Doğum Haritası Yorumları (Free Birth Chart Report's)

Doğum haritası analizleri, doğum haritası ile ilgili ayrıntılar
Kullanıcı avatarı
mucize
*Yılan*
*Yılan*
Mesajlar: 173
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 19 Ağu, 20:06

Okunmamış mesaj gönderen mucize » Pzr 20 Oca, 03:59

bana sıra gelmemiş. :( 13 ağustos 1978 sabah saat: 10 00, 11:00 arası istanbul zeyenep kamil hast. çok teşekkür ederim
elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 309
Yaş: 47
Kayıt: Cmt 22 Eyl, 12:26

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Sal 22 Oca, 18:42

Yalnızefe yoruyoruz ama benimkinide yorumlarsan sevinirim.
13.11.1976,
23.00-Bakırköy/İstanbul.
Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 450
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 16 Ağu, 10:10

Okunmamış mesaj gönderen defne » Cmt 26 Oca, 12:42

:P
En son defne tarafından Pzt 10 Mar, 22:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

gteknoart
Mesajlar: 6
Yaş: 43
Kayıt: Cum 26 Eki, 12:25

Okunmamış mesaj gönderen gteknoart » Prş 21 Şub, 21:43

16 11 1980
saat:22:00
nişantaşı/şişli
şimdiden teşekkrler

elisa
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 309
Yaş: 47
Kayıt: Cmt 22 Eyl, 12:26

Okunmamış mesaj gönderen elisa » Prş 21 Şub, 22:18

Fikrimi değiştirdim Yalnızefe.Benim haritamı yorumlama.Kitaplar alıp,kendi haritamı yorumlarken,astrolojiyi öğrenmeye karar verdim.Çünkü her geçen gün daha çok ilgimi çekiyor ve keşfetmenin zevkine varmak istiyorum.Sağol canım paylaşımlarına..


Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Cum 22 Şub, 15:52

pempe yazdı:vakit buldugunuzda benim haritamada bakarsanız sevinirim..

02.11.1984
saat: 19:50
ankara
Yükselen: Yengeç
Güneş: Akrep
Ay: Balık

Bir çok yönden ülkemizin doğum haritasına benzeyen bir horoskop ile karşı karşıyayız. Bu yönden yükselen Yengeçin duygularımıza nüfuz ettiği etkiler bu kişide de mevcuttur. Duygusal yönden edilgendir. Çok çabuk etkilenen bir yapısı vardır, kırılgandır. Bir çok vakada duygusallık ön plandadır ve mantık ötelenmiştir. Bu duygusallık ona olumsuz enerjiler yükleyecektir. Bu enerjide kıskançlık ve sahiplenicilikle zuhur edecektir. Kendisini başkalarıyla karşılaştırıp bu yönden eksiklerini giderme çabası ona benzemeye çalışma veya taklit etmeden öteye geçemeyecek ve kişi kendi kişisel gelişiminde bocalayacaktır.Ülkemiz insanın da gözlemlenen bu yapıdan biraz bahsedelim. Örneğin bizi hiç alakadar etmese de medyada yayınlanan ve ülke meselesi haline getirilen aile içi ya da kişisel problemlerin gündeme sık sık getirilip günlerce bunun konuşulması ve buna kafa yorulması. Haritanın diğer unsurlarında duygusal etkiler belirgindir. Öyle ki ayın Balık burcunda olması ikinci bir yoğun duygu komplekslerine işarettir. Kişinin fazla empati yapması buna sebebiyet verir. Bu karakter tüm dünyayı sebepsiz sevebilir. Fazla hayalci yapısı onu idealleri peşinde koşmaya itebilir. Fil hakika Güneş Akrep bu iki duygu yoğunsalı içinde boğulmuş ve sıkılmış gibidir. Kişi gerçekleşmesi geç süren ani bazen çabuk parlayan tavırlar sergileyebilir. Belki ağlamak onu rahatlatıyordur.
Kuzey Ay düğümü 12. evde kişinin güvenlik, farkındalık ve mutlu olmanın hangi alanda olacağını gösterir. Kişi gizli düşmanlar ve dış çevreye karşı hissettiklerini güvene almak ister. İnsanlara güvenmek ister.
Ruhun eski alışkanlıkları nedeniyle yeniden yapılandırıcı tavsiyelere karşı tepkisel bir yaklaşımı olabilir. Geçmiş yaşamlarda kişi yanlış değerleri nedeniyle cehennem azabı çekmiş, cehennem ateşinde yanmıştır. Bu yerleşim kişinin en azından bir reenkarnasyonunda büyücülükle bağlantılı olduğunu, bu hayatında da alt kişiliğinin tortuları arasında bunun rahatsız edici uyanışını gösterir.

Bu yerleşim, geçmiş yaşamlarda kişinin dengesini bozacak kadar güçlü bir libidosu olduğunu, bu nedenle bu hayatında kişinin kişisel egosunu yıkıcı ilişkiler içinde kullanabileceğini de gösterebilir. Kişinin hayatında pek çok öğe bilinçaltı tarafından kontrol edilmektedir. Bu Ay Düğümünün geçmiş yaşamdan gelen tortuları o kadar güçlüdür ki; bu yaşama taşınmasıyla, bu yaşamdaki aile veya yakın duygusal ilişkiler üzerinde sınırlayıcı bir rol oynamaktadır. Kişi olayları görünür seviyeye taşıma yeteneğine henüz sahip değildir. Çünkü hala başkalarının bilinmeyenleri ve gizledikleriyle fazlaca ilgilidir. Başkalarının hareketlerinin kendi bilinçaltının bir yansıması olduğunu gördüğü zaman gelişim kaydedecektir. Vücut ve kişilik arasında birlik kurmaya ihtiyacı vardır. Kuzey Ay düğümü Boğa, His bazında mutlu ve tatmin olmayı, cinsel temasa tercih eder. Bu Ay Düğümü ekseninde cinsel güdüler kutsal aşka dönüşür.

Mars Terazi Papa II. Paulün haritasında da gözlenmiş bir konumdur. Öfkesini çok kolay yener. Bu yönden iyidir. Fakat harekete geçmek için karşı tarafı bekler. O yüzden mücadelede gecikme gözlenir.

Diğer gezegen açılarının yorumları ise:
Derin bir entellektüeliteleri ve ruhsal enerjileri vardır. Düşüncelerini düşündükleri gibi söylerler. Bildikleri gibi planlar yapar ve uygularlar. Doğrucudurlar. Düşünce oyunlarında başarılıdırlar.
İyimser ve canlı tiplerdir. Tatlı dillilikleri sayesinde kazançlı çıkarlar. Eş ve ortak ilişkileri gayet iyidir.
Çok iyi konsantrasyon kabiliyetleri vardır. Beraber çalıştıkları kimseleri yönlendirebilir ve yükselebilirler. Eş ve ortaklarını iyi anlarlar. Bilinçli kimselerdir. Liderlik vasıfları vardır ve iyi organizasyonlar yaparlar. Yeni planları ve projeleri vardır. Bunlarda basarili olur ve yararlı yöntemleri geliştirirler.: Entellektüel kişilerdir. Dini felsefi konulardan hoşlanırlar. Kendilerinden başka herkese karşı yardıma açıktırlar. Seyahati sever, yabancı kültür ve diyarlardan zevk duyarlar.
5. evde konuşlanmış olan 4 gezegen.
Satürn: Umutsuzca insanların onu olduğu gibi sevmesini ister, farklı olmadığı için sevilmediği hissine kapılır, neyin yanlış olduğunu sorgular.

O veya bu şekilde, içlerindeki çocuk dışarı çıkamaz. Çocukluk dönemlerinde, aileleri tarafından sevildiklerini ve kabul edildiklerini hissetmeleri, onları ailelerinin isteklerini yerine getirmeye yöneltir. Kendilerinde başka özellikler olduğunu keşfetseler de, bunu saklar, böylece ailelerinin beklentilerini geri çevirmemiş olurlar. Satürn’ü 5.evde olan kişiler, aşktan tam olarak zevk alamaz, reddedilmekten ve aptal görünmekten korkarlar. Onlar için eğlence çok çalışmaktır.

Bu yerleşime sahip annelerin hamilelik dönemleri zor geçer. Genellikle çocuk sahibi olmayı istemezler veya çocuklarıyla problem yaşarlar. Çocuklarının kendilerini sevmeyeceğinden korkarlar, veya çocuklarını sevmezler. Hayatlarındaki kısıtlamaları çocuklarına bağlarlar. Çocuklarının onlardan öğrendiği kadar, onlar da çocuklarından bir şeyler öğrenirler.
Pluton:Hem kadın, hem erkek açısından çocuk sahibi olmak, hayatını değiştirici bir etki yaratır. Bu yerleşime sahip erkekler ilk kez baba olduklarında bir daha asla genç olamayacakları gerçeğiyle yüzleşerek bir çeşit travma yaşarlar. Kadınlar, çocuk dünyaya getirmenin zorluğunu, hamilelik esnasında kendilerine ekstra bakım uygulayarak yaşarlar. Çocuk düşürme, Plüton beşinci evde iken az rastlanan bir durum değildir. Hamileliği önlemek veya çocuğu aldırmak da sorunu çözmez, kaybedilenin acısı yaşanmaya devam eder. Ayrıca gerçek aşkı bulmak zaman alabilir..
Güneş:Bazı artistik yetenekleri olabilir. Ya da herhangi bir şekilde içlerindeki duyguları, hisleri, ruhlarını yansıtma, kendi içlerinden yaratma kabiliyetleri vardır. Belirli hobileri, spor aktiviteleri, tiyatro, sanat galerileri gezileri yaşam biçimleridir.

Aşk, yaşamlarını süsleyen, özel olduklarını hissettiren bir duygudur. Çocuk sahibi olmak çok önemlidir. Aşk yaşamlarında ve çocuklarının üzerinde otorite kurmaya çalışabilirler. Kendi egolarını tatmin etme dürtüleri ön plana çıkabilir.

İlgiyi üzerlerine çekmek isterler ve eğer odak noktası değillerse bu durumu dengeleyemeyebilirler.
Güneş:Zihnini bilgiyle genişletme, iletişim kabiliyetini geliştirme, fikirlerini aktarma yoluyla kendini tamamlama Merkür’ün bu pozisyonu ile gelen özelliklerdir. Satranç, scrabble gibi strateji gerektiren zeka oyunlarında çok başarılıdır. Basketbol, jimnastik, yürüyüş gibi spor aktivitelerinden zevk alır.

Merkür’ün huzursuz ve çeşitlilik arayan yapısı, aşk hayatına yansır (Başak kalite ararken, İkizler aynı anda bir kaç kişiyi idare etmeye yönelir). Aşkın alevi başka birini fark edene kadar korunur. Bilgi birikimini gözler önüne sererek, çeşitli iltifatlarda bulunarak gönülleri fetheder.

Kullanıcı avatarı
che_tanesi
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 924
Kayıt: Pzr 11 Kas, 13:58

Okunmamış mesaj gönderen che_tanesi » Cum 22 Şub, 16:03

Pembe benim burç kombinasyonumla aynı kombinasyona sahipmiş,birazcık farkla... ne güzel...

benim de burcum balık
yükselenim akrep
ay burcum yengeç

çok merak ettim şimdi seni pembe... : )
Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür...

Kullanıcı avatarı
lotus2
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2702
Yaş: 51
Kayıt: Pzr 11 Şub, 07:13

Okunmamış mesaj gönderen lotus2 » Cum 22 Şub, 16:24

benim de horoskobumu yorumlarmısın sevgili yalnızefe..ama doğum bilgilerimi özel mesaja yazabilirmiyim..tamam yorumları buraya koyabilirsin.. :D
"ALEM HEPİMİZE YETER, BİR LOTUS MU FAZLA GELDİ?.."

VE YİNE DİYORUM: "İLLAKİ İNSAN OLMAK"..

Kullanıcı avatarı
pempe
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 328
Yaş: 39
Kayıt: Cmt 19 May, 18:16

Okunmamış mesaj gönderen pempe » Cmt 01 Mar, 17:38

teşekkürler ellerinize sağlık
sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler.

yüreğine taş basarsın acılar birgün diner gider

gitsin aldırma yangınlarda söner

sakın bakma arkana KRALLAR önde gider

Kullanıcı avatarı
koyuakrep05
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3226
Yaş: 32
Kayıt: Cum 15 Haz, 14:36

Okunmamış mesaj gönderen koyuakrep05 » Pzr 02 Mar, 00:01

acaba vaktiniz varsa benimkinide bakabilirmisiniz ?: )

05.11.1991
01.25
almanya/bruchsal
Madem ki bu kere maglubuz
Netsek neylesek zaid
Gayri uzatmam sözü
Madem ki fetva bize ait
Verin ki basak bagrina mührümüzü

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 02 Mar, 00:40

ZamaN yazdı:20.12.1989
saat: 07:15
Ankara/keçiören

Vakit bulduğunuzda yorumlarsanız çok memnun olurum... Kolay gelsin..

Yükselen: Yay
Güneş: Yay
Ay: Terazi

Siz hayata iyimser gözlükle bakan, asil yaradılışlı, herkesi dost kabul eden,arkadaş canlısı,sıcak kanlı ve samimi birisiniz. Olduğunuz gibi görünmekten hoşlanıyorsunuz ve insanlara çabuk inanıyorsunuz. Mert olup onları incitmekten kaçınıyorsunuz. Haksızlık yapmak sizin için dünyadaki en son iş sayılır. Başka insanlardan da böyle olmalarını beklersiniz. Hareketli, neşeli ve nüktedansınız. Bulunduğunuz ortama çabucak uyarsınız. Espriler yaptığınız gibi beğenmediğiniz şeyleri de alaya alabilirsiniz. Genel olarak sözcüklerinizde acıtmayan ama insanlara dokunduran espriler yer alır. Hıncınızı sözcüklerle almayı istersiniz.

Çift karakterli ve değişken yapınız sizi iki çeşit insan yapabilir. Birincisi duygusal ve içine dönük birisidir. Çekingen ve duyarlıdır. İkincisi ise cesur,ateşli,tedbirsiz,gururu söz konusu olursa sözünü esirgemeyen birisidir. Bunlardan birisi yerine göre ortaya çıkabilir. Yükselen yay için özgürlük de çok önemlidir ve bunun kısıtlanması bile onu çılgına çevirebilir.

Yükselen Yay burcu insanı olarak seyahat etmekten, serüvenler yaşamaktan ve gezip görmekten büyük zevk alırsınız. Aslında sizin macera peşinde koşmanıza gerek yoktur zira, macera gelir sizi bulur. Her yolculuğun sonunda anlatmaya değer bir şeyler bulursunuz. Yay Yükselen ile yolculuk yapmak gerçekten zevklidir.

İlgi görmek ve sevilmek istersiniz. Sevdiğiniz insan her şeyini sizinle paylaşmalıdır. Bunu bulamazsanız ortamdan ayrılmak daha olumlu gelecektir.
Siz ateşli bir sevgilisiniz ve sevince tam seversiniz. Hem sevgili hem de iyi bir dost olursunuz. Sevdiğiniz için her fedakarlığı yaparsınız ve onu kaybetmek istemezsiniz. Bu arada iki ilişkiyi yaşamanız olasıdır. Gizli aşk serüvenleri sizi çok yaralayacaktır. Sevgide aradığınızı bulamazsanız daldan dala konabilirsiniz. Kararsız,aceleci,değişken ve meraklı birisiniz. Bunu aşkta da gösterirsiniz. Sevdiğiniz zaman cömert birisi olursunuz.

Sizi din,felsefe,astroloji ve doğa üstü konular çok çekecektir. sadece öğrenmekle kalmayıp iyi bir öğretici de olursunuz. Altıncı hissiniz de çok güçlüdür ve önceden hissederek olayları kavrayabilirsiniz. Yaşamda tanınan birisi olmak istersiniz ve hayatınızda daima daha genişleyen ve büyüyen uğraşlar yer alacaktır.

Yay Yükselen size uzunca bir beden verecektir. Vücudunuz ince ve biçimlidir. Alnınız açık ve burnunuz biçimlidir. Renginiz buğday veya koyu renklidir. Saçlarınız kahve rengi veya kestane renginde olur. Erkeklerin saçları genç yaşlarda şakaklardan açılmaya başlar. Elleriniz ve ayaklarınız biçimlidir. Yay'ların şans dişleri denen ön iki dişleri daha iri ve çıkık olur. Siz de güler yüzlü ve sempatik birisi olmalısınız.

Kuzey Ay düğümü 2. evin alanlarıyla ilgili enerji harcayacağınıza işarettir. Yani siz maddi varlıklarınızı oluşturma konusunda epey hırslı davranabilirsiniz..

Geçmiş yaşamlarında Güney Ay Düğümü Aslan liderdir. Dolayısıyla emir vermek ve istediğinin yapılmasını beklemek, bu hayatında doğuştan gelen bir dürtüsüdür. Burada kişinin öğrenmesi gereken bireyselliğin öğrenilmesi ve bağımsızlığın güçsüzlük olmadığını anlamaktır. Kuzey Ay Düğümü Kova’nın gelişimi, kişinin eşitlik ilkesini anlaması, arkadaşlık kavramını geliştirmesi ve grup içindeki her bir bireyin kendine has yapısına saygı göstermeyi öğrenmesi gerekmektedir. Var oluş, insanlığın eşitliğinin kabulüyle oluşur ve Kuzey Ay Düğümü Kova’ya gidildiğinde bütün insanlık büyük bir aile olur. Kuzey Ay Düğümü Kova kendini insanlığa adamalıdır. Kişisel gücü deneyimlemek yerine kolektifle çalışmayı tercih eder.

Ayrıca Güney Ay düğümünün bulunduğu ev sizin başarınızı engelleyen alanlar hakkında bize fikir verecektir. Söz konusu olan ev akrebin evi olan 8. evdir. Sizi kısıtlayan evdeki konular ise, Ölçüsüz bir ölüm korkusu, ölümü inkar etmek, dönüşüme direnç, içgüdülerin inkarı, teslim olamamak, cinselliğin bloke edilmesi, cinsel saplantılar, dini, okült ve mistik duyguları katı bir şekilde reddetmek. yatın doğal döngülerini, ölümü kabullenmek ve bu gerçeği günlük yaşamla kaynaştırmak, bilincin ölümsüzlüğünü sezmek, mantıkdışı duyguları kabullenip tanımak, sağlıklı, spontan, akıcı cinsellik.

Jüpiter yedinci evde kişiyi yakın olmakla mesafeli olmak arasında ikilemde bırakır. Hayatın başka zevklerini de tadabilmek için bağımsızlıklarını korumak istedikleri kadar güvenlik ihtiyacı da hissederler.

Bu yerleşime sahip kişiler Jüpiter özelliklerinde bir eş seçebilirler. Örneğin, eş yabancı biri olabilir, dini ve felsefi konularla bir bağlantısı olabilir veya prestij sahibi biri olabilir. Pozitif açıdan eş, iyimser, zengin, hayat dolu biri de olabilir. Bu özellikler Jüpiter’i yedinci evde olan kişilerin eşlerinde genellikle rastlanan özelliklerdir.

Jüpiter yedinci evdeyse, ilişki her iki taraf için de yararlı olmayacaktır. Fakat bir ilişki başarısızlığa uğradığında, sırada bekleyen bir yenisi mutlaka olacaktır. Eğer Jüpiter’i yedinci evde olan birisi hiç evlenmediyse, bunun nedeni kısıtlanmak ve diğer alternatifleri kaybetmek istemedikleri içindir.

İyi açılarıyla Jüpiter yedinci evde, hukuki konularda başarı sağlar.

12. evdeki Güneş erkeklerle ya da "BabA"yla ilgili sorunlara işaret eder.. Kişi rahatsız ve huzursuzdur.

1. eve düşen 4 gezegenin fiziki görünüm hakkında bize verdiği bilgiler ise şöyledir: Boy biraz daha uzar. Kemikler incelir.Kişiye hareketlilik kazandırır. Boyun da uzunca ve hoş olur.Eller ince uzun ve kemikli olmağa meyleder. Konuşma yeteneği ve zeka da artar.avranışlarda hükmedicilik ve ben bilirimcilik görülür.Yüzde haşarı bir çocuk ifadesi belirir. Bulunduğu burcun temel yapısına çok özel bir hava katar. Kilo almaya meyilli bir yapı.. Yüz yuvarlak, gözler hafif çekik, mahmur bakan hoş bir ifade kazanır. Ayaklar irileşir. Ten açık renk, et yumuşak olur.Yüz biraz uzunluk kazanır. Kemikler belirginleşir. Ciddi, donuk ve olgun bir ifade verir.

Sizin Güneşiniz Yay'ı ararken Marsınız 11. evde çalışacaktır. Yani mistisizm ve dünyayı keşfetme yolunda epey arkadaş çevreniz olacaktır. Daha fazla dost edinmek için çaba harcayacaksınız..
Satürn birinci evde, hayatın her alanında tereddüde neden olur. Bu yerleşime sahip kimseler, her şeyin en kötüsünü düşünerek ihtiyatlı bir şekilde girişimde bulunurlar. Hedeflerine ulaşamayacaklarını düşünerek, endişelenirler. Kendileriyle mücadele etmelidirler. Bu bir gencin kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmesi için sürekli eleştirilmesine ve daha iyisini yapabileceğinin söylenmesine benzer. Onlar kendilerini, sürekli başkaları tarafından yargılanıyor, eleştiriliyor hissederler. Gerçekte bu insanların en büyük problemi kendi kendilerini eleştirmeleridir.

Fiziksel olarak kendilerini ifadede yaşadıkları rahatsızlık, onların sakarlık yapmasına, kusurlu davranışlarda bulunmasına neden olur. Ya da kendilerini sosyal inceliklerden yoksun hissederler.
Satürn bu evde çocukluk döneminin zorlu geçmesine neden olur..Kişi uzun süren sıkıntılar yaşayabilir.

Venüs'ün Mars ve Ay ile olan kolaylaştırıcı açıları bu kişi hakkında bize olumlu bilgiler verir. Kişi eşiyle iyi anlaşacaktır. Sevgi kökenli sorunları olmaz. Venüsün Ay ile açısı anneden alınan fiziğin bu kişiye de güzel yansıdığını bize gösterir. Kişi gerçekten güzel denilebilecek bir vücuda sahiptir. Zaten Venüs 1. evde bize direkt olarak güzel bir fizik görüntüsünün habercisi olarak görünür.

Son olarak kişi yurt dışı gezilerine başlayarak büyük maceralara ve eğitimlere atılacaktır. Yurtdışında Master ve doktora yapma olanağı bu kişiye kolaylaştırılmıştır.

Kullanıcı avatarı
Löwe
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 209
Yaş: 43
Kayıt: Çrş 16 May, 21:53

Okunmamış mesaj gönderen Löwe » Pzr 02 Mar, 01:53

...
En son Löwe tarafından Cum 14 Mar, 22:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Misafir_Akrep

Okunmamış mesaj gönderen Misafir_Akrep » Pzr 02 Mar, 13:36

cemucer yazdı:sevgili efe benim haritamıda yorumlarsan sevinirim,kendim elimden geldiğince kaynaklardan fln yardım alarak yorumlamaya çalışıorum uzun süredir,eğer bir uzman olarak sende yorumlarsan ne derece kendimi geliştirmiş olduğumdan haberdar olurum şimdiden thnx...

13.04.1989
09:45
Ankara/Altındağ
Umarım geçen süre zarfı içinde horoskop yorumlama konusunda epey yol katetmişsindir.

Yükselen: İkizler
Güneş: Koç
Ay: Yengeç
Yükselen İkizler olan kişiler sürekli huzursuz olurlar. Bir şeylerle meşgul olmak ilgili olmak onların baş özellikleridir. Sürekli merak edip araştırırlar..Bu konuda yorulmak bilmezler..
Kıvrak Bir Zekâ Esprili Konuşma Yeteneği
Zihinsel faaliyetleri sürekli hareket halindedir. Devamlı yeni fikirler üretirler. Yükselen burcu İkizler olanlar, sosyal faaliyetlerde çok başarılıdırlar. İnsan ilişkilerinin yoğun olduğu konulara yönelirlerse daha mutlu olurlar. Etraflarının sürekli kalabalık olmasını isterler. Çok arkadaş canlısı ve neşelidirler. İkizler’in değişken tabiatı burada da devreye girip, kararsızlık ve sık sık değişen ruh halleri sergileyebilir.
İkizler Yükselenliler, kendilerine son derece güvenir görünürken içten içe güvensizlik duyabilirler. Sakin ve huzurlu davranmayı öğrenmeye ihtiyaç duyarlar. İletişim konusundaki özel yeteneklerinden dolayı, gazetecilik, editörlük, hikâye yazarlığı (roman yazmaya sabrı yoktur) yapabilir. Yazı yazarken sol ellerini kullanabilirler. Reklam ve halkla ilişkiler gibi işlerde çok başarılı olabilirler. Zekâlarının kıvraklığı, görünümlerine de yansır, aynı zamanda hızlı hareket ederler. Neredeyse aynı anda birkaç yerde bulunabilirler. Değişikliğe olan tutkuları sayesinde her zaman genç kalabilirler. Onların emekli olup şömine başında oturması beklenemez.
Birden fazla kişilik sergileyebilir ve çok çeşitli görünümlere bürünebilir.


Kiron bizim yaralarımızdır..Kültürel kökler veya kendini koruma konusunda kriz yaşanır. Kendi güvenliğini oluşturma içgüdüsü kuvvetlidir. Geçmişine çok bağlıdır ve günümüz dünyasını korkutucu bulur. Satürn kontrolünden kurtularak Uranüs aydınlığına kavuşmak çok zordur. Gerçek güvenliğin anlamını kavrar, bunu nerede bulacağını keşfederse, etrafına ördüğü, içine saklandığı kabuğundan sıyrılabilir. Ev konumu, Satürn kontrolünden sıyrılmak istediği alanı gösterir.

Yaralanma hayatın ilk dönemlerinde olur. Kiron yükselen dereceye yakınsa, doğuştan gelen yaralar taşıyor olabilir. Görünüşte ya da vücudun iç yapısında, belki de Satürn’den dolayı kemiklerde problem olabilir.

