Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Ücretsiz doğum haritası çıkarma, ücretsiz doğum haritası yorumlama

Doğum haritası analizleri, doğum haritası ile ilgili ayrıntılar
Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Prş 05 Eki, 21:01

12/07/1983

Gün ay olarak belirtir misiniz. Farklı format kullananlar oluyor


-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"


eliffg
Mesajlar: 4
Yaş: 31
Kayıt: Sal 10 Eki, 12:42

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen eliffg » Sal 10 Eki, 12:45

Merhaba,
Doğum tarihim: 06.02.1993
Doğum saatim: 00:30
Doğum yerim: Hatay
Bayan
Analiz yaparsanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Sal 10 Eki, 15:08

Merhaba
Doğum tarihiniz tam olarak 6 şubat 1993'mü?
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

eliffg
Mesajlar: 4
Yaş: 31
Kayıt: Sal 10 Eki, 12:42

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen eliffg » Sal 10 Eki, 15:18

Evet

göksev
Mesajlar: 2
Yaş: 40
Kayıt: Prş 05 Eki, 17:16

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen göksev » Çrş 11 Eki, 13:44

Akrep yazdı:
Prş 05 Eki, 21:01
12/07/1983

Gün ay olarak belirtir misiniz. Farklı format kullananlar oluyor
merhaba
ay:temmuz
gün:12
yıl 1983
yer:kayseri
saat:07:15


Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 11 Eki, 17:53

eliffg yazdı:
Sal 10 Eki, 12:45
Merhaba,
Doğum tarihim: 06.02.1993
Doğum saatim: 00:30
Doğum yerim: Hatay
Bayan
Analiz yaparsanız sevinirim

Resim


Resim


Güneş Kova Burcunda

Olumlu Özellikleri: Hümanist. Bağımsız. Dost. Mucit. Orijinalist. Reformist. Sadık. Vefalı. İdealist. Entelektüel. Yeniliğe meraklı. Değişikliği sever. Geçmişe bağlı.
Olumsuz Özellikleri: Umulmadık gariplikler. isyankarlık. Muhalif. Sabit fikirli. Gelenekleri zorlayıcı. Çılgın, tartışmaya meraklı. Dikkati çekmek ister. Çılgın. Kendini beğenmiş. Olmayacak hayaller

Yükselen Burcunuz Akrep
İnatçı, bildiğinden şaşmayan, dayanıklı ve istediğini en sonunda elde eden birisiniz. Bazen sizin için renkler ya beyaz ya da siyahtır ! Kıskanç, hatta kinci birisiniz. Hedefiniz her şeyde derinleşmek ve sonunda zirveye ulaşmaktır. Ama her şey olursa olur diye kabul edilemez o da başka tabi !Siz başkalarının göremediği çok farklı ve gizli noktaları görebilirsiniz. Bunları birbiri ile bağdaştırıp başka boyutlar elde edebilirsiniz. Analiz etmek, araştırmak sizi farklı noktalara taşır. Asla elindeki ile yetinmeyen birisi olursunuz. Hangi konuyu ve hangi alanı seçerseniz seçin sonunda başarıyı yakalayacaksınız. zaten başarılı olmak isteği sizde tam bir hırs kasırgası şeklindedir. Ancak, bu kasırga terse dönüp size de zarar verebilir

Ay İkizler Burcunda
Hislerinizi eğitiyorsunuz. Ruh halinizi açık ve net biçimde ortaya koyuyorsunuz. Bazen kendinizin ve etrafınızdakilerin duygusal gereksinimlerinden tamamen bihaber davranabiliyorsunuz. Esas ihtiyacınız olan şey bilgilerinizi paylaşmak. Ağır duygusal ilişkilerden ve durumlardan kaçınmaktasınız. Bağlılık sizi korkutuyor. Kendinizi fikirlerinizi, hislerinizi ve ilgilerinizi paylaştığınız kişilere kendinizi yakın hissediyorsunuz. Eşyaların zihinsel yönü sizi tahrik ediyor. Bilgiyi arzulayan alıcı bir zihniniz var. Esprili, çekici ve sıcakkanlı biri olabilirsiniz. Gerginlik, sinirlilik ve stres sizin için bir problem olabilir. Tartışmalardan hoşlanmıyorsunuz fakat fazla konuşmayı seviyor gibisiniz. İnsanlara gerçeklerden çok duymak istedikleri şeyleri söyleyebilirsiniz ayrıca zihinsel kontrolünüzü sağlamalı ve sık sık karar değiştirmekten vazgeçmelisiniz.

Merkür Kova Burcunda
Son derece akılcıdır. Tüm yeniliklere açıktır. Çok verimli bir akla sahiptir. Bilimsel dallar onun alanıdır. Evrensel iletişim kurabilir. Dostları çoktur. Düşüncelerini paylaşmaktan hoşlanır. Çeşitli noktaları bir araya getirip yeni şeyler ortaya koyar. İlginç bir kişiliktir. Yeni şeyler bulmak için akılları karıştırıp, tartışmalara girerek, canlılık getirmeyi sever. İleri görüşlüdür. Kesinlikle kendi aklını beğenir.

Venüs Balık Burcunda
Sevgilerinizi sempatik, tutkulu ve romantik biçimlerde ifade ediyorsunuz. Sevdiğiniz kişilere veya yardıma ihtiyacı olanlara kendinizi cömertçe adıyorsunuz. Acıklı hikayelere kendinizi fazla kaptırabilirsiniz ve insanlar size bağımlı hale gelmeye başlayabilirler. İlişkilerinizde oldukça idealistsiniz ve bu durum sizi bazen mağdur bazen de kurtarıcı konumuna sokuyor. Bilinenin ötesinde tutkulu ve şefkatli birisiniz, sevgiye veya kurtarılmaya ihtiyacı olan kişilere çıkar gözetmeksizin yardım ediyorsunuz. Hassas, yaratıcı veya müziğe yatkın olan kişileri çekici bulmaktasınız veya onlar sizi çekici bulmakta. Derin ve manevi bir boyutu olan bir ilişki yaşamak istiyorsunuz. Sevgiyi idealize ediyorsunuz ve aşkın nasıl olabileceğine dair güzel ve romantik bir bakış açınız bulunmakta. Bazen aşka aşık olabilirsiniz. Oldukça duygusal bu konuda bazen aşırıya kaçabilen, hassas, sanatsal, şefkatli, narin birisiniz. Fakat başkalarının sizi sömürmesine izin vermemelisiniz ayrıca dalgalanmalardan hoşlanmıyorsunuz. Âşıkken acı çekebilirsiniz.

Mars Yengeç Burcunda
Direk çatışmalardan kaçınarak, kenarlardan yürümeye çalışmaktasınız ve dolaylı yoldan kavga etmeyi seviyorsunuz. Agresif ve rekabet edici davranış ve tutumlar sizi huzursuz ediyor. Egonuz çok kuvvetli değil, hırslı biri değilsiniz veya en yükseğe ulaşmaya çalışmıyorsunuz. Tatmin duygusu sizin için çok daha önemli. Güçlü olunması gereken durumlarda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz fakat sevdiğiniz değer verdiğiniz insanlar tehlikede olduğu zaman, kanınızın son damlasına kadar savaşmaktan asla çekinmiyorsunuz, bu durumlar içinizdeki güçlü ve koruyucu yönü açığa çıkarıyor. Hedefleriniz ve davranışlarınızın merkezinde sevdikleriniz ve kişisel duygularınız bulunmakta. Sevdiğiniz kişiler için büyük fedakârlıkları göze alabilirsiniz, onlar yanlış yolda olsalar bile. Yüksek strese, gerginliğe ve rekabete katlanamıyorsunuz. Ortalık gergin veya sizden çok şey beklendiği zaman sinir bozucu, kaprisli ve alıngan olabiliyorsunuz. Fiziksel durumunuz, enerjiniz sabit değil, ruh halinize göre oldukça değişken. Moraliniz bozuk olduğu zaman yemek yemekten kaçınmalısınız çünkü bu durum sindirim sisteminize oldukça kötü yansıyor. Çalışkan, sempatik, kaprisli, hassas ve içgüdüleri kuvvetli birisiniz kimi zaman aşırı duygusal olabiliyorsunuz. Sağlığınız için hislerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.

Jüpiter Terazi Burcunda
Filozof, sempatik ve arkadaş canlısı birisiniz. Sınırlarınızı genişletiyorsunuz ve kendinizi olan güveniniz ve etrafınızdakiler tarafından beğenilmeniz sebebiyle biraz daha büyüyorsunuz(olgunlaşıyorsunuz). Etrafınızdaki kişileri daha fazla çaba sarf etmeleri konusunda cesaretlendiriyorsunuz. Güzel şeylere, sanata ve müziğe duyduğunuz güzel bir sevgi var. Fakat öte yandan kendinize düşkün, savurgan olabilmekle birlikte sosyal statünüzü ve hayat kalitenizi evlenerek yükseltme derdindesiniz bunun yerine gerçekten sevgiye dayanan bir birliktelik kurmayı denemelisiniz. Evliliklerin mutluluktan çok başarı vaat ettiklerini ispat etmek gibi eğilimleriniz, yönelimleriniz olabilir. Partnerinizin savurganlıkları ve aşırıya kaçabilen zevkleri yüzünden de masrafa girebilirsiniz.

Satürn Kova Burcunda
Dürüst, açık sözlü ve samimidir. Hayattan ders almayı ve bunu başkalarıyla paylaşmayı bilir. Filozofça düşünur, insanlık için çeşitli idealleri vardır. lyi bir konuşmacıdır. Sözleri dinlenmeğe değerdir. Geleneklere, kanuhlara, kurallara uyulmasından yanadır. İnançları güçlüdür, taviz vermek istemez. Belli ve sınırlı bir hayat görüşü verir. Bu yüzden gerici olarak kabul edilebilir. Kimseyi kırmaz. Eleştirilmekten çok incinir. Başkalarının üzülmesi onu da üzer. Anlayışlı ve iyi kalplidir. Samimi, özverili, düzenli ama hareketli bir yaşam ister.


GEZEGENLERİN EVLERDEKİ KONUMLARI

Gezegenlerin sahip olduğu enerji bir çok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarkenki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 3. evde
Bilgi sizin için önemlidir. Mümkün olduğunca bilginin peşine düşüyorsun. Zamanınızı kendinizi geliştirmek ve bilgi edinmek için geçirmekten hoşlanıyorsunuz. Muhtemelen yeni fikirlere karşı çok açıksınız. Bir şeylere inanmadan önce beklide onun kanıtlanmasını beklemek sizin için daha doru olabilir. Gururlu ve entelektüelsiniz fakat sabretmeyi öğrenmelisiniz. Bir çok zaman haklı olduğunuz düşünceleriniz yüzünden kardeşleriniz veya komşularınızla anlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Öğrenmeye karşı aşkınız size bir çok ülkeye götürebilir. İletişim yeteneklerinizi geliştirmelisiniz.

Ay 7. evde
Evlilikte, ortak çalışmalarda verimlilik ve iyi şans verir. Evlenmek bir ihtiyaçtır. Eşte ebeveyn özellikleri arar. Uyumlu bir ortam yaratmak en önemli amacıdır. Bu amaç uğruna yalan söyleyebilir. Duygulu ve hassastır.

Merkür 3. evde
Çok zeki, hazırcevaplık, sorunlara kısa vadede mantıklı çözüm getirebilme, çabuk konuşma, gevezeliğe meyil, kararsızlık, haberleşme, fikirsel iletişim alanlarına ilgi.

Venüs 5. evde
Sevecen ve yaratıcısınız. Karşı cinse hep çekici gelmişsinizdir. Muhtemelen tiyatro, resim veya musiğe karşı yeteneğiniz var ve bunlar sizin favori hobileriniz olabilir. Etkileyici bir öğretmen olabilirsiniz. Çünkü çocukları çok seversiniz. Kesinlikle iyi vakit geçiren ve partilerin aranan kişilerindensiniz. Aşırı hoş görünüzü kontrol altına almalısınız.

Mars 8. evde
Sizde enerji, tutku ve araştırma konusunda şevk var. Detektifçilik oynamayı çok seviyorsunuz. Finansal, miras konularında sorunlar olabilir. Muhtemelen bir evlilik yoluyla bir miras gelebilir. Aşk ve tutku uğruna anormal şeyler yapabilirsiniz. Tutkularınızı kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Ayrıca cerrahlığa karşı bir ilginiz olabilir.

Jüpiter 11. evde
Muhtemelen sizin her şeyi yapacak ve sizinde onlar için her şeyi yapacağınız bir çok arkadaşa sahipsiniz. Bu arkadaşlar bilgili, idealist ve beklide yapancı bir kültürden olabilir. Sosyal yaşam size hitap eder ve zaman zaman aşırı hoşgörülü ve aşırı israfınız sizi zor durumlara sokabilir. Popülersiniz bununla birlikte vefakar ve arkadaşlar arasında sözü geçen bir tipsiniz. Doğuştan büyük gruplara büyük aktiviteler organize etmeye yeteneklisiniz. Derneklerin, toplulukların güçlü bir destekleyicisisiniz.

Satürn 3. evde
Sabırlı, düşünsel yönden disiplinli, ölçülü ve ağırdır. Ciddi bir yazar, sıkı bir öğretmen, güvenilir bir muhasebeci olur. Okurken, yazarken, sorumluluk yüklenirken çok dikkatlidir. Arkadaşlar, kardeşler üzerinde hükmedici, sözünü dinleticidir. Fikirleri filozofçadır. Matematik ve strateji oyunları size hitap eder. Düşüncelerinizde iyimser olmaya çalışır. Ciğerleriniz oksijene ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla iyi havalandırılmış odalarda kalmaya çalışın.

Neptün 3. evde
Öğrenmenin temelinde, fikirlerin, düşüncelerinin özünde sezgi gücü yatar. Edebiyat yönü kuvvetlidir. Hayal gücünün etkisiyle etkili bir konuşmacı olabilir. Telepatik hissedişler vardır. Kardeş, yakın arkadaş, komşular, akrabalarla ilgili aradığını bulamama, yanlış anlama veya anlaşılmadan doğan sorunlar olur.

Plüto 1. evde
Hareketli, olaylı, değişikliklerle dolu bir hayat verir. Yaşamlarının bir döneminde kendilerini tamamen değiştirirler. Olgunlaştırır. Hırslı, istediğini elde etmeğe kararlıdır ve iradesi güçlüdür. Yapıcı güç yanı sıra yıkıcılık da verir. Güzellik vermez ancak çekicilik ve etkileyicilik verir. Özelliklerini dışa pek yansıtmaz. Anlaşılması kolay değildir. Soğuk ve gizemlidirler. Gözler çok etkileyici olur.


GEZEGENLERİN BİRBİRİYLE OLAN KONUMLARI

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmiyeceğini gösterir.


Güneş Ay ile uyumlu
Kendi hedeflerinizle tatmin olan, yaratıcı bir insansınız. Çevrenizin desteğini hissetmeniz kendine güven duygunuzu tetikliyor. Tutku ve iradeniz birbiriyle uyum içerisindedir. Bu özelliğiniz başarınızı arttıracaktır. İyi bir aile ortamı, vefalı arkadaşlara sahip olacaksınız. Helal para kazanacak ve muhtemelen iyi bir sağlığınız olacaktır.

Güneş Jüpiter ile uyumlu
İyimser ve şen şakrak haliniz hayatınızda başarılı olmanıza ve bir çok arkadaş edinmenize yardım eder. Bir çok tecrübeyle kazandığınız muazzam bir kendine güveniniz var. Kendinizi filozofi yahut benzer bir alanda geliştirmek isteyebilirsiniz. Doğum haritanızdaki bu yerleşim tehlikeden ve yaralanmalardan korunmanıza yardım eder. Ayrıca yardımsever ve düşünceli oluşunuz hayatta mutlu olacağınızı gösterir. Bunun dışında iyi bir şansınız ve sosyal olarak geniş bir çevreniz olacaktır. Kesinlikle maddi kazançlar elde edeceksiniz. Mevcut egonuzu bir parça din veya filozofiyi kullanarak kontrol altında tutuyorsunuz.

Güneş Satürn ile harmanlanıyor.
Hayatta çok olgun, çok ciddi bir birey bir izlenimi bırakıyorsunuz. Sorumluluklarınız neye mal olurlarsa olsun yapar ve sorumluluklarınızla gurur duyarsınız. Kendini kontrol eden disiplinli bir kişisiniz. Yönetici ve organizasyon yeteneğiniz var. İşlerin halledilmesi için ne yapılacağını bilirsiniz. Hayattaki eğlence sizin ilgi alanınız değildir. Doğuştan gelen bu yaradılışınız çevrenize soğuk ve duygusuz olduğunuz izlenimi bırakabilir. Kaybetme ve başarısızlığa uğrama korkusu neden çok çalıştığınızın ve eğlenceden kaçtığınızın aslında bir nevi cevabıdır. Depresyon sizin için olası bir sorundur. Her şeyi tek başınıza yaptığınızı ve yalnız olduğunuzu hissedebilirsiniz. Fakat özgür olmak size uyar hayatınızda çok kalabalığı zaten istemezsiniz. Sergilediğiniz duruşla bu söylediğim şey çok tersmiş gibi gelebilir ama öle özgür olmayı aslında seviyorsunuz.. Devem etmemiz gerekirse hayat sizin için ciddi bir iştir. Sert bir disiplinci, Hayatın kurallarını anlıyor ve oyunu kuralına göre oynuyorsunuz.

Ay Venüs ile uyumlu
İçgüdüsel olarak insanları nasıl memnun edeceğinizi ve nasıl ilgi göstereceğinizi biliyorsunuz. Kibar ve düşünceli tavırlarınız çevrenizce sevilmenizin nedenidir. Kadınlarla iyi ilişkiler kurarsınız. Güzelliği, harmoniyi ve lüksü seversiniz. Tatlı yiyeceklere ilginiz kontrol edilmelidir. Çevrenizde popülersiniz. İnsanları ve onlarla çalışmayı seversiniz. Duygusal ihtiyaçlarınızı dengede tutmayı öğrenmelisiniz

Merkür Satürn ile harmanlanıyor
Aklınız bilimsel, ciddi, ve büyük bir konsantrasyon yeteneğine sahitir. Yavaş fakat esaslı düşünürsünüz. Kendi başınızayken çalışmaktan ve düşünmekten hoşlanır. Bir konu hakkında tam düşünmeden nadiren fikir belirtirsiniz. Doğanız gereği periyodik olarak depresyona girersiniz. Ayrıca doğanız gereği tedbirlisiniz. Muhafazakarsınız. Bazen yeni fikir ve görüşlere çok kapalısınızdır. Özellikle onlar hakkında bir bilimsel kanıt yoksa hiç şansları yoktur. Sosyal yaşantınızda çok ciddi, az konuşan ve rahat edemeyen birisiniz. Sizin için görev ve sorumluluklar daha önemlidir. Çalışmak sizin eğlencenizdir. Kendinizi otorite hissettiğiniz konumlarda kendinizden emin konulursunuz. Harika bir organizasyon yeteneğiniz vardır. İnsanlara sevginizi göstermede zorlanırsınız.

Merkür Plüto ile uyumsuz
Doğuştan gizli ve sır olan şeye şüpheci ve meraklısınızdır. Detektifçilik oynamaya bayılırsınız. Gerçeği öğrenmek için yüzeysel bilgilerle yetinmez, inebildiğiniz kadar derine inersiniz. Gizemli ve mistik şeylere ilgi duyarsınız. İnsanların duygularını ve düşüncülerini öğrenmek akıllarında ne varsa bilmek istersiniz. Fakat nadiren zihninizdekini söylersiniz. Araştırmayı ve incelemeyi sevdiğinizden iyi bir psikoanalizci, psikiyatr, psikoterapist olursunuz. Mükemmel bir konsantrasyon yeteneğiniz var. Bulunduğunuz ortama ve koşullara çabucak alışırsınız. İnsanların eğilimlerini ve motivasyonlarını önceden sezme tahmin etme gibi bir yeteneğini vardır. Bazı kişiler sizin düşünce ve inançlarınız konusunda çok fanatik olduğunuzu düşünüyor olabilirler. Bütün bakış açılarına açık olmanız gerektiğini unutmayın.

Çok şüpheci olma eğilimindesiniz hatta bir parça paranoyaklık seviyesindesiniz. Fikir ve düşüncelerinizde ölesiye takılmamalısınız. Bazen çok fanatik olabiliyorsunuz. İnsanlar sizinle aynı fikirde olmadıklarında kızma ve kendinizi savunmaya geçme eğilimindesiniz.. Başka bakış açılarını soğukkanlılıkla dinlemeyi öğrenmelisiniz. Yanlış yaptığınızı kabul edecek kadar büyük olun.

Merkür Yükselen ile uyumsuz
İçinde kıpır kıpır bir enerji vardır. Çok fazla bir yerde oturamazsınız. Entelektüel insanlarla konuşmayı fikir paylaşmayı ve tartışmayı seversiniz. Böyle zamanlarda çok fazla konuşmaktan düşüncelerinizi açıkça ifade etmede zorlanırsınız.

Mars Jüpiter ile uyumsuz
Kendi isteklerlerinizi arzularınız başkalarının ihtiyaçlarından daha önde tutuyorsunuz. Bu bencil ve egoist tavırlarınız başkarı tarafından hoş karşılanmıyor. Zahmet etmek ve masraftan kaçmak istediğiniz için başkalarına yardım etmekten kaçınıyorsunuz. Başka insanlara yardım etmek tüm kişisel arzularınızı ve tutkularınız bi yana bırakıp kendiniz birilerine veya bir şeylere adamak için gereken enerjiye sahipsiniz. Sadece hangi yoldan gitmek istediğinize karar verin.

Hırslı, girişken, kendine güvenli ve başarıya ulaşmak için güçlü bir tutkunuz var. Her zaman yeni fırsatlar yeni olanaklar yeni deneyimler ve yeni bilgiler arayışındasınız.. Risk almayı seversiniz risk almanın sizi bir adım öne geçirebileceğini düşünürsünüz. Fakat kötü seçim ve şansa karşı tedbirli olmalısınız. Kumardan uzak durun çünkü sizi zehirleyebilir.

Kendinizi zorlama eğilimindesiniz. Ne kadar başarırsanız başarın tamamıyla tatmin olmazsınız. Her zaman daha fazla yapabileceğinize inanır ve istersiniz. Hareketleriniz planlamalısınız böylece acele etmez kazaları ve dikkatsizliklerinizi önleyebilirsiniz. Yarışmayı ve meydan okumayı sever her zaman yenmek den daha fazlasını istersiniz. Hayat böle zamanlarda sizin için bir oyundur. Eğer yanınızdakilerle rekabet etmek yerine uyum içinde çalışıp yardımlaşmayı öğrenebilirseniz. Eminim ki sizin için daha faydalı olacaktır.
Potansiyel atletik yeteneğiniz olmasına rağmen geliştirilmeye ihtiyacı vardır. Büyük başarı için kendinizi disipline etmeniz gerekiyor.

Jüpiter Satürn ile uyumlu
Amaçlarınıza sabrınız, dayanıklılığınız, iyi plan yapma ve doğru yargı yeteneğiniz sayesinde ulaşıyorsunuz. Güvenilirsiniz. Sözlerinizin arkasında durmakla birlikte Gerçekleştiremeyeceğiniz sözlerde vermezsiniz. Bu özellikleriniz insanların sizi sevmesine yol açar çünkü size güvenirler. Sorumluluklarınız ve istekleriniz arasında iyi bir denge kurarsınız. Yalnız başına çalışırken daha iyi motive olursunuz. Bir konuya saplandığınızda onun ne kadar süreceğinin önemi yoktur. Başladığınız işi sonlandırmanın vereceği keyfin tüm eforlarınıza değeceğini düşünürsünüz.

Jüpiter Uranüs ile uyumsuz
Muhtemelen sizdeki en büyük problem bir daldan bir dala atlama eğiliminde olmanız dolayısıyla hiçbir zaman hiç bir şeyi tam olarak öğrenememenizdir. Hayatta başarılı olmak için bazı konulara konsantre olmak gerekir. Büyük türk düşünürlerinin söylediği gibi “Her işte çırak olacağına bir işte kalfa ol”. Ayrıca sizdeki diğer bir problem kendi düşünceleriniz herkesin düşüncesi olmasını istiyor ve insanları zorluyorsunuz. Tolaranslı olmanız gerekir. Belki düşünceleriniz yüzde yüz doğru olabilir fakat karşıdaki insanlar bunu kabul etmeye hazır olmadıkları zaman sizin zorlamanız boşa kürek çekmekten başka bir şey olmaz. Fanatizm den kaçının ve siz nasıl kendi doğrularınız var ise diğer insanların da kendi doğrularına olabileceğini unutmayın.

Siz özgür yaratıcı, güçlü bir iradeye sahip olma, azimli olma eğilimindesiniz. Bu özelikler hayatta başarıya giden yolda paha biçilmez karakteristiklerdir. Sizin sivri ve hızlı zekanız var fakat sizin gibi olmayan yavaş düşünen insanlara karşı toleranslı olmalısınız. Unutmayın herkesin refleksleri sizin gibi kuvvetli olmayabilir.

Jüpiter Neptün ile uyumsuz
Çok duygusal olma eğiliminiz var. Periyodik olarak bazen çok romantik bazen çok duygusal bazen de çok idealistisiniz. Bazen hayal gücünüz sizden kaçar. Rüyalarınız ve fikirleriniz müthiştir. Fakat günün sıradan sorumlulukları tarafından engellenmektedir. Ağlamaklı hikayelere çok çabuk kanıyorsunuz. Bazı insanlar bu yönünüzden faydalanmak isteyebilirler. Bazen ilgi ve sempatiyi çekmek için kurbanı oynamaktan hoşlanırsınız. Bazen insanların sizden istediklerini yapmama da bir usta olabiliyorsunuz. Özellikler bu kişi ailenizin bir ferdi ise. Gerçeği çarptırırsınız. Kafanızda kurduğunuz ile gerçek birbirinden tamamen farklı olabilir. Bütün bunlar gösteriyor ki akılsal ve duygusal yönlerinizi disipline edip ayaklarınızın yere basmasını sağlamalısınız.

Çabuk zengin olma sevdanız dolandırıcılar karşısında sizi açık bir hedef haline getiriyor. İyimser olarak gerçekleri değiştiremezsiniz. İnsanları hatalarıyla kabul etmeyi öğrenmeli onların sizin dilediğiniz gibi olamayacaklarını öğrenmelisiniz. Hipnoz seansları ve medyumlardan kaçınmalısınız. Bu gibi şeyler sizin için tehlikelidir. Uyuşturucu ve aşırı alkol kullanımından uzak durun.

Satürn Plüto ile uyumsuz
Güçle boğuşmak ve arzularınızın önüne barikatlar çekildiğini tecrübe edeceksiniz. Çekişmeler ve rekabet size diğer insanlarla nasıl daha iyi yardımlaşılacağını öğretecektir. Doğum haritanızdaki bu yerleşim manevi ve kişisel gelişim olacağına işaret eder. fakat kendi istekleriniz yerine öncelikle başkalarının isteklerini koymalısınız. Bu zamana kadar çok dominant oldunuz şimdi başkalarının fikir ve görüşlerini açık fikirlilikle dinlemeyi öğrenmelisiniz. Eğer öğrenmezsiniz zaten sizin için kötüye giden şeyler betere gider. Sadece kendiniz için değil herkesin iyiliği için güç akıllıca kullanılmak zorundadır. Reformlar ve yenileme olasıdır fakat önce bencil doğanızı bir kenara bırakmalısınız

Uranüs Neptün ile harmanlanıyor
Mistik olayları tecrübe etmek istersiniz. Güçlü bir sezgiye ve/veya fen bilimlerine yatkınlık ardır. Sezgisel güç, hayal gücü psişiklik sizde mevcut veya kolayca geliştirilebilir.. Gizlilik, sıra dışılık sizi cezp eder.

