Şiron

Doğum haritası analizleri, doğum haritası ile ilgili ayrıntılar
Misafir_Akrep

Şiron

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 05 Ağu, 20:03

Şiron 1977′de keşfedilmiştir. Saturn ve Uranüs arasında uzanan tuhaf bir yörüngesi vardır. Tuhaftır çünkü aslında izlediği yol bu gezegenlerin kendi yörüngelerinin üzerinden geçmektedir. Bu nedenden dolayı astronomlar Şiron’un 2 milyon yıldan daha fazla zamandır orada olamayacağı sonucuna varmışlardır. Çünkü böyle bir durumda Satürn ya da Uranüs’le çarpışarak çoktan yok olmuş ya da çekim alanlarına girerek uydularından biri haline gelmiş olurdu.

Bazı astrologlar Şiron’un Başak burcuyla benzer nitelikler taşıdığını düşünmektedir, bunun nedenlerinden biri Şiron’un yunan mitolojisindeki rolünden ileri gelmektedir. Ama şöyle bir durum vardır ki, Şiron “iyileştirici” misyonuna sahiptir ama Başak burcunun böyle bir özelliği bulunmamakla beraber Akrep bu durumda aklımıza gelen ilk seçenektir. Efsaneye göre Şiron aynı zamanda savaş sanatlarıyla da alakalıdır. Bu size bir Koç eğiliminin söz konusu olabileceğini mi düşündürürdü? Tabii ki hayır! Bu durumda yüzleşmemiz gereken önemli bir husus vardır ki, o da mitolojik anlamları/mecazları kullanarak bilimsel bir araştırma yapmanın bizi oldukça kısıtlı bir alanla sınırlayacağıdır. Örneğin bir çok asteroid ya da küçük gezegenlerin numaraları vardır, isimleri değil. Daha önce D573N numaralı asteroid hakkında bir mitolojik öykü duymuş muydunuz? Ne yazık ki uzun ve zorlu bir araştırma yapma yolunda kestirme yoktur, ama netice de kazanılan ödül sağlam yargılara varacak olmamızdır. Örnek olarak haritadaki Şiron’un natal ya da transit olarak girdiği stresli açıların bazı durumlarda tecavüz mağdurlarını işaret ettiği gözlemlenmiştir. Bütün efsaneleri kontrol edebilirsiniz, sonuçta Şiron tecavüzcü değildi.

Şiron’un evlerdeki ve burçlardaki pozisyonu bir kaç belli durumu gösterir:

1. Hayatımızın her alanında oluşabilecek problemlerin farklı formlara bürünerek sürekli yinelenmesi eğiliminin göstergesidir. Amatör bazı astrologlar insanlara “Burası senin yara aldığın yer/konu ve bu hep böyle olacak, durum değişmeyecek” tarzı şeyler söyleyerek insanları üzerler. Şunu hatırlatmakta fayda vardır; Haritadaki her işaretin bir negatif anlamı olduğu kadar pozitif tarafı da vardır. Harita yorumlanırken hatırlanacak ilk şey insanları ölümüne korkutarak bu işi yapmamak gerektiğidir. Haritadaki her öğe kadar Şiron da olumlu ve olumsuz taraflara sahiptir. Olumlu örnek olarak Şiron’un bulunduğu konum diğer insanlara neleri nasıl öğretip yardımcı olabileceğimiz konusunda bize yardımcı olur. Ve evet Şiron problemleri çaba gösterilerek çözümlenebilir.

2. Başkaları için, kendimize olan tavrımızdan daha iyi olarak neler yapabileceğimiz gösterir.

3. Şiron ironik olarak diğerlerine bir şeyleri daha doğru şekilde yapmalarını öğretme konusunda eğilimimizi gösterir. Bu durum üstün olmak istediğimiz alanlar söz konusu olduğunda oldukça sinir bozucudur.

Şiron’un yerleşim ve açı açıklamaları kimi zaman sanki Satürn hakkında konuşuyormuşsunuz izlenimi verir. Çünkü her ikisi de problemlerin ve engellerin aşılması gerektiğinin göstergesidir.

-Neden bu şekilde olmalı, ya ikisinin arasında fark varsa?

Satürn korkularımızı gösterir. “Kötü şans” denilen alanda acı çekmeye meyilli olmamızdır. Neticede bu konuda savunmasızızdır, bir takım uyarılar hissederiz ve sonunda bir noktada takılır kalırız. Bu yüzden bu alanda sıkça çaba göstermeliyiz, güçlü kulemizin yıkılmaya mahkum olduğunu düşünmek yerine, bunun sadece kulenin zayıf bir noktası olarak benimseyip üzerinde çalışmalıyız.

Şiron Satürn’ün yörüngesini de geçtiği için, üzerimizde benzer etkiler oluşturmaları sürpriz değildir. Ama Şiron aynı şekilde Uranüs’ün yörüngesinden de geçmektedir. Satürn’ün haritadaki zor durumlarında, problemleri çözmek için yapmamız gereken yılmadan uzun ve yorucu bir çalışmaya girişmektir. Şiron için ise; problemler olayların iç yüzünü kavrayarak çözülmek zorundadır (Uranüs). Eğer bunu daha fazla çaba göstererek ( Satürn) başaramazsak, problemler geri dönecektir.

Şiron’un bulunduğu ev ve burçlardan ya da Şiron’un açı yaptığı gezegenlerden yarar sağlamanın tek yolu, içsel yaralarımızla yüzleşip onları anlamaktır.

Şiron Evlerde

Şiron 1. Evde

Şiron burada sizi parlayan zırhı içinde, haksızlığa karşı savaşmak için her zaman hazır bir şövalyeye dönüştürebilir. Bunu yaparken de kendinizi ihmal etmeniz olasıdır. Aynı zamanda zeki bir konsey üyesi olabilirsiniz. ( özellikle sağlıkla ilgili konularda ). Ama sözünüzü dinletmekte zorlanıyorsunuz. 1. evdeki Şiron yetenekli bir öğretmene işaret edebilir.

Şiron 2. Evde

Şiron öğretir ve öğüt verir. 2. ev mal,mülk ve parayla ilgilidir. Bu alanda insanlara paralarını kendinizin yaptığınızdan daha iyi olarak nasıl değerlendirebileceklerini gösterebilirsiniz. Aslında kendi finansal durumunuz karman çorman olabilir. Bu yerleşim cimri bir kimseye de işaret edebilir ama biriktirilen para hiç bir zaman zevk vermez ya da kişi tüm parasını kaybetme korkusundan asla kurtulamaz.

Şiron 3. Evde

Eğer kız ya da erkek kardeşiniz yoksa, Şiron’un bu konumuyla bu eksikliği hayatınızda büyük bir boşluk olarak hissedersiniz. Eğer kardeşleriniz varsa, bu durumda en azından biriyle sürekli problemler yaşamanız olasıdır. Bu bir ses eğitmeni ya da konuşma terapisti için iyi bir konumdur. Bu konuda başkalarına daha iyi konuşmayı öğretme yeteneği söz konusudur ve hayır bu konum garanti olarak konuşma özürlü bir kimseyi göstermez, bunun yerine kendini bir başkasına anlatmakta zorluk olarak ifade edilebilir. Kişi ömür boyu başkalarına kendini dinletebilme sorununu yaşayabilir. Her şekilde başkalarının bu kişiyi ne kadar dinledikleri önemli değildir. Kişi yine de çocukluğunda yaşadığı bu tip bi iletişim sorununun gölgesinde “kimse beni dinlemiyor” hissini taşıyacaktır. Merkür/Şiron zorlu açıları bu tip bir durumu oluşturabilir, unutulmaması gereken ilk olarak acıyı geçmişte bırakıp yola devam etmektir.

Şiron 4. Evde

Neredeyse herkes çocukluk sürecinde ebeveynleriyle problem yaşamıştır. 4. evdeki Şiron bunu biraz daha belirgin yapacaktır. Evin/ailenin kendisi burada belli bir sorun olma eğilimi taşır. Belki evden birisi dışarıda çok meşguldür ve evine gereken ilgiyi veremiyor, zaman ayıramıyordur ya da işle ilgili durumlar sürekli seyahat etmeyi gerektiriyor ve bu şekilde evden sık sık uzak kalıyordur. Babanın kronik bir hastalığı olabilir, evden uzaktadır ya da duygusal anlamda ulaşılamazdır. Belki de bu konum “hiç bir yerde evimde gibi hissetmiyorum” cümlesiyle açıklanabilir. Olumlu olarak bu konum kendi evi harabe olmasına karşı başkalarının evleriyle ilgili konularda onlara yardımcı olan bir kimseyi de gösterebilir.

Şiron 5. Evde

Eğer romantik öğütlere ihtiyacınız varsa, 5. evinde Şiron bulunan birine gitmenizi tavsiye ederim. Ama nolur onlara kendi aşk hayatları hakkında soru sormayın bu onları mahcup ederdi. Haritasında bu konuma sahip insanlara aynı zamanda çocuklar, spor, oyunlar ve kumar hakkında danışmak için de gidebilirsiniz. Tabi gerçeğe uygun olarak haritanın geri kalanına bakarak karar vermenizde fayda var çünkü her 20 kişiden biri bu konuma sahipken 5 yaşında bir çocuğa gidip tavsiye almazdınız. Ama genel olarak 5. evdeki Şiron, evin konuları dahilinde danışma için uygundur. Aynı zamanda bu konumdan oyuncularına oldukça iyi yardım eden antrenörler çıkabilir. Kendi çocuklarıyla devamlı sorunları olmasına rağmen başka çocuklarla arası çok iyi olan kimselerde olabilir, ya da çocuklarla arası çok iyi olup, kendi çocuğu olmayan. Başka bir şekilde bu konuma sahip anne ya da baba çocuğunun kendisinin asla olamadığı kadar mutlu ve başarılı olması için eğitmeye çalışabilir. Bu durumda dikkatli olmak gerekir, çünkü Şiron gerçekten çok zararlı açılar yapıyor ve tehlikeli durumdaysa, çocuklarınızı olmak istemedikleri kişiler olması yolunda fazlasıyla zorlayabilir, baskı yapabilirsiniz. En sinir bozucu olanı ise, mükemmel bir sevgili olarak partnerini her şekilde tatmin eden ama aslında hiç bir zaman bu kadar tatmin olmayan kimselerdir.

Şiron 6. Evde

Her zaman işçi olarak çalışan kimselere kendinizden daha fazla yardımınız dokunabilir. İşlerini daha iyi yapmaları için öğütler verebilirsiniz. Belki de insanlara kendilerine ve sağlıklarına dikkat etmeleri konusunda usta bir yardımcısınız (sağlık 6. evin konusudur). Ve bunu siz hala sigara içiyor ve fast food yiyorken yaparsınız! Şu andan itibaren özellikle kendinize dikkat etmeyi öğrenin. 6. evinde Şiron olan kimse genelde herkesin kendisine hizmet etmesini talep edebilir ama yine de memnun olmaz ve tabi bu da açıkça problemlere neden olur.

Şiron 7. Evde

Bu kişi tüm zamanını zayıflık gösteren bir partnerle ilgilenerek harcıyor olabilir. Aynı zamanda kişi evlilik hakkında harika tavsiyelerde bulunan ama kendi evliliği hiç de iyi sayılmayan ya da hiç evlenmemiş biri olabilir. Bunlar iş ortaklıkları içinde geçerlidir. Biriyle ortak olup ona tüm işi kendi yaptığınızdan daha iyi bir şekilde öğretebilirsiniz. Ama dikkat edin, ortağınız öğrendikten sonra sizi ortada bırakıp gitmesin.

Şiron 8. Evde

Harika bir cinsel terapisti olabilirsiniz. Romantik bir partnerdeki cinsel güdüleri en iyi şekilde ortaya çıkarma yeteneğine sahipsiniz. Elbette 8. evin konusu cinsellikten fazladır. Belki de başkalarından gelecek ve size destek olan paraya fazlasıyla bağımlısınız. Ya da tam tersine size gelen paranın tümü başkalarının ihtiyaçlarına gidiyor. Bir diğer şey, Şiron miti tam olarak bu konumda kendini gösterir, başkalarını iyileştirme ve ıslah etme yeteneğine sahip olabilirsiniz ama kendinizi değil.

Şiron 9. Evde

Bu konum ofisinde dosyalama işlerini yapan bunalmış insanları fantastik gezilere gönderen bir seyahat acentesi için mükemmeldir. Ya da bir öğretmen veya yayımcı için. Bu konuma sahip anne babalar genellikle çocuklarının kendilerinin sahip olamadığı yüksek eğitim yapmaları için zorlarlar. Ne yazık ki çocuklarının çalışmalarını istedikleri konularda, onların ne istedikleri değil kendilerinin istedikleri ama yapamadıkları şeylerdir. Çocuklarına karşı kıskançlık da olabilir (Satürn) ve bu yüzden çocuklarının kendilerinden daha üstün olmalarını, yüksek eğitim almalarını istemezler 9. ev kapsamında aynı zamanda din de vardır. Bu konum din konusu hakkında fanatik arayışlara neden olabilir. Kişi dinsel öğretilerin içindeki yaralara çözüm olacağına saplantılı şekilde inanır. Ya da saplantı yolculuk veya öğrenim konusunda ortaya çıkar.

Şiron 10. Evde

Şiron’un bu yerleşimi sonucunda kişi için kariyer ve toplumsal prestij konuları bir savaş alanıdır. Evet bu konum tıbbi ya da sağlık alanında bir organizasyon işletmek için harika bir alandır ya da bu tip bir iş yapmak konusunda. Ama yine de kariyer sorun değildir, Şiron’un bu yerleşiminde kişi sıklıkla kendisi dışında herkesle ya da her şeyle ilgilendiğini hissedecektir. Kendisi ihmal ettiği tek kişidir. Kişinin hırsı ya da sorumlulukları hakkında eleştiriye ya da reddedilmeye tamamen kapalıdır, bu çoğunlukla hata yapma korkusundan kaynaklanır. Belki de anne ya da babanız sizi başarılı olma konusunda fazlasıyla zorladılar yahut hata yapmış olsanız ya da olmasanız da, bir durumda davanıza sıkı sıkıya sarılmanızı öngördüler. Madalyonun öteki yüzünde ise, bazı anne babalar çocuklarının başarısını istemezler ve onları aşağı çekmek için her şeyi yaparlar. Belki de bu yüzden içinizde olan başarılı olma güdünüzü ortaya çıkaramamak yüzünden tepkili olabilirsiniz.

Şiron 11. Evde

Problemlerin bulunduğu alan arkadaşlar, umutlar ve isteklerdir. bir tarafta yakın arkadaş edinmekte güçlükler olabilir ya da kalabalık arkadaş gruplarında bulunmaktan korkmak. Diğer tarafta toplum içinde yer almak için zorlayıcı bir istekle arkadaş grupları arasında yer almak vardır. Bunun amacı içsel korkularınızı ve yalnızlığınızı dengelemektir. Arkadaşlarınız sizi her açıdan tüketme avantajlarını kullanabilirler. Siz yine de onlar istese de istemese de her şeyi vermeye çalışırsınız çünkü bu size kontrol duygusu verecektir (Satürn).

Şiron 12. Evde

Her zaman olduğu gibi Şiron kendiniz için yapamadığınızı başkaları için en iyi şekilde yapmaları için yol gösterdiğiniz alanı gösterir. Bir 12. ev Şiron’u zorunlu olarak bir fakir ya da hastayla, ne yazık ki kendi ihtiyaçlarınızı ve ailenizi ihmal ederek ilgilenmeye çalıştığınızı gösterebilir. Bu konum kişinin sürekli bitkin ve yorgun hissetmesine neden olabilir, eğer bu kişi sizseniz yeteri kadar dinlendiğinizden emin olun.

Şiron Burçlarda

Şiron Koç Burcunda

Koç Burcu kişinin kendisi/kişiliğiyle alakalıdır. Şiron’un bu burçta bulunması kişinin zayıf düştüğünü gösterebilir. Bu konuma sahip bazı insanlar bazen gerçekten varolmadıkları hissine kapıldıklarını ifade etmekte, kimliklerini başkalarına ihtiyaç duyarak yaratmaları gerekiyormuş duygusu taşımaktadırlar. Yükselene karşıt bir Şiron ise yalnız kalmaya dayanamayan birini gösterir ve kişinin bu ihtiyaç yüzünden birden fazla evlilik yapması olasıdır.

Şiron Boğa Burcunda

Boğa Burcu sahip olunan mülk ve para konularını içerir. Aynı zamanda para kazanma, servet edinme yeteneğine de işaret eder. Şiron bu konuda kişinin paraya gereğinden fazla değer vermesini sağlar. Para konusunda iyi bir danışmandır. Ama söz konusu kişi hayatın farklı alanlarında ki zevkleri de deneyimlemelidir.

Şiron İkizler Burcunda

İkizler iletişimle ilgilidir. Şiron bu burçtayken konuşma güçlükleri yaratabilir. Diğer tarafta kişi fazla konuşmayan biri de olabilir. Ama her iki durumda da kişiler çocukken yeterince dinlenmemiştir. Bu iki karakter arasındaki tek fark, ilkinin hala çaba gösteriyor, ikincisinin ise vazgeçmiş olmasıdır. Şiron’un ikizler burcunda olması, 3. evde bulunmasıyla benzer özellikler taşır, bu normaldir çünkü İkizler 3. evin doğal yöneticisidir. Hatırlanmalıdır ki ev pozisyonu hayatın hangi alanında, burç pozisyonu da bu alanlarda nasıl davrandığımızı göstermektedir. Örnek olarak önünüzde 2 farklı haritanın olduğunu varsayın, ilkinde Şiron Boğa Burcunda ve 3. evde, diğerinde ise Şiron ikizlerde ve 2. evde. Evet oldukça benzer özellikler belirgin durumda. İkisinin de para, mal mülk ve servet hakkında konuşarak büyük zaman harcadığını söyleyebilirsiniz. İkisi de finansal olarak danışılacak doğru kişilerdir. Peki fark nedir? Boğada, 3. evde Şiron’u olan kişi daha yavaş konuşma eğilimi gösterecektir, metodik ve Boğa ya özgü daha pratik bir yol kullanacaktır. Verdikleri finansal tavsiye daha tutucu ve sağlam temeller üzerinde olacaktır. İkizlerde 2. evde Şiron bulunan kimse ise karşılaştırma yapacak, önemsiz finansal sorunlardan bahsedecek ay da sürekli olarak durum hakkında bir konudan diğerine atlayacaktır. Kişi çoğunlukla son popüler yatırımlara göre tavsiye verecektir. Her zaman hangi planetin nerede nasıl işlediğini akılda tutmak ve aradaki farkı unutmamak önemlidir.

Şiron Yengeç Burcunda

Yüzeysel bir yorum kişinin çocukluk döneminde annesiyle sorunlar yaşamış olacağıdır. Çok akıllıca! E ama kim küçükken anne babasıyla bu tip sorunlar yaşamamıştır ki! Anahtar sözcük bu sorunların nasıl üstesinden gelebileceğimizdir. Şiron’un Yengeçteki olumlu durumu gerçekten iyi yetiştirilmiş biri olabileceğinizi gösterir. Bu terapistler ve hasta bakıcılar için gerçekten iyi bir konumdur.

Şiron Aslan Burcunda

Şiron’u Aslanda olan kimseler başkalarına yaratıcılıklarıyla yardım edebilme eğilimi gösterirler. Bu konumdan iyi sanat öğretmenleri çıkabilir. Negatif yönde ise bu alanda çocukken bastırılmış hisleri vardır, ya da yeteneklerini ortaya çıkarması birisi tarafından “sen asla profesyonel bir futbol oyuncusu, ressam ya da müzisyen olamazsın” şeklinde engellenmiştir. Çocukken diğer çocukların bu yönden desteklenmesine gıpta etmiştir. Çocuklarının bu alanda etkinlik göstermesini istemeyen anne babalarına karşı çocuk yine de onları memnun etmek için büyük çaba harcayacaktır. Bu problemlere karşı yapılacak şey içsel yaratıcılığınızla aynen çocukluğunuzda olduğu gibi bir bağ kurmaya çalışmak ve bunu ortaya çıkarmak için çaba göstermektir.

Şiron Başak Burcunda

Başak haritamızda bizim ayrıntılarla nasıl uyum sağladığımızı, sağlık problemleri ve genel olarak iyi/sağlıklı olma adına sorunlarla nasıl uğraştığımızı gösterir. Şiron’un burada yer alması aşırı ve kritik bir derecede önemsiz ayrıntılarla ve temizlikle kafayı bozmuş birini meydana getirir. Tersine bu kişiler mücadeleden kolayca vazgeçen, organizasyon konusunda korkunç, titiz bir iş yapma ya da temizlik konusunda oldukça başarısız kimselerde olabilir. Hastalık hastası olması mümkündür. Kendisine uygulamasa da başkalarının sağlığı için harika tavsiyelerde bulunabilir.Çocukluk döneminde çok fazla eleştiriye maruz kalmış olabilir.

Şiron Terazi Burcunda

İlişkiler bu alanın etkisi altındadır. Terazi hayatımızda birlikte çalışmak/olmak istediğimiz yada ihtiyaç duyduğumuz kişiler alanını gösterir. Şiron’un buradaki varlığı iş birliğinden ve ilişkilerden sakınma ve kendini izole etme ihtimalini ortaya çıkarır. Diğer bir ihtimal ise psikolojik sorunlar yaratan ya da eskilerini sürekli deşen bir partnerin varlığı üstünde durur. Tersine bu kişi ortaklarına ya da partnerlerine aynı şeyi uyguluyor olabilir. Şiron’u Terazide olan insanlar çoğu zaman çaresizce bir eş arayışı içersinde olacaklar fakat bulduklarında geri göndereceklerdir.

Şiron Akrep Burcunda

Buranın konusu güçtür. Şiron’u Akrepte olan kimseler kendi güçlerinden korkup bunu bastırmayı deneyebilirler. Tam tersine bu kişiler kendilerini çok zayıf hissederek dışarıya güçlü bir imaj verebilirler. Ve cinsel onlar için bunu ifade etmenin tek yoludur. Bu yüzden zorunlu cinsel bile yapabilirler. Bir diğeri ise partnerinin kendi üstünde egemenlik kurabileceğini düşünüp seksin çok tehlikeli olduğu hakkında karar kılabilir. Bu bir cinsel terapisti için mükemmel bir konumdur. Başkalarına cinsellik hakkında çok iyi tavsiyelerde bulunabilir. Ama kendilerine bu konuda yardım edemezler. Miras konusu onlar için hassas bir nokta olabilir. Sorunlar ve üzüntüler bu konuyla beraber gelme eğilimi gösterir.

Şiron Yay Burcunda

Yay Burcu olaylara geniş bir açıdan bakma ve yargılama yeteneğimizi gösterir. Burcun negatif özelliklerinden biri başkalarını “zaten anlıyorum/biliyorum” düşüncesiyle dinlemekten yana olmamasıdır. Örnek olarak Şiron Yayda ve 2. evdeyken (para) diğerlerinin finansal tavsiyelerini kulak ardı ediyor olabiliriz. Çünkü kendi fikrimizi söylemekle çok meşgulüzdür. Yay’da Şiron bulunan bir kişiden tavsiye aldığınızda en az 2 kere kontrol etmeniz ve düşünmenizde fayda vardır, özellikle bu kişiler bu alanda uzman olduklarını iddia ediyorlarsa. Şiron bu konumdayken kişiler oldukça alçak gönüllüdür ve görüşlerini zorla benimsetmeye çalışmazlar. Sadece iyi tavsiyelerde bulunmak onlar için yeterlidir.

Şiron Oğlak Burcunda

Oğlak kapsamında kontrol ve organize etme yeteneğini barındırır. Şiron burada bu yetenekleri aşırıya taşır. Kontrol kişi için zorunludur. Tam aksine kişi belli organizasyonlara karşıt biride olabilir. Her zaman olduğu gibi burada da Şiron dışarıdaki kişilere doğru en iyi şekilde kendini ortaya koyar. Bu yerleşim kişinin kariyer konularında diğerlerine oldukça verimli önerilerde bulunmasını sağlar.

Şiron Kova Burcunda

İnsanlara yardım konusunda bir dahi olmanız olasıdır ve onların kendi dehalarını ortaya koymalarını sağlarsınız. Kova Burcu hava grubundan bir burç olmakla birlikte fikirleri yönetir. Bu fikirler özellikle alışılmadık, yeni ve şaşırtıcıdır. Şiron’un bu yerleşimiyle kişi tüm sistemi red ederek, kendini kendi radikal düşünce sistemine adayabilir. Her iki durumda da kişi başkalarının görüşünü dikkate almayacaktır. Çözüm Şiron’un Satürn ( eski kafalı ve tutucu) ve Uranüs (yenilikçi ve hızlı) arasında bir köprü olduğunu hatırlamakla ortaya çıkar körü körüne eskiye bağlanmamak gerekir, aynen eskiyi gözden çıkarmamak gerektiği gibi. Eski ve yeni düşünceleri harmanlayarak bir yol bulduğunuzda Şiron’un Kova yerleşimiyle uyum sağlamış olursunuz.

Şiron Balık Burcunda

Eğer haritanızda bu yerleşim bulunuyorsa, hakketmediğiniz suçluluk duygusundan kurtulmak için ekstra bir çaba göstermeniz gereklidir. Ve lütfen dünyada “kurtarılması gereken insanları” aramayın, ilk önce kendinizi kurtarmadığınız sürece. Kurban rolünü oynamamaya çalışın ya da bir kurban olmayın. Başkalarına yardım etmek için iyi planlanmış ve yaratıcı bir yeteneğiniz var. Aslında bunu uygulamak yukarıda bahsettiğim negatif tarafına oldukça iyi bir panzehir olabilir.

Şiron’un Oluşturduğu Açılar

Şiron ve Güneş

Etkileri Şiron’un Aslan Burcunda bulunması haliyle benzerlikler gösterir. Şiron’un güneşe yaptığı açılar kendinizi “özel biri” gibi hissetmenize yol açabilir. Sık sık burada olmanızın oldukça büyük bir amacı olduğu hissine kapılabilirsiniz. Başkalarının yaratıcıklarını ortaya çıkarır, kendilerini doğru şekilde ifade edebilmelerini sağlarsınız. Negatif olarak eleştiriye karşı çok hassas bir yapıdasınız. Eleştirildiğiniz zaman, diğerlerinin bunu size saldırmak adına ya da sizden nefret ettikleri için yaptıkları fikrinden kurtulmalısınız.

