Yeni doğan bebekler de, burçlarının tüm özelliklerini yansıt

Burçlar Hakkında Genel Bilgiler
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Yeni doğan bebekler de, burçlarının tüm özelliklerini yansıt

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 18 Tem, 22:05

Koç (21 Mart-20 Nisan): Koç burcu bebek, dikkatleri üzerine çekmek için çığlıklar atar. Diğer bebeklere göre acelecidir. Çabuk konuşup, çabuk yürüyecek. İdare etmekte zorlanacaksınız, zor günler sizi bekliyor. Bu ufaklık inatçı kişiliğini daha küçücükken ispatlamaya çalışacaktır. Dolayısıyla her an kazalar olabilir. Sevgisini gösterdikçe siz de kızgınlıklarınızı unutacaksınız, çünkü sevgi gösterilerini çok sever. Övüldüklerinde başarılı olurlar, saldırgan davranırsanız çalışma güçlerini kaybederler. Düş gücü kuvvetlidir, sert, pratik, idealist ve hayalci. Sabırsızdır, doğum günü hediyelerini açmak için acele edecektir. Onlardan beklediklerinizi genellikle alırsınız. Küçükken de perilere, cadılara inanır, masallarda yaşar. Ona bütün şefkatinizi ve sevginizi verin, asi karakteriyle baş etmenin tek yolu onu sevgiye boğmaktır.


Boğa (21 Nisan-21 Mayıs): İnatçı bir bebek olmasına rağmen onu yetiştirmek zevklidir. Boğa çocukları genelde güçlü ve sağlıklı yapılıdırlar. Erkekler, yaramaz, şakacı ve dayanıklı, kızlar ise düzenli, evcilik oynamayı seven çocuklardır. Her zaman oturup
bebeklerle oynamazlar, sokakta erkek çocuklarla misket oynarken ya da ağaçlara tırmanırken de görebilirsiniz. Dayanıklı yapıları nedeniyle ruhsal yönden de dengelidirler. Ara sıra aksi, inatçı olmalarına rağmen çabuk kırılıp gücenmez, saldırganlık yapmaz, duygusal depresyonlara girmezler. Okul hayatında başarılı ve düzenli olurlar, öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar. Ev işlerinde size yardımcı olurlar, büyüdüklerinde ise oturan karakterleri ile daha uslu, sakin bir yapıya sahip olurlar. Sadece sevgiyle sarın onları.

GÜRÜLTÜCÜLER

İkizler (22 Mayıs-23 Temmuz): Çok hareketli bebeklerdir, yürümeyi ve konuşmayı çabuk öğrenirler. Emeklemeye başladığında muhtemelen gün boyu çok yorgun düşebilirsiniz. Ama bu durumda bile ikizler bebeğinin sınırlanmaması gerekir. Özgürlüğünün sınırlanması bir depresyona yol açabilir. Çok gürültülü bir çocuk olabilir, çünkü ses telleri güçlüdür. Hayal güçleri geniş olduğundan, sürekli bunları gerçekleştirmek için koştururlar. Çok zekidirler, ezber hafızaları kuvvetlidir. Parmakları ince, uzun ve esnektir dolayısıyla el becerisi isteyen işlere yatkındırlar. Küçük yaşlar da bile esprilidirler, taklit yetenekleri vardır. Olayları anlatırken hayal güçlerini de kullanarak renklendirmeler yaparlar. Öyle ki bazen uydurduklarına
kendileri bile inanırlar. Aynı anda birçok işi yapabilirler, herşeyi çabuk öğrenirler, aynı iş üzerinde devam istekleri yoktur. Küçük yaşta yabancı dil eğitimi almaları iyi olabilir.

Yengeç (22 Haziran-23 Temmuz): Huyu sıkça değişen bu bebek, yemeyi, içmeyi, değişik tatlar almayı, değişik renkler görmeyi sever. Çok sevimli ve komiktirler. Yüzlerine değişik ifadeler vermeyi severler, duyguları renkli ve çeşitlidir. Çekingen olması bir yana kucaklanmayı, sevilmeyi ister. Kendi kendine saatlerce oynayabilir. Derslerde sözel başarıları vardır, özellikle tarihleri ve olayları unutmazlar. Hayal edemedikleri hiçbir şey yok gibidir. Çoğu zaman üzüntüleri bu hayalin ürünüdür. Gerçekten üzgün oldukları zaman ise sessizdirler, konuşmazlar. Evinden ayrılsa bile sıkça geri gelecek, geldiğinde ise geçmişte bıraktığı herşeyin aynı yerinde olmasını isteyecektir.


"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 18 Tem, 22:06

KENDİLERİNİ KRAL SANIRLAR

Aslan (24 Temmuz-23 Ağustos): Kendi haline bırakıldığında neşeli ve keyifli, bırakılmadığı takdirde ise öfkeli, saldırgan olabilir. Ya da içine kapanabilir. Onu baskı altında tutmak, hareketli yapısında olumsuz tepkilere sebep olacaktır. Özellikle başkalarının içinde azarlamak, küçük düşürmek, emirler vermek gururunu kırar, hatta size karşı bile çıkabilir. Kendisiyle ilgilenilmesi hoşuna gider, hatta bazen kendini bir kral sanıp etrafında uşak gibi dolanmanızı isteyebilir. Kendisine işini yapmak zorunda olduğunu göstermeniz gerekir. Çabuk öğrenirler, zekidirler, ama öğrenmeye pek hevesli olmayabilirler. Başarılarından dolayı övülmesi ya da rekabet zorunluluğu hissetmesi bu tembelliğini yok eder. Sempatik, sevimli, tipik aslan çekiciliği ile insanların ilgisini her zaman için toplarlar. Para konusuna gelince cömerttirler ve harcamayı severler. Ne kadar burnunun dikine, cesur gözükse de küçük aslanın yüreğinde korkular vardır. Onu bütün şefkat ve sevginizle sarın.

HUZURLU VE SAKİN BAŞAK BEBEĞİ

Başak (24 Ağustos-23 Eylül): Huzurlu ve sakin bir bebektir. Daha ufacıkken yemek seçmeye başlar. Derli toplu bir çocuk olacağından bu çocuğu büyütmek zevklidir. Yabancıların yanında ağır başlı ve sakin, aile içinde ise cıva gibi olacaktır. Annesine ev işlerinde iyi bir arkadaştır.
Asi olmadığından söyleneni yapar, problem çıkarmaz. Okul hayatlarında başarılı olurlar. Arkadaş canlısı, güvenilir, becerikli küçüklerdir. Tiyatro, kitaplar, sanatsal çalışmalar küçük yaşlarda onları çeker. Araştırmayı severler, bazı bilgilere inanmak için mantıklı dayanaklar isterler. Sevgi isteğini hiçbir zaman gösteremez. Ona sevginizi fiziksel olarak göstermelisiniz.
Terazi (24 Eylül-22 Ekim): Çok güzel, sevimli, gamzeli bir bebektir. Onu seçim yapmak zorunda bırakmayın, oldukça kararsızdır. Eğer bir de acele karar vermesi gerekiyorsa bu daha da kötüdür. O inatçı değildir sadece kararsızdır ve acele etmek onu daha da kararsız yapmaktadır. İyi kalpli ve adildirler. Onunla yüksek sesle konuşmayın, çok hassastır ve her ses onu korkutacaktır. Huzur ve sessizlik ister. Temiz ve düzenlidirler. Sanat yetenekleri vardır.

Akrep (23 Ekim-22 Kasım): Çetin savaşları severler, uzlaşmayı sevmezler, kazanmak isterler. Alaycı ve açık sözlüdürler, ama kendi düşüncelerini saklamayı tercih ederler. İstedikleri olmadığında çabuk öfkelenirler. Küçük yaşta ona patronun kim olduğunu şefkatle, şımartmadan göstermelisiniz. Sevdiklerine ve arkadaşlarına sıkıca bağlıdırlar, hoşlanmadığı insanlara ise oldukça sert ve soğuk davranırlar. Çok kolay kavrayan bir zekaları vardır, ama yasak şeylerin çekiciliğine de kapılmadan yapamazlar. Meslek seçiminde onu zorlamayın, çünkü burnunun dikine gidecek ve sizi dinlemeyecektir.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 18 Tem, 22:06

ARKADAŞ CANLISI YAY

Yay (23 Kasım-22 Aralık): Onlar hiç büyümezler, neşeli, sevecen, arkadaş canlısı küçük yaratıklardır. Yalnızlığa dayanamaz. Dürüst çocuklardır ve anne babalarının hatalarına karşı çıkarlar, aksi halde uysal olmaktan vazgeçebilirler. Asi değildir, ama isteklerinizin onun için mantıklı olması lazım. Rahat hareket etmeyi severler. Oldukça meraklıdırlar, herşeyi bilmek isterler, sorgularlar. Para konusunda savurgandırlar muhtemelen harçlıkları hiçbir zaman yetmez, bu konuda denetlenmelidirler. Kendisine güven duyduğunuzu gösterirseniz sizi yanıltmaz, her işin üstesinden gelir, onurlandırılmak onun için önemlidir.

Oğlak (23 Aralık-20 Ocak): İnatçı, azimli ve ısrarlı bu bebekler, annelerini bıktırabilecek kadar ileri gidebilirler. Belki istediklerini elde etmek için gürültü patırtı çıkarmaz, ama istediğini almasını bilir. Kendine göre bir düzen oluşturmaya oyuncaklarından
başlayacak ve o düzeni bozulmaz kılacaktır. Aile hayatını çok severler, dışarıda gezmek yerine evdekilerle vakit geçirmeyi, dizinizin dibinden ayrılmamayı tercih ederler. Derslerinde sorumluluk sahibidir. Yavaş ve sürekli öğrenme istekleri öğretmenlerinin sabrını zorlayabilir, ama azimli ve dikkatlidirler. İtaatli, çalışkan ve güvenilir küçüklerdir. Başarılarını göstermek için yaygara koparmayacaktır hatta çoğu zaman başarılarını başkalarından duyabilirsiniz. Daha küçük yaşta romantik deneyimlerin peşine takılırlar, yardıma ihtiyaçları olduğu muhakkak, onları dikkatli idare edin. Kendi işlerini kendi yapar ve ciddi anlamda geleceğini planlar.

KONUŞKAN KOVA

Kova (21 ocak-19 Şubat): İnatçı, bağımsız, yerinde duramayan bir güçtür. Erken yaşlarda bile bilgileri ve görünüşleri ile insanları şaşırtırlar. Mantığına uymayan her şeyi tartışır. Dünyayı ve insanları severler. Sakin ve yumuşak başlı olsa da davranışları önceden kestirilemez. Başta okulu sevmese de daha sonra arkadaşları sayesinde okulu da sevecektir. Konuşmak ve arkadaşlık yapmak onlar için çok zevkli bir uğraş. Yapacağı işe şimdiden karar vermiştir herhalde. Bedeni meşgul olduğu sürece daha az rahatsız olur. Ona dikkatini toplamayı, uyumluluğu ve kendini bir konuya verebilmeyi telkin edin.

Balık (20 Şubat-20 Mart): Çok inatçı ya da tuttuğunu koparan bir yapısı olmasa da istediğini yaptırmayı bilir. Bunu tatlı gülücüklerle yapacaktır. Sıradan bir yaşam ona göre değildir, hayal gücü onu rahat bırakmaz, sürekli o rutin hayatı aşmaya zorlar. Bu nedenle yapmaları gereken işleri ya da ihtiyaçlarını programlamak zordur. Belki geceleri onunla sabahlamak zorunda kalacaksınız, gece gündüz oyun oynamak zorunda da kalabilirsiniz. Sakin görünebilir, ama hayal gücü o kadar hareketli ki işiniz çok zor. Bu kadar çok hayalin peşinde koşarken yeteneklerinin farkına varmayacak ve yetenekleri konusunda teşvik edilmediği zaman kendini kötü hissedecektir. Ona güven verin, kendini keşfetsin. Hassas ve duygusal olduklarından sert davranışlarınız kırılmasına ve gözyaşı dökmesine sebep olabilir. Sempatik ve zeki çocuklardır, çok yalan söylediklerini düşünmeyin, onlar sadece inandıkları hayalleri dile getiriyorlar. Gerçeklerin acımazlığından kaçışı sona erecek ve dünyaya karşı durmayı öğrenecektir."
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Burçlar Hakkında Genel Bilgiler” sayfasına dön