haziran aylık astro analizi

Doğum Haritanızı ve Yaşantınızı Hangi Burçların Etkilediğini Öğrenmek İster misiniz? İşte Size Ücretsiz Horoskop.
Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

haziran aylık astro analizi

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:43

.

KOÇ BURCU

Aşk ve İlişkiler

Sevgili Koçlar Haziran ayına girmiş bulunmaktayız. Yavaş yavaş yaz sıcakları kendini hissettirmeye başlarken sizler için, Aşk hayatınız başta olmak üzere, iş ve para konularında etkili olacak enerjilerin yansımalarına, burcunuzun yönetici gezegeni Marsla başlamak istiyorum. Mars bildiğiniz gibi astrolojik açıdan, fiziksel gücü, mücadele tarzımızı, kısaca isteklerimizi elde etme kuvvetinin temsilcisidir. Mars doğum haritanızda ne kadar güçlüyse(yer aldığı burç ve görünümler) kafanıza koyduğunuz bir hedefi ele geçirmeniz de o denli kolaydır. Hatta elde edeceğinizden o kadar eminsinizdir ki, her türlü riski göze alarak ilerleyebilirsiniz. Güçsüz bir Mars pasiflik, korkaklık ve cesaretsizlik anlamına gelir. O nedenle bir kadının haritasında baba ve eşini, erkeğin haritasında ise erkeklik gücünü göstermektedir. Bu nedenle haritanızdaki burç konumu da son derece önemlidir. Mars sizin burcunuzda yönetici, Oğlakta güçlü, Terazide zayıf, Aslanda egosantrik, yengeçte zararlı pozisyondadır. Bu konularda yeri geldiğinde günlük ve aylık yorumlarınızda bilgi veriyorum vermeye de çalışacağım.

İşte bu önemli güç, 9 Mayıs tarihinden bu yana Aslan burcunda ilerlemekte. 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek bu etki, karşı cins üzerinde etkili olmanız ve ne kadar güçlü dürtülere sahip olduğunuzu gösterebilmeniz adına size istek ve yaratıcılık enerjisi sunacaktır. Aşk hayatınız açısından son derece önemli olan bu enerji, güdüsel olarak hareket etmenizi ve bunu gösterişli bir şekilde sunmanızı sağlayıcıdır. Yeni tanışacağınız kişinin veya yaşadığınız beraberliğin sorumluluğunu almak yerine sadece kendi isteklerinizi elde etmek adına hareket edeceğiniz için, doğal olarak devam eden ilişkinizde sorunlar yaşanması mümkündür. Hayatın güzel yanlarını ve keyifli olan kısımlarını tadabilmek, zorluklarından olabildiğince uzak durmak isteğiniz yoğundur. Son derece güçlü bir yaşam enerjisine sahip olacağınız için sizi birilerinin yönlendirmesi, yönetmesi mümkün olmadığı gibi, gittiğiniz yolun yanlışları veya hatalı kısımları hakkındaki uyarılara da dikkate almayabilirsiniz. İçinizdeki çocuk o denli doyurulmaya aç ve davranışlarınız o denli saftır ki, sizin bu halinizden etkilenmemek mümkün değildir. Aşkta yaratıcılık enerjiniz yüksektir, ateşliliğiniz bilinçli isteklerinizle uyum içindedir ve güçlü cinsel dürtüleriniz doyurulmayı beklemektedir.Tabii ki sadece bu etki değil, gökyüzündeki diğer gezegenlerle yapacağı görünümler de önemlidir. Bu görünümlerin Haziran ayı içindeki yansımalarını, şimdi beraber inceleyelim. Lütfen aşağıdaki yazılanları gerekirse birkaç kez daha okumanızı tavsiye ediyorum. Çünkü gayet önemli.

Önce Merkürle oluşan bakış açısının etkilerinden söz ederek başlamak istiyorum. Gölgeli günleri dahil olmak üzere 26 Haziran tarihinde geri hareketi bitecek Merkür, Mars gezegeniyle uyumlu bir görünüm oluştursa da, geri harekette olduğundan, aşk hayatınızla ilgili gelişmelerde zihinsel olarak mevcut durumunuzu sağlam ve sağlıklı bir şekilde tekrar gözden geçirmeniz adına son derece önemli. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa bu enerji sayesinde eski problemlerin veya düzeltilmesi gereken herşeyin gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekiyor. Bugüne dek olanları yeni bir bakış açısı altında incelediğinizde, bencil düşünmeden, illa kendi fikirlerinizin doğruluğu konusunda baskı uygulamadan hareket etmeniz lazımdır. Yeni bir karar vermek yerine, durumunuzu gözden geçirmeniz faydalıdır. Bir koç her zaman isteklerini elde etmekten ve kendi bildiği yolda ilerlemekten yana olduğu için, bu enerjiyi, sırf özgürlük, arzularınızın gerçekleşmesi ve beklentilerinizin karşılanması adına iletişimde bulunmak için kullanırsanız, aşk hayatınız açısından zorlayıcı olabilir. Oysaki, beraberliğinizdeki her türlü fikir alışverişini mantıklı bir şekilde sağlayabilecek bu enerjiyle neler yapılmaz ki? Örneğin, partneriyle sorun yaşamakta olan Koçlar, tekrar bir araya gelerek konuşabilirler. Tabi ki net bir çözüm elde etmek için öncelikle kompleksli tavırlar içinde olmamak, inatlaşmamak, sizi bir araya getirici fırsatları değerlendirmek gerekebilir. Bu dönemde aranızdaki iletişim olumlu olarak sağlansa bile, yine de geri hareketin bitimini beklemek gerekebilir. Gölgeli günler 26 Haziran yeni bir başlangıç için gayet olumludur. O tarihte taşlar yerine oturmaya başlayabilir.

İlişkisi olmayanlar için bu etki, seyahat ve yolculuk esnasında tanışmalar, daha önceden tanıdığınız ve arkadaşınız olan bir kişiyle yeni bir ilişkiye girmek, yakın çevrenizden biriyle kurulacak yeni bir beraberlik anlamında etkili olduğu gibi, aynı hobileri, aktiviteleri ve zevkli konuları paylaştığınız bir insanla yeni bir tanışma anlamına gelebilir. Merkür yolculuk, iletişim, haberleşme ve genç insanları gösterdiğinden bu dönemde, çocuksu fakat kendine oldukça güvenen, erotizm gücü yüksek bir partnerle tanışmanın da simgesi olabilir. Yalnız karşınıza çıkacak kişiye karşı cömert, sıcak davranmaya çalışırken Merkürün geri harekette olduğunu unutmayınız. Bu dönemde karşılaşılan bir kişi hakkında, diğer enerjileri de göze alırsak yanılmanız oldukça mümkündür. Hatta bu kişi hakkında iyi bir araştırma yapmanız da gerekebilir. Ne kadar beğenseniz de, bir sis perdesi hakikatleri görmenize engel olacağından benim önerim sadece akışa ayak uydurmanız, açık bir kapı bırakmanız ve hemen olumlu bir kanıya varmamanızdır.

Yine bu etki altında deneyim yaşama ihtiyacınız yükseleceği için, normal seyirde giden ilişkinizi risk altına alabilirsiniz. İdeallerinizin dışına çıkarak, hayalperest davranmanız mümkündür ve karşınıza çıkan bir kişinin sizi etkilemesi sonucu aşık olduğunuzu bile zannetmeniz mümkündür. Fakat dediğim gibi dikkatli olmak son derece önemlidir. Kişisel hırsınız, kendinizi gösterme hevesiniz daha sonra pişmanlıklara neden olabilir. İlişkinizle ilgili konularda da, bencil davranmanız, gösterişli tavırlarınız her konuya kendi bakış açınızla yanaşmanız aranızda olmadık durumlara yol açabilir. Öncelikle yapmanız gereken, şefkat, sevgi ve güven olgusunu zarara uğratabilecek davranışlardan kaçınmak olmalıdır.

Sevgili Koçlar Haziran ayında etkili olacak bir başka enerjiniz ise, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında, İkizler burcunda seyrini sürdürecek aşk ve ilişkiler gezegeni Venüsün yansımasıdır. Bu enerji, yakın çevrenizden başlamak üzere geniş bir alanda yeni insanlarla tanışmayı, aşk konusunda çift kısmetliliği göstereceğinden, bir ilişkiniz olsa dahi, bir başka insanı beğenmeniz konusunda sizi dürtüsel olarak etkileyebilecektir. Bu durumda değişkenlik göstermeniz, havai davranmanız mümkündür. İçinizdeki özgürlük dürtüsü belirli bir insan veya ilişkinin sınırları içinde kalmanıza engel çıkartabilir. Duygusal konulara hiç girmeden sadece hayatın keyifli yanlarını bölüşmek adına hareket etmekten hoşlanacağınız için birlikte olduğunuz kişi veya ilişkinizle alakalı sorunlar pek umrunuzda olmayabilir. Hatta sorun dinlemek istemediğinizden uzaklaşmanız bile mümkündür. Ayrıca bu süreçte kimseleri kolay kolay beğenmez, birinden hoşlansanız bile kısa sürede sıkılabilir bir başka insanla tanışabilirsiniz. Sizin isteğiniz yeni insanlarla tanışmak, değişik kültür ve bilgi birikimlerine sahip olmak, dışa dönük bir şekilde kendinizi tanıtmak ve bu yolla bir çok insanla bağlantı kurmaktır. Olaylar veya kişiler değil, önemli olan sizin yaşadığınız çevre ve bu çevrenin size sağlayacağı katkıdır. Bütün bu etkilere 20 Mayıs-21 Haziran tarihinde Güneşinde İkizler burcunda ilerlemesi dahil olunca hem fiziksel açıdan hareketliliğiniz artacak hem de Venüsün İkizler burcu seyriyle daha fazla kişiyle bir araya gelerek kendini tanıtmanız kolaylaşacaktır. Bu dönemde ilişkilerinizde iki yönlü düşünmek, hareket etmek, bir öyle bir böyle tarzı hareket etmeniz sizinle birlikte olan kişinin son derece sabırlı olmasını gerektirmektedir. Hakikaten naz niyaz çekecek durumda değilsinizdir, kim olursa olsun isyan etmeniz veya dinlememeniz mümkündür.

İş ve Kariyer

Haziran ayındaki gelişmelere, 21 Haziran tarihine kadar sürecek Güneşin İkizler burcu seyriyle başlamak istiyorum. Bu transit Merkür geri hareketiyle çakışsa bile yine de sizin açınızdan çevrenizle olan iletişiminiz ve bağlantılar kurabilmenizi sağlayacak bir durumdur. Bu enerji seyahat konularında fazlasıyla etkilidir. Öğrenim hayatında olan kardeşlerimiz için olumlu bir süreçtir. Çalışanlar için, girişim, özgüven duygunuzun yükselişi ve her işin altından kolaylıkla kalkabilmeniz anlamı taşıyabilir. Komşularınız, arkadaşlarınız, kardeşlerinizle olan ilişkinizin güçlenmesi anlamına gelebilir. Bu tarih itibariyle sadece dikkat edeceğiniz husus, Merkürün geri hareketini de göz önüne alarak, kendinizi şöyle bir gözden geçirmek, girişimde bulunmayı düşündüğünüz konularda bilgi toplamak, diğer insanlarla konuşmak, fikirlerini sormak ve belirli bir rota çizmektir. Bu sizi hem düzenli bir şekilde çalışmaya hem de hedeflerinizi gerçekleştirmeye doğru yönlendirebilir.

Mesleki açıdan Haziran ayı içindeki olabilecek tüm yansımaları, Merkür geri hareketinin etkisini dahil ederek incelemek gerekiyor. Çünkü gölgeli günleri de dahil olmak üzere 26 Haziran tarihine kadar sürecek bu enerjiyi devredışı bırakarak değerlendirmede bulunmak hem eksik bir bilgi olur hem de yanıltıcıdır. Bildiğiniz gibi Satürn gezegeninin iş evinizdeki etkisinden 3 Eylül 2007 tarihinden bu yana, hemen hemen her ay bahsetmekteyim. Çünkü bu etki oldukça uzun süreli. Bazı aylarda, seyir halindeki gezegenlerden tarafından tetiklendiğinde günlük temponuzdaki sorumluluklar daha baskın hale gelmekte.

Haziran ayı da, bu açıdan önemli. Gündelik iş hayatınız, sağlığınız, iş veriminiz konusunda etkili olan Satürn, geri hareketli Merkürle görünüm oluşturmakta. Bunun anlamı, gündelik hayatın içinde, hem sorumluluklarınızı yerine getirmeye çalışmalısınız, hem de eskiyle alakalı konuları çözüme kavuşturarak yeni oluşumlar için sabırlı olmalısınız. Çünkü bir yandan eğitim, haberleşme, yolculuklar, yakın çevrenizdeki insanlar ve girişimleriniz konusunda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenin zorluklarıyla mücadele etmelisiniz, diğer yandan ise, iş hayatında insanlara hizmet ederken, çevrenizdeki kişilerle iyi geçinmek durumundasınız.

Bu arada sizi bağlayan zincirlerinizi koparıp, yeter demek isteseniz de, Merkür geri hareketi nedeniyle bunu yapmak hakikaten riskli bir davranış olabilir. Durum böyle olunca, kariyeriniz, otorite konumunda bulunan kişilerle ilişkiniz son derece önemli. Bu arada, hayatınızdaki tüm gelişmelerin, tek bir noktaya sabitlendiğini hissedebilirsiniz. Bu nokta üzerindeki olumlu bir gelişme, yaşamınızı yeniden düzenlemenizi sağlayacak gibi.

Kimileriniz için bu noktanın adı eğitim hayatınız. Yani okulunuzu başarıyla bitirirseniz, yüksek okulu kazanırsanız, hem ailenizle aranız iyi olacak hem de üzerinizdeki baskılardan kurtularak, kendinizi ispat etmiş olacaksanız. Kimilerinizde ise bu işiyle alakalı. Doğru düzgün bir girişimde bulunmak için iyi bir adım atabilirseniz hem yuvanızdaki dirlik ve düzeni yeniden sağlayacaksınız, hem de mesleki açıdan rahatlayacaksınız. Evde oturanlar ise, çevrelerindeki insanlarla iyi bir diyalog şansı bulurlarsa, hem sağlıklı bir şekilde kendilerini ifade edebilecekler hem de aile bütçesine katkıda bulunacak gelir sahibi olabilecekler. Böylece özgür hareket edebilecekler. Kimileriniz ise, atılımda bulunmak için, belirli bir süreyi sabırla geçirmeniz halinde yeni bir yuva kurabilecek ve toplumsal statünüzle ilgili son derece önemli bir karar alacaksınız. Gördüğünüz gibi herşey Merkür geri hareketinin bitimine bağlı.

Hatırlarsanız size, günlük yorumlarda Merkür geri hareketiyle alakalı uzun bir bilgi vermiştim. Şimdi bunu tekrar hatırlatmanın zamanı geldi. Çünkü üst paragrafta bahsettiğim olumlu durumları yaşamak için öncelikle bu geri harekette ne yapmak lazım onu kafanızın içinde oturtmanız gerekiyor.

Evet Merkür geri hareketinde nelere dikkat etmeliydik tekrar hatırlayalım. Siz Koçlar bu süreçte, eğitim hayatınız başta olmak üzere, konuşma, yazışma, iletişim, haberleşme, telefonlaşma, nakliye, yakın çevreniz, kardeşleriniz, arkadaşlarınız, yolculuklar ve uzun vadeli olmayan hedefinizle alakalı her konuda, 19 Mayıs tarihinden önce düşündüğünüz, planladığınız rutin bütün işlerinizi yerine getirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Günlük hayatta her zaman yaptığınız aktivitelerinizi devam ettirebilirsiniz. Bu konuda tedirginlik yaşamanıza gerek yoktur. Dikkat edeceğiniz husus, geri hareket döneminde aniden karşınıza çıkabilecek bir teklif karşısında durup düşünmelisiniz. Çevrenizle olan ilişkinize her zamankinden daha fazla özen göstermeli, ılımlı ve hoşgörülü bir tarzda anlaşmaya çalışmalısınız.

Eğitim hayatında olanların ise derslerine gereken önemi göstermeli ve idarecilerle iyi bir diyalog içinde olmalıdırlar. Her türlü evrakınızı, bilgisayarınızdaki bilgilerinizi, özenle korumalı, değerli eşyalarınızı güvenli bir yerde saklamalı, ani yolculuklara çıkmamalı, durup dururken çevre değiştirmeye kalkışmamalısınız. Her zaman çıktığınız yolculuklar, gittiğiniz yerler konusunda bir problem yoktur, sadece geri harekette birdenbire karar verip seyahate çıkmamalı, eğer mecbursanız güvenliğinize azami özen göstermelisiniz. Hızlı araba kullanmamalı, karşılaşacağınız yeni insanlara dikkat etmelisiniz. Kendinizi yeniden gözden geçirmeli, eğer iletişimsel sorunlarınız varsa düzeltmeye çalışmalısınız. Geri hareket onarım süresi olduğundan iletişim konusundaki tüm sorunlarınızı yükselecek derin düşünme gücünüzle yeniden ele alabilir, başarıyla çözümleyebilirsiniz. Yukarıdaki konularda yapacağınız planları, düşünceleri ve yenilikleri ise gölgeli günlerin sonu olan 26 Hazirandan itibaren devreye koyabilirsiniz.

Evet sevgili Koçlar bütün bunları geri hareket mantığı içinde, ben de size bir kez daha hatırlatmış oldum. O zaman lütfen sakin olunuz, bunlara uymaya çalışınız. Demek ki Haziran ayı, sizler için yeni düzenlemelerde bulunmak için eskiyle alakalı problemlerin halledilmesi ve yeniye yer açılması bakımından önemli. Çünkü gölgeli günlerin beş gün öncesinde başlayan Güneş Yengeç burcu süreci gösteriyor ki, kendinizi ifade etmek adına en çok odaklanacağınız alan iç dünyanız ve güvenliğinizi yeniden oluşturmak mücadeleler gözüküyor. Eğer siz bu düzenlemeleri uygun bir şekilde yaparsanız, kariyer hayatınız, mesleki konumunuz, ailenizle olan ilişkiniz adına bu özverili haliniz yeni iş olanakları kazanmanız için size fırsatlar sunabilir. Özellikle aile işinde çalışanlar, ailesiyle ortak iş yapanlar, eviyle işi arasında koşuşturanlar ve bir yuva kurabilmek için güvenli bir işe ihtiyaç duyanlar için 21 Haziran sonrası ve Merkür geri hareketin bitişi, sizin için yeni bir dönemin işareti olacaktır. Belki kendinizi farklı bir alanda, yeniden oluşturmak için emek sarfetmeniz gerekecek fakat en olursa olsun, değişim için, eskiyle yeni arasında bir tercihi yapmak zorunda kalacaksınız. Kendi ayaklarınızın üstünde kalabilmek için yapılması gereken ne olursa olsun, kendinizi ispat etmek olmalıdır. Bunu yaparken gerilime düşmeden, isteklerinizi bildirmeniz ve yine ılımlı bir şekilde bazı şeylere hoşçakal diyerek yeni bir hayata adım atmanızdır.
Şans ve genişleme imkanı veren Jüpiterin, 7 Eylül 2008 tarihine kadar devam edecek seyri ise Haziran ayıyla ilgili mesleki anlamda söyleyebileceklerimin sonuncusu. Bu etki uzun sürmesi bakımından son derece önem arzediyor. Mesleki konularda şartlarınızı iyileştirmek adına manevi bir zenginliğe sahip olmanız anlamına gelen bu durum size, iç zenginliği size yüksek moral gücü ve iyimserlik verecektir. Kendinizi geliştirme çabanız yükselecek, ben bir şeyler yapmalıyım, girişimde bulunmalıyım, ben yetkili ve bilgili bir insanım bugüne dek öğrendiklerimi artık iş sahasında gösterebilirim gibi cümleler içinizden geçmeye başlayacaktır. Doğal bir huzur ve her şeyin iyi olacağına dair gönül birliği içinde olmanız size özgüveniniz konusunda da destek verecektir. Hedeflerinizi şöyle bir düşünerek hangi yoldan gitmeniz ve hangi seçimde bulunmanız gerektiğini size bildiren bir iç sese sahip olacaksınız. Kendinize çizdiğiniz yolda karşınıza çıkabilecek engellerle baş etmenizi sağlayacak manevi bir güçle örülü hissedebilirsiniz. Bu gücün adı inançtır. Abartıya kaçmadan, kendinizin farkında olarak ve gücünüzü aşacak şekilde hareket etmemeli, kararlar almamalı, kendinizi dev aynasında görmemelisiniz.

Para Konuları

Haziran ayı Parasal konularda iki önemli transit etkisi altında. Bunlardan birincisi kazanımlarınızla ilgili olan Venüs İkizler burcu ve dışarıdan destek görme konusundaki Mars Aslan seyridir. Dikkat ederseniz bu iki etki yine Merkür gezegeninin gölgesi altında gelişeceğinden mantıklı düşünmekte fayda var. Venüsün İkizler seyri parasal konularda savurganlıktan uzak durmanız gerektiğinin işaretidir. Maddi kazanımlarınız için herşeyden önce yapmanız gereken uygun bir bütçe altında hareket etmektir. Finansal konularda maaşınız yetersiz kalabilir, aynı anda iki işle birden uğraşarak gelir elde etmeye çalışabilirsiniz. Kimileriniz yakın çevresiyle irtibatta bulunarak yeteneklerini güce dönüştürmeye çalışabilir, kimileriniz ise tanıdıklarınız vasıtasıyla maddi yönden rahatlamaya çalışabilir. Burada önemli olan ilişkilerinizi sıcak tutmak, değişkenlik göstermemek, en azında bu süreçte ani kararlar almadan elindekilerle yetinmeye çalışmaktır. Çünkü Merkür geri hareketinde tam olarak karar vermek zordur. Bulunduğunuz ortamda kuracağınız ilişkiler, ilerisi adına kazanımlarınızda size destek olabilir. Kıvrak bir zeka ve kolayca kavrayışlı bir kişi olmanız gerekiyor. Pratik ve hızlı bir şekilde problemlerinizi çözebilmeniz lazım. Yaratıcılık ve el becerileriniz size maddi yönden fayda getirebilir. Merkür geri hareketi daha önce belirttiğim gibi düzenlemeler yapmanız açısından etkili olduğuna göre, kendinize yeni iş olanakları yaratabilmeniz için insanlarla olan ilişkinizde sabır oldukça önemli. Yeni arayışlarda bulunmak için bu dönemi plan ve projelerinizi geliştirmek ve bundan sonra yapacağınız işler için zemin hazırlamakla geçirmelisiniz.

Sanatkarlık, zanaatkarlık, güzelleştirme ve süslemeyle alakalı el becerileri veya elle yapılan işler, insanları iletişim yoluyla bir araya getiren meslekler, Reklam, tanıtım, danışmanlık, edebiyat, pazarlama, musiki, resim, mimari gibi alanlar size maddi getiriler sağlayabileceği gibi, normal iş hayatınızı sürdürürken bu işlerle de uğraşarak yeteneklerinizi güce dönüştürecek girişimlerde bulunabilirsiniz. Tabi ki bu girişimler için Merkür geri hareketinin bitmesi gerekiyor. Benim önerim bu süreçte boş durmamak, parasal kazanımlarınızı çoğaltmak için çevrenizle iyi bir iletişim ağı kurmak ve geri hareketten sonra girişimde bulunmak. Mars Aslan burcunun seyrinin maddi açıdan anlamı ise, dışarıdan destek görmek için öncelikle kendinizi olumlu bir şekilde ifade etmeyi başarmanızın önemli olduğunu gösteriyor. Bunu yaparken, abartılı tavırlar içine girip, illa birilerinin size destek olması gerektiğini düşünmeden hareket etmelisiniz. Çünkü sırf isteklerinizi öne sürüp maddi açıdan güçlü olmaya çalışırken, başkaları tarafından bencil biri olarak değerlendirebilirsiniz. Kısacası emek sarfetmek, mütevazi olmak, isteklerinizi ılımlı bir şekilde ifade etmek durumundasınız. Ayrıca bulduğunuz kaynakları da, doğru yerlerde kullanmak durumdasınız. Yani har vurup harman savurmamanız lazım.


Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-76-17-18-21-22-23-30
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-19-20
Yeniay : 26-27(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 11-12-13
(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.
Sevgili Koç, siz bir ateş burcusunuz, güç kaynağınız öncülüğünüzle her hedefinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle


Force Be With You


Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:43

BOĞA BURCU

Aşk ve İlişkiler

Bildiğiniz gibi Satürn gezegeni aşk hayatınızla alakalı konularda Eylül 2007 yılından bu yana etkili. Bu enerji kimi aylarda kısa süreli diğer gezegen transitleriyle uyarılmakta ve sizler açısından daha fazla önem taşımakta. Haziran ayının geneline baktığımızda ise Satürn gezegeninin, ikizler burcunda geri hareket halinde olan Merkür ve yine ikizler burcunda seyretmekte olan yönetici gezegeniniz Venüs tarafından tetiklenmesi söz konusu. Şimdi gelin, olabilecek yansımaları birlikte inceleyelim.

19 Mayıs gölgeli günleri başta olmak üzere 26 Mayıs tarihine kadar devam edecek Merkür geri hareketi, Satürnle uyumlu bir ilişki içinde olacağı için, geri harekette olsa dahi, ilişkinizi ve içinde bulunduğunuz durumu zihinsel ve duygusal manada ne kadar güvende olduğunuzla alakalı olarak sorgulamanız anlamına gelmektedir. Her zaman sağlam adımlar atmaktan yana olan sizler için, tutarsız, kendi içinde değişken ve çizgisi belli olmayan bir ilişkinin içinde yer almak rahatsız edicidir. Doğal olarak bu geri hareket dönemini, mantıklı kararlar almak, ne kadar düzgün ve doğru bir aşk yaşadığınızı anlamak ve yaşadığınız aşkın size kattığı fayda ve zararları tespit etmek ve kendi değerinizin bu beraberlikteki önemi hakkında sorgulamalarda bulunmak adına geçirebilirsiniz. Sizin için bir ilişkide başta da söylediğim gibi güvenlik son derece önemlidir. Sahip olma dürtünüzün yüksekliği yaşadığınız ilişkinizi de aynı şekilde kanatlarınızın altına alma eğiliminde bulunmanıza neden olduğu için, fikirlerinizin karşı taraf üzerinde etkili olmasını isteyebilirsiniz. Bu durum aslında sabit bir düşünce tarzıdır ve bu yüzden boğalar kolay kolay kimsenin etkisi altında kalmadan hareket etmekten yanadırlar.

Bu dönemde ise Merkürün geri harekette olsa bile, güçlü olduğu burçta ilerliyor oluşu, sizlerin normal zamanlardan farklı esneme payı bırakarak durumları gözden geçireceğiniz anlamı taşıyabilir. Aslında bu sizin için rahatlatıcı bir durum olacak diyebiliriz. Bu süreçte mantıklı bir şekilde ve tarafsız bir gözlemle hareket ettiğinizde aşk hayatınızı daha kolay analiz edebilir ve ne kadar doğru bir ilişki yaşayıp yaşamadığınızı sorgulayabilirsiniz. Herşeyin gayet iyi farkında olduğunuz için hassas noktaları belirleyerek yapılması gerekenleri de saptamanız kolay olacaktır. Kimi zaman sizinle bağlantı kurmak zor olsa da, bunun en önemli nedeni, kafanızın içinde net bir sonuç elde etmek içindir. Bu yüzden de ağzınızdan çıkan her sözü dikkatle sarfetmeye özen göstermeye çalışabilirsiniz. Zaten geri hareket dönemleri onarım süresi olduğuna göre, sizin için hem kendinizi hem de karşınızdaki insanı değerlendirmeniz açısından bu süreç aslında son derece yararlı olabilir. Daha önceki aylık yorumlarınızdan da bildiğiniz gibi Satürn gezegeni uzun aylardır aşk evinizde transitini sürdürmekte. Haziran ayında gerek Merkür ve gerekse yönetici gezegeniniz Venüsün İkizler burcunda seyrediyor oluşu ve Satürnle yaptıkları görünüm, doğal olarak ilişkinizdeki sorunları, gerçekçi bir şekilde ele alarak çözümlemeniz gerektiğinin işaretidir.

Merkür gezegeninin geri hareketi bitene kadar içsel sorgulamanızı bilinçli bir şekilde yapmanız halinde, aşk hayatınızla ilgili gerçekçi bir sonuç elde etmeniz de kolay olabilecektir. İlişkisinde sorun olanlar bu süreçte gözden geçirdikleri beraberlikleri hakkında bir sonuca vararak bundan sonrası adına daha sağlam olarak yola devam edebilirler. İlişkisi olmayanlar ise saptadıkları doğrular nispetinde yeni bir ilişkiye adım atarken bu sürede edindikleri fikirleri kendilerine rehber edinebilirler. Merkür gezegeninin geri hareketi esnasında, ikizler burcundaki Venüsle kavuşumunun, aşk evinizdeki Satürnle yapacağı görünüm ise, sevgi alış verişinizde arkadaşlık olgusunun ve fikir paylaşımının önemini göstermekte.

Bu enerjiler altında dikkat etmeniz gereken en önemli konu üstünü çizerek söylemek istiyorum ki, İletişim konusunda her iki tarafın veya özellikle sizin sabırlı olmanızdır. Merkür geri hareketinin ikizler burcunda oluşması istenirse, gerekli düzenlemeler için oldukça faydalıdır. Eğer yönetici olduğu ikizler burcunda, geri hareket yapmıyor olsaydı, sizler için bu ay aşk açısından çok daha zorlu geçebilirdi. Fakat astrolojide dispozitör denilen son derece önemli bir tanımlama vardır. Bir gezegenin yöneticisi olan gezegen güçlü ise, aradaki zorlu görünümün zararları kişinin dikkatli olması halinde olumlu olarak kullanılabilir. Bildiğiniz gibi Satürn başak burcunda ilerlediği için yöneticisi Merkür gezegeni Merkür olmaktadır. Merkür ise ikizlerde seyrettiği için güçlüdür. Buradan çıkan sonuç Aşk ilişkinizdeki sorumluluk hissinin veya sorunların baş edilmesi ve sağlıklı bir beraberlik yaşanması için her iki tarafın da akıllı, mantıklı bir şekilde düşünmeleri, tarafsız bir şekilde olayları ele almaları uzlaşmaya gönüllü olacaklarıdır. Ben boğaların ne kadar sağlam insanlar olduğunu her zaman belirtmişimdir. Onların tek sorunları kendi fikirleri konusunda değişmez nitelikte düşünüyor olmalarıdır. Yalnız Merkür ikizler burcunda, bir de geri hareket yapacağından bu sefer boğalar aşk konusunda esnek düşünmekten yana olabilirler.

İş ve Kariyer

Haziran ayı mesleki yaşantınızla ilgili yaşam evlerinizde ilerleyen kısa süreli bir gezegen etkisi olmadığından her zamanki gibi, bu evlerin yönetici gezegenlerinin görünümlerini inceleyerek öngörüde bulunmak gerekecek. Bu durumda yönetici gezegeniniz Venüsün İkizler burcu seyrinin önemi bu alanda da etkili görünmekte. Bu süreçte özellikle gündelik iş hayatınızda yüzeyselliğin ön planda olduğunu görmekteyiz. Sosyal ve tarafsız bir şekilde hizmet etmekten yana olacağınız için, iş çevrenizdeki otoritelerle olan ilişkinizde bu ayın en önemli konusu olan iletişimi güçlü tutmak gerekiyor. Yeni kararlar almak yerine, 26 Mayıs tarihine kadar beklemede kalarak, eksik kalan işlerinizi düzene koymanız gayet faydalı olabilir. İş hayatının kendi rutini içinde olabilecek sorunlarda karşılıklı diyalogu güçlü tutmak bu dönemde şart. Ayrıca yönetici gezegeniniz Venüsün, geri hareketli Merkürle parasal alanda kavuşum yapması, iki ayrı işle uğraşacağınızı ve bu yolla maddi güç elde etmeye çalışacağınızı fakat sabırlı olmanız gerektiğini gösteriyor. Eğer Merkür bu alanda geri harekette olmasaydı, Venüsün desteği sayesinde hızlı bir şekilde bağlantı kurmak kolay olabilirdi. Fakat bu durumda özellikle 19 Mayıs gölgeli günlerinden sonraki işler için kesinlikle sabırlı olmanız gerektiğinin işareti.

Ayrıca bu etki altında ortak iş yapan kişilerin de parasal mevzularda ve yatırımlarda biraz daha düşünmeleri, daha sonra sorun çıkarabilecek konuları ele alarak bir sistem geliştirmeleri gerekiyor. Bu enerjinin bir başka etkisi ise, kendinizi huzurlu ve mutlu hissetmek için öncelikle finansal konulardaki sorunlarınızın çözülmesi gerektiğini düşünmenizdir. Aynı anda iki iş, iki düşünce, iki ayrı konuda karar vermek bu enerjinin size yaşatabileceği etkilerdendir. Dağılmamak için her zaman olduğu gibi temkinlilik şart. Eş kaynaklı gelirler veya eşinizle ortak yaptığınız işler aracılığıyla para kazanmak, iletişim, elle yapılan işler, insanları bir araya getiren meslekler, haberleşme, turizm, organizasyon, reklam, bankacılık, öğretmenlik, dekorasyon gibi mesleklerden gelir elde etmek mümkün gözüküyor. Fakat ilk kez bu işlerde görev alacakların Merkür geri hareketi nedeniyle, bazı gecikmelerle karşılaşmalarının da normal olduğunu söyleyebilirim.

Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmanın yolu ise, gerek parasal konularda gerekse birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkinizde sakinliğiniz korumanızdır. Eğer uzun zamandır maddi sıkıntılarınız varsa ve bir iş arıyorsanız, Merkür geri hareketinin eski sorunları yoluna koymanızı sağlayan gücünden yararlanmamanız için bir sebep yoktur. Fakat diyelim ki bir probleminiz yok ve aniden karşınıza yeni bir iş olanağı çıktı. Bu durumda ne parasal kazanımlarınızı riske atınız ne de durumunuzu. Venüs ve Merkür gezegenlerinin gündelik iş hayatınızın maddi konularda etkili olacak bu enerjilerinin Satürnle yapacağı görünüm ise, disiplinli çalışmanın, belirli bir düzen içinde hareket etmenin, sorumluluk alacağınız konularda, fazlasıyla çok çalışmanız gerektiğinin bir işaretidir. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek için öncelikle dağılmamanız, pratik olmanız, iş bölümünü iyi yapmanız ve zorluklar karşısında yıkılmamanız gerekiyor.

Bahsedeceğim bir başka önemli etki ise, Jüpiter gezegeninin 9 Mayıs- 7 Eylül 2008 tarihleri arasında geri harekete geçmesinin sizler için anlamıdır. Fikirlerinizi ve dünya görüşünüzü gerekli platformlarda ifade etmeniz adına son derece etkili bir seyirdir. Hayatınızla ilgili gelişmelerde size ışık olacak inanç gücünüzü yükselten bu etkiden yararlanarak, yüksek öğrenim alanında faydalı sonuçlar alabilir, mesleki konularda ihtisaslaşma yolunu tercih ederek gelişebilir, inandığınız değerlerle ilgili her türlü mücadeleyi verebilirsiniz. Kimileriniz için belirli bir eğitimden geçerek meslek seçiminizde bulunmanızı sağladığı gibi, öğrendiğiniz bilgileri işinizde kullanmanız adına da faydalıdır. Ayrıca, görevlerinizi ve sorumluluklarınızı yerine getirmek amacıyla kendinizi geliştirmenizi sağlayıcıdır. Bu süreçte sadece gerçeklere dayalı şekilde hareket edeceğiniz için, karşınıza çıkabilecek fırsatları da değerlendirirken bu olguyu ön planda tutabilirsiniz. Yolculuklar özellikle işinizle alakalı konularda olacak, kendinizden daha güçlü insanlarla bir araya gelerek neler yapabilirsiniz bunları tespit edebilirsiniz. Sistemli ve sabırlı bir şekilde çalışabilir, hedeflerinize yavaş ve emin adımlarla gidebilirseniz hem daha kalıcı girişimlerde bulunabilir hem de hayatın anlamını yeniden keşfedebilirsiniz. Size önerim bu enerji altında abartıya kaçmamanız, kanun ve yasalar doğrultusunda doğruluktan ayrılmamanız, sabırlı olmanız ve inancınızı daima güçlü tutmanızdır.

Parasal Konular

Haziran ayındaki gelişmeleri parasal açıdan incelemeye başladığımızda ilk bahsetmek istediğim enerji Güneşin İkizler burcundaki seyridir. Bu enerji, finansal konularda hızlı, aktif ve girişimci olmanız gereken bir dönem anlamına gelse de, birazdan izah edeceğim Merkürün geri harekette oluşu nedeniyle, yatırımlarınız, kazancınız ve yeteneklerinizin değerlendirilmesi konusunda eskiyle alakalı işlerinizi halletmeniz, yeni girişimler için planlarınızı tekrar gözden geçirmeniz ve önünüze çıkabilecek fırsatları iyice düşünerek hangisinin sizin için daha yararlı olduğunu düşünerek karar vermeniz anlamı taşıyor. Bu yılki Güneş ikizler burcu süreci, Merkürün geri hareketine denk geldiğinden, tabii ki çok hızlı hareket etmeniz mümkün olmayabilir. Fakat bu süreçte herşeyi daha net olarak göreceğiniz için, verdiğiniz kararlar daha kalıcı olacaktır.

Evet, güneşin seyri hakkında kısa bu hatırlatmadan sonra gelelim, yönetici gezegeniniz Venüsün 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında, maddi ve manevi kazanımlarınızla alakalı yaşam evinizde transitine. Bu konumdaki Venüs parayla ilgili konularda tarafsız bir bakış açısı altında hareket etmeniz gerektiğinin işaretidir. Venüs astrolojide sadece aşk ve sevgiyi göstermez, hayatın keyifli ve zevkli yanlarını hissetmek için gerekli olan paranın da göstergesidir. Sizin gibi hesabını bilen, yaşamı boyunca güvencesine önem veren burç mensubu için bu dönemde paranın kazanabileceği alanları mantıklı bir şekilde gözden geçirerek hareket etmek kolay olabilir. Çünkü bir boğa hiçbir zaman para konusunda duygularıyla hareket etmez, mantığını kullanarak kendi bildiği yoldan gitmek niyetindedir. İkizler burcundaki Venüs ise aklın ve muhakeme gücünün siz boğalar için bu dönemde devrede olması demektir. Lakin dikkat edilecek durumlar da vardır. Venüs İkizlerde olduğu süreçler kişi aynı anda iki seçenek arasında karar vermek zorunda kalabilir. Acaba hangi seçenek daha fazla güvence sağlayabilir diye düşünür. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmanın yolu başta da söylediğim gibi tarafsız, mantıklı ve bilgi birikiminize, tecrübenize göre hareket etmektir. Aklınızı ve hünerlerinizi doğru insanlarla, doğru zamanda görüşmeler yaparak, ilişkide bulunarak değerlendirmeniz halinde size çifte şans bile sunabilir.

Her ne kadar Venüs ikizlerde tasasızlık verse de, bir boğa parayla ilgili her zaman kaygılı olmayı sürdürecektir. O nedenle bu sürecin bu anlamda bir zararı olacağını düşünemeyiz. Bu dönem içinde, özellikle iletişim ve haberleşme konusunda internet üzerinden bağlantılar kurarak kendinizi tanıtmanız yararlıdır. Ayrıca bu süreçte daha hızlı bağlantılar kurmanız önemlidir. Merkür geri hareketi de bu alanda devam edeceğinden, Venüs sayesinde kurduğunuz bağlantıları Merkür geri hareketinde inceleme fırsatı bulur, eksikleri tamamlar ve planlarınızı, geri hareket bitiminde uygulanır hale getirirseniz gerek Venüs gerekse Merkür gezegenlerinin enerjileri maddi güce dönüştürmeniz kolay olabilir. Sizi dikkatli olmanız için fazla uyarmaya gerek yok. Zaten hangi yatırımın başarılı olacağını hangisinin riskli olduğunu, ayrıca harcamalarınız bu dönemde artacağından kendinizi nasıl kontrol edeceğinizi gayet iyi bilirsiniz veya bilmeniz gerekir diyelim. Kısaca, insanlarla bağlantınızı sürdürün, çevik davranın, iyi bir taktik geliştirin, iletişimi fazlasıyla önemseyin diyebilirim.

Haziran ayının bana göre tüm burçlar açısından etkili olacak en önemli enerjisi, iletişim ve Haberleşme gezegeni Merkürün geri hareketidir. Gölgeli günleri de dahil olmak üzere 26 Haziran tarihine kadar devam edecektir. Sizler bu süreçte, kazandığınız paranız, menkul değerleriniz, ticari faaliyetleriniz, yatırımlarınız, manevi sahip oldunuz herşey, parasal girişimleriniz konusunda, 19 Mayıs tarihinden önce yaptığınız tüm planlarınızı, girişimde bulunmayı düşündüğünüz tüm konuları geri harekette yerine getirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Gereksinim duyduğunuz ihtiyaçlarınızı rutin olarak nasıl karşılıyor ve nasıl harcıyorsanız ve bundan dolayı herhangi bir sorun yaşamıyorsanız, şimdi de uygulamanızda bir sorun yoktur. Yatırım faaliyetleri yapan ve bu yolla ekmeğini kazanan ve işinize oldukça sahip birisi iseniz yine aynı sistemi sürdürmenizde bir sakınca yoktur. Sadece dikkat edeceğiniz nokta, geri hareket esnasında yeni bir karar alarak paranızı farklı bir alanda değerlendirmemektir. Parasal harcamalarınıza özen göstermeli, hesapta olmayan alışveriş, yatırım veya herhangi bir iş girişimi beklemede kalmalı, eğer sizin için hayati önem taşıyorsa konusunda son derece uzman kişilere danışmalı ve olanağınız varsa beklemede kalmalısınız. Sahip olduğunuz değerleri korumalı, risk altına alıcı faaliyetlerden uzak durmalı, hırsınızı kontrol altına alarak daha planlı ve programlı hareket etmeye özen göstermelisiniz.

Bu süreçte karşılaşacağınız teklif veya herhangi bir kişi ne kadar olumlu görünse de, öncelikle analiz etmeli, iyice düşünmelisiniz. Paranızı güvenli bir yerde saklamalısınız. Maaşlı bir kişi iseniz ve çok önceden beri bu konuyla alakalı görüşmede bulunmak istiyorsanız Merkürün geri hareketi sizin için gayet olumludur. Fakat tam tersine herşey normal giderken birdenbire böyle bir konuşmayı yapmak yanlış olabilir. Merkür geri hareket zamanları daima onarım süresidir. Bu dönemde yapmanız gereken zihinsel açıdan maddi ve manevi değerlerinizle alakalı herşeyi gözden geçirmek, sakin ve ılımlı bir şekilde hareket edebilirseniz, 26 Haziran itibariyle saptadığınız her konuyu devreye koyabilir, girişimde bulunabilir, başarılı olabilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 5-6-9-10-19-20-24-25

Zayıf Enerjili Günler : 7-8-21-22-23

Yeniay : 1-2-28-29
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz : 14-15
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.


Sevgili Boğalar, siz bir Toprak burcusunuz. Güç kaynağınız olan istikrarınız ve sabrınız sayesinde başarıya ulaşabilirsiniz. Mayıs ayında doğum gününü kutlayacak olanlara en içten dileklerimle mutlu, başarılı ve huzur dolu günler geçirmelerini temenni ederim.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:46

İKİZLER BURCU

Aşk ve İlişkiler

Sevgili İkizler Haziran ayı sizler açısından bir yaş daha almanın, olgunlaşmanın ve belki de yeni adımlar atmanın zamanı olabilir. Burcunuz açısından olabilecek gelişmelere ilk önce Aşk hayatınızla ilgili konularda başlayalım. Haziran ayında aşk ve ciddi ilişkilerle alakalı yaşam evlerinizden geçen kısa süreli gezegen transiti olmadığı için, bu evlerin yönetici gezegenlerinin durumlarını incelememiz gerekiyor. Bunlardan ilki Venüs gezegeninin İkizler burcu seyri. Hatırlarsanız 25 Mayıs tarihinde başlayan bu enerjiden sizlere günlük yorumlarınızda bahsetmiş ve 18 Haziran tarihine kadar etkili olacağını ve bu enerjinin sizler için aşk anlamında olsun, popülerliğinizin artışı anlamında olsun gayet faydalıdır demiştim. Venüs İkizlerde bağlantı kurmanın önemini gösterir. Cana yakın, eğlendirici ve sosyal ilişkilerinize önem verdiğiniz bu seyir esnasında, ilişkilerinizde arkadaşlık olgusunu ön planda tutabilirsiniz. Duygusal yönden hassasiyet taşımayan bu enerji, flört açısından zenginlik verebilir. Fakat bu her selam verdiğinizle aşk yaşayacağınız anlamına gelmez. Sadece beğenilmek, takdir edilmek ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek isteğinizi körükler. Bu durumda fiziksel cazibeniz de doğal olarak artacağından karşı cinsin tercih edeceği kişiler siz olabilirsiniz. İnsanlarla öyle kolay ve öylesine hızlı bir şekilde kaynaşırsınız ki, bu dönem bildik çevrenizin gittikçe genişlediğini fark edebilirsiniz. İlişkilerde sohbet kavramı ön planda olduğundan kimi zaman marko paşa gibi herkesle yakından ilgilenir ve yardımcı olmaya çalışabilirsiniz.

Bu tavırlarınız bazı özel yakınlara dönüşebilir fakat Venüs etkisi altında başlayan bir aşk uzun soluklu değildir sadece hızlı, beklenmedik ve oldukça sevimli geçer. Siz yaşam stilinize göre bu enerjiyi ister flört ilişkileriyle, isterseniz iletişimi arttırarak partnerinizle, zihinsel uyumunuzu güçlendirmek şeklinde kullanabilirsiniz. Bu arada kimi zaman kafanız karışabilir. Aynı anda iki kişi arasında tercih yapmanız gerekebilir veya ister istemez karşılaştırmada bulunursunuz. O böyle davranıyor öbürü ise şöyle gibi. Benim tavsiyem ise kısa sürecek bu dönemin radikal kararlar açısından pek etkili olmadığıdır. Yani bu süreçte bir ciddi karar alsanız bile, sürecin bitiminde yanlış olduğunu fark edebilirsiniz. Kaldı ki Merkür gezegeni de geri harekette olacağından, mantık gücünüzü muhakkak devrede tutmalı, bu dönemi biraz olsun sıkıntılarınızdan kurtulacağınız değişik insanlar tanıyacağınız bir mola gibi düşünmenizdir.

Venüs gezegenin bu dönem içinde, geri harekette olan yönetici gezegeniniz Merkürle olan kavuşumu aşk hayatınızla ilgili konularda hayata yaklaşım tarzınız ve ilişki konusunda kültürel yaklaşımlardan entelektüel paylaşımlardan hoşlanacağınızı ve bu yönde hareket etmek adına aşk yaşamınızı gözden geçirmek isteyeceğinizi belirtiyor. Aslında bu gözden geçiriş bana göre dünyaya bakış açınız adına iki misli bir kuvvetle hareket edeceğinizdir. Çünkü gezegenlerin geri hareketleri, geçtiği yaşam alanına göre herşeyin yeniden gözden geçirilişidir. Kaldı ki Merkür sizi yöneten en önemli güç. Bu anlamda düşünürsek bana göre iyi değerlendirilmesi halinde gayet olumlu bir durum. Geri hareketin bana göre tek zorluğu, zaman konusunda insanların sabırsız oluşlarıdır. O nedenle bu tarihler arası sakin, temkinli olmak, mantıklı düşünmek sizin açınızdan faydalı olacaktır.

İş ve Kariyer

Yönetici gezegeniniz Merkürün gölgeli günleri de hesaba kattığımızda 26 Hazirana kadar sürecek geri hareketi, kendinizi ifade biçiminiz ve girişimleriniz, iletişim tarzınız başta olmak üzere her türlü irtibatınızda dikkatli ve temkinli olmanız gerektiğinin işareti olduğundan, mesleki anlamda da Haziran ayındaki bana göre en etkili transittir. Bu dönemde kimliğinizin dış dünyadaki insanlar tarafından ters ve tuhaf algılanmaması için zihinsel olarak her mevzuyu ve sizi ilgilendiren herşeyi şöyle bir gözden geçirerek hareket etmelisiniz. Bu dönemde gayet bağımsız, kendinize özgü hareket etmek isteğiniz yükseleceğinden, çevrenize karşı gösterdiğiniz tutumunuzu ayarlamadığınız takdirde diğer insanlardan çok daha fazla tepki görebilirsiniz. 19 Mayıs tarihinden önce karar verdiğiniz, planladığınız ve belirli bir netliğe kavuşturduğunuz girişimleri gerçekleştirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Fakat geri hareket döneminde birdenbire karşınıza çıkacak ilginç bir teklifle yeni bir adım atmak, değişime gitmek ve her zamankinden farklı davranışlarda bulunmak konusunda dikkatli olunuz. Çevrenize karşı tutumunuzda aksayan yönler varsa bunları ele alarak kendinizi tekrar bir gözden geçiriniz.

Bu tarihler arasında aklınıza gelen yeni bir plan veya size sunulan bir teklifi mercek altında alınız, konusunda uzman kişilerden bilgi ediniz, her türlü bilgiye sahip olduktan sonra 26 Haziran tarihinden sonra uygulamaya koyunuz. Merkür geri hareketinin her konuda bir onarım süresi olduğunu biliniz. Zihinsel açıdan kendinizle barışık olacağınız ve normal zamanlarda göremeyeceğiniz her detayın farkına varabileceğiniz bu dönemi iyi değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kendinizi ve herşeyi titizlikle gözden geçirmektir. Sanıldığı gibi zor bir süreç değildir bilakis eksiklerinizi görmeniz açısından gayet olumludur. Kaldı ki, Merkür sizin yönetici gezegeninizdir. Bütün bunları yapmanız bu durumda çok daha kolay olabilecektir.

Merkür geri hareketi devam ederken, ondan çok önce başlayan ve 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek, yetenekli olduğunuz konularda liderlik gücünüzü gösterebilmeniz açısından etkisi hissedilecek Mars gezegeninin Aslan burcu seyri ise, hedeflerinizi belirlemenizi ve bunlar doğrultusunda geri hareketten sonra temaslarda bulunmanızı sağlayabilecek bir güçtür. Çünkü Mars Aslan burcu pozisyonu, kararlılık, azim ve güven içinde, gayet mantıklı ve düzgün girişimlerde bulunmanız adına oldukça etkilidir. Sizlere bu enerjiden başladığı gün yorumlarınızda söz etmiştim. Belirli bir yön duygusu ve sabit bir noktaya odaklanarak hareket etmeniz sağlayan ve aratıcı özelliklerinizi güçlü bir şekilde sunmanızı destekleyen bu etki altında, liderlik gücünüzü göstermeniz gayet mümkündür diye belirtmiş ve sorumluluk alma konusunda daha geri planda kalmanız, sürekli ilgiyi üzerinizde toplamaya çalışmanız bulamadığınızda gerilimli davranmanız, herşeyde kendinizi haklı görmeniz faydalı girişimlerin önünü tıkayabilir diye de eklemiştim. Bu enerjiyi geri hareketli Merkür etkisinde bile olsanız, içten içe hissedeceğinizi biliniz. O, ihtiyaç duyduğunuz anlarda yanınızda olacaktır. Yeter ki siz etkisini bilin ve nerede işe yarayacaksa o alanda kendinize yakıt edinin.

Para Konuları

Finansal konularda ise, 9 Mayıs-Eylül 2008 arası uzun bir dönem etkisi görülecek başkaları kaynaklı gelirler evinizin yönetici gezegeni Jüpiterin Oğlak burcundaki geri hareketi önem taşımakta. Uzun süreli bir transit olması dolayısıyla kimi aylar, kısa süreli gezegen seyirleriyle tetiklenecek ve genel anlamda burcunuzla yapacağı görünümle tüm yıl içinde enerjisiyle sizleri çevreleyecektir. Jüpiter Astrolojik olarak Yüce Yaradanın insanlara sunduğu bir himmet gücü, inanç ve genişleme imkanı tanıyan bir armağanıdır. Bu bakış açısı altında düşünmeniz önemlidir. Jüpiter bildiğiniz gibi geçen yıldan bu yana Oğlak burcunda seyretmekte ve burcunuzla belirsizlik görünümü yapsa da, parasal konularda dışarıdan elde ettiğiniz eş, banka, miras, sigorta veya başka yollarla edinilen parasal gelirlerle birebir alakalı konuları kapsamaktadır. Bu önemli transit şimdilerde geri hareket yapmakta. Kısaca size bir kez daha dışarıdan elde ettiğiniz gelirler konusunda yeni bir bakış açısı getirmeniz adına düşünmeye zorlamakta. Jüpiter Yay ve Balık burçlarında seyrini sürdürürken öyle çok fazla emek sarfetmenize gerek kalmadan şans kapınıza gelebilir fakat oğlak burcunda bu durum zordur. Çalışmanız, emek sarfetmeniz, dikkatli olmanız ve ancak inancınızı güçlü tutmanız sayesinde sizi ödüllendirir. Bu tüm burçlar için geçerli olduğundan etkisi de ona göredir.
Jüpiter Ocak 2009 yılına kadar oğlak burcundaki seyrini sürdürürken kimi aylarda uzun süreli geri hareket döneminde olur. İşte bu geri hareketin bu yıl içinde olan ilk dilimi ise, 9 Mayıs-8 Eylül 2008 arası devam edecektir. Şu notu da size ileteyim çünkü çok önemli. Jüpiterin bu yılki transiti sizin kendi işinizden elde ettiğiniz gelirleri değil, yukarıda izah ettiğim gibi, başkalarından elde ettiğiniz paralarla ilgili yaşam evinizi etkilemektedir. Bu durumda yaşanacak geri hareketin size olan yansıması ise, kendinizi derin manada gözden geçirerek içinde bulunduğumuz durumu iyi algılamanız demektir. Artık büyümek ve olgunlaşmak durumunda olduğunuzu, çevrenizle uyum içinde yaşamanız gerektiğini, özellikle evlilik, ortaklık veya ciddi ilişkinizle alakalı konularda paylaşımın son derece önemli olduğunu anlamanız gerekecektir.
Eğer yeni bir dünya kurmak istiyorsanız kimseye güvenmeden sadece kendi ayaklarınızın üstünde duracak şekilde hem paranıza hem de kendinize güvenmek zorunda olduğunuzu anlayacaksınız. Jüpiter geri hareket döneminde, kendinize olan inancınızı son derece sağlamlaştırarak, normal zamanlardaki yüzeysel bakış açınızı daha derviş vari hale getirebilir. Ciddiyet ve sorumluluk dolu düşünceleriniz ve kararlarınız insanlarla olan ilişkinizde size finansal açıdan yarar sağlayabilir. Bazılarınız için bu enerji, eşiniz, ortağınız yoluyla veya maddi durumu gayet iyi biriyle evlenmek suretiyle hayatınızı garantiye almaya çalışacağınızın göstergesidir. Fakat buna çok fazla gönül bağlıyor ve yaşamınızı sadece bu umuda bağlıyorsanız işiniz zor olabilir. Bu konuyla ilgili daha geniş açıklamayı Mayıs aylık yorumunuzda bulabilirsiniz.
Finansal konularda, 18 Haziran-12 Temmuz arasında devam edecek olan Venüs ve aynı günlerde başlayacak olan 21 Haziran-22 Temmuz Güneş gezegenlerinin Yengeç burcu seyirleri, başlangıç tarihleri nedeniyle, yönetici gezegeniniz Merkürün geri hareketinin bitmesine yakın ancak 26 Haziran sonrası hissetmeye başlayacağınız için, Temmuz ayında daha fazla yoğunluk kazanacak enerjilerdir. O yüzden bu ay içinde size olabilecek en önemli etkisi ay sonlarına doğru dışarıdan elde edilecek gelirlerde hassas düşünceler altında olacağınızdır.

Pozitif Enerjili Günler :3-4-7-8-11-12-13-21-22-2326-27-30

Zayıf Enerjili Günler :9-10-14-15-19-20-24-25

Yeniay : 3-4-30
(Ay gezegeninin İkizler burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :16-17-18
(Ay gezegeninin Yay burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili İkizler siz değişken hava burcusunuz. Güç kaynağınız olan iletişim yeteneğinizle çevrenizde popüler olabilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:47

YENGEÇ BURCU

Aşk ve İlişkiler

Haziran ayının uzun süreli etkisi hissedilecek en önemli transiti, Jüpiter gezegeninin 9 Mayıs tarihinde başlayacak geri hareketidir. Eylül 2008 kadar sürecek bu enerji, beraberliğiniz açısından eşitlik duygusunu, farklılıklarınızı daha net oturtabilmek için iç dünyanızda yapacağınız ayarlamaları gösteriyor. Bu süreçte her ikinizin de dikkat etmesi gereken noktalar bulunmakta.. Öncelikle duygularınızı gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Neler hissediyorsunuz, ilişkinize bakış açınız nedir, beklentileriniz nedir. Karşınızdaki kişinin bu isteklerinize karşılık verebildikleri nelerdir. O nasıl biridir? herşeyi belirli bir şekilde kontrol etmekten yana mıdır? Sizin isteklerinizle kendi bakışı açısı arasında bir denge kurabiliyor mu. Siz onu desteklemek adına kendinizden bile vazgeçmeye hazırken, o duygularını göstermekte zorlanıyor mu. Bir yengeç için sevildiğini, korunduğunu bilmek son derece önemlidir. Bu durumda aranızdaki sevgi alışverişinde problemler yaşanması mümkündür. Peki siz hislerinizi dürüstçe açıklarken onu olduğu gibi kabul etmeye hazırken, onun sürekli yönetimi elinde tutacak şekilde hareket etmesinin sizin üzerinizdeki etkisinin farkında mı? İşte bütün bunları Jüpiter geri hareket döneminde gerçekçi bir şekilde ele almalı ve cevaplara göre nasıl bir yön çizmeniz gerektiğini düşünmelisiniz.
Sevgili Yengeçler Haziran ayının kısa sürecek diğer seyirleri ise, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında devam edecek, Venüsün İkizler burcu pozisyonunu yaratacağı enerjidir. Özellikle dikkat edilmesi gereken nüanslar taşımakta. Venüs hayatın lezzeti ve güzellikleri hissetme duygusudur. Bu yönüyle düşünürsek, bu süreçte ilişkinizi mantıklı bir şekilde gözden geçirmeye çalışırken kendi içinizde ikileme düşebilirsiniz. Bir yandan duygularınız yüreğinizin içinde sizi hapsetmekte ve bağımlılık yaratmaktadır, diğer yandan yenileşme, özgürleşme çabası içindesinizdir. İkizler burcu sadakat olgusunda sorunlar yarattığı için doğal olarak ilişkinize sahip çıkmakla, çıkmamak arasında bir yerde olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, öncelikle kendinizi düşünmek ve aranızdaki paylaşım olgusunun gücüne bakmaktır. Bir takım kaprislerin, güvensizliklerin ve hesapçılığın olduğu bir beraberlik tabi ki sizin tercihiniz olmamalıdır. Siz ne kadar veriyorsanız karşınızdaki kişinin de buna saygı duyması ve otomatik olarak size bir şeyler sunması gerekir. Ortak olarak bölüşümde bulunmayan bir aşk mutluluktan ziyade hüzün yaşatıcıdır.

Bu enerjinin kimi yengeçler için anlamı ise, gizli yaşanan bir ilişkinin derinleşmemesi nedeniyle yüreğinizin sıkılması olabileceği gibi kimilerinizde iki kişiyle yaşanan aşk anlamına gelebilir. Hangisini tercih edeceğinizi bilememek fakat bir yandan da her ikisine birden bağımlı olmaktır. Tabi bu durum sizin gibi hassas kişiler için zorlayıcıdır. Bir başka etkisi ise, karşınıza çıkan yeni bir kişi hakkında tam olarak karar verememenizdir. Bu durumların tümünde yapılması gereken ne olursa olsun mantıklı yaklaşımlar içinde, tarafsız bir gözlemde bulunmaktır. Özelikle yükselen burçların farklı olması dolayısıyla bu dönemde kimi yengeçlerde olabilecek bir başka etki ise, ilişki konusunda tümüyle dünyaya kendinizi kapatmanızdır. Hani inzivaya çekilmek desek daha doğrudur. Öyle ki, ilişkinizde sorun varsa bitirmek yerine sürdürmeyi, bir yerde kadere teslim olarak beklemeyi isteyebilirsiniz. Yani onla da mutsuzum onsuz da, bu kişiyle de olmadı şununla da, o zaman en iyisi boşvereyim olsun bitsin tarzı bir düşünce içine girebilirsiniz. Benim size tavsiyem her yeni günün yeni bir umut taşıdığının farkında olmanız ve asla kendinizi dışarıdaki insanlardan ve dünyadan soyutlamamanızdır.

Sevgili Yengeçler gerek Venüs ve gerekse Merkür geri hareketini göz önüne alırsak bunaldığınızı düşünebilirsiniz. Oysaki yaşam tek düze bir rota üzerinde ilerlemeyen, sürekli mutluluk veya mutsuzluk yaşanması mümkün olmayan bir olgudur. Tabi ki her burç mensubu belirli bir dönem zorlanır, belirli bir dönem sonra aydınlığa kavuşur. Bunların hepsi insana dair gelişmelerdir. Sizler için de içsel açıdan arınma süreci olacak Merkür geri hareketi aslında kendi kendinizi keşfettiğiniz, yeniden sevmeye başladığınız, birçok konuda ruhsal zenginliğe kavuşacağınız zaman dilimidir. Tabi bakmakla görmek arasındaki farkı iyi saptamak lazımdır. Şimdi sizler gerek Venüs gerekse Merkür sayesinde, yanlışlarınız, eksikleriniz, sevaplarınız, günahlarınız, elinizde olanlar ve arzuladıklarınız üzerine eğilerek, yaşamınızda neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu saptayabilirsiniz. Kimi zaman umursamadığınız veya fark edemediğiniz, yaşamınızı yakından ilgilendiren birçok ayrıntıyı bu dönemde kolaylıkla algılayabilir ve düzenleyebilirsiniz. İlişkinizle birebir alakalı her noktayı, sağlığınızı, yardımseverliğinizi, sosyal hayatınızı yeniden düzene koymak için neler yapmanız gerekiyor, bütün bunları gayet başarılı bir şekilde saptayabilirsiniz.

Bilinçaltınızın derinliklerinde gizli, belki de çocukluğunuzdan bu yana sizi etkileyen her önemli detayın farkına varabilir, bunları yüzeye çıkartarak özgüven duygunuzu perçinleyebilirsiniz. Sizi bundan sonra hiç kimsenin üzmesine izin vermeyecek kararlar alabilir ve bunları 26 Haziran sonrası değerlendirmeye alabilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki ayın sonlarına doğru burcunuzda ilerlemeye başlayacak Güneş ve Venüs gezegenlerinin seyirleri, biten ilişkinizin yeniden düzene konulması veya yeni bir aşk için size oldukça destek verici olabilir. O nedenle kendinizi sakın üzmeyiniz, tedirgin etmeyiniz ve kendinize fazla yüklenmeyiniz. Geri harekette rutin hayatınızı sürdürünüz ve maneviyatınızı kuvvetli olunuz. Zikir, dua, meditasyon gibi ritüellere uğraşarak bu kısa sürecek dönemi bir mola gibi görünüz. Ani kararlardan veya beklenmedik davranışlardan uzak durmanız faydalıdır. Merkür geri hareketinin bir tadilat süresi olduğunun bilinci içinde kendinizi yenileştirmek adına her anlamda onarımda bulunduğunuz bir dönem gibi algılarsanız, bu enerjiyi olumlu bir şekilde kullanmış olursunuz.

İş ve Kariyer

Meslek evinizin yöneticisi olan Mars, Haziran ayı içinde sadece finans konularında değil, girişimleriniz açısından da önem taşımakta. 9 Mayıs tarihinde Aslan burcunda seyrine başlayan Mars gezegeni, 1 Temmuz tarihine kadar özellikle eskiden beri varolan iş veya işsizlik sorunlarınızın çözümünde, daha önceden başlattığınız projelerinizin sunulmasında ve yine eskiden beri düşündüğünüz girişimlerin maddi güce dönüşmesi açısından önemi bulunmakta. Mars Aslan burcu sürecinde en başta yapılması gereken kendinize güven duymak. Eğer susarak, herşeye razı olarak ve alıştığınız, bağımlı olduğunuz çerçeve içinde kalarak yaşamayı sürdürürseniz, diğer insanların sizi korumasını, kollamasını ve sahiplenmesini beklemek zor olabilir. Burada önemli olan sizin neye ihtiyacınız olduğudur. Durum böyle olunca, şu anda bulunduğunuz mesleki konumun zorlukları, yetersizliklerine karşın, yeniye yer açtığınızda savunmasız kalacağınızı zannederek çekingen davranabilir, birilerinin desteğine ihtiyaç duyabilir, sorunlarınız olmasına rağmen bulunduğunuz konumu sürdürmeyi devam ettirebilirsiniz. İşte tam bu noktada Mars Aslan burcu seyrini olumlu değerlendirmek için cesur bir şekilde hareket etmeniz faydalıdır. Bu transitin Merkürün gölgeli günleri ve bir hafta sonra başlayan geri hareketine rastlamış olması kafanızı karıştırmasın. Çünkü Merkür, yukarıda da bahsettiğim gibi, 19 Mayıs ve öncesinden beri kafanızda olan plan ve projelerinizdeki eksiklerinizi tamamlamanız veya her türlü açıdan kontrol ettiğiniz, risk taşımayan işlerinizi yürürlüğe koymanız açısından size engel değil bilakis teşvik edicidir. Ayrıca her türlü detayı veya aksayan yönleri farketmenizde de yardımcıdır. Normal zamanlarda göremediğiniz veya tam olarak anlayamadığınız terslikleri saptamanız yönünde size yardımcı bir güç. Bu nedenle Merkür geri hareket yapıyor olsa bile, Mars enerjisinin bu gücünü eskiyle alakalı işleri yürürlüğe sokmanız için kullanabilirsiniz. O yüzden hassas davranmayın, atak olun demek istiyorum.

Sadece dikkat edeceğiniz tek husus 19 Mayıs sonrası karşınıza çıkacak tekliflerle ilgili olabilir. Çünkü Merkür geri hareketinde atılan bir adımda yanılma payınız yüksek olabilir. Hatta geri hareket bittiğinde pişmanlık duymak mümkündür. 19 Mayıs-26 Haziran arası karşınıza çıkabilecek fırsatları değerlendirmekten ziyade mercek altına alarak düşünmek en faydalısıdır. Bu arada eskiden beri devam eden sorunlarınız varsa, bunları geri harekette çözebilmeniz için öncelikle iyi düşünmeli, iyi bir planlama yapmalı ondan sonra yürürlüğe koymalısınız. Daha önceden size teklif edilen fakat uzun zamandır düşündüğünüz şeyler varsa bunları yerine getirebilirsiniz. Yine daha önceden kabul ettiğiniz fakat başlamakta tereddüt ettiğiniz işleri de, eksikleri var mı diye kontrol edip, her türlü olasılığa karşı önlemler aldıysanız, sizin için hakikaten olumlu olacağına inanıyorsanız geri harekette bunları yürürlüğe koymanızda mahsur yoktur.İş verimliliğiniz veya huzurunuz için size önerim öncelikle otorite konumundaki kişilerle diyalogunuzu ne olursa olsun iyi bir şekilde sürdürmektir. Güçlü insanlarla temas etmek, işinizde ilerlemek adına farklı eğitimler almak, gerekirse bir ustadan öğrenmek, konusunda tecrübeli kişilerle fikir alışverişinde bulunmaktır. Ortaklıklar konusunda ise, böyle bir düşünceniz varsa, öncelikle sözleşmelerinizi adil, eşit hak ve özgürlük duygusu altında yapmak ve konusunda deneyimli insanlarla çalışmaktır.

Para Konuları

Finansal durumunuzla alakalı konularda Haziran ayını incelemeye başladığımda tabi ki parasal kazanç evinizden geçen Mars enerjisinin öneminin farkındayım. Lakin ondan daha önemlisi, para evinizin yöneticisi olan Güneşin Haziran ayında transit geçtiği yaşam alanı da çok büyük öneme sahipti.

Önemli bir örnek:
Diyelim ki, evinize, size maddi konularda yardımcı olacak girişimde bulunmanız için cesaret ve güç verecek bir insan geliyor. Siz de bu sayede para kazanacaksınız. Fakat işin garibi siz evinizde değil, başka bir yerdesiniz ve ancak bir süre sonra gidebileceksiniz. Şimdi şöyle bir düşünün. Durum böyle olunca, evinizdeki o güçlü dostla bir araya gelemiyor ve bilgilenemiyorsanız sizce o kişinin bir önemi kalır mı? O sadece sizin evinizde durmaya devam edebilir, sizi bekleyebilir, siz de bulunduğunuz yerde zamanın bir an önce geçmesini ve onunla görüşeceğiniz günü beklersiniz. Bu örnek Haziran ayının parasal konulardaki durumuna en uygun açıklama olmakta. Şimdi bunu astrolojik olarak çevirelim.

Mars gezegeni, 9 Mayıs tarihinden bu yana para evinizden transit geçmekte. 1 Temmuz tarihine kadar da buradaki seyrini sürdürecek. Yalnız bu enerjiden yararlanarak, maddi açıdan girişimlerde bulunmanızı, para kazanmanızı sağlayacak, size canlılık ve yaratıcı kuvvet verecek para evinizin yönetici gezegeni Güneş 20 Mayıs-21 Haziran tarihleri arasında, yaşamınızla ilgili her konuyu gözden geçirmek adına geri plana çekildiğinizin göstergesi durumunda. Belli plan ve projelerle ilgili sıkı bir şekilde çalışıyor, bilgiler topluyor, bazı kişilerle önemli görüşmeler yapmaktasınız veya yapıyorsunuz. İletişim yoğunluğunuza rağmen bunları yakınlarınızdan gizliyor, elde ettiğiniz bilgileri dikkatle saklıyor durumdasınız. Yalnız bu dönemde sinirleriniz zayıflayabilir, aynı anda birçok işle uğraşmak zorunda kalabilir, hangi konuda nasıl karar vermeniz gerektiğini bilemeyebilirsiniz.

Bu durum gösteriyor ki, kimi Yengeçler atılımda bulunmak adına önemli görüşmeler yapmakta oldukları için tam anlamıyla parasal konularda etkili olamıyorlar veya kimi yengeçlerin ise kafaları oldukça karışık bu yüzden pek ortalarda görünmek istemiyorlar. Fakat her yengeç bu durumda değil. Özellikle yükseleni İkizler olan yengeçler bu konuda daha atak davranıyor olabilirler.

Evet bütün bunların ışığında düşündüğümüzde, Para konusunda, 18 Haziran tarihinde Venüs ve 21 Haziran tarihinde Güneşin Yengeç burcuna geçmesini beklemek gerekiyor. O tarihlerde hem Merkürün geri hareketi sona ermiş olacak hem de, Mars yaklaşık olarak 12-13 gün daha para evinizde kalacak ayrıca Güneş karşı evinizde bulunan Jüpiterle görünüm içinde olacak. Jüpiterin Oğlakta oluşu ve güneşinizle yapacağı bu görünüm iş alanında bir ortaklık kurulması olduğu gibi, yeni bir iş veya evlilik sayesinde parasal konulardaki bir gelişmeyi gösteriyor olabilir. Bu enerji oldukça güçlü ve 12-13 yıl sonra gelen bir şans. Geriye doğru sayarak geçmişi bir hatırlayın. Bazılarınız o tarihte evlenmiş ve maddi güce sahip olmuş olabilir, kimilerinizin yaşı küçüktür fakat ailesinin maddi güce kavuştuğu yıllardır. Kimileriniz ise o tarihlerde yeni bir iş kurmuş olabilir. Astrolojide devinimler önemlidir. Bu durumda benim öngörüm, o yıllarda yaşananların benzeri durumların şimdi de meydana gelebilme olasılığı taşıdığıdır.

O tarihe kadar benim önerim, pek ortalarda görünmüyor olsanız da, parasal konularda yine de cesaretinizi kaybetmemeniz, paranızı idareli kullanmaya çalışmanız, bazı insanlara cömert davranayım diye veya gereksiz harcamalarda bulunarak risk almayınız. Bu güçlü enerjiyi eğer fuzuli giderler veya macera türü alanlarda kullanırsanız zor bir durumda kalabilirsiniz. Ayrıca madem önemli değişiklikler yaşanacak o zaman sabırla beklemenizdir. Kısacası Haziran ayının sonları, maddi açıdan görüşmeler, değişimler zamanı olarak ilginç durumlar içeriyor.

Pozitif Enerjili Günler :1-2-28-29- 5-6-9-10-14-15-24-25-
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-13-19-20-26-27

Yeniay : 5-6
(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :19-20
(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Yengeç, siz öncü su grubu burcusunuz. Güç kaynağınız olan duygusal süreçleri başlatma yeteneğinizle kendinizi güvende hissedebilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:47

ASLAN BURCU

Aşk ve İlişkiler

Sevgili Aslanlar Haziran ayındaki astrolojik etkileriniz, Aşk ve ciddi konularla ilgili incelerken, ilişki tiplerine göre hareket etmenin doğru olacağını düşündüm. Çünkü ay içindeki enerjilerin kimi ciddi ilişkisi olanlar için önem arzediyor kimisi ilişkisinde sorun olanları ilgilendiriyor, bazıları ise uzun süredir beraberlik yaşamayanlar açısından çok daha önemli gözüküyor. O zaman önce ilişkisi olanlardan başlayalım. yalnız ondan önce çok önemli muhakkak belirtmem gereken ön bilgiler sunmak durumundayım. Bu bilgiler Haziran ayındaki enerjileri daha iyi anlamanız ve süreci daha iyi kavramanız açısından gayet önemli.

25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni
ondan öncesi 19 Mayıs tarihinde gölgeli günleriyle birlikte geri hareket sürecine giren Merkür
hemen bir gün sonrası 20 Mayıs tarihinde yine ikizler burcunda transitine başlayan yönetici gezegeniniz, Güneş bana göre Haziran ayının aktif geçmesini sağlayan önemli transitler gibi gözüküyor. Neden gibi dedim çünkü, işin ilginci, bu kadar yoğun enerjilere rağmen, Merkürün bu yıl ikinci geri hareketini tam da bu zamanda yapıyor oluşu. Hani bazen kozmik şaka derim ya, ona benzetiyorum bu durumu. Aslan burcu gibi kendini göstermekten, aktif olmaktan, sosyal hayatın içinde birebir bulunmaktan, kendini en olumlu şekilde ifade etmekten, ilgi çekmekten hoşlanan bir burç insanlarına, şu kadar zaman ilerleyebilirsiniz, şurada durmalısınız, burada şunu yapabilirsiniz, bunu şimdi yapmayınız tarzı engeller koymak doğal olarak keyifsizlik verebilir. Engel derken bu tüm hayatın durması anlamında değildir. Bunu birazdan sizlere ilişki örneklerinde açıklayacağım.

Önce ilişkisi sağlam temellere oturmuş, birbiriyle gayet iyi anlaşan çiftler açısından bu üç enerjinin bu devredeki anlamı, aranızdaki bağlılığın ve beraberliğinizdeki huzurun, iletişimsel açıdan daha da güçlenmesi için, duygusallıktan ziyade arkadaşlık olgusunu daha fazla ön plana almanız gerektiğinin işaretidir. Bunun yapılması halinde hem ilişkinizi mantıklı bir temele oturtmuş hem de birbirinizin ilgi çekici diğer özelliklerini, hayata bakış açınızı daha fazla öğrenmiş olacaksınız. Ayrıca bu enerjiler birlikte hobiler edinme, sosyalleşme, organize olabilme, beraber keşiflerde bulunma, bilgilenme ve bilgilerinizi paylaşma, birbirinizi kafaca tamamlama, iletişimsel olarak birbirinize güç katma gibi son derece önemli artıları olacaktır. Bu yönde değerlendirilmesi halinde Merkür geri hareketinin sizin gibi çiftler için olumlu yönü daha fazladır. güçlenmesi anlamına geleceğini söyleyebiliriz. Ayrıca sizin ilişkiniz Merkür geri hareketinden daha önce de var olduğu için, sizler açısından bir sorun olmayacaktır.

İkinci ilişki örneğimiz ise, birbirini seven fakat oldukça sorunlu ilişki yaşayanlar: Bu çiftler eğer bazı noktalara önem verirlerse, geri hareketin geçmişle alakalı konulardaki olumlu özelliğinden yararlanarak problemlerini aşabilirler. Tabi burada her iki tarafın da buna gönüllü olması gerekir. Biraz önceki örneğimizdeki çift gibi, sizlerinde yapması gereken öncelikle birbirinizin dostu, arkadaşı can yoldaşı olmaya devam etmenizdir. Mesafe her ilişkide tarafların birbirine saygı duyması açısından faydalıdır. Merkür geri hareketi İkizler burcunda ve bazı önemli gezegen etkinlikleriyle görünüm yaptığı için, eğer bu ilişki çok fazla önemli sorunlar içermiyorsa, taraflar birbirine yardımcı olarak mantıklı bir şekilde, neden anlaşamadıklarını ve neler yapılırsa bu durumun düzelebileceğini saptamak zorundalar. Bu durumda birbirinize duyduğunuz sevgi sağlam ise o zaman sorunların halledilmemesi için hiçbir sebep yoktur. Yapılması gereken herkesin kendi payına düşen yanlışları kabul etmesi, içindekileri gizlemeden paylaşması, açık ve net konuşması, alınganlık gösterilmemesi, gurur meselesi yapılmaması şarttır. Ne olursa olsun, madem bu beraberliği sürdürmek istiyorsunuz o zaman özveride bulunacak, birbirinizi kandırmadan dürüst bir şekilde anlaşma yolları arayacaksınız.

Üçüncü örneğimiz ise, ufak bir tartışma veya başka sebeple birbirinden ayrılmış çiftler için. Eğer siz Merkür geri hareketinden önce ayrıldıysanız bu olay geçmiş olay anlamına geldiğinden gerek dostlarınız gerekse aranızdaki bağın güçlülüğü nispetinde Merkür geri hareketinde herşeyi tekrar gözden geçirmeniz mümkün olabilir. Burada benim tavsiyem geri hareket süresince iyice düşünmeniz ve birbiriniz için veya sizin için bu ilişkinin anlamını tam olarak kafanızın içinde, yüreğinizde oturtmanızdır. Tabi ki bu arada karşınıza farklı biri çıkabilir ve siz bu hüzünle veya ayrılığın normal seyri dolayısıyla yeni kurduğunuz bu ilişkinin eskiyi unutturacağını sanabilirsiniz. Oysaki geri hareket döneminde başlanan hiçbir ilişki öyle uzun boylu sürmesi mümkün değildir. O nedenle siz ne kadar eskiyi unutmaya çalışsanız da, yeni olana kafanızı tam olarak vermeniz mümkün değildir. Ancak yeni tanıştığınız kişiyle ortak haritanızda kadersel durumlar var ise, durum değişebilir. Fakat yine de geri hareket zamanları yeni başlangıçlar açısından temeli sağlam bir beraberliğe dönüşmesi oldukça zor nüanslar içerir.

Dördüncü örneğimiz ise, uzun zamandır beraberlik yaşamayanlar:
Bu kişiler için bu dönemde sosyal hayatın içinde hem iletişime yönelik, hem de zihinsel açıdan ilişkiler kurmaya olan meylinizi güçlenebilir. Arkadaş çevrenizde veya herhangi bir aktivite içinde, etrafınızda bulunan bir kişinin dikkatinizi çekmesi anlamı taşıyacağı gibi, girdiğiniz sosyal ortamlarda zeki, hareketli kişilerle tanışmanızı da destekleyebilir. Bunlar genel anlamda aşk ilişkisi olmaktan ziyade, sizin enerjik, cesur ve kararlı yönlerinizi, liderlik özelliklerinizi gösterdiğiniz ve iletişimde bulunmaktan hoşlandığınız, belirli bir mesafede kalmayı ve arkadaşlık yapmayı düşündüğünüz beraberlikler gündeme gelebilir. Ayrıca Venüs İkizler burcu pozisyonu aşk konusunda ikilemler içinde kalacağınızı ve karşınıza çıkacak kişi hakkında kararsızlık dolayısıyla ne yönde bir tercih yapmanız gerektiğini bilemeyeceğinizi gösterebilir. Öncelikle mantıklı düşünün, herşeyi gözden geçirin ve en doğru olan kararı verin. Genelde bu dönemde, yaş olarak veya ruh anlamında genç kültürlü, hareketli, canlı, eğlenceli kişiler ilginizi çekebilir. Bu kişilerle ortak paylaşımlarda bulunmak, grup halinde eğlenmek, organize işlerde sırt sırta vermek veya aynı hedefin etrafında yol almak için bir araya gelebilirsiniz. Kimileriniz ise, arkadaşlarınız vasıtasıyla bir insanla tanıştırılmış olabilirsiniz. Tabi ki gerek Venüs ve gerekse Merkür geri hareketinde, başlayan ilişkinin uzun ömürlü olması için, eşleştirme haritanızda güçlü bir enerji oluşumu gerekeceğinden, ben bu dönemin genel anlamda, sosyal açıdan renklenmenizi sağlayan aşk ve arkadaşlıklara yönelik geçeceğini öngörmekteyim.

Bu enerjinin uzun yıllardır bir ilişkiyi sürdürmenin rutinliği içinde sıkılan Aslanlar için anlamı ise: Güneş ve Venüsün ciddi ilişkinizle alakalı yaşam evinde bulunan Neptün, chiron(ilişkilerle ilgili olduğu düşünülen astreoid) ve Ay düğümleri yapacağı olumlu görünüm bir yandan sosyal yaşama önem verirken, diğer yandan ciddi ilişkinizle alakalı konularda risk alabileceğinizdir. Yani siz kelebek gibi ordan oraya uçarken evliliğinizi ve beraberliğinizi risk altına alabilirsiniz. Her ne kadar yaşadığınız ilişki sadece sosyallik anlamı taşısa da, böyle bir durumda dikkatli olmanızı öneriyorum. Çünkü Venüs ve Güneş 18 Haziran sonrası Yengeç burcuna girdiğinde sosyal olmaktan yorulmuş, sıkılmış eski halinize dönmek, yuvanızı sahiplenmek veya ilişkinize yeniden sarılmak isteyebilirsiniz. Yengeç burcunda ilerleyecek Venüs ve Güneş tüm aslanların, eskiye dönüş çabaları, eski ilişkilerini sahiplenmeleri ve iç dünyalarında geriye çekilerek birçok şeyi gözden geçirmeleri açısından önemli görüyorum. Bu dönem ev, aile, anılar, yaşananlar süzgeçten geçirilerek yüreğinizin ve beyninizin içindekileri belli bir temele oturtmak isteyebilirsiniz. Duygularınızı kimseyle paylaşmaz, kendinizle başbaşa kalarak düşünmeyi tercih edebilirsiniz.

Ayrıca çok önemli bir başka enerjiyi de size hatırlatmak isterim. Hatırlarsanız geçtiğimiz 9 Mayıs tarihinde sizlere Mars gezegeninin burcunuzda ilerlemeye başladığından söz etmiştim. Bu etkinin girişimler açısından olduğu kadar, ilişkiler açısından da önemi vardı. Mars bu dönemde ciddi beraberlik veya evlilik evinize karşıtlık yapacağı için, illa benim dediğim olacak tarzda hareket etmemek, saldırgan davranmamak, hayranlık toplamaya çalışmadan, gururlu ve kibirli davranmadan karşınızdaki kişiyle ortak hareket edecek tarzda ilerlemeniz gerekir demiştim. İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı ise, dış dünyada artan cazibenizin ve güvenli duruşunuzun, karşı cins tarafından oldukça beğenilmesi ve dikkat çekmenizdir. Hani üstünde şeytan tüyü var dedikleri söze uygun, öyle bir parıldamaya başlarsınız ki, doğal yapınızda bulunan güven duygunuz çok daha fazlalaşır ve bunu daha yüksek oranda yaşamak için farklı arayışlar içine girebilirsiniz. Bu sizin tercihinizdir fakat Haziran ayı içindeki enerjilerin yansımalarını da göz ardı etmemek gerekir.

İş ve Kariyer

Venüs, Güneş ve Merkür gezegen seyirlerinin Haziran ayında, sadece arkadaşlık kurmak hoş vakitler geçirmek, sosyalleşmek anlamına gelmediğini biliniz. Mesleki anlamda olabilecek yansımasına bakarsak, sosyal ilişkiler yoluyla kurulan bağlantıların geleceğe yönelik umutlarınızı gerçekleştirmenizde, Merkür geri hareketi sonrası etkili olacağıdır. Yalnız şunu da belirteyim. Eğer uzun zamandır bir plan içindeyseniz ve gerekli kişilerle Venüs sayesinde tanışıp size yararlı olacak atılım için sponsor, destek veya güç bulursanız Merkürün geri hareketinin bitmesini beklemenize gerek yok. Bu hep yanlış algılanıyor. Oysaki hayat devam ediyor, eğer böyle olsaydı dünyada bütün iletişim dururdu. Lütfen eskiyle alakalı projeleriniz, yapmayı düşündüklerinizi için Venüs enerjisinden yararlanarak dostlarınızla, size destek olacak kişilerle temasınızı sürdürmeyi ihmal etmeyiniz. Aslanın meşhur gururunu bilmeyen yoktur. Fakat günümüzün hayat şartları gerekirse kapıları çalmanızı gerektiriyor. Sizler de bu enerjiden yararlanarak kendinizi gösterin, taktik geliştirin, iyi bir strateji belirleyin ve hünerlerinizi göstermeye çalışın. Zaten fırsatlar bu süreçte artacağı için ben sizler açısından olumlu geçeceği düşünmekteyim.

Sevgili Aslanlar gölgeli günleri de dahil olmak üzere bugünden itibaren 26 Haziran tarihine kadar geri hareketini sürdürecek Merkür gezegeni sizlerin ileriye yönelik hedefleriniz, beklentileriniz, arzu ve istekleriniz, dostlarınızla olan ilişkiniz, uluslararası kuruluşlarla alakalı faaliyetleriniz konusunda 19 Mayıs tarihinden önceki plan ve projelerinizin hayata geçirilmesi adına faydalı bir süreçtir. Çünkü Merkür geri hareketi demek geçmişle alakalı konuların ele alınarak çözüme kavuşturulması zamanıdır. Sanıldığının aksine hayat durmamaktadır. Rutin faaliyetlerinizi sürdürmenizde hiçbir sakınca yoktur. Dikkat edilmesi gereken konu, bu süreçte ani ve beklenmedik kararlar almamak, girişimlerde bulunmamak yenilik adına olabilecek herşeyi geri hareket sonrasına kadar mercek altında almaktır. Merkür geri hareket zamanları aslında bir onarım sürecidir. Bu nedenle dostlarınızla olan ilişkinizde, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenizi sağlayacak her konuda, kendinizi gözden geçirerek, yanlış, eksik ve hatalı taraflarınızı düzenlemeye çalışmanız halinde, olumlu bir zaman geçirmiş olabilirsiniz.

Normal zamanlarda göremediğiniz bir çok noktayı kolaylıkla keşfedeceğiniz için, geri hareket sonrası daha başarılı seçimlerde bulunabilir, cesaretle öne atılabilirsiniz. Bu arada kafanızın içinde uzun zamandır proje, dilek ve girişim anlamında olan konularda karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmenizi öneriyorum. Geri hareket süresi içinde aniden karşınıza çıkabilecek ve aklınızda olmayan teklifleri kabul etmeyiniz, düşünmek için zaman isteyiniz. Yine bu dönemde, ortak hedefler içinde olduğunuz dostlarınızla bir araya gelerek, çalışmalarda bulunabilir veya üstünde çalıştığınız konuların eksiklerini tamamlayabilir ve bunları bir bütün haline getirerek, 26 Haziran sonrası yürürlüğe koyabilmek için güç kazanabilirsiniz. Bu dönemde yeni arkadaşlıklar edinmek mümkün olsa da, benim önerim bu kişileri dikkatle incelemeniz, söylenen sözlerin içeriğini araştırmanızdır. Arzularınızın gerçekleşmesi için yapmanız gereken en önemli nokta, kendinize olan güven duygunuzu kaybetmemeden, hayallerinizle beklentilerinizin altını kalın bir çizgiyle çekmek, kendinizi ve yaşamınızı düzenlemek, bundan sonrasında daha mutlu ve refah bir hayat sürmek için geri hareketi zihinsel yönden bir mola olarak görerek değerlendirmektir.

Geçtiğimiz 9 Mayıs tarihinden 1 Temmuza kadar sürecek olan Mars enerjisi Haziran ayında da devam edeceğinden tekrar hatırlatmakta uygun görüyorum. İki yıl sonra aynı noktaya gelen Mars, aktivite, mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi Mars sizler için gayet etkili bir enerjidir. Mars, Aslan burcunun ateşli doğasını ortaya çıkararak, size cesaret gücü verebilir ve girişimler açısından hırslı bir şekilde öne çıkmanızı sağlayabilir. Bu durum uzun aylardır sessiz durmakta zorunda kalan siz Aslanların yeniden gücünüzü kazanmanızı ve ben buradayım demenizi sağlayacak son derece değerli bir etkidir. Merkürün geri hareketi nedeniyle her ne kadar yeni atılımlar yapmak zor olsa da, uzun zamandır düşünülen girişimler açısından size destek olacağı şüphesizdir. Fakat birden bire karşınıza çıkacak ve hiç düşünmediğiniz mevzularda ise, Mars Aslan enerjisini idareli kullanmanızda fayda vardır.

Para Konuları

Maddi konularda Haziran ayı belki yine tekrarlıyorum gibi olacak ama para evinizdeki Satürn enerjisini ve finans evinizin yönetici gezegeni Merkürün geri hareketini hesaba katmaksızın yapılacak bir yorumun son derece yüzeysel olacağını düşünmekteyim. Unutmayalım ki, hem başkalarından elde ettiğiniz gelir evinizdeki Uranüs hem de para evinizdeki Satürn etkileşimi devam etmekte. Bu etkileşimin size söylemeye çalıştığı en önemli şey, ne olursa olsun dikkatli, programlı, belirli bir bütçe içinde hareket etmeniz, beklenmeyen durumlar yaşanmaması için paranızı idareli kullanmanız veya idareli kullanmaya kendinizi alıştırmanızdır. Bu hatırlatmadan sonra Merkürün geri hareketinin size para anlamındaki etkisini birlikte ele alalım. Merkür, iletişim, yolculuk, haberleşme, nakliye, hizmet sektörü, iletişimle alakalı her türlü meslek, sosyal ilişkiler yoluyla yapılan girişimler başta olmak üzere, zekanız ve bilgi birikiminizi değerlendirebileceğiniz alanlarda size maddi açıdan yeniden planlar yapmanız, girişimlerde bulunacak hale gelerek güvence sağlamanız adına destek olacağını söylemeliyim. Tabi ki Merkür geri hareket yapıyor diye, para kazanmayacaksınız anlamına gelmiyor. Sadece bağlantılarda gecikmeler olabilir, birilerini razı edebilmek adına çaba sarfetmeniz gerekebilir.

Endişeler taşıyabilirsiniz. Kaldı ki yaşadığımız ülkenin sosyo ekonomik yapısı sadece siz Aslanlar için değil, tüm burçlar için parasal açıdan zorludur. Bu dönemde havailikten özellikle uzak durmak gerekiyor. Gözlem gücünüzü devrede tutarak, tutarsızlıktan uzak durarak hareket etmeniz lazımdır. Hesaplarınızı bir bütçe dahilinde gözden geçirmeniz, yetenekli olduğunuz alanlarda para kazanabilmek adına sözel gücünüzü kullanmanız çok önemlidir. Elle yapılan işler, detaylarla uğraşılan meslekler, çevirmenlik, spikerlik, seyahatle alakalı konularda da para kazanmanız mümkündür.

Eğer uzun zamandır iş arıyorsanız Merkür geri hareketinde karşınıza çıkabilecek fırsatlar sayesinde ve Mars desteğini de arkanıza alarak yeni bir iş girişimde bulunarak ferahlamanız gayet mümkündür. Başkaları adına yapılan hesaplama işleri(muhasebe), bilim, fizik, kurs öğretmenliği, yazlık yerlerde yapılan eğitici çalışmalar, tercümanlık, organizasyonlar, aracılıktan kazanılacak paralar ile dostlar aracılığıyla yapılan iş başvuruları gibi destekler görmeniz mümkündür. Ben yine de Merkür geri hareketi nedeniyle gecikmeler olabileceğini göz önüne almanız gerektiğini söyleyerek, kesinlikle yılmadan, cesaretinizi kaybetmeden Haziran ayını olanaklar çerçevesinde değerlendirmenizi öneriyorum.


Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-13-16-17-18-26-27-30

Zayıf Enerjili Günler : 1-2-28-29-14-15-19-20-21-22-23


Yeniay : 7-8
(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :21-22-23
(Ay gezegeninin Kova burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Aslan, siz sabit ateş burcusunuz. Güç kaynağınız olan kendinizi ifade ve yaratıcılık gücünüzle hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle
Force Be With You


Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:48

BAŞAK BURCU

Aşk ve İlişkiler
Haziran ayı aşk hayatınız açısından etkisi devam edecek olan Mars gezegeninin Aslan burcundaki seyri, 9 Mayıs-1 Temmuz tarihinde gizli ilişkiler evinizde seyrediyor oluşu dolayısıyla, beraberliklerin gözlerden uzak tutulmaya çalışılacağı veya tensel arzular açısından yoğun olacağını gösteren bir olasılıktır. Yalnız bu etkiler altında benim size önerim bu haz dolu dönemde kendinize dikkat etmeniz ve yaşadığınız ilişkinin tehlikesini veya zorluklarını bilmenizdir. Arzular ve duygular bu dönemde oldukça yoğunlaşacağından farkında bile olmadan hiç olmayacak bazı durumların içine girebilirsiniz. Kaldı ki bu süreçte Mars gezegeninin bulunduğu alan insanın ister istemez zaaflarına yenilerek bu aşkı yaşamak isteyeceğinin göstergesi gibidir. Ayrıca Mars etkisi altında bu tarihlerde cesaretinizi dış dünyada göstermek yerine pasif tavırlar içinde kimi zaman öfkeye kapılabilir, içsel açıdan huzursuz olabilir, bir şeyler yapmak istediğiniz halde dış dünya tarafından baskı altına alınabilirsiniz. Yapmanız gereken çevrenizdeki insanlarla çatışmak yerine, kendi yolunuzda yürümektir. Ancak böylece amaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Jüpiter gezegeninin 9 Mayıs tarihinde geri harekete girmesiyle ruhsal anlamda daha derin bir şekilde kendinizi ve yaşadığınız aşkı, herşeyi gözden geçiriyor olabilirsiniz. Bunu yaparken ilişkiniz veya aşk hayatınızla ilgili tüm gelişmelerde hedef duygunuzu asla kaybetmeyiniz. Yaşadığınız aşkın ve birlikte olduğunuz kişinin net bir gözle farkında olunuz. İçinizdeki inanç, iyimserlik gücünüz ve uzun soluklu olması adına düşündüğünüz beraberlikte ihtiyacınız olan asıl noktayı iyice belirleyiniz. Uzun soluklu bir aşk mı yaşamak istiyorsunuz, bir aşk ilişkisinde aradığınız kriterler nedir, bu ilişki sizin kendinizi huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlıyor mu veya sağlayabilir mi, bu ilişkinin sorumluluklarını taşıyabilir misiniz, toplumsa açıdan size ne gibi fayda ve zararları olabilir, aranızda oluşabilecek engeller nedir gibi birçok soruyu kafanızın içinde belirli bir ciddiyet içinde ele almak gerekir. Kimileriniz için bu süreç ilk aşk tecrübesi anlamına gelebilir. Jüpiterin bu yaşam alanından 12 yılda bir geçtiğini düşünürsek, yaşı ufak olanlar için yaşamlarında karşılaştıkları ilk deneyim anlamı taşıyabilir. Oldukça zorlu geçecek olsa da, bu aşk uzun yıllar boyunca unutulmayacaktır. Kimileriniz için engellere rağmen sürmekte olan bir aşk ilişkisi olabilir. İki kişi de karmik bir nedenle birbirlerinden kopamıyor olabilirler ama bu dönemde artık ileriye doğru bir adım atmayı düşünebilirler.
Aşk hayatınız açısından etkili olacağını düşündüğüm diğer önemli enerjileriniz ise 18 Haziran-12 Temmuz Venüs gezegeninin Yengeç burcu ve 21 Haziran-22 Temmuz arasında ise Güneş gezegeninin yengeçte yapacağı transitlerdir. Bu iki seyirin ciddi ilişkiler, evlilik evinizde yıllardır etkili olan Uranüs ve aşk, flört türü kısa süreli ilişkilerle ilgili alanda etkili olan Satürn gezegeniyle yapacağı olumlu görünüm, bireyselliğinizi koruyabileceğiniz bir ilişki yaşamak isterken, diğer yandan da birlikte olacağınız kişinin ilişkisine sahip çıkmasını, koruyucu ve kollayıcı tarzda davranmasından yana olduğunuzu göstermekte. Bu görünüm bu yönüyle kendi içinde gariplik içerse de, eskiye bağlı bazı anıların hala sizde etkili olduğunu göstermektedir. Duygularınız aslında bu süreçte son derece hassas olduğu halde, bunu dışarıya aksettirmez, sanki yeni bir beraberlik kurmayı veya ilişkiniz varsa, sanki bunu pek umursamıyormuş gibi bir tavır içinde olmanıza neden olabilir. Kimi Başaklar bu süreçte, Venüs Yengeç burcunda, geçmişi gösterdiği için, daha önce yaşadığınız ilişkinin üzerinizde bıraktığı etkiden kurtulmak ve bir daha aynı deneyimi yaşamamak için daha özgür ilişkiler kurmak istediğinizi de gösterebilir. Özellikle yükseleni, Venüs ve ay burcu yengeç olan Başaklarda bu daha belirgindir.