Birinci ev, kişiliği etkilediği için, kişinin Satürn-Uranüs köprüsü üzerinde dengeyi oluşturamaması sinirsel zayıflıkla sonuçlanabilir.

Kişi kendi yarasını çözsün, çözmesin, başka insanların sorunlarıyla ilgilenen kendini başkalarına adayan bir kimlik oluşturabilir.

Mars’ın İkizler burcundaki yerleşiminin iyi olmadığı düşünülür. Yerinde duramaz İkizler özellikleriyle Mars’ın yoğun enerjisi birleştiğinde ortaya dağınık bir tip çıkabilir. Horoskopta toparlayıcı açılar olmadığı sürece, akılları gereğinden fazla çalışan, hırslı, insanların canını sıkan bir kişilik görülebilir. Herkesi kendilerinin emrinde görebilirler. Olumlu açılar varsa ortaya dâhi bir kişilik çıkabilir. Bu konum, kesinlikle uyarıcıdır ve beyni canlandırır. Mars-İkizler insanları, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçları için alıştırma yapmaya teşvik edilmelidir. Eğer teşvik edilmezlerse, kendilerine ve başkalarına karşı alıngan olabilir hatta birdenbire öfkelenebilirler. Enerjileri genelde hayatlarının bütününe rastgele yayılır. Uğraşların sık sık değiştirilmesi faydalı olur, çok yönlülük ve rahatlık kontrol edilmelidir.

Onların cinsel yaşamları oldukça canlıdır. Karşısındakine açık yürekli davranırlar. Genelde onları tatmin etmek için birden fazla eş gündeme gelebilir. Tek eşli olmayı pek beceremezler. Özellikle bir kadının haritasında Mars, 12. evde bulunuyorsa, evli bir erkekle ilişkiyi de belirleyebilir. Onlar enerjik aşıklardır. Bu durum ileri yaşlara kadar sürer.

Jüpiter İkizler burcunda iyi bir konum belirtmez.
Yetenekleri çok sayıda olduğundan bazen bu beceriklilik, kendileri zararlı olabilir. Aynı anda birden fazla konu onları cezbeder. Bu yüzden hangi konuyla uğraşacağını şaşırabilir, daldan dala atlamaya kalkabilirler. Beyinlerini çok ilginç, fakat gereksiz birçok bilgiyle doldurur. Jüpiter, özellikle başka Hava elemanlarından açılar alıyorsa, merak ve dağınıklılık artacaktır. Beğenmedikleri bir branşta öğrenim görüyorlarsa, yıllarını feda ederek fazla düşünmeden bölüm değiştirebilirler. Önemli olan, beyinlerinin canlı kalmasıdır. Huzursuz ve sıkıntılıdırlar. Bu nedenle fazla konsantrasyon gerektiren işlerle uğraşmak istemezler. Dikkatleri kolaylıkla dağılır.
Araştırma alanlarında başarılı olmaları kolaydır. Tekdüze çalışma gerektiren işlerde ise sönük kalırlar. Bir konunun doğruluğuna kolay kolay inanmaz, kendilerince kanıt arayıp desteğe ihtiyaç duyarlar. Araştırma dönemlerinde sorgulamayı severler.
Hoşgörülü ve açık fikirli olan bu bireyler, çağdaş düşünceyi severler. Sert açılarda, keskin zekâlarına rağmen düşüncesizce davrananlara da rastlanabilir.

Venüs Koç burcunda zararlıdır. Bu kişiler duygusal davranışlarında agresif bir tutum sergilerler. Kişiyi, aldığı açılara ve bulunduğu ev konumuna göre zorlar. Aşk hayatlarında kovalanandan çok kovalayan olmayı tercih eden bu kişiler, ilişkilerinde gayretli ve istekli olmalarına karşın bencildirler. Özellikle erkeklerde bencillik daha ön plana çıkar. Özgür kalma istekleri geç evlilik getirebilir.
Dünyayı gezmek ve pek çok sevgili edinmek işlerine gelir. Bu dönemde doğan insanlar parayı, iş hayatında yeni atılmaları sağlayan önemli bir araç olarak görürler ve hiçbir zaman risk almaktan çekinmezler. Anlık isteklerle alışveriş yapmaları, malî durumlarını kötü yönde etkileyebilir.
Güçlü cinsel dürtüleri olan bu insanlar duygularını giyim tarzları ile ifade etmeyi severler. Genellikle erotik kıyafetleri tercih edeceklerdir. Enerjilerini sarfedecek çeşitli hobilerle ilgilenmeleri tavsiye edilir. Mars, Satürn, Uranüs ve Plüton’dan etki almıyor dolayısıyla fiziksel özellikle cinsel problemler pek gözlenmez.

Sen gerçek bir Koçmusun?
Onları gülümserken görmek çok zor sayılabilir.Yüzlerinin şekli Koç burcu sembolündeki “A” “T” şekli ile belirginlik kazanır. Koç insanlarının yüzleri normalden daha renklidir. Kararlı ve keskin çizgili yüzleri vardır. Çok ender olarak yumuşak ve belirsiz hatlara sahip olurlar. Kaşlar, çene (güçlü görüntülü ama dar ve ileri doğru uzanmış) ve burun (büyükçe) ön plandadır. Bayan Koçlar kaşlarını aldırıp şekillendirebilirler ama erkek Koçlar’da kaşların gürlüğü dikkat çeker. Başlarında veya yüzlerinde bir ben veya iz bulunabilir. Koçlar, hayatı boyunca yüzünü korumalıdır, bir kaza anında yüz bölgesinden yaralanabilirler. Koç etkisi ağır basıyorsa, gözler küçük, yeşil veya ela olabilir ve etrafı araştırır gibi sürekli çok uzaklara bakar bir şekilde hareket halindedir. Parlak, uçuşan ve Güneş vurduğu zaman kızıla çalan gür saçları ile etrafı kolayca etkilerler.

