Zeynep Saraç - Nar Ciceği

Kullanıcı avatarı
Lal
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 261
Yaş: 38
Kayıt: Pzr 28 Nis, 14:34
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Zeynep Saraç - Nar Ciceği

Okunmamış mesaj gönderen Lal » Çrş 31 Tem, 01:22

Resim


Kitabın tanıtım yazısı:

"Ya benden gerçekten nefret et ya da sev! Ama bu ikisinin arasında bırakma!" "Bir his var kalbimin en derinlerinde. Bir adı yok. Aşk değil, sevgi de değil. Her nefesimde benimle beraber büyüdü Onun bana reva gördüğü ve sebebini asla söylemediği nefrete rağmen kaderimin bir parçası olduğuna inandığım çok güçlü bir his." Eğer kalbinde gizli bir duygu varsa onun yanında ummadığın bir cesaret ve beklemediğin bir deprem gizlenir.Özeti

Bazı duygular vardır, ne kadar gizlemeye çalışsanız hatta kendinize bile itiraf edemeseniz de, o hep oradadır. Bence İpek ve Demir’in hissettiği şey de tam olarak buydu. Demir ve İpek aralarındaki 4 yaş farka rağmen, neredeyse birlikte büyümüştü ve Demir her zaman İpek’in koruyucusu olmuştu.

“Öfke, inat, nefret… Bazen tüm bu duyguları, sadece kalbinin kırılgan yerini korumak için hissettiğini en iyi kendin bilirsin..”Sonra bir gün İpek nedenini hatırlamasa da, her şey değişmişti. Demir İpek’in dayanamayacağı kadar kırıcı davranıyordu ve o bunun nedenini yıllarca hiç anlayamadı.Evleri yan yana olmasına rağmen, araya yollar, yıllar girdi. İkisi de farklı hayatlar yaşamaya başladı. Ve artık birbirlerinin arkadaşı bile değillerdi.Sonra bir gün, tam da İpek’in sevdiği ve evleneceğine inandığı Arda ‘dan ayrıldığı gün yolları tekrar birleşti.Ve onlar evlendi…

Aşık oldukları için değil ama, Demir’in çok hasta olan annesinin ikisini birbirine uygun olduğunu düşünmesi ve oğlunun da onayını aldıktan sonra, İpek’in de bir anlık boşlukla evet demesi üzerine….“Üzerine nefret toprağı atılmış, kat kat derinlere gömülü sevginin tohumu güneşe yasaklıysa eğer bilemezsin..

Hiç vazgeçmeyip, her şeye rağmen filizleneceğini, güneş yoksa “ışık” diye karanlığa sarılıp, ona tutanacağını asla bilemezsin”

Nar Çiçeği güzel bir aşk hikayesi. Ağdalı bir dili yok. Okuyunca kendinizi hikayenin içinde buluyorsunuz. Okudukça karakterlerin iç dünyasına dahil oluyor ve onlardan biriymişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Ben bu kitapta, zaman zaman İpek oldum zaman zaman Demir’i çok iyi anladım. Bazen çocukken duyduğumuz bir kelimenin ya da davranışın bizi nasıl etkilediğine dair bir örnekti bence Demir.
‪Bir öleni geri getiremezsin,
Bir de kaybolan güveni..


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Kültür-Sanat” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir