RUHSAL ENERJİ ASTROLOJİSİ

Astroloji ve Burçlarla İlgili Herşey.
Misafir_Akrep

Sun's Girl'den paylaşı..

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 23 May, 18:47

Sun's Girl yazdı: Yıldız haritalarına bakılırken, genelde yükselen güneş ve ay ve diğer gezegenlerin dağılımlarına bakılır ve kişinin karşılaşabileceği olaylar tespit edilmeye çalışılır.

Oysa yıldız haritaları ruhsal enerjinin yol haritasıdır. Ruhun enerji düzeyi ile ilgili de bilgi verir ve o ruhun bütüne ulaşması için kendini nasıl tamamlaması konusunu da bize açıklar.

şimdi aşağıdaki gibi sayısal değerler vererek toplamınızı bulun.

Güneş (3), Ay (3), Asc (3), Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn ve MC için (1) puan vererek, bu noktaların hangi elementte bulunduklarının dağılımını yapın. Bu arada hatırlatalım, Koç, Aslan, Yay/Ateş, Boğa, Başak, Oğlak/Toprak, İkizler, Terazi, Kova/Hava, Yengeç, Akrep, Balık/Su elementindendir.

aşağıdaki örnekteki gibi yerleştirerek elementel enerji sayınızı bulun.

Ateş: Merkür, Satürn, MC 3
Toprak:Güneş, Ay, Venüs, Mars, Jüpiter 9
Hava: ASC 3
Su: hiç yok, 0

Yukarıdaki örnek Adolf hitlerin haritasından bir örnekti, su eksikliği sözkonusu.

Eksik element dost,arkadaş,sevgili,aile gibi çevre ile tamamlanmaya çalışılır. Kişi bunu tamamlamak için kendisine hiç uygun olmayan meslek dallarına yönelebilir. Tamamlandıktan sonra yönünü netleştirir.

Haritanızda Ateş elementi eksik ise

yakıcı hevesli ileriye dönük düşünceleri olan atak enerji eksikliği söz konusudur.Cesaret, güç,saldırganlık,motivasyonuda temsil eden ateş enerjisi eksikliğiniz söz konusudur. Sıcaklık ve heves eksikliği, cansızlık ve spontanlık, maceraya açıklık eksiktir.Kendinizden daha dominant bir eşiniz, yakın arkadaşınız çevrenizde bulunur.Ve bu eksik enerjiyi onlarla sağlarsınız.Onlar sizi harekete geçirirler yada siz onların sizi harekete geçirmesini beklersiniz.Çoğunlukla depresif düşünce kalıplarına çabucak girersiniz. (Bu durum benim haritamda SU elemeti fazla mesela benim gibi kişiler içinde söz konusudur) Daha abartılı davranışlarla gelgitli enerji dengesizliğinizle,ani heves ve arkasından çökkünlükle uğraşırsınız.

İYİMSERLİK GELİŞTİRMELİSİNİZ. HAYATA GÜVENMEYİ ÖĞRENMELİSİNİZ.

Haritada Toprak elementi eksikliği varsa

Somut,açık,net, pratik,maliyet bilincine sahip, gerçekçi ve güven veren bir doğaya sahiptir toprak. Sahiplenir,sarılır tutar.Bu huyları sıkıcı ve muhafazakar olarak algılanabilir. Toprak eylemleri ve düşünceleri hayata geçirir form verir doğaya ve uygular,düzenler.Haritanızda elementel enerjinizde eksikse bu eksikliklerde görünecektir. Planlarınız mevcuttur ama form veremezsiniz, bu enerjinin öğretimin tamamlayacak insanlara yönelirsiniz. Çok kolay harekete geçmeyen toprak sarsıldığında büyük değişimlere yol açar. Toprak karakteri abartılı ise açgözlülük yerleşir.

Eksikliğinde gerçekçilik yitirilir. Bu kişiler olayların parasal yönlerini pek hesaplamaz. Bu yüzden uygulama esnasında zorlanırlar ve parasal ve mali eksikliklerini genelde danışarak kapatırlar. Hırs ve inat eksikliği oluşur.

