Venüs'te Geri Gidiş

venüste geri gidiş, venüs geri gidişi, venüs geri hareketi, venüsün geri gidişi nasıl etkiler

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.

Moderatör: Astroloji

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4675
Yaş: 41
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 42 kez
Teşekkür edildi: 49 kez

Venüs'te Geri Gidiş

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzr 05 Mar, 22:41

Size sevgi gezegeni geri gittiğinde aşk hayatınızın sekteye uğrayacağını söyleyebilirler. Hemen inanmayın. Gezegenlerin geri hareketleri "yeniden" anlamına geldiği için bir şeyin geri dönüşü, geçmişte eksik kalanın şimdi tamamlanması, onarılması, yenilenmesi anlamına da gelebilirler.

Gezegenlerin geri hareketleri söz konusu gezegenin ana prensibinin yeryüzünden bir süreliğine geri çekilmesi anlamına gelir. Bu geri çekilmenin asıl anlamı bu prensibin içsel olarak deneyimlenmesidir. Venüs bizim dünyayla, kendimizle ve bu dünyada yaşayanlarla nasıl ilişki kurduğumuzu, nasıl alıp verdiğimizi, karşıtları nasıl dengelediğimizi, uyumu nasıl yarattığımızı, nelere değer verdiğimizi, kendi değerimiz hakkında nasıl düşündüğümüzü, zevklerimizi, sevdiklerimizi simgeleyen bir semboldür. Dolayısıyla Venüs'ün geri hareketi esnasında bu konularda bir süreliğine dış aktivitelerden uzaklaşıp, iç gözlem yapma fırsatına kavuşmuş oluruz. Bu fırsat bize her zaman kendi istediklerimizi sunmaz, ama mutlaka bizim için iyi olanı sunar. Örneğin bize pahalıya mal olacak bir şeyi çok beğenebiliriz ve çok isteyebiliriz.

Bir takım terslikler çıkar, ona sahip olamayız. Üzülürüz. Talihsizliğimize kahrederiz. Aradan biraz zaman geçtikten sonra aslında ona ulaşamamızın bizim için bir nimet olduğunu kavrarız. İşte şimdi hayata bize bunu göstermesi için biraz izin versek, talep ettiklerimizi almak için fazla tutturmasak, isteğimizin reddedilmesine çok üzülmesek iyi olur. Hatta daha da iyisi bizim için değerli olana odaklansak ve bizim değer sistemimizin dışında kalanları biz reddetsek daha da iyi olur.

Venüs bizim sosyalliğimizi simgeler. Eğer çok sosyal bir hayat yaşamak nedeniyle hiç kendimizle temas kuramıyorsak, şimdi biraz evde oturma zamanıdır. Eğer sürekli iç gözlemle vakit geçiren, fazla sosyalleşmeyen bir insansak, şimdi biraz dışarı çıkıp, insanlarla vakit geçirme zamanıdır. Böylece kendimizle dış dünyayı nasıl dengelediğimizi, uyumlandırdığımızı görebiliriz.

Eğer uzun süredir para kazanamıyorsak, şimdi işlerimiz biraz açılabilir, ancak bu para ve değer sistemleri ile ilgili daha önceki çalışmalarımıza bağlıdır. Eğer uzun süredir paraya odaklanmış yaşıyorsak, şimdi bu odağın biraz çözülebilmesi için olağan sistem bozulur ve değer sistemimize, parayla ilişkimize göz atma fırsatına kavuşuruz.

Venüs'ün geri gittiği zamanlar hayatımızı dengeleme zamanlarıdır. Yalnızlık ile aktif yaşamı, iş ile dinlenmeyi, zorluk ile kolaylığı, almak ile vermeyi dengeleyebiliriz. Bu dönemde ayrıca şükran duygusunu deneyimleyebiliriz. Allah'a şükür deyip aslında yetersizlik duygusu ile çok azla yetiniyorsak, şimdi daha fazlasını isteyebiliriz.

Eğer yaşamımızdakileri yetersiz görüp, şükran duyamıyorsak, onlara iyice bakıp, değerlerini fark etmemiz gerekir. Yaşamımızdaki insanlarla ilişkimize daha dikkatli bakmak, artık ömrünü doldurmuş, bize bir şeyler katmak yerine, bizden çok fazla götürenleri uzaklaştırmamız ile sonuçlanabilir. Bunu biz yapamasak bile karşıdakine yansıtır, onların gitmesini sağlarız. Öte yandan başka uğraşılarla kıymetini bilemediklerimize daha açık kalple yaklaşıp, yaşamımızla ilişkilendirebiliriz.

Bu genel temaların dışında Venüs'ün doğum haritamızda yönettiği evlere ve içinde bulunduğu burç ile eve de bakmamız gerekir. Şimdi yaşamımızın bu alanlarında deneyimleyeceğimiz, üzerinde düşüneceğimiz konular olabilir. Eğer Venüs bu hareketi esnasında diğer gezegenlerle açı yapıyorsa, o gezegenlerin yönettikleri evler de tetiklenirler.

(c) Barış İlhan
www.astrolojidergisi.com


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Astroloji” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir