Başak Bilinci

Başak Burcu (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül
Kullanıcı avatarı
EffEndY
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Mesajlar: 947
Yaş: 40
Kayıt: Pzr 07 May, 21:44

Başak Bilinci

Okunmamış mesaj gönderen EffEndY » Sal 08 May, 15:39

Başak burcu temizliğin, yardımseverlik ve çalışkanlığın remzidir. Bu güzel hasletlere rağmen de en soğuk, eleştirici ve sosyal uyum konusunda sıkıntılı burç olduğu kabul edilir. Neden Başak burcu bu kadar çelişkili özelliklere sahiptir?

Başak bilinci, ayırt etme, ayrıntıyı sezme ve çözümleme kabiliyetinde bir bilinçtir. Bir şeyi diğerinden ayıran, kusurlu ve üstün kılan her ayrıntı, başağın dikkatini çekmekte, gözünden kaçmamaktadır. Aslan’ın üstünlük bilinci, detayların değil, genel muhtevanın üzerine hakimken, başağın kusur bilinci her ayrıntıyı yakalamaktadır.

O, kendi varlığının bilincini dahi, kusurluluğun bilinci şeklinde hissetmekte, kusurlarını düzeltmek için eğitilmeye ve olgunlaşmaya açlık duymaktadır. Bu kusurluluk bilinci, onun sosyal hayatta incinme korkusuyla kendisini geri çekmesine yol açar. Ancak bu açlığı üstünkörü bir değer yargısı ile geçiştirmek, Başağı sıkıntı veren biri yapar. Başak burcuna ismini veren buğday başakları, olgunlaştıkça boynunu büken, biçilince samanla tanesi birbirinden ayrılarak farklı sahalarda kullanılan çok yararlı bir metadır. Başak bilinci de, olgunlaştıkça tevazu kazanmanın sembolüdür.


BİLİNÇALTINI HAPSET ki O SENİ HAPSETMESİN;
İÇGÜDÜLERİNE HAKİM OL ki ONLAR SANA HAKİM OLMASIN!!!


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Başak Burcu (Virgo) 23 Ağustos - 22 Eylül” sayfasına dön