Mars Boğa Burcunda

mars boğa burcunda, mars boğada, marsım boğada, mars boğa burcunda nasıl etkiler, mars boğa etkisi, mars boğa nasıldır

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Mars Boğa Burcunda

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Cmt 11 Mar, 08:06

Mücadele etme, savaşma tarzımızı ve kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu gösteren Mars zararlı pozisyonda olduğu Boğa burcundaki yolculuğuna başlıyor. Sabit bir toprak burcu olan Boğa Burcundaki Mars maddesel dünyada güvenlik duygusu yaratmaya, somutlaştırmaya, sağlamlaştırıp istikrar sağlamaya yönelik olarak hareket eder. Burada enerjinin bir hedefe odaklı olarak pratik, metodik ve kararlı bir tarzda kullanılması söz konusudur.

İnisiyatif alma, bir şeyleri başlatma konusunda yavaş ve temkinlidir fakat başladığı işi sabır, sebat ve kararlılık ile sonuna kadar götürüp bitirebilir. Fiziksel varlığının da bilincinde olarak sahip olduğu tüm maddi kaynakları ve doğal yetenekleri geliştirme, değerlendirme ve bunları dünyada üretken ve verimli bir şekilde kullanma konusunda yeteneklidir. Böylece kendine yeterlilik ve şükran duygusu kazanabilir. Toprak ve para ile ilgili konularda aktif olabilir. Bunun yanı sıra, Mars Boğa’da bulunduğu ortamda huzuru sağlama, beş duyuyla alakalı (duyusal) özelliğinden dolayı insanları ürettiği müzik, tat veya kokuyla keyif veren, rahatlatan bir şekilde hareket edebilir.

Daha önceden bilinen ve işe yarar olduğu kanıtlanmış yollarla arzularının peşinden gidip başarı kazanabilir. Boğa Burcundaki Mars’ın mücadelesi savunmaya ve güvenliği için savaşmaya yöneliktir. Sahip olduklarını ve kendisini güvende hissettiği yapıları savunmak ve direnmek söz konusu olduğunda müthiş bir performans sergileyebilir. Bu konuda dayanıklı, kararlıdır ve inatçı davranabilir.

Gölge yönleriyle Mars Boğa’da durmadan maddi güvence peşinde koşan, kendine yeterlilik duygusu kazanamadığı durumlarda, sahip olduklarının yetmeyeceği duygusuyla durmadan biriktiren, aşırı sahiplenici ve cimri birisine dönüşebilir. Ya da çok ihtiyaçsız ve kendisine aşırı yeterli görünmesi ihtiyaçlarını söyleyememesi ve onların peşinden gidememesine neden olabilir.

Kendini güvende hissettiği yapılara kendisini hapsederek, konforunu ve rahatını bozabilecek her türlü değişime ayak direyebilir ve böyle durumlarda öfkelenebilir. “Astrolojinin Anahtar Sözcükleri” kitabında Hajo Banzhaf ve Anna Haebler Mars Boğa için, “Saatli Bomba” tabirini kullanmış. Uzun sürede yüksek miktarda öfke biriktirdiğinden, patlama bir yıkıma yol açabilir. Rahata ve konfora düşkünlüğü tembelliğe dönüşebilir ve her türlü tensel hazza ve zevke düşkün, “hedonist” bir tarzda davranabilir. Cinsellikle çok meşgul olabilir.

Boğa Burcundaki Mars’ın yöneticisi Venüs Koç Burcunda ve geri harekette. Ayrıca Koç Burcundaki Venüs ile Boğa Burcundaki Mars arasında karşılıklı bir ağırlama söz konusu. Olumlu anlamda ikametgahlarını değiş tokuş etmiş ve kaynaklarını birbirlerine seferber eden iki “iyi” komşu gibi görünseler de, ikisi de birbirlerini görmeyen ve zararda oldukları burçtalar. Bir şeylere aceleyle ve bir hevesle başlamaktansa, biraz geri çekilmek, iç gözlem yapmak, maddi ve manevi değer sistemlerimizi gözden geçirmek için iyi bir zaman.

Gerçek anlamda nelere ihtiyaç duyduğumuzu, nelerin ve kimlerin bizim için gerçekten “değerli” olduğunu ve nelere sahip çıkmamız gerektiğini saptayabiliriz. Başka şeylerle uğraşmaktan sahip olduğumuzun bile farkında olmadığımız ve dikkatimizden kaçan şeyler neler? Şimdi zamanımızı hayatımızda şu an olmayan şeyler için hayıflanmak yerine “olanlar" için şükran duymak ve elimizdeki maddi-manevi kaynakları işimize yarar şekilde nasıl kullanabileceğimize odaklanmak için harcayabiliriz. Boğa Burcundaki bu Mars transitini haritanızda düştüğü evin temalarına göre siz de değerlendirebilirsiniz.

Sabır uygulanması en zor disiplinlerden biridir ama
zafer sadece sonuna kadar dayanabilenlere gelir.
” - Buda

Astroloji Dergisi - Gözde Kara
http://astrolojidergisi.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir