Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Ücretsiz doğum haritası çıkarma, ücretsiz doğum haritası yorumlama

Doğum haritası analizleri, doğum haritası ile ilgili ayrıntılar
Nilufer
Mesajlar: 3
Yaş: 60
Kayıt: Çrş 08 Kas, 18:20

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Nilufer » Çrş 08 Kas, 18:26

Ben istiyorum harita yorumumü 09-01-1964 mersinde sabah 5 te doğmuşum cinsiyet kadin
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 08 Kas, 22:46

Tarih tam olarak 1 Eylül 1964 mü?
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 08 Kas, 23:21

Resim
Resim

Güneş Başak Burcunda (Burcunuz Başak)

Olumlu Özellikleri: Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği.

Olumsuz Özellikleri: Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşırı meraklı

Yükselen Burcunuz Aslan
Siz kendine güvenen birisiniz. Başka insanların da sizi beğendiğini düşünürsünüz. Hatta bu konuda iddialı bile olabilirsiniz! İnsanlar sizi süzüyorsa "Ne kadar güzelim" diye düşünebilirsiniz. Aslında daima ilgi merkezi olmak istersiniz. Beğenilmek, ilgi görmek ve takdir edilmek sizin ruhsal ihtiyacınızdır. Bunun tersi durumda neşeniz kaçar ve küsersiniz. Ya meydandan kaçmak ya da ilgi çekmenin yollarını bulmak gerekir. Güçlü artistik kabiliyetiniz size her zaman yardım edecektir. Gayet inandırıcı olmayı başarıyorsunuz. Rakip tanımadan istediğiniz kılığa girebilirsiniz. Bunun amacı da krallığınızı kimseye kaptırmamaktır. Zirvede kalmak ve istediği amaçlara ulaşmak sizin için çok önemlidir. Yaratıcı yönleriniz, sanatsal alanlarınız ve kapasiteniz vardır

Ay Yengeç Burcunda
İçinde bulunduğunuz çevreye oldukça kolay tepki veriyorsunuz. Etrafınızda yaşananları adeta bir sünger gibi emiyorsunuz. İşte bu yüzden düşünce ve hislerinizde oldukça değişken, kaprisli, sinir bozucu olabiliyorsunuz. Ruh halinizi kontrol altına almayı öğrenmek sizin için oldukça meşakkatli fakat son derece de gerekli. Etrafınızdakilere oldukça irrasyonel bir görünüm veriyorsunuz bunun sebebi ise hislerinizin sebebini veya kaynağını yeterince açıklayamamanız.

Sizinle yaşayacak biri mutlaka duygusal iniş çıkışlarınızı kabul etmeli. Sempatik birisiniz ve diğer kişilerin hislerini ve ihtiyaçlarını anlayabiliyorsunuz. Yaşanan küçük şeyleri kişisel olarak algılayabiliyorsunuz, bunları üzerinize alabiliyorsunuz hâlbuki bir sevdiğinizin hatasını kolaylıkla affedebilmenize rağmen, bunları hiç unutmuyorsunuz. Huzur sizin oldukça önemli ve bunu ev ve aile hayatında arıyorsunuz. His ve duygularınız oldukça güçlü, ara ara bunlara kulak vermeyi denemelisiniz kimi zaman adeta bir kâhin gibi olacakları önceden biliyorsunuz. İnatçı birisiniz ve kolay kolay işten veya insanlardan vazgeçmiyorsunuz.

Annenizin iyi veya kötü yönde hayatınızda büyük bir etkisi var. İçe dönük birisiniz fakat söz konusu aileniz ya da sevdikleriniz olunca varınızı yoğunuzu koymaya hazırsınız. Hatıralarınıza sıkı sıkıya bağlısınız ve birisi eğer ardında bir hatıra bırakmışsa onu unutmanız nerdeyse mümkün değil haliyle biraz sahiplenici olabilirsiniz fakat daha affedici olmaya çalışmalısınız.

Merkür Başak Burcunda
Gerçekçi, mantıklı, pratiktir. Olur olmaz her şeye inanmaz. Daima planlı hareket ederek mükemmeli yakalamak peşindedir. Gene bu sayede çok karışık durumlara çözüm bulabilir. Hatırlama gücü fazladır. Sanki bir bilgisayar gibi. Matematik zekâsı yüksektir. Yeni şeyler icat edebilir. Sinirleri de oldukça sağlamdır.

Venüs Yengeç Burcunda
Sessiz, utangaç, hassas, nazik ve romantik birisiniz ve ailenize, eski dostlarınıza, sevdiğiniz yerlere, hatıralara ve geçmişe sımsıkı bağlısınız. Önemli günleri hatırlamaya ve kutlamaya oldukça önem veriyorsunuz. İlişkilerinizde şefkatli, size duygusal açıdan destek olabilecek ve kendinizi huzurlu hissettirecek birini arıyorsunuz.

Duygu ve hislerinizde kimi zaman değişkenlik ve kararsızlık gösterebiliyorsunuz. Evinizde ve bulunduğunuz yerlerde barış ve uyumu bir arada istiyorsunuz. Aşırı ilgili davranışlarınız ilişkilerinizi tehlikeye sokabilir, dikkatli olun. Huzursuz, sevgisiz veya yeterince ilgi görmediğinizi hissederseniz, kendinizi yiyeceklere verebilir ve kilo alabilirsiniz. Yağlı ve şekerli yiyecek sevdanız yüzünden sağlığınız tehlikeye girebilir. Anneniz duygusal ilişkilerinize karışmış, müdahale etmiş olabilir bu sebeple etrafınızdakilere de annelik yapma ihtiyacı duyuyorsunuz.

Mars Yengeç Burcunda
Direk çatışmalardan kaçınarak, kenarlardan yürümeye çalışmaktasınız ve dolaylı yoldan kavga etmeyi seviyorsunuz. Agresif ve rekabet edici davranış ve tutumlar sizi huzursuz ediyor. Egonuz çok kuvvetli değil, hırslı biri değilsiniz veya en yükseğe ulaşmaya çalışmıyorsunuz. Tatmin duygusu sizin için çok daha önemli. Güçlü olunması gereken durumlarda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz fakat sevdiğiniz değer verdiğiniz insanlar tehlikede olduğu zaman, kanınızın son damlasına kadar savaşmaktan asla çekinmiyorsunuz, bu durumlar içinizdeki güçlü ve koruyucu yönü açığa çıkarıyor. Hedefleriniz ve davranışlarınızın merkezinde sevdikleriniz ve kişisel duygularınız bulunmakta.

Sevdiğiniz kişiler için büyük fedakârlıkları göze alabilirsiniz, onlar yanlış yolda olsalar bile. Yüksek strese, gerginliğe ve rekabete katlanamıyorsunuz. Ortalık gergin veya sizden çok şey beklendiği zaman sinir bozucu, kaprisli ve alıngan olabiliyorsunuz. Fiziksel durumunuz, enerjiniz sabit değil, ruh halinize göre oldukça değişken. Moraliniz bozuk olduğu zaman yemek yemekten kaçınmalısınız çünkü bu durum sindirim sisteminize oldukça kötü yansıyor. Çalışkan, sempatik, kaprisli, hassas ve içgüdüleri kuvvetli birisiniz kimi zaman aşırı duygusal olabiliyorsunuz. Sağlığınız için hislerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.

Jüpiter Boğa Burcunda
Etrafınızdaki dünyayı maddi şeylerle donatmayı arzuluyorsunuz. Çabalarınız sonucu elde etmeyi beklediğiniz şeyler çoğunlukla maddi. Sizin için ufak bir takdir veya teşekkür ufak bir hediye kadar tatmin edici değil. Cömert birisiniz ve eşyalarınızı paylaşmaktan çekinmiyorsunuz fakat ancak ulaşmak istediğiniz amacınız bunu gerektiriyorsa. Ayrıca doğanız gereği de savurgan olabilirsiniz dini veya felsefik inançlarınızda oldukça katısınız ve bir şeye inanmadan evvel kanıta ihtiyaç duyuyorsunuz. Hastalık ve acılardan çekinmektesiniz.

Maddi şeyler size gelebilir, bunları elde edebilirsiniz fakat kaynaklarınızı akıllıca kullanmalısınız yoksa sıkıntıya düşebilirsiniz ayrıca yağlı, içeriği zengin veya tatlılara olan düşkünlüğünüz size kilo problemi olarak geri dönebilir. Ayrıca damağınıza ve iç dünyanıza dikkat etmeli ve bunları geliştirmelisiniz.

Satürn Balık Burcunda
Sizin için kendinize ve etrafınızdakilere sınırlar koymak veya istediğiniz ya da ihtiyacınız olduğu ölçüde disiplinli ve organize olmak zor olabilir. Günlük telaşlardan dolayı etrafınızdaki birçok şey uçabilir ve siz onların bu hızına yetişmekte oldukça zorlanabilirsiniz. Bazen siste(bulanıklıklarda) o kadar çok kayboluyorsunuz ki önünüzü göremiyorsunuz. Hayal gücü kuvvetli, fedakâr, hassas, sempatik birisiniz. Pratik bir idealistsiniz ve bazen yaşamız gereğinden fazla ciddiye alabiliyorsunuz. Ayrıca şu anda karşılaştığınız problemlerin geçmişteki hatalarınızdan kaynaklandığını düşünebilirsiniz ki bu doğru da olabilir.

Yaşamınızın önceki evrelerinde ektiklerinizi biçmelisiniz ve işte tam bu noktada Satürn vaadini gerçekleştirmeye geliyor. Belki de bu yüzden herhangi birine kıyasla daha fazla hüzünlü olabiliyorsunuz. Göz önünden uzak olduğunuz durumlarda başarıyı yakalayabiliyorsunuz belki de araştırma yapmak veya (bilimsel) enstitülerde çalışmak size göre olabilir. Fakat öte yandan kimi zaman kararsız ve kaprisli olabiliyor, olumsuz koşullara duygusal tepkiler verebiliyorsunuz. Eğer başarıyı yakalayamazsanız veya size adil biçimde yaklaşılmadığını düşünürseniz depresyona girebilirsiniz. Geleceğe güvenle bakmalı ve geçmişi geride bırakmalısınız. Tecrübelerinizden edindiğiniz dersleri paylaşmak manevi olgunluğa erişmeniz için oldukça güzel bir yöntem.

GEZEGENLERİN KONUMLARI

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 1. evde
Kendinize daha çok vakit ayırmanız sizin için önemlidir. Bu diğer insanlara vakit ayırmayacağınız anlamına gelmez. Parlamak ve insanlar tarafından kim olduğunuzun fark edilmesini istiyorsunuz. Yol göstereceğiniz bir pozisyonda olmak hoşunuza gider. Kendinize güvenen, özgür ve sorumluluk sahibi birisiniz. Güç sahibi olmanız için eğilimleri gözlemlemeniz gerekmektedir. Kendinizle çok övünmekten ziyada biraz alçakgönüllü olmayı deneyebilirsiniz.

Ay 11. evde
İdealisttir. Hoşlanmadığı, ölçülerine uymayan şeyleri asla kabul etmez. Katı ve kırıcı olur. Sosyal ilişkileri güçlüdür. Duygusal rahatlama verir. Umutları, dilekleri, hedefleri değişkendir. Dost canlısıdır. Arkadaşlarına destek ve yardımcı olmayı sever. Psikolog gibidir. Rahatlatıcı özelliği vardır.

Merkür 1. evde
Konuşma kabiliyeti, çabuk anlama, iyi ifade edebilme, düşündüğünü kabul ettirme çabası ve olan biten hiçbir şeyi gözden kaçırmama, çevreye ilgi ve merak...

Venüs 11. evde
Sizde şeytan tüyü var. Sosyal, nazik ve arkadaş canlısı birisiniz. Her zaman kendinize yardıma hazır bir dost bulabilirsiniz. Ayrıca Arkadaşlarınızı memnun etmeye çalışırken bunun size maliyetini de düşünmelisiniz. Karşı cinsle de iyi anlaşırsınız. Ayrıca umutlarınıza ve isteklerinize kolay kavuşabilirsiniz

Mars 11. evde
Yüksek idealleriniz ve umutlarınız var. Hayatta bunlara ulaşma çabası içerisindesiniz. İnsanlara faydalı buluşlar yapmak istiyorsunuz. Kalıplaşmış kurallar ve eskimiş gelenekler size terstir. Yenilik sizin özünüzdür. Bu özgürlük aşkı her şeye karşı çıkma ve bazen olayları abartmanıza neden olabilir. Dostlukların bozulması be gizli düşmanlıklar olasıdır.

Jüpiter 10. evde
Bu konum bazı fırsatları size getirebilir. Meslek yaşamında yükselmeği, iyi bir yere gelmeği, toplumda saygı gören ve aranılan bir kişi olmanızı sağlar. Siz çalışma adabı, kuralları ve dürüstlük konularında çok hassassınız. Ayrıca bu değerleri etrafına da vermeğe çalışırsınız. Amaçlarınız söz konusu olduğunda azimlisinizdir kolay vazgeçmezsiniz. Sizin için meslek aileden önce gelir. Fazla sakınılan göze çöp batar misali dikkat edin çalışma yaşamında haksızlıklara uğrayabilirsiniz.

Satürn 7. evde
Çok erken evlenmez. İyi düşünür, akılcı bir evlilik yapar. Ancak çok mutlu olamaz. Sıkıntılar, sorunlarla uğraşır durur. Ayrılma konusunda da terslikler ve engeller çok olur. Genellikle tüm ilişkilerde hak ve adalete dikkat eder. Sorumluluklarını bilir. Düşmanların vardır.

Neptün 3. evde
Öğrenmenin temelinde, fikirlerin, düşüncelerinin özünde sezgi gücü yatar. Edebiyat yönü kuvvetlidir. Hayal gücünün etkisiyle etkili bir konuşmacı olabilir. Telepatik hissedişler vardır. Kardeş, yakın arkadaş, komşular, akrabalarla ilgili aradığını bulamama, yanlış anlama veya anlaşılmadan doğan sorunlar olur.

Plüto 1. evde
Hareketli, olaylı, değişikliklerle dolu bir hayat verir. Yaşamlarının bir döneminde kendilerini tamamen değiştirirler. Olgunlaştırır. Hırslı, istediğini elde etmeğe kararlıdır ve iradesi güçlüdür. Yapıcı güç yanı sıra yıkıcılık da verir. Güzellik vermez ancak çekicilik ve etkileyicilik verir. Özelliklerini dışa pek yansıtmaz. Anlaşılması kolay değildir. Soğuk ve gizemlidirler. Gözler çok etkileyici olur.

GEZEGENLERİN KONUMLARI

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Ay ile uyumlu
Kendi hedeflerinizle tatmin olan, yapıcı bir insansınız. Çevrenizin desteğini hissetmeniz kendine güven duygunuzu tetikliyor. Tutku ve iradeniz birbiriyle uyum içerisindedir. Bu özelliğiniz başarınızı arttıracaktır. İyi bir aile ortamı, vefalı arkadaşlara sahip olacaksınız. Helal para kazanacak ve muhtemelen iyi bir sağlığınız olacaktır.

Güneş Satürn ile uyumsuz
Bencil, soğuk, duygusuz, endişeli, korku dolu, güvensiz olma eğilimindesiniz. Zalimce arzularınız olabilir. Tedbirli ve dikkatlisiniz sorumluluk ve görevlerinizi büyük bir disiplin içerinde yaparsınız. Gerekli olandan fazla çalışmaya meyillisiniz. Yeni aktiviteler tecrübe etmek yerine daha önce yapmış olduğunuz aktiviteleri tercih edersiniz..

Kendine güvensizlik, kişisel olarak kendini yetersiz hissetme, yalnız gibi düşüncelerle boğuşursunuz. Üzerinde çalıştığınız işleri projeleri zamanında teslim edemezsiniz ve muhtemelen yöneticilerinizle bu konuda problem yaşarsınız. Doğum haritanızdaki bu konum kolay bir yerleşim değildir fakat bu yerleşim size sabır, dayanıklılık, ve metanetli olma gibi özellikler vermiştir. Öğrenmeniz gereken insanlara karşılık beklemeden bir şeyler verebilmeyi öğrenmektir. Aşkınızı paylaşın kendinizi ve ilgi alanlarınızı insanlarla paylaşın. Şu ana kadar çok bencil bir tavır sergilediniz.

Bundan sonra insanlarla paylaşımı ve işbirliğini öğrenmelisiniz. İkinci eleştireceğimiz konu ise çok yüksek standartlarınız ile mükemmeliyetçi bir yapınız var ve diğer insanlarında bu başarı kriterlerine uymasını istiyorsunuz. Birinci başarı kriterleriniz gerçek dışı, ikinci ise ulaşılması imkansız hedefler. Bu durum üzerinizde müthiş bir stres ve hayal kırıklığı yaratıyor.

Güneş Uranüs ile harmanlanıyor
Yenilikçi, sıra dışı, yaratıcı bir kişiliksiniz. Zaman zaman kendinizi asi olarak da tanımlarsınız. Özgürlüklerinize çok düşkün olup asla size ne yapmanız gerektiğinizin söylenmesini istemezsiniz. Kendinizi kolayca başka insanlar istek ve ihtiyaçlarına göre adapte edemezsiniz. Kendinizi diğer insanlardan farklı hissedersiniz. Bazı insanlarda sizin başka bir gezegenden olduğunuzu düşünür. En azından zamanının ötesindesiniz. İlişkileriniz hiçbir durumda kontrol ve baskı altında olmak istemezsiniz.

Güneş Neptün ile uyumlu
Hayal gücü yüksek, renkli bir kişiliğiniz var. Bir müzikal gibisiniz Metafizik konularına ilgi duyar ve yaşamı ve öteki dünyayı anlamaya çalışırsınız. Bütün dünya ve yaşayan tüm canlılarla bağlantılı olduğunuzu hissedersiniz. Sempatik, merhametli ve yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmenin bir yolunu arayan bir yapınız var. Küçük bir çalışmayla bir çok fikir ve bir çok ilham kaynağı üretebilirsiniz Kendinizi gösterebilmeniz için yaratıcı işlerle uğraşmanız gerekir. Mesela musiki, dans, sinema, fotoğrafçılık gibi.. Ayrıca çok idealist ve bir parça da romantik olma eğiliminiz var.

Güneş Plüto ile harmanlanıyor
Ateşli ve istekli birisiniz. Aklınıza koyduğunu yapan bir tipsiniz. Yenilgiyi kabul etmez hayatı ve olayları büyük bir meydan okuma gibi algılar ve endişe duymazsınız. İçinizdeki fanatiklerden dolayı kişisel tutku ve isteklerinizi saklama eğilimindesiniz. Sizin öncelikli işiniz güçle ilgidir ve neye mal olursa olsun onu elde etmeye çalışabilirsiniz. Bir konuda dünyanın en iyisi olma fikri sizi ateşler.

Çevrenizdeki insanlara karşı çok güçlü bir karizma ve çekim gücünüz var. Ya sizi çok severler yada sizi bir tehdit olarak algılayıp sizden nefret ederler. Zirveye giden yolda muhtemelen bir çok düşmanınız olacaktır. Hatırlamanız gereken “ne ekersen onu biçersin”. Kendi yolunuzdan gitmek için güçlü bir istek duysanız da zaman zaman uzlaşmayı da bilmelisiniz. Açıkça görülüyor ki Doğal liderlik yetenekleriniz var

Ay Satürn ile uyumlu
Disiplinli, duygularınız en kötü durumlarda bile kontrollünüz altındadır. İnsanların şuurlarını kaybettikleri bir ani durumda siz sakin ve bilinçli hareket etmeyi başarırsınız. Sorumluluk sahibi birisiniz. İnsanlar verdiğiniz söz ve vaatlere inanırlar. Arkadaşlarınız içinde sevilen ve desteklenen birisiniz. Geleneklerinize bağlı ve ciddi düşüncelere sahipsiniz. Kendine güvenen sorumluluk sahibi, dürüst ve onurlu, sistematik ve organizeli çalışan, nerde nasıl davranılacağını bilen diplomat vasıflarına sahip birisiniz. Sabrınız ve ısrarınız hiç bitmeyecek gibi gözüküyor.

Merkür Uranüs ile harmanlanıyor
Hızlı düşünme yeteneğine sahipsiniz. Tahmin edilemeyen atmosferlerde bile gerekli olan kararları çabucak verebilirsiniz Orijinallik için sezgisel bir zekanız var. Sıra dışı, garip ve bir parça eksantriksiniz. Kendinizi ifade etmede tamamen özgür olmak istersiniz. Yeni fikirler ve keşiflerinizin sonu yoktur. Mekanik ve fiziksel teorileri çabucak anlarsınız. Zeki ve keskin zekaya sahipsiniz. Çok kolay sıkılabilirsiniz. Seyahat etmeyi seversiniz oralarda her zaman öğrenilecek yeni bir şey vardır.. Kendine güvenen düşüncelerinde ve hayat tarzında her zaman özgürlüğü arayan birisiniz.

Merkür Neptün ile uyumlu
Sıra dışı bir hayal gücünüz ve vizyonunuz var. Bunları gerçek hayata aktarmada da başarılısınız. Mantıklı ve pratiksiniz. Telepati gibi metafizik konularına açıksınız. Sanatsal bir dünyayı bilimsel bir dünyaya tercih edersiniz. Zihniniz sanattan ilham alır.

Merkür Plüto ile harmanlanıyor
Doğuştan gizli ve sır olan şeye şüpheci ve meraklısınızdır. Detektifçilik oynamaya bayılırsınız. Gerçeği öğrenmek için yüzeysel bilgilerle yetinmez, inebildiğiniz kadar derine inersiniz. Gizemli ve mistik şeylere ilgi duyarsınız. İnsanların duygularını ve düşüncülerini öğrenmek akıllarında ne varsa bilmek istersiniz. fakat nadiren zihninizdekini söylersiniz.

Araştırmayı ve incelemeyi sevdiğinizden iyi bir psikoanalizci, psikiyatr, psikoterapist olursunuz. Mükemmel bir konsantrasyon yeteneğiniz var. Bulunduğunuz ortama ve koşullara çabucak alışırsınız. İnsanların eğilimlerini ve motivasyonlarını önceden sezme tahmin etme gibi bir yeteneğini vardır. Bazı kişiler sizin düşünce ve inançlarınız konusunda çok fanatik olduğunuzu düşünüyor olabilirler. Bütün bakış açılarına açık olmanız gerektiğini unutmayın.

Mars Jüpiter ile uyumlu
Kendinize güveniniz, şevkiniz ve yaşama gücünüz var. Aklınızda kurduğunuz her şeyi başarabileceğinize inanırsınız. Zamanlama anlayışınız iyi ve ne yapıp ne yapmayacağınızı önceden görme yeteneğiniz var. Yarışmalardan zevk alır ve genelde şakacı bir tutum sergilersiniz. Genellikle kendinizle yarışır ne kadar uzağa gidebileceğinize ve ne kadar başarabileceğinizi sınamak istersiniz.

Sınırlarınızı zorlayacak şeylerden keyif alırsınız. Maceradan risk almaktan ve doğa sporlarından hoşlanırsınız. Hayata karşı genellikle pozitif ve iyimsersiniz. Bu açı size varlık getiriyor. Fakat aynı zamanda sahip olduğunuz varlığı kolayca harcama eğiliminiz var. Sahip olduklarınızı harcarken yarın hakkında endişelenmezsiniz.

Mars Neptün ile uyumlu
Vizyon ve hayal gücünüz sayesinde problemleri çözmek için özel bir yeteneğiniz var. Siz oldukça pasif bir insansınız. Tartışmalardan ve sürtüşmelerden kaçınırsınız. Problemleri çözmekte daha barışçıl yollar üstlenirsiniz. Sizden daha az şanslı insanlara yardım etmeyi seversiniz Çünkü sizin gözünüzde onlara hizmet etmek tanrıya ulaşmak için tek yoldur.

Doğuştan bir drama yeteneğiniz var, müzikal, artistik ve şiirsel Enerji kanallarınızı bazı aktivitelere bölmeniz aklınız ve pozitif düşünmeniz için faydalı olacaktır. Ayrıca bu hayal gücünüzü kontrol etmenize yardım edecek böylece düşünceleriniz sizden uzaklaşmayacaktır. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürme yeteneğiniz var. Mistik bir yanınız var. Ortada bir mıknatıs varmış gibi diğer insanları etkiler ve çekersiniz. Sabretmeyi öğreniyorsunuz. Ve bu size ne isterseniz elde etmenize yol açacaktır. İnsanlara ve hayvanlara karşı genellikle kibarsınız.

Jüpiter Satürn ile uyumsuz
Bazı korkularınız var. Hayatınızı iyi bir şekilde sürdürebilmek için yeterli kaynağınız olduğunu düşünmüyor buda endişe ve depresyonunuzun kaynağını oluşturuyor. Bu düşünceler sizi cimrileştiriyor. Hep kötü günleri düşünüyor ve o günler için birikim yapıyorsunuz. Bunlar yaşadığınız zamandan keyif alamamanıza neden oluyor. Şevkinizi ve cömertliğinizi kaybediyorsunuz. Aslında sadece ihtiyacınız olan şey kendiniz ve tanrının kötü günlerde sizinle birlikte olacağına inanıp birazda anı yaşamaya gayret göstermenizdir.

Başarı kriterlerinizi yüksek tutmak zorundasınız. Hedefe giden yolda küçük adımlara karşı sabırlı olun. Hedeflerinize ulaşmak için kendinize zaman tanıyın. Eğer kendinize hedefler koymazsanız hiçbir şey kazanamazsınız. Hayalleriniz ve hırslarınızı yitirirsiniz. Bir çok yeteneğiniz olabilir. Fakat sizin başladığınız işi bitirmeyi öğrenmeniz gerekir. Buda kendinizi disipline etmenizle olur. Hepsinden öte sizin kendiniz olduğunu gibi kabul etmenize ihtiyacınız var. Limitlerinizle, yeteneklerinizle oldunuz gibi…

Jüpiter Yükselen ile uyumsuz
Diğer insanlarla işbirliği yapmayı öğrenmelisiniz. Diğer insanlar sizi ben merkezcil ve egoist görebilirler. Diğer insanlara birazcık daha yardım ederseniz büyük fırsatlar elde edebilirsiniz. Yeni fikirlere karşı daha tolereli olun, hatalar ve insanlardaki noksanlıklarda insanlarla iletişim halinde olun. Kendi kabuğunuza çekilmeyin. Yeme ve içmede aşırıya kaçmamaya çalışın.

Uranüs Neptün ile uyumlu
Güce sahipsiniz bu arada ya uyuşuk yada aktifsiniz. İdealleri olan birisiniz. Filozof inin her türlü çeşidini öğrenmek ve dinlemek istersiniz. Başkalarının düşüncelerine karşı toleranslısınız. Muhtemelen sezgileriniz ve hayal gücünüz çok kuvvetlidir.

Uranüs Plüto ile harmanlanıyor
Burada bulunan güç size modası geçmiş sosyal sistemleri ve yapıları değiştirmek için size azim veriyor. Bunun gücü ya bencilce kendi amaçlarınız için kullanacak yada insanlığın daha ileri gitmesi için kullanacaksınız. Şundan emin olabilirsiniz ki eğer kendi kişisel kazançlarınız için bu gücü kullanırsanız bir yıkım sizi bekliyor. Eğer bir çok projeyle aynı anda uğraşmazsanız yeterli irade ve dayanıklılık sizde var. Sadece bir şeye/projeye odaklanın. Doğru yoldan çıktığınızı yada çıkarıldığınızı düşündüğünüz zaman şunu hatırlayın. Şu hayatta unutmayın ki ne ekerseniz onu biçersiniz. Dolayısıyla dikkatli ve akıllıca ekin.

Neptün Plüto ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kanatlarımınrotası
Mesajlar: 2
Yaş: 39
Kayıt: Prş 26 Eki, 20:42

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Kanatlarımınrotası » Prş 09 Kas, 22:11

Akrep yazdı:
Cum 27 Eki, 00:09
Merhaba, hoş geldiniz. Doğum haritanızla ilgili net olmayan veriler var onları da mümkün olduğunca gidermeye çalıştım. Ancak sizin de bir miktar araştırma yaparak size uyan konumları bulmanız gerekecek.

Resim

Resim

Güneş İkizler Burcunda (Burcunuz İkizler)

Olumlu yanları: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda birkaç işi birden yapabilen.

Olumsuz yanları: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai..

Ay İkizler Burcunda
Hislerinizi eğitiyorsunuz. Ruh halinizi açık ve net biçimde ortaya koyuyorsunuz. Bazen kendinizin ve etrafınızdakilerin duygusal gereksinimlerinden tamamen bihaber davranabiliyorsunuz. Esas ihtiyacınız olan şey bilgilerinizi paylaşmak. Ağır duygusal ilişkilerden ve durumlardan kaçınmaktasınız. Bağlılık sizi korkutuyor. Kendinizi fikirlerinizi, hislerinizi ve ilgilerinizi paylaştığınız kişilere kendinizi yakın hissediyorsunuz. Eşyaların zihinsel yönü sizi tahrik ediyor. Bilgiyi arzulayan alıcı bir zihniniz var. Esprili, çekici ve sıcakkanlı biri olabilirsiniz. Gerginlik, sinirlilik ve stres sizin için bir problem olabilir. Tartışmalardan hoşlanmıyorsunuz fakat fazla konuşmayı seviyor gibisiniz. İnsanlara gerçeklerden çok duymak istedikleri şeyleri söyleyebilirsiniz ayrıca zihinsel kontrolünüzü sağlamalı ve sık sık karar değiştirmekten vazgeçmelisiniz.

Not: Yükselen burcunuz farklı kaynaklarda Kova ve Oğlak çıkıyor. Özelliklerini inceleyin hangisi sizi daha fazla yansıtıyorsa yükseleniniz odur.

Yükselen Burcunuz Kova
Sizin orijinallik, akıl ve yaratıcılık özellikleri ile donatılmış birisi olduğunu söylemeliyiz. Farklı yönleriniz ile hemen dikkati çekiyorsunuz. Bunun yanında ne zaman ne yapacağınız da pek belli olmuyor ve insanları şaşırtıyorsunuz. Yenilikler peşinde koşan ve insanlar için faydalı bir şeyler yapmak isteyen birisiniz. Aklınıza o kadar güveniyorsunuz ki, bunun sonu kendinizi beğenmeye ulaşıyor. Başka insanların fikirlerini beğenmez bir tavrınız da göze çarpıyor. Size kısaca duyguları ile değil ama mantığı ile davranan birisi diyeceğiz!

Yükselen Burcunuz Oğlak
Siz derin ve çok düşünen, az konuşan, meraklı ama kontrollü ve ağır hareket eden birisiniz. Değişikliklere uyum sağlamanız ve yeni şeylere adapte olmanız uzun bir zaman alacaktır. Karar vermekte zorlandığınız görülür ama bunun nedeni başarısız olmak çekingenliğidir. İnceden inceye bir hesap yapmak ve her şeyi artısı ve eksisi ile tartıp biçmek gerekecektir. Bir kere karar verdikten sonra da aldığınız konuyu yolun sonuna kadar götüreceksiniz. Bu kararlı davranışın yanında doğruculuğunuz da katılınca diğer insanlar size güvenecektir.

Merkür Boğa Burcunda
Düşünme ve söylem tarzınız yavaş ve sakin. Gerekli görmediğiniz sürece fikirlerinizi değiştirmekten kaçınıyorsunuz. Kararlı, sistemli ve muhafazakâr bir yapıya sahipsiniz. Sabırlısınız ve bir iş sonlanana kadar bunda sebat edebiliyorsunuz. Yeni bir kavramı öğrenirken bunu sindirmeniz uzun zaman alabilir fakat bir kere öğrendiniz mi bunu unutmanız nerdeyse çok zor. Ayrıca bir duruma, olaya veya karara zorlanmaktan adeta nefret ediyorsunuz. Düşünmeye, tartmaya ve farklı ihtimalleri değerlendirmeye ihtiyacınız bunun için de zamana ihtiyacınız var. Fakat bir kere karar verdiniz mi, bu karardan dönmüyorsunuz. Eğer iyi sonuçlar elde edebilecekseniz, başkalarının başlattığı bir işe devam etmekte zorlanmıyorsunuz. En büyük özelliğiniz devam edebilmek, bir şeyi sonlandırabilmek sıra dışı bir sanatsal veya müzikal yeteneğe sahip olabilirsiniz.

Venüs İkizler Burcunda
İlişkilerinizde (partnerinizin) görünümden çok, espri yeteneğine, zekâya ve iletişim becerilerine önem veriyorsunuz. Sizi sıkıntıdan kurtaracak, yeni heyecanlar sunacak, meraklı ve sizden daha zeki bir partner arzuluyorsunuz. İlişkilerinizde diyalog kurmak, fikirlerinizi paylaşmak ve birlikte yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsunuz ve buna da ihtiyacınız var gibi görünüyor. Kıskanç ve sahiplenici partnerler size göre değil, siz arkadaş canlısı, çekici ve yeni insanlarla tanışmayı seven birisiniz. İlişkilerinizde birden fazla kişiyi aynı anda arzulayabilirsiniz, aşkın size sunduğu eğlence ve heyecanı sevmekle birlikte sorumluluklarından kaçmayı tercih ediyorsunuz. Hislerinizi konuşma, yazma veya sanatsal açıdan bile ifade edebilirsiniz. Aklınız hislerinizin kontrolünde ve hislerinizi entellektüelize etmeyi seviyorsunuz.

Mars Akrep Burcunda
Her an kızmağa, tepki göstermeğe, öfkelenmeğe, meydan okumaya hazırdırlar. Ancak bu halini gizler. Çok sakin bir tablo çizer. Kontrollü ve kararlı olur. Vehim duyguları çok kuvvetlidir. Sanki her şey, herkes onların düşmanıdır. Aslında onlar kendileri ile barışık değildirler. Menfaatleri daima ön plandadır. Acıma duyguları sanki yoktur. Zirveye ulaşmak için her şeyi yapar. Operatörlük için çok ideal bir konumdur. İradeleri, cinsel yönleri çok güçlüdür. İnatçılıkları ile kimse yarışamaz.

Jüpiter Oğlak Burcunda
Öğretici ve eğiticidir. Jüpiter'in verdiği coşku, istek Oğlak'ın kararlılığı ile birleşince seçilen hedefe ulaşmak demektir. Dikkatli ve ağır adımlarla da olsa, sağlam temellere dayalı yükseklere erişir. Kitap okumaktan, yüksek düzey konularla ilgilenmekten zevk alır. Değerli görüşleri vardır. Saygın bir konuşmacıdır. Aslında göründüğü kadar kendine güveni çok değildir. Başkalarının, hakkında yanlış düşüneceği ve böylece de onu aşağılayacakları konusunda endişelidir

Satürn Akrep Burcunda
Ciddi, soğuk, zor açılan kapalı bir kutudur. Kendini sürekli bastırır. Duygularını ifadede zorlanır. Aşk, sevgi, cinsel kökenli sorunları olur. Kıskançtır. Öç almağa yatkındır. En azından kişinin dersini verir. Belli etmese de çok güçlüdür. Kendini beğenmiş değildir. Ama sessiz ve derinden bir yönetmendir. Gizli, mistik, esrarengiz konulara ilgi duyar. Başkalarının girmekten çekindiği tehlikeli işlere girmekten çekinmez. İyi ve dikkatli bir gözlemcidir. Konulara, olaylara analizci bir gözle bakarak farklı şeyler yakalar. Sevdiği kişilerle ilgili çeşitli üzüntüler yaşar.


GEZEGENLERİN EVLERDEKİ KONUMLARI

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 4. evde
Yardım sever birisiniz ihtiyacı olanlara yardım etmek istiyorsunuz. Fakat hayat zorlaştığında toplumdan kendinizi soyutlamak isteyebilirsiniz. Otoriter bir yapınız var. Ailenizi ve evinizi her şeyden üstün tutmak istiyorsunuz. Fakat evinizde bu kadar ısrarcı ve otoriter olmamalısınız. Unutmayın kimse diktatörlerden hoşlanmaz.

Ay 5. evde
Sevilmeye, ilgi çekmeğe, beğenilmeye ihtiyaç duyar. İki veya fazla evlilik, beraberlik verir. İhtiyaçlarını, düşündüklerini sezebilen bir sevgili arar. Kırgınlığını soğuk ve sessiz davranarak veya bir anlık duygusal tepki olarak belli eder. Kumar, piyango, borsa gibi riskli şeylere meraklıdır. Sert etkiler varsa kalp rahatsızlığı getirebilir.

Merkür 3. evde
Çok zeki, hazırcevaplık, sorunlara kısa vadede mantıklı çözüm getirebilme, çabuk konuşma, gevezeliğe meyil, kararsızlık, haberleşme, fikirsel iletişim alanlarına ilgi.

Venüs 4. evde
Güzel ve hoş şeyleri arzularsınız. Artistik bir doğanız var ve evinizde insanlara hoş geldin partisi yapma da çok başarılısınız. Evde eğlenmek size büyük bir mutluluk verir. Orada sizin için aile sevgisi ve çocuklar vardır. İleriki yaşlarda kilo almaya meyillisiniz.

Mars 9. evde
Şevklisiniz düşer kalkar sıfırı tüketir ama gene de çalışırsınız. Sizde her zaman birinci olma hırsı vardır. Düşünce özgürlüğünüzü savunur özgür düşünürsünüz. İnançlarınıza şevkle bağlısınız. Fakat hiçbir zaman fanatik değilsiniz. Güçlü fikirleriniz var ve birileri fikirlerinizi dinlemek istediğinde çok mutlu olursunuz. Hayat hakkında liberal ve geniş görüşlüsünüz başkalarının kendi görüşlerini size empoze etmesine dayanamazsınız. Sadece “Ben bilirim” yüzünden sık sık hatalara düşebilirsiniz.

Jüpiter 12. evde
Sizin iç aleminiz çok zengindir. Ruhsal gezintiler yapmak, evrensel boyutlara genişlemek, farklı şuur boyutlarında yaşamak isteği duyarsınız. Hümanistsinizdir. Herkesle dost olmak istersiniz. Kendini korumakta zorlanan kişilere yardım etmeyi çok seversiniz. Hastanede çalışabilirsiniz. Başarı size orta yaşlarda sessizce gelir. Gerçekçi olmayabilirsiniz fakat fikirlerinizi uygulamadan önce çok dikkatlice düşünürsünüz.

Satürn 9. evde
Öğrenmeye, okumaya, tahsil görmeğe önem verir. Dinsel konularda, eğitim ve öğretim alanında öncü ve yetki sahibi biri olmak hedefidir. Dini inançları tutucu ölçülerdedir. Kurallara, emirlere, ahlaki değerlere uyulmasını ister. Baskıcıdır. Uzun seyahatler, yolculuklar sorunlu olur.

Neptün 11. evde
Arkadaşlık, dostluk, başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilme çok önemlidir. Yumuşak, sevecen, her yönden eli açıktır. Ama genellikle hayırsız kişiler dost gibi görünür. Kötü arkadaşlar, kötü yola düşme tehlikesi vardır. Hayal kırıklıkları verir. Umutlar, arzular hep havada kalır, gerçekleşmez. Grup çalışmaları, çeşitli kuruluşlar, ruhsal bağlılık gerektiren çalışmalar ilgi çekici gelir.

Plüton 9. evde
Din konusu ilgisini çeker. Derinlerine girmeğe müsaittir. Zaman içinde araştırıp, deneyip, öğrenerek belli bir anlayışa ve idraka ulaşabilir. Yaşamın sırlarına ulaşabilmek için fikir yolculuklarına dalabilirler. Yeni ve farklı konular ortaya çıkarabilir. Vardığı noktada doğru veya yanlış, inancı çok kuvvetlidir. Bunu başkalarına yaymada zorlayıcı ve fanatiktir. Sosyal, ahlaki konularda önder olmak ister. Devrimci bir karaktere sahiptir. Dini önder olmaya adaydır. Kardeş ve arkadaş ilişkileri karşılıklı zarar verici olur. Uzun yolculuklarda zorlu deneyler yaşayabilir.


GEZEGENLERİN BİRBİRİYLE KONUMLARI

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Uranüs ile uyumsuz
Özgür, liberal, farklı ve asi bir yapınız var. Doğum haritanızdaki bu yerleşim gurur, bencillik ve diğer insanlara yabancılaşma, kendini kontrol edememe, disiplinden yoksun olma gibi özellikleri beraberinde getirir. Bir şeyden bir şeye o kadar sık atlarsınız ki uğraştığınız hiçbir şey bitiremezsiniz. İnsanlar size itibar etmez çünkü verdiğiniz sözleri tutmazsınız. Sabırsız ve aceleci hareketleriniz kazalara sebebiyet verebilir. Elektronik, motorlu araçlara ilgi duyabilirsiniz. Neye mal olursa olsun özgürlük sizin için vazgeçilmezdir. Risk, macera ve keşifler tam size göredir. Etrafınızdaki her şeyi değiştirmek istersiniz insanlar muhtemelen başka bir gezegenden geldiğinizi düşünüyordur. Diğer insanların ihtiyaçlarının farkında olmayı öğrenmelisiniz. Her zaman kendi arzularınızı ilk planda tutuyorsunuz. Size göre sadece siz haklı, tüm dünya yanlıştır. Karar vermeden önce diğer insanların da fikirlerini önyargısız olarak dinlemelisiniz.

Ay Neptün ile uyumsuz
Harika bir hayal gücünüz çok hassan ve sezgisi güçlü bir kişiliğiniz var. Kibar, romantik, sempatik ve sevecensiniz. İnsanların problemleri onları yargılamasan dinlersiniz. İdealistsiniz ve güzel sanatların bir dalında buna müzik ve dans da dahil başarılı olmayı çok arzularsınız. Çok yaratıcı ve duygusal olarak çok dengelisiniz. Bazen zorluklarla yüzleşmek yerine kendi küçük dünyanıza çekiliyorsunuz. Fakat orada kalamazsınız. Kaçış problemlerin çözümü değildir. Her acıklı hikâyeye kanmayın insanlar sizden yarar sağlamak için bu gibi yalanlara başvurabilirler.

Çok edilgensiniz. Kendiniz ve kendi haklarınız için savaşmak sizin için çok zordur. Fakat haklarınız korumayı ve savunmayı öğrenmelisiniz. Sezgileriniz çok güçlüdür gerçekten içinizdeki sesi dinlemeyi öğrenirseniz ona güvenebilirsiniz. İnsanları idealleştirdiğiniz için hayal kırıklığını uğrayabilirsiniz. İnsanlar tarafından kolay aldatılabilir bir kişisiniz. Duygusal olarak aşırı hassassınız sonradan incinip üzülmemek için doğruyu yanlıştan ayırt etmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Zaman zaman yaşadığınız kafa karışıklıkları özellikle ne söylendiği hakkındaki yanlış anlamalar yüzünden incinebilirsiniz. Ortada bazen gerçekten bir aldatma olabilir fakat bazen de bu aldatma tamamen sizin yarattığınız bir fantezidir.

Ay Plüton ile uyumlu
Bilinmeyene tehlikeye ve gizeme olan merak duygularınızın kaynağını oluşturur. Duygusal krizlerle çok iyi başa çıkarsınız. Ve bunların kaynağını bulmada başarılısınızdır. İnsanların duygularıyla oynamazsınız. İnsanları anlamakta çok başarılısınız. Onların problemlerini analiz eder ve onlara rehberlik etmeyi seversiniz. Ölümden sonraki yaşamı merak edersiniz. Kitap okumayı ve doğal tedavi yöntemlerini öğrenmeyi seversiniz.

Merkür Mars ile uyumsuz
Sizde zekilik ve kurnazlık kapasitesi var. İnsanlar size fırsat verdiğinde bunu çok iyi avantaja çevirirsiniz. Aklınız hızlı ve yeni bilgiler için hazırdır. Konuşmanız zaman zaman çok aceleci ve hızlıdır yani anlaşılabilirlikten uzaktır. İnsanlar sizi üzdüğünde diliniz kılıç gibi keskindir. Yeni fikirlere ve görüşlere açık değilsiniz. İstek ve arzularınızı nasıl mantıklıca kontrol edebileceğiniz öğrenmeniz gerekiyor. Enerjinizi başkalarıyla atışmak yerin yaratıcı alanlara harcamalısınız. Her zaman hata arayışında olmanız ailenizin ve arkadaşlarınızı cephe almasına yol açar. Agresifliğiniz her çeşit konuşmayı ciddi savaşlara çevirebilir

Asabi ve kıpır kıpır bir enerjiyle dolusunuz. Sizin için bir yerde uzun süre oturmak zordur. Birçok projede aynı anda çalışmayı seversiniz. Böylece sıkılmamış olursunuz fakat başladığınız işi bitirememe problemleri yaşabilirsiniz. Zaman zaman küçük aralar vermelisiniz böylece üzerinizdeki gerilimi hafifletmiş olursunuz. Öfkeniz ve asabiyetiniz açıkça düşünmenizi engelliyor, öfkeniz yüzünden mantıklı düşünemiyorsunuz. Öfke kalp için çok zararlıdır. Ayrıca ülserinde kaynağını oluşturur. Öfkenizi kontrol etmelisiniz.

Mars Jüpiter ile uyumlu
Kendinize güveniniz, şevkiniz ve yaşama gücünüz var. Aklınızda kurduğunuz her şeyi başarabileceğinize inanırsınız. Zamanlama anlayışınız iyi ve ne yapıp ne yapmayacağınızı önceden görme yeteneğiniz var. Yarışmalardan zevk alır ve genelde şakacı bir tutum sergilersiniz. Genellikle kendinizle yarışır ne kadar uzağa gidebileceğinize ve ne kadar başarabileceğinizi sınamak istersiniz. Sınırlarınızı zorlayacak şeylerden keyif alırsınız. Maceradan risk almaktan ve doğa sporlarından hoşlanırsınız. Hayata karşı genellikle pozitif ve iyimsersiniz. Bu açı size varlık getiriyor. Fakat aynı zamanda sahip olduğunuz varlığı kolayca harcama eğiliminiz var. Sahip olduklarınızı harcarken yarın hakkında endişelenmezsiniz.

Mars Satürn ile harmanlanıyor
Amaçlarınız konusunda ciddi ve hedefe giden yolun ancak iyi bir araştırma ve sıkı çalışmayla başarılabileceğini biliyorsunuz. Sorumluluğunuz yahut başladığınız bir iş bitene kadar kendinizden feragat edebiliyorsunuz. Oto kontrolü olan araştırmacı, organize, sistemli ve disiplinlisiniz. Doğuştan lidersiniz. Büyük bir konsantre olma yeteneğiniz var. İnsanlar sizi bir parça iş kolik görebilirler fakat bilirler ki size oy verirlerse siz sorumluluklarınız ve görevlerinizin bilincinde olacaksınız. Dolayısıyla size güvenecekler ve güvenden saygı doğacak.

Engellerle karşılaşabilir ve hayat size çoğu zaman duygusuz gelebilir, sabırlı bir şekilde çabalayacaksınız hayatta yalnız olduğunuzu hisset edecek ve tüm yükün omuzlarınızda olduğunu düşüneceksiniz. Kendinizden ve başkalarından çok şey beklediğiniz de sert bir disiplinci olabiliyorsunuz. Bu gibi zamanlar kendi gücünüzden ve yeteneğinizden kuşkuya düştüğünüz zamanlardır.

Mükemmel bir zekânız, tutkunuz, yaşama gücünüz ve stratejiniz var. Dayanıklı bir yapınız var. Bazı zamanlar çok muhafazakâr olabiliyor ve başarı için gerekli olan riskleri alamıyorsunuz. Korkunun düşüncelerinizi yönlendirmesine izin vermeyin. Kendinize olan güveninizi yeteneklerinizle paralel bir şekilde geliştirmelisiniz. Tamam bir dahi olmayabilirsiniz. Fakat Thomas Edison’un şu sözünü hatırlayın. ” Başarı %99 çalışma %1 ilhamdır. ”

Düş kırıklığına uğratıldığınızda öfkenizi kontrol etmekte güçlük çekiyorsunuz. Kontrolden çıkmadan önce düş kırıklığına uğradığınızı karşınızdakine belirtmelisiniz. Eğer konuşmak imkânsız ise bunu bir not ile belirtebilirsiniz. Böylece öfkenizi içinize atmamış olursunuz. Böbrek taşının en önemli etkeninin öfkeyi içinizde tutmak olduğunu unutmayın

Jüpiter Satürn ile uyumlu
Amaçlarınıza sabrınız, dayanıklılığınız, iyi plan yapma ve doğru yargı yeteneğiniz sayesinde ulaşıyorsunuz. Güvenilirsiniz. Sözlerinizin arkasında durmakla birlikte Gerçekleştiremeyeceğiniz sözlerde vermezsiniz. Bu özellikleriniz insanların sizi sevmesine yol açar çünkü size güvenirler. Sorumluluklarınız ve istekleriniz arasında iyi bir denge kurarsınız. Yalnız başına çalışırken daha iyi motive olursunuz. Bir konuya saplandığınızda onun ne kadar süreceğinin önemi yoktur. Başladığınız işi sonlandırmanın vereceği keyfin tüm eforlarınıza değeceğini düşünürsünüz.

Neptün Plüton ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.


Haritanızda tereddütte kalınacak bazı konumlar var. astrolojide-evler/ linkindeki konuları inceleyerek size uymadığını düşündüğünüz konumlar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
:s Çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzr 12 Kas, 01:55

Büyük keyifti :gul
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Burcunuk
Mesajlar: 1
Yaş: 38
Kayıt: Cmt 02 Ara, 15:55

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Burcunuk » Cmt 02 Ara, 15:59

11 ‘mayis 1985 sivas sabah 10:12 dogumluyum

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cmt 02 Ara, 21:01

İlk fırsatta
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 11 Ara, 01:45

Burcunuk yazdı:
Cmt 02 Ara, 15:59
11 ‘mayis 1985 sivas sabah 10:12 dogumluyum
Resim

Resim


Güneş Boğa Burcunda

Olumlu Özellikler: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.

Olumsuz Özellikler: Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değil. Orijinalite eksikliği, inatçı. Alıngan.

Yükselen Burcunuz Yengeç
Sizin en belirgin özellikleriniz arasında duygusallık, merhametli oluş, hassaslık ve sadakat göze çarpar. Adeta gözyaşlarının akmaya hazır bir insansınız. Son derece anaç ve korumaya yönelik davranırsınız. Sevdiğiniz insanların her şeyi ile ilgilenirsiniz. Bazen bu ilginiz karşı tarafı bıktıracak boyutlara çıkabilir. Sizin için sevgi, aile, baba ve anne çok önemlidir. Buna karşın maddi güven içinde bulunmayı da istersiniz. Sizin evinizden, ailenizden ve vatanınızdan uzaklaşmak son derece zordur. En göze çarpan şey sizdeki güven eksikliğidir. Sizin gerdanınız erken yaşlarda belirmeye başlayacaktır. El ve ayaklarınız da küçüktür. Yaşınız ilerledikçe göbek kısımlarında yağlanma göze çarpacaktır. Sizin en belirgin özelliğiniz yürüyüşünüzdür. Hemen dikkati çeker.

Ay Kova Burcunda
Bağımsızlığa çok önem verirler. Hoşlarına gitmeyen şeylere asla katlanmazlar. Hoşlarına giden şeyleri de mutlaka yaparlar. Orijinal laflar, fikirler üretirler. Dil öğrenmeye istidatlıdır. Akılcı, mantıklı ve idealist olurlar. Gerçekleri arayış, yeni şeyler öğrenmek çabaları vardır. Çılgın hobileri vardır. Arkadaş olarak sevilir. Daima dostları vardır. Ama kendi ölçülerine uymayan kişiyi değersiz görür ve ilgisini keser. İyi kalpli, marhametlidir, yardım etmekten kaçınmaz, ama duygu seline kapılmadan. Kafasındaki kişiyi bulmuşsa, ideal bir eş olur. Kıskançlığa, şüphelere düşmez. Eşinden de bunu bekler. Sevdiğini belli etmemesi, eşini çileden çıkartabilir.

Merkür Koç Burcunda
Cömerttir. İyi bir dost olur. llgilendiği alanda kısa yoldan ilerleyerek başa geçer. Hazıra konmaktan ziyade, deneyerek, yaşayarak bizzat öğrenmeyi tercih eder. İyi bir önderdir. İnsanlara yardım eder. Sertlik ve kabalıktan uzaktır. Oldukça cana yakın ve sıcakkanlıdır.Yeni fikirler ureterek, zekice tartışmalara girmekten hoşlanır. Gezmek, değişik insanlar tanımak en büyük zevkleridir. Kendini fazla önemseme gibi bir özelliği vardır.

Venüs Koç Burcunda
Venüs sosyallik, ilişkiler ve bağlılık arzuluyor. Koç; açık sözlü, ısrarcı ve kontrolü ele almak ister. Bu sebeple ilişkilerinizde hararetli ve talepkar olabilirsiniz. Hisleriniz ve tutkularınız çok çabuk harekete geçebilir ve sosyal, manevi veya ilişkiniz ile ilgili durumlarda liderlik eden konumda olmak isteyebilirsiniz. Kısacası istediğinizi elde eden bir yapıya sahipsiniz. Fakat problem ise bir kere istediğiniz şeyi elde ettiğiniz zaman çok çabuk sıkılabilirsiniz. Sizin için kovalamanın, takibin heyecanı ele geçirmekten daha önemli. Haliyle romantizminiz heyecan ile tetiklenebilirken, hedefe ulaştıktan sonra sadece sıkıntı ve monotonluk kazandığınızı düşünmektesiniz.

Sizin her zaman fethedilecek yeni yerler ve hedefler vardır ve siz bunların peşinden gidersiniz. Heyecanın peşinden gitme isteğiniz neredeyse sizin için bir sefer niteliği taşıyor. Venüs’ün en kötü özelliği ise başkalarını memnun etmek için çok uğraşmanız ve neredeyse hiç direnç göstermemektir. İlişkilerinizde sizi domine edecek ve kendi isteklerini sizin istekleriniz yerine gerçekleştirmeye tercih edecek partnerleri tercih edebilirsiniz. Koç burcundaki Venüs sizi iddialı fakat baskıcı olmamaya çağırmakla birlikte, memnun edici fakat kendinizi çok da ezdirmemenizi tavsiye ediyor. Rekabet etmek ve savaşmaktan hoşlanıyorsunuz hatta kimi zaman sırf eğlence olsun diye kavga etmekten çekinmiyorsunuz. Davranışlarınız konusunda kimi zaman düşüncesiz olabiliyorsunuz ve bundan maalesef en çok size yakın olan kişiler etkilenmekte. Sabırsızlık ve bencillik sizin için bir problem olabilir.

Mars İkizler Burcunda
Fiziksel ve zihinsel açıdan durmadan çalışan arılar gibisiniz. Aynı anda birden fazla aktiviteye yoğunlaşıyorsunuz, meşgul olmayı seviyorsunuz ve sıkıntıdan nefret ediyorsunuz. Zihniniz her daim aktif ve alarm halinde ve sürekli yeni bir şeyler öğrenmek için çabalıyor. Bilgiyi adeta bir sünger gibi emiyorsunuz ve zihinsel aktivitelere adeta dalıyorsunuz, tartışmaktan münazara etmekten haz duyuyorsunuz. Fakat kendinizi çok germemeli biraz rahatlamalısınız. Ellerinizle kendinizi ifade edebiliyorsunuz ve mekanik yeteneklere sahip olabilirsiniz. Fakat harekete geçmeden evvel düşünmeyi öğrenmelisiniz ve biraz sabırlı olmaya çalışarak kendinizi belalardan kurtarabilirsiniz.

Bazen sırf bir şeyi yapmış olmak için yapıyorsunuz fakat bu her zaman iyi bir şey olmayabilir. Harekete geçmeden evvel biraz derine inmeye çalışın, irdeleyin. Seyahat etmek sizin için her daim güzel ve çekici çünkü neler öğrenebileceğinizi veya kimlerle buluşabileceğinizi kestiremiyorsunuz. Yanık veya kazalara dikkat etmelisiniz ayrıca kısa vadeli projelerde başarılı olabileceğiniz gibi uzun vadeli projelerde özellikle sabır ve kararlılık gerektirebilecek işler sizin için hiç kolay değil. Enerjinizi birden çok şeye aynı anda vererek sonunu getiremeyeceğiniz işlere kalkışıyorsunuz. Değişikliğe, çeşitliliğe ihtiyacınız var. Zeka oyunlarını, yarışmalarını seviyorsunuz fakat itici gücünüz fizikselden çok zihinsel. Hedeflerinize ulaşmak için zekanızı, espri yeteneğinizi, iletişim becerilerinizi ve fırsatçılığınızı kullanıyorsunuz, fakat enerjinizi korumayı ve konsantrasyonunuzu toplamaya çalışın bu sayede vaatlerinizi gerçekleştirebilir, işlerinizi bitirebilirsiniz.

Satürn Akrep Burcunda
Ciddi, soğuk, zor açılan kapalı bir kutudur. Kendini sürekli bastırır. Duygularını ifadede zorlanır. Aşk, sevgi, cinsel kökenli sorunları olur. Kıskançtır. Öç almağa yatkındır. En azından kişinin dersini verir. Belli etmemede çok güçlüdür. Kendini beğenmiş değildir. Ama sessiz ve derinden bir yönetmendir. Gizli, mistik, esrarengiz konulara ilgi duyar. Başkalarının girmekten çekindiği tehlikeli işlere girmekten çekinmez. iyi ve dikkatli bir gözlemcidir. Konulara, olaylara analizci bir gözle bakarak farklı şeyler yakalar. Sevdiği kişilerle ilgili çeşitli üzüntüler yaşar.


GEZEGENLERİN EVLERDEKİ KONUMLARI

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 10. evde
Sizin için önemli olan yegâne şey başarılı olmak. Parlamak ve başarılarınızla hatırlanmak istiyorsunuz. Kişisel başarıya ulaşmak için güçlü bir motivasyona sahipsiniz. Hırslısınız ve kuvvetli yetenekleriniz var. Yüksek konumdaki insanlar kariyerinizi geliştirmenizde size yardım edebilir.

Ay 7. evde
Evlilikte, ortak çalışmalarda verimlilik ve iyi şans verir. Evlenmek bir ihtiyaçtır. Eşte ebeveyn özellikleri arar. Uyumlu bir ortam yaratmak en önemli amacıdır. Bu amaç uğruna yalan söyleyebilir. Duygulu ve hassastır.

Merkür 10. evde
İş alanlarında, politikada, insan ilişkilerinde yaratıcı düşüncelerle dikkat çeker. Ancak destekleyici etkiler yoksa fikirleri uygulama alanına sokamayabilir. Edebi konuşmalarla insanları etkileme gücü vardır.

Venüs 9. evde
Muhtemelen seyahat etmeye aşık ve bu seyahatlerden kendinize fayda sağlamayı bilen bir yapınız var. Doğduğunuz yerden farklı bir şehirde, ülkede yerde oturabilirsiniz. Farklı kültürleri anlama ve öğrenme isteğiniz var. Yapancı kültürlerin müziği, resmi size hitap eder. Hukuk eğitimi size hitap eder.

Mars 11. evde
Yüksek idealleriniz ve umutlarınız var. Hayatta bunlara ulaşma çabası içerisindesiniz. İnsanlara faydalı buluşlar yapmak istiyorsunuz. Kalıplaşmış kurallar ve eskimiş gelenekler size terstir. Yenilik sizin özünüzdür. Bu özgürlük aşkı her şeye karşı çıkma ve bazen olayları abartmanıza neden olabilir. Dostlukların bozulması be gizli düşmanlıklar olasıdır.

Jüpiter 7. evde
Jüpiter’in bu konumu size evlilikten yana şans verir. Kendinden daha yüksek eş, bu yolla gelen kazançlar olasıdır. Siz ortak çalışmalarda, toplum ilişkilerinde, insanların arasını bulma, hak ve adaleti sağlamada oldukça başarılısınız. Ayrıca bu konumda eğer sert bir etki varsa insanlara kendini büyük göstererek, yüksek beklentiler içine sokar. Evlilik yoluyla maddi zararlar yaşatır.

Satürn 5. evde
Muhtemelen sevilmediğinizi ve taktir edilmediğinizi düşünüyorsunuz. Aşka duygusal yaklaşmazsınız. Akıllı ve ciddi ilişkiler ararsınız. Duygular ve romantizm sizin için yok gibidir. Sevginizi ve memnuniyetinizi göstermek sizin için zordur. Mutlu bir kişi değilsiniz. Güçlü bir örgütlenme yeteneğiniz vardır. Sessiz sakin ama kararlı adımlarla çevrenizdekilere sözünüzü dinletirsiniz. Size tavsiyem biraz kendinizi unutup karşınızdakilere biraz sıcak davranmanızdır.

Uranüs 5. evde
Sevgiyi duygusal bağlılık olarak görmez. Kafaca anlaşabileceği, akıllı ve farklı sevgili seçer. Tek birine bağlı kalmaz. Ahlak kurallarının aşar. Ayıp, günah gibi kavramlara bakışı farklı yöndendir. Birlikte yaşamak için mutlaka evli olmanın gerekliliğini kabul etmez. Orijinal hobileri vardır. Kumar gibi risklere çekinmeden girebilir. Çocuklarını özgür olarak yetiştirir.


Neptün 6. evde
Birlikte yaşanılan kimselerden çeşitli zararlar gelir. Çalışma hayatı sorunlu olur. Genellikle doğru kimseleri seçmede isabetli karar verilmez. Çok mükemmel olma isteği ters tepebilir. Aradığını bulamama başarısızlığa neden olur. Sağlık konusunda endişe verir. Yersiz korkular, hastalanma endişesi, hastalık hastası olmağa yol açabilir. Sert etkiler varsa gerçek sağlık sorunları verir. Evcil hayvanlara sevgi ve koruma duygusu kuvvetlidir.

Plüto 4. evde
Aile yaşamı sorunludur. Anne baba ile çeşitli fikir ve davranış ayrılıkları vardır. Çocuklukta pek çok rahatsız edici duygular yerleşir. İlerde bunları atma çabası ile sıkıntılar yaşarlar. Her konuda sözünün geçmesini ister. Sorunların kaynağı kendisi olsa bile bunu asla kabul etmez. Ev ve aile konusunda kesin değişiklikler yapmak zorunda kalabilirler. Her zaman mutlu bir aile özlemi duyar. Çocukluğunda annesini veya babasını bir şekilde kaybeder. Buna sebep ölmeleri veya anne babanın ayrılması olabilir. Hayatını sil baştan kurmak zorunda kalabilir. Erken yaşta olgunlaşır. Tabiata karşı olağanüstü bir şekilde bakar, gizemlerini keşfetmek isterler. Bu amaçla çalışmalar yaparlar.


GEZEGENLERİN BİRBİRİYLE KONUMLARI

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Ay ile uyumsuz
Bencilliğiniz ve hep kendinizi düşünmeniz çevrenin sempatisini yitirmenize neden oluyor. Tercihlerinizde kendinizle çelişirsiniz. Çünkü bilinçli olarak verdiğiniz tercihleriniz her zaman duygusal ihtiyaçlarınızla çelişir. Buna beynin kalple çelişmesi de diyebiliriz. Kendiniz iki farklı yöne çekiliyormuş gibi hissettiğinizden karar vermek sizin için zordur. Doğru şeyi yapmaya çalışır fakat doğrudan asla emin olamazsınız.

İlişkilerinizde ki ana karmaşanın sebebi de budur. İnsanlar aslında ne istediğinizi asla bilemezler. Ayrıca sizde onların ihtiyaçlarını anlayamadığınızdan beklentilerini karşılayamazsınız. Kararlarınız ile duygularınız arasında bir dengeye ihtiyacınız var. Yaşam enerjiniz bir yüksek de bir aşağıdadır. Yaşam enerjiniz yüksek iken yapabileceğiniz kadar çok şeyi yapmaya çalışmalısınız. Böylece enerjiniz düşük olduğunda kendinizi yıpratmamış olursunuz. .

Güneş Jüpiter ile uyumsuz
Biraz fazla iyimser ve güvenli olma eğilimindesiniz. Rahatınıza düşkün ve müsrif bir yapınız var. Bencil yönünüz bazen başkalarına yardım etmenizi engelliyor. Dinsel inançlarınızda fanatik olabilirsiniz. Size yenilikçi diyemeyiz uğraştığınız projeleri eskilerin yoluyla halletmeye çalışıyorsunuz.

Hayattaki limitleriniz ve sorumluluklarınız için bazen yorulmak bilmeden çalışacaksınız. Hedefe giden yolda inancınız bazı noktalarda test edilecektir. Otorite ile yasal sorunlar olasıdır. Kendine güven ve egoizm çizgisini iyi dengelemeniz gerekir. Biliyorum kendinizi önemli hissetmek istiyorsunuz buda egonuzu tetikliyor. Önemli konularda kendinizi göstermek istiyorsunuz. . Sosyal prestij sizin için önemlidir. Eğer dikkatli düşünüp öyle karar vermeyi öğrenirseniz spekülasyonlardan korunmuş olursunuz. Lüks yaşantıyı sevmeniz kilo problemini beraberinde getirir. Aktif olmalı ve egzersizi unutmamalısınız.

Güneş Satürn ile uyumsuz
Bencil, soğuk, duygusuz, endişeli, korku dolu, güvensiz olma eğilimindesiniz. Zalimce arzularınız olabilir. Tedbirli ve dikkatlisiniz sorumluluk ve görevlerinizi büyük bir disiplin içerinde yaparsınız. Gerekli olandan fazla çalışmaya meyillisiniz. Yeni aktiviteler tecrübe etmek yerine daha önce yapmış olduğunuz aktiviteleri tercih edersiniz. Kendine güvensizlik, kişisel olarak kendini yetersiz hissetme, yalnız gibi düşüncelerle boğuşursunuz. Üzerinde çalıştığınız işleri projeleri zamanında teslim edemezsiniz ve muhtemelen yöneticilerinizle bu konuda problem yaşarsınız.

Doğum haritanızdaki bu konum kolay bir yerleşim değildir fakat bu yerleşim size sabır, dayanıklılık ve metanetli olma gibi özellikler vermiştir. Öğrenmeniz gereken insanlara karşılık beklemeden bir şeyler verebilmeyi öğrenmektir. Aşkınızı paylaşın kendinizi ve ilgi alanlarınızı insanlarla paylaşın. Şu ana kadar çok bencil bir tavır sergilediniz.

Bundan sonra insanlarla paylaşımı ve iş birliğini öğrenmelisiniz. İkinci eleştireceğimiz konu ise çok yüksek standartlarınız ile mükemmeliyetçi bir yapınız var ve diğer insanlarında bu başarı kriterlerine uymasını istiyorsunuz. Birinci başarı kriterleriniz gerçek dışı, ikinci ise ulaşılması imkansız hedefler. Bu durum üzerinizde müthiş bir stres ve hayal kırıklığı yaratıyor.

Ay Venüs ile uyumlu
İçgüdüsel olarak insanları nasıl memnun edeceğinizi ve nasıl ilgi göstereceğinizi biliyorsunuz. Kibar ve düşünceli tavırlarınız çevrenizce sevilmenizin nedenidir. Kadınlarla iyi ilişkiler kurarsınız. Güzelliği, harmoniyi ve lüksü seversiniz. Tatlı yiyeceklere ilginiz kontrol edilmelidir. Çevrenizde popülersiniz. İnsanları ve onlarla çalışmayı seversiniz. Duygusal ihtiyaçlarınızı dengede tutmayı öğrenmelisiniz

Ay Mars ile uyumlu
Duygulu, yüksek enerjili ve sağlıklı bir kişisiniz. Zorluklarla ertelemek yerine onlarla yüzleşirsiniz. Basitçe üstlerine gider çalışarak onları ortadan kaldırırsınız. Kendi sorunları hakkında bir şey yapmayan sürekli şikâyet eden kişilere sempatiyle bakmazsınız. Çok sık hasta olmazsınız. İnsanlar sizin çevrenizde olmayı sever çünkü onlara enerji aşılarsınız. Karşı cins sizi eğlenceli ve çekici bulur.

Ay Jüpiter ile harmanlanıyor
Toleranslı ve affedicisiniz. İnsanlara ikinci bir şans verirsiniz. Böylece insanlardan iyi şeyler umar hatalarından ders almalarını istersiniz. İnsanları rahat ve mutlu hissettirmede çok hünerlisiniz. Duygusal olarak cömert oluşunuz sizi arkadaşlarınız arasında popüler yapmıştır. Doğum haritasındaki bu yerleşim size finansal açıdan olum yansır.

Kendinize gülme ve kötü durumlarda bile olaylarda mizahi bir yön bulma yeteneğiniz var. İyimsersiniz, iyi bir dinleyicisiniz insanları anlar ve kendinizi onların yerine koyabilirsiniz. İnsanları yargılamadan onlara tavsiyeler verirsiniz insanlar tavsiyelerinize güvenir. İyi zaman geçirmeyi seversiniz fakat bazen çalışmanız da gerektiğini unutursunuz. Fiziksel ve duygusal olarak kendinize çok yüklenmeyin Hassas olduğunuz zamanlarda kendinizi yemeğe verirsiniz. Kilo problemleri yaşamamak için kendinizi kontrol etmeyi öğrenin.

Ay Uranüs ile uyumlu
Zihniniz; yenilikçi, atik, orijinal ve hayal gücünün yanı sıra iyi bir sezgiye sahiptir. Sanata da bilmede yeteneğiniz vardır. Astrolojiye, elektroniğe ve bilgisayara ilgi duyarsınız.. Hareketlerinizde oldukça özgür ve gayri ihtiyaridir. İnsanları gevşetmek ve oyuklarınsan çıkarmak için sık sık beklenmedik ve mizahi söylemlere başvurursunuz. Sürprizlere ve heyecana ve yeni olan her şeye bayılırsınız. Özgür hissetmeyi seversiniz. Hayatınızdaki sıra dışı deneyimler ani ve beklenmedik değişikleri beraberinde getirir. Birçok orijinal fikir ve konseptiniz ve insanlar için çok yararlı olabilecek projeleriniz vardır. Duygusal patlamalarınızın kontrol edilmesi gerektiğinin farkında olun.

Merkür Yükselen ile uyumsuz
İçinde kıpır kıpır bir enerji vardır. Çok fazla bir yerde oturamazsınız. Entelektüel insanlarla konuşmayı fikir paylaşmayı ve tartışmayı seversiniz. Böyle zamanlarda çok fazla konuşmaktan düşüncelerinizi açıkça ifade etmede zorlanırsınız.

Mars Jüpiter ile uyumlu
Kendinize güveniniz, şevkiniz ve yaşama gücünüz var. Aklınızda kurduğunuz her şeyi başarabileceğinize inanırsınız. Zamanlama anlayışınız iyi ve ne yapıp ne yapmayacağınızı önceden görme yeteneğiniz var. Yarışmalardan zevk alır ve genelde şakacı bir tutum sergilersiniz. Genellikle kendinizle yarışır ne kadar uzağa gidebileceğinize ve ne kadar başarabileceğinizi sınamak istersiniz. Sınırlarınızı zorlayacak şeylerden keyif alırsınız. Maceradan risk almaktan ve doğa sporlarından hoşlanırsınız. Hayata karşı genellikle pozitif ve iyimsersiniz. Bu açı size varlık getiriyor. Fakat aynı zamanda sahip olduğunuz varlığı kolayca harcama eğiliminiz var. Sahip olduklarınızı harcarken yarın hakkında endişelenmezsiniz.

Jüpiter Uranüs ile uyumlu
Beklenmedik fırsatlar karşınıza çıkacak. Yüksek hedefleriniz var be biraz tuhafsınız. Diğer insanlar sizi zamanın biraz ötesinde görebilir. İyimsersiniz. Becerikli yaratıcı ve orijinal bir zihne sahipsiniz. Fen bilimlerine karşı eğiliminiz var. Kibar, konuksever ve arkadaş canlısısınız. Sahip olduklarınızı cömertçe sunmaktan çekinmezsiniz. Her zaman arkadaşlarınıza yardım edersiniz.

Yeni şeyler öğrenmek için fırsatların olduğu, sizin gibi alışılmamış insanların bulunduğu yer, yaşamak için seçtiğiniz ilk yerdir. Rutin ve tekrar eden işer sizin için çok sıkıcıdır. Bunları yapmaya zorlandığınızda şevkiniz kırılır. Kendi şeylerinizi kovalamak için özgürlüğe ihtiyaç duyarsınız. Bir yere bağlanmış olma düşüncesi sizi korkutur. Çünkü bir şeyleri başarıp başaramayacağınızı görmek istersiniz. Para ve diğer finansal kaynaklar size beklenmedik ve ani yollarla gelir.

Neptün Plüto ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Jezabel
Mesajlar: 1
Yaş: 26
Kayıt: Pzt 18 Ara, 19:46

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Jezabel » Pzt 18 Ara, 20:05

8 kasım 1997
02.30
Ankara/keçiören
Kadın

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 19 Ara, 02:12

Resim

Resim


Güneş Akrep Burcunda

Olumlu Yanları: Sırdaş. Duygularım belli etmez. Gerçek dost. Cazibeli. Güçlü. cinsel sembolü. Çalışkan. Kararlı. Unutmaz. Güçlü sezgiler. Güçlü duygular. Yüksek imajinasyon. Anlayışlı. Dikkatli. Yüksek analiz gücüne sahip. Sevgi. Pişmanlık.

Olumsuz Yanları: Kindar. Kuşkucu. Kıskanç. Alıngan. Dik kafalı. Suskun. Akrep gibi, zehirleyici. Alaycı. Ben merkezci. İhtiraslı

Yükselen Burcunuz Başak
Sizin için ne kadar düzenli ve tertipli birisi diye düşünürler. Başak demek temizlik, düzen ve kurallara uyum demektir. Bazen bu konuda iyileşmeyen bir hasta da olabilirsiniz. Pek çok insanın üzerinde bile durmadığı veya farkına varmadığı küçük detaylar sizin için önemlidir. Bazen ince ve anlamsız ayrıntılar içinde kaybolabilirsiniz. Küçük bir bilgi istendiğinde sayfalar dolusu ayrıntı vermeye hazır olursunuz. Detaylarla boğuşmaktan asıl size gerekli olan ana konuları gözden kaçırabilirsiniz. Hayattaki hedefiniz mükemmeli yakalamaktır. Yaşamda inceleyici, araştırıcı ve düzenli olduğunuz kadar bıkmadan ve yorulmadan çalışan birisiniz. Hizmet etmeyi seversiniz.

Ay Kova Burcunda
Bağımsızlığa çok önem verirler. Hoşlarına gitmeyen şeylere asla katlanmazlar. Hoşlarına giden şeyleri de mutlaka yaparlar. Orijinal laflar, fikirler üretirler. Dil öğrenmeye istidatlıdır. Akılcı, mantıklı ve idealist olurlar. Gerçekleri arayış, yeni şeyler öğrenmek çabaları vardır. Çılgın hobileri vardır. Arkadaş olarak sevilir. Daima dostları vardır. Ama kendi ölçülerine uymayan kişiyi değersiz görür ve ilgisini keser. İyi kalpli, merhametlidir, yardım etmekten kaçınmaz, ama duygu seline kapılmadan. Kafasındaki kişiyi bulmuşsa, ideal bir eş olur. Kıskançlığa, şüphelere düşmez. Eşinden de bunu bekler. Sevdiğini belli etmemesi, eşini çileden çıkartabilir.

Merkür Yay Burcunda
Neşeli, hareketli, ele avuca sığmaz biridir. Nükteci, mizahi, hatta alaycı olur. Sözleri ile insanları iğneler. Taklit yapma yeteneği vardır. Hayatın gülünç yönlerini iyi gözlemler, acı durumlarda bile hoş bir bakış açısı yaratabilir. Spor, dans gibi alanlarda başarılı olur. Zerafetli ve asildir. Derinlemesine değil ama geniş alanda düşünebilir. Dini, felsefi konulara meraklı. Geleceği görme, kehanette bulunma gibi özellik verir. Değişkendir.

Venüs Oğlak Burcunda
Duygularını belli etmez, kısıtlayıcılık verir. Aşkı ciddiye alır. Eş ve evlilik ilişkilerinde sadıktır. Ama sevgide maddi çıkarlar arayabilir. Evlilik yoluyla zengin olmayı planlar. Genellikle kadınlar, kendinden daha genç erkekle evlenebilir. Soğuk görünümü yüzünden insanların uzaklaşmasına neden olur. Düzenli, sınırlı bir estetik anlayışı vardır. Belli etmeden etrafını kontrolü altında tutar ve genellikle onun dediği olur.

Mars Yay Burcunda
Yaydan fırlamaya hazır bir ok gibidir. Maceraya hazırdır. Özgürlüğünü korumasını bilir. Sürekli aktiftir. Kendi sorunları yanında başkalarının problemlerine de çözüm bulucudur. Zekâsı çok keskin, dili de oldukça sivridir. İnandığı konuların şiddetli savunucusudur. Ateşli, coşkulu, son derece enerjik, ani sinirlenir ve öfkelidir. "Etraf ne der" diye bir sorunu yoktur. İnsanların onunla ilgili düşüncelerinden etkilenmez, denilenler vız gelir, tırs gider.

Satürn Koç Burcunda
Satürn’ün en iyi özelliği sistem olmakla birlikte Koç burcunun en iyi özelliği ise liderliktir. Dolayısıyla çok iyi ve yetenekli bir lider olabilirsiniz yani ne yapılması gerektiğini bilen ve ne pahasına olursa olsun hamlesini yapmaktan çekinmeyen bir lidersiniz. Savaşmak ve rekabet etmek sizi daha yüksek hedeflere ve başarıya yönlendirmekte. Özgüveniniz oldukça yüksek ve kendinizi etrafınızdaki insanlardan daha becerikli bulmaktasınız, üzerinize düşeni tamamladıktan sonra etrafınızdakilerin sorumluluklarını yeterince yerine getiremediklerine dair bir izlenime kapılabilirsiniz. Satürn’ün en kötü yönlerinden birisi bencilliktir aynı zamanda Koç Burcu’da başkalarının işine burnunu sokmaktan çekinmez. Kısacası başkalarına müdahale edebilir onların özel hayatına ve ilişkilerine karışabilirsiniz hatta etrafınızdakileri kendi istediklerinden çok sizin isteklerinizi yapmaya zorlayabilirsiniz. Kimi zaman bir diktatör gibi olabilirsiniz. Size yapılacak herhangi bir kısıtlamadan ve başkalarının size tavsiye vermesinden hoşlanmıyorsunuz. Emirlerinizi yağdırırken bunu da aklınızda bulundurun. Öncülük ve liderlik edici çabalarınıza yönelik kısıtlamalar söz konusu. Özgürlüğe giden yol sadece ve sadece sorumluluk ve disiplinden geçmekte. Sabırsızlık gerçekleştirmeye çalıştığınız bütün iyi şeylere zarar verebilir. Planlarınızı gerçekleştirirken dikkatli bir biçimde davranmalısınız. İstikrar ve güvenlik sizin için oldukça önemli. Çok fazla şeyi başarma arzunuz sayesinde baş ağrılarınız artabilir. Koç burcundaki Satürn sizi biraz daha fedakâr olmaya davet ediyor.


Gezegenlerin Ev Konumları

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 2. evde
Onurlu bir kişiliğe sahipsiniz. Sevdiğiniz şeylere sahip olma istediğiniz var. Güce tutkuyla bağlısınız. Para size kolayca gelir ve kolayca gider. Cömert ve hırslısınız fakat bununla beraber israf eden ve gözü aç bir kişisiniz. İnsanlara ve elde etmek istediğin şeylere ulaşmak için insanların eğilimlerini izlemelisiniz. Güneş’in bu konumu yüzünden muhtemelen sevildiğinizi hissetmiyorsunuz.

Ay 5. evde
Sevilmeye, ilgi çekmeye, beğenilmeye ihtiyaç duyar. İki veya fazla evlilik, beraberlik verir. İhtiyaçlarını, düşündüklerini sezebilen bir sevgili arar. Kırgınlığını soğuk ve sessiz davranarak veya bir anlık duygusal tepki olarak belli eder. Kumar, piyango, borsa gibi riskli şeylere meraklıdır. Sert etkiler varsa kalp rahatsızlığı getirebilir.

Merkür 3. evde
Çok zeki, hazırcevaplık, sorunlara kısa vadede mantıklı çözüm getirebilme, çabuk konuşma, gevezeliğe meyil, kararsızlık, haberleşme, fikirsel iletişim alanlarına ilgi.

Venüs 4. evde
Güzel ve hoş şeyleri arzularsınız. Artistik bir doğanız var ve evinizde insanlara hoş geldin partisi yapma da çok başarılısınız. Evde eğlenmek size büyük bir mutluluk verir. Orada sizin için aile sevgisi ve çocuklar vardır. İleriki yaşlarda kilo almaya meyillisiniz.

Mars 4. evde
Özgür olmak için aileden erken ayrılma kendi evine ve kendi gizli hayatına erken sahip olma isteği olasıdır. Ailenizle aranızda bir gerilim veya düşmanlık olabilir. İstediğiniz şeylerde çok ısrarcı olabiliyorsunuz. Mutlaka gizli düşmanlık duygularınızın üstesinden gelmelisiniz. Güçlü duygularınız kontrol altına alınmalı ve mevcut fazla enerjiniz bir yolla atılmalıdır.

Jüpiter 5. evde
Romantizm için birçok fırsat, randevular olasıdır. İyimsersiniz. Ve çevrenizdekilerle vakit geçirmekten zevk alırsınız. Size mutluluğu ve başarıyı getirecek yaratıcılık yeteneğiniz var. Yaratıcılığınız doğrultusunda kayda değer bir şeyler yapmak için güçlü bir isteğiniz var. Borsa dan ve kumardan uzak durun.

Satürn 7. evde
Çok erken evlenmez. İyi düşünür, akılcı bir evlilik yapar. Ancak çok mutlu olamaz. Sıkıntılar, sorunlarla uğraşır durur. Ayrılma konusunda da terslikler ve engeller çok olur. Genellikle tüm ilişkilerde hak ve adalete dikkat eder. Sorumluluklarını bilir. Düşmanları vardır.

Uranüs 5. evde
Sevgiyi duygusal bağlılık olarak görmez. Kafaca anlaşabileceği, akıllı ve farklı sevgili seçer. Tek birine bağlı kalmaz. Ahlak kurallarının aşar. Ayıp, günah gibi kavramlara bakışı farklı yöndendir. Birlikte yaşamak için mutlaka evli olmanın gerekliliğini kabul etmez. Orijinal hobileri vardır. Kumar gibi risklere çekinmeden girebilir. Çocuklarını özgür olarak yetiştirir.

Neptün 4. evde
Aile ilişkilerinde hassasiyet, çabuk etkilenme, istediği ortamı yaratmada zorluklar olur. Derin duygusal bağlılık ihtiyacı, hayallere kapılma yüzünden tatminsizlik ve yalnızlık korkusunu yaratabilir. Annelik yapma duygusu çok fazladır. İçe dönük, sır dolu kapalı bir kutu gibidir. Aile baskıları sorunlar yaratır. Küçük yaşta terk edilebilir. Doğa içinde, deniz kenarında yaşamak zevk verir.

Plüto 3. evde
Farklı bir düşünce tarzı vardır. İlginç, esrarlı ve anlaşılması güç konular ilgisini çeker. Aklın ve zekanın zirvesine ulaşmak isterler. Anlatımı, sözleri sert ve etkileyicidir. Bir konuyu kabul ettireceğinden eminse ortaya atar aksi halde hiç söylemez. Etrafı ile pek geçinemez. Fikirleri yüzünden hayatının her döneminde zorluklarla uğraşmak durumunda kalır. Zeka güçleri ile insanları etkileyip, görüşlerini değiştirebilirler. Öğrenim yıllarının ilk devrelerinde olsun, yakın akraba, arkadaş, komşularla olsun sorunları hep olur. Ayrıca kendilerine yapılan kötülükleri de asla unutmazlar.

Gezegenlerin Birbirleriyle Konumları

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Ay ile uyumsuz
Bencilliğiniz ve hep kendinizi düşünmeniz çevrenin sempatisini yitirmenize neden oluyor. Tercihlerinizde kendinizle çelişirsiniz. Çünkü bilinçli olarak verdiğiniz tercihleriniz her zaman duygusal ihtiyaçlarınızla çelişir. Buna beynin kalple çelişmesi de diyebiliriz. Kendiniz iki farklı yöne çekiliyormuş gibi hissettiğinizden karar vermek sizin için zordur. Doğru şeyi yapmaya çalışır fakat doğrudan asla emin olamazsınız. İlişkilerinizde ki ana karmaşanın sebebi de budur. İnsanlar aslında ne istediğinizi asla bilemezler. Ayrıca sizde onların ihtiyaçlarını anlayamadığınızdan beklentilerini karşılayamazsınız. Kararlarınız ile duygularınız arasında bir dengeye ihtiyacınız var. Yaşam enerjiniz bir yüksek de bir aşağıdadır. Yaşam enerjiniz yüksek iken yapabileceğiniz kadar çok şeyi yapmaya çalışmalısınız. Böylece enerjiniz düşük olduğunda kendinizi yıpratmamış olursunuz.

Güneş Jüpiter ile uyumsuz
Biraz fazla iyimser ve güvenli olma eğilimindesiniz. Rahatınıza düşkün ve müsrif bir yapınız var. Bencil yönünüz bazen başkalarına yardım etmenizi engelliyor. Dinsel inançlarınızda fanatik olabilirsiniz. Size yenilikçi diyemeyiz uğraştığınız projeleri eskilerin yoluyla halletmeye çalışıyorsunuz.