İş ve Kariyer

Haziran ayında mesleki konularda etkili olacak enerjilerinize, yönetici gezegeniniz Merkürün gölgeli günlerinden bir gün sonra 20 Mayısta başlayan Güneş İkizler burcu transitiyle başlamak istedim. Bu dönemde seyahatler ön sırayı alabilir. Bilgilenmek, irtibatta bulunmak, mesleki konularda gelişmek amacıyla daha önceden planlanılan yolculuklar kimi zaman yorgunluk verse de, göreviniz gereği bunu yapmak durumundasınızdır. Kimi zamanlarda ise, katılacağınız seminerler, konferanslar, sergiler, toplantılarda konuşmacı olabilir veya tecrübenizi arttırmak, gelişmek için yeni insanlarla tanışarak kendinizi ifade etmeye, göstermeye çalışabilirsiniz. Merkürün bu alanda geri gideceğinizi hesaba katarsak, bu yolculuklar geçmişte yapılan işlerle alakalı gözden geçirmelerin veya yenileştirmelerin de göstergesi olabilir. İş girişimleri açısından durgun bir dönem olsa da, bu süreçte kendinizi ve içinde bulunduğunuz durumu mantıklı ve analizci bir bakış açısıyla gözden geçirmeniz gayet faydalıdır. Çünkü normal zamanlarda fark edemeyeceğiniz herşey, bu süreçte çok daha net olarak saptanabilir ve geleceğiniz açısından son derece sağlam kararlar alınabilir. Bu yönüyle düşünürsek Merkür geri hareketi aslında yenileşmek adına, eskinin gözden geçirilmesi ve düzeltilmesi anlamına gelebilir. Gözlem gücü yüksek olduğundan ve zihin gayet olumlu bir şekilde dilediğiniz bir konu üzerinde odaklandığından, geri hareketin bitiminde topladığınız veriler, yaptığınız saptamalar, tespit ettiğiniz aksaklıklar işinize oldukça yarayabilir.

Evet sıra geldi günlük yorumlarda size bildirdiğim Merkür geri hareketinin yansımaları bir kez daha hatırlatmaya. Hatırlarsanız o günkü yorumlarda size, Gölgeli günleri de dahil olmak üzere 26 Haziran dönemine kadar sürecek bu etki altında, profesyonel iş yaşamınızla alakalı konularda zihinsel faaliyetleriniz açısından son derece olumlu bir dönem olduğunuz biliniz demiştim. 19 Mayıs gölgeli günler öncesi ve uzun zamandır kafanızın içinde yapmayı düşündüğünüz ve planladığınız, her türlü incelemeden geçirdiğiniz konularda girişimde bulunmamanız için hiçbir sebep yoktur diyerek devam etmiştim. Diyelim ki siz epeydir iş arayan bir kişisiniz ve geri harekette böyle bir teklifle karşılaştınız veya karşınıza gayet olumlu bir fırsat çıktı bunu değerlendirebilirsiniz. Fakat diyelim ki işinizden memnunsunuz ve başka bir iş düşünmüyorsunuz. Fakat geri harekette bir teklifle karşılaştınız. O zaman beklemede kalarak inceleme altına alınız, sonuç olumlu olursa geri hareket sonrası değerlendiriniz. Bir başka örnek daha vereyim. İşyerinizde uzun zamandır sorunlarınız var, fakat işinizi bırakmak istemiyor sadece patronunuzla konuşarak derdinizi anlatmak istiyorsunuz. Merkür geri hareketi bu gibi durumlarda gayet etkilidir. Bu dönemde rutin iş seyahatleriniz açısından sorun yoktur.

Bunun dışında yarım kalmış işlerinizi bitirmek ve projelerinizi gözden geçirmek adına uygun bir zamandır. Tamamlanan ve hiçbir noksanı kalmayan bu türden işleri yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Uzun zamandır beklediğiniz tayin, terfi, rütbe değişikliği, prestij kazandıran mevzularda ise Merkür geri hareketi olumludur. Haberiniz gecikiyor diye üzülmeyin, sizin açınızdan gayet faydalı olacak bir düzenleme nedeniyledir. Geri hareketten sonra bu statü değişikliğiyle yeni bir yaşama başlamanız mümkündür. Uzmanlaşmak adına hararetli bir şekilde çalışacağınız bu dönemde, ihtisas alanınızla ilgili konularda araştırmalarda bulunmalı, kendinizi geliştirmeli, bu süreci eksiklerinizi tamamlama adına kullanırsanız, geri hareket sonrası yüksek bir ivme kazanabilirsiniz. Hatta kimileriniz uluslararası prestije sahip bir kuruluşta işe başlayabilirsiniz. Bu dönemde önemli olan, performansınızı güçlendiren özgüven duygunuzu kaybetmemeniz, çevrenizle olan diyalogunuzu hoşgörülü ve sabırlı davranacak şekilde düzenlemeniz ve saygınlığınızı riske atacak davranışlardan uzak durmanızdır. Bu dönem ailenizle olan ilişkiniz açısından da son derece önemlidir. Erkeklerde anneyle, kadınlarda babayla ilgili iletişiminizi gösteren yaşam alanınızda ilerleyen Merkür, onlarla aranızdaki ilişkiyi düzenlemeniz adına etkilidir. Tekrar bazı durumları gözden geçirerek ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Okul hayatında olan kardeşlerimiz bu süreçte, derslerine odaklanarak düzenli bir şekilde çalışırlarsa, hem iş hayatını hem de yüksek okulu bir arada sürdürecekleri bir düzen için planlamalar yapabilir, geri hareketten sonra bunu uygulayacak fırsatlarla karşılaşabilirler.

Haziran ayı iş yaşamı açısından hakikaten yoğun enerjilerle dolu. O enerjilerinden bir diğeri ise, 25 Mayıs tarihinde, İkizler burcunda seyrine başlayan Venüs gezegeninin devam etmekte olan etkisidir. 18 Haziran tarihine kadar sizlerin, mesleki konularda geleceğiniz adına yeni girişimlerde bulunmak için güçlü insanlarla ilişki içinde olmanızı ve becerikli olduğunuz alanlarda bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri göstermenizi gerektirmektedir. Kimi zaman kafanızda iki seçenek, kararsızlık ve bu kararsızlığın yarattığı sıkıntılar oluşabilir. Fakat ne olursa olsun Venüs hayatın lüksü ve zevkidir. Geçtiği yaşam alanı toplumsal hayatınızla birebir alakalı olduğundan sizlerin de kariyerinizle ilgili konularda sosyal ilişkilerinize önem vermeniz gerektiğinin işaretidir. Örneğin bu süreçte ihtisas alanınız olan konularda her türlü seminer, sosyal faaliyet, bilişim, internet dünyasıyla alakalı teknolojilerden yararlanmaya çalışmalı, kendinizi işinizle alakalı alanlarda göstermeli, bağlantılar içinde olmalı, tanıştığınız insanlarla bu bağı sürdürmelisiniz. Tarafsız bir şekilde hareket ederek, mantıklı bir şekilde düşünerek bilginizi ifade etmeniz sizin açınızdan son derece etkili olabilir.

Tabi ki bir başak için düzen son derece önemlidir. O bir işletmenin beyni olduğundan, kimi zaman karşısına fırsatlar çıksa bile bulunduğu alanı tercih edebilir. Bu tercih ise kimi zaman, onun bulunduğu konumda ikinci kişi olarak kalmasına neden olur. Benim tavsiyem ise, eğer buna benzer bir sorun nedeniyle yıllardır bir atakta bulunamıyor ve hep aynı kadronun içinde cuzi bir miktarla görevinizi sürdürüyor ve zor şartlar altında yaşamak zorunda kalıyorsanız, Merkür geri hareketinde karşınıza iyi bir fırsat çıkarsa, olumlu bir teklifle karşılaşırsanız kabul etmenizdir. Unutmayınız ki, gezegenlerin geri hareket dönemleri eskiye ait problemlerin çözülmesi adına gayet etkilidir. Ayrıca yine uzun zamandır iş sorunlarınız varsa araştırmalarınızı sürdürmeniz, geri hareket sonrasında ise çıkacak fırsatları değerlendirmenizdir. Kısaca mesleki konularda sizi daha iyi bir pozisyona getirecek girişimler için geri hareket döneminde başka iş olanakları araştırmanızda hiçbir mahsur yoktur. Kendinizi ve yetenekli olduğunuz alanlarda kendinizi tekrar gözden geçirebilir, kimlerle irtibatta bulunabilirsiniz, bunları da araştırmanız faydalıdır. Sosyal ilişkilerinizi güçlü tutmalı, ben buradayım diyebilmelisiniz. Otorite konumunda bulunan kişilerle de, ne olursa olsun bu süreçte diyalogunuzu iyi bir şekilde sürdürürseniz, olumlu bir dönem geçirebilirsiniz.

Para Konuları

Haziran ayı finansal konularda, gerek kendi kazanımlarınız gerekse başka kaynaklar yoluyla elde etmeyi düşündüğünüz gelirler evinizden direk olarak geçen transit etkinliği olmadığı için, bu evlerin yönetici gezegenlerinin durumunu incelemeyi gerektiriyor. Bu durumda Venüs ve Mars gezegenlerinin önemi fazla.

25 Mayıs-18 Haziran Venüs İkizler geçişinin meslek evinizdeki transiti ve yönetici gezegeniniz Merkürle olan kavuşumu doğal olarak iletişim yoluyla gelebilecek gelirlerin göstergesi durumunda. Fakat geri hareketli Merkür nedeniyle kimi Başaklar bu dönemde yeni bir iş değişiminin ihtiyacı içinde olabilirler. Çünkü bunun gerçekleşmesi maddi açıdan da rahatlatıcı olacaktır. Tabi ki bu görüşmelerde net bir karar alınmasında gecikmeler oluşacağı için doğal olarak elinizdeki parayı da idareli bir şekilde kullanmak akıllıca olacaktır. Bu pozisyondaki Venüsten yararlanmanın yolu, özellikle bilgi alışverişi yapmanın önemini göstermekte. Kimileriniz hem kuracağı ortaklık hem de normal işini sürdürerek iki ayrı alandan gelir sahibi olmayı düşünebilir. Kimileriniz ise, yeni bir iş teklifi için beklemede kalabilir. Ne durumda olunursa olunsun bu pozisyondaki Venüs, akıllı ve doğru seçimlerde bulunmanın yolunun, çok iyi analiz, araştırma, bilgilenmeden geçeceğini göstermektedir. Çelişkilere düşmemek, ortamın olgunlaşmasını beklemek son derece önemlidir.

18 Haziran-12 Temmuz arası ise Venüs yengeç burcunda ilerlemeye başladığında parasal konularda, Merkürün geri hareketi sona ermek üzere olduğundan çok daha rahat bir şekilde, hem aile destekli, hem grup, organize işler, arkadaşlarla yapılan ortak çalışmalar, eş kaynaklı gelirler açısından daha olumlu bir zaman başlayabilir. Bu dönemde Venüs, burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için, kendinizi ortaya koymanız, aktivitede bulunmanız, tanıtmanız önemlidir. size önerim Venüsün yengeç burcunda vereceği hassasiyeti geri planda tutarak öncü davranmanız, paranızı koruyup sahiplenmeniz, elinize geçen miktarı doğru ve düzgün yatırımlarda bulunarak çoğaltmanızdır. Ortak amaçlarla bir araya geleceğiniz kişiler, gerek dostlarınız gerekse ailenizden kişiler olsun, burada önemli olan sosyal etkinliklerden yararlanmak, kendinizi tanıtmak, girişimci davranmak, eskiye takılıp kalmamak veya eskiyle alakalı işlere yenilikler getirmek, güvenliğinizi önemseyerek ilerlemektir. Bütün bunlara dikkat edilmesi halinde maddi açıdan rahatlamanız mümkün olabilir.

Pozitif Enerjili Günler :1-2-5-6-9-10-14-15-19-20-28-29

Zayıf Enerjili Günler :3-4-16-17-18-24-25-30

Yeniay : 9-10
(Ay gezegeninin Başak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :24-25
(Ay gezegeninin Balık burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Başak, siz değişken toprak burcusunuz. Güç kaynağınız olan çalışkanlığınızla ve verimlilik gücünüzle mükemmeli yakalayabilirsiniz.
Mutlu, huzurlu bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:49

TERAZİ BURCU

Aşk ve İlişkiler

Haziran ayında Aşk hayatınızla ilgili konulardaki gelişmelere doğal olarak yöneticiniz Venüs gezegeninden söz ederek başlamak istiyorum. Günlük yorumlarınızdan takip ettiyseniz Venüs gezegeni 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek ve bu transit sizlerin, başta eğitim hayatınız olmak üzere sosyal hayatın içinde birçok yeni insanla temas etmenizi ve ilişkiler kurmanızı sağlayan olumlu bir enerjidir demiştim. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacak olan Venüs, bu süreçte ilişki kurarken yüzeysel olarak hareket edebileceğiniz ve kültürel paylaşımları önemseyeceğinizi göstermekte. İlişkilerde fikir alışverişi son derece önemli olacağından konuşmak ve yazışmak size keyif veren dürtüler arasında yer alabilir. Bir terazi her zaman yenilikte bulunmaktan, hoşa gitmekten, aşk konusunda titizlenmeden bağ kurmaktan yanadır. Şimdi sizler için biçilmiş kaftan olacak bu dönemde yabancılarla temasınız kolaylaşabilir, ilginç insanlarla tanışabilir, maceralar yaşayabilirsiniz. Özellikle uzak veya yakın çevreniz, başka bir şehir veya ülkede bulunan kişilerle yakınlaşmanız mümkündür. Bu durumda yolculuklar fazlasıyla gündeme gelebilir. Fakat Merkür geri hareketi nedeniyle bunun çok fazla olacağını söylemek zor.

Ayrıca şunu da belirteyim ki, bu etki altında başlayan bir ilişki çok uzun soluklu olmaktan ziyade, yüzeysel ve çabucak geçmeye adaydır. O nedenle gönül ilişkilerinde mantıklı düşünmeyi de elden bırakmayınız. Kafanızın içi karışsa da, hatta karşınızdaki kişi aklınızı başınızdan alsa da, ciddi anlamda bir şeyler yaşamak için erken olduğunu biliniz. Ayrıca bu dönemde karşılaşacağınız insanlar iki yönlü davranabilir, karar verdiğiniz konu iki şık içerebilir, bir olay iki yönde ilerleyebilir. Bunların bilincinde olarak hareket etmeniz faydalıdır. Bu dönem için son söz olarak benim size tavsiyem hayatın eğlenceli, keşifçi yönünü hissetmeniz, en azından bu süreçte moralinizi yükseltecek şekilde hareket ederek, hayatı sevmeye çalışmanızdır. Sevgi anlayışınız ve kendinizle ilgili değer duygunuz konularında rahat ve huzurlu olmanın yolu öncelikle birlikte olacağınız insanı iyi gözlemlemek, hakkında bilgi sahibi olmaktır. Ne kadar tecrübeli olursanız olun veya ne kadar iyi niyetli yine de bu doğru kişi veya bu yanlış demekten ziyade, onu yakından tanımak en doğru yol olacaktır.

Ayrıca bu dönemde Venüsün İkizler burcunda oluşu ve geri hareketli Merkürle olan görünümü, sizin geçmişle alakalı ilişkiniz ve şimdi yaşadığınız beraberliği karşılaştıracağınızın da belirtisi olabilir. Astrolojide olasılıklar asla göz ardı edilmemelidir. Bu enerji sizin ilişki konusuna iki kez düşünmenizi, acele etmemenizi, tutarsız davranışlardan uzak durmanızı, arkadaşlık bağınızı güçlü tutmanızı sağlayıcı olacaktır. Venüsün bu seyrine Güneş ve Merkür gezegenlerinin de dahil olması, bir yandan rutini kırmak, değişik bir şeyler yaşamak, yazışarak insanlarla tanışmak açısından etkili olacağı gibi, yaşadığınız deneyimlerin sıradanlaşma riskini de çoğaltmaktadır. Gerçekten kim olduğunuzu öğrenmenizi ve yaşadığınız ilişkiler yoluyla kendinizi geliştirmenizi sağlayan bu transitten olumlu olarak yararlanmak için, çevrenizle bağ kurarken birlikte olduğunuz kişi veya olacağınız kişi size hem kendinizi daha net görmenizi, hem de hatalı yönlerinizi saptayarak kendinizi yeniden oluşturmanızı sağlayabilir. Kısaca bu süreç sizin için yaşadığınız deneyimler yoluyla büyümeyi ve gelişmeyi öğrenmek anlamı taşıyacaktır.

İş ve Kariyer

21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda ilerlemeye başlayacak Güneş, siz Teraziler için yeni girişimler, ticari faaliyetler, yabancı dil, yabancı ülkelerle bağlantılar, yeni bir gönül macerası, eşinizin yakınlarıyla olan temaslarınız, ihtisaslaşma ve dini inancınızla ilgili konulardaki yoğunluğunuzu göstermekte. Merkürün bu alanda Haziran sonuna kadar geri harekette olacağınızı düşünürsek, eski konulara yeni düzenlemeler getirme zamanı olduğunu, dikkatli bir şekilde herşeyi gözden geçirerek kararlar almanız gerektiğini söyleyebilirim. Bu dönemde ne kadar mantıklı düşünürseniz, karşınıza çıkabilecek fırsatlardan da son derece olumlu yararlanmanız mümkün olacaktır.

Sevgili Teraziler, iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün 19 Mayıs gölgeli günleriyle başlayan geri hareket süreci 26 Haziran tarihine kadar sürecekti. Ben başladığı gün, sizlere günlük yorumlarda bu önemli etkiden söz etmiş ve yolculuklar, yüksek eğitiminiz, yasalarla ilgili işleriniz, ihtisaslaşma konularınız, yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili yaşam alanlarında dikkatli olmanız gerektiğini belirtmiştim. Böyle dönemler aslında kendi içinde oldukça faydalıdır. Belki gecikmeler, bazı yanlış anlaşılmalar veya terslikler nedeniyle can sıkıcı olsa da, bu süreçte yapacağınız planlamalar, çalışmalar ve ruhsal açıdan düzenlemeler, geri hareket sonrasında size yeniliklerde bulunmanız için fırsatlar ve şans getirici olmaktadır. Bu dönemde benim ilk önerim, rutin çalışmalarınıza ara vermeden devam etmenizdir. Çünkü geri hareketin yaşamınızı alt üst etmek gibi anlamı yoktur. Sadece ani yenilikler ve kararlar konusunda etkilidir. İşiniz veya başka amaçlı normal zamanlarda çıktığınız seyahatlerinizde sakınca yoktur. Bana yüksek eğitim hayatınızla ilgili bir çok soru sormaktasınız. Öncelikle bu dönemin bilgilerinizi gözden geçirme, planlamalarda bulunma, disiplinli bir şekilde çalışmak açısından gayet faydalı olduğunu biliniz. Eğer siz düzensiz çalışan bir kişi iseniz Merkür geri hareketinde daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Çünkü Haziran başında yapılacak sınavlarda başarılı olmanın yolu, öncelikle sistemli çalışmak, sorumluluklarınızın farkında olmak ve özgüvenli davranmaktır. Ben birçoğunuzun yaşamınızı yönlendirmek amaçlı bu sınavı ne kadar önemsediğinizi biliyorum ve eğer bugüne dek, hakikaten emek sarfederek, dışarıdaki hayattan uzak kalıp derslerinize özen göstererek çaba sarfettiyseniz biliniz ki, bu imtihanın sonucu başarıyla eş değerdir.

Çünkü Merkür geri hareketi, uzun bir süredir hazırlanılan, planlanan konularda, hele ki yönetici olduğu İkizler burcundaki seyrinde gayet olumludur. Burada dikkat edeceğiniz husus kesinlikle aceleci davranmamak, sorumsuzluk göstermemek ve emek sarfetmektir. Yurtdışıyla bağlantılı işleriniz sürekli aynı rutinde gidiyorsa, geri harekette bazı gecikmeler olsa bile büyük bir sorun çıkmayacaktır. Yine daha önceden planlanan özel veya iş amaçlı seyahatlerinizde de bir sorun yoktur. Yalnızca ani fikir değişiklikleri veya yolculuk planları yapmamanız gerekmektedir. Yayıncılık, turizm ve profesyonel anlamdaki işleriniz açısından bu süreçte daha başarılı olmak adına yapacağınız düzenlemeler oldukça işinize yarayabilir. İnancınızla ilgili konularda maneviyatınızı muhakkak güçlü tutmalı, hiçbir olayın, insanın moralinizi bozmasına, kafanızı karıştırmasına izin vermemelisiniz. Ayrıca böyle bir durum altında ani kararlar almamalı, gönül ilişkilerinde mantıklı düşünmeyi tercih etmelisiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz halinde yapacağınız yeni düzenlemeleri, geri hareketin bitiminde yürürlüğe koyabilirsiniz.

Şans gezegeni Jüpiterin 9 Mayıs-1 Temmuz tarihleri arasında etkili olacak, geri hareketi uzun bir süreyi kapsadığı ve Haziran ayında da devam edeceği için tekrar hatırlatmak isterim. Siz Teraziler için, eviniz, iç dünyanız, ailenizle olan ilişkileriniz açısından kendinizi gözden geçirişiniz, güven olgunuzu yeniden oluşturmak adına eksik ve hatalı yanlarınızı saptamanız açısından önemlidir. Bu süreçte öncelikle kendiniz ve ilerisi adına bir hedef belirlemeniz gerekmektedir. Yıllar öylesine çabuk geçmektedir ki, kaybedilen zamanı geri almak imkansızdır. Şimdi size düşen olgun bir şekilde düşünmek ve gelecekte nasıl bir hayat yaşamak istiyorsunuz bunu belirlemektir. Bunun yolu ise öncelikle kendi sorumluluklarınıza sahip çıkmaktan geçer. Bu süreçte yaşayacağınız deneyimler kanalıyla inancınız zorlanabilir, tembellik ve rehavet hissi sizi sarabilir, kendi kazanımlarınız, çabalarınız haricinde size bir şeyin tepsiyle sunulması zor olabilir. Siz emek sarfederek, azimle çalışarak, iç dünyanızı ve hayatınızı yönlendirmek zorundasınızdır. Sorumluluklar otorite konumunda bulunan kişiler tarafından baskıyla uygulanmaya çalışılabilir. Başardığınız zaman sizi hayat ödüllendirebilir. Bu seyri olumlu anlamda geçirmek için mutlaka, ciddiyet ve olgunlukla görevlerinizi kabul etmeli, kendi hayatınızı kendiniz kazanmalı ve kimseden destek görmesiniz de en başta kendinize olan sorumluluklarınızı yerine getirmelisiniz. Bunu yapmanız halinde kendinize yeni bir yaşam kurabilir veya evinizde huzurlu olabilir, işinizde doyuma ulaşabilirsiniz.