Uranüs Plüto ile uyumlu
Bu etkileşimde topluma iyilik yapmak için gereken yaratıcı ve yenilikçi yetenekleriniz var. Hayatınızda tecrübe ettiğiniz bazı değişiklikler size toplumun yenilenmesi için ilham kaynağı oluyor. Dünyada yanlış giden her şeyi değiştirmek istiyorsunuz. Fakat bunu kaba kuvvete kullanmadan, asi olmadan yapabilirsiniz

Neptün Plüto ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.

Dilerseniz html dosya olarak ta iletebilirim.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Çrş 11 Eki, 18:12

göksev yazdı:
Çrş 11 Eki, 13:44
Akrep yazdı:
Prş 05 Eki, 21:01
12/07/1983

Gün ay olarak belirtir misiniz. Farklı format kullananlar oluyor
merhaba
ay:temmuz
gün:12
yıl 1983
yer:kayseri
saat:07:15

Resim


ResimGüneş Yengeç Burcunda (Burcunuz Yengeç)

Olumlu Yanları: Nazik, Hassas, Sempatik, Merhametli Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş. Tutumlu.
Olumsuz Yanları: Aşırı duygusal. Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine acıma meyilli. Sabit olamamak. Değişken duygular.

Yükselen Burcunuz Aslan
Siz kendine güvenen birisiniz. Başka insanların da sizi beğendiğini düşünürsünüz. Hatta bu konuda iddialı bile olabilirsiniz! İnsanlar sizi süzüyorsa "Ne kadar güzelim" diye düşünebilirsiniz. Aslında daima ilgi merkezi olmak istersiniz. Beğenilmek, ilgi görmek ve takdir edilmek sizin ruhsal ihtiyacınızdır. Bunun tersi durumda neşeniz kaçar ve küsersiniz. Ya meydandan kaçmak ya da ilgi çekmenin yollarını bulmak gerekir. Güçlü artistik kabiliyetiniz size her zaman yardım edecektir. Gayet inandırıcı olmayı başarıyorsunuz. Rakip tanımadan istediğiniz kılığa girebilirsiniz. Bunun amacı da krallığınızı kimseye kaptırmamaktır. Zirvede kalmak ve istediği amaçlara ulaşmak sizin için çok önemlidir. Yaratıcı yönleriniz, sanatsal alanlarınız ve kapasiteniz vardır

Ay Aslan Burcunda
İlişkilerinizde sıcakkanlı, cömert ve sevecensiniz. Sevdiklerinize karşı büyük bir adanmışlık ve sadakat duyuyorsunuz. Kral veya kraliçe gibi itibar edilmek, saygı görmek istiyorsunuz. Gurur duyabileceğiniz bir eşi istiyorsunuz ve buna da ihtiyacınız var ayrıca gururunuz da sizin için oldukça önemli. Tanınmak ve takdir edilmek sizin için oldukça önemli. Önemsenmediğiniz veya kendinizi öyle hissettiğiniz zaman gururunuz incinebiliyor. Duygusal oyunları ve yalancılığı sevmiyorsunuz. Popüler, cömert, sadık, hırslı birisiniz ve güçlü bir yaratıcılıkla desteklenmiş liderlik yeteneklerine sahipsiniz. Yaşamınızdaki olayları ve hislerinizi dramatize ediyorsunuz. Fakat öte yandan egoist, bencil ve kalp kırıcı olabiliyorsunuz.

Merkür Yengeç Burcunda
Aklınız anılar, hisler ve geçmişte yaşananlarla dolu. Anıları taze tutmayı seviyorsunuz çünkü bu size huzur veriyor. İç dünyanızla alakadar, öznel şeylerle oldukça ilgilisiniz ve düşünme tarzınız hislerinize, kişisel tecrübelerinize ve ön yargılarınıza dayanıyor, mantık biraz geri planda kalıyor sizin. İçinde duyguları barındırmayan entelektüel veya kültürel başarılar, şeyler size çok bir şey ifade etmiyor. Hassas bir dinleyicisiniz ve kişilerin hisleri ve iç dünyasıyla oldukça ilgilisiniz. Psikolojinin yanı sıra, eğitim, sanat, şiir, müzik veya mitolojiye de tutkun olabilirsiniz. Utangaç birisiniz ve toplum içinde konuşmaktan kaçınıyorsunuz fakat aile veya arkadaş ortamlarında, sevdiğiniz ve güvendiğiniz insanların yanındayken açılıp, fikirlerinizi paylaşıyorsunuz. Yaşadığınız günlük olayları içeren ya da bu olaylara göre his ve düşüncelerinizin günlüklerini tutmaktan zevk almaktasınız. İcatçı, içgüdüsel ve sempatiksiniz fakat yaşadığınız problemlerden dolayı depresyona girebilirsiniz. Problemlerin köküne inmekte zorlanabilirsiniz çünkü esas problem yerine duygusal oluşunuzdan ötürü insanlarla ilgilenebiliyorsunuz. Karar vermekte zorlanıyorsunuz veya verdiğiniz kararları sık sık değiştiriyorsunuz. Odaklanmayı ve zihninizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.

Venüs Başak Burcunda
İş konusundaki başarıyı aşkta gösteremez, aşk ve evlilikte düşlediğini bulamaz. Çünkü çok eleştirici, kusur bulucudur. Romantik duygulardan ziyade, işlerliği olan bir sevgi arar. Yanındaki kişi devamlı bakımlı ve temiz olmalıdır. Bu tipler kendi kendilerini severler. Sık sık aynaya bakarlar. Kusursuz olmağa dikkat eder. Saygılı davrandığı için saygı görür. Tuhaf ve farklı konularda titizlikleri vardır. Çok güzel rol ve taklit yapar. Ahlaki değerlere uymayan görüş ve davranışları başkalarına ters düşebilir.

Mars Yengeç Burcunda
Direk çatışmalardan kaçınarak, kenarlardan yürümeye çalışmaktasınız ve dolaylı yoldan kavga etmeyi seviyorsunuz. Agresif ve rekabet edici davranış ve tutumlar sizi huzursuz ediyor. Egonuz çok kuvvetli değil, hırslı biri değilsiniz veya en yükseğe ulaşmaya çalışmıyorsunuz. Tatmin duygusu sizin için çok daha önemli. Güçlü olunması gereken durumlarda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz fakat sevdiğiniz değer verdiğiniz insanlar tehlikede olduğu zaman, kanınızın son damlasına kadar savaşmaktan asla çekinmiyorsunuz, bu durumlar içinizdeki güçlü ve koruyucu yönü açığa çıkarıyor. Hedefleriniz ve davranışlarınızın merkezinde sevdikleriniz ve kişisel duygularınız bulunmakta. Sevdiğiniz kişiler için büyük fedakârlıkları göze alabilirsiniz, onlar yanlış yolda olsalar bile. Yüksek strese, gerginliğe ve rekabete katlanamıyorsunuz. Ortalık gergin veya sizden çok şey beklendiği zaman sinir bozucu, kaprisli ve alıngan olabiliyorsunuz. Fiziksel durumunuz, enerjiniz sabit değil, ruh halinize göre oldukça değişken. Moraliniz bozuk olduğu zaman yemek yemekten kaçınmalısınız çünkü bu durum sindirim sisteminize oldukça kötü yansıyor. Çalışkan, sempatik, kaprisli, hassas ve içgüdüleri kuvvetli birisiniz kimi zaman aşırı duygusal olabiliyorsunuz. Sağlığınız için hislerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.

Jüpiter Yay Burcunda
Güleç, neşeli, candandır. Huzursuz, ve canı sıkkın olmadığı zamanlarda çok esprilidir. Şanslıdır ama bu şans kendi ölçülerine uymaz.. . Kendini şanssız ve sömürülmüş gibi hisseder. Altıncı hissi çok kuvvetlidir. Nedenini bilmeden yaptığı şeyler isabetli olur. Aklına geldiği halde yapmadıysa sonradan pişman olur. Gündüzleri evde olup, gece gezmekten, eğlenmekten daha çok zevk alır. Çok çabuk arkadaş olup bunu dostluk boyutlarına çıkarır. Onları ziyaret etmekten hoşlanır. İstemeden birini incitmişse ondan daha çok üzülür ve tamir etmek için uğraşır. Dini kurallara uyulması gerektiğine inanır ve yerine getirmede titiz davranır. Bu konuda etrafındakilere de akıl verir.

Satürn Terazi Burcunda
Diplomatik birisiniz ve güven veren dengeli yargılarınız var. Fakat sağlığınıza dikkat etmelisiniz, böbrek problemleri yaşayabilir, boşaltım sisteminizde çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilir. Satürn’ün böbrekleriniz üzerinde garip bir etkisi var, böbrekleriniz kanı tam iyi süzemeyerek zehirli maddelerin kan akışına karışmasına sebep olabilir. Distile edilmiş veya kaynatılmış, arıtılmış suları tercih etmelisiniz özellikle soda veya mineralli içeceklerden uzak durmalısınız. Öteki kişilerle birlikte uyum, sabır ve sevgiyle hayatınızı paylaşmalı, onlarla işbirliğine yönelmelisiniz. Evlilik veya beraberlikler sizin için kısıtlayıcı olabilir, beraberinde çok fazla emek ve disiplin getirebilir ve böylelikle rekabetten çok birliktelik adına kıymetli dersler ve manevi kazanımlar elde edebilirsiniz. Beraberlikler veya evlilikler sizin huzurlu ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor, bu yüzden ilişkilere yönelme eğiliminiz bulunmakta. Değişik sebeplerden ötürü kendinizden çok yaşlı veya çok genç kişilerle evlenebilirsiniz ki bu durum içinde oldukça değişik sebepler söz konusu ya sizinle aynı olgunluğu gösterebilecek sizden daha yaşlı insanlarla ya da yıkıcı tavırları olmayan hayatla barışık ve sizinle bir bütün olabilecek sizden daha genç birisiyle evlenmeyi tercih edebilirsiniz. Fazla mükemmeliyetçi olmamalısınız çünkü bu evliliğinizi zora sokabilir, olması gerekenden daha fazla şey talep edebilirsiniz ayrıca eğer Satürn iyi olmayan bir açıdaysa bu sizi kötü etkileyebilir, fazla soğuk olabilirsiniz veya ümidinizi kendi kendinize kaybetmenize sebep olarak asla beklentilerinizi karşılamayacak bir partner bulamayacağınızı düşünebilirsiniz.


GEZEGENLERİN EVLERDEKİ KONUMLARI

Gezegenlerin sahip olduğu enerji bir çok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarkenki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 12. evde
Yaşamınız boyunca başka insanlara hizmet etme ihtiyacı duyarsınız. Yalnızlığı tercih eder, içine kapanır, zaman zaman sebepsiz sıkıntılar içinde bocalarsınız. Bence yeteneklerinize karşı güveninizi yitirmişsiniz. Silkinin ve kendinize gelin. Bunun dışında gizli ve bilinmeyen şeyleri merak edersiniz. Ayrıca sergilediğiniz davranışlarda gizli amaçlar olabilir.

Ay 1. evde
Annelik imajı verir. Koruyucudur ama kendi de korunmak ve ait olmak ister. Sıkboğaz edilmekten, baskı altında olmaktan sıkılır. Sıcak, sevecen olur. Sevdiklerine sahiplenici ve düşkündür. Ev ve aile onun yaşamıdır. Erkek kendine anne gibi bir eş seçer. Dişlerle, gözle ilgili sorunları, sindirim problemleri olabilir.

Merkür 12. evde
İç alemde hareketlilik, sürekli değişiklik…. Hissettiklerinizi zaman zaman sözle ifadede zorlanırsınız. Fikirlerinizde duygusal etkiler ön plandadır. Hayatta dost gibi görünen gizli düşmanlarız vardır. Sezgileriniz kuvvetlidir ve bu yolla isabetli karar verebilirsiniz.

Venüs 1. evde
Zevk, estetik, incelik, kibarlık, sanatçı ruhlu, zevklerine, rahatına düşkün, bol para harcamayı seven, sevildiğini bilmek ve duymak isteyen bir kişiliksiniz. Fiziki olarak güzelsiniz, şarkı söyleme yeteneğiniz de vardır. Hayatta karşı cinsten yana şanslısınız.

Mars 11. evde
Yüksek idealleriniz ve umutlarınız var. Hayatta bunlara ulaşma çabası içerisindesiniz. İnsanlara faydalı buluşlar yapmak istiyorsunuz. Kalıplaşmış kurallar ve eskimiş gelenekler size terstir. Yenilik sizin özünüzdür. Bu özgürlük aşkı her şeye karşı çıkma ve bazen olayları abartmanıza neden olabilir. Dostlukların bozulması be gizli düşmanlıklar olasıdır.

Jüpiter 4. evde
Cömert, kendine güvenen, konuksever ve vatansever bir kişiniğiniz var. Refahınız genellikle ilerleyen yaşlarda artar. Geniş ve rahat bir ev arzuluyorsunuz. Anne ve babanızın karakterinizin oluşmasında güçlü bir etkisi vardır. Muhtemelen aileniz size sonsuz bir güven duyuyor. Genellikle ailenizden size hatırı sayılır bir miras kalır. İyi bir Jüpiter açısıyla sizin doğdunuz yerde yaşamak daha iyi bir seçimdir. Gösterişli ve rahatına düşkün birine dönüşebilirsiniz, gerektiğinde frene basın.

Satürn 3. evde
Sabırlı, düşünsel yönden disiplinli, ölçülü ve ağırdır. Ciddi bir yazar, sıkı bir öğretmen, güvenilir bir muhasebeci olur. Okurken, yazarken, sorumluluk yüklenirken çok dikkatlidir. Arkadaşlar, kardeşler üzerinde hükmedici, sözünü dinleticidir. Fikirleri filozofçadır. Matematik ve strateji oyunları size hitap eder. Düşüncelerinizde iyimser olmaya çalışır. Ciğerleriniz oksijene ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla iyi havalandırılmış odalarda kalmaya çalışın.

Neptün 5. evde
Yetenekli, yaratıcıdır ama bunları doğru olarak kullanmakta zorlanır. Edebiyat, sanat, müzik, tiyatro, sahne alanlan ilgisini çeker. Aşırı hayaller, boş umutlar peşinde koşarak düş kırıklığına uğrama ihtimali de vardır. Her şeyi yapabileceğini hisseder, hayalinde yapar ama ortaya genellikle birşey çıkmaz. Derin duygusal sevgı ihtiyacı onu bu konuda aldatabilir.. . Uygun olmadığı halde sevdiğini sanarak yanlış ilişkilere girebilir. Çocuklar konusunda aşırı hassastır. Bu durum problemlere neden olur. Istenmeyen bir çocuk olabilir veya kendi çocuklarını reddedebilir.

Plüto 3. evde
Farklı bir düşünce tarzı vardır. İlginç, esrarlı ve anlaşılması güç konular ilgisini çeker. Aklın ve zekanın zirvesine ulaşmak isterler. Anlatımı, sözleri sert ve etkileyicidir. Bir konuyu kabul ettireceğinden eminse ortaya atar aksi halde hiç söylemez. Etrafı ile pek geçinemez. Fikirleri yüzünden hayatının her döneminde zorluklarla uğraşmak durumunda kalır. Zeka güçleri ile insanları etkileyip, görüşlerini değiştirebilirler. Öğrenim yıllarının ilk devrelerinde olsun, yakın akraba, arkadaş, komşularla olsun sorunları hep olur. Ayrıca kendilerine yapılan kötülükleri de asla unutmazlar.


GEZEGENLERİN BİRBİRİYLE KONUMLARI

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Plüto ile uyumsuz
İradeli ve fanatiksiniz genellikle duygularınız ve isteklerinizi saklamayı çok iyi becerirsiniz. Her zaman insanların ne düşündüğünü bilmek istersiniz. Fakat siz genelde kendi istek ve düşüncelerinizi gizlersiniz. Göz önünden ziyade sahne arkasında çalışmayı tercih edersiniz. Kıskanç, zorlayıcı ve saplantılı olma eğilimindesiniz. Gücü ve insanları kontrol etmeyi seversiniz. İçinizde yanıp tutuşan bir tutkunuz var. Otorite olmayı her şeyden çok arzularsınız. Güçlü isteklerinizin ve inatçılığınızın yaratacağı zorlukların farkında olmanız gerekiyor zira hiçbir insanın size bir şeyler öğretmesine izin vermiyorsunuz. Egonuzu yenemezseniz inanın her şey sizin için daha kötü olacaktır.

Her şeyi bildiğiniz düşünüyor ve her zaman haklı olduğunuza inanıyorsunuz. Önünüze çıkacak her türlü engeli yenebileceğinizi düşünüyorsunuz. Sık sık yaratıcı zekanızdan memnun olmuyor ve her zaman yaptığınız şeyleri sil baştan yeniden yapmaya çalışıyorsunuz. Sizin için zayıf insanlara saygı duymak, onlara değer vermek çok zordur. İnsanlara karşı anlayışlı olun onlara köleymiş gibi davranmaktan vazgeçin Dünyanın geri kalanı için reform yapmayı düşünmeden önce kendiniz için reform yapın. Gücünüzü akıllıca kulanın. Unutmayın ne ekerseniz onu biçersiniz. Dolayısıyla dikkatli ekin!

Ay Uranüs ile uyumlu
Zihniniz; yenilikçi, atik, orijinal ve hayal gücünün yanı sıra iyi bir sezgiye sahiptir. Sanata da bilmede yeteneğiniz vardır. Astrolojiye, elektroniğe ve bilgisayara ilgi duyarsınız. Hareketlerinizde oldukça özgür ve gayri ihtiyaridir. İnsanları gevşetmek ve oyuklarınsan çıkarmak için sık sık beklenmedik ve mizahi söylemlere başvurursunuz. Sürprizlere ve heyecana ve yeni olan her şeye bayılırsınız. Özgür hissetmeyi seversiniz. Hayatınızdaki sıra dışı deneyimler ani ve beklenmedik değişikleri beraberinde getirir. Birçok orijinal fikir ve konseptiniz ve insanlar için çok yararlı olabilecek projeleriniz vardır. Duygusal patlamalarınızın kontrol edilmesi gerektiğinin farkında olun.

Merkür Satürn ile uyumsuz
Ciddi, derin ve konsantre olabilen bir zihniniz var. Muhtemelen yavaş düşünürsünüz fakat çok dikkatlisindir. Bir öneri sunmadan önce enine boyuna onu incelersiniz. Periyodik olarak depresyona girebilirsiniz ve bazı zamanlar doğanız gereği tedbirli ve ağır kaldığınız olabilir. Yeni fikirlere kapalısınız genellikle kuşkuyla bakarsınız. İnanmak için bilimsel bir kanıt ararsınız. Sosyal olarak ise çekingen ciddi ve iletişimi zayıf bir bireysiniz. Bunun yanında iyi organizasyon kapasitesi ve yöneticilik yeteneğiniz vardır. İnsanları etkilemekte zorlanırsınız. Dişleriniz çürümeye meyillidir.

Zihinsel olarak bir eziyet olasıdır. Nedensiz korkularınız ve endişeleriniz vardır. İçinizdeki korkular yüzünden rasyonel kararlar veremezsiniz. İletişim problemleri yaşayabilirsiniz. İnsanlar ne demek istediğinizi anlamayabilirler. Düşüncelerinizde çok tutucusunuzdur. Yeni düşüncelere adapte olmak çok zordur.

Merkür Plüto ile uyumsuz
Doğuştan gizli ve sır olan şeye şüpheci ve meraklısınızdır. Detektifçilik oynamaya bayılırsınız. Gerçeği öğrenmek için yüzeysel bilgilerle yetinmez, inebildiğiniz kadar derine inersiniz. Gizemli ve mistik şeylere ilgi duyarsınız. İnsanların duygularını ve düşüncülerini öğrenmek akıllarında ne varsa bilmek istersiniz. Fakat nadiren zihninizdekini söylersiniz. Araştırmayı ve incelemeyi sevdiğinizden iyi bir psikoanalizci, psikiyatr, psikoterapist olursunuz. Mükemmel bir konsantrasyon yeteneğiniz var. Bulunduğunuz ortama ve koşullara çabucak alışırsınız. İnsanların eğilimlerini ve motivasyonlarını önceden sezme tahmin etme gibi bir yeteneğini vardır. Bazı kişiler sizin düşünce ve inançlarınız konusunda çok fanatik olduğunuzu düşünüyor olabilirler. Bütün bakış açılarına açık olmanız gerektiğini unutmayın.

Çok şüpheci olma eğilimindesiniz hatta bir parça paranoyaklık seviyesindesiniz. Fikir ve düşüncelerinizde ölesiye takılmamalısınız. Bazen çok fanatik olabiliyorsunuz. İnsanlar sizinle aynı fikirde olmadıklarında kızma ve kendinizi savunmaya geçme eğilimindesiniz. Başka bakış açılarını soğukkanlılıkla dinlemeyi öğrenmelisiniz. Yanlış yaptığınızı kabul edecek kadar büyük olun.

Jüpiter Uranüs ile harmanlanıyor
Ani kazanç ve iyi bir gelecek bu açıyla mümkündür. Şansınızı denemeyi sever, yeni fikirler yeni deneyimler ve bilgilerden hoşlanırsınız. Size sunduğu fırsatlar ve öğretilerden dolayı seyahat etmekten hoşlanırsınız. Sosyalsiniz. İyi vakit geçirebileceğiniz insanları bulma ve seçmede uzmansınız. Yaratıcısınız ve büyük sorumluluklar alabilme yeteneğiniz var.. Başka insanların bakış açılarına karşı tolerelisiniz. Özgürlüğü sevmeye, yeni deneyimler için sahip olduğunuz arzuyu kaybetmemeye devam edin.

Satürn Neptün ile uyumlu
Hayatınızda fedakarlık edip sıkı çalışarak başkalarına hizmet ederek yüksek ruhsal amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Başkalarının ihtiyaçları gidermek adına kendi ihtiyaçlarınızı bir kenara bırakabilirsiniz. İdealistsiniz. Hayalleriniz ve umutlarınız her ne ise sıkı çalışarak onlara ulaşabilirsiniz. Pratik yaratıcılık sizin yeteneğiniz.

Satürn Plüto ile harmanlanıyor
Siz disiplinli ve özverili birisiniz. Sizin gözünüzde yaşam ciddidir. O kadar ciddidir ki zaman zaman depresyona bile girebilirsiniz. Dayanıklılığınız sayesinde koyduğunuz hedeflere dek bıkmadan usanmadan çalışabilirsiniz. Bu konum size başkalarınızın işlerine burnunuzu sokmamanızı söylüyor. Eğer başka türlü düşünüyorsanız, başarı için önünüzde hiçbir zaman bir kısa yol olmayacaktır. Değişimden korkmayın aksine kucaklayın çünkü değişim size büyümek için şans ve kendinizi yenilemeniz için fırsatlar sunar. Eğer kendinizi yenilemekten kaçarsanız o zaman hayat önünüze sizi yenilenmeniz için zorlayan insanlar sunar. Yenilenirsiniz fakat onlar istediği şekildi, sizin değil!. Değişim zaman zaman zor olsa da, o sizin öğretmeninizdir, onunla savaşmayın.

Neptün Plüto ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.

Dilerseniz html dosya olarak ta iletebilirim.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

eliffg
Mesajlar: 4
Yaş: 31
Kayıt: Sal 10 Eki, 12:42

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen eliffg » Prş 12 Eki, 17:45

Çok teşekkür ederim emeğinize sağlık mail olarak yollayabilir misiniz

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 13 Eki, 14:59

Rica ederim. Buradaki hesabınızda kayıtlı mail adresinize gönderildi.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Çaresiz07
Mesajlar: 1
Yaş: 35
Kayıt: Cmt 14 Eki, 18:30

Merhaba. Ben de yorum isteyecektim.

Okunmamış mesaj gönderen Çaresiz07 » Cmt 14 Eki, 18:38

Son zamanlarda iyice merak sardım astrolojiye. kendimi tanımak istiyodum. 25.04.1988 (yaz saati uygulaması var.) 03.00 Antalya. Kadın. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Pzt 16 Eki, 02:55

Merhaba, Hoş geldiniz. Kendinizi tanımak için güzel bir alan, ilk adım.

Resim

Resim


Güneş Boğa Burcunda (Burcunuz Boğa)

Olumlu Özellikler: Pratik, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olur. Duygulara önem verir.
Olumsuz Özellikler: Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı. Yeterince esnek değil. Orijinalite eksikliği, inatçı. Alıngan.

Yükselen Burcunuz Kova
Sizin orijinallik, akıl ve yaratıcılık özellikleri ile donatılmış birisi olduğunu söylemeliyiz. Farklı yönleriniz ile hemen dikkati çekiyorsunuz. Bunun yanında ne zaman ne yapacağınız da pek belli olmuyor ve insanları şaşırtıyorsunuz. Yenilikler peşinde koşan ve insanlar için faydalı bir şeyler yapmak isteyen birisiniz. Aklınıza o kadar güveniyorsunuz ki, bunun sonu kendinizi beğenmeye ulaşıyor. Başka insanların fikirlerini beğenmez bir tavrınız da göze çarpıyor. Size kısaca duyguları ile değil ama mantığı ile davranan birisi diyeceğiz!

Ay Aslan Burcunda
İlişkilerinizde sıcakkanlı, cömert ve sevecensiniz. Sevdiklerinize karşı büyük bir adanmışlık ve sadakat duyuyorsunuz. Kral veya kraliçe gibi itibar edilmek, saygı görmek istiyorsunuz. Gurur duyabileceğiniz bir eşi istiyorsunuz ve buna da ihtiyacınız var ayrıca gururunuz da sizin için oldukça önemli. Tanınmak ve takdir edilmek sizin için oldukça önemli. Önemsenmediğiniz veya kendinizi öyle hissettiğiniz zaman gururunuz incinebiliyor. Duygusal oyunları ve yalancılığı sevmiyorsunuz. Popüler, cömert, sadık, hırslı birisiniz ve güçlü bir yaratıcılıkla desteklenmiş liderlik yeteneklerine sahipsiniz. Yaşamınızdaki olayları ve hislerinizi dramatize ediyorsunuz. Fakat öte yandan egoist, bencil ve kalp kırıcı olabiliyorsunuz.

Merkür Boğa Burcunda
Düşünme ve söylem tarzınız yavaş ve sakin. Gerekli görmediğiniz sürece fikirlerinizi değiştirmekten kaçınıyorsunuz. Kararlı, sistemli ve muhafazakâr bir yapıya sahipsiniz. Sabırlısınız ve bir iş sonlanana kadar bunda sebat edebiliyorsunuz. Yeni bir kavramı öğrenirken bunu sindirmeniz uzun zaman alabilir fakat bir kere öğrendiniz mi bunu unutmanız nerdeyse çok zor. Ayrıca bir duruma, olaya veya karara zorlanmaktan adeta nefret ediyorsunuz. Düşünmeye, tartmaya ve farklı ihtimalleri değerlendirmeye ihtiyacınız bunun için de zamana ihtiyacınız var. Fakat bir kere karar verdiniz mi, bu karardan dönmüyorsunuz. Eğer iyi sonuçlar elde edebilecekseniz, başkalarının başlattığı bir işe devam etmekte zorlanmıyorsunuz. En büyük özelliğiniz devam edebilmek, bir şeyi sonlandırabilmek sıra dışı bir sanatsal veya müzikal yeteneğe sahip olabilirsiniz.

