Koç Burcunun Faziletleri

Koç Burcu (Aries) 21 Mart - 20 Nisan
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Koç Burcunun Faziletleri

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 24 Mar, 17:47

Koç burcunun daha soyut manalarına gelince, Koç karakterinin kişinin ruhunda ve manevi hayatındaki rolü, hayatını kimseden çekinmeden yönlendirme gücüdür. Karşıt burcu olan Terazi'nin aksine Koç, kimsenin kınama ve dışlamasından çekinmez, kendi görüş veya inanışını açıkça ortaya koyar, yaşar veya gerçekleştirir. Bu özellik birçok kişinin başaramadığı bir fazilettir. Koç bilinci kimsenin kabulünü ve beğenisini önemsemez. Kimsenin koruma ve sahiplenmesine ihtiyaç duymaz. Çünkü riskleri, kayıpları ve acıları kolayca göze alabilir.

Yine Koç burcu yapıcı ve üretken bir çalışkanlığın sembolüdür. Kendi hayatını kazanmak, böylece minnet ve bağlılık yükü çekmekten kurtulmak isteyen Koç, girişkendir de. Ekseriyetle kendi işinin sahibi veya el becerileriyle geçimini sağlayan bir usta durumunda görebileceğimiz Koç karakterleri, emir altında çalışmaktan veya kolay para kazanmak için hizmet sektöründe yer almaktan hoşlanmaz.

Koç burcunun başkalarının beğenisini önemsemeyen tavrı, onun açık sözlülüğünü ve dürüstlüğünü de destekler. Zor zamanlarda bile doğruluktan ayrılmamak, riyakarlık ve yalancılığa tenezzül etmemek, Koç burcunun faziletli özelliklerinden birkaçıdır.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Koç Burcu (Aries) 21 Mart - 20 Nisan” sayfasına dön