Şiron ve Ay

Hiç siz henüz küçük bir çocukken annenizin sizinle ilgilenmek yerine başka şeyler yapmak istediği hissine kapıldınız mı? Daha önce söylediğimiz gibi Şiron’un Güneş’e aldığı olumsuz açıların sonuçlarından biri eleştiri kabul etmeyen yapıdır. Bunun tersi olarak Şiron’un Ay’la oluşturduğu negatif yerleşim kişinin eleştirilmediği halde sürekli eleştirildiğini düşünerek Bu hayali saldırılara tepki vermesiyle sonuçlanabilir. Elbette kişi daha çok anneye meyillidir ve genel olarak diğer insanlara kendilerini duygusal anlamda ifade etmelerinde yardımcı olur. Bu yerleşime sahip bir kadın anne olduğu zaman, baskıcı ya da boğucu davranışlardan kaçınmaya özen göstermelidir.

Şiron ve Merkür

Bu kombinasyonun olumlu tarafı, diğer insanların düşüncelerini harekete geçirebilecek kadar yoğun bir iletişim ve öğretme yeteneğidir. Bu açılar oldukça ilham verici olabilir. Ama bir kişiyi aslında çok da iyi bir şekilde bilgilendirmediğiniz halde bunun aksine yaptığınızın harika olduğunu düşünebilirsiniz.

Şiron ve Venüs

Lütfen ilişki kurduğunuz partnerinizin sorunlarını ortaya çıkarmak ve onunla uğraşmak yerine kendiniz ilişkiden biraz zevk almaya çalışın. Şiron/Venüs açılarından çok iyi sanat öğretmenleri çıkabilir, aynı zamanda bu kişiler finansal anlamda da iyi tavsiyeler verebilirler (Venüs aynı zamanda Boğa’yı yönetir, Boğa Parayla ilgilidir). Ama kişinin kendisi parayı elinde tutmak ya da parayla ilgili işler yapma konusunda tam bir felakettir.

Şiron ve Mars

Buradaki zorluklar saldırganlık ve gereğinden fazla iddialı olmayı içerir. Bu açılara sahip insanlar çoğu zaman yetersiz hissettiklerinden dolayı, bunu kapatmak için dışarıya aşırı derecede saldırgan ve bir imaj çizebilirler ya da aksine içlerindeki yoğun kin ve öfke duygularını bastırmak için oldukça pasif bir karaktere bürünebilirler. Buradaki püf noktası iki uç arasındaki dengeyi sağlayabilmektir. Bu açılardan aynı zamanda oyuncularını çok iyi eğiten bir antrenör çıkabilir.

Şiron ve Jüpiter

İki gezegen arasındaki stresli açılar (kare, karşıt ve bazen de kavuşum) Bütün cevapların kendilerinde olduğunu düşünen tipler ortaya çıkarabilir. Bazıları kendi içsel sorunlarıyla yüzleşmemek adına kendilerini aşırı dinci bir tavırla dışarı vururlar ya da sürekli din propagandası yaparlar. Tam aksine kişiler inanç ve iyimserlikten tamamen yoksun kimselerde olabilirler. İki durumda da yapılması gereken, dışarı yansıtılan bu tip davranışların altındaki içsel yaralarla yüzleşmektir. Bu yerleşimdeki büyük tehlike kişinin popüler bir guru ya da geleceği gördüğünü iddia eden bir şarlatan haline gelmesi olasılığıdır. Yine de Şiron/Jüpiter olumlu bakış açılarında kişiler her ne kadar kötümser hissetseler e başkaları için oldukça ilham verici olabilirler.

Şiron ve Satürn

Satürn organize ve kontrol edendir. Şiron/Satürn açıları kişinin bu konular üstünde aşırı derece de yoğunlaşması eğilimini gösterir. Belki de sebep her şeyi oluruna bırakmaktan korkmaları ya da hala kısıtlayıcı, baskıcı bir ebeveyni memnun etme çabalarıdır. Madalyonun öteki yüzünde kişi organize yeteneğinden ve özenden yoksun, hamle yapmaktan korkan ve oldukça depresif olabilir.

Şiron ve Uranüs

“Barışçı ol, yoksa seni öldürürüm!” cümlesini sarf edebilecek bir tiptir. Tüm insanları soyut anlamda sevme eğilimindedirler ve herkesin kardeş olduğu idealini benimserler.

Çeviri : Kristin Demirci
Kaynak : Bob Marks / Astrology Lessons / The Asteroits – Chiron
Kullanıcı avatarı
dark
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 1573
Yaş: 42
Kayıt: Prş 12 May, 23:46

Okunmamış mesaj gönderen dark » Pzt 06 Ağu, 17:36

şironun insanlar üzerinde dine yönelmelerini tetikleyen bir gezegen olduğunu biliyordum ayrıntılı bilgi için teşekkürler yalnızefe.
Ey Hamza
Gördüğün Hiçbirşeyden Korkmazsın bu Doğru
Ama Heybetini Gizli Tut Zira
Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor.