Para Konuları
Sevgili Teraziler, 9 Mayıs tarihinde bu yana Aslan burcunda ilerleyen Mars, Haziran ayında da aynı pozisyonunu sürdürmeye devam edecek ve sosyal ilişkilerdeki liderlik gücünüzün parasal anlamda sizin adınıza artı bir değer taşıması anlamına gelecektir. Tabi ki Haziran ayı tüm burçların Merkür geri hareketi nedeniyle hemen hemen her konuda, iki kez düşünmeleri gereken bir zamandır. Yeni girişimlerin beklemeye alındığı, incelendiği, eskiden beri planlarınız dahilinde olanların fırsat çıkması halinde yürürlüğe konulduğu bir dönemdir.
Bu enerjinin bu ay içindeki yansıması ise, cesaret ve girişim konusunda daha dikkatli olmayı gerektirdiği gibi, olumlu yönlerini göz ardı etmeden düşünmenin de önemini göstermekte. Bu enerjinin olasılık dahilindeki etkilerini birlikte inceleyelim. Mars aslan burcu seyri, arkadaş çevrenizdeki hareketliliğin, geri hareketten sonraki dönemde oldukça işinize yarayacağının göstergesi olarak önem taşımaktadır. Parasal konularda güvence elde edebilmek için, gelir geçer çözümlerden ziyade, geleceğinizi düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir. Tam anlamıyla özgür olmanız için herşeyden önce yarınlarınızı garanti altına alacak parasal bir refahın olması şarttır. Kişi ancak düzenli bir gelir sahibi ise, kendinizi garantide hisseder. Kaldı ki bir Terazi için hayatın zevkli ve güzel yanlarının tadını çıkarmak önemlidir. Fakat bunun gerçekleşmesi için maddiyatının güçlü olması lazımdır.
Haziran ayı için benim size önerim, dostlarınızla olan bağ duygusunu sıcak tutmanız, girişimlerde ekip halinde çalışmaları önemsemeniz, gerçekçi ve belirli bir hedef tayin ederek girişimlerde bulunmaya hazır olmanızdır. Kendinizi bu anlamda yönlendirdiğiniz zaman, net bir şekilde önceliklerinizi de belirlemiş olursunuz. Bu süreçte sosyal ilişkilerde güçlü liderlik özellikleriniz size finansal açıdan yardımcı olabilir, iş olanakları sağlayabilir. Kafanızın içindeki projeleri geri hareketten yararlanarak gözden geçirmeniz halinde eksiklerinizi saptamanız kolay olabilir. Bu arada kendinizi tanıtım faaliyetleri, gruplarla ilişkiler, önemli kişilerle bağlantıya geçecek yollar keşfetmek, sanatsal konularda sponsor arayışlarınızı sürdürmek önemlidir. Bütün bu alanlarda, şu an yavaşlamalar yaşıyor olsanız bile, maddi açıdan size kazanç getirecek zemini hazırlar.
Zevk aldığınız ve kendi yaratıcılık yeteneklerinizi hayata geçirebileceğiniz konularda para kazanmanız mümkündür. Projeler, hobileriniz de aynı şekilde finans sağlayabilecek konular olarak göze çarpabilir. Burada dikkat etmeniz gereken konu, hedeflerinizi bireysel olarak belirlemeniz fakat koordine halinde hareket edecek şekilde hazırlanmanızdır. Mars Aslan burcunda yatırımların da göstergesidir. Fakat Haziran ayında Merkür geri harekette olacağı için, son derece iyi düşünmek gerekmektedir. Bu yatırımlar için yabancı ülke temasları, şehirlerarası yolculuklar az miktarda olsa da, incelemelerde bulunmanız açısından önemlidir. Çocuklarla alakalı konulardaki meslek gelirleri de görülebilecek bir başka yansımadır. Kısaca para, hızlılık, aktivite, iletişim, haberleşme, sosyal ilişkiler, yüksek eğitim, ihtisaslaşma, yatırımlar, uzmanlık konuları, turizm, seyahatler yoluyla elde edilebilir. Yalnız dikkat edilecek husus, temkinliliği elden bırakmamak, incelemek, uzmanlara danışmaktır.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-16-17-18-21-22-23-30

Zayıf Enerjili Günler : 5-6-19-20

Yeniay : 11-12-13
(Ay gezegeninin Terazi burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27
(Ay gezegeninin Koç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Terazi, siz öncü hava burcusunuz. Güç kaynağınız olan sosyalliğinizle güçlü ilişkiler kurabilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:50

AKREP BURCU

Aşk ve İlişkiler

Aşk hayatınızla ilgili konularda, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında etkili olacak Venüs İkizler burcu seyri, Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak önemli bir dönemdir. Beraberlikler açısından bu süreçte, ilişkilerde çok yönlülüğü olan kişileri daha fazla çekici bulabilir, karşınızdaki insanı algılamaktan yana olabilir, zihinsel açıdan faal insanların daha fazla dikkatinizi çektiğini hissedebilirsiniz. Benim önerim tarafsız ve net bir şekilde yaşadığınız birlikteliği veya kuracağınız beraberliği incelemenizdir. Ne acele bir yargıda bulunarak iyimser düşünmeli, ne tam anlamadan, tanımadan bir saptamada bulunulmalı ne de hiçbir şeye dikkat etmeden gelişigüzel hareket edilmelidir.

Burada önemseyeceğiniz konu acele etmeden, mantıklı bir şekilde ilişki kurabilmektir. İlişki kurmak derken tabi ki Merkür geri hareketini kesinlikle devre dışı bırakmamalısınız. Karşınızdaki insanla bütünleşme duygunuzda iletişim, gerek yazılı gerekse sözlü olarak gerçekleşebilir. Günümüz dünyasında artık aşklar, arkadaşlıklar internet aracılığıyla gayet etkili. Yalnız bu beraberliklerde çoğul ilişki yaşarken, lütfen dikkatli olmayı elden bırakmayınız. Merkür geri hareketi nedeniyle karşınızdaki kişi size hakkında doğru bilgiler sunmayabilir. Gizli saklı davranabilir, kendi hakkındaki asıl doğruları gizleyebilir. Ayrıca bu etkiler altında yaşanan ilişkiyi derinlemesine gözden geçirmek kolay olmadığı için, görünen kısmı sizi daha fazla çekebilir. İletişim kurma ihtiyacınız bu süreçte artabilir fakat bu dinlemekten ziyade konuşmak yönünde olduğu için doğal olarak birlikte olduğunuz kişiyi tanımak gibi zamanınız yoktur. Bu dönemde olasılık dahilinde olan bir başka etki ise, aynı anda iki kişiyle birden ilgilenebileceğiniz gibi, sizinle birlikte olan kişinin de bir başka ilişkisi olabilir veya evlidir. Bu iki durum da genel olarak böyle enerjiler altında çoğu zaman görülmektedir. Ayrıca yeni ve değişik insanlarla tanışmak isteğiniz bu dönemde ön planda olduğundan ve duygusal olmaktan ziyade bu beraberliklerin temelinde kimi zaman cinsellik kimi zaman maddi paylaşımlar kimi zaman da ortak ilgi alanları olması dolayısıyla başlaması ve sürdürülmesi mümkündür.

İlişkisi olanlar için bu dönemin anlamı ise, beraberliğinizde paylaşım duygusunun ön planda olmasıdır. Partnerinizle ortak olarak yapmaktan zevk aldığınız şeyleri birlikte gerçekleştirmek hoşunuza gidebilir. Bilgi paylaşımında bulunmak, beraber farklı bir şeyler üretmek sizi keyiflendirebilir. Bu süreçte duygusal olmak veya derin bir şekilde hassasiyet içinde aşkı yaşamak yerine, tutkularınızı paylaşmak, konuşmak, iletişimde bulunmak hoşunuza gidebilir. Tabi Merkür geri hareketinin çoktandır devam eden bir beraberliğe etkisi genel anlamda, partnerinizle olan diyalogunuz açısından önem arzeder. Burada yapmanız gereken öncelikle ilişkinizde aksayan noktaları belirlemek, kimi zaman aranızda engel oluşturan problemleri mercek altına alarak neler yapılabilir bunu saptamak olmalıdır. cinselliğe bakış açınız bu süreçte kafaca anlaşmanın doyum sağladığını fark etmenizi sağlayıcı olabilir. Yani iletişim gayet önemlidir. Çünkü bunun tam tersi beraberliği sürdürmek, uzun süreli kılabilmek açısından yeterli değildir. Ayrıca bu süreçte çiftler, fantezilerine sınır koymadan, herşeyi birlikte keşfetmek, birbirlerini yeniden keşfetmekten hoşlanabilirler. Fakat bu dönemde dikkat edeceğiniz husus, sadakat olgusunun düşük oluşudur. O nedenle öncelikle birbirinize olan güven duygunuzu muhakkak ön planda tutmanız, uzun yıllar birlikte olmanızda gayet etkilidir.

İş ve Kariyer
Mesleki konularda Haziran ayında da etkisi devam edecek, burcunuzun yöneticisi Mars gezegenin seyri, 1 Temmuz tarihine kadar bazı noktalara özellikle dikkat etmeniz gerektiğinin işaretidir. Gerçek kimliğinizi dış dünyadan soyutlamadan girişimde bulunmaya çalışacağınız konuları mercek altına almalı, uzun süredir üstünde durduğunuz proje, plan ve fikirlerinizi karşınıza uygun bir fırsat çıkıyorsa değerlendirmelisiniz. Yeni teklif veya olanakları ise uygulama altına almadan önce iyi düşünmeli, araştırmalı ve gerçekliği hususunda emin olunmalıdır. Başkalarını değiştirmek için uğraşmamalı, herkesin sizin gibi düşünmesini beklememeli, stratejik bazı uygulamalarda bulunarak insanları yönetmeye kalkmamalısınız. Öncelikle kendinizi inceleme altına alarak eksiklerinizi net olarak saptamalı ve bunları tamamlamaya çalışmalısınız. Yaratıcı enerjilerinizi devreye sokarak, yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz alanları tercih etmeli, projelerinizi hayata geçirirken özgüveninizi ılımlı ve hoşgörülü tarzda davranacak şekilde ayarlamalı, egonuzu devre dışı bırakmalısınız. Çünkü bu dönemde hem Akrep burcu oluşunuz hem de Mars Aslan pozisyonu inanılmaz boyutta kendinizi ön planda tutmaya çalışacağınızın göstergesidir. Fakat unutmayalım ki, Haziran ayı Merkür geri hareketi nedeniyle iki kez düşünmeyi ve temkinli hareket etmeyi, inceleme altına almayı gerektiriyor. Siz sınırınızı bilemezseniz herşeyin alt üst olması da mümkündür. Bu dönemde liderlik etmek istersiniz, ama çevrenizde o kadar çok lider vardır ki, siz arka planda kalmaya gönülsüz olduğunuzdan isyan eder üste geçmeye çalışırsınız. Mütevaziliği elden bırakmayın, zekanızla, yeteneklerinizi olgun bir şekilde ifade edin ve ne olursa olsun sorumluluklarınızın farkında olun. İşte o zaman bu güçlü enerjiyi olumlu anlamda kullanabilir ve geri hareketten sonra girişimlerde bulunabilirsiniz.

Ayrıca, 21 Haziran tarihine kadar, İkizler burcunda ilerlemesini sürdürecek Güneş, siz Akreplerin, başkalarıyla ortak olarak paylaşım içinde olduğunuz konularda dağınıklık yaşamamak için şimdiden planlar yapmanız gerektiğinin işaretidir. Aynı anda iki seçenek arasında nasıl karar vermeniz gerektiğini bilemez, değişkenlikler gösterebilirsiniz. Merkür gezegenin de bu alanda geri hareket yapacağınızı düşünürsek, eski borçlar, sağlık sorunları, ilişkiler, paylaşımlarla ilgili dikkatli hareket etmek gerekecektir.

Para Konuları

Sevgili Akrepler Haziran ayının maddi anlamda etkili olacak en önemli enerjisi, 19 Mayıs gölgeli günleri itibariyle başlayan ve 26 Haziran tarihine kadar devam edecek olan Merkür geri hareketidir. . Günlük yorumlarınızda takip ettiyseniz, Venüs gezegeni de, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında İkizlerde transitine başlamıştı. Böylece hem iletişim hem de ilişkiler açısından önemli bir devinimle Haziran ayına adım atmak üzeresiniz demiştim. Geri hareket süresince nelere dikkat etmelisiniz bunları tekrar birlikte ele alalım. Öncelikle, tüm burçlar gibi siz de, rutin işlerinizi sürdürmeli, geri harekette bunları yapmanızın hiçbir sakınca taşımadığını bilmelisiniz. Daha önceden başvuruda bulunmayı düşündüğünüz ve her olasılığı değerlendirme altına alarak hesapladığınız kredi ihtiyaçlarınız varsa bunları halletmek açısından da bir sorununuz yoktur. Sadece dikkat etmeniz gereken konu, bu süreç içinde ani bir karar alarak böyle bir girişimde bulunmamanız, geri hareket zaman dilimi içinde, her yönüyle ince bir hesap yapmanız ve bitiminde başvuruda bulunmanızdır. Başkaları kaynaklı edindiğiniz parasal gelirlerinizle ilgili konularda, bugüne dek herhangi bir gecikme olmadıysa ve rutin olarak bir geliriniz varsa, yine de herşeyi kontrol etmeli fakat tedirgin olmamalısınız.

Geri hareket süresinde, tanımadığınız kişilerle irtibatta bulunmak zorunda iseniz, aranızdaki konuşmalara dikkat ediniz, kesinlikle bu insanları tanımadan, etmeden bağlantı kurmayınız, elden borç vermeyiniz veya borç altına girmeyiniz. Ortak işler yaptığınız kişilerle olan iş ilişkilerinizde aksayan noktaları tespit etmenizin kolay olduğu bu süreçte, daha önceden düşündüğünüz ve yaptığınız bir plan varsa geri harekette uygulayınız. Veraset davalarınızı iyi takip ediniz. Vergi ve borçlarınız konusunda dikkatli olunuz. Başkalarının parasını idare eden ve çoğaltmaya çalışan bir meslek sahibi iseniz bu süreçte hesaplamalarınıza dikkat ediniz. Son söz olarak bu dönemde parasal konularda lütfen kuşku ve kuruntularınızı, mantıklı bir bakış açısı altında tekrar gözden geçiriniz ve sizi zorlayan, ayak bağı olan kişi ve olayları geride bırakıp yeniye yer açmak için kendinizle yüzleşmekten kaçınmayınız.


25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında ise, İkizler burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs gezegeni başka insanlarla temaslar kurarak maddi ve manevi açıdan kendinizi garanti altına almaya çalışacağınız anlamına gelebilir. Kafanızın içindeki planlarınızla ilgili ikilemlere açık olduğunuz bu zaman içinde benim tavsiyem ne olursa olsun mantıklı hareket etmeniz, kuşku ve kuruntulu işlerden uzak durmanız, yaşamınızla ilgili dönüşüm ve yenilenmede bulunurken her olgunun olabilecek iki sonucunu da düşünerek hareket etmenizdir. Seçeneklerin fazlalaştığı bu süreç kafanızı yer yer kurcalasa da, siz kendinizi ve varmak istediğiniz hedefin altını iyi çizerseniz çelişkilere düşmeden yol alabilirsiniz. Miras, hisseli paralar veya eş destekli kaynaklar konusunda harcamalarınıza dikkat etmeli, durumunuz ne kadar iyi olsa da, boyunuzu aşabilecek harcamalarda dikkatli olmalısınız. Merkür gezegeninin geri hareketini de hesaba katarsak, Venüsün bu seyri etkisi altında hem duygusal hem de bilinçli isteklerinizde ikilemlere düşmeden hareket etmek esas alınmalıdır. Boşanma nedeniyle, nafaka veya hukuksal sorunlarınız varsa, ayrılmak üzere olduğunuz kişiyle gerilimli konuşmalar yapmak yerine olgun ve hoşgörülü bir tarzda hareket ederseniz, çıkarlarınızı korumuş olabilirsiniz.

Para Konularında etkisinin uzun sürmesi dolayısıyla, Jüpiterin 9 Mayıs tarihinde başlayan geri hareketini sizlere tekrar hatırlatmak isterim. Bu ve buna benzer uzun sürecek gezegen etkinliklerinin unutulma ihtimalinin yüksek olduğu, dikkat alınmadığı bir aylık yorumun anlamı olmayacaktır. Kısa süreli seyirler gelip geçer, fakat uzun soluklu olanları her zaman ağırlığını hissettirecektir. Jüpiter gezegeninin Eylül 2008 yılına kadar sürecek transiti, sizlerin yeni bir bakış açısıyla kendinizi gözden geçireceğiniz, düzenlemelerde bulunmanız gereken süreç anlamına gelmektedir. Bu dönemde, kazanımlarınızla alakalı konularda derin bir şekilde gözlemde bulunarak kendinize özgü hedef duygunuzu disiplinli bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Bu gözden geçirişte içsel sesiniz fazlasıyla yüksektir ve bu güç sizi ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendirici olabilir. Eğitim, iletişim, haberleşme, girişim, öğrenme, bilgi olarak genişletmek için kendinizce bir düzene sokabilirsiniz. İşte bu düzen, size parasal olarak bundan sonrası adına yol gösteren pusulaya sahip olmanız anlamına gelir. Bu süreçte maddiyata öyle fazla değer vermeyebilir, sadece başarılı olmayı merkez alabilirsiniz. Kendi tutum ve davranışlarınızı düzenlemek sizin açınızdan çok daha önemlidir, bilirsiniz ki, içinde bulunduğunuzu durumu gerçekçi görürseniz o denli rahat etmeniz mümkün olacaktır. Bu yolda ilerlerken, ispatlanmış ve önceden denenmiş olgular sizi daha fazla ilgilendirebilir. Yani herşeyi sağlama almaya çalışabilir, kararlılık içinde amacınıza ulaşmaktan yana olursunuz. Kimi zamanlarda aşırı bir iyimserlikle hareket ederken kimi zaman kendinizi toparlar ve parasal olarak güvenli bir duruş elde edebilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler :5-6-9-10-14-15-9-20-24-25-

Zayıf Enerjili Günler : 1-2-7-8-21-22-23-28-29-

Yeniay : 14-15
Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-28-29
(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Akrep, Siz sabit su burcusunuz. Güç kaynağınız olan güçlü duygularınızla insanlarla olan ilişkilerde samimiyeti devam ettirebilir, kontrolü elinizde tutabilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:50

YAY BURCU

Aşk ve İlişkiler

Aşk hayatınızla ilgili konularda Haziran ayını incelemeye, Venüs gezegeninin 25 Mayısta başlayan seyrinden söz ederek başlamak istiyorum. Hatırlarsanız günlük yorumlarınızda başladığı gün itibariyle sizlere bu enerjiden söz etmiş ve 18 Haziran tarihine kadar karşıt burcunuz ve ciddi ilişkilerle alakalı yaşam alanınızda seyrini sürdürecek Venüs bu alanda oldukça güçlüdür fakat ikizler burcu geçişi nedeniyle dikkat edilmesi gereken özellikler taşır demiştim. Öncelikle, İkizler burcundaki Venüsün anlamı partnerinizin bu dönemde sizinle bilgi alışverişinde bulunmayı, arkadaşlık olgusu içinde hareket etmeyi, zihinsel açıdan uyumluluğa son derece önem vereceğini göstermektedir. Sizinle ciddi ve derin meseleler hakkında, duygusal konuşmalar yapmak yerine hoşlandığı şeyler hakkında konuşmayı tercih edebilir. Siz de yapınız gereği bu türlü bir beraberlikten hoşlanıyorsanız hakikaten bu süreç zevkli geçebilir. Fakat Oğlak ve Akrep burcunda Venüs gezegeniniz varsa işiniz oldukça zorlaşabilir. Çünkü bu iki oluşum da, ciddiyet içerdiği gibi aşk konusunda sahiplenicidir. Bu yüzden de partnerinizin bu tarz yanaşması sizin için sabır gerektiren bir zaman olacaktır. Bu dönemi huzurlu ve uyumlu bir şekilde geçirmek için benim size önerim, ortak zevklerinizi paylaşmaya çalışmanız, birlikte aktivitelerde bulunmanız, sanki ilk tanışmışsınız gibi üzerine fazla düşmeden hareket etmeniz, duygusal bağlılık istememeniz ve en önemlisi sabırlı olmanızdır.

Bir Yay daima özgürlüğünü önemsediği için, bu dönemin sizin için genel anlamda hoş geçebileceğini düşünüyorum. onun üzerinde baskı kurmamanızı da özellikle öneriyorum. İlişkisi olmayanlar için bu süreç, arkadaşlık olgusu içinde, iletişim sırasında, bir özel davette, bir yakınınız aracılığıyla, yazışma ve sözel bir irtibat esnasında, yolculukta tanışabileceğiniz kişiyle tanışmanız anlamına gelebilir. Ayrıca kimileriniz için bu çift kısmetlilik olabilir. Aynı anda iki kişi birden talibiniz olabilir. Biraz kararsızlık yaşamanız mümkündür. Merkür geri hareketi de yarın itibariyle burada seyredeceğinden dikkatli düşünmek, kendi yapınıza, hayat tarzınıza ve yaşama bakış açınıza göre, eşit hak ve özgürlükte olabileceğiniz kişiyle bağ kurmanız gerektiğini ve acil kararlardan uzak durmanızın faydalı olacağını göstermektedir.

21 Haziran tarihine kadar İkizler burcunda seyrini sürdürecek Güneş ise, sizler için ilişkinizi tekrar gözden geçirmeniz, aranızdaki dengeyi sağlayarak, sağlıklı bir şekilde beraberliğinizi sürdürmeniz adına etkilidir. Partnerinizin bu dönemde sizinle iletişimde bulunmaya açık olduğunu hissedebilirsiniz. Birbirinizin fikirlerine ve bakış açılarına gereken saygıyı gösterdiğiniz takdirde, hem ortaklaşa hareket edebilir hem de zihinsel açıdan uyumu yakalayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken öncelikle birbirinizin arkadaşı olabilmektir. Merkür gezegenin geri hareketini de hesaba katarsak, bu dönemde mantıklı bir şekilde davranır, çatışmalardan uzak kalırsanız, ilişkiniz adına gerçekçi adımlar atabilirsiniz.


Sevgili Yaylar, gölgeli günleri dahil olmak üzere, 26 Haziran tarihine kadar geri hareketini sürdürecek iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür, Venüs seyriyle birlikte Haziran ayına damgasını vuracağa benziyor. Gelin şimdi bu süreçte olabilecekleri birlikte inceleyelim. Öncelikle ciddi beraberlik ve evlilik konularında etkili olacak bu transit, aranızdaki iletişimin güçlenmesi adına her ikinizin de dikkatli bir şekilde hareket etmesi gereken bir dönemdir. Karşıt burcunuzda oluşan bu etki, genel anlamda, sizin davranışlarınıza karşılık, partnerinizin verdiği tepkiyle birebir alakalıdır. Demek oluyor ki, siz bu döneme kadar birlikte olduğunuz kişiye nasıl davrandıysanız ve nasıl bir iletişimde bulunduysanız bu süreçte o da size karşı yansımalarda bulunarak cevap verecektir. Bu dönemde dikkat edilmesi gereken konu ne olursa olsun çatışmalardan uzak durmak ve dengeli bir şekilde paylaşımda bulunmaktır. Bunun yolu ise, her iki tarafın da, saygı, sevgi ve güven olgusu içinde hareket etmeleridir. Yine bu dönemde her iki kişi de anlaşmaya gönüllü olup, birbirleriyle diyaloglarını güçlendirici girişimlerde bulunurlarsa, geri hareketin bitiminde alacakları kararlar doğrultusunda ilişkilerini sürdürmeye devam ederler. Tam tersine ufak şeylerden problem çıkarıp, geri harekette bir de çatışma içine girerseniz bu beraberliğin her ikiniz için de iletişimsel açıdan çıkmaza girerek durumunuzu daha da zorlaştırabilirsiniz.

İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı sağlıklı bir beraberlik kurabilmek için, iletişim olgusunu önemsemek ve eşit hak, özgürlük duygusu içinde paylaşımda bulunmaya gayret etmektir. bu süreçte başlayan bir beraberlikte dürtüsel davranmamalı, karşınızdaki kişiyi incelemeli, tanımaya çalışmalı ve ne kadar hayran olsanız da, ani bir evlilik kararı almamalısınız. Sağlam sürmekte olan bir ilişkiniz varsa ve evlenmeyi düşünüyorsanız ve buna çoktandır karar verdiyseniz bu dönem içinde bunun gerçekleşmesinde bir sorun yoktur. Merkür geri hareketleri genel olarak onarım zamanları ve eski planlar için uygulamaya geçilmesi zamanlarıdır. Sözleşme, kontrat, iş ortaklığı konularında da, daha önceden anlaşılmış ise, yapılacak sözleşmede yine de dikkat etmeye çalışmalısınız.

İş ve Kariyer
Sevgili Yaylar, Mars gezegeninin 9 Mayıs tarihinde başlayan Aslan burcu seyri, eğitim hayatıyla ilgili kişilerin, uzun zamandır düşündükleri ihtisaslaşma ile alakalı konularda ister ülkelerinde isterlerse yurtdışıyla temasa geçebilecekleri bir dönemdir. Bu size yeni bir iş imkanı kazandırabilir. Uzmanlaşmak adına sınavlara katılabilir, yüksek kadrolarda görev alabilirsiniz. Yurtdışındaki iş imkanlarını araştırabilir hatta doğum haritanızda böyle bir enerji varsa, oraya yerleşebilir ve yaşamınızın en az iki yılı için yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Yaratıcılık gücünüzden yararlanarak kendinizi ifade edebileceğiniz sanat, spor, gezi, turizm, seyahat, eğlence dünyası, medya hayatı, yayın ve yayımcılık, yabancı dil, spekülasyon gibi konularda girişimde bulunabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi yüksekokul sınavları Haziran ayında yapılacak. Sınavlara çok iyi hazırlanır, kendinize olan güveninizi kaybetmeden ve geleceğiniz adına düşünerek disiplinli bir şekilde çalışırsanız büyük bir ihtimal bu sınavdan yüz akıyla çıkabilirsiniz. Bu süreçte başka bir yere taşınabilir, değişik insanlarla tanışabilir, hatta hayatınıza girecek bir kişi sayesinde hayatınızı farklı bir ortamda sürdürmeye başlayabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek için bizzat yurt dışına gidebilirsiniz. Kurs programına katılabilir, yabancılarla yazışabilir kendinizi geliştirebilirsiniz. Burada önemli olan geniş düşünmek, inatçı olmamak, uzman görüşlerine başvurmak, görüşlerinizi fanatik bir biçimde sergilememek, insanlarla olan iletişiminizi güçlü tutmaktır. Merkür gezegenin geri hareket dönemlerinin eskiyle alakalı işler açısından etkili bir dönem olduğunu tekrar belirtmek istiyorum. Yukarıdaki konularda veya yaşamınızla ilgili uzun zamandır hedefinizde olan konularda karşınıza çıkabilecek fırsatları değerlendirmenizde veya planlarınızı uygulamanızda bir sakıncası olmadığını biliniz. Sadece iletişimsel olarak belki gecikmeler oluşabilir fakat bu sizin geri hareket var diye önünüze gelen harika bir fırsatı geri çevirmeniz anlamına gelmez. Önlemlerinizi alırsanız, üzerinde iyi düşünmüşseniz neden olmasın? Yani dünyada hayat durmuyor, birçok insan birçok aktivitede bulunmaya devam ediyor. Sadece şunu biliniz. Hiç aklınızda olmayan durumlarda karşınıza bir teklif gelirse veya size hangi zaman başlamanız gerektiğini sordukları bir iş teklifi olursa beklemede kalabilirsiniz. Bu noktayı sürekli tekrarlıyorum ama bana yönelttiğiniz Merkür geri hareketiyle ilgili sorularda en çok bu nokta hakkında bilgi istendiği için tekrar belirtmek istedim.

Para Konuları
Finansal konularda Mayıs ayının en önemli etkisi, Jüpiter gezegeninin 9 Mayıs tarihinde başlayan geri hareketidir. 8 Eylül 2008 gününe kadar devam edecektir. Sizler bu süreçte parasal konulardaki herşeyi derin bir manada gözden geçirmeye başlamalısınız. Hedeflerinizin ne olduğunu bir kez daha düşünmeli, kendinize nasıl bir yön çizerseniz maddi ve manevi değerlerinizi çoğaltabilirsiniz bunu belirlemeye başlamalısınız. Kendi kazanma yeteneğinizi keşfetmeli, sahip olduğunuz değerlerinizi yani inancınızı ayakta tutmalı, doyumsuz ve aç gözlü davranmak yerine mütavazi bir şekilde yaşamanın önemini kavramaya çalışmalısınız. Bu dönemde hangi konularda ne gibi yeteneklere sahipsiniz onların altını bir kez daha çizerek, bu yetenekle nasıl para kazanabilirsiniz bunu belirleyin. Belki de kendi çapınızda evinizin içinde yaptığınız bir hobiyi geliştirerek sonbahara kadar hazırlanır sonra da bunu girişimde bulunarak sergileyebilirsiniz. İşinizle alakalı konularda yetersiz kaldığınız noktalar varsa bu süreçte bunları gözden geçirerek nasıl daha güçlü pozisyona gelebilirsiniz bunu araştırabilirsiniz. Savurgan bir insansanız kazandıklarınızı elinizde tutmayı, bunları uygun alanlarda küçük yatırımlarla büyütmeyi öğrenebilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-13-16-17-18-21-22-23-26-27

Zayıf Enerjili Günler : 3-4-9-10

Yeniay : 16-17-18
(Ay gezegeninin Yay burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-30
(Ay gezegeninin İkizler burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Yaylar siz, değişken ateş burcusunuz. Güç kaynağınız olan iyimserlik ve inancınızla pek çok insana ulaşabilir ve büyüyebilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:51

OĞLAK BURCU

Aşk ve İlişkiler

Haziran ayı aşk hayatınız açısından, özellikle ciddi ilişkinizle ilgili konularda etkili olacak enerjileriniz Merkür geri hareketinin gölgeli günlerinin sonu olan 26 Haziran tarihinden sonra daha fazla hissedilecektir. Fakat bu enerjinin başlangıç tarihi 18 Hazirandır. Bu tarihte Venüs gezegeni karşı burcunuzdan geçeceği için doğal olarak sizin bilinçli istekleriniz ile partnerinizin ilişkiye bakış açısı arasındaki zıtlaşmadır. Fakat bu zıtlaşma sizi korkutmasın. Çünkü Venüs gezegeni bu alanda oldukça güçlüdür ve karşıt evimiz daima astrolojide evlilik ve uzun sürekli ilişkiler hakkında bilgilendiğimiz bir alandır. Bu tarihten üç gün sonra Güneşin Yengeç burcuna girişiyle, biraz önce bahsettiğim Venüs enerjisi iki kat daha etkili olmaya başlayacaktır. Şimdi bu etkinin Haziran ayı içinde yansımalarını birlikte inceleyelim.

Bu dönem Venüsün son derece duyarlı, duygusal, eskiye önem veren etkisi, partnerinizin de ilişkinize olan bakış açısının göstergesidir. Eğer uzun yıllardır temeli sağlam olan bir beraberliğiniz varsa, her şekilde bunca zaman ayakta kalabilmiş ise biliniz ki, kadersel bir durum söz konusudur. Bu dönemde aranızdaki ilişkide sizin duygularınızın daha fazla farkına varacak olan partneriniz kafasının içinde beraberliğinizi değerlendirmeye başlayabilir. Aranızdaki empati oldukça güçlüdür. Burada yapılması gereken sizin biraz daha sıcakkanlı davranmanız ve baskı kurmadan ona kendisini ifade etmesi için şans tanımanızdır. O da aynı şekilde ilişkinin, sizi desteklemek olduğunu, beraberliğin temellerini güvenli bir şekilde inşa etmek için iki kişinin de, çaba sarfetmesi gerektiğini anlaması lazımdır. Duygularını ve hissettiklerini size karşı dürüstçe izah etmesi, yanlışlarınızı, hatalarınızı birlikte çözebileceğinizi söylemesi son derece olumludur.

Benim burada izah etmeye çalıştığım tam anlamıyla şudur. İlişkiniz adına en çok dikkat edeceğiniz husus karşılıklı güven, saygı, sevgi ile temelinizin güçlendirilmesidir. Şu ana kadar yazdıklarım evli veya ilişkisi uzun yıllardır süren kişiler için geçerli olduğu kadar, yeni başlayacak ilişkilerde de siz Oğlakların bu dönemde en çok neyi arzu ettiğinizin göstergeleridir. Evet biraz önce izah ettiğim gibi güvence, sahiplenilmek, korunmak ve kollanmak Haziran sonlarına doğru ilişkiniz açısından en önemli enerji etkinliği olarak gözükmekte. bu dönem bu ayın sonlarına doğru görüleceği için, başladığı ilk günler Merkürün gölgeli günlerinin sonuna geldiğinden ben, Temmuz ayında etkisinin daha net ortaya çıkacağını düşünmekteyim. Ayrıca bu etki altında en çok dikkat edeceğiniz husus, birbirinizin kusurlarını veya garip davranışlarını ne olursa olsun yargılamadan kabul etmek ve duygusal birliğinizi bozmadan sorunlarınız varsa birlikte çözüm bulmaya çalışmaktır.

Siz Oğlakların da dikkat etmesi gereken konu, partnerinizi veya yeni birlikte olacağınız kişiyi illa kontrol etmeye çalışmamak, onu yönlendirmeye kalkmamak, ona güven duymak, herşeyi kontrol etmezseniz kötü şeyler olacağını düşünerek ne kendinizi ne de onu tedirgin etmemek, biraz akışa bırakarak rahat olmak, korkularınızı ve duygularınızı ondan saklamamak ve paylaşmaktır. İlla onun gözünde saygınlık kazanacaksınız diye, kendinizden fedakarlık etmemek, bir ilişkinin kafanızın içinde önemli olması için illaki karşınızdaki kişinin zor olmasını beklememek, Çünkü Oğlaklar genelde herşeyin zor elde edileninin kalite taşıdığına ve önemli olduğuna inanmış burç mensuplarıdır.
Haziran ayında etkisi görülecek bir başka enerji ise, geçtiğimiz ay günlük yorumlarda sözünü ettiğim, sizin açınızdan son derece önemli olan ve burcunuzda seyreden Jüpiter gezegeninin, Eylül 2008 yılına kadar olan etkisini tekrar hatırlatmak istedim. Çünkü Jüpiter astrolojide bolluk, şans ve gelişme anlamındadır. Oğlak burcunda düşük etkili bir enerji olduğunu sizlere her zaman belirtmişimdir. Fakat ne olursa olsun Jüpiter büyük bir kuvvettir. Doğum haritanızdaki etkiler nispetinde sizlere sırasıyla şans sunmaya devam edecektir. Ayrıca bu kuvvet öncelikle imajınız açısından son derece önemli. Şimdi hem dış dünyadaki tavırlarınız, hem de ilişkinizle alakalı konularda şöyle bir içsel yolculuğa çıkarak bir kez daha kendinizi geliştirmek, genişletmek ve zenginleşmek adına olumlu bir dönem geçireceksiniz. Şimdi hayat size yaşamınızı yeniden kurmanız, arzularınızı gerçekleştirmek adına maneviyat gücü vermekte.
Bu dönemin en önemli özelliği, inancınızı özgür bir şekilde savunmanız, hatta giyiminizden davranışlarınıza kadar son kararı vermek için düşünmenizde etkili olacaktır. Burada dikkat edeceğiniz nokta, güven duygunuzu asla kaybetmeden, egonuzu abartılı bir şekilde ifade etmeden, moral duygunuzu daima ayakta tutarak, korkulardan uzak durmaktır. İyimser düşünmeli, başkalarını da sizin gibi düşünmeleri adına yol gösterici rehberlikte bulunmalı, yeni düşünce akımları hakkında topladığınız bilgilere göre kendinizi yeniden ifade etmelisiniz. İlişkinizle alakalı konularda bu geri hareket, hem toplumsal anlamda güçlenmenizi sağlayıcı olabilir hem de beraberliğinizdeki sorumluluk ve disiplinli hareket etmeyi sağlamak adına iplerin sizin elinizde olmasına şans tanıyabilir. İmajınızı güçlendireceği için, kararlarınızı verirken veya ilişkinizi gözden geçirirken daha dikkatli adımlar atmanızı, daha kontrollü davranmanızı, kesinlikle ciddi fikirli olmanıza etki eder.

İş ve Kariyer

Mesleki açıdan Haziran ayının tüm burçlar için olduğu gibi siz Oğlaklar için de en önemli enerjisi Merkür gezegeninin geri hareketidir. Gölgeli günlerini de hesaba katarsak, 26 Haziran tarihine kadar devam edecek bu seyir, iş verimliliğinizle ilgili olarak bana göre gayet yoğun, olumlu bir süreç anlamı taşıyabilir. Çünkü Merkür gezegeni hem bu konularda hem de İkizler burcunda son derece etkili bir oluşumdur. Sizler şimdi daha hızlı, aktif ve girişimci bir tarzda hareket edebilecek hale geleceksiniz. Bu geri harekette yapacağınız düzenlemeler, eksiklerinizin tamamlanması, geri hareket sonrasında size faydalar sağlayabilir. beraber çalıştığınız insanlar tarafından takdir edilebilir, patronunuz tarafından ödüllendirebilirsiniz. Belki bu süreçte bir çok işle aynı anda uğraşıp, hızlılık içinde yetiştirmeniz gereken görevlerle karşılaşacaksınız. Sakın kaygı duymayın, çünkü bir oğlak her zaman sistemli, disiplinli ve sorumluluk içinde çalışmasını seven kişilerdir. Demek oluyor ki, bu süreç, yarım kalan tüm işlerin bitirilmesi, yeni planlamaların yapılması, organize işlerin yoluna koyulması, birlikte çalıştığınız insanlarla sorunların sona ermesi, yakın insan ilişkilerinde hizmet olgusu içinde hareket edilmesi adına sizi destekleyicidir. Oluşan gecikmelerin, sizin açınızdan yararlı olunması adına düzenlemeler olarak görerek, rutin işlerinizi aksatmadan sabırla beklerseniz, bu dönemin sonunda ilginç teklifler, yeni iş olanakları elde edebilir, yaşamınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

Bu dönemde dikkat edilmesi gereken konu, iş ilişkilerinizde ılımlı, hoşgörülü bir tarzda çevrenizle iletişimde bulunmak, sosyal güvencenizle alakalı konulara önem vermek, yarım kalan işlerinizi tamamlamak, sağlıklı ve düzenli bir şekilde yaşamaktır. Bu dönemde, bulunduğunuz alanda uyumun sağlanmasında uzlaştırıcı tarzda hareket etmeniz, iş saatlerinize dikkat etmek, işinizle alakalı tüm evrakları kontrol etmek, bilgilerinizi iyi depo etmek, bilgisayarınızı gözden geçirmek, haberleşme konularında çıkabilecek aksaklıklar için bir yedek planı hazır tutmak, mesleğinizde ustalaşmak için gerekirse bir çırak gibi çalışmaya gönüllü olmaktır. Sağlık konusunda da, iletişimsel rahatsızlıklara karşı dikkatli olmalı, hijyeninize önem vermeye devam etmelisiniz.

Para Konuları
Haziran ayında parasal konularda, etkisi 9 Mayıs tarihinde başlayan ve 1 Temmuz tarihine kadar sürecek olan Mars Aslan burcu seyri, önemini yine sürdürmekte. Bu dönemde Mars, liderlik gücünüzü dış dünyada göstermeniz adına oldukça güçlü bir enerji sunamaya devam edecektir. Her ne kadar bir oğlak için bu belirsizlikler ve Merkür geri hareketi nedeniyle yavaşlamalar anlamına da gelse, bu enerjiyi olumlu anlamda değerlendirmenin yolu, egonuzu gerektiği yerde disiplin edebilmenizdir. Böylece herşeye daha mantıklı bir şekilde bakabilir ve ani hareketlerden kaçınarak düzenli bir para akışı sağlayabilirsiniz. Bu süreçte babanız, mesleğiniz, eşiniz yoluyla para kazanma olasılığınız var. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta, onların üstünde baskı uygulamamak, size destek olmaları yönünde imalarda bulunmamak, güç uygulamaya kalkmamaktır. Mesleğiniz yoluyla kazanımlarda sanat, spor ve yaratıcı yetenekleriniz baş sırayı alabilir. Bu alanlarda mesleği olan eşinizden de gelir sağlayabilirsiniz. Tabi ki dikkat edilmesi gereken noktaları göz ardı etmeden hareket etmek en doğrusu olacaktır.
Harcamalarınıza son derece dikkat ediniz, bu dönemde Mars sizi meydan okumanız adına teşvik edeceğinden, siz de kendinizi göstermek amaçlı girişimlerde bulunabilirsiniz. Hele başkalarına güvenerek, borç alarak, kredi başvurusunda bulunarak elde ettiğiniz paraları belli belirsiz alanlardan kullanmamaya özen gösterin. Sınırlarınızı aşmayacak şekilde harcamalar yapın ve kendinize belirli bir limit koyarak hareket etmeye özen gösterin. Ayrıca Merkür geri hareketinin tüm burçlar üzerinde olduğu gibi dikkatli olunması gereken süreç olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle başkaları vasıtasıyla elde edilen gelirler üzerinde etkisi daha yoğun olan bu transit, daha önce başvurduğunuz veya detaylı bir şekilde analiz ettiğiniz kredi alımlarınız için bir sakınca oluşturmamaktadır. Çünkü bütün bunlar geri hareketten çok önce düşünüldüğü için bir sorun teşkil etmemektedir. Yalnız 19 Mayıs sonrası aniden karar verip ortaklık ilişkisi içine girmek, bankalar yoluyla gelir temin etmeye çalışmak sakıncalı olabilir.

Pozitif Enerjili Günler :1-2-5-6-9-10-14-15-24-25-28-29

Zayıf Enerjili Günler :11-12-13-26-27

Yeniay : 19-20
(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 5-6
(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.
Sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.


Sevgili Oğlak, Siz temel öncü toprak gurubusunuz. Güç kaynağınız olan, doğal yetenekleriniz ve çalışkanlığınızla her tür kaynağı pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:52

KOVA BURCU
Aşk ve İlişkiler

Haziran ayındaki gelişmelere, 9 Mayıs-1 Temmuz tarihleri arasında Aslan burcunda seyrini sürdürecek, Mars enerjisini tekrar hatırlatarak başlıyorum. Ciddi ilişkiniz veya evliliğiniz üzerinde etkili olacak bu enerjiden hatırlarsanız o günkü günlük yorumlarda söz etmiş ve bu durum partnerinizle aranızdaki mücadeleyi göstermekte demiştim. Mars bu süreçte Aslan burcunda ilerleyeceği için partnerinizin egosu öyle şişkin ve öylesine kendinden emin haldedir ki, sabit bir düşünce tarzıyla hareket ederek liderliğini göstermeye çalışmaktadır diyerek devam etmiştim. Tabi burada ilişkinizin kalitesi ve kadersel temalar son derece önemlidir. Eğer huzurlu bir ilişkiniz varsa, eşleşim haritanızda birbirinizle uyumlu olduğunuzu gösteren görünümler varsa, bu süreçte onun kendinden emin bu hali canınızı sıksa da, ayrılığı düşünmeden bazı konularda tartışarak veya türlü yollarla anlaşmaya çalışarak bu dönemi zor da olsa geçiştirebilirsiniz. Fakat ilişkinizde sorunlar varsa, her iki taraf sabit fikirli davranıyor, inadından vazgeçmiyor, haklı olduğunu düşünüyorsa doğal olarak hakimiyeti ele geçirmek için üste çıkmaya çalışacaktır. Peki sizin bilinçli istekleriniz ile, partnerinizin aktif gücü arasındaki bu savaşı kim kazanacak diye sorarsanız ilişkinizdeki sevgi, saygı ve güveni sağlayan olgun ve ılımlı yaklaşımlar kazanacak. Kişisel ego, kabalık, agresiflik, bencillik kaybedecektir. Hiçbir zaman savaşarak, karşılıklı zıtlaşarak, birbirinizin inandıklarına saldırarak ilişki yaşanılmaz. Bu süreçte yapılması gereken dengeyi muhafaza etmek adına biriniz konuşurken öbürünüzün susması, biriniz susunca da öbürünün susarak sakin bir ortam hazırlayarak medeni insanlar gibi konuşulmasıdır. Kaldı ki Haziran ayı bildiğiniz gibi Merkür geri hareketi dolayısıyla, iletişimsel konularda gayet dikkatli olunması gereken bir zamandır. Merkürün bu dönemde Marsla uygun bir görünümde olması aranızdaki sorunların olgun yaklaşımlarla konuşulması halinde çözülebileceğini tam tersi durumda ise aranızda iletişimin bozulması ve kopuşların meydana geleceğinin göstergesidir.

Haziran ayı içinde etkisi devam edecek bir başka önemli enerji ise, aşk ve ilişkilerle birebir alakalı Venüs gezegeninin burcunuzla uyumlu görünüm yaptığı İkizler burcundaki seyridir. Hatırlarsanız sizlere 25 Mayıs tarihindeki günlük yorumlarınızda bu enerjiden bahsetmiş ve 18 Haziran tarihine süreceğini, sizler için aşk ve flört ilişkileri bakımından aradığınız özgürlük ve arkadaşlık duygusunu tadabileceğiniz yeni bir kişi anlamına gelebilir demiştim. Özellikle hayatın keyifli ve eğlenceli yanlarını hissetmeniz bu dönemde gayet kolay olacağından uzun süredir yorulan bilinciniz ve üzgün yüreğiniz güç bulabilir, canlanabilir diye eklemiştim. Tabi ki bu arada iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün geri hareketini devredışı bırakmamız mümkün olmadığından, yeni insanlarla tanışmak, eskilerle temas kurmak derken hakikaten ilginç bir süreç yaşanacağını söylemek mümkün. Bu dönemde ilişkisi olanlara benim tavsiyem, öncelikle arkadaşlık olgusunu önemsemeniz, birlikte eğlenmeyi ve gezmeyi, aşkınızı yeniden canlandırırken duygusal davranmamayı bilmenizdir. Çünkü bu süreç fazla bağımlılık ve hissiyat içinde olmaktan ziyade ortak ilgi alanlarını paylaşmayı gerektirmektedir. Eğer doğum haritanızda Balık veya oğlak burcunda konumlanmış bir venüsünüz varsa, yapacağınız en önemli şey, karşınızdakini sınırlamamak, özgür bırakmak, arkadaşı olmak, baskı uygulamamak, üstüne çok düşmemektir. Şimdi romantizm ve hassasiyet değil, bilakis rahat davranmak, hayatın keyfine varmak zamanıdır. 19 gün için ne kendinize ne de bir başkasına eziyet etmeden bu dönemin tadını çıkarmaya bakınız.

