MÜREN

Kategoriler Dışındaki Genel Konularla İlgili Araştırma Yazıları.
Sun's GirL

MÜREN

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Pzr 30 Ara, 16:20

Resim

Merina balığı da denir. Boyları 2 m. yi hatta daha da fazla olabilir. Etçil ve yırtıcı bir balıktır. Ürkütüldüğü veya tahrik edildiğinde fazla saldırgan olup çevresindeki insanlar için tehlikeli olur. Avlanmasının tehlikesi ve denizlerde az bulunması sebebiyle fazla ekonomik sayılmaz. Ancak eski Roma çağlarından beri etinin çok lezzetli oluşu bilinmektedir. Bütün denizlerimizin az derinliklerinde ve kuytu yerlerde yaşar. Üremeleri İlkbahardan b a ş l a y a r a k Sonbahara kadar sürer.

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Pzr 30 Ara, 16:25

Resim

Resim

Resim

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Pzr 30 Ara, 16:26

Bu balıgı tanımlamak gerekirse oldukca yırtıcıdır ve cok keskin igne gibi disleri vardır ısırdıgı zaman buyuk 1 acıya neden olan zehiri vardır, kaygan, pulsuz üzerinde benekleri olan bir derisi vardır.

Mercan kayalıklarının arasında yasar ve cok saldırgandır 1 gece avcısı olan bu balık gunduzleri kendini gostermez hava kararınca guzel bir ziyafet cekmek icin kendine av aramaya baslar... tabiki kıyıya yakın yerlerdede yasarlar ama en fazla 1,5 metre weya 2,5 metre arasında bulabilirsiniz genellikle deniz icinde saklanmak icin duzluk kayalıkları secerler hava kararınca yola cıkar ve kıyıya avlanmaya gelir yiyicek konusunda balıkla beslenir olu veya diri balık hic farketmez onune ne cıkarsa hic affetmez.

Bu balıklar okyanuslarda 30 kiloya varan buyukluklere erisirler.. müren balığının eti hem lezzetsiz hemde sayıları az olduğundan, ülkemizde ekonomik değeri yoktur...

Kullanıcı avatarı
kahve
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen kahve » Pzr 30 Ara, 16:31

bakiyorum günesin kizi, denizin derinlerinde yüzüyorsun ,biraktigin yerden devam ediyorsun.paylasimin icin tesekkurler
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Pzr 30 Ara, 16:46

[flash width=425 height=350]http://www.youtube.com/v/GSxtmXTbI1k&rel=1[/flash]

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Pzr 30 Ara, 16:48

teşekkürler kahve... takipte olduğun için sevgili dostum:)

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 31 Ara, 13:52

Romalılar tarafından lezzetli ama bizim Türkler tarafından lezzetli bulunmayan bir balıkmış.. Doğrusu bu balığa halk arasında yılan balığı derler.. Bir keresinde 1 metre boyunda eve almıştım. Balık sudan çıkalı 2 saat olmasına ve kendisini 6 parçaya ayırmama rağmen halen canlılık gösteriyordu. Kafası bir yılanınkine benzer. Ürkütücüdür. Ama eti yağ bakımından yüksek ve lezzetlidir. Halk arasında romatizmaya,egzamaya ve basura iyi geldiğine inananlar vardır.

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Pzt 31 Ara, 16:08

Tehlikeli ama faydalı bir balık.
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1. Asra andolsun;
2. Gerçekten insan, ziyandadır.
3. Ancak iman edip salih amellerde bulunanlar, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve birbirlerine sabrı tavsiye edenler başka. (ASR SURESİ)

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Sal 01 Oca, 20:03

Ben müren balığını bazı açılardan akrep burcuna benzettim..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

“Araştırma Genel Konular” sayfasına dön