Oğlak Burcu Kariyer Analizi

Oğlak Burcu (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak
Kullanıcı avatarı
çıkmazsokak
Mesajlar: 34
Yaş: 36
Kayıt: Pzr 15 Eki, 19:03

Oğlak Burcu Kariyer Analizi

Okunmamış mesaj gönderen çıkmazsokak » Prş 15 Mar, 22:15

Toprak grubunun üçüncü burcu: Azimli, hevesli, tutucu, diplomatik, karamsar.

Yönetici yıldızı: Satürn

Etkisi altındaki ülkeler: Hindistan, Meksika, Afganistan

Etkisi altındaki şehitler: Oxford, Delhi, Brüksel

KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Burcun sembolü Oğlak, çoğu zaman bir dağın yamacına tırmanır şekilde resmedilir. Bu, Oğlak’ın hedeflerine ulaşmak için ağır ama kararlı bir savaş verdiğini anlatır. Oğlakların başarıya ulaşmaları uzun zaman alır. Gelişimini geç tamamlar. Başarıyı olgunluk çağında yakalar. Neyse ki Oğlak çok sabırlıdır. Hesaplamayı iyi bilen pratik belleği, burçlar içinde kendisini en iyi şekilde tanımasını sağlar. Oğlak çok kuruntuludur. İlişkilerini yararlı kişilerle kurmak isterler. Kişinin soylu, varlıklı veya tanınmış olması da onları etkiler.

OĞLAK VE MESLEKLERİ: Sabrını, ekonomideki yeteneğini, duygularına kapılmayışını kullanabileceği her iş ona uygundur. Politikacı, fen bilimci, okul müdürü, yönetici, mimar, mühendis, inşaat müteahhidi, ortopedist, araştırmacı, dişçi veya müzisyen olabilirler.

OĞLAK PATRON: Oğlak kendini yetiştiren insanların burcudur. Güçlü ve büyük hedefleri olan projelerden hoşlanır. Yaptığı her sözleşmeye sadık kalır ve sorumluluklarını yerine getirmek için her türlü zorluğun üstesinden gelebilir. İş görenlerinden çok şey bekler, sadakate ,uzun ve yorucu çalışmaya gereken değeri verir.

Kendisinden bir istekte bulunmak için en uygun zaman özel yaşantısında önemli bir tarihin yıldönümüdür. Böyle günlerde aşırı duygusaldır.

OĞLAK ÇALIŞANI: Bir Oğlak alt düzeydeki bir işte çalışmaktan asla mutlu olmaz. Zayıf kişilikli Oğlak ömrü boyunca her türlü zorluk ve hayal kırıklığını yaşar ve sevilmez. Güçlü bir Oğlak ise ağır adımlarla aşama gösterip yükselir ve hedefine ulaşır.

İŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ

OĞLAK - KOÇ ORTAKLIĞI:
Tipik bir Koç girişimci,enerjik ve doğal bir organizatördür. Her konuda birinci olma isteği bazen yararına bazen de zararına olur. Gücünü çeşitli konulara Yayması da bir diğer handikabıdır. Ortaklık zararlıdır.

OĞLAK - BOĞA ORTAKLIĞI:
Bu mükemmel bir işbirliğidir, özellikle uygulama açısından. Tipik bir Boğa, sabit fikirli, kararlı ve tutucudur. Zayıf yönü ise aşırı tutkuları, inatçılığı ve bazı durumlarda ortaya çıkan kıskançlığıdır. İlgi alanları ailesi, bahçesi, güzel sanatlar ve elbette yemektir. Ortaklık faydalıdır.

OĞLAK - İKİZLER ORTAKLIĞI:
Tipik bir İkizler, becerikli, akıllı ve güzel konuşan biridir. Zayıf yönü dikkatini belirli bir konuya yöneltememesi ve romansı bir yaşam aramasıdır. İlgi alanları çeşitlidir, ruhsal durumuna göre değişir. Her şeyi anlamak ister. Bu nedenle her şeyden biraz elde eder. Aşk yaşantısı çok karmaşıktır. İkizler kendisini çok zor durumlardan, üstelik yara da almadan çekip çıkarmaya bayılır. Ortaklık denemeye değer.

OĞLAK - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Bu zıtların birbirini çekmesidir. Tipik bir Yengeç kurnaz, hayali geniş, sezgileri güçlü bir kişidir. Hayal gücünün genişliği bazen zarar verebilir. Kuruntuları ve alınganlığı nedeniyle kara günler geçirebilir. Yengeç ailesine, evine, bahçesine düşkündür, denizi de çok sever. Ortaklık denemeye değer.

OĞLAK - ASLAN ORTAKLIĞI:
Tipik bir Aslan sıcak kalpli, dinamik ve iyimser bir kişidir. Aşırı hassas bir egosu vardır, pohpohlanmaya bayılır, bu nedenle de dostluklarına güvenilmez kişilerle ilişki kurar. Lükse, prestije ve statü sembollerine düşkündür. Ortaklık risklidir.

OĞLAK - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Ortaklar açısından çok mükemmel bir işbirliği olmasına karşın, iş görenler bu durumdan pek memnun olmayacaklardır. Başak mükemmeliyetçi, sistematik ve çalışkandır. Eleştiriyi fazla sever. Başkalarına ısrarla kabul ettirmeye çalıştığı olmadık fikirlere kapılabilir. Sağlık ve hijyenle ilgilenir, yürüyüş yapar, bisiklete biner ve beden eğitimiyle uğraşır. Ortaklık faydalıdır.

OĞLAK - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Eğer bir Terazi ile işbirliği yapacaksa, Oğlak onun kişisel özelliklerini bilmelidir. Tipik bir Terazi adalet tutkunudur, büyüleyicidir ve çoğunlukla dengelidir. Karar vermekte zorlanır ve tembelliğe yatkındır. Sanatla ilgilenir. Ortaklık risklidir.

OĞLAK - AKREP ORTAKLIĞI:
Akrebi bir ortak olarak seçip seçmeyeceği konusunda kararı Oğlak vermeyecektir. Önemli olan Akrebin onu bir ortak olarak kabul edip etmeyeceğidir. Tipik bir Akrep çekici, sabit fikirli ve yetkiye çok önem veren bir kişidir. İçkiye aşırı düşkündür .Huyları nedeniyle pek sevilmez. Çok özel bir grupla arkadaşlık etmekten hoşlanır. Maddiyata düşkündür, başarısını elde ettiği mal ile ölçer, deniz sporlarından hoşlanır. Ortaklık denemeye değer.

OĞLAK - YAY ORTAKLIĞI:
Bu iki kişiyi neyin bir araya getirdiğini anlamak çok zordur. Tipik bir Yay candan, özgürlüğe aşık bir kişi olup çoğunlukla şanslıdır. Atak ve sabırsız oluşu yaşamında bir çok hayal kırıklığına neden olabilir. Açık havayı sever, çeşitli spor etkinliklerine katılır. Ortaklık risklidir.

OĞLAK - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Bu kişiliklerin birleşimi çok başarılı olabilir. Tipik bir Oğlak gayretli, sistematik ama kaygılı bir kişidir. İşi nedeniyle özel yaşantısına yeterli zaman ayırmaması, karamsar ve depresif olması zayıf yönleridir. Enerjilerini işe verdiklerinden hobilere pek zaman ayıramasalar da okumaktan ve müzik dinlemekten hoşlanırlar. Ortaklık denemeye değer.

OĞLAK - KOVA ORTAKLIĞI:
Belirli sürelerde birbirlerinden uzak tutulmaları sağlanabilirse birlikte başarıya ulaşabilirler. Tipik bir Kova hümanist, iyi kalpli ve bağımsızdır. Zayıf yönü, sabit fikirliliği ve zaman zaman medeni cesaretsizliğidir. İlgisi insanlığa yöneliktir. İnsanların yaşam düzeyini yükseltmeye yardımcı olan her türlü dernek, kurum ve gruba üyedir. Ortaklık denemeye değer.

OĞLAK - BALIK ORTAKLIĞI:
Tipik bir Balık kibardır, çekingendir, hassastır. Zayıf yönü ise daha önce söz ettiğimiz karar vermede zorlanması ve genelde hedeflerinin olmamasıdır. Özel yaşantısında bu kötü bir şey olmayabilir ama iş dünyasında ilerlemesini engeller. Sanatla ilgilenir. Çocuklara ve hayvanlara karşı hassastır. Doğuştan romantiktir. Ortaklık denemeye değer.


Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum
Kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum...!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Oğlak Burcu (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak” sayfasına dön