Hangi burca aşıksınız?

Burçlar Hakkında Genel Bilgiler
Kullanıcı avatarı
AKREP56
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 2142
Kayıt: Pzt 23 May, 10:13

Okunmamış mesaj gönderen AKREP56 » Çrş 26 Eki, 16:54

tabii nihayetinde su grubundansın :)


AKREP56


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Çrş 26 Eki, 18:42

xelnx yazdı:selin yurtseven sana katılıyorum..Akrep kadını hissiyatıyla başka bir alemde yaşar...ve o aleme adım atabilen erkek olduğunu bende zannetmiyorum. İkizlerin cilvesine kapılan bir erkek nasıl olurda akrep kadınının seviyesine çıkıp onun ruhunu anlayabilir?
O aleme adım atan erkek olduğunu sanmayan Akrep Kadını Nasıl Olurda Akreplerle ilgili bir aşktan bahsedebilir ki. Eğer mesele Akrep erkeğinin, Akrep kadınının yüce aşkına erişememe meselesiyse aynı şeyler Akrep Kadını için de geçerlidir. Tam iki yıl yüreğimde bir akrep kadınının kalbiyle attı. Geleceğimi onun uğruna değiştirdim. Herşeyimi erteledim. Neden? Gerçekten de sevdiğim için. Ben yüreğimde binbir hüzün ağlarken O "yaşasın benim için ağlayan birisi var" nağralarıyla güldü eğlendi. Anlaması için aradan iki yıldan fazlasının geçmesi gerekti. İşin daha da garip tarafı aynı ortamda bir de ikiz vardı. Çok daha güzel çok daha işveli ama içindeki "hadi benimle ilgilen sana hayatını yaşatayım" gülücükleriyle. Akrep erkeği anlık gülücüklerle Gerçek manada sevgiyi anlayacak kadar büyük bir kalbe sahiptir. Mesele o ki Karşıdaki Akrep kadını bunu ne ölçüde anlayabilir? Ben iki yıl içerisinde yaşadığım sıkıntıları ve hüzünleri "büyük bir zevkle" köşeme korken Akrep kadını "Benimle ilgilendi, beni dinledi, sıkıntılarımı giderdi ama koskoca bir ama" kefesine koydu.
Bir insan aşktan anlamıyorsa bunun ikizi veya akrebi olmuyor. Bencilce ortaya çıkan her duygu ve davranış cinsiyet ayrımı gözetmiyor. Bunun zeka ile de alakası yok. İnsan Gerçek aşkı mı arıyor yoksa sadece "Tam benim istediğim gibi birisi Olsun"u mu arıyor. Aşkı bencilce kendi istekleri doğrultusunda geliştirmeye çalışan herkes gerçekte onu sadece öldürüyor. Çok akrep tanıdım bu zamana kadar Emin olun yeri geldiğinde Akrep kadını, sadece kendi bencil isteklerini karşılamak namına filört çatısı altında yaşayan İkiz kadını kadar Bencil oluyor. "Ben İstiyorum" Gerçekte Aşkta dahi sınır tanımayabiliyor. Bir insanda Aşkı besleyen Nameler yoksa ister kadın olsun ister hangi burç; Ortaya çıkan asla Hüzzam Makamı olmuyor.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 595
Yaş: 50
Kayıt: Sal 11 Eki, 16:37

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Prş 27 Eki, 10:29

Kendini geliştirmemiş,ne istediğini bilmeyen,yeterince olgunlaşmamış hiçbir insan,düzgün bir ilişki yaşayamaz...Hangi burç olursa olsun,Allah isterse kişiyi akrep yapsın,isterse başka birşey,kişiye verilen potansiyeli,kişi kullanmıyor ya da farklı yönde kullanıyor,tercihini bir diğerinden ayrı yönde kullanıyorsa,arada uyum olmaz zaten.Çok akrep tanıdım hepsine diğer burçlara nazaran tolerans gösterdim.İtiraf edeyim daha iyi bir akrebe de rastlamadım.Kimse alınmasın,sonuçta bende bu sınıfın içindeyim.Olay akrep olmakta değil,bize verilen bu potansiyeli iyi yönde kullanmakta.Eğer farkında ola ola olumsuz yönlerimizi törpülemezsek,yada beynimizi kendimizi aşmak yerine,bencilce insanları kullanmak yönünde çalıştırırsak,elbette istersek aynı burçtan olalım,kimse kimseyle anlaşamaz ki...Bence olay sonuçta,uyumda..heranlamda..karşımızdaki insanla hayat felsefemiz,olayları algılayışımız,kültürümüz,en önemlisi de birbirimize bakışımızda bir uyum varsa,arada bir elektirikde sözkonusuysa,olay burda biter.Kişi isterse ikizler olsun,becerebilmiş ya negatif yönlerini törpülemeyi,daha ne olsun.Sevgili Akrepkral,bu anlamda bencilliğin akrep kadınına özel birşey olduğunu sanmıyorum.Her ne kadar yıldızlardan fazlasıyla etkilensekde,karakterimizi kendimiz yaratırız diye düşünüyorum.Haksızmıyım?
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 27 Eki, 11:09

Akrep kadını her zaman duygusallığı yaşar...ama acı bir duygusallık ama tatlı.. yani mantığında gözyaşları dökebilen,zekası içinde herşeye rağmen sevgilisini anlamaya çalışan,her an bir bebeğe olan hassaslığı sevgilisine veren başka kadın varmı? ben görmedim:) benim diğer burçtan arkadaşlarım amaaan terket git,boşverrr dedikleri anlar oldu,yani onlar pes etmişlerdi..fakat ben minik detayların kelimelere dökülemeyen duygular taşıdığını bildiğim için aşkın ne demek olduğunu biliyorum,sevgi nedir biliyorum.. ama çoklukla insanlar menfaatlerini aşk ve sevgi sanmaktalar.... aşk düşünmemektir,sevgi ise heryerde onunla varolabileceğini bilmektir... işte ben bunu öğrendim..

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Prş 27 Eki, 11:18

Akrep Kral benim demek istediğim Akrep kadını çok yoğun bir duygusal dünya oluşturmuştur.. Mantığıda vardır evet ama bu mantıkta evrelerden geçerek olgunlaşır tıpkı duygular gibi.. bahsettiğimiz akrep kadınına ulaşabilen erkek gerçekten olmaz.. ancak o yolu gösterdiği takdirde olur bu..ki göstermek istemeyen bir akrep kadınına denk geldiysen zaten tökezlersin.. senin durumun bu olmuş.. ama ilişkinin niçin öyle sonuçlandığını ben bilemem, gözyaşları dökmüş olabilrsin, karşılıklı hatalar olmuş olabilir kimse bilemez,bazen sen bile bilemezsin bunu.. ama benim demek istediğim şey farklıydı... ikizler burcu havada, kendine ait bir dünyası olmayan,sürekli herşeyden etkilenen bir burç.. bu yüzden ne mantığı ne duygusu var.... benim demek istediğim kolay olanı herkes seçiyor... yani bedava sirke baldan tatlıdır misali...insanlar zor olanla uğraşmak yerine kolayı seçiyor...
ikizler olupta aldatmayan ne kadın ne erkek tanıdım,üstelik eşini çok sevdiğini herşeyin çok mükemmel olduğunu söylemesine rağmen.... çünkü yaşamı dümdüz gören bir bakışları var..ve verdikleri tüm sözler laf olsun diye verilmiştir.. sorumluluk yoktur.. ve adeta mutluluk oyunu oynarlar...
umarım şimdi mutlusundur...


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Prş 27 Eki, 21:43

Aynı şeyleri farklı yollardan söylemişiz. Bir yerlerde bir yanlış anlaşılma olmuş kopmuş.

Selin Hanım elbetteki insanlar kendi karakterlerini kendileri şekillendirirler. Olması gerekende budur Yoksa Bir akrep salt doğuştan gelen kişisel özellikleriyle asla bu hayatta yapamaz normal bir yaşam süremez. Ben kendi küçüklüğümü 2 yaşıma kadar çok net bir şekilde hatırlıyorum. YAptıklarım anlatsam bir çok kişi inanmaz herhalde. Ama o zamanlardan bu zaman gerek aile eğitimi ve gerekse kendi eğilimlerim ve gelişimim beni çok daha makul bir noktaya getirdi. Bu süreç içerisinde insanlar burçlardan çok daha farklı bir kategoride objektif olarak yer alırlar. Uyumu da, sevgiyi de, saygıyı da burçlarını düşünmeksiniz şekillendirirler. Akrep kadını gerçekten duygusal anlamda ulaşılmak istenmeyen noktalardadır ancak nedendir ki bu ulaşılmazlığı kaldırmamaktada inat ederler ve bunu görmeyenleri de eleştirirler. Hem kapı açılmaz hem de kapı çalınmaz denilir.

İkizler konusunda zaten hem fikiriz sanırım.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 595
Yaş: 50
Kayıt: Sal 11 Eki, 16:37

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Cum 28 Eki, 09:43

Akrep kadını gerçekten duygusal anlamda ulaşılmak istenmeyen noktalardadır ancak nedendir ki bu ulaşılmazlığı kaldırmamaktada inat ederler ve bunu görmeyenleri de eleştirirler. Hem kapı açılmaz hem de kapı çalınmaz denilir.
AkrepKral,nedense konu hep dönüp dolaşıp akrep kadınına geliyor.Bence çok "benmerkezli" oldu gibi:))
Ben burada akrep kadınına dair hernekadar birşey yazmamakta diretsem de olmayacak bakıyorum,illada akrep kadını!..peki.Yukarıda sizden alıntı yaptığım yerde birşeye katılıyorum."akrep kadını ulaşılmak istenmeyen noktalardadır" ..evet..Ulaşılmak bence çok sinir bir sözcük,yanlış anlaşılmasın,kendi açımdan.Şahsen herhangibir insan sözkonusu olduğunda "ulaşılmak"garip oluyor.Sanki ulu,yüce bir varlıktan sözediyoruz.Ben kendi adıma "ulaşılmaz" olduğumu kabul etmiyorum.Ancak sizin yazdığınız doğru.Pekçok erkek,uzun süre çözmeye çalışacağı muamma bir kadınla beraber olmak istemez.Malum cinsellikte zor,ama duygusallıkta kolay çözülebilen,basit olanı makbuldür bizde.Doğal olarak akrep kadını pekçok erkeğe bu anlamda hitap etmez.Bazen soruyorum kendime,ben erkek olsam benle olurmuydum diye..Şahsen akrep kadınını kazanabilmeyi çok isterdim ama,onu kazanmak yada anlamak için uğraşabilirmiydim bilmiyorum itiraf edeyim:))Yalnız katılmadığım bir nokta var.
bu ulaşılmazlığı kaldırmamaktada inat ederler ve bunu görmeyenleri de eleştirirler. Hem kapı açılmaz hem de kapı çalınmaz denilir.
Akrep kadınları,diğer burç kadınlarının aksine ulaşılmaz anlaşılmaz olmak için çabalamıyor ki,"ulaşılmazlığı kaldırmamakta" inat etsin!Bir akrep kadınının anlaşılmayı istediği kadar başka hiçbir burç kadınının bunu istediğini sanmıyorum.Kapı açmayı beceremiyor,yeterince güvenemiyor,yada karşılarındaki açılan kapıyı göremiyor da olabilir.Bazılarıda vardır ki;beni çözebiliyosa zekidir beni ancak hakeder gibi zeka testine tabi tutabilirler erkekleri:p burda kızmayın,bu benim ukelalığım:))doğru bişey demiyorum...
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
onurxt
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 3446
Yaş: 45
Kayıt: Pzr 30 Eki, 23:42

Okunmamış mesaj gönderen onurxt » Pzt 31 Eki, 00:19

Ben bir akrebi ancak akrep anlar diye düşünüyorum.
Yengeç te bir akrep için iyi bir partnerdir.