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzt 06 Ağu, 19:15

Aslında tam olarak öyle değil.. Daha çok geçmişte alınmış olan derin yaralar ve bunların nasıl iyileştirebileceği ile ilgilidir.. Sorduğumuz sorular aslında Satürn'e soruyormuşçasınadır.. Saütrn ile Uranüs arasında bir yerdedir..
Şirona bakarak daha çok iyileşmesi zor yaralarımızı görürüz..

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 07 Ağu, 22:47

hım hım hımm

Kullanıcı avatarı
Okyanusya
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 102
Yaş: 42
Kayıt: Çrş 25 Tem, 23:16

Okunmamış mesaj gönderen Okyanusya » Çrş 15 Ağu, 21:47

arkadaşlar merhaba ben elif acaba aranızda horoskop çıkarıp yorumlayabilen varmı


Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 17 Ağu, 17:14

efsun_dem yazdı:arkadaşlar merhaba ben elif acaba aranızda horoskop çıkarıp yorumlayabilen varmı
Bir Kova karakteri bu kadar hazırcı olmamalı..Biraz portalı gez dolaş..Belki kendi doğum haritanı kendin çıkartırsın..

Kullanıcı avatarı
hatcosyon
Mesajlar: 32
Yaş: 35
Kayıt: Cum 07 Tem, 02:17

Okunmamış mesaj gönderen hatcosyon » Prş 11 Eki, 14:02

güzel paylaşım, faydalandım. saol.
"acep ne ayak şu şiron" sorunsalım çözüldü (.
ResimResim
Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur.
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
Sadıkane belki ol alemde serdar olur.
Yar olur, ağyar olur, serdar olur, didar olur.

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 11 Eki, 14:07

Sevgili yalnızefe

Benim şironum balık burcunda..bu sitedeki bazı hallerimi açıklıyor olmalı..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 11 Eki, 14:14

2. Başkaları için, kendimize olan tavrımızdan daha iyi olarak neler yapabileceğimiz gösterir.
VE

Mesela ben başkalarına kendimden daha çok yardım edebiliyorum..hatta hayli başarılı bile sayılırım bu konuda..yani kendimden çok başkalarına hayrım var..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Prş 11 Eki, 14:18

Şiron için ise; problemler olayların iç yüzünü kavrayarak çözülmek zorundadır (Uranüs).
VE

Yine sitedeki durumumu açıklayan bir ifade daha..bu yüzden bu kadar ayrıntıcıyım..bu yüzden olayların bu kadar üstüne gidiyorum..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
mucize
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 173
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 19 Ağu, 20:06

Okunmamış mesaj gönderen mucize » Prş 11 Eki, 17:58

BEN HOROZKOPUMU ÇIKARDIM AMA YORUM YAPAMIYORUM, SİZLER NEYE GÖRE YORUMLUYORSUNUZ ARKADAŞLAR?

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Prş 11 Eki, 21:08

mucize yazdı:BEN HOROSKOPUMU ÇIKARDIM AMA YORUM YAPAMIYORUM, SİZLER NEYE GÖRE YORUMLUYORSUNUZ

ARKADAŞLAR?
Öncelikle horoskopa yeni başlayanlar için aşağıdaki linkleri sırayla takip etmelerini öneririm..

Horoskop hakkında bilgi için:
http://www.akreportalnet.com/portal/ast ... t4740.html

Horoskopta öncelikli dikkat etmemiz gereken hususlar için:
http://www.akreportalnet.com/portal/1-v ... ml?start=0
http://www.akreportalnet.com/portal/1-v ... ml?start=0

(Örnek)Basit horoskop yorumları için:
http://www.akreportalnet.com/portal/1-v ... ml?start=0

Gezegenler ve anlattıkları için:
http://www.akreportalnet.com/portal/gez ... 10657.html

Horoskopta evler için:
http://www.akreportalnet.com/portal/buraya-vf31.html

Horoskopta açılar için:
http://www.akreportalnet.com/portal/ast ... 10659.html

Daha geniş kapsamlı ev ve gezegenlere düşen burçlar hakkında yorumlar ve açılar için:
www.astrozenith.com/arsiv.htm
astrosohbet.com/forumdisplay.php?fid=30

Bu konuları sırayla okuyan arkadaşlarımızın horoskop konusunda iyi bir yol katedeceklerinden eminim..

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Sal 30 Eki, 14:01

astrozenith.com ve astrosohbet.com'a şöyle bir baktım az önce..çok kapsamlı ve yararlı astrolojik bilgiler içeriyorlar..ama üye olmayı gerektiriyor..ve bu sitelerdeki insanların astrolojik bilgisi epeyce yüksek..
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Doğum Haritası” sayfasına dön