Venüs İkizler Burcunda
İlişkilerinizde (partnerinizin) görünümden çok, espri yeteneğine, zekâya ve iletişim becerilerine önem veriyorsunuz. Sizi sıkıntıdan kurtaracak, yeni heyecanlar sunacak, meraklı ve sizden daha zeki bir partner arzuluyorsunuz. İlişkilerinizde diyalog kurmak, fikirlerinizi paylaşmak ve birlikte yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsunuz ve buna da ihtiyacınız var gibi görünüyor. Kıskanç ve sahiplenici partnerler size göre değil, siz arkadaş canlısı, çekici ve yeni insanlarla tanışmayı seven birisiniz. İlişkilerinizde birden fazla kişiyi aynı anda arzulayabilirsiniz, aşkın size sunduğu eğlence ve heyecanı sevmekle birlikte sorumluluklarından kaçmayı tercih ediyorsunuz. Hislerinizi konuşma, yazma veya sanatsal açıdan bile ifade edebilirsiniz. Aklınız hislerinizin kontrolünde ve hislerinizi entellektüelize etmeyi seviyorsunuz.

Mars Kova Burcunda
Kendi düşünceleri ve buluşları ile dünyayı adeta yönlendirmek ister. Sanki zaman kalmamış gibi, hızlı bir temposu vardır. Bu acelecilik ortalığı karıştırır. Sözünü sakınmaz, gerçekten nasıl düşünüyorsa öyle konuşur. Insanlar üzerinde nasıl etki bırakacağını düşünmez. Alışılmış, monoton kurallarla ilgilenmez. Hayatın yeni icatlarla ilerlemesi için, insanlara yenilikler verebilmek için tüm enerjisini kullanır. Akıl ve keskin zekası ile sorunları önceden tahmin edebilir. Giyimden yaşam biçimine kadar tuhaf, alışılmamış bir tarzı vardır. Özgürlüğü asla kaybetmek istemez.

Jüpiter Boğa Burcunda
Etrafınızdaki dünyayı maddi şeylerle donatmayı arzuluyorsunuz. Çabalarınız sonucu elde etmeyi beklediğiniz şeyler çoğunlukla maddi. Sizin için ufak bir takdir veya teşekkür ufak bir hediye kadar tatmin edici değil. Cömert birisiniz ve eşyalarınızı paylaşmaktan çekinmiyorsunuz fakat ancak ulaşmak istediğiniz amacınız bunu gerektiriyorsa. Ayrıca doğanız gereği de savurgan olabilirsiniz dini veya felsefik inançlarınızda oldukça katısınız ve bir şeye inanmadan evvel kanıta ihtiyaç duyuyorsunuz. Hastalık ve acılardan çekinmektesiniz. Maddi şeyler size gelebilir, bunları elde edebilirsiniz fakat kaynaklarınızı akıllıca kullanmalısınız yoksa sıkıntıya düşebilirsiniz ayrıca yağlı, içeriği zengin veya tatlılara olan düşkünlüğünüz size kilo problemi olarak geri dönebilir. Ayrıca damağınıza ve iç dünyanıza dikkat etmeli ve bunları geliştirmelisiniz.

Satürn Oğlak Burcunda
Son derece irade sahibidir, davranışları tutarlıdır. Erken olgunlaşır. İstediği konuda dikkatle ve sabırla ilerleyerek başarıya ulaşır. Araştırıp, inceleyerek köklü bilgiler edinir. Bilginin gerçek sahibi olmak ister. İnsanlarla iyi ilişkiler kurabilir, ağırbaşlı, güvenilir, inandırıcı hali ile saygıdeğer biri olur. Benim dediği şeylere tam sahip çıkar ve daima kendi ölçülerine uymasını ister. Maddesel değerlere önem verir. Bu yüzden sıkıntılar yaşar. Zekası keskindir, zor karmaşık şeyleri basite indirgeyerek ifade edebilme yeteneği vardır. Yazarak da güzel ifade edebilir.


GEZEGENLERİN EVLERDEKİ KONUMLARI

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 2. evde
Onurlu bir kişiliğe sahipsiniz. Sevdiğiniz şeylere sahip olma istediğiniz var. Güce tutkuyla bağlısınız. Para size kolayca gelir ve kolayca gider. Cömert ve hırslısınız fakat bununla beraber israf eden ve gözü aç bir kişisiniz. İnsanlara ve elde etmek istediğin şeylere ulaşmak için insanların eğilimlerini izlemelisiniz. Güneş’in bu konumu yüzünden muhtemelen sevildiğinizi hissetmiyorsunuz.

Ay 6. evde
Genel sağlığı etkileyen sorunlar getirir. Boğaz, boyun rahatsızlıkları olur. Özellikle kadınlarda duygusal kökenli rahatsızlıklar görülür. Meraklılık, sevgi tutsaklığı hastalık halini alabilir. Temiz, sağlıklı, düzenli bir ortamda yaşamak için çabalar, yorgun düşer fakat aradığı ortamı genellikle yaratamaz. Evcil hayvanlardan hoşlanır, onlarla meşgul olmayı sever.

Merkür 2. evde
Para ve maddi konularda iyi düşünebilme, somut değer yargıları, iş ve kazançlar üzerine yoğunlaşma, zekice ve pratik düşünebilme.

Venüs 4. evde
Güzel ve hoş şeyleri arzularsınız. Artistik bir doğanız var ve evinizde insanlara hoş geldin partisi yapma da çok başarılısınız. Evde eğlenmek size büyük bir mutluluk verir. Orada sizin için aile sevgisi ve çocuklar vardır. İleriki yaşlarda kilo almaya meyillisiniz.

Mars 12. evde
İç dünyada sıkıntılar ve endişeler yaşıyor. Zaman zaman duygularınızı yanlış ifade etme ve yanlış anlaşılma yüzünden incinebiliyorsunuz. Kendini savunma gayesiyle düşmanca tavırlar sergileyebiliyor ve zarar görürüm korkusuyla kendine ait şeyleri saklıyorsunuz. Kendimi sessiz ve derinden giderek kabul ettiririm diyorsunuz. Aşk ilişkilerinizde dengesizlik, rahat alışkanlıklara bağlılık ve kendinize kolay kolay söz geçiremiyorsunuz.

Satürn 11. evde
Arkadaş ilişkilerini ciddiye alır. Yüksek makamlarda, yetkili kişilerle ilgilenir. Gizli düşmanları hiç bitmez. Dostluk ve arkadaşlıkları kendi çıkarları doğrultusunda kullanabilir. Çocuklar genellikle üzüntü kaynağı olurlar. Öğüt veren, doğru yol gösteren yaşlı dostlarla karşılaşır.

Uranüs 11. evde
Büyük umutlar, amaçlar peşindedir. Hedefi insanlıktır. Bilimsel araştırmalar, yaşamı kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Dostlar arkadaşlar önemlidir. Zor zamanlarda yardıma koşan dostlar vardır. iyi bir akıl hocasıdır. Bağımsızlığına asla halel getirtmez. Aniden yön değiştirebilir. Hedefini anlamak zordur.

Neptün 11. evde
Arkadaşlık, dostluk, başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilme çok önemlidir. Yumuşak, sevecen, her yönden eli açıktır. Ama genellikle hayırsız kişiler dost gibi görünür. Kötü arkadaşlar, kötü yola düşme tehlikesi vardır. Hayal kırıklıkları verir. Umutlar, arzular hep havada kalır, gerçekleşmez. Grup çalışmaları, çeşitli kuruluşlar, ruhsal bağlılık gerektiren çalışmalar ilgi çekici gelir.

Plüto 9. evde
Din konusu ilgisini çeker. Derinlerine girmeğe müsaittir. Zaman içinde araştırıp, deneyip, öğrenerek belli bir anlayışa ve idraka ulaşabilir. Yaşamın sırlarına ulaşabilmek için fikir yolculuklarına dalabilirler. Yeni ve farklı konular ortaya çıkarabilir. Vardığı noktada doğru veya yanlış, inancı çok kuvvetlidir. Bunu başkalarına yaymada zorlayıcı ve fanatiktir. Sosyal, ahlaki konularda önder olmak ister. Devrimci bir karaktere sahiptir. Dini önder olmaya adaydır. Kardeş ve arkadaş ilişkileri karşılıklı zarar verici olur. Uzun yolculuklarda zorlu deneyler yaşayabilir.


GEZEGENLERİN BİRBİRİYLE KONUMLARI

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Mars ile uyumsuz
Başkalarının hakları yerine, kendi haklarınızı korumaya daha ilgilisiniz. Savaçı bir ruhunuz var çevrenizdekilerle rekabete bayılırsınız. Fakat nasıl iş birliği yapılacağını öğrenmeniz gerekiyor. Tutkularınız o kadar güçlü ki bazen bencil olabilir ya da bazen kontrolünüzü kaybedebiliyorsunuz. Sizin için “özür dilerim” “beni affet” “hata bendeydi” demek o kadar zor ki. İyi bir enerjiniz var fakat bazen sabırsız hareket edebiliyorsunuz. İyice düşünmek sizin için faydalı olur. Asi bir yapınız var emirler almaktan nefret edersiniz. Çalıştığınız işyerinde bu tutumunuzu sürdürürseniz yöneticilerinizle problemler yaşayabilirsiniz. Ani sinirlenmeniz sizi birçok zarara sürükler. Unutmayın öfkeyle kalkan zararla oturur. Eğer sahip olduğunuz enerjinizi doğru kullanmayı öğrenebilirseniz o zaman başarılarınızın limiti yoktur fakat bu disiplin, sabır, irade isteyen bir süreçtir. Sizde zorlukları yenecek güven mevcut. Sadece biraz kendinizi kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Güneş Jüpiter ile harmanlanıyor
İyimserlik kendine güven ve cömertlik sizin özellikleriniz. İyi istekleriniz, ve kibar doğanız sizi çevrenizde popüler bir kişi yapıyor. Planlarınızla fikirlerinizle öncü bir kişilik olduğunuza inanıyorsunuz. Hayatta başarılı olmayı istiyor ve en iyiyi arzuluyorsunuz ve genellikle de alıyorsunuz. Doğum haritanızdaki bu yerleşim size bol şans getirir. Bunun yanında şevki, maddi kazanımları ve kendiyle gurur duymayı da unutmayalım Bu yerleşim deki tek kötü yan savurgan olma eğiliminde olmanızdır. Bir de yanlış zamanda ortaya çıkabilen gurur ve egonuzdan söz edebiliriz. Seyahat etmeyi seviyorsunuz, muhtemelen fırsat da bulacaksınız. Size tavsiyemiz sadece birikimlerinizi akıllıca kullanmanız olacaktır

Güneş Satürn ile uyumlu
Realist, olgun, ciddi, pratik ve disiplinlisiniz. Hedeflere ulaşmanın zaman alabileceğini bilir ve hedefe giden yolda sıkılmazsınız. Hedeflerinizin temelleri vardır ve asla tutamayacağınız sözler vermezsiniz. Çalıştığınız projeler bitene kadar konsantreniz bozulmaz. Başarıya giden yolda ihtiyaç duyacağınız sabır ve direnç sizde var. Sorumluluklarınızın bilincindesiniz. Siz kesinlikle utangaçsınız. Çevrenizde birileri varken huzursuz olursunuz. Otorite konumundaki insanlar sizin çok çalıştığınızı görür ve takdir ederler. Bütün durumlar için kendi çözüm metodunuz olduğundan zaman zaman başkalarından direktif almada zorlanabilirsiniz

Güneş Uranüs ile uyumlu
Sıra dışı, garip ve popüler olmayan her şey ilginizi çeker. Hayatınızı nasıl yaşamanız gerektiğini söyleyen gelenek ve göreneklerden uzak durursunuz. Yaptığınız şeylerde heyecan ve macera ararsınız. Teknolojiyi çok yakından takip eder ve yeni çıkan her türlü alete sahip olmak istersiniz. Elektroniğe, bilgisayara, motorlu araçlara, astroloji ye ilgi duyarsınız. Özgürlüğü arar ve değişimden kaçmazsınız. Kesinlikle olaylara bir yenilik getirebilme zekanız var. Seçimlerinizde içinizden gelen sese güvenirsiniz.

Güneş Neptün ile uyumlu
Hayal gücü yüksek, renkli bir kişiliğiniz var. Bir müzikal gibisiniz Metafizik konularına ilgi duyar ve yaşamı ve öteki dünyayı anlamaya çalışırsınız. Bütün dünya ve yaşayan tüm canlılarla bağlantılı olduğunuzu hissedersiniz. Sempatik, merhametli ve yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmenin bir yolunu arayan bir yapınız var. Küçük bir çalışmayla bir çok fikir ve bir çok ilham kaynağı üretebilirsiniz Kendinizi gösterebilmeniz için yaratıcı işlerle uğraşmanız gerekir. Mesela musiki, dans, sinema, fotoğrafçılık gibi. Ayrıca çok idealist ve bir parça da romantik olma eğiliminiz var.

