GAYB?

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
emekli

GAYB?

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 08 Haz, 23:03

GAYB

Gayb den bahsettimizde, çoğumuzun aklına gelen geleçekteki sırlardır.

Oysa ki gayb gelecek değil; geçmiş, gelecek ve onsekiz bin alemin sırrıdır. Bu saydıklarım, levhi makfuz’ da kayıtlı olan, sadece Allahın bildiği, peygamberlerine dahibildirmediği, insanların bilmemeleri gereken, sadece Allah’a ait "ilim mutlak gayb’’ dır.

Medyumluk sanatı içeriğinde yapılan iş, ne boyut ta olursa olsun kesinlikle gayb konularını içermemektedir. Onun içindir ki gayb medyumluktan münezzehdir. Gaybı Allah bilir, peygamberlerine dilerse o bildirir.

Gaybla ilgili peygamberlere soru yöneltildiginde; gaybı bilmediklerini, açıkca Kuranda, Allah, cebrail aracılığıyla, hz Muhammed dili ile, ifade etmişlerdir. ‘Birde ‘’izafi gayb’’ vardır bu mutlak gayb den farklıdır. Allah’ın takdiri sonucu bilinir, bunu bilmek Allah’la kul arasındadır...

ALINTI

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzr 08 Haz, 23:31

yani musade ettıklerı bılebılır
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Kullanıcı avatarı
KEDİ
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen KEDİ » Pzr 08 Haz, 23:37

çok ilginç şeyler bunlar
Ne masaLım nede bir şiir
KeLimeLere anlam yüklemekten vazgeçtim
AnLatasım yok
AnLayasım yok
ÖyLesine işte...

Çocuk olsam yeniden

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 08 Haz, 23:37

sevgili arkadaşım dark,
aynı zamanda asitanım dark,
gayb sadece yaradanın bildiği alemlerin sırrıdır,varoluşudur,
fakat günümüze gele gele insanların bazı din alimlerinin yanlış
tefsirleri sonucu yıldızname ,müneccimlik diğer aıyla astroloji ,cinlerle irtibat kurarak elde edilen medyumuistik verileri gayb ile karıştırmışlardır.
gayb farklı bir olgudur.
ve Yine yaradanın tekelinde olan geleceğe ait olan şeyleri
yaradan dilediği insanoğluna nasip eder...
gayp geleceği bilmek vs.değilidir...

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzr 08 Haz, 23:42

sevgili emekli=)

farklı bırsey solemedım ıstedıgını ıstedıgıne veren yıne kendısıdır
Ey Hamza

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzr 08 Haz, 23:50

sevgili dark,
bende yanlış bişey farklı bişey dediniz demedim ki,
konuya vakıf olduğum için sizin başlangıçlı yazınıza sadece bir virgül olmak istedim...:)))

Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzr 08 Haz, 23:55

n
ce vırgullere =)
Ey Hamza

Kullanıcı avatarı
dartanyan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen dartanyan » Pzt 09 Haz, 11:02

arşivimden bir iki bilgi kırıntısı da ben ekleyeyim müsadenizle ..

"GAYB" ikiye ayrılır;
1-"GAYB-I MUZAF"... "İzâfi-göresel Gayb"
2-"GAYB-I MUTLAK"... "Kesinlikle algılanması mümkün olamayan Gayb"
“GAYB-I MUZAF”, izâfi yani göresel algılanamayanlar, anlamınadır..
“GAYB-I MUTLAK” ile ise sadece "ALLAH"ın ilmi kastedilir!... Hiç bir yaratılmış, "ALLAH" ilminde ne vardır, asla bilemez ve bu ilmi kapsayamaz!...
Keza, "ALLAH" Zâtı itibariyle "Mutlak Gayb"tır!... Bilinmesi, kavranılması, tefekkürü kesin olanaksızdır!... Hiç bir yaratılmış, O "ZÂTI" algılayamaz!... Ancak izhar ettiği mânâlar yollu, bu mânâları yaratan şu özelliklere de sahiptir, denebilir!...
-"GAYBI ANCAK ALLAH BİLİR, başkası bilmez" denilen gayb, "mutlak gayb"tır!...
"Mutlak Gayb"ın dışındaki "izâfi gayb" ise, "ALLAH" dilemesi ve takdiri sonucu olarak bilinebilir...
Ve bu biliş, "Allah"ın muradı doğrultusunda çok yönlü olabilir...
Gerek kerâmet adı verilen yoldan Evliyaullah’ın "keşif" ve "fetih" sonucu erdikleri; ve gerekse de istidrac yollu gerçekten sapmış kişilerin bildikleri "algılayamadıklarımız" hep bu durum sonucudur...
Öte yandan, "göresel gayb"ın en önemli bölümü, "âhiret" dediğimiz, ölümötesi yaşam boyutudur... Kabir alemi; berzah alemi; mahşer âlemi; sırat süreci; cehennem ve cennet yaşamları hep bu "göresel gayb" ismi altında mütalâa edilir...

Ahmet Hulusi / İnsan ve Sırları
"İMKANSIZ,BU DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLECEK GÜCÜ İÇLERİNDE KEŞFETMEK YERİNE KENDİLERİNE SUNULAN DÜNYADA YAŞAMAYI DAHA KOLAY BULAN,KÜÇÜK İNSANLARIN ORTAYA ATTIĞI BÜYÜK BİR KELİMEDİR.İMKANSIZ BİR GERÇEKLİK DEĞİL,BİR GÖRÜŞTÜR.İMKANSIZ BİR İDDİA DEĞİL,MEYDAN OKUMADIR.İMKANSIZ POTANSİYELDİR.GEÇİCİDİR.İMKANSIZ YOKTUR."

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Pzt 09 Haz, 12:05

sevgili dartanyan çok teşekkürler kaliteli ve yine her zamanki
gibi size yakışan uslupla seçilmiş özenli bir yazı var olun...
şu kısacık olan sizin ve bendenizin ilave ettiği 2 yazı
gaybı nasılda anlaşılır dilde özetlemiş değil mi?
bilgiyi arayan için,bilgide yön bulmak için,
ne sağa ne sola sapmadan ana hattıyla yalın bir dille....

sevgimle

Kullanıcı avatarı
akasya

Okunmamış mesaj gönderen akasya » Cmt 05 Tem, 21:53

göreceli olan gayb da yaklaşık 100 ila 300 yılı kapsayan dünya ile ilgili bilgiler semaya bırakılır ve artık gayb olmaktan çıkar peki kime göre sınırlı olan insanlara göre bu çerçevede allahın takdir ettiği nispette alıcıları açık olan insanlara bu bilgiler açıktır

Kullanıcı avatarı
cabiliyet

akasya dostum Aslında yıllardır..

Okunmamış mesaj gönderen cabiliyet » Cmt 05 Tem, 23:13

Akasya Dostum Yıllardır İnsanların Peşinde Olduğu Bir Konu ya Güzel Bri yaklaşım Getirdi Tebrik ediyorum..
Gayb Kırıntıları Güzel Bir Konu
Acizane Benim dağarcığım da Bu Konulara Ait Bilgiler Bulunmaka..
Dilerseniz Paylaşayım..
Bizim Acizane bedenimiz ve Yine Çok Aciz Ruhumuz (ki Bunu Aciz Yapıp Kutsal yapma Yine elimizdedir) Bu Kırıntılarla Beslenen Bir Olgudur..
Mukaşefe İlmi Diye Bir İlim Vardır Bilen Bilmeyen Bu tür İşlerle Uğraşanlarda Sakız Olmuş Aslında Çok Ulvi Bir Okadarda Zor Bir Felsefi Yaklaşımdır..
Sufizmde 3 Olgu Bu Tür Bir Kırıntıya Ulaşma Azmiyle kendini terbiye Etme Eğilimi İçierisine Girmiştir..
Nefs terbiyesi İle Başlayan Bu yolculukta Belli Merhaleler Sonucunda Talip..
Belli Bir Noktaya Geldiğinde Mukaşefe ( Keşif) Başlar..
Bu Başlangıç talibin Tezkiyedeki Süreci Samimiyeti ile fazla veya Az Olur..
Kaldırabilecegi bazı keşifler kendisine Verilir..
Bunu İslamiyetin Dışına Çıkartırsak Mistik Psişik Bazı Güç Diye Ele Alan..
Budizm veya Hinduzim Bu tür Bir Bünye terbiyesi İle Bu Kırıntılara Ulaşabilirler..
Peki nedir Bu kırıntılar..?
Geleceği Görmekmi?
Kaderi değiştirebilmekmi...?
Bu Kırıntıların Aslı Su Üzerinde Yürümek tayyi mekan yada tayyi zaman yapabilmektir.
Biz Bunlara Mucize diyemiyoruz yasaklanmıştır Alamet Diyebiliriz Ancak..
Bu Sınırlar Lehvi Mahfuz da Sınırlandırılmıştır...
Yani Boşluğa Bırakılan Çöp Yığınları Şu Zamanda pekde İşimize Yaramayan şeyler...
Evet gayb Rabbimin tasarrufu Altındadır Dilediğine verir Dilediğine Vermez..
Ama Benim rabbim Dileyene vermez Bu Yolda hayra İletilecek Bir Şey Varsa Bu yolda Mücadele Edene Verir..
Sonuçta Bunu Alan BU bende Var Rabbim verdi Diye de Reklam Etmez kendini..
Nice şeyhler keramet Gösterdiği İçin Postu Bırakıp meczub Olmuşlardır..
Peki Sorarım Size Bizden Birine bU kırıntının Bir Tanesinin Eskaza Eline Geçmesi Mümkünmüdür..?
Yada Budist rahiplerin yada Hinduların Eline Geçmesi..?
Eger Bu Kırıntı Bir pasta İse Hindulara ve Budistlere Ancak pastada Bir Miskal Kremasıdır Eline Geçen..
İslamiyette İse bazen pastanın Çeyreğine bİle Ulaşanlar Olmuştur..