Yine toprak eksikliği bedenimize özen göstermeme anlamınada gelebildiği gibi toprak eksiklğinde olup hava fazlalığında iseniz beyninizle yaşarsınız. Ve yeme içme gibi bedensel ihtiyaçlarınızı şuursuzca ve düzensizce karşılarsınız. Yemek yemek ve egzersiz yapmak gibi bedensel ihtiyaçlarıda önemsemezsiniz.

Toprak eksikliği olan kişiler eksik olan yönlerini hayat sınavlarında öğrenmeye yönelen her birey gibi finans mühendislik gibi kendi eksikliklerinin olduğu konulara yönelirler. Eksik elementi bu şekilde bilinçsizce kapatmak yerine BİLİNCİNDE OLARAK KAPATMAK GEREKLİ.

SİZİN FORM VERMENİN ÖNEMİNİ DENEYİMLEMENİZ VE TOPRAĞIN EN BAŞTA YAZDIĞIM KISIMDA MEVCUT OLDUĞU DURUMDAKİ ETKİLERİNİ DENEYİMLEYEREK ÖĞRENMENİZ GEREKİYOR.

Haritanızda Hava elementi eksik ise

Zihinsel olanı açıklar hava. Düşünceler onu ilgilendirir. Geometri alemi onundur. Hesaplamalar onundur. Bu element en iyi rüzgarla açıklanabilir. Bu element şeffaf geçirgen objektif ve tarafsızdır. Ve iletişime izin verir.
Aynı zamanda rahatlatıcıdır. Sıcakta soğuk için denge kurar tıpkı rüzgar gibi ve soğukta sıcak için denge kurar. Hava düşünce alışverişi,merak,öğrenme ve kendini zihinsel yönde ifade etmekte ustadır.
Akılcı düşünmeyi, düşünceler dünyasını, konuşma, tartışmayı anlatır. Bu elementte mantık öne çıkar.Objektiftirler kişiselleştirme olmaz.Soğukkanlıdırlar. Hava nın birbaşka özelliği hız ve kıvraklıkta yine etkilidir.
Eksikliğinde ise bu saydıklarımızın hepsi eksiktir.
Objektif olunmaz duygular hakimdir. Düşünsel boyut yoktur.
Hararetli ve canlı tartışmalar beklenilmez. Konuşmak ifade etmek yoktur.
Hava eksiği olan kişilerde eksikliklerini kapatmak için zihinsel ve düşünsel olana yönelecektir.
SİZİN MANTIĞIN DA DUYGULAR GİBİ FORMA GİRDİĞİNİ ANLAMANIZ VE DENEYİMLEMENİZ İÇİN YUKARIDA BAHSETTİĞİMİZ EKSİKLERİNİZİ KAPATMANIZ GEREKİYOR.

Haritanızda Su elementi eksik ise

Su bedenin dünyanın ve yaşamın başladığı element. Akışkan her forma girebilen hava gibi iletken fakat havadan farklı olarak toprak gibi sarmalayan ve topraktan farklı olarak hücrelere nüfuz edebilen kısaca düşüncelere de duygularada nüfuz edebilen bir element.
Empati bu yüzden SU yun işidir. Bir anda algılamak gene suya hastır.Su elementi bazen göl gibi durgun bazen şelale gibi coşkulu etkilidir.Yaşam su ile temizlenir. rahatlatır, gevşetir, korur, ve hissettirir. Besleyici,verimli ve büyütücüdür.
Bulunduğu şeklin kabını alması onun zorlayıcılıksız sabırla hitap etmesini sağlar. Bir pasiflik söz konusu olsada inatçı bir pasiflik görülür. Su elementi yüksek kişiler izlenimci,geçmişe ve hatıralarına bağlılık taşıyan karakterlerdir.Ayrıca suyun psikoterapik, sağaltan yanı da var. Pek çoğu psişik güçler ve sezgiler barındırırlar.
Bu elementin haritanızda eksik olması yukarıda var olduğunda verilen özelliklerin eksikliğidir. Bu elementin eksik olduğu kişiler ne kadar duygusal olduklarından söz ederler fakat aslında sadece hassastırlar. Empati eksikliği samimiyetsizliğe yol açar. Eksikliğinde merhametsizlik belirir. Koruyuculuk geride kalır. Ve doğal olarak bu kişilerde bu ihtiyaçlarını giderme eğilimine girerler.
Su eksikliğinde duyguların mantıkla açıklanmaya çalışılması,psikoloji ile daha fazla ilgilenme durumu ortaya çıkar. Bu konularda teoriler kurmak eksikliğinde olan kişinin işi olur.
Su elementi haritada eksik kişiler hayata daha fazla resmi bakarlar, serttirler.Duygusal ifadede sıkıntı,yakıcı ve kırıcı davranışlar doğurur. Duyguları formüllerle açıklamaya yönelirler.
SİZİN EKSİKLİĞİNİZİ KALBİNİZLE OLAN ÇALIŞMALARINIZ VE MEDİTASYON ÇALIŞMALARINIZ İLE KENDİ İÇ BENLİĞİNİZE İNEREK KAPATMANIZ SÖZ KONUSU OLABİLİR. VE EMPATİYİ GELİŞTİRMENİZLE ENERJİNİZ TAMAMLANIR.

Gelelim Lotusun haritasındaki elementsel sayılara;

Lotusun haritasına baktığımda onun elementel enerji sayıları her elementten enerji aldığını gördüm.
Ateş =5 , Su= 4 , Toprak = 7 ,Hava = 1 TOPLAM =17 oluyor.

Bu açıdan bakılınca onun ruhunda bütün element enerjilerinin mevcut olduğunu tamamlanma eğilimi olmadığı aksine verici özelliği olan melek enerjisini taşıdığı görülür.

Benim araştırmalarıma göre kabala öğretisi içinde yer alan bir çok bilgi insanları yanıltıcıdır. Bunun nedeni bu bilgilerin bir grup tarafından yönlendiriliyor olmasıdır.

Yanıltıcı bilgi içinde sayılarda nasibini almıştır.Bunlardan 13,19 sayıları buna örnek. Bu iki sayı Kabala ya göre şeytanın sayılarıdır. Ama Kutsal Kitabımız Kur'an -ı Kerim de 19 mucizesi görülür. Yine Fatih Sultan Mehmet in istanbul u fethederek bir devri kapatıp Hristiyanlığı geçersiz hale getirdiği ve müjdelenen zaman da 1+4+5+3 tür ki bu tarihten dolayı Hristiyan batı 13 sayısını UĞURSUZ ilan etmiştir. Onlara göre öyledir.

Bana gör 1 , 3 ,7, 13 ,19 ,16 , 17 sayıları meleklerin sayısıdır. Doğum haritalarında ruhsal enerji sayıları bu anlamda MELEK enerjisini ifade eder. Bu bazı insanların ne den herkese zorlayıcı bir şekildede olsa İYİLİĞİ anlatma çabalarını yada, COŞKU ile iyilik için birleştirmeye çalışmalarınıda açıklıyor.

örneğin benim haritamda da ruhsal enerji sayım 13 çıkıyor. ruhsal enerji sayınızı hesaplarken retro gezegenlerin aldığı değeri eksiltmeniz gerekiyor.

Asal sayılar ve tek sayılar din, mit ve spiritüellikle bağlantılı olarak düşünülür. Yaratıcı güç 1 - 3 - 7 gibi sayılarla ele alınır ve bunların her biri spiritüel mükemmelliği ve bütünlüğü sembolize ederler.

AStrolojide element sayıları konusu çok derin araştırılmamıştır.

aşağıda benim astrolojik değerlerim de lotusun değerleri gibi olduğu görülüyor.

ATEŞ=1 HAVA=1 TOPRAK =1 VE SU =10

toplam enerji sayım= 13

dikkat ederseniz benim sayım 4 dür lotusun sayısı ise . yani 2*4 dür.