Güneş Plüto ile uyumsuz
İradeli ve fanatiksiniz genellikle duygularınız ve isteklerinizi saklamayı çok iyi becerirsiniz. Her zaman insanların ne düşündüğünü bilmek istersiniz. Fakat siz genelde kendi istek ve düşüncelerinizi gizlersiniz. Göz önünden ziyade sahne arkasında çalışmayı tercih edersiniz. Kıskanç, zorlayıcı ve saplantılı olma eğilimindesiniz. Gücü ve insanları kontrol etmeyi seversiniz. İçinizde yanıp tutuşan bir tutkunuz var. Otorite olmayı her şeyden çok arzularsınız. Güçlü isteklerinizin ve inatçılığınızın yaratacağı zorlukların farkında olmanız gerekiyor zira hiçbir insanın size bir şeyler öğretmesine izin vermiyorsunuz. Egonuzu yenemezseniz inanın her şey sizin için daha kötü olacaktır.

Her şeyi bildiğiniz düşünüyor ve her zaman haklı olduğunuza inanıyorsunuz. Önünüze çıkacak her türlü engeli yenebileceğinizi düşünüyorsunuz. Sık sık yaratıcı zekanızdan memnun olmuyor ve her zaman yaptığınız şeyleri sil baştan yeniden yapmaya çalışıyorsunuz. Sizin için zayıf insanlara saygı duymak, onlara değer vermek çok zordur. İnsanlara karşı anlayışlı olun onlara köleymiş gibi davranmaktan vazgeçin Dünyanın geri kalanı için reform yapmayı düşünmeden önce kendiniz için reform yapın. Gücünüzü akıllıca kulanın. Unutmayın ne ekerseniz onu biçersiniz. Dolayısıyla dikkatli ekin!

Ay Merkür ile uyumsuz
Düşünce ve duygularını rahatça dile getirebilen, etkileyici ve espritüel birisiniz. Düşünce ve hareketlerde bir parça ısrardan yoksunsunuzdur. Hafızanız güçlü değildir. Herhangi bir konuda karar vermekte zorlanırsanız. Endişeli doğanız insanları rahatsız eder. İnsanların arkasından dedikodu yapmaya eğilimin vardır. Kendi amaçlarınız için gerçeği değiştirirsiniz. Doğuştan insanların yaşantılarına, deneyimlerine ve hislerine ilgi duyarsınız. Doğuştan iyi bir dinleyicisinizdir. Özellikle konu insanların rüyaları tutkuları ve yaşamları olduğunda…Bir parça geçmişe ve geçmiş yaşamlara dolaylı yoldan tarihe ilgi duyarsınız. Akıl ve duyguların dengede olması gerekir zira bezen tamamen duygusal bazen de tamamen mantıksal hareket ediyorsunuz. Keskin bir zekânız var fakat insanları kıran, üzen sert bir diliniz var. Konuşmadan önce iyice düşünün. Ayrıca sizin sevilmeye ve anlaşılmaya ihtiyacınız vardır.

Ay Venüs ile uyumlu
İçgüdüsel olarak insanları nasıl memnun edeceğinizi ve nasıl ilgi göstereceğinizi biliyorsunuz. Kibar ve düşünceli tavırlarınız çevrenizce sevilmenizin nedenidir. Kadınlarla iyi ilişkiler kurarsınız. Güzelliği, harmoniyi ve lüksü seversiniz. Tatlı yiyeceklere ilginiz kontrol edilmelidir. Çevrenizde popülersiniz. İnsanları ve onlarla çalışmayı seversiniz. Duygusal ihtiyaçlarınızı dengede tutmayı öğrenmelisiniz

Ay Mars ile uyumsuz
Sahip olduğunuz duygusal enerji yüzünde vücudunuz erkenden çökebilir. Biraz yavaşlamayı ve düşündüğünüz her şeyi yapmamayı öğrenmelisiniz. Kaprisli ve sabırsızsınız sizinle yaşamak çok zor olabilir. Sahip olduğunuz fazla enerjiyi bir miktar egzersiz ile atmalısınız. Agresif bir yapınız var hiçbir problem sizin haklarınızın önünde duramaz. Böyle durumlarda kavga etmeye hazırsınızdır. Kendiniz kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Yardımlaşma ve iş birliğinde çok rekabet sizin için önemledir. Herkesle rekabet halindesinizdir. İnsanlarla bir parça iş birliğini de öğrenmelisiniz. İyi bir çalışansınızdır. Sıkı ve istekli çalışırsınız. Herkesin yanlış yapabileceğini anlamak için önce kendi yanlışlarınızı sakince kabullenmelisiniz. Böylece sahip olduğunuz enerjiyi daha pozitif bir şekilde kullanabilirsiniz. Duygusal olarak üzgün olduğunuz zamanlarda çok sinirli olabilirsiniz. Öfkenizi kontrol etmelisiniz. Otorite olduğunuz konumlarda çok dominant olmamaya çalışın bu disiplini elden bırakın demek değildir. Çalışanların üzerinde aşırı kontrol onların yaratıcılığını köreltir.

Ay Plüto ile uyumsuz
Yoğun arzular, duygular, düşünceler ve aşk ilişkileriniz derin ve tutkuludur bazen de fırtınalı ve acı dolu olabilir. İnsanları mıknatıs gibi kendinize çekersiniz. Aşk İlişkileriniz sahiplenici olma eğilimindedir. İlişkilerinizde kıskançlık, sahiplenme vardır her biriniz birbirinizi kontrol etmeye çalışırsınız. İnsanların fikir ve düşüncelerini dinlemek sizin için çok zordur her zaman doğru olma ihtiyacı içindesiniz. Affetmede ve unutmada zorlanırsınız. İnsanların varlığını olduğu gibi kabullenmeyi öğrenmelisiniz. Duygularınızı kontrol etmek zordur. Güvenliğiniz yahut parasal konularda şüpheci olabilirsiniz. Sizin için önemli olan içinizdeki duygusal karmaşayı kontrol etmeyi öğrenmektir. Sizin için sevdiğiniz kişiye güvenmek çok zordur fakat onu küçük testler yaparak sınayabilirsiniz.

Merkür Mars ile uyumsuz
Sizde zekilik ve kurnazlık kapasitesi var. İnsanlar size fırsat verdiğinde bunu çok iyi avantaja çevirirsiniz. Aklınız hızlı ve yeni bilgiler için hazırdır. Konuşmanız zaman zaman çok aceleci ve hızlıdır yani anlaşılabilirlikten uzaktır. İnsanlar sizi üzdüğünde diliniz kılıç gibi keskindir. Yeni fikirlere ve görüşlere açık değilsiniz. İstek ve arzularınızı nasıl mantıklıca kontrol edebileceğiniz öğrenmeniz gerekiyor. Enerjinizi başkalarıyla atışmak yerin yaratıcı alanlara harcamalısınız. Her zaman hata arayışında olmanız ailenizin ve arkadaşlarınızı cephe almasına yol açar. Agresifliğiniz her çeşit konuşmayı ciddi savaşlara çevirebilir

Asabi ve kıpır kıpır bir enerjiyle dolusunuz. Sizin için bir yerde uzun süre oturmak zordur. Bir çok projede aynı anda çalışmayı seversiniz. Böylece sıkılmamış olursunuz fakat başladığınız işi bitirememe problemleri yaşabilirsiniz. Zaman zaman küçük aralar vermelisiniz böylece üzerinizdeki gerilimi hafifletmiş olursunuz. Öfkeniz ve asabiyetiniz açıkça düşünmenizi engelliyor, öfkeniz yüzünden mantıklı düşünemiyorsunuz. Öfke kalp için çok zararlıdır. Ayrıca ülserinde kaynağını oluşturur. Öfkenizi kontrol etmelisiniz.

Merkür Neptün ile uyumlu
Sıra dışı bir hayal gücünüz ve vizyonunuz var. Bunları gerçek hayata aktarmada da başarılısınız. Mantıklı ve pratiksiniz. Telepati gibi metafizik konularına açıksınız. Sanatsal bir dünyayı bilimsel bir dünyaya tercih edersiniz. Zihniniz sanattan ilham alır.

Merkür Plüto ile uyumsuz
Doğuştan gizli ve sır olan şeye şüpheci ve meraklısınızdır. Detektifçilik oynamaya bayılırsınız. Gerçeği öğrenmek için yüzeysel bilgilerle yetinmez, inebildiğiniz kadar derine inersiniz. Gizemli ve mistik şeylere ilgi duyarsınız. İnsanların duygularını ve düşüncülerini öğrenmek akıllarında ne varsa bilmek istersiniz. fakat nadiren zihninizdekini söylersiniz. Araştırmayı ve incelemeyi sevdiğinizden iyi bir psikoanalizci, psikiyatr, psikoterapist olursunuz. Mükemmel bir konsantrasyon yeteneğiniz var. Bulunduğunuz ortama ve koşullara çabucak alışırsınız. İnsanların eğilimlerini ve motivasyonlarını önceden sezme tahmin etme gibi bir yeteneğini vardır. Bazı kişiler sizin düşünce ve inançlarınız konusunda çok fanatik olduğunuzu düşünüyor olabilirler. Bütün bakış açılarına açık olmanız gerektiğini unutmayın.

Çok şüpheci olma eğilimindesiniz hatta bir parça paranoyaklık seviyesindesiniz. Fikir ve düşüncelerinizde ölesiye takılmamalısınız. Bazen çok fanatik olabiliyorsunuz. İnsanlar sizinle aynı fikirde olmadıklarında kızma ve kendinizi savunmaya geçme eğilimindesiniz. Başka bakış açılarını soğukkanlılıkla dinlemeyi öğrenmelisiniz. Yanlış yaptığınızı kabul edecek kadar büyük olun.

Mars Jüpiter ile uyumsuz
Kendi isteklerlerinizi arzularınız başkalarının ihtiyaçlarından daha önde tutuyorsunuz. Bu bencil ve egoist tavırlarınız başkarı tarafından hoş karşılanmıyor. Zahmet etmek ve masraftan kaçmak istediğiniz için başkalarına yardım etmekten kaçınıyorsunuz. Başka insanlara yardım etmek tüm kişisel arzularınızı ve tutkularınız bi yana bırakıp kendiniz birilerine veya bir şeylere adamak için gereken enerjiye sahipsiniz. Sadece hangi yoldan gitmek istediğinize karar verin.

Hırslı, girişken, kendine güvenli ve başarıya ulaşmak için güçlü bir tutkunuz var. Her zaman yeni fırsatlar yeni olanaklar yeni deneyimler ve yeni bilgiler arayışındasınız. Risk almayı seversiniz risk almanın sizi bir adım öne geçirebileceğini düşünürsünüz. Fakat kötü seçim ve şansa karşı tedbirli olmalısınız. Kumardan uzak durun çünkü sizi zehirleyebilir.

Kendinizi zorlama eğilimindesiniz. Ne kadar başarırsanız başarın tamamıyla tatmin olmazsınız. Her zaman daha fazla yapabileceğinize inanır ve istersiniz. Hareketleriniz planlamalısınız böylece acele etmez kazaları ve dikkatsizliklerinizi önleyebilirsiniz. Yarışmayı ve meydan okumayı sever her zaman yenmek den daha fazlasını istersiniz. Hayat böle zamanlarda sizin için bir oyundur. Eğer yanınızdakilerle rekabet etmek yerine uyum içinde çalışıp yardımlaşmayı öğrenebilirseniz. Eminim ki sizin için daha faydalı olacaktır.
Potansiyel atletik yeteneğiniz olmasına rağmen geliştirilmeye ihtiyacı vardır. Büyük başarı için kendinizi disipline etmeniz gerekiyor.

Mars Plüto ile uyumsuz
Sizde mükemmel bir irade ve insanlara etki etme yeteneği var. İnsanlar kendilerini sizin tarafınızdan tehdit edildiklerini düşünüyorlar. Güçlü insanlar hayatıza gücü ve liderliği öğretmek için girebilir. Birşeyi istediğinizde güçlü arzularınız ve tutkularız var. Takıntılı bir şekildi onu elde etmek için uğraşıyorsunuz. Arzularınız tarafından yönetilmeniz bir çok şeyi kaybetmenize neden olabilir. Takıntılı arzularınızı kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Emirler almaktan ve başkaları tarafından kontrol edilmekten hoşlanmazsınız.

Gizli bir yönünüz var ve amaçlarınıza ulaşmadan niyetlerinizi açıklamıyorsunuz. Herkes hakkında her şeyi bilmek istiyor aynı zamanda kimsenin hakkınızda bir şey bilmesini istemiyorsunuz. Güç için sıkı bir mücadele ediyor ayrıca ilişkilerinizde dominant bir karakter sergiliyorsunuz.

Devasa bir enerjiniz var. Dayanma gücü, dayanıklılık. Çevrenizdeki insanların da sizin gibi yaratılmadığını hatırlamanız gerekiyor. Çevredeki insanları kendiniz gibi zannedip bu kadar zorlamayın. Zira onlar stres altında sizin kadar dayanıklı olamayabilir. Baskı altında sıkı çalışma size verilmiş bir yetenek. Köle taciri olarak bilinmek istemezsiniz. Gülmeyin. Enerjinizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Bütün bu söylenenlerden sonra açıkça görülüyorki enerjinizi pozitif olarak kullanabilirseniz
Sıradaşı başarılar için gerekli kapasiteniz var. İyilik veya kötülük adına mükemmel bir gücünüz var. Tamamiyle aklınız ve amaçlarına bağlı olarak. Bu gücünüzü şekillendirmek size kalmış.

Diğer insanlarla uyum içinde çalışmayı öğrenmelisiniz. İşbirliği yapmak yarışmaktan daha faydalı olabilir. Düşmanlar yaratmak istemezsiniz değilmi?. Çünkü başarıya giden yolda zaten yeteri kadar karşılaşacaksınız. Diğer insanları dinlemelisiniz. Her ne kadar tamamıyle haklı olduğunuzu düşünsenizde diğer insanları dinleyerek de küçük şeyler öğrenebilirsiniz. İnsanlara kendilerini sergilemeleri için şans verin. Anlatacakları her şeyi bilsenizde onları dinleyin. Son bir nokta. Belkide hatırlamanız için size bir tavsiye. Bazen çok inatçı olmak arkadaşlarınızı kolayca düşmanlara çevirebilir.