Erkeksi bir cazibe...Koç burcu insanını dış görünüşünden tanımak çok kolaydır. Sırım gibi uzun boylu ve atılgan görünüşlerinin yanı sıra, zihinleri gibi hareketleri de çabuk ve güçlüdür. Paldır küldür kapılardan geçerken, arkalarında ve önlerinde kim var, kim yok umurlarında değildir. Aceleci ve büyük adımlarıyla yürürlerken ve konuşurlarken, gövdeleri hafifçe öne doğru eğik, başları ise ileridedir. Öne doğru eğik yürümeleri, ileri yaşlarda sırt problemlerine neden olacaktır. Bu nedenle dik durmayı öğrenmeleri çok önemlidir. Kemik yapıları güçlüdür. Burcun son 10 günlük diliminde doğduğun için bacakların uzunca olabilir. Mars’ın sembolize ettiği enerjileri, bacaklarının ve kollarının gücüne yansımıştır. Venüs, Güneş etkisi olduğu için kilolusundur. Hem erkek, hem kadın Koçlar geniş omuzludurlar. Genelde kaslı, erkeksi bir vücut yapısı daha belirgindir.
Marsın açıları uyumlu bir kişilik olduğu gösteriyor fakat saldırgan kimliğin bu saydıklarımın dışındadır.

Koç özellikleri taşıyıp da aşk ve ilişki adamı olmamak mümkün mü?

7. evinde gözlenen 3 gezegen bize çok karmaşık eş ve ortaklık durumlarından bahsediyor..
atürn’ün kısıtlayan etkisi bu evde ilişki sayısında kısıtlama getirecektir. Jüpiter’in 7.evdeki konumunun aksine bu yerleşime sahip bir kişi hem geç yaşta ilişkiye girecektir hem de ilişki sayısı diğer kişilere nazaran çok daha az olacaktır. Satürn’ün bu konumu yaşça büyük ya da ciddi, Oğlak karakterli bir eş getirebilir. Bu yerleşime sahip kişilerin ilişkilerinde ‘doğal eşitlik dengesi’ mümkün olmayabilir. Satürn’ün bulunduğu burç ve açılarına bağlı olarak kişi erken yaşlarında ebeveyni ile doğal hiyerarşik ilişkisini sağlıklı olarak yaşamamış olabilir. Ebeveynle yaşanan doğal hiyerarşik ilişkide çocuk her zaman ‘alan’ taraftır ve ebeveyn de ‘veren’ taraf olur. Çocuk küçük ve acizdir ve ebeveynin korunmasına ihtiyaç duyar. Doğal olarak da anne ve baba çocuğun bakımını üstlenir. Fakat herhangi bir nedenden dolayı bu denge bozulursa ve çocuk erken yaşta ebeveynine bakma sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalırsa, ebeveyn zayıf konumda kalır ve çocuk da güçlü konumda olursa bu denge bozulur. Örneğin; anne ya da baba çocuk küçükken hastadır ve çocuk ya onlardan birinin bakımını üstlenir ya da aile düzeni içinde yapması gerekenden çok daha fazla sorumluk almak zorunda kalır. Bu senaryo özellikle Satürn’ün zayıf konumunda gözlemlenebilir. Bununla birlikte eğer Satürn 7.evde konumlanmışsa, kişi ileriki yıllarda eşiyle sağlıklı olmayan ilişkiler kuracaktır. Çünkü aile içinde sağlıklı bir ilişki geliştirememiştir. Eşle kurulacak sağlıklı bir ilişki, ebeveynle olanın aksine eşit olmalıdır. Yani alan ve veren taraf eşit olmalıdır, ebeveyn ilişkisindeki gibi farklı değil… Eşle olan sağlıklı ilişkide, Venüs ve Terazi Burcunda olduğu gibi ilişki içinde hep bir denge ve denge arayışı olmalıdır, yoksa ilişkide sorunlar çıkabilir.
Uranüs sürekli değim ister ve mevcut durumu değiştirmek üzere kurulu bir enerjisi vardır. Dolayısıyla bulunduğu alanda radikal değişiklikler yapmak isteyecektir. Bu haritamızda 7.ev söz konusu olduğunda epey zorlayıcı olabilir. Uranüs, yakın ilişkiler ve evlilik için mevcut durumu sürekli değiştirmek ister ve bu alanda bilinen, kabul görmüş kuralları çiğneyip geçer. Dolayısıyla ilişkiyi aynı çizgi üzerinde sürdürmek imkansızlaşır. İlişki iniş çıkışlarıyla kendi içinde değişen bir dinamiğe sahip olabilir ya da tek bir ilişkiyi sürdürmekte zorlanan kişi farklı farklı ilişkilere çekilir. Uranüs mevcut durumu değiştirmek istediği için kişi bir ilişki içindeyken bu ilişkiden kaçıp uzaklaşmak ister, ama bir beraberliği yokken de beraberlik için fırsatları kollayıp durur. Yani mevcut durum hiçbir zaman baki kalmaz. Kişi bu alanda değişim isteyecektir. Kolektif gezegenlerin yarattığı etki çoğu zaman farklı bir bilinç düzeyinde olduğu için kişi burada değişen durumların inisiyatifi dışında geliştiğini düşünür. İlişkilerinde değişen durumlar ve ani kopuşlar her zaman karşı taraftan geliyor olabilir. Bu durumdan kişinin kendi Uranüs enerjisini fazlasıyla bastırdığı sonucu ortaya çıkar. Burada kişi Uranüs’ü tamamen karşı taraf sayesinde deneyimliyordur.