Kullanıcı avatarı
Jasmine
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 263
Yaş: 45
Kayıt: Cmt 10 Eyl, 22:03

Okunmamış mesaj gönderen Jasmine » Pzt 31 Eki, 15:27

Kesinle onurxt (xelnx yazmak kadar zor olacak) kesinlikle Akrep.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 595
Yaş: 50
Kayıt: Sal 11 Eki, 16:37

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Pzt 31 Eki, 15:42

bir akrebi akrepte anlamıyor ama anlama şansı en yüksek olan yine de akreptir heralde..İnşallah burda yoktur bu burçlardan ama:yengeç ve balık ıyğğğ...yani ne erkeği ne bayanı..
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

düs_perisi
Mesajlar: 1
Yaş: 43
Kayıt: Cmt 29 Eki, 12:31

Okunmamış mesaj gönderen düs_perisi » Pzt 07 Kas, 19:01

bir akrep kesinlikle kendisi gibi bir akreple anlaşabilir diğer burçlar anlamıyorlar:((( başımda bri oğlak var ve ömrümü yediiiii 8)

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Mesajlar: 4681
Yaş: 47
Kayıt: Sal 22 Şub, 11:33

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » Pzt 07 Kas, 19:25

Acaba ben mi yanılıyorum arkadaşlar; bu zamana kadar tanıdığım akreplerin büyük kısmı Aşk hayatları konusunda hep dertliler. İŞin daha da kötüsü ne istediklerini bulabiliyorlar ne de onlardan kurtulabiliyorlar. Bazen merak ediyorum Akrepler mi kurtulamıyor Yoksa Akrepleri mi bırakmak istemiyorlar? Akrepler de duygusal konularda kendilerinden çok başkalarını düşündükleri ve asla gerçek aşkı bulacaklarına; başka birisinin kendisini kendisinin onu seveceği kadar sevebileceğine asla inanmadıkları için sanki herşeyi oluruna bırakıyorlar ve duygusal hayatları öyle bir sürüncemede kalıyor ve öyle bir girdaba giriyor ki ne çıkabiliyorlar ne de çıkartabiliyorlar.
"Sükunetin vereceği huzuru hiçbir maddi imkan sunamaz"

TheGirlofSuN

Okunmamış mesaj gönderen TheGirlofSuN » Sal 08 Kas, 10:49

Bazen düşünüyorumda bu kadar çok abartmaya gerek varmı? Ömrümü yedi bitirdi gibi.. Yada bırakammıyorlar v.s. İnsanları çok abartmaya gerek yok aslında sonuç herkes sadece bir rol. Gerçek aşk Gerçek sevgi ise belli bir zaman aralığında sınırlı. Yani buraya özgü bir tutunuş. Aslında gerçeklik olmadığına göre abartıyada gerek yok.. Bırakalım su AKTIĞI gibi aksın.. Herşey nasıl olsa sadece kendini gerçekleştiriyor.

Kullanıcı avatarı
SeLiN
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 595
Yaş: 50
Kayıt: Sal 11 Eki, 16:37

Okunmamış mesaj gönderen SeLiN » Sal 08 Kas, 19:06

Acaba ben mi yanılıyorum arkadaşlar; bu zamana kadar tanıdığım akreplerin büyük kısmı Aşk hayatları konusunda hep dertliler.
evet benim tanıdığım akreplerinde aşk hayatları hep problemli.
yüzeysel kişilerden etkilenip derinlik aramamızdan kaynaklanabilir belki..
En yoğun burç akrep sonuçta..Kimin neyinden etkilenirsek etkilenelim ilişki ilerledikçe yüzeysel kalacaktır diğer burçlar.Bu bir kitabın cildini,yazarını belki hatta konusunu beğenipte,okuduğunda seni sarmaması,sana umduğunu verememesi gibi birşey.Bİrde ilk etapta çok şey yüklüyor da olabiliriz karşımızdaki insana.Çünki biz yüklüyüzdür,biz fazlayızdır,bir bakarız karşımızdaki bize göre merdivenin başında!...
Ama ona göre olay merdiven bile değil,hatta olay o kadardan ibaret..neyse çok derine inmeyeyim:) Sadece güneş burçlarını dikkate alarak konuşursak;(yani diğer etkileyen yıldızlar ve diğer karakter özelliklerini saf dışı bırakarak konuşursak),bir terazi yada bir yay,bir akrebi ne kadar anlayabilir?Ya da bir diğeri?...yüzeysel olan hiçbirşey bizi tatmin etmez..bu durumda akrepler eldekiyle yetinmek durumunda kalırlar.."öyle değil belki ama hiç olmazsa şöyle...hiç olmazsa şusu var"gibilerinden..beklentilerinden az,ama az birazına hitap edenle yetinmek durumunda kalmak bu..bence hayatı idare etmek,uyum sağlamaya çalışmak gibi birşey..tam olarak ifade edemiyorum..
Bırakalım su AKTIĞI gibi aksın
evet sanırım haklısın xelnx...aşk aramakla bulunacak birşey değil..kendi haline bırakmak en iyisi bence.
UTANDIĞIN ŞEYİ YAPMA,YAPIYORSAN SÖYLEMEKTEN UTANMA!

Kullanıcı avatarı
Desire
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 258
Yaş: 43
Kayıt: Pzr 13 Mar, 03:41

Okunmamış mesaj gönderen Desire » Çrş 09 Kas, 02:19

bir akrebi en iyi yine bir akrep anlayabilir.ama işin gerçeği bütün akrepler, yani insanlar aynı değildir. haritamızda bizi etkileyen çok unsur var. bazı akrepler vardır, hayat boyu akreplerle geçinemiyebilir.bazıları da vardır, geçinebilir, su grubunu , ya da başka grupları da sevebilir. gerçi bu gruplar içinde akreplerin pek sevmediği genellikle havadır.
örneğin ben terazilerin ukala olmayanlarıyla iyi anlaşıyorum.bi arkadaşım terazi. benim haritamda terazi atkisi var, terazi olan arkadaşımın da yükseleni akrep.
biz çok iyi geçiniyoruz.
kova bi arkadaşım da var yükseleni balık, onunla da aram çok iyi.
bu insanlar benim derin duygularımı iyi bir akrep gibi anlamayabilirler.fakat ben bu kişilerle çok iyi anlaşıyorum.
akrep zaten kendine yettiği için herkesin onu derinlemesine anlamasına ihtiyaç duymaz. akrebin bence, sevgili ve arkadaş olarak düşündüğü kişiler farklı özellikler taşır. arkadaşın yeri başka, sevgilinin yeri başka..
sevgilide belki daha çok samimiyet ve duygusallık arar. yakın bir arkadaşın akrep kadar duygusal olmasına gerek yoktur ama SAMİMİ olması kesinlikle gereklidir. akrepler genellikle yönetebilecekleri karakterleri severler.ılımlı tipleri.akrepler şüpheci ve yönetilemeyen, insanı yoran, zor tiplerdir biraz. bizi en iyi yine bir akrep anlayabilir ama bu özelliklerle iki akrep çatışırsa ikisi da birbirini yormaktan başka bişey yapmaz bence.akrepleri birbirinden iten en önemli iki özellik;KISKANÇLIK (önüne geçilememiş kıskançlık), KİN (içten atılamayan).hırslı akrepler birbiriyle geçinemez. yine de akrebin en hoşuna giden insan tipi, dürüst, samimi, mülayim , üstünlük sağlamayan tipler..
Sessiz sular derinlerdedir...


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Burçlar Hakkında Genel Bilgiler” sayfasına dön