Boğa Burcunun Kusur ve İmtihanları

Boğa Burcu (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Boğa Burcunun Kusur ve İmtihanları

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 25 Mar, 01:27

Boğanın hayatını tatma üzerine bina etmesi, onu başkalarına karşı tepkisizleştirir ve duyarsızlaştırır. Bazen Boğa karakteri kendisi ile o kadar meşguldür ki, etrafında olup biteni umursamaz. Mesela çocuklarından biri diğerine karşı zorbalık yapan bir anne, benden uzak olsunlar da ne yaparlarsa yapsın der. Ancak böyle hoşgörülüp zorbalığını geliştirmeye imkan bulan çocuk belki bir gün annesini bile dövebilecektir. Bu derece umursamazlık ve tepkisizlik hem zararlı hem ahirette hesap konusudur.

Boğanın sükuneti bazen de tembellik ve durgunluğa sebep olur. Arsızca başkalarına yük olan, işlerini gereksiz yere başkalarına yaptıran Boğa karakterleri her yerde görülebilir. Özellikle fedakar yapılı kişileri kullanan, beklentilerini de boşa çıkarıp pişmanlıklarına sebep olan bu tipler, sebep oldukları duygusal yıkıma karşı son derece duyarsız da kalabilmektedirler. Mesela sürekli yakınlarını yardıma çağıran ama onlar kendisini çağırınca basit sebepleri mazeret gösterip gitmeyen kişiler gibi. Sonra haklı sitem ve şikayetleri sebepsiz huysuzluklar ve tepkiler gibi değerlendirip umursamamak bu burçta görülebilen hatalardandır.

Bütün burçlarda bu gibi bir davranış aşırılığı veya duygusal bozukluk meyli vardır. Potansiyel halindeki bu meyiller manevi ikazlara kulak verip nefsi terbiye etmekle düzeltilebilir. Allah(c.c) hiç kimseyi kötü yaratıp kötü ahlaka mahkum etmez. Nefislerdeki eğrilikler, Allah(c.c)'ın Rabb(terbiye eden) isminin tecellisine vesiledir. Yeter ki Allah(c.c)'ın terbiyesine girmeyi nefsimize kabul ettirelim.

Allah(c.c) hiçbir kulunu bir burca mahkum yaratmamıştır. Ekseriyetle Boğa burcundan kişilerin bazı manevi organları bitişik Koç burcuna; bazı manevi organları ise diğer komşu olan İkizlere düşer. Diğer burçlara düşen manevi cihazlar da olacaktır.

İkizler, Boğanın aksine hareketli ve esnektir. Akılca daha işlek, davranışça daha hızlıdır. Manevi bir terbiye ile bu iki burç, iyi bir birliktelik oluşturur. Kişi akıllı, zevkli, uyumlu ve barışçıdır. Yerine göre sakin ve hoşgörülü, yerine göre tedbirli ve aktiftir. Terbiye edilmeyen Boğa+İkizler ise, çıkarını iyi bilen, kurnaz, duygusuz ve hep kendinden bahsedip duran bir tiptir.

Boğa burcunun tavizkarlık ve tepkisizliği, karşıt burcu olan Akrebin derin hisleriyle dengelendiğinde yerine göre tepki gösteren ve tavır koyan bir kişilik ortaya çıkabilir. Bu dengenin sağlanması zamanında öğrenilmezse, aşırı davranış şekilleri ortaya çıkabilir. Mesela kişi bir duruma karşı uzun bir süre tepkisiz ve tavizkarken, birden bire herşeyi kökünden koparıp yıkan bir öfke seline kapılır ve sonuçta büyük kayıplara uğrar.

Boğa burcu kazanım ve düzenin muhafazasının bilinci olduğu için, kendini uygun bir davranışla dengelemezse korktuğu büyük yıkımlarla ve kayıplarla karşılaşır. Bunun çaresi, mal ve düzenin gerçek manasına ermesi, onları gerçek amacı için kullanıp harcamayı öğrenmesidir.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Kullanıcı avatarı
defne
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Mesajlar: 450
Yaş: 40
Kayıt: Çrş 16 Ağu, 10:10

Okunmamış mesaj gönderen defne » Pzr 25 Mar, 16:53

"Boğanın sükuneti bazen de tembellik ve durgunluğa sebep olur. Arsızca başkalarına yük olan, işlerini gereksiz yere başkalarına yaptıran Boğa karakterleri her yerde görülebilir." demişsin ya Effendy ,
bu beni düşündürdü.... karşılarındakini sevmediklerinde mi olur bu durum acaba hmmm?

Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Pzr 25 Mar, 18:17

defne yazdı:"Boğanın sükuneti bazen de tembellik ve durgunluğa sebep olur. Arsızca başkalarına yük olan, işlerini gereksiz yere başkalarına yaptıran Boğa karakterleri her yerde görülebilir." demişsin ya Effendy ,
bu beni düşündürdü.... karşılarındakini sevmediklerinde mi olur bu durum acaba hmmm?
Sevdikleri insanlara da yapmaları mümkün. Kayıtsızlık olunca sevgi, nefret ayrımı yapmıyorlar genelde. Misalen yukarıda bir anne örneği var. Bundan daha öte bir sevgi türü var mı şu dünyada?
BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!

Kullanıcı avatarı
SİYAH_AKREP
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 500
Yaş: 40
Kayıt: Cmt 25 Kas, 14:46

Okunmamış mesaj gönderen SİYAH_AKREP » Pzt 26 Mar, 13:11

teşekkürler efendy...
"Metafizik açıdan dış dünyanla iç dünyan uyum içinde olduğu zaman, evren de rüzgarını senin kanatlarının altına üfler, sana yeni yeni hazineler yollar."


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Boğa Burcu (Taurus) 21 Nisan - 20 Mayıs” sayfasına dön