle...


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Notlar ve Kaynakça

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 07 Haz, 01:58

astrolojide-evler/ Başlığı altında yayınlanan

Plüto Birinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto İkinci ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Üçüncü ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Dördüncü ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Beşinci ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Altıncı ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Yedinci ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Sekizinci ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Dokuzuncu ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto Onuncu ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları
Plüto On Birinci Evde Etkileri ve Sonuçları
ve
Plüto On ikinci Evde Etkileri ve Sonuçları

Adlı başlıklar ve benzer bazı başlıklar altında yayınlanan yazıların yazarı belirsizdir. Yazılar daha önce sitede astrolojide-evler/pluton-evlerde-t10624.html linkinde yayınlanmış ancak herhangi bir kaynak belirtilmeden kullanılmıştır. Arama motorlarında yaptığım taramada da ne yazık ki sitede yayınlanan yazıdan başka bir bilgiye ulaşılamamıştır. Bu başlıklar altında yayınlanan yazıların yazarı hakkında bilgi sahibi iseniz lütfen iletin.

Horoskop Verileri
horoskop/ucretsiz-turkce-horoskop-yorum ... 17697.html başlığı altında yayınlanan Ücretsiz horoskop yorumları dağıtıma açık Allen Edwall horoskop scripti verileri ile ( http://www.astrowin.org/home.php ) ayrıca, http://dogumharitasi.astroloji.org sitesi ve otomatik zaman hesaplayıcısının daha verimli olması nedeniyle karşılaştırmak amacıyla https://www.yorumcu.com/astroloji/yildizharitasi.asp linkinde bulunan veriler göz önünde bulunularak hazırlanmaktadır.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kilitli
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Notlar ve Kaynakça” sayfasına dön