Yaşanmış (aKReP) iNSaN

Her An ve Her Yer de ve Her Zaman Durmadan Gelişmek.
Kullanıcı avatarı
SelçukÖzcan
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen SelçukÖzcan » Sal 18 Ara, 04:55

tek bir yorum yapmak istiyorum; yaşadığınız her "şey" maddidir. astroloji idealisttir.

Şunu bilmek gerekir ki, bu nesnel, gerçek bir zorluk ve de bunun üstesinden ancak bilimsel kesinlik ve soyutlama çıraklığı ile gelinebilir. Bu çıraklık eğitimiyse bir günde tamamlanmıyor.

Kullanıcı avatarı
heaven
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*

Okunmamış mesaj gönderen heaven » Çrş 19 Ara, 00:29

insanları burçlarına göre değerlendirirsek çevremizde kimse olmas sanırım özelliklede biz akreplerin...
Ben gelmedim davi için,
Benim işim sevi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Çrş 19 Ara, 14:35

Akreplerin ilk aşaması önce kendini keşfetmektir..Bu süreç içerisinde akrebin narsistliğini sonuna kadar yaşayacaktır.. Sonra Nietzche'nin sözünü ettiği gibi yücelttiği şeyi yıkacaktır ve sonra yaşamın ve yaşadıklarının farkına varacaktır. Elinde var olan ile yetinmesini bilecektir. Barış Manço'nun "Beyhude Geçti Yıllar.." parçasını yaşayacak ve boşa geçen yılların acısını çıkartacaktır.
Ayrıca insanlar sadece burçlarına göre değerlendirilmiyor. Astrolojiyi bütünüyle özümsemek lazım.. Örneğin ülkemizin horoskobuna bakarak Mars(mücadele gücünün)'ının Terazi olduğunun görürsünüz.. Bu şuna işarettir.. Düşmanlarına karşı hep alttan alır ve fiziksel şiddeti hemen uygulamaz.. Savaştan yana değildir. (Yurtta Sulh;Cihanda Sulh) Ama her karakterin bir sabır noktası vardır ve sabır noktası aşıldığında içerde ve dışarıda bulunan bütün düşmana gücünü gösterir. Aslında Türkiye'nin yasallaşma mücadelesinin arkasında yatan unsur Terazinin sözsel gücünü ve diplomasiyi kullanma bilincinden kaynaklanır. Bu haliyle Türkiye yasal ve diplomatik bir devlet olmak için mücadele veriyor..Bunun yanında Mars ile Pluto arasındaki kare açıda Türkiye'nin herhangi uluslarası ve ulusal olaylara müdahele ederken çok yavaş olmasının işatidir. Bunun arkasında engelleme kaygısı yatmaktadır. Bunun için her şeyi kılıfına ve prosedürüne uygun yapma mücadelesi veriyoruz.
Plutonun karesi yine insanlarımızın ikiye ayrılmasına sebep oluyor. Güçlü olup olmama dedikodusu.. Bir kısım insanlar çok güçlü olduğumuzu, bir kısmı da aslında edilgen bir ülke olduğumuzu iddia ederler..Ama gelişmekte olan bir ülke olduğumuzu söyleyenlerin sayısı azdır.Aynı zamanda Marsın 4. evde bulunması ülkemizdeki aile içi problemleri ve anlaşmazlıkların çok ve yoğun yaşanacağına işarettir ki basın ve medya da yer alan programlardan bunu gayet rahat görürsünüz..
Yine de insan maddiyatı yaşar ama okült konuların insanın maddiyatında sakladığı gizleri gösterdiğini de unutmamak lazım..

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Cum 28 Ara, 16:00

kuki akrepliğimden olsa gerek İNSANLA HAYVANI ÇOK İYİ AYIRDEDERİM...

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 28 Ara, 18:27

KuKi yazdı:bak aklıma şimdi bir de şu geldi: akrep (erkek/kız) dost ve birliktelik yaşadıkları insanı, narsizm devresinde, derinleri, farkındalılığı öğretebilme, onlardan DONK sesi çıkmasın kafasına vurduğunda diye eğitime kalkıyor, bu mudur akrep gencinin gelişim çağındaki asil görevi?
YAPMAYIN!
Evet aslında bu değildir.. Ama neden yapar bunu? Farkındalığın bilincinde olsa kendi hayatı bu denli marjinal ve sevimsiz olmazdı akrebin.. O halde. Niye öğretme çabasında? Çünkü onun hayatının tamamı narsistlikle dolu. Düşündüğü şey size göre yanlış bile olsa ona göre aslında doğru olandır. O yüzden akrep de tabular yoktur, kanun yoktur, ahlak yoktur, toplum yoktur.. (Toplumu kendi bilincinde yokeden yükseleni akrep olan Nietzsche'nin eserlerini inceleyin..)

Bakın geçtiğimiz doğum gününde 40 eski sevgilisiyle bir barda 40. yaşını kutlayan Teoman'ın dizelerine
....
tanırsınız benim gibilerini boş sokaklardan
çizgilere basmadan yürümeye çalışan insanlardan
ama dün akşam dedim ki kendi kendime, kendi kendime:
"düşünme, düşünme; kim anlamış ki sen anlayasın böyle"
--

...
olmalı mı olmamalı mı
yoksa hiç değişmemeli mi
ama ben değişmezsem ben olamam ki
görmeli mi görmemeli mi
yoksa hiç bakınmamalı mı
ama ben bakınmazsam hiç göremem ki
sevmeli mi sevmemeli mi
yoksa hiç beğenmemeli mi
ama ben beğenmezsem hiç konuşmam ki
bilmeli mi bilmemeli mi
yoksa hiç öğrenmemeli mi
ama ben öğrenmezsem hiç olamam ki.

Ya da öğretirken öğreniyor mu akrep acaba? (:
En son Misafir_Akrep tarafından Cum 28 Ara, 23:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Sun's GirL

Okunmamış mesaj gönderen Sun's GirL » Cum 28 Ara, 23:10

akrep bir yolculuğa çıkar,

anlamsızların arasında şaşkınca onlara bakar,

ve onların anlamsızlığı ona anlamsız gelir...

biri izler imrenerek, kıskanarak , onun gibi olmak ister,

ama olamaz...

çünkü onun gibi olmayı onun ne ruhu ne bedeni kaldırabilir..

akrep herzaman imrenilir,

en kötünün bile en iyisini yaptığı için takdir edilir...

40 hatunla 40 yaşında barda parti vermek:)

bu yüzden ancak bir akrebin yapabileceği bir şeydir:)

emin olun onun dişiside 40 erkekle 40 yaşında barda bir parti verir:)

yalnızefenin sorusuna ben cevap vereyim elbetteki öğretirken öğreniyor...

pratik yaparak öğrenmek y a ş a y a r a k öğrenmek akrebin öğrenme

biçimidir... acı yada mutluluk önemsizdir, önemli olan öğrenmişliktir...