PLuTO 1. EVDE

pluto 1. evde, plüto 1. evde, pluton 1. evde

Doğum Haritasında Sizleri Etkileyen Burçlar ve Evler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler.
Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Re: PLuTO 1.EVDE..

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 25 May, 16:04

Plutonun bulunduğu ev ; Evin varyasyonuna dair bir dayanıklılık ,azim , Efendi olma istemi ve Büyük manipülasyon(Dönüşümü ) Getirir . Hz. muhammed ve George Bush gibi şahsiyetlerin plutosu 1. ev . İstenci ahlaksal iyiye veyahut ahlaksal kötüye yönetme gücüde kişinin elinde bulunmaktadır .....(alıntı)

Lotus#MAVİ LOTUS

https://akreportal.com.tr

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Çrş 31 May, 10:52

kuk* adlı eski üyenin adresinde 1.ev pluto ve plutonun iyi ve kötü açıları genelde negatif tarafından açıklanmış..sanki bunların hiç olumlu tarafı yokmuş gibi..gölge yönlere değiniyor genelde kuk*..bakış açısı bu yönde hayata..yani insanları uyarıyor..taktir ediyorum bunu..ama pozitif taraflarıda göstermeli..gerçi bu onun tercihi..enteresan bir insan bence..beni sevmiyordu evet..sanırım ikna edememişti lotus adlı üye onu..hayır samimiyetimiz yoktu..buna izin vermezdiki:)..iyiki izin vermedi..ben onunla anlaşamam çünkü..çünkü ön yargıyla uğraşmayı sevmem..yorgun bir insanım ben doğuştan..neyse bunları boşverin..

diyeceğim o ki bu karanlık yerleşimler mucizeler yaratabilir..bu atlanmış..çok kötü bir insan da yaratabilir; harika,eşşsiz bir insanda..plutoyu bu yüzden seviyorum..onun yaratabileceği mucizeyi jüpiter gibi en pozitif güç bile yaratamaz evet..çünkü pluto öldürür!..ve yepyeni bir insan yaratır..bunu binlerce kere yapar..ta ki o insan; insan olana kadar..tamda sistemin tarif ettiği özel insanları yaratır..Hz.Muhammed gibi..en özel insan o biliyorsunuz..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Çrş 31 May, 16:00

eski yıllarda bir siteye üye olmuştum..ve plutonun güneş ve ay ile olan kare açılarımı sormuştum..bana arketip olan hera karakteri demişlerdi..heranın açılarıymış bu..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Çrş 31 May, 16:14

güzin yazdı:
Çrş 31 May, 16:00
eski yıllarda bir siteye üye olmuştum..ve plutonun güneş ve ay ile olan kare açılarımı sormuştum..bana arketip olan hera karakteri demişlerdi..heranın açılarıymış bu..

verdiğim link biraz açık seçik bir hikaye anlatmış..yazının ilk kısmını okuyup göndermiştim..yeni gördüm daha..neyse silmeyim..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Çrş 31 May, 16:21

"Kıskanç, hırçın, çok konuşan, duygusal bir tanrıça olarak tanımlandı."

beni tanımlıyor:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
elemor
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elemor » Çrş 31 May, 17:03

mitoloji, tanrılar tanrıçalar insanların akıl erdiremedikleri noktada sıvamaya başladıkları bölüm

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Çrş 31 May, 17:04

elemor yazdı:
Çrş 31 May, 17:03
mitoloji, tanrılar tanrıçalar insanların akıl erdiremedikleri noktada sıvamaya başladıkları bölüm
valla hera miti bana uydu ama:)
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Cum 02 Haz, 17:23

--plutonun bendeki sert açılarının yani çakal açılarının anlamını artık biliyorsunuz!.. .çakalla aynı dili konuşmak!.. .hatta çakaldan çakal olmak!.. yani gerektiğinde..çakkalara haddini bildirirken!..normal hayatta ben gayet mantıklı,ölçülü,vicdanlı,akıllı bir insanım..
Lotus#MAVİ LOTUS