Hayattaki limitleriniz ve sorumluluklarınız için bazen yorulmak bilmeden çalışacaksınız. Hedefe giden yolda inancınız bazı noktalarda test edilecektir. Otorite ile yasal sorunlar olasıdır. Kendine güven ve egoizm çizgisini iyi dengelemeniz gerekir. Biliyorum kendinizi önemli hissetmek istiyorsunuz buda egonuzu tetikliyor. Önemli konularda kendinizi göstermek istiyorsunuz. Sosyal prestij sizin için önemlidir. Eğer dikkatli düşünüp öyle karar vermeyi öğrenirseniz spekülasyonlardan korunmuş olursunuz. Lüks yaşantıyı sevmeniz kilo problemini beraberinde getirir. Aktif olmalı ve egzersizi unutmamalısınız.

Ay Jüpiter ile harmanlanıyor
Toleranslı ve affedicisiniz. İnsanlara ikinci bir şans verirsiniz. Böylece insanlardan iyi şeyler umar hatalarından ders almalarını istersiniz. İnsanları rahat ve mutlu hissettirmede çok hünerlisiniz. Duygusal olarak cömert oluşunuz sizi arkadaşlarınız arasında popüler yapmıştır. Doğum haritasındaki bu yerleşim size finansal açıdan olum yansır. Kendinize gülme ve kötü durumlarda bile olaylarda mizahi bir yön bulma yeteneğiniz var. İyimsersiniz, iyi bir dinleyicisiniz insanları anlar ve kendinizi onların yerine koyabilirsiniz. İnsanları yargılamadan onlara tavsiyeler verirsiniz insanlar tavsiyelerinize güvenir. İyi zaman geçirmeyi seversiniz fakat bazen çalışmanız da gerektiğini unutursunuz. Fiziksel ve duygusal olarak kendinize çok yüklenmeyin Hassas olduğunuz zamanlarda kendinizi yemeğe verirsiniz. Kilo problemleri yaşamamak için kendinizi kontrol etmeyi öğrenin.

Ay Satürn ile uyumlu
Disiplinli, duygularınız en kötü durumlarda bile kontrollünüz altındadır. İnsanların şuurlarını kaybettikleri bir ani durumda siz sakin ve bilinçli hareket etmeyi başarırsınız. Sorumluluk sahibi birisiniz. İnsanlar verdiğiniz söz ve vaatlere inanırlar. Arkadaşlarınız içinde sevilen ve desteklenen birisiniz. Geleneklerinize bağlı ve ciddi düşüncelere sahipsiniz. Kendine güvenen sorumluluk sahibi, dürüst ve onurlu, sistematik ve organizeli çalışan, nerde nasıl davranılacağını bilen diplomat vasıflarına sahip birisiniz. Sabrınız ve ısrarınız hiç bitmeyecek gibi gözüküyor.

Merkür Uranüs ile uyumlu
Oturmanıza fırsat vermeyen hareketli bir doğanız var. Aynı zamanda birçok proje de çalışmayı seversiniz çünkü sıkılmak istemezsiniz. Açık görüşlü, özgür, orijinal, sıra dışı yaratıcı ve bir parça eksantriksiniz. Yeni fikirler ve yeni konseptler sizin için önemlidir ayrıca çevrenizdeki herkesi bu yeni şeyleri denemeye teşvik edersiniz. Rutin ve sıradan işler sizi delirtir. Her şeyi ilk elden dememek istersiniz. Yeni teknolojileri takip edersiniz. Konuşmaya, yazmaya fikirlerinizi tartışmaya yeteneğiniz var. Ayrıca ne kadar yoğun olsanız bile yeni fikirler ve konseptleri dinlemeye vakit bulursunuz.

Merkür Neptün ile uyumlu
Sıra dışı bir hayal gücünüz ve vizyonunuz var. Bunları gerçek hayata aktarmada da başarılısınız. Mantıklı ve pratiksiniz. Telepati gibi metafizik konularına açıksınız. Sanatsal bir dünyayı bilimsel bir dünyaya tercih edersiniz. Zihniniz sanattan ilham alır.

Merkür Plüto ile harmanlanıyor
Doğuştan gizli ve sır olan şeye şüpheci ve meraklısınızdır. Detektifçilik oynamaya bayılırsınız. Gerçeği öğrenmek için yüzeysel bilgilerle yetinmez, inebildiğiniz kadar derine inersiniz. Gizemli ve mistik şeylere ilgi duyarsınız. İnsanların duygularını ve düşüncülerini öğrenmek akıllarında ne varsa bilmek istersiniz. Fakat nadiren zihninizdekini söylersiniz. Araştırmayı ve incelemeyi sevdiğinizden iyi bir psikanalizci, psikiyatr, psikoterapist olursunuz. Mükemmel bir konsantrasyon yeteneğiniz var. Bulunduğunuz ortama ve koşullara çabucak alışırsınız. İnsanların eğilimlerini ve motivasyonlarını önceden sezme tahmin etme gibi bir yeteneğini vardır. Bazı kişiler sizin düşünce ve inançlarınız konusunda çok fanatik olduğunuzu düşünüyor olabilirler. Bütün bakış açılarına açık olmanız gerektiğini unutmayın.

Jüpiter Satürn ile uyumlu
Amaçlarınıza sabrınız, dayanıklılığınız, iyi plan yapma ve doğru yargı yeteneğiniz sayesinde ulaşıyorsunuz. Güvenilirsiniz. Sözlerinizin arkasında durmakla birlikte Gerçekleştiremeyeceğiniz sözlerde vermezsiniz. Bu özellikleriniz insanların sizi sevmesine yol açar çünkü size güvenirler. Sorumluluklarınız ve istekleriniz arasında iyi bir denge kurarsınız. Yalnız başına çalışırken daha iyi motive olursunuz. Bir konuya saplandığınızda onun ne kadar süreceğinin önemi yoktur. Başladığınız işi sonlandırmanın vereceği keyfin tüm eforlarınıza değeceğini düşünürsünüz.

Uranüs Plüto ile uyumlu
Bu etkileşimde topluma iyilik yapmak için gereken yaratıcı ve yenilikçi yetenekleriniz var. Hayatınızda tecrübe ettiğiniz bazı değişiklikler size toplumun yenilenmesi için ilham kaynağı oluyor. Dünyada yanlış giden her şeyi değiştirmek istiyorsunuz. Fakat bunu kaba kuvvete kullanmadan, asi olmadan yapabilirsiniz.


Ev ve Gezegen Konumlarının Ayrıntıları için astrolojide-evler/ linkine bakabilirsiniz.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Sismira
Mesajlar: 1
Yaş: 42
Kayıt: Sal 02 Oca, 12:18

Re: Ücretsiz Horoskop

Okunmamış mesaj gönderen Sismira » Sal 02 Oca, 12:24

30/9/1981 izmir konak 15:15 kadın tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 05 Oca, 02:09

Resim

Resim


Güneş Terazi Burcunda

Olumlu Özellikleri: Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zarafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ve alımlı. Akıllı.

Olumsuz Özellikleri: Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. Flörtçü. Dengesizlik. Aldatabilir oluşu. Tembellik. Çabuk fikir değiştirme. Tesir altında kalmak.

Yükselen Burcunuz Oğlak
Siz derin ve çok düşünen, az konuşan, meraklı ama kontrollü ve ağır hareket eden birisiniz. Değişikliklere uyum sağlamanız ve yeni şeylere adapte olmanız uzun bir zaman alacaktır. Karar vermekte zorlandığınız görülür ama bunun nedeni başarısız olmak çekingenliğidir. İnceden inceye bir hesap yapmak ve her şeyi artısı ve eksisi ile tartıp biçmek gerekecektir. Bir kere karar verdikten sonra da aldığınız konuyu yolun sonuna kadar götüreceksiniz. Bu kararlı davranışın yanında doğruculuğunuz da katılınca diğer insanlar size güvenecektir.

Ay Akrep Burcunda
Arzuları, istekleri, aşkı, nefreti çok şiddetlidir. Kinci ve öç alıcıdır. Kadınlar çok şiddetli sever, reddedilirse zarar vermekten çekinmez. Arkadan vurabilir! Erkekte daha da tehlikelidir! Çapkındır ve cinsel gücü fazla olur. Son derece sessiz, duygularını iyi gizleyebilen kişilerdir. Büyük bir sabırla intikam alacakları günü bekleyebilirler. Başka konularda sabırsızdırlar. Fanatik uçları vardır. Enerjileri çoktur. İradeleri kuvvetli olur. Yalnızlık onlar için sorun değildir. Sözleri de oldukça yaralayıcıdır. Patavatsız olabilirler. Nedensiz suçlamalar, bıktıran sorunlar, anlamsız kıskançlıklarla hayatı herkese zehir ederler. Kolay kolay karşı tarafın yolundan çekilmezler.

Merkür Akrep Burcunda
Her ayrıntıyı görebilen, keskin bir görüşe sahiptir. Cin gibi uyanık ifadesi bu duruma çok uygundur. Çabuk öğrenir, hatta sanki doğuştan çok şey biliyor gibi, neyi ne zaman öğrendiğini kestirmek zordur. Sezgileri kuvvetlidir. Adeta insanların içlerini okur. Maksatlarını, niyetlerini kolayca anlar. Ser verir sır vermez tiplerdir. Kafasında neler tasarladığını bilmek imkansızdır. Konuşmaları akılcı ve etkileyicidir. Az bir gayretle çok şey bilir. Adeta elektronik bir beyne sahiptir. Genellikle insanları kendinden aşağı görür. Sinirleri sağlamdır.

Venüs Akrep Burcunda
Arzuları, istekleri, aşkı, nefreti çok şiddetlidir. Kinci ve öç alıcıdır. Kadınlar çok şiddetli sever, reddedilirse zarar vermekten çekinmez. Arkadan vurabilir! Erkekte daha da tehlikelidir! Çapkındır ve cinsel gücü fazla olur. Son derece sessiz, duygularını iyi gizleyebilen kişilerdir. Büyük bir sabırla intikam alacakları günü bekleyebilirler. Başka konularda sabırsızdırlar. Fanatik uçları vardır. Enerjileri çoktur. İradeleri kuvvetli olur. Yalnızlık onlar için sorun değildir. Sözleri de oldukça yaralayıcıdır. Patavatsız olabilirler. Nedensiz suçlamalar, bıktıran sorunlar, anlamsız kıskançlıklarla hayatı herkese zehir ederler. Kolay kolay karşı tarafın yolundan çekilmezler.

Mars Aslan Burcunda
Onurlu birisiniz ve muhtemelen oldukça büyük bir egonuz var. Mükemmelleşmek, büyümek istiyorsunuz ve kim ve ne olduğunuz için tanınmak, takdir edilmek istiyorsunuz. Bir numara olmayı seviyorsunuz. Sizin için emir almak ve arka planda kalmak oldukça zor. Fark edilmeyi seviyorsunuz ve dikkat çekebilmek adına bazı şeyleri oldukça dramatik, etkileyici biçimde yerine getirebiliyorsunuz. Yanılıyor olmaktan nefret ediyor ve her zaman haklı olduğunuz konusunda ısrarcı olabiliyorsunuz. Güçlü, enerjik, yaratıcı, kararlı ve oldukça rekabetçisiniz. Oyunu sert ve kazanmak için oynuyorsunuz ve kolay kolay işin ucunu bırakmıyorsunuz. Aslında siz hayatı bir oyun veya yarışma gibi algılıyorsunuz. Takdir edilmeyi ve alkışlanmayı seviyorsunuz ve oldukça güçlü bir gurur ve bütünlüğe sahipsiniz. Kendinizden oldukça emin hatta kimi zaman şımarık olabiliyorsunuz. Eğer öz güveniniz sarsılırsa, biraz geri plana çekilip savunma durumuna geçiyorsunuz. Şevkli, enerji dolu ve hırslı biri olabiliyorsunuz. İlişkilerinizde ısrarcı olabiliyorsunuz ve aşkı büyük bir tutku ile arayarak, hiçbir şeyin arzularınızın yoluna çıkmasına izin vermiyorsunuz. Lafı gevelemeden ne hissediyorsanız açık ve net bir biçimde dile getiriyorsunuz. Öte yandan risk almayı ve kumar oynamayı seviyorsunuz. Kimi zaman agresif, çatışmayı seven ve kıskanç biri olabiliyorsunuz. Kalbinize dikkat etmeli aşırı egzersiz yapmaktan kaçınmalı ve enerjiniz ile tutkularınızı disipline etmeyi öğrenmelisiniz. Takdir edilmeye ihtiyacınız var.

Jüpiter Terazi Burcunda
Filozof, sempatik ve arkadaş canlısı birisiniz. Sınırlarınızı genişletiyorsunuz ve kendinizi olan güveniniz ve etrafınızdakiler tarafından beğenilmeniz sebebiyle biraz daha büyüyorsunuz(olgunlaşıyorsunuz). Etrafınızdaki kişileri daha fazla çaba sarf etmeleri konusunda cesaretlendiriyorsunuz. Güzel şeylere, sanata ve müziğe duyduğunuz güzel bir sevgi var. Fakat öte yandan kendinize düşkün, savurgan olabilmekle birlikte sosyal statünüzü ve hayat kalitenizi evlenerek yükseltme derdindesiniz bunun yerine gerçekten sevgiye dayanan bir birliktelik kurmayı denemelisiniz. Evliliklerin mutluluktan çok başarı vaat ettiklerini ispat etmek gibi eğilimleriniz, yönelimleriniz olabilir. Partnerinizin savurganlıkları ve aşırıya kaçabilen zevkleri yüzünden de masrafa girebilirsiniz.

Satürn Terazi Burcunda
Diplomatik birisiniz ve güven veren dengeli yargılarınız var. Fakat sağlığınıza dikkat etmelisiniz, böbrek problemleri yaşayabilir, boşaltım sisteminizde çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilir. Satürn’ün böbrekleriniz üzerinde garip bir etkisi var, böbrekleriniz kanı tam iyi süzemeyerek zehirli maddelerin kan akışına karışmasına sebep olabilir. Distile edilmiş veya kaynatılmış, arıtılmış suları tercih etmelisiniz özellikle soda veya mineralli içeceklerden uzak durmalısınız. Öteki kişilerle birlikte uyum, sabır ve sevgiyle hayatınızı paylaşmalı, onlarla iş birliğine yönelmelisiniz. Evlilik veya beraberlikler sizin için kısıtlayıcı olabilir, beraberinde çok fazla emek ve disiplin getirebilir ve böylelikle rekabetten çok birliktelik adına kıymetli dersler ve manevi kazanımlar elde edebilirsiniz. Beraberlikler veya evlilikler sizin huzurlu ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor, bu yüzden ilişkilere yönelme eğiliminiz bulunmakta. Değişik sebeplerden ötürü kendinizden çok yaşlı veya çok genç kişilerle evlenebilirsiniz ki bu durum içinde oldukça değişik sebepler söz konusu ya sizinle aynı olgunluğu gösterebilecek sizden daha yaşlı insanlarla ya da yıkıcı tavırları olmayan hayatla barışık ve sizinle bir bütün olabilecek sizden daha genç birisiyle evlenmeyi tercih edebilirsiniz. Fazla mükemmeliyetçi olmamalısınız çünkü bu evliliğinizi zora sokabilir, olması gerekenden daha fazla şey talep edebilirsiniz ayrıca eğer Satürn iyi olmayan bir açıdaysa bu sizi kötü etkileyebilir, fazla soğuk olabilirsiniz veya ümidinizi kendi kendinize kaybetmenize sebep olarak asla beklentilerinizi karşılamayacak bir partner bulamayacağınızı düşünebilirsiniz.

Gezegenlerin Evlerdeki Konumları

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 8. evde
Kişisel kaynaklarınızı diğer insanlarla paylaşarak bencilliğiniz ve ben merkezciliğinizden kurtulmanız gerekiyor. Duygularınız genelde sabittir ve dışa yansıtmazsınız. Kendinizi geliştirmek ve yenilemek için uğraşıyorsunuz. Finansal durumunuz genelde sabittir. Fakat bir miras olasıdır. Mistik şeyler ile ilgilenirsiniz.

Ay 9. evde
Dini, ahlaki değerlere saygılıdır. Bunlara yaklaşımı akılcı yoldan değil duygusal kökenlidir. Düşünsel, davranışsal ve ruhsal olarak serbestlik arar. Ay, baş ucu noktasına yakın ise, yaşamında duygular söz sahibi demektir. Duyguları kabarınca alaycı olur, sözlerinin nereye gittiğine bakmaz.

Merkür 9. evde
Yüksek öğrenim yapma veya kendini iyi yetiştirme, din, felsefe gibi konularda bilgi sahibi olma ve bunları yayma, değişik kültürleri tanıma, bilgi, görgü kazanma gayesiyle uzun seyahatler olasıdır.

Venüs 10. evde
Bulunduğu ortamda, iş çevresinde sevilen, sayılan nazik birisiniz. Sanatsal bir dalda çalışmak istiyorsunuz fakat bunun yanında aslında meslek dalı ne olursa olsun güzellik, denge ve uyum sizin için önemlidir. Kendini yormadan çalışma teknikleri geliştirmek istiyorsunuz fakat dikkat etmelisiniz bu sizi tembelliğe sürükleyebilir. Hayatınızda Şöhretli ve kariyerli olmanız muhtemeldir.

