akrepte duygu ve mantık nasıl işler?

Hangisi Daha Baskındır...?
Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Cmt 08 Eyl, 12:34

doğrusun efendy benim en büyük korkum,birgün narkoz almak zorunda kalmaktır.yani kontrolü kaybetmek

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Cmt 08 Eyl, 12:36

takıntı,saplantı,güzel şeyler bunlar

Kullanıcı avatarı
LeeCH
*Yılan*
*Yılan*

Okunmamış mesaj gönderen LeeCH » Prş 07 Şub, 21:27

ben duygularıma kapıldıgımda kendime karsı ve etrafımdaki insanlar için tehlikeli davranıslarda bulabiliyorum kendimi...bazen aşırı derecede adrenalin arzuluyorum..ve bazen trafik kazası girisimi..yada soyle diim en son sinirlenipte duygularıma kapıldıgımda karsımda 5 kişi vardı(ben sonradan farkettim) ve iki tanesini iş görmez hale getirdikten sonra bayılmısım...bi an hemsirelerin içinde buldum kendimi...bu gercekten gusel bi duyguydu aslında...mantık gusel bişey tabi kullanabilene....
We entry where you say to hell everynight....We're Mad as Hell, and We're Not Going to Take It Anymore...

denizinakrebi

Okunmamış mesaj gönderen denizinakrebi » Prş 07 Şub, 21:45

Akrepler en kuvvetli şekilde bir duyu çeşidi olan sezgileriyle hareket ederler. Bence bu duygudan ziyade analitik zekanın mantıkla harmanlanmasından doğuyor. Ayrıca doğum haritalarında Güneş in önündeki gezegenin davranışlara katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. Örn : Kişiliği belirleyen güneşin önündeki gezegen eğer Merkür ise yaklaşımda mantık öne geçmektedir. Ay varsa daha duygusal bir kimlik ortaya çıkacaktır.

Bu konuyla yakından ilgilenen arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
akrep_S_26
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen akrep_S_26 » Prş 08 May, 14:46

duygu ve mantık...yerine göre güzel şeyler gibi görünüyo..ben de kestiremiyorum bazen ne zaman mantık ne zaman duygu olmalı diye..arkadaşlarım her zaman vurduymaz görünürsün derlerdi ama bir gün anlamışlar ki o vurdumduymaz görünümün altında neler oluyor..mantık nedir duygu nedir acaba ? bunlar birbirinden kesin çizgilerle ayrılabilir mi ?

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Prş 08 May, 16:21

duygu ve mantık savaş halindedir,duygunun mantıgı yoktur gibi saçma bi cümle kuaracam,bir insanın akıo kötü oldugunu bilir yada tam tersi duyguların adama ısınmaz ama akıl adam da bişey yok kuruntu yapma der,ikisini anlaşamadıgı zaman kötüde ama hem akıl hem duygu birleştiginde çok güzel şeyler olur.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 06 Haz, 01:03

evet sevgili akrepler duygu mu mantık mı?
yada her ikisinin karması mısınız?
örnekleriyle tabiki buyrun:)

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Cum 06 Haz, 01:05

bazen ikisi bir arada çok ii çalışır;plan yaptıgımda duygularımı tatmin etmek için mantıgım amaca göre hareket eder o zaman severim ama bazen mantıgım çok ii niyetli duygularım süpheci olur;o zaman kimin kazandıgını söylemek zor;ama acı çeken ben oluyom.

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 06 Haz, 01:11

sevgili cahraz,benim felsefemde duygu ve mantık kardeştir,
mantık ağabey ise duygu kız kardeşidir,
ikiside aynı kökten varolmuşdur,duygu annesine yani kalbe
benzemiş mantık ise babası beyine benzemiş...
her ikiside yerine göre eşit olmalı,sağlıklı olanda budur.
bazen mantığımızla karar vermemiz gereken alanlar olduğu gibi,
bazende işin içine mantık girince daha kötü sonuçlanacak alanlar olduğu gibi...
başarılı ve sağlıklı insan her iki yönüde iyice sindirmiş olandır,
zaten sağduyu dediğimzi birşey var,sağ-duyu,mantık ve duygu,
sabit fikirli olanlar en çok yanılanlar ve hayatı en çok kaçıranlardır...

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Cum 06 Haz, 01:14

bence deil,sevgili emekli;duygular değişmez birini ya seversin ya sevmezsin mantıgın sana onun ne kadar ii biri oldugunu söylesede duyguların değişmez;sonuçta duyguların haklı çıkar;bende en azından öyle,hislerime göre sevmedigim hiçkimse,ama mantık olarak bişeyini görmediğim diye ii davranım dediğim hiçkimse ii çıkmadı,sonuç duygular 10,mantık hep yenildi,kazanan o

emekli

Okunmamış mesaj gönderen emekli » Cum 06 Haz, 01:15

of cahraz of,yine bişey anlamadım:(

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Cum 06 Haz, 01:18

sana bişey anlatmak için akrep üstü bişey olmak lazım;dediğim su benim mantıgım herkezin ii olabileceğini insanların hata yapabilceğini söyler ama hisler yada duygularım;kişiye ilk 3 sanıyede bakarak not verir;mantıgım o kişinin hata yapmayacagını artık sans vermesi gerektigini söylesede duygularım sakince bekler ve haklı çıkar;daha bugun oldu;hislerime göre davransam nerdeyse hata yapmayacam,ama insanlık işte :D

Kullanıcı avatarı
X_1
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen X_1 » Cum 06 Haz, 09:20

kahrolsun bu içimdeki insan sevgisine"..geldi aklıma..uydumu çahraz...?
TÜRKİYE ATATÜRK'TÜR
ATATÜRK TÜRKİYE'DİR.

Herşey göründüğü gibi değildir....

Kullanıcı avatarı
cahraz
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen cahraz » Cum 06 Haz, 13:15

yani,bazen vicdan olmasa varya ;çevremde günah oldugunu bilmesem bir laf söyleyeceğim çok insan var ama,kahretsin insan sevgisi işte:D ;ben birilerine yardım etmesem benim kendi işlerim harika yürüyor,diğer insanlar için risk alınca sotun başlıyor.

gbk
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen gbk » Cum 06 Haz, 13:15

mantık-duygu dengede sanırım bende..bazen bırı dıgerıne nazaran one cıkıyor dıgerını susturuyor ama genel olarak dengede..
mantıgımın onde oldugu zamanlardakı yaptıgım hıcbırseyden pısman olmam, zarra gormem, gerı adım atmam.. ama duygularımın on planda oldugu zamanlarda onemlı kararlar alamamaya gayret ederım.cunku cok yogun duygusal ve öfkelı anlarımda hata yapma olasılıgım artıyor ve pısman oluyorum..bu da bana zarar verıyor.
gercı bazen duygumun sesını gonullu dınlıyorum cunku anlık da olsa oan mutlu oluyorum..bu mutluluk karsısında cekmem olası cefayı da kabul edıyorum..