Akrep-Burcu.Com

MinervaMetis

PLuTO 1. EVDE

Okunmamış mesaj gönderen MinervaMetis » Sal 02 Oca, 19:02

Benim de Plüto 1.evde, yükselen akrep, güneş burcum yengeç ve ay burcum aslan. (11 temmuz 1994 saat 15:30 da doğdum)

1.evdeki Pluto insanı zitliklari içinde barındıran biri haline getiriyor. Yani bir tarafınız katıksız iyiyken, diğer tarafınız kötülüğe yönelmeye eğilimli. Yani bi olay karşısında verdiğiniz tepkinizi ortaya çıkarmak için iyi-kötü dengesini kurmanız gerekiyor. Mesela, bir tarafınız insanları manipüle etmek ve onları istediğiniz gibi yontmak istiyorken, diğer tarafınız ise insanlari manipüle etmenin etik olmadığı çünkü manipüle edilen insanların kendi karakterlerini yansıtmadığını (çünkü bence manipüle edilen bireyler sadece birer 'kukla' oluyor.) Düşünüp kendi kendinizi engellemek için çaba sarfeder.

Plutonun diğer bir etkisi ise, psişik ve Paranormal olaylara yatkınlık vermesidir. Mesela bazen insanların düşüncelerini okur gibi olmanıza neden olur. Hatta insanları sadece düşünceyle birseyler yapmaya ikna edebilme kabiliyeti de verebilir. Rüyalar konusunda da çok ilginçtir ki, rüyaları çıkar. Ayrıca duru görü yeteneği olabilir.

Bir ortamda ilk intibah olarak soğuk, sessiz sakin ve garip olarak algılanır. Ve bizi seven ya çok sever ya nefret eder. Arası yoktur.

Son olarak şunu söylemek istiyorum ki:
Ben yükselen akrep, Pluto 1. Evde ve Jüpiteri 12. Evde olan bir insan olarak( ve haritamda da Pluto baskın gezegen ve su grubu ağırlıkta ) kendimde sürekli olarak iç çelişki yaşıyorum. Hep iyi ve kotu arasında seçim yapmak zorunda kalıyorum davranış bazında. Kendimce hep iyi olanı seciyorum, insanlara faydalı olmak istiyorum. Plütonun enerjisini olumlu kaynaklara kanalize etmeye çalışıyorum. Bazen diğer insanlar bana fazla boğucu gelir mesela. Bu yüzden bazen kendimi diğer insnalardan soyutlayip kendimi deşarj etmeye ihtiyaç duyarım. Bence bunun sebebi, her türlü enerjiyi hissedebilmek ve etkilenmek olabilir. Yani bazen insnalarin enerjisini içimde topluyoMuş gibi hissederim (şizofren değilim bu arada:D). Mesela insnalar bana dert anlatıp rahatlarlar, ama bu rahatlama bana pek yaramaz tabi.çünkü onun dert veren sıkıntılı enerjisini kendimde topluyorum galiba. Bununla birlikte, insnalar bana kendilerini çok kolay açarlar, anılarını paylaşırlar. Bunun sebebinin de enerjisel olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda yazdığım her satır kendi hayatımdan esinlenerek yazdım. Plutonun ağırlığını elbette ki ben de hissediyorum çoğu zaman ama önemli olan o ağırlığın altında ezilmemek. Sonuçta allah dağına göre kar verir derler. Biz de özel insnalar oldugumuz için böyle ufak tefek olumsuzluklar ile baş edebileceğimizi düşünüyorum :)

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü

Re: PLuTO 1. EVDE

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 05 Oca, 02:13

Çok güzel bir analiz olmuş teşekkürler.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzr 03 Haz, 07:51

MinervaMetis yazdı:
Sal 02 Oca, 19:02
Benim de Plüto 1.evde, yükselen akrep, güneş burcum yengeç ve ay burcum aslan. (11 temmuz 1994 saat 15:30 da doğdum)

1.evdeki Pluto insanı zitliklari içinde barındıran biri haline getiriyor. Yani bir tarafınız katıksız iyiyken, diğer tarafınız kötülüğe yönelmeye eğilimli. Yani bi olay karşısında verdiğiniz tepkinizi ortaya çıkarmak için iyi-kötü dengesini kurmanız gerekiyor. Mesela, bir tarafınız insanları manipüle etmek ve onları istediğiniz gibi yontmak istiyorken, diğer tarafınız ise insanlari manipüle etmenin etik olmadığı çünkü manipüle edilen insanların kendi karakterlerini yansıtmadığını (çünkü bence manipüle edilen bireyler sadece birer 'kukla' oluyor.) Düşünüp kendi kendinizi engellemek için çaba sarfeder.

