İkizler Burcunun Kusur ve İmtihanları

İkizler Burcu (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

İkizler Burcunun Kusur ve İmtihanları

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Cmt 28 Nis, 18:41

İkizler insanının hem kabiliyetlerinin hem kusurlarının temelini oluşturan esnek yapısı, onu bazen ilkesiz ve güvenilmez bir tipe dönüştürebilir. Hem insanın temel değer yargıları ve bağlı kalacağı prensipleri olmalıdır. Kendini hiçbir kurala bağlı hissetmeyen, her duruma çıkarları ve kolaycılığı çerçevesinde uyuveren İkizler, güven vermeyen dönek bir yapı ortaya çıkarabilir. İnanç ve prensiplerle temel bir değer yargısı geliştirdikten sonra içinde bulunulan şartlara gerektiği kadar uyum göstermek, sorunlara çözümler geliştirmek üzere esneklik göstermek, elbette ilkesizlik sayılmaz. Ancak bu denge sağlam bir değer yargısı edinilip kararlılıkla hayata geçirilmekle sağlanabilir. İkizlerin hayat hikayesi, bu dengeyi kurmasını zorlayacak imtihanlarla dolu olacaktır.

Ekseriyetle insanlar arası ilişkilerden yana imtihanlar yaşayan, kurnazlık ve iyi iletişimle içinden çıkamadığı çok denklemli problemlerle karşılaşan İkizler, eğer fıtratındaki meyle tabi olur, her durumu ustaca manevralarla atlatıp geçmeye çalışırsa, sorunların her seferinde yani şekillere bürünerek tekrar tekrar karşısına çıktığını görür. Mesela kardeşleriyle olan sorunundan kaçan bir İkizler, komşularıyla aynı sorunları yaşadığını görür. Komşularını idare edip geçiştirse bile, bu sefer eşinin yakınları ve dostlarından aynı tavırlarla karşılaşır. İkizlere gereken, değer yargılarına inanıp bunlar konusunda kendine güvenmek, prensiplerini hafifçe karşındakine belli etmektir. Böylece herkese eyvallah diyen kişiliksiz biri yerine konulmaktan kurtulur, daha az sayıda ama daha değerli dostlara sahip olur.

İkizler burcunun bu konuda karşıt burcu olan Yayın inançlılık ve özgüveninden ilham alması çok faydalıdır. Böylece her şeye görecelilik şüpheciliğiyle bakmanın güvensizliğinden kurtulur, aklını sağlam prensipler etrafında değerlendirir. İkizler burcunun Boğa karakteriyle tamamlanmasında da büyük yararlar vardır. Çok konuşmak ve sürekli yenilikler peşinde koşuşturmak İkizlerin başına bazı belalar açabilir veya hayatını değerlendirip kazanımlar elde etmesini zorlaştırır. Boğa dinginliği ve pratik yararcılığı onun aşırılıklarını hafifçe dengeler. Ancak manevi yol gösterilme ve manevi terbiyeyi kabul etmediği takdirde İkizlerin aklı Boğa menfaatçiliğine kurban edilmiş olur. İkizler burcundan kişilerin bazı yönleri Yengeç burcunun özelliklerindedir. Bu durumda kişi salt İkizler kadar eleştirici ve ukala olmaz. Yengeç duygusallığı ve merhameti İkizlerin akılcılığını merhamet ve duyarlılıkla zenginleştirir. Ancak bu yapı maneviyatla geliştirilmezse hareketlilik ve konuşkanlığını duygusal çalkantı ve kaprislerin emrinde kullanan, kafa ütüleyici ve güvenilmez bir tip ortaya çıkarırır.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“İkizler Burcu (Gemini) 21 Mayıs - 21 Haziran” sayfasına dön