Bu sürecin kimi kovalar için anlamı ilişkinizdeki sorunlarını düzenlemeye çalışırken diğer yandan karşınıza çıkabilecek bir başka insan arasında kararsız kalmanız veya daha önce ayrıldığınız ilişkinizle alakalı hala kafanızın karışık oluşu nedeniyle tam olarak kendinizi ifade edemiyor oluşunuzdur. Bazılarınızda ise, yeni bir aşk başladığı halde, diğer ilişkinizin de sürmesi nedeniyle bir yandan mutlu diğer yandan şaşkın olabileceğinizdir. Bu ve buna benzer oluşumların dışında, genel anlamda ben, bu dönemin kısa sürse de size keyif katabileceğini düşünüyorum. Yalnız şunu unutmayınız ki, Venüs etkisi altında başlayan bir ilişki uzun soluklu değildir. Bunun için ortak haritalarınızın güçlü enerjiler içeriyor olması gerekir. Ayrıca bu süreçte tekrar bir araya geleceğiniz eski aşkınızla herşeyi en detayına kadar konuşmanız ve bundan sonrası adına bir sorun yaşamamak için mantıklı kararlar almanız yerinde olacaktır

Sevgili Kovalar şimdi sıra geldi yazının başından bu yana söz ettiğim Merkür geri hareketiyle alakalı etkiyi sizlere tekrar hatırlatmaya. Gölgeli dahil olmak üzere 26 Haziran tarihine kadar başta aşk hayatınız olmak üzere, tiyatro, gösteri dünyası, eğlence hayatınız, kendinizi sosyal hayatın içinde güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz adına gözden geçireceğiniz, yaratıcı gücünüzün ortaya çıkması adına düzenlemelerde bulunacağınız bir dönem anlamı taşıyacaktır. Bu süreçte aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Venüs gezegeninden yararlanırken, birlikte olduğunuz kişiyi Merkür geri hareketinin algılama gücü veren etkisi sayesinde çok daha iyi tanıyabilecek, kendinizce yapacağınız düzenlemeler sonucunda daha sağlıklı bir aşk yaşamak için yeni kararlar alacak ve bunları geri hareket sonrasında yürürlüğe koyabileceksiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu gerek yeni bir aşk veya gerekse yaşadığınız ilişki konusunda mantıklı bir şekilde düşünmek, gerçekçi bir bakış açısıyla karşınızdaki insanı değerlendirmek, kesinlikle acele karar vermemek, tanımaya çalışmaktır. Öncelikle sizi tatmin eden duygunun ne olması gerektiğinin altını çizmek, fiziksel ve ruhsal açıdan güvenliğinize önem vermek, iletişim olarak bağ kuramadığınız, farklı yaşam amaçlarınız olan kişiler konusunda dikkat etmektir. Yine bu dönemde erotizm konusunda çoğul ilişkiler yaşamaktan hoşlanan bir kişiyseniz daha dikkatli olmanız gerekebilir. Geri hareket dönemleri genel anlamda onarım zamanlarıdır. Merkür geri hareketi ise, haberleşme, bir başka insanla zihinsel açıdan uyum sağlanması, birbirinizin fikirlerinden yararlanılması adına herşeyin gözden geçirildiği zamanlardır. Bu sürede yapacağınız düzenlemeler, aranızdaki iletişimin kuvvetlenmesine neden olabilir ve geri hareket sonrasında yürürlüğe konabilir.

İş ve Kariyer
Mesleki yaşam evlerinizden geçen herhangi bir gezegen etkinliği olmasa da, meslek evinizin yönetici gezegeni olan Mars bu alanda da önemli bir söz sahibidir. Mars bildiğiniz gibi 9 Mayıs tarihinden bu yana Aslan burcunda seyrini sürdürmekte ve sizin ciddi ilişkiler evinizden geçerek hem beraberliğiniz açsından önemli bir etki yaratmakta hem de iş ilişkileriniz açısından titreşimler yaymakta. Haziran ayı bildiğiniz gibi, Merkür geri hareketi nedeniyle tüm burçların farklı alanlarda eskiyle alakalı her konuya çözüm getirdikleri yeni olan herşeyi ise beklemeye alarak düşünmeleri gereken bir ay. Bu nedenle Mars gezegeninin meslek yaşantınızla ilgili yaydığı titreşim ve burcunuzla yaptığı karşıt enerji dikkatli olmanız gerektiğini göstermekte. Mars gezegeninin güneşinizle(burcunuzla) olan bu enerjisi aslında son derece önemlidir. Bilinçli isteklerinizle mücadele gücünüz arasındaki çekişmeyi gösterir. Bu çekişme işbirliğine dönüştüğü anda ortaya çıkan yüksek enerji kimi zaman yeni bir iş, yeni bir etkinlik anlamına gelir. Haziran ayındaki Mars etkisi ise, Merkürün geri hareketine rastladığı için doğal olarak eskiyle alakalı iş sorunlarının veya daha önceden girişimde bulunmayı düşündüğünüz konuların yürürlüğe konması anlamındadır. Eğer siz şu anki işinizden memnunsanız ve devam etmeyi düşünüyorsanız bu dönem enerjiniz gayet yüksek ve aktifsinizdir. Hatta kendinizi oldukça güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
Fakat tam tersi problemleriniz varsa, iş sorunlarınız bir türlü bitmek bilmiyorsa ve bu mevzular uzun zamandır devam ediyorsa Mars enerjisinde yeni bir karar vermeniz, Merkür geri hareketinden de yararlanarak girişimde bulunmanız, karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirmeniz gayet doğaldır. Yani Merkür geri harekette diye dünyanın durmayacağını biliniz. Bu enerji altında dikkat edilecek husus, kişiselliğinizi korumak, mesleki olarak konumunuzu yükseltmek adına istekli olmak, irade gücünüzü güçlendirmek, hevesli, özgüvenli bir şekilde ilerlemektir. Siz kendinize güven duydukça hiç kimsenin sizi yenmesi, yok etmesi, devredışı bırakması mümkün değildir. Öncelikle patron konumundaki kişilerle, ortaklarınızla veya genel anlamda iş hayatında ılımlı ilişkiler kurmaya çalışmalısınız. Hayata oyun gibi değil gerçekçi bir şekilde bakmak, kimseye boyun eğmeden ve eğdirmeden yol almaya çalışmaktır.

Şans ve genişleme gezegeni Jüpiterin Oğlak burcundaki geri hareketi, Eylül 2008 kadar devam edecektir. Sizler bu etki altında iç dünyanızı ilgilendiren her konuda kendinizi gözden geçirerek, yaşamın anlamı üzerine düşünmek ihtiyacı duyabilirsiniz. Aşk, iş, para ve genel hayatınızla alakalı konularda bugüne dek yaşadıklarınızın sizin yüreğinizde bıraktığı izler, sorumluluklarınız çok daha baskın bir şekilde kendini hissettirmeye başlayabilir. Yalnız bu etki altında inancınız son derece yükseleceğinden, kendinizle yüzleşmeniz psikolojik açıdan çok daha kolay olabilir. Buradaki en önemli sır, yaşadığınız her bir olayın aslında sizi büyüten, olgunlaştıran deneyimler zinciri olduğunu anlayarak, bundan sonrasında çok daha mantıklı kararlar verecek hale gelmenizdir. Bu dönemi içsel anlamda ne kadar dürüst ve gerçekçi bir şekilde geçirirseniz, Eylül ayı sizin için yaptığınız planların ve projelerin hayata geçirilmesi adına yeni bir dönem anlamı taşıyacaktır. Bu süreçte dikkatli olmanız gereken en önemli husus, kendinize olan güveninizi kaybetmemek, azimli bir şekilde çalışmak ve sorumluluklarınızın bilincinde olacak şekilde hayatınızı düzenlemektir.

Para Konuları

Haziran ayı maddiyatla ilgili konularda biraz önce sözünü ettiğim Jüpiterin Oğlak burcu süreci önemlidir. Çünkü Jüpiter bolluk, şans ve ilerlemenin altın anahtarına sahiptir. Gerek kazanımlarınızla ilgili alanda transitini sürdüren yönetici gezegeniniz Uranüsün özgüven duygunuzu azaltıcı Balık burcundaki etkisi gerekse Oğlak burcundaki Jüpiterin güçlü olmayan titreşimleri ve bu iki enerjinin, Merkür geri hareketiyle olan görünümleri maddi kazanımlarınızla ilgili konularda kimi zaman belirsizlikler kimi zaman geri çekilmelere neden olan durumlar yaşatmakta. Haziran ayında başkaları yoluyla gelir kaynakları edindiğiniz yaşam evinizin yönetici gezegeni Merkür geri harekette olduğu için doğal olarak dikkatli ve temkinli olmanız gerektiğinin göstergesidir. Bu enerjileri olumlu olarak kullanabilmek için herşeyden önce krediler konusu başta olmak üzere, bütçenizi aşan masraflardan uzak durmanız gerekmektedir. Mars gezegeninin iş evinizde yaptığı görünümleri de hesaba katarsak kendinizdeki hissedeceğiniz coşkunluk ve cesaretin sizlere risk aldırmasına izin vermeden düzenli bir bütçe kontrolünü sağlamanız gerektiğini biliniz.

Ortak kaynaklar ve değerler konusunda(eşiniz, ortağınız veya başka yollardan elde edilen gelirler) iyi bir strateji içinde hareket edilmeli, neye ne kadar ne zamanda ihtiyacınız olduğunun altı iyice çizilmeli, bu kaynaklar becerikli bir şekilde idare edilmeli, girişimlerde bulunurken veya düşündüğünüz planlarda özellikle güvenliğiniz ve yarınlarınızı düşünerek hareket edilmelidir. Unutmayalım ki, Uranüs her ne kadar yönetici gezegeniz olsa da, para evinizde beklenmeyen durumlar yaratabilme gücüne sahip bir gezegendir. O nedenle Haziran ayında Satürnle yapacağı görünümü hesaba katarak hareket etmeniz ve iş hayatınızla ilgili olabilecek sorunlarda başka bir iş bulmadan, kendinizi iyice güvenceye almadan işten çıkmanız, isyankar bir bakış açısıyla hareket etmeniz, sonunu göremediğiniz girişimlerde bulunmaya kalkmanız yanlış olabilir. Eğer uzun bir süredir, çalışmanız karşılığı aldığınız miktar geçinmenize yetmiyor veya çalıştığınız ortamda sorunlar yaşıyorsanız, işinize devam ederken bir yandan da iş olanaklarını araştırmanızda zarar yoktur. Baktınız ki böyle bir fırsat karşınıza çıktı o zaman değerlendiriniz. Merkürün bu geri hareketi yeni planlamalar için son derece önemlidir. Bunu değerlendirmenizi öneririm. Böylece parasal açıdan daha iyi imkanlar bulabilirsiniz. Haziran ayı, bu türden araştırmalar için son derece faydalıdır.

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-11-12-13-16-17-18-26-27-30

Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-28-29

Yeniay : 21-22-23
(Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8
(Ay gezegeninin Aslan burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Kova, Güç kaynağınız olan aklınız ve orijinal düşüncelerinizle çevrenizdeki insanlar üzerinde her zaman çarpıcı bir etki bırakabilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,
Force Be With You

Kullanıcı avatarı
adamas
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1276
Yaş: 47
Kayıt: Pzr 06 Kas, 21:38
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Okunmamış mesaj gönderen adamas » Cmt 07 Haz, 11:53

BALIK BURCU

Aşk ve İlişkiler

Haziran ayının aşk hayatınız açısında en önemli transiti, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında, İkizler burcunda seyrine başlayan Venüs gezegeninin etkisidir. Siz Balıklar için, öncelikle yuvanızla alakalı konulardaki paylaşımların, iletişiminin göstergesi anlamındadır. Aile içindeki her türlü bağlantının, problemlerin gündeme gelerek çözülmesi adına etkilidir. Kimi zaman kardeşleriniz, kimi zaman yakınlarınızla alakalı her konu eviniz içinde konuşularak çözümlenilmeye çalışabilir. Merkür gezegeninin de bu alanda geri hareket yapacağını hesaba katarsak, doğal olarak hem evliliğinizi veya ilişkinizi iletişimsel anlamda gözden geçirme zamanınızdır. Zihinsel uyumun ev alanı içinde mutlaka sağlanması gereken zamandır. Kişisel olarak ahenk içinde ve huzurlu bir dönem geçirmek için, öncelikle dengeli bir paylaşımın sağlanması gerekmektedir. Venüs İkizler burcunda mantıklı bir bağ kurmak gerektiğini de göstermektedir. Aile içi ilişkiler yüzeysel olmamalı, birlikte yaşadığınız kişiyle paylaşımlarınızı düzene koymalı, dışarıdan hiç kimsenin evinizdeki sorunlara karışmamasını sağlamalısınız. Bu dönemde duygularınızı tarafsız bir bakış açısı altında incelemeniz ve bilinçaltınızdaki çelişkilerden muhakkak uzak durmanız, karar verilmesi gereken konularda her ayrıntıyı gözden geçirmeniz lazımdır.

Sizler bu dönemde evinizi sosyal hayatın merkezi gibi görerek, dostlarınızla, arkadaşlarınızla paylaşım içinde olabilirsiniz. Kimileriniz için bu süreç yuvanızda vakit geçirmek isteğinizin belirtecidir. Bekar balıklar için bu dönem evlilik konusunun kimi zaman aile üyeleriyle konuşulduğu fakat kararsız kaldığınız bir süreç olabileceği gibi, aynı anda iki ev arasında koşuşturmanız da mümkündür. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli konu, hassasiyet içinde düşünmemek, olaylara ne kayıtsız ne de fazla duygusal bakmamaktır. İç dünyanızdaki güven hissinizin yükselmesi için, balık hassasiyetini dengelemeniz kesinlikle gereklidir.

Yine bu süreçte bilinçaltınızdaki korkuların esiri olmadan, çocukluğunuza ait bastırılmış duygular veya özel hayatınızla ilgili konularda değişim yaşamak adına hayati kararlar vermeyin. Yuvanızla ilgili sorunlarınız varsa, kendinizi huzursuz, doyumsuz ve mutsuz hissediyorsanız lütfen birlikte yaşadığınız kişi veya kişilerle mantıklı bir şekilde konuşun ve eviniz alanı içindeki uyumunuza özellikle dikkat ediniz. Sizi aşan ve tek taraflı olan sorumluluklar altında ezilmeyin, eşit hak ve özgürlükler dahilinde yaşamayı ilke edinin. Eviniz sınırları içinde yeni düzenlemeler yapmak için eski sorunlarınızı halletmeye veya yenilikler için planlamalar yapmayı da ihmal etmeyiniz. Bütün bunları geri hareket sonrası yürürlüğe koymaya çalışın. Yine bu süreçte bilinçaltınızdaki korkuların esiri olmadan, çocukluğunuza ait bastırılmış duygular veya özel hayatınızla ilgili konularda değişim yaşamak adına hayati kararlar vermeyin. Yuvanızla ilgili sorunlarınız varsa, kendinizi huzursuz, doyumsuz ve mutsuz hissediyorsanız lütfen birlikte yaşadığınız kişi veya kişilerle mantıklı bir şekilde konuşun ve eviniz alanı içindeki uyumunuza özellikle dikkat ediniz. Sizi aşan ve tek taraflı olan sorumluluklar altında ezilmeyin, eşit hak ve özgürlükler dahilinde yaşamayı ilke edinin. Eviniz sınırları içinde yeni düzenlemeler yapmak için eski sorunlarınızı halletmeye veya yenilikler için planlamalar yapmayı da ihmal etmeyiniz. Bütün bunları geri hareket sonrası yürürlüğe koymaya çalışın.

İş ve Kariyer

Geçtiğimiz 9 Mayıs- tarihinde başlayan ve 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek, Mars gezegeninin Aslan burcu seyri, Haziran ayında da etkisini Merkür geri hareketiyle bağlantılı olarak hissettirmeye devam edebilir. işyerinizdeki durumunuzla alakalı konularda gerginliklerden uzak durmanız, her detayı dikkatlice gözlemlemeniz, güçlü çalışma içgüdünüzü kontrollü bir şekilde belirli alanlara yönlendirmeniz adına etkilidir. Çünkü bu dönemde Mars sağlık evinizle de birebir alakalı olduğundan, hırslı çalışma ve yoğun iş temposu siz veya ailenizle alakalı konularda rahatsızlık verebilir. Uzun zamandır otorite konumundaki kişilerle maaş artırımı veya düzenlemeler için görüşme yapmayı düşünüyorsanız, geri harekette bunu uygun bir zamanda yapmanızda sakınca yoktur fakat size belirli bir süre beklemenizi söylediklerinde sakin olmak faydalıdır. Bu görüşmede sert tepkiler vermemeli, ılımlı bir şekilde anlaşmaya çalışmalı, yaptıklarınızın haklı olarak karşılığını alacağınızı umut ettiğinizi belirtmelisiniz.

Beraber çalıştığınız kişilerle iyi iş ilişkilerini sürdürmeli, gerekirse size yardımcı bir başka kişiye olan ihtiyacınızdan söz etmelisiniz. Kimsenin işini veya yapması gerekenleri üstlenmemeli, herkesin kendi sorumluluğuna sahip çıkması gerektiğini söylemelisiniz. Sigortasız ve sosyal haklardan mahrum kalmamalı, sıkıntılarınızı dile getirmelisiniz. Kimileriniz bu dönemde ek işlerden kazanç elde edebilirler. Hizmet, sağlık, sanat, spor, yaratıcı ifade, eğlence hayatı gibi alanlar bunlardan en önemlileridir. Liderlik gücünüzü ortaya çıkaran ve güç arzunuzu çoğaltan bu enerji genel olarak balıklar için zorlayıcı olabilir. Eviniz sınırları içinde hareketlilik, yeni bir yere taşınma, kendinizi gözden geçirerek yeni kararlar almaya yönelik durumlar oluşabilir. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken konu ne olursa olsun net ve açık bir şekilde isteklerinizi belirlemek, kararsızlıktan uzak durmak, seçenekler arasında sizin açınızdan en faydalı olacak kararı vermek ve yeni bir yuva kurmayı düşünürken mantıklı hareket etmeye çalışmaktır. Aileniz veya birlikte yaşadığınız kişilerle olan ilişkinizde sinirli tepkiler vermemeli, olayları yanlış yönlere çekerek kendinizi huzursuz etmemeli, geçmiş olayların etkisi altında kalarak korkular duymamalısınız.
Meslek evinizin yönetici gezegeni Jüpiter Oğlak burcunda ilk geri hareketine başlamış durumda. Bu enerjiden sizlere geçtiğimiz Mayıs ayında bahsetmiş ve sosyal ilişkilerinize önem vermeniz gerektiğinden söz etmiştim. Yani gelişmek ve büyümek için, öncelikle disiplinli çalışmak ve bir yandan da kendinizi tanıtmak gerekiyor. Jüpiterin geri hareketini sürdürürken burcunuzla yapacağı olumlu görünüm sizin geleceğiniz adına yeni planlamalar yapmak adına herşeyi derin bir şekilde gözden geçireceğiniz süreç demektir. Bu süreç aslında bir tür onarımdır. Ben her zaman geri hareketlerin inanılmaz şekilde insana kattığı değerlere şahit olmuşumdur kişisel haritalarda. Öyle insanlar bilirim ki, geri hareket dönemlerinde gerçekleri gayet net bir şekilde görerek kendilerini düzenleme fırsatı bulmuşlar ve değişmeye başlamışlardır. İşte şimdi bu şans sizden yana. Sadece dikkat edeceğiniz nokta güven duygunuzu yitirmemek, girişimci olmak kısaca kapıları çalmak gerekirse zorlamaktır. Organizasyonlara, tanıtım faaliyetlerine katılın. İşinizle alakalı önemli kişilerle tanışın. Medya, yayıncılık, reklam dünyası, televizyon, radyo gibi kuruluşlarla ilgili olun. Derdinizi anlatın, yeteneklerinizi ortaya serin ve kendinizi kabul ettirmek için gerekirse ısrarcı olun. Dostlarınızdan yardım isteyin, mesleğinizde yükselmek için staj görün, bir işçi gibi çalışın, disiplinli olun ve her yaptığınız doğru işi ve projenizi doğru yerlerde sunmaya çalışın.

Para Konuları

Haziran ayını parasal yönden incelediğimizde, öne çıkan en önemli gezegen etkisi, 9 Mayıs tarihinden bu yana Aslan burcunda ilerlemesini sürdüren Mars gezegeninin seyridir. Bu seyir geri hareketli Merkürle görünüm halinde olduğu için doğal olarak gecikmelere, belirsizliklere neden olmaktadır. 1 Temmuz tarihine kadar sürecek bu etki altında özellikle iş durumunuz veya işyerinizdeki çalışma ortamınızla alakalı konular nedeniyle gerginliklerden elden geldiğince uzak durmanız, her detayı dikkatlice gözlemlemeniz, güçlü çalışma içgüdünüzü kontrollü bir şekilde belirli alanlara yönlendirmeniz gerekmektedir. Bildiğiniz gibi Merkür geri hareketi genel anlamda eski konuların çözüme kavuşturulduğu ve yenilik adına beklenmesi gereken bir süreçtir.
Otorite konumundaki kişilerle olan görüşmeler, iş anlamındaki girişimler, burcunuzla olan enerji akışının güçlü olmayışı dolayısıyla bazı engellere takılabilir. Eğer çalışan bir kişi iseniz ve uzun zamandır maddi açıdan problemler yaşıyorsanız, maaş artırımı veya düzenlemeler için görüşmeler yapmanızda bir sakınca yoktur. Sadece gerilimli davranmamalı, ılımlı bir şekilde anlaşmaya çalışmalı, yaptıklarınızın haklı olarak karşılığını almak istediğiniz için, bunu belirli bir uslupta izah etmeye çalışmalısınız. Beraber çalıştığınız kişilerle iyi iş ilişkilerini sürdürmeli, gerekirse size yardımcı bir başka kişiye olan ihtiyacınızdan söz etmelisiniz. Kimsenin işini veya yapması gerekenleri üstlenmemeli, herkesin kendi sorumluluğuna sahip çıkması gerektiğini söylemelisiniz. Sigortasız çalışmamalı ve sosyal haklardan mahrum kalmamalı, sıkıntılarınızı dile getirmelisiniz.
İş sorunları olanlar ise, Merkür geri hareketinde araştırmalarını devam ettirmeli, bu dönemde ek işlerden kazanç elde etmeye çalışmalıdırlar. Balıklar için bu süreç zorlu geçse de, inancınızı kaybetmeden yol almalısınız. Hizmet sektörü, sağlık alanı, sanat, spor, yaratıcı ifade gerektiren eğlence hayatı gibi meslek alanları sizler için uygun olabilir. bu süreçte en çok dikkat etmeniz gereken konu tam olarak kendinizi ifade etmeye çalışırken, engellemelerle karşılaşmanız, çevrenizdeki insanların sert tepkileriyle uğraşmak zorunda kalmanız ve sistemsiz bir şekilde çalışmak zorunda oluşunuzun yaratacağı strestir. Bu ise sağlık açısından önemlidir. Şimdi gelelim bu enerjiyle görünüm yapacak Merkür geri hareketinin yansımalarına.
Gölgeli günlerini de hesaba kattığımızda iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün 19 Mayıs tarihinde başlayan ve gölgeli günlerin sonu 26 Haziran tarihine kadar sürecek geri hareket dönemi parasal konularda öncelikle yeni düzenlemeler için şimdiden ruhsal manada gözden geçirmek ve ev içindeki iletişimi güçlü kılacak şekilde, mantıklı kararlar vermek durumundasınız. Eğer evinizle alakalı yerleşim açısından sorunlarınız varsa, yeni bir eve çıkmayı, onarım yapmayı, yeni bir kontrat düzenlemeyi, daha geniş bir ev satın almayı, evinizi satmayı, uzun zamandır düşünüyorsanız veya bir başka kişiyle evinizi paylaşmaya karar vermiş ve tüm olasılıkları gözden geçirmişseniz bunları geri harekette uygulayabilirsiniz. Rutin ihtiyaçlarınızın karşılanması anlamında geri hareketin hiçbir zararlı etkisi yoktur. Fakat ani verilen kararlarda, girişimlerde sorun çıkacağı gibi, geri hareketten sonra herşeyin ters gittiğini anlamanız mümkündür. Onun için lütfen ne olursa olsun, olumlu olacağını düşünseniz de, yenilik adına yapmayı düşündüğünüz değişimler için beklemede kalın. Daha önce bir ev satın aldıysanız ve yeni evinize çıkmanızda bir sakınca yoktur. Sırf yatırım amaçlı olsun diye, planlarınızda bulunmadığı halde ev alırken, uzman kişilere danışın. Çünkü geri hareket bitiminde bu evin sandığınız gibi kullanım kolaylığı olmadığını anlamanız mümkündür.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-14-15-19-20-28-29

Zayıf Enerjili Günler : 3-4-16-17-18-30

Yeniay :
(Ay gezegeninin Balık burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 9-10
(Ay gezegeninin Başak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Genel sorularınız için : astroloji@haberturk.com yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı lütfen kusura bakmayınız. En kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

Sevgili Balıklar, siz değişken su burcusunuz, güç kaynağınız olan sezgileriniz, şefkatiniz ve hayalleriniz sayesinde yaşamınızda değişim yaratabilirsiniz.
Mutlu ve başarılı bir Haziran ayı geçirmeniz dileğimle,


alıntı habertürk
Force Be With You


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Horoskop” sayfasına dön