Plutonun diğer bir etkisi ise, psişik ve Paranormal olaylara yatkınlık vermesidir. Mesela bazen insanların düşüncelerini okur gibi olmanıza neden olur. Hatta insanları sadece düşünceyle birseyler yapmaya ikna edebilme kabiliyeti de verebilir. Rüyalar konusunda da çok ilginçtir ki, rüyaları çıkar. Ayrıca duru görü yeteneği olabilir.

Bir ortamda ilk intibah olarak soğuk, sessiz sakin ve garip olarak algılanır. Ve bizi seven ya çok sever ya nefret eder. Arası yoktur.

Son olarak şunu söylemek istiyorum ki:
Ben yükselen akrep, Pluto 1. Evde ve Jüpiteri 12. Evde olan bir insan olarak( ve haritamda da Pluto baskın gezegen ve su grubu ağırlıkta ) kendimde sürekli olarak iç çelişki yaşıyorum. Hep iyi ve kotu arasında seçim yapmak zorunda kalıyorum davranış bazında. Kendimce hep iyi olanı seciyorum, insanlara faydalı olmak istiyorum. Plütonun enerjisini olumlu kaynaklara kanalize etmeye çalışıyorum. Bazen diğer insanlar bana fazla boğucu gelir mesela. Bu yüzden bazen kendimi diğer insnalardan soyutlayip kendimi deşarj etmeye ihtiyaç duyarım. Bence bunun sebebi, her türlü enerjiyi hissedebilmek ve etkilenmek olabilir. Yani bazen insnalarin enerjisini içimde topluyoMuş gibi hissederim (şizofren değilim bu arada:D). Mesela insnalar bana dert anlatıp rahatlarlar, ama bu rahatlama bana pek yaramaz tabi.çünkü onun dert veren sıkıntılı enerjisini kendimde topluyorum galiba. Bununla birlikte, insnalar bana kendilerini çok kolay açarlar, anılarını paylaşırlar. Bunun sebebinin de enerjisel olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda yazdığım her satır kendi hayatımdan esinlenerek yazdım. Plutonun ağırlığını elbette ki ben de hissediyorum çoğu zaman ama önemli olan o ağırlığın altında ezilmemek. Sonuçta allah dağına göre kar verir derler. Biz de özel insnalar oldugumuz için böyle ufak tefek olumsuzluklar ile baş edebileceğimizi düşünüyorum :)
Ufak defek olumsuzluklar mı diyorsunuz pluto 1. Eve?:(..bir kitapta insanı sudan çıkmış balığa çevirir yazıyordu bu etkiye..daha kötüsü bu zorluklar ölene kadar sürermiş..bu kişinin hayatı değişimlerle doludur..durağan değildir..yani derdin biri biter diğeri başlar..dolayısıyla bu değişim ve çalkantılı hayatla huzuru yakalayamazsınız kolay kolay..tam herşey düzeldi dersiniz..ertesi gün tüm hayatımız yerle bir olmuş..buna ekstra olarak benim güneş-pluto sert açım var..en zorlu açılardanmış bu..ölene dek sonu bitmeyen çeşit çeşit zorluklar demek bu da..çifte kavrulmuş pluto belası taşıyorum.. :)

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzr 03 Haz, 07:54

Plüton 1. Evde
Yeşim Arpat Salı, Ocak 23, 2018

1.evde yerleşmiş bir Plüton’a sahip kişi her hareketini, her halini kendi yönettiği, kendi kontrol ettiği sürece kendini hayat yolculuğunda güvende olduğunu zannedebilir. Oysa Plüton, kişiyi kontrol edemeyeceği, kendi boyunu aşan veya yeteneklerini kısıtlayabilen durumlara savurabilir. Bu durum gerçekleştiğinde kişi, mecburen beraberlikler ve ortaklıklar (1.evin tam karşısındaki 7.ev konularını) geliştirmek zorunda kalır.