Jüpiter Neptün ile uyumlu
Çevrenize yardım etmek için yaratıcı bir hayal gücünüz ve yeterli fırsatınız var. Duygularınız müzik, resim, şiir ve dans konularında yapıcı katkılar sağlayabilir. İnsanlara karşı hassas olmanız diğerlerinin size güvenmesini ve ihtiyaç duyduklarında sizin bilginize başvurmalarını neden oluyor. Hayalinizde canlandırdığınız güç rüyalarınızın gerçekleşmesini sağlayabilir.

Jüpiter Plüto ile uyumsuz
Diğer insanların görüşlerine saygı duymayı öğrenmelisiniz, inanışlar ve bakış açıları. Diğer insanlar bir çok zaman sizin çok egoist ve ben merkezcil olduğunuz düşünebilirler.

Biraz alçakgönüllülük göstermeniz insanları size yaklaştıracaktır. Yöneticilik vasıflısınız ve işlerinin nasıl yürüdüğünü biliyorsunuz. Sadece başkalarının ihtiyaçlarına ve sizden istediklerinin daha farkında olmalısınız. Sizin için her zaman haklı olmanız önemlidir. Fakat maalesef hiç kimse her zaman haklı olamaz. Açık görüşlü olun ve diğer insanların fikirlerini ve önerilerini dinleyin. Her şeyi bilmediğiniz kabul edin!. Fanatik fikirlere ve anlatımlara karşı tolereli olun kendi egonuzu tatmin etmek yerine liderlik yeteneklerinizi kullanarak çevrenize daha faydalı olabilirsiniz.

Satürn Uranüs ile harmanlanıyor
Doğum haritanızda başka faktörlere de bağlı olmakla birlikte bu açı ya size mükemmel bir cazibe yada çok fazla kargaşa getirir. Burada mücadele yenilikçilik ve gelenekçilik arasındadır. İçinizdeki iç gerilim sizi birinden birine sürükler. Eğer gerekli çabayı sarf ederseniz sizde çok büyük reformlar yapacak kapasite mevcuttur. Fakat bu çabayı sarf ederken sabırlı olmak zorundasınız. Bazen korkunç öfkenizi kontrol etmeyi öğrenmeli Dengeli ve sakin durmayı bilmelisiniz. Diğerlerini azarlama uzun koşunuzda size kesinlikle zarar getirir. Hareketsiz kalamayan yapınız size ani kararlar verdirebilir dikkatli olunuz.

Neptün Plüto ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Kanatlarımınrotası
Mesajlar: 2
Yaş: 39
Kayıt: Prş 26 Eki, 20:42

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Kanatlarımınrotası » Prş 26 Eki, 20:54

Merhabalar, harita yorumlarınız çok başarılı rica etsem benim haritamı da yorumlarmısınız? 31.05.1984 23:20 Tekirdağ Not: şimdiden teşekkür ederim 💞

Kullanıcı avatarı
Akrep
Astroloji Editörü
Astroloji Editörü
Mesajlar: 2306
Yaş: 28
Kayıt: Cum 03 Mar, 20:03

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Akrep » Cum 27 Eki, 00:09

Merhaba, hoş geldiniz. Doğum haritanızla ilgili net olmayan veriler var onları da mümkün olduğunca gidermeye çalıştım. Ancak sizin de bir miktar araştırma yaparak size uyan konumları bulmanız gerekecek.

Resim

Resim

Güneş İkizler Burcunda (Burcunuz İkizler)

Olumlu yanları: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda birkaç işi birden yapabilen.

Olumsuz yanları: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai..

Ay İkizler Burcunda
Hislerinizi eğitiyorsunuz. Ruh halinizi açık ve net biçimde ortaya koyuyorsunuz. Bazen kendinizin ve etrafınızdakilerin duygusal gereksinimlerinden tamamen bihaber davranabiliyorsunuz. Esas ihtiyacınız olan şey bilgilerinizi paylaşmak. Ağır duygusal ilişkilerden ve durumlardan kaçınmaktasınız. Bağlılık sizi korkutuyor. Kendinizi fikirlerinizi, hislerinizi ve ilgilerinizi paylaştığınız kişilere kendinizi yakın hissediyorsunuz. Eşyaların zihinsel yönü sizi tahrik ediyor. Bilgiyi arzulayan alıcı bir zihniniz var. Esprili, çekici ve sıcakkanlı biri olabilirsiniz. Gerginlik, sinirlilik ve stres sizin için bir problem olabilir. Tartışmalardan hoşlanmıyorsunuz fakat fazla konuşmayı seviyor gibisiniz. İnsanlara gerçeklerden çok duymak istedikleri şeyleri söyleyebilirsiniz ayrıca zihinsel kontrolünüzü sağlamalı ve sık sık karar değiştirmekten vazgeçmelisiniz.

Not: Yükselen burcunuz farklı kaynaklarda Kova ve Oğlak çıkıyor. Özelliklerini inceleyin hangisi sizi daha fazla yansıtıyorsa yükseleniniz odur.

Yükselen Burcunuz Kova
Sizin orijinallik, akıl ve yaratıcılık özellikleri ile donatılmış birisi olduğunu söylemeliyiz. Farklı yönleriniz ile hemen dikkati çekiyorsunuz. Bunun yanında ne zaman ne yapacağınız da pek belli olmuyor ve insanları şaşırtıyorsunuz. Yenilikler peşinde koşan ve insanlar için faydalı bir şeyler yapmak isteyen birisiniz. Aklınıza o kadar güveniyorsunuz ki, bunun sonu kendinizi beğenmeye ulaşıyor. Başka insanların fikirlerini beğenmez bir tavrınız da göze çarpıyor. Size kısaca duyguları ile değil ama mantığı ile davranan birisi diyeceğiz!

Yükselen Burcunuz Oğlak
Siz derin ve çok düşünen, az konuşan, meraklı ama kontrollü ve ağır hareket eden birisiniz. Değişikliklere uyum sağlamanız ve yeni şeylere adapte olmanız uzun bir zaman alacaktır. Karar vermekte zorlandığınız görülür ama bunun nedeni başarısız olmak çekingenliğidir. İnceden inceye bir hesap yapmak ve her şeyi artısı ve eksisi ile tartıp biçmek gerekecektir. Bir kere karar verdikten sonra da aldığınız konuyu yolun sonuna kadar götüreceksiniz. Bu kararlı davranışın yanında doğruculuğunuz da katılınca diğer insanlar size güvenecektir.

Merkür Boğa Burcunda
Düşünme ve söylem tarzınız yavaş ve sakin. Gerekli görmediğiniz sürece fikirlerinizi değiştirmekten kaçınıyorsunuz. Kararlı, sistemli ve muhafazakâr bir yapıya sahipsiniz. Sabırlısınız ve bir iş sonlanana kadar bunda sebat edebiliyorsunuz. Yeni bir kavramı öğrenirken bunu sindirmeniz uzun zaman alabilir fakat bir kere öğrendiniz mi bunu unutmanız nerdeyse çok zor. Ayrıca bir duruma, olaya veya karara zorlanmaktan adeta nefret ediyorsunuz. Düşünmeye, tartmaya ve farklı ihtimalleri değerlendirmeye ihtiyacınız bunun için de zamana ihtiyacınız var. Fakat bir kere karar verdiniz mi, bu karardan dönmüyorsunuz. Eğer iyi sonuçlar elde edebilecekseniz, başkalarının başlattığı bir işe devam etmekte zorlanmıyorsunuz. En büyük özelliğiniz devam edebilmek, bir şeyi sonlandırabilmek sıra dışı bir sanatsal veya müzikal yeteneğe sahip olabilirsiniz.

Venüs İkizler Burcunda
İlişkilerinizde (partnerinizin) görünümden çok, espri yeteneğine, zekâya ve iletişim becerilerine önem veriyorsunuz. Sizi sıkıntıdan kurtaracak, yeni heyecanlar sunacak, meraklı ve sizden daha zeki bir partner arzuluyorsunuz. İlişkilerinizde diyalog kurmak, fikirlerinizi paylaşmak ve birlikte yeni bir şeyler öğrenmek istiyorsunuz ve buna da ihtiyacınız var gibi görünüyor. Kıskanç ve sahiplenici partnerler size göre değil, siz arkadaş canlısı, çekici ve yeni insanlarla tanışmayı seven birisiniz. İlişkilerinizde birden fazla kişiyi aynı anda arzulayabilirsiniz, aşkın size sunduğu eğlence ve heyecanı sevmekle birlikte sorumluluklarından kaçmayı tercih ediyorsunuz. Hislerinizi konuşma, yazma veya sanatsal açıdan bile ifade edebilirsiniz. Aklınız hislerinizin kontrolünde ve hislerinizi entellektüelize etmeyi seviyorsunuz.

Mars Akrep Burcunda
Her an kızmağa, tepki göstermeğe, öfkelenmeğe, meydan okumaya hazırdırlar. Ancak bu halini gizler. Çok sakin bir tablo çizer. Kontrollü ve kararlı olur. Vehim duyguları çok kuvvetlidir. Sanki her şey, herkes onların düşmanıdır. Aslında onlar kendileri ile barışık değildirler. Menfaatleri daima ön plandadır. Acıma duyguları sanki yoktur. Zirveye ulaşmak için her şeyi yapar. Operatörlük için çok ideal bir konumdur. İradeleri, cinsel yönleri çok güçlüdür. İnatçılıkları ile kimse yarışamaz.

Jüpiter Oğlak Burcunda
Öğretici ve eğiticidir. Jüpiter'in verdiği coşku, istek Oğlak'ın kararlılığı ile birleşince seçilen hedefe ulaşmak demektir. Dikkatli ve ağır adımlarla da olsa, sağlam temellere dayalı yükseklere erişir. Kitap okumaktan, yüksek düzey konularla ilgilenmekten zevk alır. Değerli görüşleri vardır. Saygın bir konuşmacıdır. Aslında göründüğü kadar kendine güveni çok değildir. Başkalarının, hakkında yanlış düşüneceği ve böylece de onu aşağılayacakları konusunda endişelidir

Satürn Akrep Burcunda
Ciddi, soğuk, zor açılan kapalı bir kutudur. Kendini sürekli bastırır. Duygularını ifadede zorlanır. Aşk, sevgi, cinsel kökenli sorunları olur. Kıskançtır. Öç almağa yatkındır. En azından kişinin dersini verir. Belli etmese de çok güçlüdür. Kendini beğenmiş değildir. Ama sessiz ve derinden bir yönetmendir. Gizli, mistik, esrarengiz konulara ilgi duyar. Başkalarının girmekten çekindiği tehlikeli işlere girmekten çekinmez. İyi ve dikkatli bir gözlemcidir. Konulara, olaylara analizci bir gözle bakarak farklı şeyler yakalar. Sevdiği kişilerle ilgili çeşitli üzüntüler yaşar.


GEZEGENLERİN EVLERDEKİ KONUMLARI

Gezegenlerin sahip olduğu enerji birçok değişken yolla ortaya çıkabilir. Evler ise bu enerjinin nasıl bir etki oluşturacağını gösterir. Eğer gezegenler bir oyunun aktörleri ise evler ise aktörlerin rollerini oynarken ki varyasyonlarını gösterir.

Güneş 4. evde
Yardım sever birisiniz ihtiyacı olanlara yardım etmek istiyorsunuz. Fakat hayat zorlaştığında toplumdan kendinizi soyutlamak isteyebilirsiniz. Otoriter bir yapınız var. Ailenizi ve evinizi her şeyden üstün tutmak istiyorsunuz. Fakat evinizde bu kadar ısrarcı ve otoriter olmamalısınız. Unutmayın kimse diktatörlerden hoşlanmaz.

Ay 5. evde
Sevilmeye, ilgi çekmeğe, beğenilmeye ihtiyaç duyar. İki veya fazla evlilik, beraberlik verir. İhtiyaçlarını, düşündüklerini sezebilen bir sevgili arar. Kırgınlığını soğuk ve sessiz davranarak veya bir anlık duygusal tepki olarak belli eder. Kumar, piyango, borsa gibi riskli şeylere meraklıdır. Sert etkiler varsa kalp rahatsızlığı getirebilir.

Merkür 3. evde
Çok zeki, hazırcevaplık, sorunlara kısa vadede mantıklı çözüm getirebilme, çabuk konuşma, gevezeliğe meyil, kararsızlık, haberleşme, fikirsel iletişim alanlarına ilgi.

Venüs 4. evde
Güzel ve hoş şeyleri arzularsınız. Artistik bir doğanız var ve evinizde insanlara hoş geldin partisi yapma da çok başarılısınız. Evde eğlenmek size büyük bir mutluluk verir. Orada sizin için aile sevgisi ve çocuklar vardır. İleriki yaşlarda kilo almaya meyillisiniz.

Mars 9. evde
Şevklisiniz düşer kalkar sıfırı tüketir ama gene de çalışırsınız. Sizde her zaman birinci olma hırsı vardır. Düşünce özgürlüğünüzü savunur özgür düşünürsünüz. İnançlarınıza şevkle bağlısınız. Fakat hiçbir zaman fanatik değilsiniz. Güçlü fikirleriniz var ve birileri fikirlerinizi dinlemek istediğinde çok mutlu olursunuz. Hayat hakkında liberal ve geniş görüşlüsünüz başkalarının kendi görüşlerini size empoze etmesine dayanamazsınız. Sadece “Ben bilirim” yüzünden sık sık hatalara düşebilirsiniz.

