AKREBİN RUH BOŞLUĞU???

Yalnızız, Az Konuşuruz, Kalabalığı Sevmeyiz, Bireyselciyiz, Normali Sevmeyiz, Kendimizi Farklı Görürüz. Neden? Gerçekten de Anormal miyiz?
Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

AKREBİN RUH BOŞLUĞU???

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Pzt 09 Oca, 18:19

akrebin ruhunda hiç dolmayan bir boşluk varmıdır? yani ne yaparsa yapsın hep birşeylerin eksikliğini hisseder mi? akrebin boşluğunu doldurmak mümkün mü?
mesela aşık olsa, mesela çok paraya kavuşsa, iyi kariyer vs. yinede hayat ondan bilinmeyen birşeyi esirgeyerek boşluk mu yaratmıştır?

bir yanımız ölüm bir yanımız düğün...

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Pzt 09 Oca, 18:31

gerçi bu insanoğlunun doğasında vardır..akreplerin de hep huzursuz oldukları söylenir. olumsuz özellikleri arasındadır bu..özellikle duygusal açıdan çok derin oldukları için, hep bir boşluk olabilir içlerinde..çünkü, kimsenin kendileri gibi sevemeyeceklerini düşünürler..ancak diğer akrepler sevebilir böylesi. çünkü derinlik ortak noktamız..
Sessiz sular derinlerdedir...

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Sal 10 Oca, 19:16

aşırılıklarda yüzdüğümüz için diğer insanların hal ve hareketleri bize sıradan geliyor yani bize pek hitap edemiyorlar bu yüzden bir boşluk olabilir, tabi duygusallığımızın derinliğinden kaynaklanıyor herşey ama kesin bir tanısı yok bu nedenlerin. hayatta hep birşeylerin eksikliğini yaşıyoruz.
bazen sokaklar zindan gibi içimi ürpertiyor, insanlar çok sıradan gelebiliyor gözüme, değer verdiğim insanlar bile bana itici gelebiliyor. ne yaparsam yapayım boşluktan kurtulamadığım zamanlar çok oluyor bir neden bile yokken ortada. işte tüm bunların bir tanısı yok. çaresiz bir hastaslık gibi.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 11 Oca, 21:39

çoğu akrep in rahat bir şekilde uyumaması çok doğal bir şey.çünkü akıllarında yüzlerce şey vardır.her zaman bir şeyi tamamlar sonra değişir ve yeni bir şeyi yapmak için harekete geçerler.böyle bir insanın ruh halini siz tahmin edin.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 11 Oca, 22:05

Akrebin içindeki o devasa boşluğun hiç bir zaman dolacağını sanmıyorum. Normali reddeden, Normal yaşamı reddeden, Derinlerde yaşayan bir insanın içindeki boşluğu bu dünyada bir şeylerin doldurabileceğini sanmıyorum.

Diyelim ki herşey den uzaklaştınız, kendinizi bir adaya kapattınız. Yalnızlıktan da hoşlanıyorsunuz. İnternet yok, arabalar yok, çevrenizde kimse yok. Neler hissedersiniz. Şu an ulaşmak istediğimiz hiç bir şey bu boşluğu doldurmayacağına göre Yalnız bir adada yaşadığınızda neler hissedersiniz. Hiç bir yaşam kaygınız yok, okumanız gereken okullar yok, faturalar yok, trafik yok, zamanında bir yerlere yetişmek zorunda değilsiniz, iş bulmak zorunda değilsiniz, sevgili bulmak veya idare etmek zorunda değilsiniz, kendinizi kimseye kabul ettirmek veya ispatlamak zorunda değilsiniz. Hayatınızın amacı ne olurdu sizce? O içinizdeki dev boşluk ne durumda olurdu?
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 11 Oca, 22:10

kral en sonunda içindeki Robinson Crusoe yi ortaya çıkart tın: ))

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 11 Oca, 22:47

Onu zaten çıkartmıştım Scorpi. Gececinin sorusuna cevap arıyoruz.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Prş 12 Oca, 08:25

sezenin şarkısında söylediği gibi ''bu yangın benle ölünceye dek yaşasın varsın'' bu boşluk hangi şartta olursa olsun, ister ıssız adada dünyanın tasası olmadan, ister bu dünyanın içinde, ister refahı yaşarken ister cefayı çekerken olsun, ister bilge kartal gibi yükseklerde olalım tarifi yapılamayan nedeni bilinemeyen bir acı hep ruhumuzda varolmaya devam edecek.

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Prş 12 Oca, 14:43

bence akrep i nereye koyarsan koy ister ıssız adaya,ister dünyanın en uçsuz bucağına.bıraktığın yere 1 yıl sonra git,bakarsın akrep yine kendi halinde orda yaşıyor olacak.benimde en sevdiğim tarafım ne olursa olsun hemen uyum sağlamam.ve siz dostların tabi.

Kullanıcı avatarı
gece_akrebi
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi

Okunmamış mesaj gönderen gece_akrebi » Prş 12 Oca, 14:51

yanlızlığın ve ıssızlığın olduğu bir yerden akrep şikayet etmez, hatta oh be kafam ne rahat bu sessizlikte diyecektir. zaman zaman normal dünyayı özlesede yinede tercihi bu huzur veren yanlızlık olacaktır. ama yanlız olmakta akrebin ruh boşluğunu doldurmayacaktır. çünkü boşluk veya ruhundaki eksiklik tanrı vergisidir, o eksikliği tamamlaması için bitip tükenmeyen bir arayışı sürdürmesi için bir ödevdir. bu ödev bir ömür sürecek.

Kullanıcı avatarı
SiPaHi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SiPaHi » Prş 12 Oca, 16:19

güzel bir sonuca ulaşmışsın gece_akrebi sana sonuna kadar katılıyorum bire more
Sipahi

Kullanıcı avatarı
izden
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen izden » Pzr 29 Oca, 23:55

mereba. tüm insanlar hayatlarında zaman zaman boşluklar hissederler...ama akreplerin hayatında aşk olmadığı zamanlarda ortaya çıkar o boşluklar... üstelik bu konuda doyumsuzda değillerdir... inançlarını kaybederlerse özellikle aşka, mümkünmüdürki o boşluk dolsun... neye olduğu önemli değil ama aşk olsun...

Kullanıcı avatarı
Kedimin Pipisi Yok

Okunmamış mesaj gönderen Kedimin Pipisi Yok » Pzt 30 Oca, 14:26

benim için içimdeki en büyük boşluk kedim eve gelmediği zamandır.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Pzt 30 Oca, 18:55

Sanırım öldüğümüz zaman o boşluk toprakla dolacak... baksanıza herkes ben gibi, tamam bir boşluk var ama nedir bu boşluk neyle doldurulması lazım... uykularımı feda etmişim ben bu arayış için neyim ben, kimim, ne yapmam lazım :!: ama nafile...

eğer birgün bulursanız lütfen banada söyleyin...
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

POİSON

Okunmamış mesaj gönderen POİSON » Çrş 01 Şub, 12:19

benim şu anki tek boşluğum acıktığım zamandır,onuda güzel bir yemek yiyerek doldurmaktayım.