Oğlak Burcunun Kusurları ve İmtihanları

Oğlak Burcu (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Oğlak Burcunun Kusurları ve İmtihanları

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Çrş 21 Mar, 23:42

İnsanların saygı ve beğenisini isteyen Oğlak, manevi bir özdeğer duygusundan yoksunsa, hiçbir zaman istediği saygınlığa kavuşamaz. Çünkü insanların beğenisi tutarsızdır. Bazılarının beğenisi için kendini tüketen biri, diğerlerinin kınamasına uğradığı gibi, bu arada rızasını hedeflediği kişilerin de fikir değiştirdiğine şahit olabilir. Çünkü Oğlağın katı kuralları ve prensipleri çoğu kişide bulunmaz.

Bu yüzden Oğlağın kendisi olmayı; samimiyetle içinden geldiği gibi davranmayı öğrenmesi gerekir. Bu konuda Koç karakterinden faydalanabilir. Ayrıca Oğlağın bastırma mekanizmasının duygularını ve duygusal ihtiyaçlarını yok etmesi tehlikesi vardır. Duygularına kendini bırakmaktan korkan katı mantıkçı Oğlak, karşıt burcu Yengeçten dengeleyici ibretler alabilir. Terazi karakteri ise Oğlağa hayatın güzelliklerinden zevk almayı öğretebilir.

Bunları zamanla öğrenen Oğlak burcu, kendini hayatın ağır yükleri altında ezmekten vazgeçip, Allah(c.c)’a yalvarmayı, ondan af ve afiyet istemeyi öğrenecektir. Zaten Oğlağın hayatı, bunu ona öğretecek ağır imtihanlarla ve görevlerle yüklü olacaktır. Ancak o bunu zamanında öğrenmez, çektiği sıkıntılarda bir varlık ve benlik lezzeti duymaya çalışırsa, Allah(c.c) da onu uyarmak üzere yükünü ağırlaştıracaktır.

Allah(c.c) insana sadece çektiği çileler ve yüklendiği ağır görevler karşılığı olarak değil, tamamen karşılıksız da mükafat verir. Hatta en güçlü ve sabırlı insanın, en büyük çileleri çekip en büyük görevleri başarması, Allah(c.c)’ın sonsuz hazinesinde hiçbir artış yapmaz. Tersi de hiçbir şey eksiltmez. Her şey sadece bizim bazı manaların şuuruna varmamız için düzenlenmektedir.

Oğlak bunun bilincine varmakta bitişik burcu Yaydan yararlanabilir. Zaten birçok Oğlağın bazı manevi organları Yaya düşer. Böyle Oğlaklar daha itidalli bir yapıdadır. Daha hoşgörülü, iyimser ve geniş fikirlidir. Ancak manevi bir olgunluk kazanmadığı takdirde bu karakter çok kibirli olabilir. Diğer burç olan Kova da Oğlağın hiyerarşi bilincini dengeler, arkadaşlık ve insanlar arası eşitlik duygusu kazandırır. Ancak bu tip olgunlaşmamışsa çok soğuk ve ukala olabilir.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Oğlak Burcu (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak” sayfasına dön