Mars 7. evde
Özgür ve özgürlüğü seven bir kişiliğiniz var. Gürültülü, patırtılı bir evlilik söz konusudur. Evlendiğiniz zaman eşinize fazla söz hakkı tanımak istemezsiniz. Muhtemelen kendi anlayışınıza uygun davranılmasını beklersiniz. Fazla açık sözlü olmanız yüzünden sosyal çevrenizde anlaşmazlık olasıdır. Kavgacı ve bencil arkadaşlarınız var. Düşünceleriniz ve davranışlarınız arasında bir türlü denge kuramıyorsunuz.

Jüpiter 9. evde
İyimser, toleranslı, diğer görüşlere açık ve düşünceli bir kişiliksiniz belki bir parça da fanatiksiniz. Güçlü bir sezginiz, güçlü bir yargınız ve parlak hayalleriniz var. Belki hukuk yahut din veya felsefe ile ilgilenebilirsiniz. Başka insanlara rehberlik etme ve ilham verme yeteneğiniz olduğu için gelecekte insanları kendi düşünce ve ideallerinize teşvik edebilirsiniz. Uzak ülkeleri ve kültürleri tanımak ve kendinizi geliştirmek istersiniz. Negatif olarak belki inançlarınızda çok dogmatik olabilirsiniz buda inanç kaybına yol açabilir.

Satürn 8. evde
Kendi emeğinin dışında paraya sahip olur. Ancak bunlardan gelen sıkıntılar yaşar. Hukuki konularda şanssızlığa uğrar. Haklı olduğu halde kaybeder. Ölümden korkar, rüyalarında bunu yaşar. Uzun süren bir hastalık sonucunda, sıkıntı çekerek ölmesi muhtemeldir. . .

Neptün 11. evde
Arkadaşlık, dostluk, başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilme çok önemlidir. Yumuşak, sevecen, her yönden eli açıktır. Ama genellikle hayırsız kişiler dost gibi görünür. Kötü arkadaşlar, kötü yola düşme tehlikesi vardır. Hayal kırıklıkları verir. Umutlar, arzular hep havada kalır, gerçekleşmez. Grup çalışmaları, çeşitli kuruluşlar, ruhsal bağlılık gerektiren çalışmalar ilgi çekici gelir.

Plüto 9. evde
Din konusu ilgisini çeker. Derinlerine girmeğe müsaittir. Zaman içinde araştırıp, deneyip, öğrenerek belli bir anlayışa ve idraka ulaşabilir. Yaşamın sırlarına ulaşabilmek için fikir yolculuklarına dalabilirler. Yeni ve farklı konular ortaya çıkarabilir. Vardığı noktada doğru veya yanlış, inancı çok kuvvetlidir. Bunu başkalarına yaymada zorlayıcı ve fanatiktir. Sosyal, ahlaki konularda önder olmak ister. Devrimci bir karaktere sahiptir. Dini önder olmaya adaydır. Kardeş ve arkadaş ilişkileri karşılıklı zarar verici olur. Uzun yolculuklarda zorlu deneyler yaşayabilir.

Gezegenlerin Birbirleri ile Olan Konumları

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Satürn ile harmanlanıyor.
Hayatta çok olgun, çok ciddi bir birey bir izlenimi bırakıyorsunuz. Sorumluluklarınız neye mal olurlarsa olsun yapar ve sorumluluklarınızla gurur duyarsınız. Kendini kontrol eden disiplinli bir kişisiniz. Yönetici ve organizasyon yeteneğiniz var. İşlerin halledilmesi için ne yapılacağını bilirsiniz. Hayattaki eğlence sizin ilgi alanınız değildir. Doğuştan gelen bu yaradılışınız çevrenize soğuk ve duygusuz olduğunuz izlenimi bırakabilir. Kaybetme ve başarısızlığa uğrama korkusu neden çok çalıştığınızın ve eğlenceden kaçtığınızın aslında bir nevi cevabıdır. Depresyon sizin için olası bir sorundur. Her şeyi tek başınıza yaptığınızı ve yalnız olduğunuzu hissedebilirsiniz. Fakat özgür olmak size uyar hayatınızda çok kalabalığı zaten istemezsiniz. Sergilediğiniz duruşla bu söylediğim şey çok tersmiş gibi gelebilir ama öle özgür olmayı aslında seviyorsunuz. Devem etmemiz gerekirse hayat sizin için ciddi bir iştir. Sert bir disiplinci! Hayatın kurallarını anlıyor ve oyunu kuralına göre oynuyorsunuz.

Ay Merkür ile harmanlanıyor
İnsanların motivasyonları, kişisel yaşamları ve duygularıyla ilgilenirsiniz. Sempatik bir dinleyicisiniz fakat dinlemenin ardından kendi deneyimlerinizi ve fikirlerinizi tartışmayı seversiniz. İnsanlar size açılmaya rüyalarından tutkularından ve onlar için anlamlı şeylerden bahsetmeye bayılırlar. İnsanlar sizden tavsiye beklerler. Bu yeteneklerin ışığında sizden iyi bir röportajcı, biyografici olur. Ayrıca siz doğal bir psikolog gibisinizdir. Fakat dedikodu konusunda kendinize hâkim olmalısınız.

Muhtemelen tarihi her şeyle ilgilenirsiniz arkeoloji, tarih gibi konulara bayılırsınız. Ayrıca mitoloji, psikoloji ve farklı dil bilimleri size hitap eder. Doğum haritanızdaki bu yerleşim size zekilik ve espri yeteneğiyle birlikte iyi bir hafıza vermiştir. Muhtemelen değişikliği sever yolculuklara bayılırsınız.

Mars Jüpiter ile uyumlu
Kendinize güveniniz, şevkiniz ve yaşama gücünüz var. Aklınızda kurduğunuz her şeyi başarabileceğinize inanırsınız. Zamanlama anlayışınız iyi ve ne yapıp ne yapmayacağınızı önceden görme yeteneğiniz var. Yarışmalardan zevk alır ve genelde şakacı bir tutum sergilersiniz. Genellikle kendinizle yarışır ne kadar uzağa gidebileceğinize ve ne kadar başarabileceğinizi sınamak istersiniz. Sınırlarınızı zorlayacak şeylerden keyif alırsınız. Maceradan risk almaktan ve doğa sporlarından hoşlanırsınız. Hayata karşı genellikle pozitif ve iyimsersiniz. Bu açı size varlık getiriyor. Fakat aynı zamanda sahip olduğunuz varlığı kolayca harcama eğiliminiz var. Sahip olduklarınızı harcarken yarın hakkında endişelenmezsiniz.

Mars Satürn ile uyumlu
Hedeflerine ulaşmak için otokontrol, dayanıklılık, azim, sabır, organize yeteneğiniz var. Gücü yönetmeği bilir baskı altında pes etmezsiniz. Bir şeyler yapabilmek için zaman gerektiğini bilirsiniz. Niyet ettiğiniz amaçlarınız pratik, gerçekçi bunun yanında iyi planlamış olmalıdır. En iyi çalışma zamanın yalnız çalışırken olduğunu düşünürsünüz. Genellikle hızlı değilsinizdir. Yaptığınız işe özen gösterir ve tam olmasını istersiniz. Ayrıca öfkenizi içinizde tutan bir yapınız var. Serbest bırakmayı öğrenmelisiniz.

Mars Neptün ile uyumlu
Vizyon ve hayal gücünüz sayesinde problemleri çözmek için özel bir yeteneğiniz var. Siz oldukça pasif bir insansınız. Tartışmalardan ve sürtüşmelerden kaçınırsınız. Problemleri çözmekte daha barışçıl yollar üstlenirsiniz. Sizden daha az şanslı insanlara yardım etmeyi seversiniz çünkü sizin gözünüzde onlara hizmet etmek tanrıya ulaşmak için tek yoldur. Doğuştan bir drama yeteneğiniz var, müzikal, artistik ve şiirsel Enerji kanallarınızı bazı aktivitelere bölmeniz aklınız ve pozitif düşünmeniz için faydalı olacaktır. Ayrıca bu hayal gücünüzü kontrol etmenize yardım edecek böylece düşünceleriniz sizden uzaklaşmayacaktır. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürme yeteneğiniz var. Mistik bir yanınız var. Ortada bir mıknatıs varmış gibi diğer insanları etkiler ve çekersiniz. Sabretmeyi öğreniyorsunuz. Ve bu size ne isterseniz elde etmenize yol açacaktır. İnsanlara ve hayvanlara karşı genellikle kibarsınız.

Mars Plüton ile uyumlu
Kendinize güvenir ve sorumluluk üstlenebilirsiniz. Kendinize güveniniz tam ve asla kaybetmeyi kabullenmezsiniz. Neyi istediğinizi, Nasıl elde edeceğinizi, elde ederken yapıcı olmayı bilirsiniz. Doğuştan bir lidersiniz. İnsanlar size yolu göstermeniz için bakarlar. Güçlü fikirleriniz yanı sıra fikirlerinizi açıklamakta da korkmazsınız. Bir şeyin daha iyi olduğuna inandığınızda reform yapmak tan kaçınmazsınız. Çok çalışırsınız fakat bitkin düşmeden önce vücudunuzu dinlemelisiniz. Egonuz güçlüdür fakat her zaman odak noktası olmanız gerekmediğini bilirsiniz. Hayatınız her zaman kontrol altında olmasından hoşlanırsınız. Hayatta lider olmaktan hoşlanırsınız. Fakat bu her zaman mümkün olmayabilir bu yüzden iş birliğini daha iyi öğrenmelisiniz. Bilinmeyene ve gizeme karşı bir ilginiz var. Her zaman taşın altına bakarsınız. Bilinmeyenin cevaplarını istersiniz.

Jüpiter Satürn ile harmanlanıyor
Gelenek, etik ve ahlaklılık hepsi bir araya gelip harmanlandığında sizi onurlu, sözüne güvenilir ve liderlik vasıflı yapıyor. Vazife adamısınız. Yöneticilik yetenekleriniz sizi iş yaşamı için doğru kişi yapıyor. Eğitime önem verirsiniz. Hukuk sizin için iyi bir seçimdir. Kontrolünüz atındaki projeleri sistematik ve organize bir şekilde yaparsınız. Düzenli ve organize yaşamayı seversiniz. Geniş ölçekli planlar yapabilme yeteneğiniz var. Sürtüşmeler sizi alıngan yapıyor. Dolayısıyla mümkün oldukça kaçınmalısınız. Sürtüşmeler baş gösterdiğinde sözlü olarak tartışmadan olayı sonlandırmayı öğrenmelisiniz.

Jüpiter Neptün ile uyumlu
Çevrenize yardım etmek için yaratıcı bir hayal gücünüz ve yeterli fırsatınız var. Duygularınız müzik, resim, şiir ve dans konularında yapıcı katkılar sağlayabilir. İnsanlara karşı hassas olmanız diğerlerinin size güvenmesini ve ihtiyaç duyduklarında sizin bilginize başvurmalarını neden oluyor. Hayalinizde canlandırdığınız güç rüyalarınızın gerçekleşmesini sağlayabilir.

Jüpiter Plüton ile harmanlanıyor
Çevrenizdeki insanların ve hayvanları farkında olup onlarla iletişim halindesiniz. Kendinizi ve çevrenizi geliştirmekle ilgilenirsiniz. Kişisel ve genel gelişme için mükemmel fikirler sunarsınız. Siz dünyayı yaşanacak daha iyi bir yer kapmak istersiniz. Hassassınız, yeteri kadar popülariteniz ve liderlik için potansiyeliniz var. Kalıcı bir eser bırakmak için güçlü bir istediğiniz var. Bilgi sizin hiç çok önemlidir. Her zaman birilerine bilgi aktarmak birilerinden bilgi edinmek isterseniz. Öğrenmeyi seversiniz. Güçlü bir pozisyon size hitap eder. Bu pozisyonu dünyayı değiştirmek ve yardım etmek için kullanmak istersiniz. Her şeye rağmen diğer insanların bakış açısını açık görüşlülükle dinlemeyi ve biraz daha toleranslı olmayı öğrenmelisiniz.

Jüpiter Yükselen ile uyumsuz
Diğer insanlarla iş birliği yapmayı öğrenmelisiniz. Diğer insanlar sizi ben merkezcil ve egoist görebilirler. Diğer insanlara birazcık daha yardım ederseniz büyük fırsatlar elde edebilirsiniz. Yeni fikirlere karşı daha toleranslı olun, hatalar ve insanlardaki noksanlıklarda insanlarla iletişim halinde olun. Kendi kabuğunuza çekilmeyin. Yeme ve içmede aşırıya kaçmamaya çalışın.

Neptün Plüton ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.


Ev ve Gezegen Konumlarının Ayrıntıları için astrolojide-evler/ linkine bakabilirsiniz.

Güzel bir harita. Bu kadar uyumlu haritalar çok nadir görülüyor. Umarım hakkını verirsiniz.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Töre
Mesajlar: 3
Yaş: 23
Kayıt: Prş 11 Oca, 18:40

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Töre » Prş 11 Oca, 19:02

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resimleri böyle gönderiyoruz galiba..

Töre
Mesajlar: 3
Yaş: 23
Kayıt: Prş 11 Oca, 18:40

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Töre » Prş 11 Oca, 19:04

Merhaba sanırım direk yazmamızı istiyorsunuz. O zaman;

10.04.2001
10:15
İstanbul/Fatih
Kadın

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 12 Oca, 01:52

Resim

Resim


Güneş Koç Burcunda
Koç burçları etkileyici, cesur, orijinal, bağımsız ve sabırsız olabilirler. Koç burçlarının enerjileri yine kendilerine yönlendirilmiş durumda ve böylelikle istediklerine
erişebilecekler.

Yükselen Burcunuz İkizler
Sizin için en önemli özellik zekanızı sergilemektir. Son derece pratik ve hareketli bir kafanız vardır. Özellikle güç durumlarda çok zekice ve zamanında çözümler bularak durumu kurtarabilirsiniz. Bu olayda sezgileriniz de önemli rol oynar. Bulunduğunuz ortama kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Bilmediğiniz bir konuda bile hemen bir şeyler söylemek ve biraz ilerlemeden sonra da kırk yıllık uzman gibi konuşmak sizin için zor değildir. Konuşarak insanların ilgisini çekersiniz. Size biraz geveze denebilir ama kolayca arkadaş edinebilirsiniz. Kusurlu tarafınız arasında havailik yer alır. Bir konu üzerinde uzun süre ilgilenmek zor gelir.

Ay Akrep Burcunda
Arzuları, istekleri, aşkı, nefreti çok şiddetlidir. Kinci ve öç alıcıdır. Kadınlar çok şiddetli sever, reddedilirse zarar vermekten çekinmez. Arkadan vurabilir! Erkekte daha da tehlikelidir! Çapkındır ve cinsel gücü fazla olur. Son derece sessiz, duygularını iyi gizleyebilen kişilerdir. Büyük bir sabırla intikam alacakları günü bekleyebilirler. Başka konularda sabırsızdırlar. Fanatik uçları vardır. Enerjileri çoktur. İradeleri kuvvetli olur. Yalnızlık onlar için sorun değildir. Sözleri de oldukça yaralayıcıdır. Patavatsız olabilirler. Nedensiz suçlamalar, bıktıran sorunlar, anlamsız kıskançlıklarla hayatı herkese zehir ederler. Kolay kolay karşı tarafın yolundan çekilmezler.

Merkür Koç Burcunda
Cömerttir. İyi bir dost olur. İlgilendiği alanda kısa yoldan ilerleyerek başa geçer. Hazıra konmaktan ziyade, deneyerek, yaşayarak bizzat öğrenmeyi tercih eder. İyi bir önderdir. İnsanlara yardım eder. Sertlik ve kabalıktan uzaktır. Oldukça cana yakın ve sıcakkanlıdır. . . Yeni fikirler üreterek, zekice tartışmalara girmekten hoşlanır. . . Gezmek, değişik insanlar tanımak en büyük zevkleridir. Kendini fazla önemseme gibi bir özelliği vardır.

Venüs Koç Burcunda
Venüs sosyallik, ilişkiler ve bağlılık arzuluyor. Koç; açık sözlü, ısrarcı ve kontrolü ele almak ister. Bu sebeple ilişkilerinizde hararetli ve talepkar olabilirsiniz. Hisleriniz ve tutkularınız çok çabuk harekete geçebilir ve sosyal, manevi veya ilişkiniz ile ilgili durumlarda liderlik eden konumda olmak isteyebilirsiniz. Kısacası istediğinizi elde eden bir yapıya sahipsiniz. Fakat problem ise bir kere istediğiniz şeyi elde ettiğiniz zaman çok çabuk sıkılabilirsiniz. Sizin için kovalamanın, takibin heyecanı ele geçirmekten daha önemli. Haliyle romantizminiz heyecan ile tetiklenebilirken, hedefe ulaştıktan sonra sadece sıkıntı ve monotonluk kazandığınızı düşünmektesiniz. Sizin her zaman fethedilecek yeni yerler ve hedefler vardır ve siz bunların peşinden gidersiniz.