Numerolojidende faydalanarak ruhsal enerji sayınızın ne anlama geldiğini anlamlandırabilirsiniz.

1- Özün sayısı,
2- Karşıtlık, değişiklik
3- Aracılık, bütünlük, başlangıç, orta ve son, tanrısal güç,
4- Doğruluk, adalet, dünya,
5- Evlilik,
6- Şans,
7- Evrenin tümü [Tanrısal güç (3) ile dünya (4)'ün toplamı] ya da tanrının dünya ile birleşimi,
8- Sağlamlık,
9- 3x3 ya da tüm sayıların özü,
10- Sonu olmayan yeni bir dizinin başlangıcı.

benim haritamdaki ruhsal enerjim bu sayılarla şu anlama gelmekte.

ATEŞİN HAVANIN TOPRAĞIN ÖZÜ BİRLEŞEREK SONU OLMAYAN YENİ BİR DİZİNİN BAŞLANGICINDA TANRISAL GÜÇLERİN ENERJİSİYLE DOĞRULUK VE ADALET İÇİN DÜNYAYA GELMİŞTİR.

Lotusun hariasındaki ruhsal enerji mesajı ise;

ÖZ EVRENİN TÜMÜ İLE DOĞRULUK ADALET İÇİN BİRLEŞEREK DÜNYAYA GELMİŞTİR. ve bu mesaj LOTUSUN ruhsal enerji sayısında 2 *4 işareti ile vurguludur.

önemli olan ruhun bu mesajı şimdiye kadar alamadıysa bundan sonra alması ve bundan sonrası için bilincinde olarak varolmaya devam etmesidir.

Her ruhun belli bir bilgi ile var olduğu artık biliniyor. Bu bilgiyi nereden öğreneceği onun içsel sesinde saklıdır. Astroloji doğum anında o ruha nüfus eden yüklenen enerjileride açıklar. Bu açıklayış için numeroloji felsefe yüksek sezgi ve geometri evreni yardımcı olur. Burada astrolojinin pek bilinmeyen başka bir dalı ortaya çıkar. Oda Ruhsal enerji astrolojisidir. Ki bu kavram henüz yoktur. Benim literatüre kattığım yeni bir olgudur.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Pzt 26 May, 11:40

Çok teşekkür ederim yalnızefe,

Çünkü Sun's Girl'ün yukarıdaki yazısını tuşlarla yazmak çok zamanımı alacaktı..çünkü pottalda kopyalama yapmayı bilmiyorum..

ve Sun's Girl Ruhsal Enerji Astroloji'sini literatüre kattığını söylüyor..işte bu kısımdan şüpheliyim..Bunu O'na soramadım..İncitmek istemedim..Ama sormalıyım aslında..Ama mesajda kibarca şunu söyledim dolaylı yoldan:Ben bu konuda bir kitap siparişi verdim dedim..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Pzt 26 May, 18:27

Sun's girl de 13 sayısına değinmiş.Şeytanın sayısı!
1 saat sonra doğsaymışım bu sayıyla muhatap olmayacak,mesut yaşayacakmışım. :)

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Pzt 26 May, 18:30

sEVGİLİ ELİSA

Eminimki sen bu konuda bilgi sahibisindir..buraya not düşmek istermisin?..

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Pzt 26 May, 18:43

Sevgili Lotus;
Numeroloji hakkında astrolojiden çok önce bilgi edinmiştim.Astroloji hakkında atıp tutacak kadar bilgiye sahip değilim.Bu yüzden sadece dinleyip öğrenmeye çalışıyorum.

Ruhsal enerji mevzusuna gelince.Evet bu konuda bilgim var.Ama daha ziyade reiki,tao,yoga..
Mesele şu ki konuşmaya başlayınca hızımı alamayıp susamayabilirim.(malum ikizler etkisi):)

Herşey biryana,numerolojiyi bilen biri olarak aslında ben senin yorumlarını merak ediyorum.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Pzt 26 May, 18:59

Ben her konuda olduğu gibi numaroloji de de derin bilgi sahibi değilim henüz..ve numarolojiden ziyade "RUHSAL ASTROLOJİ"YADA "RUHSAL ALANDA"derin bilgi edinmek isterim..