Esen kalın
by Cabiliyet
Resim

Kullanıcı avatarı
akasya

Okunmamış mesaj gönderen akasya » Pzr 06 Tem, 12:31

evet sevgili cabiliyet yazdıklarınıza katılıyorum bütün bu mülk rabbimindir ve tasarruf da yine onundur sizin bahsettiğiniz noktadaki ilmi Allah dilediğine verir alan kişi bunu rabbinden bilip bu rabbimin bana bir emanetidir der muhafaza eder zaten emaneti açıklayamaya izin yoktur şayet böyle bir hataya düşen kul bizzat rabbi tarafından yalancı çıkarılır ve itimat ve emanet kendisinden alınır önce talip olmak gerekli ve maksuda erme noktasında samimi bir çaba gerekli ve niyette halisane olmalı ki rabbin katında izzet bulasın

evet yine nice şeyhler rabbinin katından gelenleri kendilerinden zannedip nefslerine pay verdiler niceleri nefsin mertebelerinde heba olup gitti firavun cahil değildi yaşadığı zamanda ilmin en üst noktasında bulunan nadide kişilerden biriydi fakat mülhimme mertebesinde enel hak dediğinin yine rabbinden olduğunu anlayamadı ve kendini rab zannetti ve kendinden bildi ve bu denizde boğuldu imansız gitti ziyan ehlinden oldu yine bir hallacı Mansur vardı ki mübarek oda bu denizde boğuldu lakin o enel hakın yine hak olduğunu ve Mansur'un hakikat noktasında hak olduğunu (yani haktan gelip yine hakka gidip gark olacağını ve hakkın ruhaniyetinden bir cüz olduğunu )bildi ve imanlı gitti hak dostlarının köşküne kuruldu onun boğulduğu nokta şeriat ağacının tarikat dallarının hakikat meyvelerinin içinde marifet tohumlarını göremeyen molla kasım gibi maddenin ötesine geçemeyip mana inceliklerini kavrayamayan kişilerin elinde can vermesi oldu

yine kaderi değiştirebildiler mi tabi ki hayır oysa hallac maddenin manasını bilen ve hükmeden biriydi tutulduğu hücrenin duvarında mana noktasında geçebileceği büyüklükte bir delik vardı onu ziyarete gelen bir dostu bu keşifi yaptı ve sordu niye hala buradasın istese çıkıp giderdi ama o böyle bir imkan varken buna tahammül etmek tir marifet dedi oda biliyordu ki kaderin önüne geçilemez ve kaderinde yazı olan acı bir şekilde vuku buldu ki kaçma imkanı elindeyken

ve evet madde ötesinin keşfi gayri de Müslime verilmiştir oda talip olur belli prensip ve teknikler vasıtasıyla bir takım şeylere vakıf olabilir ve dediğiniz gibi Allah dostlarına verilenler diğerlerine sadece koklatılmıştır maneviyatları adına Kemalat noktasında belki de çok az şey alırlar şahsen ben mana noktasında bir şeyler koklamış ve başı arşa değmiş bir yogi duymadım

birde kuvvetli zanlardan biride şu ki ahir zamanda yaşıyoruz ve bu zamanda kerametin velilerden alınıp teknolojiye verildiği kanaatidir

Kullanıcı avatarı
yasemin
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen yasemin » Pzr 06 Tem, 15:51

alkis dostlar

“Astroloji” sayfasına dön