Ortaklık kurmak kişinin “her işimi kendim halledebilirim” paradigmasına aykırı da olsa zaman içinde bir başkasıyla beraber de her işini kendisinin halledebileceğini anladığında hayatı daha güzelleşir. Beraberliklerin, ortaklıkların hayatın direksiyonunu bırakmak anlamına gelmediğini deneyimlemesi ve bu deneyimde kendini rahat hissetmeyi öğrenmesi gerekir.

Plüton'u 1.evde olan kişiler, bundan ölesiye kaçınsalar bile kendilerini gönül ilişkileri veya ticari / proje ortaklıkları içinde bulurlar. Bir ortaklık içinde kaldıklarında da konu hemen kapanmaz ve anında huzura ışınlanamaz elbette. Ortaklıklarında da kendi kontrollerini aradıkları sürece, ortaklıklarında da sık sık gerginlikler yaşanabilir.

Özetle eğer Plüton'unuz 1.evinizdeyse hayatın direksiyonunu başkalarıyla paylaşmaya açık olmayı öğrenmeniz gereklidir.

Plüton 1. evinizden transit yapıyorsa yukarıda bahsettiğim durumları Plüton'un bu geçişi esnasında, yani yaşamınız boyunca değilse de bu transitin gerçekleştiği zaman dilimi içerisinde yaşayabilirsiniz.

Şu aralar popüler olan Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki Oya karakterinin Serhan'a olan aşkını 'korkuyorum' şeklinde ifadesi Plüton'un 1. evdeki tanımına çok uymaktadır.

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Pzr 03 Haz, 08:05

Yukarıda pluto-güneş açısıyla ilgili şu notu düşmeyi unutmuşum..bir adtrologdan alıntı bu..alıntı şu:

“Güneş’iniz Satürn ya da Pluto tarafından muhalefete uğramış ise, çok ağır imtihanlar bekliyordur, hazırlıklı olmakta alt yapımızı yeniden gözden geçirmekte fayda vardır. Değişmek, dönüşmek gerekiyordur ya da yapıyı yeniden restore etmek, direnmemek lazım, bazen teslimiyet gerekir. Güç savaşları olacaktır hem iç dünyamızda hem dış tesirlerle o halde ne isek onu göreceğizdir, gördüğümüz hoşumuza gitmeyebilir ya da gördüğümüz şey kendimizi dev aynasında görmemize yol açabilir. Etki geçtikten sonra ise bir daha asla doğrulamayabiliriz. Bu etki ile iç dünyamıza inmemiz gerekir, elimizdeki malzememiz nedir bizden ne çıkar ne çıkmaz bunu görmeli ve kabullenmeli, yapabileceklerimiz için uğraş vermeli yapamayacaklarımız içinse üzülmemeliyiz gibi.” (alıntı)

Ryhnrnah

Okunmamış mesaj gönderen Ryhnrnah » Çrş 24 Eki, 17:32

Lotus yasadigin deneyimleri merak ediyorum anlatir misin

Kullanıcı avatarı
güzin
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*

Okunmamış mesaj gönderen güzin » Prş 25 Eki, 10:02

Ryhnrnah yazdı:
Çrş 24 Eki, 17:32
Lotus yasadigin deneyimleri merak ediyorum anlatir misin
lotus dünya çapında isim yapmış biri;)..ama tanımayan olabilir tabi..yani internetle ilgilenmeyen.. .1. ev pluto dünya çapında ün verebilir ve dünya çapında ün yapmış liderler çıkarabilir..örneğin en bilinen örneklerden sayın Erdoğan bunlardan biridir.. .deneyimlerimi yazılarımı okyan herkes biliyor..sayfalarca yazdım nete..hatta az bile yazdım..hepsini yazmaya vaktim olmadı..bundan sonra çok fazla yazmam..çünkü sanırım wc dahil her yerde izleniyorum;(

not:sistem bu izlenme olayının hesabını soracak komutan lotus tahmin edersiniz!.. .