Jüpiter 12. evde
Sizin iç aleminiz çok zengindir. Ruhsal gezintiler yapmak, evrensel boyutlara genişlemek, farklı şuur boyutlarında yaşamak isteği duyarsınız. Hümanistsinizdir. Herkesle dost olmak istersiniz. Kendini korumakta zorlanan kişilere yardım etmeyi çok seversiniz. Hastanede çalışabilirsiniz. Başarı size orta yaşlarda sessizce gelir. Gerçekçi olmayabilirsiniz fakat fikirlerinizi uygulamadan önce çok dikkatlice düşünürsünüz.

Satürn 9. evde
Öğrenmeye, okumaya, tahsil görmeğe önem verir. Dinsel konularda, eğitim ve öğretim alanında öncü ve yetki sahibi biri olmak hedefidir. Dini inançları tutucu ölçülerdedir. Kurallara, emirlere, ahlaki değerlere uyulmasını ister. Baskıcıdır. Uzun seyahatler, yolculuklar sorunlu olur.

Neptün 11. evde
Arkadaşlık, dostluk, başkalarının ihtiyaçlarına cevap verebilme çok önemlidir. Yumuşak, sevecen, her yönden eli açıktır. Ama genellikle hayırsız kişiler dost gibi görünür. Kötü arkadaşlar, kötü yola düşme tehlikesi vardır. Hayal kırıklıkları verir. Umutlar, arzular hep havada kalır, gerçekleşmez. Grup çalışmaları, çeşitli kuruluşlar, ruhsal bağlılık gerektiren çalışmalar ilgi çekici gelir.

Plüton 9. evde
Din konusu ilgisini çeker. Derinlerine girmeğe müsaittir. Zaman içinde araştırıp, deneyip, öğrenerek belli bir anlayışa ve idraka ulaşabilir. Yaşamın sırlarına ulaşabilmek için fikir yolculuklarına dalabilirler. Yeni ve farklı konular ortaya çıkarabilir. Vardığı noktada doğru veya yanlış, inancı çok kuvvetlidir. Bunu başkalarına yaymada zorlayıcı ve fanatiktir. Sosyal, ahlaki konularda önder olmak ister. Devrimci bir karaktere sahiptir. Dini önder olmaya adaydır. Kardeş ve arkadaş ilişkileri karşılıklı zarar verici olur. Uzun yolculuklarda zorlu deneyler yaşayabilir.


GEZEGENLERİN BİRBİRİYLE KONUMLARI

Gezegenler taşıdıkları enerjileri farklı yollarla ortaya koyarlar. Bir oyunun aktörler gibidirler. Gezegenlerin birbiriyle konumları ise enerjinin harekete geçip geçmeyeceğini gösterir.


Güneş Uranüs ile uyumsuz
Özgür, liberal, farklı ve asi bir yapınız var. Doğum haritanızdaki bu yerleşim gurur, bencillik ve diğer insanlara yabancılaşma, kendini kontrol edememe, disiplinden yoksun olma gibi özellikleri beraberinde getirir. Bir şeyden bir şeye o kadar sık atlarsınız ki uğraştığınız hiçbir şey bitiremezsiniz. İnsanlar size itibar etmez çünkü verdiğiniz sözleri tutmazsınız. Sabırsız ve aceleci hareketleriniz kazalara sebebiyet verebilir. Elektronik, motorlu araçlara ilgi duyabilirsiniz. Neye mal olursa olsun özgürlük sizin için vazgeçilmezdir. Risk, macera ve keşifler tam size göredir. Etrafınızdaki her şeyi değiştirmek istersiniz insanlar muhtemelen başka bir gezegenden geldiğinizi düşünüyordur. Diğer insanların ihtiyaçlarının farkında olmayı öğrenmelisiniz. Her zaman kendi arzularınızı ilk planda tutuyorsunuz. Size göre sadece siz haklı, tüm dünya yanlıştır. Karar vermeden önce diğer insanların da fikirlerini önyargısız olarak dinlemelisiniz.

Ay Neptün ile uyumsuz
Harika bir hayal gücünüz çok hassan ve sezgisi güçlü bir kişiliğiniz var. Kibar, romantik, sempatik ve sevecensiniz. İnsanların problemleri onları yargılamasan dinlersiniz. İdealistsiniz ve güzel sanatların bir dalında buna müzik ve dans da dahil başarılı olmayı çok arzularsınız. Çok yaratıcı ve duygusal olarak çok dengelisiniz. Bazen zorluklarla yüzleşmek yerine kendi küçük dünyanıza çekiliyorsunuz. Fakat orada kalamazsınız. Kaçış problemlerin çözümü değildir. Her acıklı hikâyeye kanmayın insanlar sizden yarar sağlamak için bu gibi yalanlara başvurabilirler.

Çok edilgensiniz. Kendiniz ve kendi haklarınız için savaşmak sizin için çok zordur. Fakat haklarınız korumayı ve savunmayı öğrenmelisiniz. Sezgileriniz çok güçlüdür gerçekten içinizdeki sesi dinlemeyi öğrenirseniz ona güvenebilirsiniz. İnsanları idealleştirdiğiniz için hayal kırıklığını uğrayabilirsiniz. İnsanlar tarafından kolay aldatılabilir bir kişisiniz. Duygusal olarak aşırı hassassınız sonradan incinip üzülmemek için doğruyu yanlıştan ayırt etmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Zaman zaman yaşadığınız kafa karışıklıkları özellikle ne söylendiği hakkındaki yanlış anlamalar yüzünden incinebilirsiniz. Ortada bazen gerçekten bir aldatma olabilir fakat bazen de bu aldatma tamamen sizin yarattığınız bir fantezidir.

Ay Plüton ile uyumlu
Bilinmeyene tehlikeye ve gizeme olan merak duygularınızın kaynağını oluşturur. Duygusal krizlerle çok iyi başa çıkarsınız. Ve bunların kaynağını bulmada başarılısınızdır. İnsanların duygularıyla oynamazsınız. İnsanları anlamakta çok başarılısınız. Onların problemlerini analiz eder ve onlara rehberlik etmeyi seversiniz. Ölümden sonraki yaşamı merak edersiniz. Kitap okumayı ve doğal tedavi yöntemlerini öğrenmeyi seversiniz.

Merkür Mars ile uyumsuz
Sizde zekilik ve kurnazlık kapasitesi var. İnsanlar size fırsat verdiğinde bunu çok iyi avantaja çevirirsiniz. Aklınız hızlı ve yeni bilgiler için hazırdır. Konuşmanız zaman zaman çok aceleci ve hızlıdır yani anlaşılabilirlikten uzaktır. İnsanlar sizi üzdüğünde diliniz kılıç gibi keskindir. Yeni fikirlere ve görüşlere açık değilsiniz. İstek ve arzularınızı nasıl mantıklıca kontrol edebileceğiniz öğrenmeniz gerekiyor. Enerjinizi başkalarıyla atışmak yerin yaratıcı alanlara harcamalısınız. Her zaman hata arayışında olmanız ailenizin ve arkadaşlarınızı cephe almasına yol açar. Agresifliğiniz her çeşit konuşmayı ciddi savaşlara çevirebilir

Asabi ve kıpır kıpır bir enerjiyle dolusunuz. Sizin için bir yerde uzun süre oturmak zordur. Birçok projede aynı anda çalışmayı seversiniz. Böylece sıkılmamış olursunuz fakat başladığınız işi bitirememe problemleri yaşabilirsiniz. Zaman zaman küçük aralar vermelisiniz böylece üzerinizdeki gerilimi hafifletmiş olursunuz. Öfkeniz ve asabiyetiniz açıkça düşünmenizi engelliyor, öfkeniz yüzünden mantıklı düşünemiyorsunuz. Öfke kalp için çok zararlıdır. Ayrıca ülserinde kaynağını oluşturur. Öfkenizi kontrol etmelisiniz.

Mars Jüpiter ile uyumlu
Kendinize güveniniz, şevkiniz ve yaşama gücünüz var. Aklınızda kurduğunuz her şeyi başarabileceğinize inanırsınız. Zamanlama anlayışınız iyi ve ne yapıp ne yapmayacağınızı önceden görme yeteneğiniz var. Yarışmalardan zevk alır ve genelde şakacı bir tutum sergilersiniz. Genellikle kendinizle yarışır ne kadar uzağa gidebileceğinize ve ne kadar başarabileceğinizi sınamak istersiniz. Sınırlarınızı zorlayacak şeylerden keyif alırsınız. Maceradan risk almaktan ve doğa sporlarından hoşlanırsınız. Hayata karşı genellikle pozitif ve iyimsersiniz. Bu açı size varlık getiriyor. Fakat aynı zamanda sahip olduğunuz varlığı kolayca harcama eğiliminiz var. Sahip olduklarınızı harcarken yarın hakkında endişelenmezsiniz.

Mars Satürn ile harmanlanıyor
Amaçlarınız konusunda ciddi ve hedefe giden yolun ancak iyi bir araştırma ve sıkı çalışmayla başarılabileceğini biliyorsunuz. Sorumluluğunuz yahut başladığınız bir iş bitene kadar kendinizden feragat edebiliyorsunuz. Oto kontrolü olan araştırmacı, organize, sistemli ve disiplinlisiniz. Doğuştan lidersiniz. Büyük bir konsantre olma yeteneğiniz var. İnsanlar sizi bir parça iş kolik görebilirler fakat bilirler ki size oy verirlerse siz sorumluluklarınız ve görevlerinizin bilincinde olacaksınız. Dolayısıyla size güvenecekler ve güvenden saygı doğacak.

Engellerle karşılaşabilir ve hayat size çoğu zaman duygusuz gelebilir, sabırlı bir şekilde çabalayacaksınız hayatta yalnız olduğunuzu hisset edecek ve tüm yükün omuzlarınızda olduğunu düşüneceksiniz. Kendinizden ve başkalarından çok şey beklediğiniz de sert bir disiplinci olabiliyorsunuz. Bu gibi zamanlar kendi gücünüzden ve yeteneğinizden kuşkuya düştüğünüz zamanlardır.

Mükemmel bir zekânız, tutkunuz, yaşama gücünüz ve stratejiniz var. Dayanıklı bir yapınız var. Bazı zamanlar çok muhafazakâr olabiliyor ve başarı için gerekli olan riskleri alamıyorsunuz. Korkunun düşüncelerinizi yönlendirmesine izin vermeyin. Kendinize olan güveninizi yeteneklerinizle paralel bir şekilde geliştirmelisiniz. Tamam bir dahi olmayabilirsiniz. Fakat Thomas Edison’un şu sözünü hatırlayın. ” Başarı %99 çalışma %1 ilhamdır. ”

Düş kırıklığına uğratıldığınızda öfkenizi kontrol etmekte güçlük çekiyorsunuz. Kontrolden çıkmadan önce düş kırıklığına uğradığınızı karşınızdakine belirtmelisiniz. Eğer konuşmak imkânsız ise bunu bir not ile belirtebilirsiniz. Böylece öfkenizi içinize atmamış olursunuz. Böbrek taşının en önemli etkeninin öfkeyi içinizde tutmak olduğunu unutmayın

Jüpiter Satürn ile uyumlu
Amaçlarınıza sabrınız, dayanıklılığınız, iyi plan yapma ve doğru yargı yeteneğiniz sayesinde ulaşıyorsunuz. Güvenilirsiniz. Sözlerinizin arkasında durmakla birlikte Gerçekleştiremeyeceğiniz sözlerde vermezsiniz. Bu özellikleriniz insanların sizi sevmesine yol açar çünkü size güvenirler. Sorumluluklarınız ve istekleriniz arasında iyi bir denge kurarsınız. Yalnız başına çalışırken daha iyi motive olursunuz. Bir konuya saplandığınızda onun ne kadar süreceğinin önemi yoktur. Başladığınız işi sonlandırmanın vereceği keyfin tüm eforlarınıza değeceğini düşünürsünüz.

Neptün Plüton ile uyumlu
İnsanlığın iyiliği için onlara hizmet etme şansını sahip olacaksınız. Çevrenize yardım etmek için sezgilerinizi kullanın.


Haritanızda tereddütte kalınacak bazı konumlar var. astrolojide-evler/ linkindeki konuları inceleyerek size uymadığını düşündüğünüz konumlar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
-Ya Hep Ya Hiç-

"Yayınlanan bazı yazıların kaynakları belirsiz, kaynak bilgisi olanlar lütfen iletin ekleyelim"

Nilufer
Mesajlar: 3
Yaş: 60
Kayıt: Çrş 08 Kas, 18:20

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumu istiyorum

Okunmamış mesaj gönderen Nilufer » Çrş 08 Kas, 18:24

Yönetici yazdı:
Cum 24 Eki, 21:53
Üstersiz Türkçe Horoskop Yorumunuz (Yalnızca Çıktı Halinde Ek Yorum Yok)

Arkadaşlar Doğum tarihinizi (Gün, Ay ve Yıl), Doğum Yerinizi (İl ve İlçe Olarak), Doğum Saatinizi (Doğum Saatiniz Önemlidir) ve Cinsiyetinizi Yazarak Horoskobunuzla ilgili (Doğum Haritanız) Genel bilgileri edinebilirsiniz. Bilgileriniz gene bu sayfada yayınlanacaktır. Lütfen horoskopla ilgili ayrıntı sormayınız. Horoskop içerisinde yeterince ayrıntı verilmektedir. Horoskop içerisindeki terimler ve yorumlamaların nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler site içerisinde mevcutturNot: Horoskop geleceği gösteren harita değildir. Yalnızca kişinin kendisini tanımasına yardımcı olabilecek bir araçtır.

Nilufer
Mesajlar: 3
Yaş: 60
Kayıt: Çrş 08 Kas, 18:20

Re: Ücretsiz Türkçe Horoskop Yorumunuz

Okunmamış mesaj gönderen Nilufer » Çrş 08 Kas, 18:25

Ben istiyorum harita yorumumü 09-01-1964 mersinde sabah 5 te doğmuşum cinsiyet kadin


Kilitli
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Doğum Haritası” sayfasına dön