VE LÜTFEN "RUHSAL ASTROLOJİ" KONUSUNDA BİLDİKLERİNİ PAYLAŞ BİZİMLE..

VE NE KADAR UZUN OLURSA OLSUN..ÇÜNKÜ AZ DEĞİL "DERİN"BİLGİYE İHTİYACIM VAR..BU KONU HAKİKATEN ÇOK İLGİMİ ÇEKİYOR..VE DEDİMYA DERİNLEŞMEK İSTİYORUM..

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Sal 27 May, 18:20

Lotus astroloji yada astroloji/ruhsallık gibi bir konuda pek çoğunuz benden fazla bilgi sahibisinizdir.
Bu yüzden buradayım,insanları dinleyip onlardan birşeyler öğrenebilmek için.

Merak ettiğin reiki,yoga ya da tao ise,çok uzun bir yolun var demektir.
Ama sonuçları buna değecektir.
En son elisa tarafından Sal 27 May, 18:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Sal 27 May, 18:22

reiki,yoga ve tao da ruhsal alan.."ruhsal alan"benim en çok merak ettiğim konudur..hatta en baştaki merak ettiğim alandır..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Sal 27 May, 18:29

ama reiki,tao ve yoga hakkında yüzeysel bir bilgi yeter..ben bu konuyla genel anlamda ilgileniyorum..yani reiki,tao ve yoga sorularıma cevap olmaz..bu alan çok geniş..ve bu üçü bu alanda yan dallar..yani İslamiyette de var bu unsurlar..ama başka şekillerde..ama hepsinin özü:insan olmak..bunu aramak..bu yolda yürümek,gelişmek..

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Sal 27 May, 18:53

Peki Lotus.
Yoga veya tao.Aslında ikisi de aynı şeyler.Yin/yang,kundalini..
Bir bebek için doğal ama zamanla unuttuğumuz ruhsal enerji.Yani hayatın kaynağı.Ve her iki yol da çok riskli.Elini yılan deliğine sokmak gibi.
Yalnız başına uygulama yapıldığında felaketle sonuçlanabilir.Ama bunu başarabilenler de var.

Mesela üstat Yun.
Köyünde verem salgını vardı ve kendiside vereme yakalnmıştı.Başka bir yolu yoktu ve tao yu uygulamaya karar verdi.
Hastalığı yenmekle kalmayıp 90 lı yaşlara kadar çok sağlıklı ve dinç bir hayat yaşadı.
Bu tao yla ilgilenenler için önemli bir hikayedir.
Tao nun ne anlama geldiğini belirtmek için bu örneği verebilirim.

Sadece ruhsallık değil,bedensel iyileşmedir aynı zamanda.
Çünkü 7 çakra açılır.Ve kundalini uyanır.
Ve 7.çakraya ulaşabilmiş(yani istek zihinden saf zihin e ulaşabilmiş)kişilerin ''Bir'' liğe uyandığı söylenir.
Mevlevilikte ve doğu felsefelerinde bu yolda ego yu oluşturan herşey bırakılır.

Tabi çakralarda ilerledikçe sezgiler güçlenir ve pek çok ruhsal değişimler yaşanır.
En son elisa tarafından Pzt 30 Haz, 15:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Sal 27 May, 19:08

Reiki ye gelince..
Eski şamanların yolu olduğu anlatılır bazı kaynaklarda.Dr.Usui bu yolu yeniden ortaya çıkarmıştır sadece.
Reiki de 3 aşama var.Ünlü kalp cerrahımız Dr.Mehmet Öz de reiki yi kullananlardan yanlış anımsamıyorsam.
Eczacı,doktor tanıdıklarım oldu reiki ye uyumlanan.
Evet reiki ye uyumlanmak gerekiyor.Yani reiki bilgisi yeterli değil.