Uranüs kendini özgür bir şekilde ifade etmekle ilgiliyken, Uranüs'ü 7.evinde olan kişi bunu yapmakta zorlanıyor olabilir. Bu da onun bu karakterdeki kişileri çekici bulmasına neden olacaktır. Bu kişi bohem tiplere veya marjinal kişilere çekim duyabilir. Farklı bir sosyal grup ya da farklı bir ülkede yaşayan biri hayatındaki rutini kırmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra bu konuma sahip bir kişi, sivri karakteri nedeniyle toplumdan dışlanan biriyle de beraber olabilir. Olumsuz kullanımda bu kişi, sırf mevcut duruma baş kaldırmak adına muhalefet yapan kişilere yönelebilir. Fakat bu tip beraberlikler kişiye pek bir şey katmaz ve uzun vadede mutsuzluk getirir.

eptün’ün 7.evde yer alması ilişkilerde yanılgıları getirecektir. 7.ev bize çekici gelen kişileri gösterirken, haritasında bu konuma sahip kişi bir hayale veya bir vizyona aşık olabilir. Karşısındaki kişiyi olduğu gibi algılaması oldukça zordur. Bu kişi nasıl kendi içinde zaman zaman yanılgılara sahipse, bu yerleşime sahip bir haritada kimliğindeki yanılgıları karşı tarafa yansıtacaktır. 7.evdeki gezegen(ler) kendi içimize almakta zorlandığımız özellikleri gösterirken, burada kişi kendi güçlü kalmak uğruna bütün zayıflıkları, yanılgıları, gizemi ve belirsizlikleri eşine atfedecektir. Yani bu özellikteki kişileri çekici bulacak, kendine eş olarak seçecektir. Diğer taraftan kendinden çok emin olan bir kişi bile, 7.evdeki Neptün’ün konumundan dolayı ilişkilerinde kendi kimliğini net olarak tanımlayamayabilir. Böyle bir kişi kendini ancak bir sevgili sayesinde bırakabilir ve dağıtır. Diğer alanlarda kontrol etmeyi sevse bile, yakın ilişkilerinde kendini tamamen karşısındaki kişinin kollarına bırakabilir.

Neptün söz konusu olunca ilişkilerde kurban ve kurtarıcı rolleri ortaya çıkar. Kişi sürekli olarak kurtarabileceği bir kişiyi arar. Bu sebeple her zaman zor durumdaki zayıf kişilere yönelir. Hasta, bağımlı, psikolojik ya da maddi sorunları olan eşler onlara çekici gelecektir. Bu kişi, içindeki manevi kurtarıcıyı harekete geçirir ve karşısında ondan yardım bekleyen kişiyi kurtarır. Bu tür bir ilişkide karşılıklı fedakarlıklar söz konusu olacaktır. Neptün’ün bu konumu, tıpkı 1./7. ev aksları Başak/Balık Burcu olan kişilerde olduğu gibi, kişinin kendisinden daha düşük seviyede (maddi, manevi veya fiziksel olarak) biriyle beraber olmasına neden olur. Bu konuma sahip kişi; işsiz, yardıma muhtaç, hasta ya da derin psikolojik sorunları olan, kayıp ve gerçek dünyadan bağlantısını kesmiş, alkol ya da uyuşturucuya bağımlı kişilerle ilişki içine girebilir. Bu kişinin ilişkilerinde acıma ve kendini karşısındaki kişi için feda etme duygusu baskın olacaktır.

İlişkilerde yaşadığın kişilerin astrolojik karakterleri Oğlak, Kova ve Balık etkilerinin fazla görüldüğü bayanlardır.

Ay Yengeçte kendi evindedir. Duygusal ve hassas yapı verir. Duygu burcu Yengeç olan insanlarla iyi uyum sağlanır. İkinci evdeki katkıları ise maddi alanda olacaktır. Maddi durumu iyileştirir.

banuocek
Mesajlar: 1
Yaş: 48
Kayıt: Pzt 27 Ağu, 17:45

Okunmamış mesaj gönderen banuocek » Pzt 03 Mar, 12:58

yalnızefe yazdı:Vize sınavlarımdan sonra talep eden kişiler sorularına yanıt bulabilecekler..
25/04/1975
doğum saati:11-11:30 gündüz
ankara
doğum haritamı yorumlarsan sevinirim
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
intuition
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3551
Yaş: 46
Kayıt: Çrş 05 Eyl, 20:36

Okunmamış mesaj gönderen intuition » Çrş 12 Mar, 16:46

....
En son intuition tarafından Prş 08 May, 20:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.


Kilitli
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Doğum Haritası” sayfasına dön