İyi ve Kötü Özellikleriyle İkizler

İkizler Burcu (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

İyi ve Kötü Özellikleriyle İkizler

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Prş 26 Nis, 17:37

İkizler insanı, sürekli hareket ve haber arayan meraklı bir yaratılıştadır. Bu özelliğiyle insanlar arası ilişkilerde sokulgandır, iletişimi rahattır. Ancak fıtratındaki meraklılık iyiye yöneltilmezse dedikoduculuğa, laf taşıyıcılığa dönüşebilir. Varlıklardaki ve olaylardaki ibret ve hikmetleri anlayıp kendine doğru bir yol çizmesi için verilen aklını, insanları eleştirmek ve anlayışsızca hor görmek için kullanması, onun en büyük kusurudur.

Akıl için iyi ve kötü birbirinden siyahla beyaz kadar ayrı görünebilir. Oysa hisler devreye girince bazı olayların ve durumların hoşgörülmesi gerektiğine dair gri belirsizlikler ortaya çıkar. İnsanlar aklıyla doğruyu bilse bile uygulamada zorluklar çekebilirler. Bunlar hayatın tadılarak anlaşılacak taraflarıdır. Her şeye ukalaca tepeden bakıp eleştirmek kolaydır. Ama işin içinde bulununca durumun o kadar net ve basit olmadığı anlaşılır.

İkizler insanı iletişimci yapısıyla sosyal organizede önemli rol oynar. Aktif ve girişimci insanların yardımcılığını ve danışmanlığını, pasif ve yönetime muhtaç insanların harekete geçiriciliğini, potansiyelerini kullanıp açığa çıkarıcılığını üstlenir. Bu arada kabiliyetlerini çıkarı için kullanırsa ikiyüzlü ve hain davranabilir. Kurnaz ve becerikli yapısıyla her türlü hile ve dolandırıcılıkta kabiliyetli olduğundan manevi yönden terbiye edilmesi büyük önem taşır.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“İkizler Burcu (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran” sayfasına dön