Heyecanın peşinden gitme isteğiniz neredeyse sizin için bir sefer niteliği taşıyor. Venüs’ün en kötü özelliği ise başkalarını memnun etmek için çok uğraşmanız ve neredeyse hiç direnç göstermemektir. İlişkilerinizde sizi domine edecek ve kendi isteklerini sizin istekleriniz yerine gerçekleştirmeye tercih edecek partnerleri tercih edebilirsiniz. Koç burcundaki Venüs sizi iddialı fakat baskıcı olmamaya çağırmakla birlikte, memnun edici fakat kendinizi çok da ezdirmemenizi tavsiye ediyor. Rekabet etmek ve savaşmaktan hoşlanıyorsunuz hatta kimi zaman sırf eğlence olsun diye kavga etmekten çekinmiyorsunuz. Davranışlarınız konusunda kimi zaman düşüncesiz olabiliyorsunuz ve bundan maalesef en çok size yakın olan kişiler etkilenmekte. Sabırsızlık ve bencillik sizin için bir problem olabilir.

Mars Yay Burcunda
Yaydan fırlamaya hazır bir ok gibidir. Maceraya hazırdır. Özgürlüğünü korumasını bilir. Sürekli aktiftir. Kendi sorunları yanında başkalarının problemlerine de çözüm bulucudur. Zekâsı çok keskin, dili de oldukça sivridir. İnandığı konuların şiddetli savunucusudur. Ateşli, coşkulu, son derece enerjik, ani sinirlenir ve öfkelidir. "Etraf ne der" diye bir sorunu yoktur. İnsanların onunla ilgili düşüncelerden etkilenmez, denilenler vız gelir, tırs gider. . .

Jüpiter İkizler Burcunda
Zeki, esprili ve neşelisiniz. Seyahat etmeyi seviyorsunuz çünkü tecrübe edinmek ve yeni insanlarla tanışmak istiyorsunuz. Yabancı dilleri öğrenmek ve konuşmak için doğal bir yeteneğiniz olabilir. Gergin ve dışa vurumcu enerjiniz yüzünden dolayı bazen ağır veya gereğinden fazla konuşabilir ya da tutamayacağınız sözler verebilirsiniz. Buluşçu bir zihniniz var, matematiği ve diğer soyut şeyleri sevebilirsiniz ve bunları oldukça iyi anlama yeteneğiniz var. Hayat felsefenizi, ufkunuzu ve zihninizi genişletecek şeyler aramaktasınız. Değişik dinler veya bakış açıları sizi zihinsel açıdan etkiliyor.

Satürn Boğa Burcunda
Hedeflerinizi gerçekleştirmekte oldukça ısrarcısınız. Maddi şeylerle ve onları kesin suretle elde etmeye o kadar odaklanmışsınız ki en ufak belirsizliklerden bile kimi zaman fazlasıyla ürküyorsunuz. Maddiyata ve sahip olmayı istediğiniz şeylere o kadar odaklanmışsınız ki yarın ne olacak korkusuyla bugünün tadını çıkaramamaktasınız. Ama öte yandan hayatın bu kadar acımasız olduğunu düşünmemeli, kemerlerinizi biraz gevşetmeli rahatlamalısınız. İyi tarafından bakacak olursak hayata ve önünüze çıkabilecek zorluklara karşı hazırlıklısınız, etrafınızdaki insanlar başarısızlığı tadarken siz organizasyon yetenekleriniz, kararlılığınız, azim ve sabrınız sayesinde başarılara koşmaktasınız. Hislerinizde oldukça ciddi ve dürüstsünüz, sizin için bağlılık ve sadakat oldukça önemli fakat size yanlış yapanları kolay kolay affetmiyorsunuz.


Gezegenlerin Ev Konumları

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 11. evde
Hedeflerinize ulaşmak için gerekli ilham sizde var. Kendi tutkularınızı ve istekleriniz grubun dileklerinden üstün yere koyarsınız. Kendi istekleriniz grup için en iyi olduğunu düşünürsünüz. Sevilen ve aranılan bir kişi olmanız yanında genellikle grup içinde önder konumda olursunuz. Arkadaşlıklar dostluklar ve beraberlikler sizin için önemlidir. Zaman zaman yorumsuz, peşinen yargılarsınız.

Ay 5. evde
Sevilmeye, ilgi çekmeğe, beğenilmeye ihtiyaç duyar. İki veya fazla evlilik, beraberlik verir. İhtiyaçlarını, düşündüklerini sezebilen bir sevgili arar. Kırgınlığını soğuk ve sessiz davranarak veya bir anlık duygusal tepki olarak belli eder. Kumar, piyango, borsa gibi riskli şeylere meraklıdır. Sert etkiler varsa kalp rahatsızlığı getirebilir.

Merkür 10. evde
İş alanlarında, politikada, insan ilişkilerinde yaratıcı düşüncelerle dikkat çeker. Ancak destekleyici etkiler yoksa fikirleri uygulama alanına sokamayabilir. Edebi konuşmalarla insanları etkileme gücü vardır.

Venüs 10. evde
Bulunduğu ortamda, iş çevresinde sevilen, sayılan nazik birisiniz. Sanatsal bir dalda çalışmak istiyorsunuz fakat bunun yanında aslında meslek dalı ne olursa olsun güzellik, denge ve uyum sizin için önemlidir. Kendini yormadan çalışma teknikleri geliştirmek istiyorsunuz fakat dikkat etmelisiniz bu sizi tembelliğe sürükleyebilir. Hayatınızda Şöhretli ve kariyerli olmanız muhtemeldir.

Mars 6. evde
Çalışkan ve yorulmak bilmeyen bir kişisiniz, işinizde aktif bir kişisiniz. Bu özelliklerden yoksun çalışma arkadaşlarınız tarafından sinirlendirilme olasıdır. Zinde bir kişi olmakla birlikte mekanik bir zekânız var. Mars’ın bu konumu kaza tehlikesini ve sağlık sorunlarını birlikte getirir. Acelecilik yüzünden bu kaza gerçekleşebilir.

Jüpiter 12. evde
Sizin iç aleminiz çok zengindir. Ruhsal gezintiler yapmak, evrensel boyutlara genişlemek, farklı şuur boyutlarında yaşamak isteği duyarsınız. Hümanistsinizdir. Herkesle dost olmak istersiniz. Kendini korumakta zorlanan kişilere yardım etmeyi çok seversiniz. Hastanede çalışabilirsiniz. Başarı size orta yaşlarda sessizce gelir. Gerçekçi olmayabilirsiniz fakat fikirlerinizi uygulamadan önce çok dikkatlice düşünürsünüz.

Satürn 12. evde
Yalnız yaşamağı sever. Düşünmek, derinlere dalmak yüzünden hastalanabilir. Düşmanlardan zarar görür. Haksızlığa uğrar, hapis hayatı yaşayabilir. Huzursuz ve mutsuzdur. Yardım kuruluşlarında çalışarak rahatlayabilir. Gerçekleri hayal, hayalleri de gerçekmiş gibi görebilir. İstediği düzeni kurmakta zorlanır, aradığını bulamaz. . .

Uranüs 9. evde
Her konuda aykırı görüş sahibidir. Devamlı çağın ilerisindedir. Filozof olma kapasitesi vardır. Yaratıcı, akılcıdır. Çok yüksek ve ilerici düşünce verir ama uygulanması mümkün olmayabilir. Uzun seyahatler yapar. Bunların amacı genellikle araştırma içindir. Bisikletle veya yürüyerek dünyayı dolaşmak, yeni dünyalar keşfetmek amacı ile herkesin düşünmediği farklı yerlere gitmek gibi, başkalarına çılgınlık gibi gelebilecek, maceracılık tutkusu verir.

Neptün 8. evde
Yaşam, ölüm, bilinmeyen esrarlı konular ilgi çeker. Görünmeyen varlıklar, güçlerle görüşme, ilişki kurabilme isteği verir. Ölüm korkusu zaman zaman rahatsız edici olabilir. Para ve madde konusunda zararlar getirir. Para başkaları tarafından çarçur edilir. Miras veya başka türlü hak edilen gelirlerin ele geçmesinde çeşitli sorunlar çıkar. Evliliğin cinsel yönü sorunlu olur. Gerçek dışı fanteziler yaşatır. . . Falcılık, madde ötesi güçleri kullanabilme becerisi görülür.

Plüton 6. evde
Sağlık konusu önem kazanır. Bedensel kayıplara uğranabilir. Hasta olma riski yüksektir. Titiz, takipçi, araştırıcı, hastasına değer veren iyi bir doktor olabilir. İlaç konusunda yeni buluşlar yapabilir. Hastalık tedavisinde madde ötesi güçlerden yardım alabilir. Bu konuda sezgileri de güçlüdür. Hastalıktan çok korkar ve kendini çok dinler. Hastalıkları psikolojik kökenli olabileceğinden, çoğu zaman fiziki tedaviler fayda vermez. Günlük hayatları çok hareketli ve yıpratıcıdır. Azlarla tatmin olmadıkları için hep savaşmak zorundadırlar. Basit konuları bile problem haline döndürmede birincidirler. İşine oldukça düşkün ve genellikle başarılıdır. Kendini yıpratırcasına, büyük bir enerji ile çalışabilirler. Bir evvelkini eski kabul edip hep yeni metotlar geliştirme peşindedirler. Bedenini derinlemesine keşfedip, ruh ve beden ilişkisi kurabilirler. En ince ayrıntıları yakalama, analiz edebilme becerisi vardır.


Gezegenlerin Birbirleriyle Olan Konumları

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Mars ile uyumlu
Gözü pek, kendinden emin, aktif ve enerjik bir karakteriniz var. Dostça rekabetleri sever, sahip olduğunuz sezgiler, kendine güveniniz sayesinde bu rekabetlerin çoğunlukla kazanan tarafı olursunuz. İradenizi kullanarak tutkularınız kontrol altına almayı öğrendiniz. Unutmayın kendini kontrol edebilen insan dünyayı da kontrol edebilir. Sahip olduğunuz fazla enerjiyi atmak için bir parça fiziksel egzersiz yapmanız yararlı olur. Liderlik ve yöneticilik yeteneğiniz var. Yorulmak bilmediğiniz için çevrenizdeki insanların saygısını kazanıyorsunuz.

Güneş Uranüs ile uyumlu
Sıra dışı, garip ve popüler olmayan her şey ilginizi çeker. Hayatınızı nasıl yaşamanız gerektiğini söyleyen gelenek ve göreneklerden uzak durursunuz. Yaptığınız şeylerde heyecan ve macera ararsınız. Teknolojiyi çok yakından takip eder ve yeni çıkan her türlü alete sahip olmak istersiniz. Elektroniğe, bilgisayara, motorlu araçlara, astroloji ye ilgi duyarsınız. Özgürlüğü arar ve değişimden kaçmazsınız. Kesinlikle olaylara bir yenilik getirebilme zekânız var. Seçimlerinizde içinizden gelen sese güvenirsiniz.

Güneş Plüton ile uyumlu
Kendinize ve yeteneklerinize çok güveniyorsunuz. Her türlü zorluğu yenebileceğinizi, hangi koşul altında olursanız olun hayatta kalabileceğinizi inanıyorsunuz. İradeniz sayesinde disiplinlisiniz bu nedenle başarı sizin için zor değil. Mevcut bütün yeteneklerinizi çevrenizde değişmesini istediğiniz şeyler için kullanırsınız. Bunların sizin veya diğerlerinin hakları olması tepkinizi değiştirmez. Hak aranması gerekiyorsa ararsınız. Liderlik yetenekleriniz var insanlar sizi yol göstermenizi beklerler. Zayıf karakterli ve hakkını aramaktan çekinen kişilere saygı duymazsınız. Kadere inanır, içinde bulunduğunuz konumları metanetle karşılarsınız. Sezgisel bir perspektif yeteneğiniz var. Olayların temelini hemen kavrarsınız. İnsanlar sizinle birlikteyken içgüdüsel olarak kendilerini kazanan gibi hissederler.

Ay Uranüs ile uyumsuz
Duygusal olarak çok değişkensiniz. Özgürlüğünüze aşırı düşkünsünüz. Tuhaf, sıra dışı ve geleneksel olmayan şeyleri seversiniz. Bir işte iyi olacak kadar bile saplanıp kalamazsınız. Kendinizi kontrolden ve kişisel disiplinden yoksunsunuz. Heyecan, keşif ve değişim ararsınız. Rutin bir hayata dayanamazsınız. Kişisel ilişkilerinizde düşüncesizce hareket eden bir kişi olarak algılanabilirsiniz. Yarın ne olacağını bilmek istemediğinizden kesinlikle bir şeye, bir yere bağlanamazsınız. Tahmin edilemeyen hareketlerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Bazen çok soğuk bazen çok arkadaşça olabiliyorsunuz. İşte bunlar insanların kafasını karıştırıyor.

Çok gergin ve heyecanlı birisiniz uzun süre bir yerde oturmakta problemler yaşarsınız. Uzun sınavlarda odaklanma sorunları yaşayabilirsiniz. Bunun dışında özgürlük aşkınız bir yere ve bir insana bağlanmanızı zorlaştırıyor. Size tavsiyemiz esip gürlemeden sakin kalmak için önce içinizden 10’a kadar sayın.

Merkür Venüs ile harmanlanıyor
Güzelliğin be estetiğin kıymetini bilirsiniz. İyi bir dizayn ve güzellik anlayışınız vardır. Muhtemelen iyi bir sanatçı, heykeltıraş, moda tasarımcısı, dekoratör, mücevher tasarımcısı olursunuz. Doğum haritanızdaki bu yerleşim size genellikle sanat dallarında yetenek verir. Konuşmanızda bir ahenk vardır sözcüklerinizi özenle seçersiniz. Konuştuğunuzda gergin bir ortama huzur aşılarsınız. Doğuştan diplomatsınız. Müzikten anlayan kulağınız var. Espri anlayışınız ve kişisel cazibeniz hangi şartlarda çalışırsanız çalışın size fayda sağlar. Eğer sanata yeteneğiniz olmadığını düşünüyorsanız bile kesinlikle sanata değer veren birisiniz.

Merkür Neptün ile uyumlu
Sıra dışı bir hayal gücünüz ve vizyonunuz var. Bunları gerçek hayata aktarmada da başarılısınız. Mantıklı ve pratiksiniz. Telepati gibi metafizik konularına açıksınız. Sanatsal bir dünyayı bilimsel bir dünyaya tercih edersiniz. Zihniniz sanattan ilham alır.

Mars Uranüs ile uyumlu
Dinamik, kararlı, hızlı bir yapınız var. Her türlü durum karşısında hızlı hareket etme ve karar verme yeteneğiniz vardır. Güçlü bir enerji, zamanlama, reflex ve ritim gerektiren fiziksel aktiviteleri seversiniz. Sizde yaşama enerjisi bolluğu var. Projelere liderlik etmek ve başkalarına ilham vermek sahip olduğunuz özelliklerdir.

Başkalarının yaşamındaki doğru ve yanlışları izler ve kendinize ders çıkarırsınız. İyi bir sezginiz var sadece onu biraz daha çok dinlemelisiniz. Kişisel bir mıknatısınız var lider olabilirsiniz belki güçlü önsezileriniz size ayna olabilir.

Jüpiter Neptün ile uyumlu
Çevrenize yardım etmek için yaratıcı bir hayal gücünüz ve yeterli fırsatınız var. Duygularınız müzik, resim, şiir ve dans konularında yapıcı katkılar sağlayabilir. İnsanlara karşı hassas olmanız diğerlerinin size güvenmesini ve ihtiyaç duyduklarında sizin bilginize başvurmalarını neden oluyor. Hayalinizde canlandırdığınız güç rüyalarınızın gerçekleşmesini sağlayabilir.

Jüpiter Plüton ile uyumsuz
Diğer insanların görüşlerine saygı duymayı öğrenmelisiniz, inanışlar ve bakış açıları. Diğer insanlar birçok zaman sizin çok egoist ve ben merkezcil olduğunuz düşünebilirler.

Biraz alçakgönüllülük göstermeniz insanları size yaklaştıracaktır. Yöneticilik vasıflısınız ve işlerinin nasıl yürüdüğünü biliyorsunuz. Sadece başkalarının ihtiyaçlarına ve sizden istediklerinin daha farkında olmalısınız. Sizin için her zaman haklı olmanız önemlidir. Fakat maalesef hiç kimse her zaman haklı olamaz. Açık görüşlü olun ve diğer insanların fikirlerini ve önerilerini dinleyin. Her şeyi bilmediğiniz kabul edin! Fanatik fikirlere ve anlatımlara karşı tolereli olun kendi egonuzu tatmin etmek yerine liderlik yeteneklerinizi kullanarak çevrenize daha faydalı olabilirsiniz.

Satürn Uranüs ile uyumsuz
Engellemelerden ötürü İnsanlarla iş birliğinde zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu engellemelerin çoğu sizin kendi ihtiyaçlarınızı öne çıkarmanızdan kaynaklanır. Eğer gerçekten ihtiyaç duyulan şeyi yaparsanız emin olun kendi ihtiyaçlarınızı da gerçekleştirecek zamanı bulacaksınızdır.

Küçücük şeyler bile sizi ateşleyebilir diğer insanlara karşı daha anlayışlı olmalısınız. Bağışla ve Unut.! Mevcut gerilimi daha çok arttırmak yerine nasıl rahatlayacağınızı ve ortamı nasıl gevşeteceğinizi öğrenmeniz gerekir.


Ev ve Gezegen Konumlarının Ayrıntıları için astrolojide-evler/ linkine bakabilirsiniz.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


Kilitli
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Doğum Haritası” sayfasına dön