Kundalinin uyandığını gösteren belirtiler;
Vücutta kaşınma,titreme,karıncalanma,bedenimizin çok sağlıksız bölgelerinde soğuma,ısınma,sezgilerin güçlenmesi vb...Kişiden kişiye farklı algılamalar.
Birde bazılarının algıları yetersiz olabilir.Ama aslında kundalini uyanmıştır.
Her çakrada farklı kendini farklı hissettirir.
Ama kundalinin tüm çakralarda hareket ettiğini kişi hiçbir bilgi almadan anlar.

Dinle reikinin hiçbir alakası da yoktur.Söylediğin gibi.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Çrş 28 May, 12:15

Bu felsefelerin dinle kötü anlamda ilgisi yok..ama AMAÇ DİNLE AYNI..Bunu önemle belirtmek isterim:Amaç "İNSAN OLMAK"..BU VASFA ULAŞMAK..

Yani:KENDİNİ BIRAkıp(egoyu yok edip)yaradana ulaşmaktır kısaca bu felsefelerin ve dinin amacı..

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Prş 29 May, 03:47

Sonuç olarak reiki yoga ya da tao nun dinle veyahut diğer dinlerle bir alakası yok.Olması da gerekmiyor.
Bu hem bedensel hemde ruhsal şifadır.Bir yoldur.
Kansere kadar pek çok hastalıkla mücadele edilebilir.Dünya üzerinde küçücük şeylerle mutsuz olmayı hakettiklerini düşünen aciz insanların yanısıra,inançlarıyla mucizelerin gerçekleşebileceğini gösteren insanlar var.

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Prş 29 May, 04:01

Yanlış anlama Lotus.Senin düşüncelerine saygım var ama açıkçası ''insan olmak'' ın ne demek olduğunu pek anlayabilmiş değilim.Anladığım kadarıyla güzel bir anlam içeriyor insan olmak.

Bana göre insan olmak hem melek hem şeytan olmak demek.Mükemmel olduğunu iddia eden ya da hatasız/mükemmel görüntüye sahip insanlar soğuk izlenimler yaratıyor bende ziyadesiyle.Seni samimi bulmam da bundan ötürüdür.

İnsan olmak:Hata yapmak..
İnsan olmaktır bizi bütünden ayrı düşüren.
Zihinmi dünyadan önce vardı?Dünyamı zihinden önce?
Uzay ve zamanın zihinde olduğuna inanırım.
Ben rüyalarımdan dahamı gerçeğim?

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 29 May, 16:15

Sevgili elisa:İnsan olmak derken şunu kasdediyorum yada insan olmanın anlamı şu:İnsan elbetteki hatasız değildir..ama hata yapan İNSAN değil İNSANIN PROTOTİPİDİR..Yani insan olarak taratılan ama HENÜZ insan olamamış,hala prototip derecesindeki varlık HATA yapar..aİnsan da hata yapar ama bu hatalar "BÜYÜK ÇAPLI "olmaz..anlatabildimmi?..

Sanırım anlatamadım..Şöyle anlatsam:İnsan denen varlık dünyaya:Prototip olarak gönderilin..ve çeşitli sınavlardan geçerek "insanlık mertebesine yükselir"..Yani insanoğlunun geneli henüz bu mertebeye çıkamamıştır..çıksaydı eğer dünya cennete dönerdi..anlatabildimmi?..

Yine pek anlatamadım..Yani insan yaradılmışların en yücesidir..Allah'ın yeryüzündeki halifesidir..bu kadar büyüktür insan..ama biz insanlar çok büyük hatalarla bu mertebeye yükselemiyoruz ne yazıkki..Yani bu büyük makamdan çok uzağız..ve işte insan olmak:Bu çabanın adıdır..ve insan en son basamağı ve varılacak son hedefi temsil eder..yani bizler bu büyük hatalarla günah dolu ruhlarla hala "insan sıfatından"çok uzak durmaktayız..